Jozef Banáš

NAŽIVO

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Venezuelu „robí opäť bohatou a bezpečnou“. Informuje televízia NBC News.

12:00

Zosadený venezuelský prezident Nicolás Maduro tvrdí, že sa má „dobre“ vo väzení v USA, kde spolu s manželkou Ciliou Floresovou predstúpili pred súd v New Yorku, uviedol včera vo videu syn bývalého venezuelského vodcu Nicolás Maduro Guerra. Informuje agentúra AFP.

08:41

Americké ministerstvo zahraničných vecí včera vyzvalo Američanov vo Venezuele, aby „okamžite“ opustili krajinu. Ako dôvod uviedli, že ozbrojené milície prehľadávajú vozidlá, v ktorých hľadajú amerických občanov. Informuje agentúra AFP.

08:40

Administratíva prezidenta Trumpa uskutočnila predbežné rokovania o možnom útoku na Irán, ak to bude potrebné na realizáciu jeho varovaní, informuje The Wall Street Journal s odvolaním sa na zdroje.

Podľa informácií tohto vydania sa medzi možnými variantmi zvažoval rozsiahly letecký útok na rad iránskych vojenských objektov.

Zdroje WSJ poznamenávajú, že zatiaľ neexistuje jednotné rozhodnutie a v súčasnosti neboli zaznamenané žiadne známky presunu vojakov alebo vojenskej techniky.

07:18

Dom, v ktorom vyrastal anglický spevák a skladateľ David Bowie, sprístupnia verejnosti. Poschodový železničiarsky dom z 19. storočia v meste Bromley pri Londýne kúpila pamiatková organizácia Heritage of London Trust, ktorá ho plánuje sprístupniť na budúci rok, kedy by sa Bowie dožil 80 rokov.

Včera 19:46

Dom, v ktorom vyrastal anglický spevák a skladateľ David Bowie, sprístupnia verejnosti. Poschodový železničiarsky dom z 19. storočia v meste Bromley pri Londýne kúpila pamiatková organizácia Heritage of London Trust, ktorá ho plánuje sprístupniť na budúci rok, kedy by sa Bowie dožil 80 rokov.

Včera 19:45
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Jozef Banáš premiérovi: “To si naozaj myslíte, že sme takí dilinovia?” Navrhuje povolať Igora Bukovského do krízového štábu

Spisovateľ a bývalý diplomat Jozef Banáš uverejnil na sociálnej sieti komentár ku aktuálnej situácii s koronavírusom. Zhodnotil, ako si v krízovej situácii počínajú poprední politici a odporučil premiérovi Igorovi Matovičovi, čo by mal urobiť, aby si na svoju stranu získal verejnosť.

Jozef Banáš
Na snímke Jozef Banáš po prebratí ceny Literárneho fondu za pôvodnú slovenskú literárnu tvorbu za rok 2018
❚❚
.

Banáš ku súčasným krokom premiéra Matovčia uviedol, že práve píše knihu o legendárnom podnikateľovi Tomášovi Baťovi, ktorý podľa neho dokázal úžasné veci vďaka tomu, že presvedčil ľudí. “Keď sa stal starostom Zlína, vyhlásil: Veci verejné musia riešiť ľudia mysliaci, nielen zvolení! V tom je kľúč úspechu. Získať ľudí,” komentuje Jozef Banáš.

Poznamenal, že pandémia koronavírusu by mala byť pre premiéra príležitosťou získať ľudí. “To sa dá dvomi spôsobmi – ísť osobným príkladom a vysvetľovať. Odpovedať na otázky. Osobný príklad spočíva v skromnosti, pokore a slušnosti. O to viac, keď je zrejmé, že Vaša politická sila je v skutočnosti podstatne nižšia ako si myslíte, pretože väčšina hlasov OĽaNO nebola z presvedčenia, ale zo zúfalstva.”

“Získať ľudí znamená poskytnúť im také argumenty, aby môjmu zámeru uverili a nasledovali ma. Vrieskaním a nadávaním iba ľudí naseriete (citoval som Vás) a budú sa správať presne opačne ako chcete. Aj keď je pravdou, že ľudia radšej poslúchajú ako premýšľajú, vždy sú zanietenejší ak ich získate, ako keď ich prinútite.”

.

Banáš v komentári píše, že je rád, že premiér boj s covidom-19 prebral do vlastných rúk. “Začali ste rázne – vynadali ste vraj tým nezodpovedným. Nuž, na rozdiel od Vás si nemyslím, že tí Slováci, ktorí sa pýtajú, sú banda nezodpovedných samovrahov, ktorí škrípu zubami pri nosení rúšok len preto, aby Vás vytáčali.”

“Vy, Váš minister a Vaša komisia robíte zásadnú chybu – zatiaľ ste nás nepresvedčili o nebezpečenstve tejto „hnusoby“. To sa dá len tak, ak ľuďom zodpoviete základné otázky, ktoré si v súvislosti s covidom kladú. Dajte na ne konečne odpovede,” vyzýva kompetentných Banáš.

 

Zásadné otázky

Spisovateľ skonštatoval,  že na Slovensku je k dnešnému dňu 8.048 pozitívnych prípadov, z nich sa 4036 uzdravilo. “Ako sa títo ľudia uzdravili? Nepočul som, že by boli dajaké lieky na covid, takže sa zrejme vyliečili na základe prirodzenej imunity. V tom prípade by som očakával, že Vy a lekári budú ľudí vyzývať k tomu, aby sa správali zodpovedne. Zodpovednosť pre Vás a Vašich odborníkov je nosenie rúšok, pre nás neodborníkov je to posilňovanie prirodzenej imunity. To znamená myslieť pozitívne, neprejedať sa, nepreháňať to s alkoholom, nefajčiť, hýbať sa.”

“Prepáčte, nechcem byť osobný, ale ak Váš hlavný hygienik s očividnou nadváhou presviedča ľudí o zdraví, ťažko mu niekto uverí. Namiesto toho, aby ste povzbudili MUDr. Bukovského v jeho úsilí posilňovať prirodzenú imunitu, nazvete ho bláznom a osočíte jedného z mála slovenských lekárov, ktorí sa zaujímajú v prvom rade o zdravie človeka a až potom o jeho choroby.”

.

Jozef Banáš vyhlásil, že nesúhlasím s premiérom Matovičom, že by mal Bukovský vrátiť titul. “Naopak, tituly by mali vrátiť všetci lekári, ktorí sa nesnažia o to, aby sme boli zdraví, ale aby mohli do nás pchať lieky a Vašimi „odborníkmi“ tak milované séra. Poznám lekárov, ktorí si myslia to isté čo Bukovský, ale zbabelo mlčia. Proste sa boja. Mám podozrenie, že ani vo Vašom štábe odborníkov nie sú všetci Vášho názoru, len oportunisticky si myslia svoje a zdieľajú Váš názor, lebo sa Vás boja. Kto by sa už nebál spasiteľa.”

Dodal, že na Slovensku umierame na choroby, ale pri covide umierame s covidom. “Pokiaľ sú mediálne informácie správne, tak na covid na Slovensku ešte nikto neumrel. Umrel len s covidom.”

“Vyhlásili ste, citujem: „Nebudem počúvať názory tých ľudí, pre ktorých zdravie a iných ľudí nie je hodnotou“. Covid trvá od marca, to je sedem mesiacov. Za ten čas u nás umrelo nie naň, ale s ním 44 ľudí. Za ten istý čas umrelo u nás 30.450 ľudí. (Denne u nás umrie 145 ľudí). Chápem Váš vrúcny vzťah ku covidu, len sa obávam, že chorí s inými diagnózami na ktoré umiera neporovnateľne viac ľudí, si Vašu pozornosť rovnako zaslúžia.”

Banáš dodal, že nechápe, že pre premiéra je 44 mŕtvych viac ako 30.450. “Ak nás budete presviedčať, že vo svete umrelo na covid 988.000 ľudí za sedem mesiacov, tak Vám odkazujem, aby ste si ťukli do gúglu kde nájdete informáciu, že za ten istý čas umrelo vo svete 20,580 miliónov ľudí na iné diagnózy.”

 

.

Strach a negatívne myslenie

Podľa slov Jozefa Banáša každý vie, že strach a negatívne myslenie sú živnou pôdou pre choroby. “Prečo nevyzvete novinárov, aby sa správali zodpovedne a nevyvolávali paniku a strach? Prečo ich ako predseda vlády nevyzvete, aby súčasne s číslami o mŕtvych na covid (prepáčte s covidom) uvádzali aj čísla úmrtí na iné diagnózy?”

“Predstavte si, že by hlásateľka televízie povedala: Dnes umrel na Slovensku na covid jeden človek, na ostatné diagnózy umrelo 145 ľudí. V tej chvíli je po strachu! Prečo nevyzvete novinárov k pravdivému a vyváženému informovaniu? Prečo akceptujete každodenné šírenie týchto strašidelných hoaxov – informácií vytrhávaných z kontextu?”

Spisovateľ sa ďalej pýta, či má vláda záujem na tom, aby sme sa báli? “Prečo nevyzvete novinárov, aby navštívili ľudí, ktorí covid prekonali a nepodelili sa s nami o svoje skúsenosti? Vari sa bojíte, že nám pravdivo povedia, že sa necítia byť chorými, ale sú len súčasťou Vašich „strašidelných“ štatistík?”

“To si vážne myslíte, že, sme takí – prepáčte, použijem podľa Vášho vzoru expresívny výraz – dilinovia, aby sme uverili tomu, že v nákupných centrách je bezcovidová zóna tam, kde sú reštaurácie a inde na nás číha covid? Že v divadle sa covid šíri len párnymi radmi a nepárnym sa vyhýba? Že na svadbe, kde je tridsať ľudí covid nehrozí, ale kde je ich tridsať jeden začína svoju smrtiacu misiu? Skutočne si myslíte, že zaslintané rúška so zvyškami od desiaty, povaľujúce sa v školských šatniach medzi prezuvkami, školákov ochránia?”

“Že rúška žien zababrané zvnútra od rúžu ženy ochránia? Že prípustná plocha na jedného človeka 10 štvorcových metrov v obchode má zmysel v porovnaní s desiatkami, ba stovkami tisíc ľudí, ktorí sa na celom Slovensku tlačia ako sardinky ráno a večer v hromadnej doprave? Že v parlamente môže vedľa seba sedieť 150 ľudí a v kostole či v divadle nie? Že vystrašený mladík, ktorý šliape do kopca na bicykli s rúškom vlhkým od slín bude odolnejší? Že ľudia s bronchtídou, ktorí sa pri nosení rúška doslova dusia, budú zdravší?”

 

Bukovský do krízového štábu?

Banáš píše, že nemusí byť odborníkom, aby mu bolo jasné, že každá choroba má príznaky. “Pri chrípke mám teplotu, kašlem, kýcham a keď teplota skončí a prestanem kýchať a kašľať, som vyliečený. Vy sám však vravíte, že mnohí z tých, ktorí boli pozitívne testovaní na covid vôbec nevedeli, že ho majú a – opäť Vás citujem: Behajú medzi nami tisíce ľudí s covidom.”

“To teraz budeme donekonečna dokola testovať všetkých občanov? A čo ak mi v stredu po teste povedia, že covid nemám a vo štvrtok ho dostanem? Nebudem mať príznak a budem pokojne žiť a pracovať, bez toho, že by som tušil, že som – podľa Vás a Vašich odborníkov, smrteľne chorý? Vy máte ľudí spájať a nie deliť. Každý, kto nemá Váš názor je nepriateľ. Každý kto sa pýta (napríklad ja, žiaľ odpovede nedostávam) je pre Vás a Vami vystrašených konšpirátor a nepriateľ.”

Spisovateľovi Banášovi je jasné, že vláda nejaké opatrenia prijímať musí… “Ale ešte som od Vás a od Vašich odborníkov, na rozdiel od Bukovského (okamžite by som ho povolal do krízového štábu), nepočul, aby ste ľudí vyzvali k tomu zásadnému opatreniu – k zdravému životnému spôsobu, k posilňovaniu svojej imunity! Toto je základné opatrenie, ktoré by ste mali ľuďom poradiť.”

.

“Viem, z toho nebudú kšefty pre farmáciu, ale Vašou psou povinnosťou je starať sa, aby boli ľudia zdraví a nie vystrašení. Ak nám budete velebiť rúška, séra a dvojmetrové odstupy, obávam sa, že tých, ktorí to budú ochotní rešpektovať, bude stále menej. Takže, pán premiér, prosím zodpovedzte tieto otázky, ktoré si tí, ktorí ešte nestratili zdravý rozum permanentne kladú. Keď máte Boha pri sebe, presvedčte nás a budeme vás rešpektovať!”

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico: Nová jadrová elektráreň bude čisto štátna, prebiehajú diskusie o odkúpení podielu ČEZ v Jadrovej energetickej spoločnosti

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu dohodu o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky. Podľa predsedu vlády Roberta Fica nepôjde len…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Šialené a nezákonné.” Trump poveril velenie špeciálnych operácií, aby pripravilo plán invázie

V Trumpovom okolí sa diskutuje o možnosti vojenskej invázie na Grónsko. Ako píše The Mail on Sunday s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka opäť perlil. Generál si neodpustil reakciu

Ukázalo sa, že Šimečka pokračuje aj v roku 2026 bez okolkov. Falošný, nevýrazný, bezobsažný, ale zato prehnane ambiciózny. Uviedol v…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako narábať správne s peniazmi a zvýšiť svoj príjem

Philipp J. Müller, finančný mentor a majiteľ najväčšej finančnej akadémie v Európe ponúka svoje skúsenosti a naučí vás pracovať s…

11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko v hľadáčiku Bruselu. EÚ hľadá cesty, ako obísť národné veto

Európska únia čoraz otvorenejšie hľadá spôsoby, ako obísť právo veta členských štátov – a Slovensko sa v tejto debate objavuje…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Pustí sa EÚ do sporu s Trumpom? Pod rúškom misie pripravujú plán pre Grónsko

Európa zvažuje možnosť vyslania vojsk do Grónska pod rúškom misie NATO. Ak Trump odmietne, môžu byť uvalené sankcie na americké…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Vybral by som si Putina,” odpovedal britský minister obrany na otázku, ktorého svetového lídra by najradšej uniesol

Britský minister obrany John Healye vyhlásil, že by chcel uniesť Putina

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší korupčný škandál otriasa ukrajinskými vojenskými nákupmi

Ukrajinský generálny prokurátor odhalil rozsiahly prípad úplatkov a podvodov, v ktorom súkromná spoločnosť dodávala na front nepoužiteľné míny a nebezpečnú…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sýria v plameňoch. Americké bomby na IS, Kurdi opúšťajú Aleppo a hrozí regionálna eskalácia

Sýria zažíva jeden z najnapätejších momentov od pádu Baššára al-Asada. Spojené štáty spolu so spojencami oznámili „rozsiahle“ letecké údery proti…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

“Spojené štáty európske”? Federalisti znovu vystrkujú rožky

Bývalý poslanec NR SR Andrej Stančík sa svojich sledovateľov pýta, či by boli za „Spojené štáty európske”. Myslíte, že by…

11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ Donalda Trumpa

Kanada sa obáva, že by mohla byť ďalším cieľom prezidenta Trumpa po Venezuele a Grónsku, informuje agentúra Bloomberg

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Prezident udelil štátne vyznamenania 22 osobnostiam, z toho štyrom in memoriam

Prezident SR Peter Pellegrini ocenil v sobotu 22 osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého ako aj športového života, štyroch z nich in…

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Mýte pod Ďumbierom zrazil muža na detskom vleku sánkar

Horskí záchranári pomáhali v sobotu večer 55-ročnému mužovi, ktorého na detskom vleku v Mýte pod Ďumbierom zrazil sánkar. Horská záchranná…

11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Organizátori ZOH 2026 upokojujú. Hokejová aréna v Miláne bude pripravená včas napriek „detským chorobám“

 Organizátori zimných olympijských hier v Miláne a Cortine d\'Ampezzo ubezpečili, že hlavná hokejová aréna v milánskej štvrti Santa Giulia bude…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Spěchá…

V Íránu se dál protestuje, ale ajatoláhové tam vypnuli internet, takže informací je málo. Občas se objeví obrázky hořících mešit…

11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ruský plyn: slovenská pasca, maďarská výhoda

Nové tarify za prepravu plynu vyhlásené na rok 2026 jasne ukazujú, kto sa dokázal prispôsobiť zmeneným podmienkam a kto sa…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Londýn vyčlenil 200 miliónov libier na prípravu nasadenia vojakov na Ukrajine

 Spojené kráľovstvo v piatok vyčlenilo 200 miliónov libier na prípravu britských vojakov, ktorí budú nasadení na Ukrajine ako súčasť „mnohonárodných“…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drucker: Zavedenie povinnej maturity z matematiky reaguje na súčasnú dobu

Zavedenie povinnej maturity z matematiky reaguje na súčasnú dobu. V rozhovore pre TASR to uviedol minister školstva Tomáš Drucker a…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Konečne vieme viac o tom, kto zrejme udal Vémolu a do akej drogovej kauzy má byť zapletený

Ostro sledovaný kriminálny prípad českej hviezdy MMA Karlosa \"Terminátora\" Vémolu bol dlho zahalený viacerými protichodnými informáciami. Polícia deň pred Vianocami…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Zdroje odhaľujú cieľ Orešnika

Úder „Orešnikom“ nebol zasadený úložisku plynu, píšu OSINTeri a ukrajinské vojenské verejné zdroje

10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Aktualizované 10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto bol kráľ Levie srdce a prečo ho pozná celý svet?

Kráľ Levie srdce patrí medzi najznámejšie historické prezývky stredoveku a dodnes vyvoláva predstavy odvahy, sily a rytierstva. Ide o titul,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Premiér: SR a USA v piatok podpíšu dohodu o spolupráci v jadrovej energetike

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu v piatok vo Washingtone dohodu o vzájomnej spolupráci v jadrovej energetike. Premiér Robert Fico…

10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najrozšírenejší prvok a pravda o tom, z čoho je Zem skutočne zložená

Najrozšírenejší prvok na Zemi nie je taký jednoznačný, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Odpoveď závisí od toho,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Venezuelu „robí opäť bohatou a bezpečnou“. Informuje televízia NBC News.

12:00

.

Export pšenice z Ukrajiny v decembri klesol takmer o 25 %

Export pšenice z Ukrajiny v decembri klesol takmer o 25 %, kukurice o 13 %. Informuje o tom agentúra Bloomberg…

10. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ľudstvo ohrozuje digitálna demencia nastupujúcich generácií

Slovensko, 10. januára 2026 - Digitálna demencia nastupujúcich generácií - izolovaných vo virtuálnej realite - rozloží civilizáciu Homo sapiens na…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Minister vnútra vyvracia tvrdenia, podľa ktorých má byť na Slovensku masovo zneužívaný systém a vyťahované peniaze od štátu odídencami z Ukrajiny

Tvrdenia, podľa ktorých má byť na Slovensku masovo zneužívaný systém a vyťahované peniaze od štátu odídencami z Ukrajiny, nie sú…

10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britskí experti zistili, že úder „Orešnikom“ je demonštrácia ruskej vojenskej sily voči Európe a USA

Londýn, 10. januára 2026 - Odpálenie rakety „Orešnik“ je zrejme zamerané na zastrašenie Ukrajiny a demonštráciu ruskej vojenskej sily voči…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Služobné vozidlo s ministrom Huliakom malo nehodu

V piatok večer došlo v obci Očová k dopravnej nehode služobného vozidla, v ktorom sa viezol minister cestovného ruchu a…

10. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Farmári to budú mať ťažké. Dohodu s MERCOSUR podporilo aj Slovensko

Videli sme cez týždeň farmárov na traktoroch blokujúcich Paríž vo vyše stokilometrovej kolóne. Odmietali totiž otvorenie obchodnej spolupráce s krajinami…

10. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov