preukaz

NAŽIVO

Ministerstvo zahraničných vecí v Katare varuje pred celkovým dopadom vojny na Blízkom východe na svet. Je názoru, že situácia sa priblížila k bodu, keď už vojnu nebude možné udržať pod kontrolou.

15:48

Štátna agentúra Mehr podala informáciu, že iránsky ostrov Chárk, ktorý je kľúčovým uzlom energetickej infraštruktúry, v utorok zasiahlo niekoľko úderov. Cieľom útokov boli aj dva mosty v oblasti miest Kom a Kášán.

14:49

Najvyšší vodca Iránu Modžtabá Chameneí nebude schopný riadiť svoju krajinu, nakoľko podľa dostupných informácií sa nachádza v bezvedomí v meste Kom a podstupuje tam liečbu. Informuje o tom denník The Times.

14:45

Trump sa vyjadril, že jeho kritika NATO vyplýva z nedávnej situácie okolo Grónska.

„Ak chcete poznať pravdu, celé sa to začalo Grónskom,“ povedal Trump v pondelok večer na tlačovej konferencii v Bielom dome. „Chceme Grónsko. Oni nám ho nechcú dať. A ja som povedal: ‚Tak dovi‘,“ tvrdil.

14:41

Dopravca RegioJet v decembri 2025 nevypravil 23 vlakových spojení a tým porušil kolektívne práva cestujúcich. Informuje o tom varšavský spravodajca TASR.

14:37

Na diaľnici D2 za bratislavským tunelom Sitina v smere do Českej republiky došlo k nehode osobného auta. Blokovaný je ľavý jazdný pruh a v úseku je potrebné rátať so zdržaním. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

14:31

Čínska centrálna banka nakupovala zlato aj v marci. Informovala o tom agentúra Reuters.

13:38

Napriek skutočnosti, že v poľskej časti Vysokých Tatier sa znižuje množstvo snehu a klesá nebezpečenstvo vzniku lavín, je potrebné byť na horách stále ostražitý. 

13:33

Holandská spoločnosť One‑Dyas zvýšila ťažbu plynu v Severnom mori na jednu miliardu kubických metrov ročne po otvorení druhého vrtu pri ostrove Schiermonnikoog.

Krajina tak posilňuje vlastné zdroje po ukončení ťažby pri Groningene a snaží sa znížiť závislosť od dovozu. Firma už pripravuje aj tretí vrt, ktorý by mal zvýšiť produkciu na dve miliardy kubíkov ročne. Upozornil na to informačný portál DutchNews.nl.

 

13:02

Rast súkromného sektora eurozóny sa v marci výrazne spomalil pre drahšie energie a narušené dodávky v dôsledku vojny na Blízkom východe. Zložený index PMI klesol z februárových 51,9 na 50,7 bodu, čo je mierne lepší výsledok, než ukazoval predbežný odhad.

Ako informovala agentúra Reuters, slabší dopyt znížil nové objednávky a zamestnanosť, zatiaľ čo náklady aj ceny rástli najrýchlejšie za posledné roky.

 

13:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Koronavírus urýchlil nástup liberálnej totality

Koronavírus dokonale poslúžil globalistickým elitám ako pilotný projekt na zavedenie liberálnej totality

preukaz
Ilustračné foto
❚❚
.

Po novembri 1989 si mnohí mysleli, že totalitu už máme za sebou a konečne zavládne sloboda a demokracia. To možno v prípade Slovenska platilo len do konca deväťdesiatych rokov. S príchodom dzurindizmu, vstupom do Európskej únie a NATO sa aj na Slovensko dostali globalistické trendy obmedzovania slobody prejavu demokracie prostredníctvom politickej korektnosti.

Nástup liberálnej totality bol pred pandémiou koronavírusu relatívne mierny. Najprv tvrdili, že len bojujú proti tzv. „hate speech“, vytvárali rôzne protiextrémistické iniciatívy, ktoré sa po tlaku liberálnych mimovládok a médií na politikov pretavili aj do legislatívy.

 

.
Raketový nástup liberálnej totality

Pandémia koronavírusu však zavádzanie liberálnej totality urýchlila. Je preto na mieste otázka odkiaľ sa vlastne koronavírus vzal. Dnes už mnohí vedci priznávajú, že mohol uniknúť z laboratória. Nevie sa však či unikol náhodou, alebo ho niekto vyniesol úmyselne.

Každopádne liberálnym elitám covidová pandémia náramne vyhovuje. Pod zámienkou pandémie totiž skúšajú kam až sú ľudia vo svojej poslušnosti ochotní zájsť. A ukazuje sa, že ak sa jedná o takúto zdravotnícku oblasť, ľudia sú schopní znášať aj totálne obmedzenie svojej slobody.

A nielen to. Mnohí tzv. „zodpovední občania“ sú schopní do krvi sa hádať s menšou ale uvedomelejšou časťou obyvateľstva, ktorá si svoje práva a slobodu nechce nechať vziať.

 

Režimistické médiá vytvárajú nenávisť voči neočkovaným

Pekne to možno vidieť pri očkovaní experimentálnymi vakcínami. Nedávno televízia JoJ zverejnila prieskum agentúry AKO, z ktorého vyplynulo, že až 58 % Slovákov si myslí, že zaočkovaní občania by mali mať výhody oproti neočkovaným.

.
očkovanie
Ilustračné foto

Aj keď mohli byť aj výnimky, 58 % ľudí , ktorí takto odpovedali , takmer presne kopírujú počet zaočkovanej dospelej populácie. Je teda pravdepodobné, že takmer všetci respondenti, ktorí takto v prieskume odpovedali boli zaočkovaní občania. Čo je doslova desivé. Takmer všetci zaočkovanci totiž chcú, aby ich neočkovaní spoluobčania mali obmedzené práva a slobody.

Ale nie je sa čomu čudovať. Dennodenne totiž v televíziách a v iných režimistických médiách (ktoré dostali milióny za podporu očkovania) počúvajú o tom ako sú neočkovaní ľudia nezodpovední, akí sú to nepriatelia spoločnosti, ako ich treba obmedziť, aby „kvičali ako svine na bitúnku“ a podobné nenávistné tézy.

Do toho ešte nepravdy ako sú zaočkovanci nesmrteľní sťa by terminátor a ako tu len a len neočkovanci roznášajú koronavírus – čo je samozrejme nehorázna lož.

 

Cenzúra nepohodlných názorov

Vytvoriť nenávisť voči neočkovaným sa im už podarilo. Teraz je túto vzdorujúcu časť občanov potrebné totálne eliminovať. A najlepším spôsobom je scenzurovať opozičných politikov či alternatívne médiá, ktoré ako posledné prinášajú na svetlo sveta informácie, o ktorých sa v režimistických médiách nedozviete.

.
Blaha
Na snímke poslanec parlamentu SR Ľuboš Blaha (Smer-SD)

Preto bolo potrebné scenzurovať poslanca strany SMER-SD, Ľuboša Blahu. Ten na sociálnej sieti Facebook zverejnil  virálne video, v ktorom vyvrátil 10 hoaxov očkovacích propagandistov.

Hovoril v ňom napríklad o tom, že nielen neočkovaní ale aj očkovaní ľudia roznášajú koronavírus, že vakcína nie je úplne bezpečná, keďže po celom svete kvôli očkovaniu zomreli tisíce ľudí, že vyššia preočkovanosť nezaručí zrušenie opatrení, keďže západné zaočkované krajiny neustále sprísňujú opatrenia proti Covidu, a mnoho ďalšieho.

Facebook mu napokon toto video, ktoré videli státisíce ľudí, zmazal. A ak bude Blaha pokračovať v hovorení pravdy o Covide a očkovaní je možné, že mu nakoniec zrušia celý účet.

V tejto kauze hrali veľkú rolu režimistickí novinári. Vladimír Šnídl z denníka N napísal: „Treba však zároveň povedať, že Facebook by toto video nechal bez povšimnutia, keby naň jeho pracovníkov neupozornili novinári. Pretože vieme, že Facebook reaguje až vtedy, keď mu hrozí ďalšie negatívne PR.

Vidíme teda v priamom prenose priznanie, že režimistickí novinári ovplyvňujú rozhodnutia pracovníkov sociálnych sietí. Nikoho by neprekvapilo, keby sa to tak dialo aj pri iných veciach ako napríklad pri trestných kauzách – ovplyvňovanie prokurátorov, vyšetrovateľov alebo sudcov.

Tí sa jednoducho boja negatívneho PR v médiách a preto rozhodujú tak ako rozhodujú. Samozrejme, česť výnimkám. Existujú ak statoční sudcovia, prokurátori a vyšetrovatelia, ktorí konajú podľa svojho vedomia a svedomia a nie podľa želaní skorumpovaných médií.

 

Vláda chce alternatívnym médiám zalepiť ústa

Režimisti samozrejme volajú dlhodobo aj na tvrdý zákrok voči alternatívnym médiám, ktoré odhaľujú pravdu, ktorú mainstream zatajuje.

Mária Kolíková
Na snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková

A samozrejme Covid im na to skvele poslúžil. Želanie novinárov systémových médií chce naplniť ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS).

Tá pracuje na novom Trestnom zákone a Trestnom poriadku. Majú sa v nich údajne vyskytovať aj ustanovenia, ktorými rezort plánuje sankcionovať napríklad šírenie medicínsky zavádzajúcich informácii o ochorení covid-19 a o očkovaní. Informoval o tom v stredu denník SME.

.

Postihované by vraj mali byť správy, ktoré majú objektívne za následok ujmu na zdraví či živote ľudí.

“V súčasnosti si totiž polícia nevie poradiť s prípadmi, kedy bežní ľudia a dokonca aj lekári šíria bludy. Dokáže riešiť len situácie, ktoré sa zmestia do paragrafu o šírení poplašnej správy alebo priame poškodenie zdravia ľudovými liečiteľmi,” píše denník.

Podľa konkrétneho znenia novely zákona sa zdá, že slobode médií na Slovensku odzvonilo. Uvádza sa, že dezinformácia bude definovaná ako nepravdivá informácia, ktorá je spôsobilá vyvolať nebezpečenstvo vážneho znepokojenia aspoň časti obyvateľstva nejakého miesta, ohroziť životy alebo zdravie ľudí alebo ovplyvniť obyvateľstvo pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach celospoločenského významu.

Pod formulkou “ovplyvnenie obyvateľstva pri jeho rozhodovaní o závažných otázkach celospoločenského významu” budú môcť angažovaní policajti či prokurátori stíhať skoro akúkoľvek správu zverejnenú v médiách, ktorá nebude sedieť do ich názorového spektra.

Kolíkovej rezort chce, aby boli šíritelia dezinformácii postihovaní trestnom odňatia slobody od jedného roka až na 5 rokov. V prípade škôd veľkého rozsahu bude hroziť trest štyri až desať rokov za mrežami.

.

Aj keď to samozrejme Kolíková nikdy neprizná, z kontextu je zrejmé, že sa jedná o dlhý bič na alternatívne médiá, ktoré prinášajú režimistickými médiami zamlčiavané informácie o Covide.

 

Po povinnom očkovaní príde zelené eko-šialenstvo

Konečným cieľom liberálnych globalistov je prinútiť obyvateľstvo očkovať sa experimentálnymi vakcínami. Na Západe sa im to do veľkej miery podarilo. Obyvatelia strednej a východnej Európy sú však viac vzdorovití a tak ich je k tomu potrebné prinútiť. Buď rôznymi poukazmi pre dôchodcov, neustálym sa testovaním v práci, alebo keď nič z toho nepomôže, jediným riešením bude povinné očkovanie.

Covid poslúžil ako pilotný projekt ako naučiť ľudí poslušnosti. Ďalšie obmedzovanie slobody sa bude odohrávať pod zámienkou ochrany životného prostredia. Už teraz vidíme nástup zeleného ekofanatizmu, ktorý k nám prichádza najmä z Bruselu.

Samuel Gdovin

.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Šéf NATO sa stretne s Trumpom v čase napätia okolo Iránu , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Iránsky veľvyslanec vyzval štáty Perzského zálivu na zabránenie tragédii, ktorú v oblasti chystá americký prezident

Iránsky veľvyslanec v Kuvajte v utorok vyzval krajiny Perzského zálivu, aby využili svoje diplomatické možnosti a pomohli zabrániť „tragédii“, ktorá…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Obžalovaná v prípade tragédie v Ružinove nepoprela spáchanie skutku

Ivana F., obžalovaná v prípade minuloročnej tragickej udalosti v bratislavskom Ružinove, pri ktorej zomreli dve deti, nepoprela spáchanie skutku. Senát…

07. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel tlačí na rýchle sprísnenie pravidiel proti zneužívaniu detí online

Európska komisia v utorok vyzvala členské štáty a europoslancov, aby výrazne urýchlili prijatie nových pravidiel na boj proti materiálom sexuálneho…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najvyšší súd koncom apríla rozhodne o odvolaní atentátnika na premiéra

Najvyšší súd SR by mal 29. apríla rozhodnúť o odvolaní Juraja Cintulu, ktorý bol pre atentát na predsedu vlády Roberta…

07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Colníci na R4 neďaleko Košíc zadržali falzifikáty svetových značiek

Košickí colníci odhalili na rýchlostnej ceste R4 pri Milhosti v smere z Maďarska na Slovensko dodávku plnú falzifikátov svetových značiek,…

07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

.
.

Situácia sa vyostruje. Trump starší, Irán je pripravený zasadiť rozhodujúci úder

Po nových hrozbách zo strany Trumpa a amerických útokoch na ostrov Khark Irán pohrozil úplným zničením ropnej, plynárenskej a energetickej…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Najvyšší súd prepustil Daniela Bombica na slobodu

Odsúdený Daniel Bombic sa dnes po takmer roku vo väzbe dostane na slobodu. Ako informoval denník Sme, rozhodol o tom…

07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump hrozí, že už dnes v noci zničí iránsku civilizáciu

A to v prípade, ak Teherán neprijme „dohodu“ o otvorení Hormuzského prielivu

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Odtrhnutí od reality a progresívne „blúznenie“

Niekedy sa človek musí pýtať, či páni z Progresívneho Slovenska žijú v tom istom štáte ako my ostatní. Najnovšie výroky…

07. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vance obvinil Ukrajinu z pokusov ovplyvniť voľby v USA a Maďarsku

„Určite vieme, že v ukrajinských špeciálnych službách sú elementy, ktoré sa pokúšali ovplyvniť výsledok volieb v Amerike a v Maďarsku.…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kľúč k Office 2021 Pro za 31,55 € a kľúč k Windows 11 Pro za 13,55 €! Zaplaťte raz, využívajte už navždy!

Pre malé podniky je každý ušetrený cent na softvéri peniazom, ktorý je možné reinvestovať do rastu – do náboru nových…

07. 04. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská armáda obmedzuje výcvik s členskými štátmi NATO. Je Aliancia „krok pozadu“?

Ukrajina vo veľkej miere presúva výcvikový program pre vojakov a samotný výcvik späť na vlastné územie. Minulé manévre NATO údajne…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kapitalizmus a jeho nekonečná vojna

Čo odlišuje ľudí od zvierat? Možno to, že keď sa ráno prebudia, nemyslia len na kúsok chleba, ale na to,…

07. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

BRICS na vzostupe

Vzhľadom na americkú colnú politiku, vojnu s Iránom a energetickú krízu sa India opäť približuje k Rusku. Zoskupenie BRICS sa…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Nečakaná protislovenská propaganda: Nemci zneužili tatranskú legendu

Dýka do chrbta prichádza, keď ju čakáte najmenej. Dokumentárny kanál nemeckej verejnoprávnej DW s medzinárodným dosahom priniesol šokujúcu maľbu Slovenska…

07. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ovplyvníme vás, lebo môžeme. Vnútro nechtiac odhalilo porážku nás všetkých

Návrh zákona o lobingu mieri do medzirezortného pripomienkového konania, čo by sa mohlo javiť ako prospešná vec – veď sa…

07. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rozpad svetového poriadku, obrovská ropná kríza, vojny na každom rohu. Premiér sa vyjadril ku kľúčovým témam

Rozpad svetového poriadku, obrovská ropná kríza, vojny na každom rohu. Toto by malo na Slovensku viesť k spájaniu národných a…

07. 04. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

07. 04. 2026 | Aktualizované 07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Aktualizované 07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump vyjadril ďalšie prezidentské ambície: „Keď tu skončím, môžem ísť do Venezuely“

Prezident USA Donald Trump na pondelkovej tlačovej konferencii vyhlásil, že by mohol kandidovať na prezidenta Venezuely

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Diplomacia suterénu a paranoja porazených: opozícia si nedá pokoj ani dnes

Posledné dni pred Veľkou nocou priniesli na Slovensku niekoľko veľavravných vyjadrení predstaviteľov opozície, na ktoré v príspevku  na sociálnej sieti upozornil…

07. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Juraj Cintula sa má v prípade atentátu na premiéra Fica opäť postaviť pred súd

Juraj C., obžalovaný v prípade atentátu na premiéra Roberta Fica , sa má 29. apríla postaviť pred odvolací súd. Vyplýva…

07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 04. 2026 | Aktualizované 07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Aktualizované 07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


Maďarsko krátko pred voľbami privíta J.D.Vancea

Maďarsko dnes privíta vzácnu návštevu: Do krajiny zavíta viceprezident USA J.D. Vance aj s manželkou, aby krátko pred napätými voľbami…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán odovzdal USA 10-bodový plán na ukončenie vojny

Irán prostredníctvom pakistanských sprostredkovateľov odovzdal USA 10-bodový plán na ukončenie vojny, informuje The New York Times

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spočítajte kone v optickej ilúzii: Dokážete to za 11 sekúnd?

Spočítajte kone v tejto zaujímavej optickej ilúzii a otestujte svoj postreh aj pozornosť. Táto vizuálna hádanka dokáže poriadne potrápiť mozog…

07. 04. 2026 | 0 komentárov

Nemecko dáva brancom „povolenie vycestovať“. Krajina podniká kroky pre zvýšenie stavov Bundeswehru

Podľa nového zákona o vojenskej službe musia nemeckí muži vo veku od 17 do 45 rokov získať povolenie na dlhodobý…

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trnava zdolala Podbrezovú 4:1. Po zápase sa však mala v tuneli odohrať potýčka

Po nedeľnom zápase Niké ligy medzi domácim Spartakom Trnava a Podbrezovou sa údajne v útrobách štadióna odohrala strkanica medzi oboma…

07. 04. 2026 | 0 komentárov

NATO nepotrebuje USA, vyhlásil Trump

Vyhlásenie amerického lídra prináša CNN

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán obnovuje svoje raketové základne v rekordne krátkom čase

Irán obnovuje svoje raketové základne v priebehu niekoľkých hodín napriek leteckým útokom, informuje The Telegraph

07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V obci Poša požiar pripravil 18 ľudí o domov, vyhlásili mimoriadnu situáciu

Poša v okrese Vranov nad Topľou vyhlásila mimoriadnu situáciu po pondelkovom požiari, ktorý zničil tri rodinné domy. O strechu nad…

07. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skončila partnerka Lobotku Leskovská v SFZ?

Modelka a influencerka Simona Leskovská sa nedávno stala novou moderátrkou športového spravodajstva TV Markíza. Partnerka reprezentačného stredopoliara Stanislava Lobotku predtým…

07. 04. 2026 | 0 komentárov

Strach z následků…

Íránci se tu propagandu fakt naučili. Poté, co jim Donald Trump dal své desáté ultimátum, že buď otevřou Hormuz, nebo…

07. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Irán odmietol návrh USA

Irán odmietol návrh USA, aby sa najskôr zastavili bojové operácie a až potom sa rokovalo o trvalom mieri, pričom zdôraznil…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Počítání na oběžné dráze

Přemýšlíme-li nad dlouhodobějšími efekty té aktuální války v Perském zálivu, obvykle řešíme hlavně ropu, plyn a další těžitelné suroviny. Stala…

07. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 04. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ministerstvo zahraničných vecí v Katare varuje pred celkovým dopadom vojny na Blízkom východe na svet. Je názoru, že situácia sa priblížila k bodu, keď už vojnu nebude možné udržať pod kontrolou.

15:48

.

Vzhľadom na zúfalú situáciu môže Donald Trump realizovať stratégiu „všetko alebo nič“

Irán, 7. apríl 2026 - Jediný, komu pozemná operácia USA neprospieva, je Donald Trump. Odtiaľ pochádzajú jeho nadávky v príspevkoch…

07. 04. 2026 | 0 komentárov

Žaba vs. ropucha: Vysvetlenie kľúčových rozdielov a podobností

Žaba vs. ropucha je častá otázka, ktorú si kladú milovníci prírody aj študenti biológie. Tieto dva obojživelníky si sú na…

07. 04. 2026 | 0 komentárov

MAAE: Útoky pri jadrovej elektrárni Bušehr predstavujú reálne riziko katastrofy

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafael Grossi v pondelok varoval, že útoky v blízkosti iránskej jadrovej elektrárne Bušehr predstavujú…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iránci oznámili zajatie izraelskej pilotky

Irán, 7. apríl 2026 - Turecký prezident Erdogan vyhlásil o Netanjahuovi: \"Rád by som tiež všetkým pripomenul slová našich predkov:…

07. 04. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Občiansky konflikt, rozpad a „zánik“. Publicista varuje Zelenského

Ukrajina musí ukončiť vojnu s Ruskom, inak ju čaká občiansky konflikt, rozpad a „zánik“. Napísal to právnik a zakladateľ prvej…

06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump vyhlásil, že Irán môže byť zničený za jednu noc – možno už zajtra

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 04. 2026 | Aktualizované 06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 04. 2026 | Aktualizované 06. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov