NAŽIVO

Ukrajina požiadala Nemecko, aby do konca roka poskytlo desiatky ďalších protiraketových systémov Patriot zo svojich zásob, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje.

Na oplátku Kyjev sľúbil odovzdať protiraketové systémy, ktoré by mali byť vyrobené v budúcnosti.

Berlín by mohol dať odpoveď v júli.

Zelenskyj už skôr požiadal Trumpa o dodanie väčšieho počtu rakiet, ten však na to nereagoval.

14:53

Polícia v Izraeli zadržala niekoľko ultraortodoxných židov po tom, čo vtrhli do domu podpredsedu Najvyššieho súdu.

14:43

Spravodajská aliancia Five Eyes uviedla, že čínski agenti sa vydávajú za náborárov a sa snažia získať citlivé informácie od zamestnancov západných vlád.

14:36

Po páde malého lietadla neďaleko chorvátskeho letoviska Medulin zahynuli štyria ľudia a dve osoby sú nezvestné.

14:34

Poľsko predĺžilo do 9. septembra obmedzenie leteckej dopravy na východnej hranici s Ukrajinou a Bieloruskom, ktorého platnosť mala vypršať 9. júna, informuje Poľská agentúra pre leteckú navigáciu.

14:33

Veliteľ jednotiek Kuds – generál Esmáíl Káání uviedol, že Izrael sa musí stiahnuť z frontových línií v Libanone.

14:17

V Dánsku vykonajú pitvu vráskavca obrovského Timiho, ktorý v máji uhynul po pokuse o záchranu.

14:03

Trump označil štyroch republikánov, ktorí v Snemovni reprezentantov spolu s demokratmi podporili ukončenie vojny s Iránom, za „zlých“ a „srabov“ .

„Včera, v bezvýznamnom hlasovaní, Snemovňa reprezentantov hlasovala za obmedzenie mojich vojenských právomocí štyrmi zlými republikánmi a všetkými demokratmi priamo uprostred mojich záverečných rokovaní o ukončení vojny s Islamskou republikou Irán. Kto by mohol spáchať takýto nevlastenecký čin? Sú to srabi! Mali by sa za seba hanbiť,“ napísal americký prezident.

13:45

Rusko a USA odohrajú 1. júla v Moskve prvý hokejový zápas za posledných 8 rokov, uviedol na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade predseda Americkej obchodnej komory v Rusku Robert Agee.

Túto myšlienku Putin predniesol Trumpovi už v marci minulého roka a ten ju podporil.

Posledný oficiálny zápas medzi reprezentáciami Ruska a USA sa odohral 17. februára 2018 na olympijských hrách v Pchjongčchangu (Rusko vtedy vystupovalo ako „olympijskí športovci z Ruska“ a zvíťazilo).

13:41

Európska komisia upozorňuje, že Slovensko má krátkodobú fiškálnu stratégiu, nedarí sa mu znižovať nadmerný deficit a verejný dlh neklesá. RRZ dodáva, že slabý rast ekonomiky súvisí aj s domácimi problémami – nízkou produktivitou, slabou konkurencieschopnosťou či odlevom talentov.

13:32

Slovensko dosiahlo najlepšie výsledky v hodnotení plnenia fiškálnych pravidiel EÚ. Podľa Európskej komisie má najnižší rast čistých výdavkov spomedzi členských štátov, čo minister financií Ladislav Kamenický označil za dôkaz finančnej zodpovednosti vlády.

Ladislav Kamenický
Na snímke minister financií SR Ladislav Kamenický / Foto: SITA-Národná rada SR
13:30

Najvyšší iránsky vodca vo štvrtok obvinil Spojené štáty a Izrael z pokusov zasievať „rozkol“ medzi Iráncami potom, ako nepriatelia Teheránu podľa neho utrpeli „rozhodujúcu ranu“ počas vojny na Blízkom východe.

„Zákerný nepriateľ“ sa medzi obyvateľov snaží „zasiať semienka pochybností, beznádeje, strachu, nedôvery a rozdelenia“, uviedol v písomnom posolstve Modžtaba Chameneí.

12:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ľubomír Huďo, kandidát na post BSK: Moja kandidatúra je testom či je verejnosť odhodlaná na zmenu myslenia

Ľubomír Huďo je známy slovenský novinár, ktorý kandiduje na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja. Otvorene píše o nepríjemných témach, v dôsledku čoho získal nálepku kontroverzného a konšpiračného novinára.

❚❚
.

 

.

Čo vás podnietilo, že ste sa rozhodli kandidovať na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja?

Vo vysielaní alternatívneho rádia Infovojna.sk, kde ponúkame informácie mainstreamom neprijateľné a ignorované, pravidelne zaznievali otázky poslucháčov, čo robiť a koho voliť, aby došlo k zmene súčasného systému manipulácie, klamstiev a plazivého diktátu „vyvolených“ a ich prisluhovačov. Keďže sám som nabádal poslucháčov, aby boli aktívni vo svojom bezprostrednom okolí a v komunite, v ktorej žijú, či už šírením informácií, petíciami, referendom alebo vo voľbách, rozhodol som sa, že vstúpim do mechanizmu správy vecí verejných, aby som na vlastnej koži zistil, či je tento systém reformovateľný v prospech všetkých. Ak nie, tak potom si vyžaduje radikálnu zmenu úplne iného formátu.


Kto bude financovať vašu kampaň a koľko chcete na ňu minúť?

Na mojom transparentom účte vidieť, kto prispieva a akou sumou. Takže vzhľadom na to, že nemám stranícke ani lobistické prepojenia, tak sú to prostriedky radových občanov, bežných ľudí vo výške ich finančných možností. Nemám v pláne nijakú konkrétnu sumu, pretože so žiadnou som vopred nerátal, prispôsobím sa danej situácii a možnostiam.

 

.

Čo hodnotíte v Bratislavskom kraji za najpálčivejší problém, ktorý je potrebné akútne riešiť?

Všetci riešia na prvom mieste dopravu – príchod do hlavného mesta a parkovanie, dopravné zápchy, záchytné parkoviská a zladenie MHD a vlakových grafikonov. Súvisí to, samozrejme, s tým, že v rámci Bratislavského samosprávneho kraja hrá dominantnú úlohu metropola, či už ekonomickú, administratívnu alebo spoločenskú.

No okrem dopravy v Bratislave je problémom celkový stav ciest v celom kraji, aj tých druhej a tretej triedy, a  dopravná prepojenosť jednotlivých obcí a miest navzájom. Rovnako dôležitým faktorom v každom meste i obci BSK je dostupnosť a úroveň zdravotnej starostlivosti a vzdelania. Mnohé školy v správe BSK sú v katastrofálnom technickom stave, budovy sa pomaly rozpadávajú, to treba riešiť.

Nástojčivá je aj otázka bezpečnosti obyvateľov v problémových oblastiach s rizikom vysokej koncentrácie asociálnych a neprispôsobivých obyvateľov. V kraji chýbajú nájomné byty pre mladé rodiny a ľudí prispievajúcich svojimi schopnosťami a úsilím k prosperite a efektívnemu fungovaniu regiónov. K tomu všetkému treba rozvíjať aj duchovný rozmer – podporovať kultúru, ktorá upevňuje naše tradície, identitu a povedomie nielen na lokálnej a krajskej úrovni, ale i na celoslovenskej.

 

.

Čo považuje za svoju výhodu oproti ostatným kandidátom?

Teraz majú všetci plné ústa nezávislosti, pričom predtým pôsobili v systémových štandardných stranách a majú na ne osobné a kto vie aké iné prepojenia, teraz však vystupujú v úlohe nezávislých kandidátov. Prichádzam z alternatívnej scény, síce s podporou ĽS-NS, Priamej demokracie, Slobody a Priamej demokracie, no bez straníckych záväzkov, väzieb alebo prepojení.

Podpora menovaných strán spočíva v tom, že sa stotožňujú s určitými mojimi názormi, zdieľajú môj pohľad na spoločenské dianie a snahu zmeniť panujúce pomery. Dávam prednosť neštandardným stranám a mimoparlamentnej opozícii, keďže doterajšie systémové strany a hnutia predviedli zlyhania, klamstvá a túžbu po elitnom postavení.

 

Na ktorého kandidáta nazeráte ako na svojho najväčšieho súpera a prečo?

Keďže najmä Bratislava je „modrou“ baštou, teda povestná koncentráciou voličov tzv. pravicových strán, hoci v kraji panujú aj iné nálady a nespokojnosť, predpokladám, že kandidáti, ktorí pôsobili, prípadne stále pôsobia v takýchto stranách a hnutiach, budú mať výrazný počet svojich stúpencov, prípadne aj predstavitelia z ďalšieho systémového tábora, teda tzv. ľavice či sociálnej demokracie. Záleží od voličov, či budú hrať naďalej tú trápnu a štandardnú frašku na ľavicu a pravicu.

 

Čo si myslíte o prieskume AKO, v ktorom ste podľa výsledkov agentúry získali 1,7 percenta?

Mám dojem, že prieskumy, aspoň v politickej sfére, sú zákazky na objednávku – niekoho odradiť, niekoho nadchnúť, niekoho znemožniť a niekoho vyzdvihnúť. Teda účelové, skresľujúce a zavádzajúce.

 

.

Ste známy tým, že máte odvahou písať a hovoriť aj o nepríjemných témach. V prípade vašej kandidatúry je však akosi ticho. Prečo?

Mainstream mi nemôže prísť na meno a ak, tak nanajvýš s hanlivými nálepkami ako kontroverzný, extrémista, konšpirátor, nácek. To neprekvapuje, veď nič iné nevedia, len manipulovať, zavádzať, dehonestovať, prípadne plniť medvediu službu tým, ktorí ich kŕmia a zabezpečujú im plné koryto pôžitkov.

Myslím si, že na vyváženie je tu alternatívna scéna, hoci zďaleka nemá ich finančné možnosti a prostriedky masovej propagandy. Táraniny o financovaní Ruskom, priam z Putinovej platobnej karty, sú ich konšpiračným blúznením, pretože si nevedia predstaviť svet bez presstitútok, akými sú oni samotní.

 

Majú podľa vás všetci kandidáti na post Bratislavského samosprávneho kraja rovnaký mediálny priestor?

.

Záleží od konkrétneho média, ako k nim pristupuje. Pokiaľ ide o médiá hlavného prúdu, dostal som žiadosti o rozhovor z TASR, od metropolitnej TV Bratislava a Bratislavského kuriéra. Myslím si, že dnes už neplatí, či niečo bolo vo večerných správach, v televízii alebo printových médiách, ale každý si hľadá svoje informačné zdroje, ktorým dôveruje alebo považuje za spoľahlivé z internetových zdrojov a na sociálnych sieťach. Koniec koncov výsledok mediálneho vplyvu sa odrazí na výsledkoch volieb.

 

Akým spôsobom budete viesť svoju predvolebnú kampaň? Myslíte si, že vám bude stačiť vaše účinkovanie v Slobodnom vysielači a Infovojne.sk, odkiaľ vás pozná väčšina ľudí?

Čiastočne som na túto otázku odpovedal. V mojom prípade to bude najmä internet, ale zvyšok by som nechal ako prekvapenie. Určite však nesúhlasím s reklamou na bilboardoch a pútačoch (navyše v jednom z bodov môjho programu je odstránenie vizuálneho smogu, teda kraj bez bilboardov) a nebudem mať ani inzeráty v novinách, v súčasnosti strácajú zmysel a účinok.

Moja kandidatúra je vlastne testom alternatívnej scény i voličov, či je verejnosť odhodlaná na zmenu myslenia a má záujem o zásadné systémové premeny. K tomu patrí aj príklon k novým informačným zdrojom a odmietanie tradičných foriem zbytočne drahej predvolebnej kampane. To sa teraz ukáže.

.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Premiér: Slovensko nepotrebuje veterné parky , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Metropolita Rastislav – duchovný pastier slovenského pravoslávia

Dnes Vám predstavujeme životopis Metropolitu Rastislava, ktorý  patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti súčasného kresťanského života na Slovensku. Od roku 2014 stojí…

04. 06. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Premiér odcestuje na samit EÚ a krajín západného Balkánu v Čiernej Hore

Predseda vlády SR Robert Fico v piatok odcestuje na samit Európskej únie (EÚ) a krajín západného Balkánu v Čiernej Hore.…

04. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skupina schengenských štátov žiada Brusel o sprísnenie vízových povinností pre Rusov

Skupina členských štátov vyzvala Európsku úniu , aby pred letnou dovolenkovou sezónou sprísnila podmienky pre vstup ruských turistov do Európy.…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generál a boxer

O tom, ako si primátor Kyjeva Vitalij Kličko po rezignácii Anrija Jermaka upevnil pozíciu a prečo sa hovorí o jeho…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hnutie Slovensko podalo na GP trestné oznámenie pre možný predaj systému KUB

Predstavitelia opozičného parlamentného Hnutia Slovensko podali na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie v súvislosti s medializovanými informáciami o predaji bojaschopných…

04. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Berlín utrpel v OSN obrovskú ranu

Boli zvolení noví nestáli členovia Bezpečnostnej rady. Nemecko neuspelo. Informuje Mandiner

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Generál a boxer

O tom, ako si primátor Kyjeva Vitalij Kličko po rezignácii Anrija Jermaka upevnil pozíciu a prečo sa hovorí o jeho…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina by mohla vyrobiť jadrové zbrane

Spoluzakladateľ spoločnosti Fire Point Denys Sthilierman vyhlásil, že Ukrajina by mohla vyrobiť jadrové zbrane

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

ESĽP rozhodol v prípade týkajúcom sa obmedzení počas pandémie COVID-19

Európsky súd pre ľudské práva rozhodol v prípade týkajúcom sa obmedzení nariadených štátom v rámci opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19.…

04. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Krutá smrť Henryho Nowaka a správanie polície vyhnali ľudí do ulíc. V Británii to vrie

Smrť 18-ročného Henryho Nowaka v Spojenom kráľovstve vyvolala vlnu protestov. V Southamptone  obyvatelia opisujú hrôzu a chaos, ktoré sa odohrávali…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

V NATO predsa len došlo k mozgovej smrti: generálny tajomník aliancie potvrdil diagnózu vtipom o 9. máji

Generálny tajomník NATO Mark Rutte vyhlásil, že Ukrajina je na bojisku úspešnejšia ako kedykoľvek predtým. Oznámil to na spoločnej tlačovej…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci chcú odvolávať Gašpara napriek hrozbám Fica o odvolaní opozičného podpredsedu NR SR Dubéciho

Poslanecký klub Progresívne Slovensko podá návrh na mimoriadnu schôdzu, na ktorej chce odvolávať podpredsedu Národnej rady (NR) SR Tibora Gašpara…

04. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Lindtner pre HS o spore Fico vs. Bárdy: S takýmto záverom súdu sa nestotožňujeme

David Lindtner je v súčasnosti advokát a poradca predsedu vlády, ale v justícii – ako prokurátor a sudca – má…

04. 06. 2026 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko vopred vedelo o včerajšom útoku na Petrohrad. Bude to mať dohru?

Fínsko vopred vedelo o včerajšom útoku Ukrajiny na susedný Petrohrad. Helsinki boli pripravené zostreliť drony, ale tentoraz sa nedostali na…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Prípad otca, ktorý sa snažil pomôcť rodine a doplatil na to. “Laco, neblázni. Toto treba vyriešiť. Ale okamžite!” Odkazuje Krajniak

Politické zoskupenie Konzervatívci okolo bývalého ministra práce Milana Krajniaka predkladá do parlamentu novelu zákona, ktorá by mala pomôcť rodinám s…

04. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo mala verejnosť pripomienkovať? Veterné zóny sú v SEA, ale rezort nemá obsah

Strategické posudzovanie má hodnotiť vplyvy plánov na životné prostredie. Pri veterných zónach sa však posudzuje budúcnosť, ktorú zatiaľ nevie ukázať…

04. 06. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Muža po napadnutí medveďom na Liptove previezli do nemocnice

Muža, ktorého mal vo štvrtok pri Liptovskej Anne v okrese Liptovský Mikuláš napadnúť medveď, záchranári transportovali do nemocnice. Pre TASR…

04. 06. 2026 | Aktualizované 04. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Aktualizované 04. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Propaganda namiesto správ, vymývanie mozgov namiesto informovania

Dôvera verejnosti v slovenské médiá je podľa prieskumov na úrovni iba približne 23 % . To je jasný signál, že…

04. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo spolu s Kyjevom spriadajú plán ako na Rusko

Nemecko, Francúzsko a Spojené kráľovstvo spolu s Kyjevom diskutujú o možnosti začať s Ruskom rokovania o ukončení vojny. Informuje o…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Snemovňa reprezentantov USA prijala rezolúciu o ukončení vojny s Iránom. Štyria republikáni zradili

Poslanci Snemovne reprezentantov USA v stredu podporili rezolúciu, ktorej cieľom je prinútiť amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby zastavil útoky na…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko sa snaží plátať diery v rozpočte. Odborový zväz chce odobrať 10 percent majetku „superbohatým“

Nemecká konfederácia odborových zväzov prišla s novým revolučným nápadom, ako zaplniť diery v rozpočte: navrhuje odobrať 10 percent majetku „superbohatým“ občanom. Informuje…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kallasová: V Kremli cítia paniku

Ukrajinské dronové útoky hlboko na území Ruska vyvolávajú v Kremli „paniku“, uviedla v stredu pre AFP šéfka európskej diplomacie Kaja…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


To najdôležitejšie z Ukrajiny – Záporožská elektráreň bola dnes ráno vystavená intenzívnej paľbe

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 06. 2026 | Aktualizované 04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Aktualizované 04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Liberálna demokracia sa rozpadá na všetkých frontoch

Kľúčovým pojmom liberálnej demokracie je „ľudský pokrok“: nachádzame sa na nepretržitej ceste od horšieho k lepšiemu, neustále zvyšujeme našu životnú…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko dáva zelenú ukrajinskej žiadosti o vstup do EÚ. Je tu však nová prekážka

Ukrajinská snaha o začatie formálnych prístupových rokovaní s Európskou úniou sa zdá byť bližšia než kedykoľvek v posledných rokoch, potom…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Útok ukrajinského bezpilotného lietadla na linkový autobus v Donecku viedol k smrti siedmich civilistov

Rusko, 3. jún 2026 - Ukrajina uprednostňuje nasmerovanie svojho vojenského potenciálu, ktorý jej dodáva Západ, na útoky proti civilnému obyvateľstvu,…

04. 06. 2026 | 0 komentárov

Ktoré korenie bolo kedysi cennejšie ako zlato? Prekvapivá história čierneho zlata

Korenie patrilo v minulosti medzi najcennejšie komodity na svete a niektoré druhy dosahovali hodnotu porovnateľnú so zlatom. Obchod s koreninami…

04. 06. 2026 | 0 komentárov

Islamistický kandidát na primátora navrhuje premeniť barcelonskú arénu na veľkú mešitu

Jedným z jeho opatrení je vytvorenie pozícií „občianskych agentov“ maghrebského pôvodu, ktorí by v určitých štvrtiach pôsobili ako sprostredkovatelia medzi…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Petrohrad bude mať dohru

Ukrajina a Rusko si vymieňajú hrozby odvetnými údermi

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Je to vlastizrada, Petře Pavle!

Tak nám náš prezidentčík opět otevřel téma přijetí eura, zrušení práva veta a dobrovolnéím rozpuštění se ve velké šťastné evropské…

04. 06. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto zastaví jadrové šialenstvo Zelenského režimu?

Ukrajina, 4. jún 2026 - Zaujímavá kronika udalostí. Začiatkom apríla tohto roku iránsky minister zahraničných vecí Abbas Arakchi, ktorý ostro…

04. 06. 2026 | 0 komentárov

Orbán podporuje iniciatívu „Save Europe Act“. Petícia za remigráciu prekročila hranicu 150 000 podpisov

Bývalý maďarský premiér vyzval Európanov, aby podpísali iniciatívu proti masovej migrácii, ktorá požaduje moratórium na nové kanály prisťahovalectva z mimoeurópskych…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Deň na Zemi sa mení: Kedy bude mať deň až 25 hodín?

Deň na Zemi netrvá večne presne 24 hodín, hoci sa to môže zdať ako nemenný fakt. Vedci už desaťročia sledujú,…

04. 06. 2026 | 0 komentárov

Pozor na skryté nebezpečenstvo!

Ľudia často prijímajú iracionálne rozhodnutia a hoci umelá inteligencia môže pomôcť tieto chyby predvídať a prekonať, nemali by sme jej…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajina požiadala Nemecko, aby do konca roka poskytlo desiatky ďalších protiraketových systémov Patriot zo svojich zásob, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje.

Na oplátku Kyjev sľúbil odovzdať protiraketové systémy, ktoré by mali byť vyrobené v budúcnosti.

Berlín by mohol dať odpoveď v júli.

Zelenskyj už skôr požiadal Trumpa o dodanie väčšieho počtu rakiet, ten však na to nereagoval.

14:53

Polícia v Izraeli zadržala niekoľko ultraortodoxných židov po tom, čo vtrhli do domu podpredsedu Najvyššieho súdu.

14:43

Spravodajská aliancia Five Eyes uviedla, že čínski agenti sa vydávajú za náborárov a sa snažia získať citlivé informácie od zamestnancov západných vlád.

14:36

Po páde malého lietadla neďaleko chorvátskeho letoviska Medulin zahynuli štyria ľudia a dve osoby sú nezvestné.

14:34

.

Najhlúpejšie úmrtia v histórii, ktorým nezabránili peniaze a ani skúsenosti

Najhlúpejšie úmrtia sú dôkazom toho, že niekedy nestačí mať odvahu, skúsenosti ani inteligenciu, ak človek podcení situáciu alebo urobí jedno…

04. 06. 2026 | 0 komentárov

Rubio: Pracujeme na sankciách proti Rusku

Administratíva USA pracuje na senátnom návrhu zákona o nových sankciách proti Rusku, uviedol štátny tajomník Marco Rubio na vypočutí vo…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Bibi, musíme s tým prestať!” Trump potvrdil napätú výmenu názorov s izraelským premiérom

Americký prezident Donald Trump potvrdil napätú výmenu názorov s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom, počas ktorej ho podľa správ vulgárne kritizoval

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ísť s PS by bolo pre KDH likvidačné. Aj pre kresťanstvo na Slovensku

Majerský aj Šimečka šéfujú hodnotovým stranám. Pre jedného je na prvom mieste kresťanstvo, pre druhého progresivizmus. Ako vôbec mohlo niekoho…

03. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Neuveriteľný výbuch na Roland Garros. Sabalenková narazila na mladú ruskú "raketu" a končí

Svetová jednotka Aryna Sabalenková vyhrávala vo včerajšom štvrťfinálovom zápase na Roland Garros 1:0 na sety a v druhom sete mala…

04. 06. 2026 | 0 komentárov

Pravdepodobnosť vypuknutia konfliktu proti Rusku a Bielorusku je mimoriadne vysoká

Pravdepodobnosť vypuknutia konfliktu proti Rusku a Bielorusku je mimoriadne vysoká, rovnako ako šanca, že sa následne premení na globálny konflikt.…

04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov