NAŽIVO

Vo štvrtok južné Francúzsko, severné Španielsko a časti Portugalska zasiahla tlaková níž sprevádzaná silným vetrom a výdatnými zrážkami. Vyžiadala najmenej dve obete na životoch.

13:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes pricestoval do Nemecka. Zúčastní na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC), no v pláne má aj sériu stretnutí s predstaviteľmi zbrojného priemyslu.

13:02

V piatok nadránom vypukol v budove neďaleko Budapešti požiar. Požiar sa podarilo uhasiť. O život prišli najmenej tri osoby a vyše 20 ľudí utrpelo zranenia.

12:59

Po odložení štartu, ktorý bol presunutý kvôli zlému počasiu, dnes z kozmodrómu na floridskom Myse Canaveral odštartovala o 11.15 h SEČ raketa Falcon 9 spoločnosti Space X. Do vesmíru vyniesla kozmickú loď Crew Dragon so štvorčlennou posádkou pre Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS).

12:57

Delegácia demokratov, ktorí pricestovali do Nemecka na 62. ročník Mníchovskej bezpečnostnej konferencie (MSC), pozostáva aj z Trumpových najtvrdších kritikov. Medzi nimi sú guvernéra štátu Kalifornia Gavina Newsoma, kongresmanku zo štátu New York Alexandriu Ocasio-Cortezovú, senátora z Arizony Rubena Gallega a guvernérku štátu Michigan Gretchen Whitmerovú. Chcú vyzvať európskych lídrov, aby sa postavili prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.

 

 

12:53

Ďalšie rokovania Ukrajiny, USA a Ruska sa uskutočnia v Ženeve 17. – 18. februára a ruskú delegáciu opäť povedie Medinský, informoval Peskov.

12:25

Dánsky minister obrany Troels Lund Poulsen uviedol, že Dánsko poskytne štyri stíhačky F-35 pre misiu NATO Arktická stráž (Arctic Sentry). Poulsen očakáva, že USA taktiež prispejú k misii NATO.

11:57

V parlamentných voľbách jednoznačne zvíťazila Bangladéšska nacionalistická strana. Nacionalistická strana sa k moci vracia po takmer dvoch desaťročiach. Vo voľbách si zaistila viac ako dve tretiny kresiel.

11:54

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov informoval, že na budúci týždeň je naplánované ďalšie kolo rokovaní  o ukončení vojny na Ukrajine. 

11:52

Dánska premiérka Mette Frederiksenová a grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen budú so šéfom americkej diplomacie Marcom Rubiom v piatok na okraj Mníchovskej bezpečnostnej konferencii rokovať o Grónsku. 

Frederiksenová opätovne poznamenala, že Európa by mala posilniť svoju obranu v čase, keď sa Spojené štáty z kontinentu postupne sťahujú.

11:49

Prezident SR Peter Pellegrini v nedeľu 15. februára o 11.00 h v Prezidentskom paláci v Bratislave prijme ministra zahraničných vecí USA Marca Rubia.

 

11:33

Opozičné Progresívne Slovensko (PS) sa vyjadrilo k problému nedostupnosti bývania na Slovensku. Problém je potrebné riešiť komplexne, nakoľko za potrebné považuje zjednodušiť stavebnú legislatívu vrátane zastaralých noriem. Zároveň je potrebné posilniť dotácie v tejto oblasti.

11:15

O opatreniach potrebných na posilnenie konkurencieschopnosti EÚ a zníženie životných nákladov dnes diskutovali poslanci Európskeho parlamentu so zástupcami Rady EÚ a Európskej komisie.

Ľubica Karvašová (PS) poznamenala: „Konkurencieschopnosť je aj o tom, či majú ľudia v regiónoch dobrú prácu, fungujúcu dopravu a šancu, že ich deti nebudú musieť odchádzať preč. Preto v europarlamente v rámci rokovaní o novom viacročnom rozpočte EÚ budem presadzovať, aby regióny mali priamy prístup k európskym zdrojom, pretože samosprávy najlepšie vedia, na čo peniaze použiť.

11:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Merkelová a Hollande predložia v Kyjeve a Moskve nové návrhy pre Ukrajinu

Francois Hollande vysvetlil, že Francúzsko sa spolu s Nemeckom od leta intenzívne zasadzuje za vyriešenie konfliktu na východe Ukrajiny

❚❚
.

Hollande dnes v Paríži na tlačovej konferencii vysvetlil, že Francúzsko sa spolu s Nemeckom od leta intenzívne zasadzuje za vyriešenie konfliktu na východe Ukrajiny. Spomenul už uvalené sankcie na Rusko a proruských predstaviteľov na východe Ukrajiny. Súčasne spresnil, že do Kyjeva odchádzajú s novými návrhmi na riešenie konfliktu, ktoré plne rešpektujú územnú celistvosť Ukrajiny. Cieľom ich iniciatívy je predložiť text dohody prijateľný pre všetky zainteresované strany.

Hollande súčasne informoval, že v piatok s Merkelovou odcestujú do Moskvy, aby tam rokovali s ruským prezidentom Putinom. Hollande uviedol, že nikto nebude môcť tvrdiť, že Francúzsko a Nemecko neskúsili všetko, aby obnovili mier na Ukrajine.

.

Merkelovej hovorca Steffen Seibert vo vyhlásení pre tlač uviedol, že s ohľadom na eskalujúce násilie posledných dní kancelárka Merkelová a prezident Hollande zintenzívnili svoje úsilie, ktoré prejavujú už niekoľko mesiacov, pre nájdenie mierového urovnania konfliktu na východnej Ukrajine.

Do Kyjeva dnes pricestoval aj americký minister zahraničných vecí John Kerry, aby tam s prezidentom Petrom Porošenkom a predstaviteľmi vlády rokoval o situácii na východnej Ukrajine a jej dôsledkoch.

Podľa nemenovaného amerického diplomata Kerry chce ukrajinskému vedeniu ponúknuť podporu v jeho snahách dosiahnuť nové prímerie s proruskými separatistami. Kerry sa bude snažiť “podporiť úsilie Ukrajincov o obnovenie serióznych rokovaní … a bude v mene USA ponúkať akúkoľvek podporu v rámci diplomacie, ktorá by mohla byť v tomto kontexte úspešná”.

Okrem toho by Kerry mal v Kyjeve informovať o dodatočnej humanitárnej pomoci pre civilistov, ktorí uviazli v oblasti bojov na východe Ukrajiny. Podľa nemenovaných zdrojov by americká pomoc mala dosiahnuť objem 16,4 milióna dolárov.

Očakáva sa, že Porošenko využije stretnutie s Kerrym, aby zopakoval svoju výzvu k členským štátom NATO, aby jeho krajine poskytli zbrane. V rozhovore pre nemecký denník Die Welt Porošenko vysvetlil, že civilné obete a vystupňovanie konfliktu by malo byť pre západnú alianciu dostatočným dôvodom, aby Ukrajine pomohla.

.

 

Hollande: Francúzsko nepodporuje členstvo Ukrajiny v NATO ani dodávky zbraní

Francúzsky prezident Francois Hollande dnes v Paríži vyhlásil, že Francúzsko nie je naklonené členstvu Ukrajiny v NATO. Francúzsko sa nezapojí ani do debaty o dodávkach zbraní pre ukrajinskú armádu, spresnil.

Na snímke francúzsky prezident François Hollande

Francúzske médiá uviedli, že s týmto postojom Francúzska a rovnakou pozíciou Nemecka súvisí aj spoločná iniciatíva Hollanda s nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, ktorí dnes odcestujú na východ Európy, aby v Kyjeve a Moskve predstavili svoju najnovšiu diplomatickú iniciatívu na riešenie konfliktu na východe Ukrajiny.

Hollande v súvislosti s vývojom na Donbase upozornil, že “na Ukrajine sme vo vojne”, a varoval, že “môže byť totálna”.

.

Vždy sa nám zdá, že vojna sa týka iných, že je ďaleko. Nedokážeme si predstaviť, že by vojna bola realitou. A predsa… za niekoľko mesiacov sa konflikt zmenil na vojnu. Sme vo vojne! Vo vojne, ktorá by mohla byť totálna,” varoval Hollande. Podľa neho teraz existujú dve možnosti: buď vyzbrojovať protagonistov konfliktu, alebo staviť na diplomaciu. Upozornil však, že opciu v podobe diplomacie a rokovaní nie je možné predlžovať donekonečna.

Hollande to uviedol na dnešnej tlačovej konferencii, ktorá je v poradí piatou, odkedy sa ujal najvyššej funkcie. Oznámil na nej viacero vnútropolitických iniciatív, ktoré sa týkajú posilnenia bezpečnosti na území Francúzska, vzdelávacieho systému, ale aj zahraničnej politiky.

 

Ušakov: Putin je pripravený na konštruktívne rokovania s Merkelovou a Hollandom

Ruský prezident Vladimir Putin je pripravený na konštruktívne rokovania s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom a nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktoré sa uskutočnia v piatok a budú sa týkať situácie na Ukrajine. Uviedol to dnes v Moskve Putinov poradca pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov.

Na snímke ruský prezident Vladimír Putin

Ušakov súčasne vyjadril nádej, že Merkelová a Hollande si všimli pozitíva posledného Putinovho mierového návrhu a zahrnuli ich do svojej iniciatívy, s ktorou dnes prichádzajú na rokovania do Kyjeva a v piatok do Moskvy.

Rusko je podľa Ušakova pripravené viesť dialóg v konštruktívnom duchu s cieľom dosiahnuť dohodu, ktorá by viedla k stabilizácii situácie medzi Kyjevom a Donbasom, obnoveniu ich priamych kontaktov, efektívnej práci kontaktnej skupiny pre urovnanie krízy na východe Ukrajiny a k obnove ekonomických väzieb medzi Ukrajinou a jej juhovýchodnými regiónmi.

Putinov poradca spresnil, že Hollande a Merkelová pricestujú do Moskvy v piatok podvečer. Dovtedy sa uskutočnia rusko-nemecko-francúzske konzultácie na úrovni expertov.

Podľa Ušakova príčinou stretnutia západných politikov s Putinom je zhoršenie situácie na Ukrajine, ale za stimul označil aj nedávne telefonáty Putina s Merkelovou, Hollandom a ukrajinským prezidentom Petrom Porošenkom, v ktorých ruský prezident prezentoval svoje “početné iniciatívy”.

Ušakov uviedol, že realizácia návrhov, ktoré obsahoval nedávny Putinov list adresovaný Porošenkovi, by pomohla predísť krviprelievaniu posledných dní na Donbase. V liste z 15. januára Putin navrhol odsun ťažkého delostrelectva z frontovej línie, pripomenul Ušakov.

.

Putinov poradca sa vyjadril aj k dnešnému Hollandovmu vyhláseniu, že Francúzsko považuje pripojenie sa Ukrajiny k NATO za neželateľné. Ušakov označil Hollandov výrok za pragmatický.

 

Moskva dúfa vo vyjasnenie otázky nasadenia mierových síl OSN na Ukrajine

Ruské ministerstvo zahraničných vecí dúfa, že plánovaná schôdzka lídrov Ruska, Nemecka a Francúzska vyjasní otázku nasadenia mierových jednotiek OSN na juhovýchode Ukrajiny, uviedol dnes hovorca rezortu Alexander Lukaševič.

“O týchto plánoch sa všeobecne diskutovalo na úrovni expertov a diskusie pokračujú… Budeme sledovať priebeh rokovaní.. Dúfajme, že sa táto otázka objasní,” citovala Lukaševiča agentúra TASS.

.

 

 Hollande a Merkelová odštartovali v Kyjeve svoju mierovú iniciatívu

Mierovú iniciatívu odštartovali dnes v Kyjeve francúzsky prezident Francois Hollande a nemecká kancelárka Angela Merkelová. Do ukrajinskej metropoly pricestovali, aby prerokovali možnosti riešenia tamojšej krízy s najvyšším predstaviteľom Ukrajiny, prezidentom Petrom Porošenkom.

Už v piatok sa dvojica európskych štátnikov bude pokúšať o to isté v Moskve pri rokovaniach s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom.

Ako povedal podľa tlačovej agentúry DPA francúzsky prezident, do Kyjeva pricestovali s novým návrhom na komplexnú úpravu problematiky na báze územnej celistvosti Ukrajiny.

.

Mienkotvorný nemecký denník Süddeutsche Zeitung priniesol informácie, v zmysle ktorej chceli Hollande a Merkelová predložiť rozsiahly mierový plán. Na jeho základe by malo údajne dôjsť k dohode o okamžitom prímerí a proruským separatistom by mala byť prisúdená autonómia na podstatne väčšom území ako doteraz.

Nemecká spolková vláda to však, ako večer napísala tlačová agentúra DPA, dementovala. “Táto správa je mylná,” vyhlásil pre DPA hovorca vládneho kabinetu v Berlíne. Hollandovu a Merkelovej iniciatívu separatisti na východe Ukrajiny privítali.

ml

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.

Fico podľa Šimečku „urazil“ partnerov Slovenska. Naozaj?

Michalovi Šimečkovi neprekáža, že Holandsko zakotvilo v programe vlády klauzulu o obmedzení práva veta pre Slovensko. Namiesto toho, aby takýto…

13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Maďarskému ministrovi došla s Ukrajinou trpezlivosť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opäť dokázal, že Ukrajina je náš nepriateľ, povedal v piatok v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruské jadrové palivo je pre USA a EÚ ako “droga”, bez ktorej sa nezaobídu

Európa a Spojené štáty sa síce formálne vzdali jadrového paliva z Ruska, ale v skutočnosti ho nakupujú ako blázni, píše…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Igor Matovič sa mal ospravedlniť. Namiesto toho zase provokoval

Poslanec Národnej rady SR Igor Matovič (Slovensko – Za ľudí) v piatok vystúpil v pléne. Mal sa totiž na základe…

13. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

NATO v problémoch. Rusku stačí armáda takto málo vojakov, aby nás uvrhli do krízy, súdia Nemci

V Nemecku dospeli k záveru, že Rusku stačí armáda s 15-tisíc vojakmi, aby uvrhla NATO do krízy, pretože spojenci nebudú…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlavný oponent Orbána sa dostal do sexuálneho škandálu

Hlavný oponent Orbána v nadchádzajúcich voľbách v Maďarsku Péter Magyar sa dostal do sexuálneho škandálu

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Informácie, ktoré ste o Štúrovi (ne)vedeli

Ponúkame Vám cenovo výhodný komplet kníh, ktoré opisujú život a osobnosť velikána Ľudovíta Štúra a jeho najbližších. Ponuku nájdete tu

13. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO: Slovensko - Taliansko 2:1 po druhej tretine

Slováci nastupujú v piatok o 12:10 na svoj druhý duel olympijského hokejového turnaja proti Taliansku. Tím pod vedením trénera Vladimíra…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Nastane zvrat? Trump by sa mohol stiahnuť z mierových rokovaní

Americký prezident Donald Trump by mohol stiahnuť svoju angažovanosť v mierových rokovaniach a venovať sa volebnej kampani do Kongresu. Aký by to…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Polčas rozkladu v PS? Spišiak odhodil rukavičky

Opoziční poslanci sa začínajú prebúdzať. Kauza „Šimečkova mama” rozdeľuje ich vlastné rady…

13. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší útok na ropovod Družba. Ukrajina viní Rusko a vysmieva sa Maďarsku

Na Slovensko a Maďarsko prestala po útoku na ropovod Družba prúdiť ruská ropa. Dodávky boli prerušené, informoval rezort hospodárstva agentúru Bloomberg.…

13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slováka na úteku chytili po 16 rokoch v Miláne, keď išiel na hokejový zápas proti Fínsku

Talianska polícia chytila slovenského občana po 16 rokoch na úteku. Udialo sa tak po tom, ako sa vrátil do Talianska,…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Bednár pre HS: Teplá voda sa stáva luxusom, ľudia platia aj 18 eur za kubík. S bojlerom za 600 eur vás to bude stáť tri eurá a štvorčlennej rodine sa taká investícia vráti za rok.

Teplá voda a kúrenie sa na Slovensku stávajú luxusom. Ako sme sa dostali do situácie, keď ľudia platia za kubík…

13. 02. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

Orešnik-2? Čo vystrašilo Kyjev na cvičisku Kapustin Jar

Rusko, 13. februára 2026 - Dnes bol na Ukrajine dvakrát vyhlásený letecký poplach, údajne kvôli odpáleniu ruskej strednodosahovej balistickej rakety…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Europoslanec Kaliňák upozornil na názorové „otočky“ progresívcov

Progresívni europoslanci menia svoje stanovisko v kľúčových otázkach podľa toho, ako to diktujú západné krajiny Euróspkej únie. Upozornil na to europoslanec…

13. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zamrznuté dvere auta: Tento jednoduchý trik vám ušetrí čas počas mrazivých rán

Zamrznuté dvere auta dokážu pokaziť celé zimné ráno, najmä keď sa ponáhľate do práce. Zamrznuté dvere vznikajú rýchlejšie, než si…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rokovania o Ukrajine sa dostali do slepej uličky

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Országh odpovedal ruskému novinárovi ohľadom hráčov z KHL. Čo mu povedal, vás dostane

Na aktuálnych Zimných olympijských hrách Miláno - Cortina 2026 je Slovensko jedným z mála tímov, ktoré napriek sankciám Západu voči…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo obsahuje Dmitrievov plán a prečo vyzerá ako ekonomická kapitulácia Ruska

Kremeľ odovzdal Trumpovej administratíve takzvaný „Dmitrievov plán“ – návrhy na rozšírenie hospodárskej spolupráce

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vzdoruje

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj radšej neuzavrie žiadnu dohodu, než by mal Ukrajinu tlačiť do zlej. Podľa denníka The Kyiv Independent…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ministerstve vnútra dnes oficiálne zaregistrovali politickú stranu Bratia Slovenska. Stoja za ňou známe mená

Na Ministerstve vnútra SR dnes bola oficiálne zaregistrovaná nová politická strana Bratia Slovenska, týmto dňom začína svoju politickú činnosť. Ako…

13. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aké tajné zbrane použili USA na únos Madura?

Jednou z otázok, ktorá zostala nezodpovedaná po zajatí venezuelského prezidenta a jeho manželky americkými špeciálnymi jednotkami, je použitie americkými jednotkami…

13. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká europoslankyňa vyvolala pobúrenie po tom, ako vyhlásila, že v Nemecku „neexistujú“ hromadné znásilnenia

Oficiálne štatistiky kriminality však toto tvrdenie vyvracajú a ukazujú, že v posledných rokoch bolo zaznamenaných niekoľko stoviek takýchto prípadov. Informuje…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj je za vojnu, jeho poradcovia sú za kompromis. Čo vyplýva z článku v časopise The Atlantic

Zelenskyj je za vojnu, jeho poradcovia sú za kompromis. Čo vyplýva z článku v časopise The Atlantic

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšie zverstvá z Epsteinových spisov. Profesor poprednej univerzity mu ponúkal študentku

Do kauzy finančníka a pedofila Jeffreyho Epsteina je zapletený aj profesor z poprednej americkej univerzity – mal mu dať tip…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezhotovostná povinnosť sa odkladá, podnikatelia získali dva mesiace navyše

Poslanci parlamentu posunuli účinnosť povinnosti umožniť zákazníkom bezhotovostnú platbu nad jedno euro z 1. marca na 1. mája 2026. Novelu…

13. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od Zelenského stále to isté: nátlak a strata reality

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že nepodpíše mierovú dohodu, pokým mu Európska únia nezaručí presný dátum pre vstup do bloku.…

13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V USA sílí názor, že „manželství pro všechny“ škodí dětem

Ve Spojených státech přibývá lidí, kteří jsou přesvědčeni, že redefinice manželství byla chybou, kterápomíjí práva a zájmy dětí. Podaří se…

13. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kyberšikana: pomoc deťom alebo nový režim?

Tri piliere akčného plánu: platformy, školy, centrálne nahlasovanie. Čo pomôže a kde hrozí pritiahnutie šróbov

13. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Moskva plánuje dodávať ropu na Kubu ako humanitárnu pomoc

Rusko sa pripravuje dodať Kube ropu a ropné produkty ako „humanitárnu pomoc“ napriek hrozbám amerického prezidenta Donalda Trumpa o uvalení…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Trump potrebuje, aby Orbán vyhral voľby v Maďarsku?

Maďarsko, 12. februára 2026 - Zatiaľ prieskumy zaznamenávajú výrazné zaostávanie Orbánovej strany FIDESZ.   Euroatlantické spory medzi prezidentom USA Donaldom…

13. 02. 2026 | 0 komentárov

Pokúša sa EÚ zničiť X a tým oslabiť Muska?

Justin Stares, komentátor denníka Brussels Signal, vo svojom texte upozorňuje na kroky, ktoré podniká Brusel s cieľom zničiť vplyv sociálnej…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukrajinského parlamentu majú hromadnú hnačku

Ukrajinské verejné informačné kanály a média masovo informovali, že poslanci sú nútení odovzdávať vzorky a podstupovať testy, aby sa zistila…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Děsím se, že přišla teď…

Víte, co mě na umělé inteligenci děsí nejvíc? Že přišla právě teď…

13. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov