NAŽIVO

Priemerná mzda v Česku v 1. štvrťroku stúpla medziročne o viac než 8 % na vyše 50.280 Kč, reálne vzrástla o viac než 6 %. Údaje zverejnil Český štatistický úrad, uviedol server iDNES.cz.

Včera 20:28

Prepad akcií čipových firiem vymazal z ich trhovej hodnoty viac než bilión dolárov, uviedla agentúra Reuters.

Včera 20:27

Elon Musk sa môže stať prvým človekom na svete s majetkom presahujúcim bilión dolárov. Už teraz vlastní akcie Tesly za 273 miliárd USD a ak plánované IPO SpaceX prebehne podľa očakávaní, jeho majetok by sa mohol zvýšiť o ďalších 841 miliárd USD. Celkovo by tak kontroloval akcie v hodnote približne 1,1 bilióna USD, uviedla CNN.

Elon Musk
Na snímke Elon Musk / Foto: SITA/AP-Evan Vucci

 

Včera 20:25

Príprava obnovy portálu Slovensko.sk sa dočasne prerušuje. Minister Samuel Migaľ požiadal dozornú radu NASES, aby zatiaľ neschválila podpis zmlúv, a generálnu riaditeľku Janu Molnárovú, aby neurobila ďalšie kroky. Najskôr chce o projekte rokovať s premiérom Robertom Ficom, uviedlo MIRRI.

Migaľ
Na snímke minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Samuel Migaľ / Foto: TASR-Pavel Neubauer
Včera 20:24

Poľsko odmieta plne zaviesť migračný pakt EÚ, ktorý začne platiť 12. júna, pretože by podľa vlády ohrozil národnú bezpečnosť. V Luxemburgu to pre agentúru PAP a poľský rozhlas uviedol námestník ministra vnútra Maciej Duszczyk.

Včera 20:21

V Mozambiku zavraždili katolíckeho biskupa Osoria Citora Afonsa, ktorého pápež Lev XIV. nedávno vymenoval za správcu diecézy v centrálnej časti krajiny. Podľa tamojšej biskupskej konferencie a polície bol nájdený mŕtvy vo svojej rezidencii za nejasných okolností, informovala AFP.

Včera 20:07

Českí kňazi Ján Bula a Václav Drbola, popravení začiatkom 50. rokov v vykonštruovanom komunistickom procese, boli v sobotu v Brne vyhlásení za blahoslavených. Ide o prvé blahorečené obete totalitných režimov v Česku, uviedol portál Novinky.cz.

Včera 19:47

V chránenej rezervácii na albánskom pobreží protestovali stovky ľudí proti plánom na výstavbu luxusného rezortu, ktorý má byť spojený so spoločnosťou blízkou rodine amerického prezidenta Donalda Trumpa, uviedla AFP.

Včera 18:29

Berlínska nemocnica Charité prepustila Američana, ktorý sa v Konžskej demokratickej republike nakazil ebolou. Po 17 dňoch antivírusovej liečby sa úplne zotavil z tejto často smrteľnej infekcie, uviedla AFP.

Včera 18:28

Pápež Lev XIV. počas štátnej návštevy ocenil Španielsko za jeho odhodlanie k mieru a solidarite medzi národmi. Vyzdvihol postoj vlády, ktorá sa postavila proti vojnám v Pásme Gazy, Iráne a na Ukrajine, a poďakoval za dodržiavanie medzinárodného práva. V Madride ho prijal kráľ Filip VI. s kráľovnou Letiziou, informovala agentúra AFP.

pápež Lev XIV
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: SITA/AP-Andrew Medichini
Včera 18:25

Vo veku 93 rokov zomrela Bernadette Chiracová, vdova po bývalom francúzskom prezidentovi Jacquesovi Chiracovi. Podľa dcéry Claude odišla pokojne, obklopená rodinou. Chiracová bola dlhé roky v tieni svojho manžela, ktorý viedol Francúzsko v rokoch 1995 – 2007 a preslávil sa odporom voči invázii do Iraku. Jacques Chirac zomrel v roku 2019, informovala agentúra AFP.

Včera 17:55

Valné zhromaždenie Klubu slovenských turistov (KST) rozhodlo o ukončení nájomnej zmluvy Chaty Milana Rastislava Štefánika pod Ďumbierom v Nízkych Tatrách terajšiemu nájomcovi chaty Igorovi Fabriciusovi. Podľa predsedu KST Petra Šveca bolo dôvodom rokovania o zmluve jej porušenie nájomcom. Chata aj s pozemkom, na ktorom stojí, je vo výlučnom vlastníctve KST.

Včera 16:00

Rozvoj veternej energetiky môže Slovensku pomôcť pri posilňovaní energetickej bezpečnosti, dostupnosti elektriny a konkurencieschopnosti priemyslu. V rozhovore pre SITA Energetika to uviedol člen výkonného výboru Slovenskej asociácie udržateľnej energetiky (SAPI) Ján Lacko.

Podľa Lacka dnes európske krajiny nesúťažia o investorov iba výškou daní alebo cenou práce. Čoraz dôležitejším faktorom je aj dostupnosť elektriny za konkurencieschopné ceny. Týka sa to podľa neho najmä priemyselných podnikov, dátových centier či výrobcov batérií.

Včera 14:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hrabko: Sulíka a Mihála rozdelila téma Marťanov

Dôvody, ktorými SaS a jej predseda Richard Sulík vysvetľujú odchod zakladajúceho člena svojej strany Jozefa Mihála, zrejme nie sú skutočnou príčinou rozchodu. “Nestáva sa často, aby strana reagovala pomerne obsiahlym odôvodnením a pomerne úsmevným vyjadrením, že sa nezhodli na otázke Marťanov. Respektíve migrantov. Ale Marťania ani migranti nie sú na Slovensku politický ani vnútrostranícky problém. Z takýchto dôvodov sa nezvykne zo strany odchádzať,” povedal pre TABLET.TV publicista Juraj Hrabko, podľa ktorého SaS nikdy nebola liberálnou stranou v klasickom západnom ponímaní

❚❚
.

V krátkom čase tak po Viere Dubačovej a Otovi Žarnayovi, ktorí opustili poslanecký klub OĽaNO-NOVA, odchádza z klubu opozičnej strany už tretí poslanec. Podľa Hrabka to však z hľadiska rozloženia síl v Národnej rade SR nehrá žiadnu úlohu. “Neprichádza k zmene mocenských pomerov v parlamente. Keby odišli vládni poslanci, to by bola iná káva. A je to podporný argument pre Roberta Fica, keď zdôrazňuje stabilitu vládnej koalície,” povedal Hrabko.

Krátko reagoval aj na výmenu názorov medzi Richardom Sulíkom a jeho exkolegom zo SaS Danielom Krajcerom (SKOK!). Krajcer sa totiž ohradil voči tvrdeniu Richarda Sulíka, podľa ktorého patril k biznis krídlu SaS. “Sú to staré spory, ktoré si musí vyriešiť SKOK! so SaS. Ale je rozdiel, keď vtedy odišla zo SaS veľká skupina ľudí a teraz jeden, aj keď zakladajúci člen,” povedal.

Na otázku, ako je možné rozoznať politika, ktorý patrí k biznis krídlu nejakej strany, od iného, ktorý k nemu nepatrí, Hrabko odpovedal, že rozdiel je možno v otvorenosti. “Možno je tam ten znak, že jeden politik sa viac priznáva k biznisu, ktorý robia, a druhý sa ho viac pokúša utajovať,” povedal.

.

Na otázku, či odchody poslancov nesúvisia s “gravitáciou” nejakej novej, vznikajúcej a zatiaľ oficiálne neviditeľnej strany, Hrabko odpovedal, že je to možné. “Či súvisí odchod so vznikom nejakej novej strany? Nedá sa to vylúčiť, ale zatiaľ je to iba v rovine špekulácií. Dnes takú stranu nevidieť ani mimo parlamentu, ani, že by vznikala v parlamente. Ale počet nezaradených poslancov už je dostatočne veľký,” povedal. Ak by však nová strana odkladala svoj oficiálny vznik až na obdobie po regionálnych voľbách, mohla by podľa Hrabka vhodnú chvíľu pre vstup na politickú scénu “prepáliť”.

Na otázku, či podľa neho Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) a vláda dostali pod kontrolu chaos v cenách energií, Hrabko odpovedal, že podľa neho nie. “Chaos pokračuje a nie je to ani riadený chaos. Nikto nevie, čo je, ani čo bude,” poznamenal.

“Je to hľadanie riešenia spojené s upokojením situácie, ktorá vznikla. Samozrejme, oddeliť pozície šéfov Regulačnej rady ÚRSO a ÚRSO, je rozumné. Tak to nemalo ani vzniknúť. Odvolací orgán nemôže byť tá istá osoba, ktorá je napádaná,” dodal. “Som zvedavý, ako sa to vyrieši. Právna istota dostáva zabrať, to pripustila aj ministerka spravodlivosti. V právnom štáte nie je možné prijímať právne predpisy so spätnou platnosťou,” povedal Hrabko na margo snahy spätne napraviť vzniknuté škody.

V diskusii reagoval aj na otázku, či súhlasí s tvrdením predsedu KDH Alojza Hlinu, že jeho hnutie už má preferenčnú krízu za sebou. “Nemyslím si to, ale rozumiem tomu, keď to hovorí Alojz Hlina. Považoval by som to za istejšiu vec, keby sa preferencie KDH ustálili na siedmich – ôsmich percentách,” povedal. Na margo Hlinových ambícií dohodnúť sa pred regionálnymi voľbami so SaS a OĽaNO, Hrabko poznamenal, že na hodnotenie je v čase, keď je dohoda ešte len v štádiu zámeru, príliš skoro.

Hrabko pri tejto príležitosti kritizoval poslednú zmenu volebnej legislatívy. “Prichádza k zmene podmienok volieb, župani už sa nebudú voliť v dvoch kolách, ale v jednom kole. Tam podľa môjho názoru Robert Fico úplne pustil Banskobystrický kraj, obetoval ho v prospech tých ďalších, ktoré chce zachrániť pre svoju stranu,” povedal.

.

Hrabko sa vyjadril aj k precedensu, keď bola obvinená Ružomberčanka Sheila Sz., ktorá na videu pod slovenskou vlajkou zneuctila Korán a video šírila na sociálnych sieťach. “Zaslúži si, aby ju súd odsúdil, ak je duševne zdravá. Myslím si, že knihy sa ničiť nemajú a Korán nepovažujem za obyčajnú knižku. Trest si zaslúži, toto žiadny rozumný človek nemôže urobiť,” povedal s tým, že bude úlohou súdu určiť takú výšku trestu, ktorá bude zákonná a primeraná. “Keby to isté urobila s Bibliou, bol by na Slovensku oveľa väčší rozruch,” upozornil Hrabko, podľa ktorého by sa v takomto prípade dali očakávať oveľa negatívnejšie reakcie.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Misionár Balek pre HS: Dobrovoľné vzdanie sa komfortu dáva utrpeniu zmysel a otvára priestor na to, aby Boh mohol konať

Kňaz, otec Robert Balek, pôsobí väčšinu roka ako misionár na ruskom ostrove Sachalin, kde ako jeden z mála katolíckych kňazov…

07. 06. 2026 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov
07. 06. 2026 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov

Margecany: V obci úspešne skolaudovali nový denný stacionár pre 30 klientov

V obci Margecany v Gelnickom okrese nedávno úspešne skolaudovali stavbu nového denného stacionára. Obec o tom informovala na sociálnej sieti…

06. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dopravný podnik čaká modernizácia, vozový park doplní 13 nových autobusov

Autobusový park Dopravného podniku mesta Prešov čaká zásadná modernizácia. Dopravca v uplynulých dňoch podpísal zmluvy na dodanie štyroch kĺbových a…

06. 06. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

NATO posilňuje obranu v okolí Švédska a Fínska

Pozemné sily NATO v sobotu začali operácie zamerané na posilnenie obrany v okolí Švédska a Fínska, dvoch najnovších členov aliancie.…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Čiernom mori sa po útoku potopila rybárska loď pod tureckou vlajkou

Rybárske plavidlo Duru 67 plaviace sa pod tureckou vlajkou sa v piatok po útoku v Čiernom mori potopilo. Jeden človek…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Gustáv Murín

Michal Durila

René Pavlík

.
.

Ukrajinský konflikt v bode zásadného zvratu

Podľa vyjadrenia amerického politického analytika viackrát vyznamenaného plukovníka vo výslužbe a autora viacerých kníh Douglasa Macgregora sa ukrajinský konflikt nachádza…

06. 06. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Misionár Balek pre HS: Dobrovoľné vzdanie sa komfortu dáva utrpeniu zmysel a otvára priestor na to, aby Boh mohol konať

Kňaz, otec Robert Balek, pôsobí väčšinu roka ako misionár na ruskom ostrove Sachalin, kde ako jeden z mála katolíckych kňazov…

07. 06. 2026 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov
07. 06. 2026 | Rozhovory | 9 min. čítania | 0 komentárov

NATO posilňuje obranu v okolí Švédska a Fínska

Pozemné sily NATO v sobotu začali operácie zamerané na posilnenie obrany v okolí Švédska a Fínska, dvoch najnovších členov aliancie.…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Smer reaguje na advokáta Marty Šimečkovej a pripomína 150-tisícovú exekúciu

Podľa vyjadrenia strany Smer-SD bývalý prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Matúš Harkabus, ktorý v súčasnosti zastupuje Martu Šimečkovú „začal proces vyhlasovania príživníckej…

06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Ukrajine začínajú pracovať s variantom, že Rusi na fronte použijú jadrovú zbraň

Ak sa Rusi zmobilizujú, bude to zlomový bod vo vojne, nie v náš prospech, uviedol Roman Kostenko, tajomník Výboru pre…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo sa skrýva za novým sporom medzi Ukrajinou a Poľskom?

Napätie medzi Ukrajinou a Poľskom opäť eskaluje kvôli bojovej jednotka UPA. Najnovšiu eskaláciu vyvolalo pomenovanie jednotky ukrajinskej armády po „Hrdinovi…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci EP v liste žiadajú odobrať Zelenskému Rád za zásluhy

Viac ako tucet poslancov Európskeho parlamentu požaduje, aby predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová odobrala Zelenskému jeho Rád za zásluhy v…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Myseľ včely – zázraky inteligencie včiel a čo by sme sa od nich mali naučiť

„Časy, keď sa na hmyz pozeralo ako na malé stroje neschopné komplexného myslenia, emócií a učenia, sú už dávno za…

06. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump tvrdí, že Iránu zostalo 22 percent rakiet

Americký prezident Donald Trump uviedol, že Iránu zostáva ešte „21 alebo 22 percent“ rakiet. Teherán počas týždňa poznačeného opakovaným porušovaním…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Demokrati odkryli, s kým chcú spolupracovať

Mimoparlamentná strana Demokrati chce spolupracovať s demokraticky a proeurópsky orientovanými stranami. Republiková rada strany, ktorá v sobotu zasadla v Košiciach,…

06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Zelenskyj napísal list Putinovi a čo znamená odpoveď Kremľa

Putin reagoval na Zelenského list odmietnutím všetkých jeho návrhov na stretnutie a na prímerie na fronte

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico v Normandii: “Nebudeme prekrývať historickú pravdu”

Predseda vlády SR Robert Fico si spoločne so starostom francúzskeho mesta Dunkerque Patriceom Vergrietem uctil pamiatku príslušníkov československých a spojeneckých…

06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mýtus o nemeckej kvalite áut dostáva trhliny, dáta odhalili problém pri dovoze áut

Predstava, že jazdené auto dovezené z Nemecka automaticky znamená vyššiu kvalitu a spoľahlivosť, podľa odborníkov nezodpovedá súčasnej realite. Najnovšie údaje…

06. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Pomôže pacientom v malých kúpeľoch nová liečebná procedúra?! (Časť 2.)

Počet vašich prečítaní mojej prvej reportáže z Kúpeľov Červený Kláštor o ich inovatívnom liečebnom projekte liečebného hladovania ma nesmierne potešil.…

06. 06. 2026 | Ekonomika | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Ekonomika | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

Danko označil Magyarove vyjadrenia za úplnú hlúposť, hovorí o nevzdelanosti

Šéf SNS a podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko označil nedávne slová maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko…

06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Marta Šimečková nepodvádza a nemá exekúcie, tvrdí jej obhajca Harkabus

Bývalý prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry a v súčasnosti advokát Matúš Harkabus na sociálnej sieti znovu komentoval kauzu matky predsedu Progresívneho…

06. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sudkyňa Jelinková Dudzíková pre HS: Konflikt záujmov Tódovej a Záleskej bol najväčší mediálno-justičný škandál bez následkov

Kauza okolo Mimi Šramovej znovu otvorila otázku, ktorá na Slovensku dlhodobo nemá jasnú odpoveď – platia mediálne pravidlá rovnako pre…

06. 06. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov

.


Ukrajinská novinárka o Zelenskom: Blázon, ktorý drží milióny ľudí ako rukojemníkov

Ukrajina, 6. jún 2026 - \"Zelenskyj je najlepší predajca v histórii. Vážne. Predá čokoľvek. Ako to bolo s prehliadkou 9.…

06. 06. 2026 | 0 komentárov

Čo Rusku ľahostajné, je pre Nemcov existenčná otázka: Nič, nech trpia – Zacharovová

Nemecko sa snaží zvalit zodpovednosť za svoje vypadnutie z Bezpečnostnej rady OSN na Rusko. Vyhlásila to na Petrohradskom medzinárodnom ekonomickom…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš a Gröhling komentovali nacionalistické vyjadrenia Pétera Magyara

Minister práce Erik Tomáš aj predseda opozičnej SaS Branislav Gröhling odmietajú vyjadrenia maďarského premiéra Pétera Magyara o tom, že Maďarsko…

06. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

SNS našla novú daň pre obchody. Len zabudla, kto nakoniec stojí pri pokladni

Návrh SNS priznáva negatívny vplyv na podnikateľov, ale tvrdí, že domácností sa netýka. Práve v tejto vete je celý problém

06. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik: Európania musia prestať sponzorovať ukrajinský terorizmus a potom ľudstvo prežije

Rusko, 6. jún 2026 - V Bielej veži Londýnskeho Toweru sa nachádza Kráľovský zbrojný sklad. Dnes je to múzeum, ale…

06. 06. 2026 | 0 komentárov

Kam povedie súťaž o americké základne

USA, 6. jún 2026 - Satelity USA sú presvedčené, že ak stihnú umiestniť na svojom území americký vojenský kontingent alebo…

06. 06. 2026 | 0 komentárov

Prozápadné sily sa pokúsili ovplyvniť voľby v Arménsku

Dva dni pred parlamentnými voľbami v Arménsku sa uskutočnil pokus o diskvalifikáciu vedúceho opozičného bloku Silné Arménsko. Ústredná volebná komisia…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán podnikol protiútok na základne USA

Irán spustil raketový útok na americké vojenské základne na Blízkom východe ako odvetu za útoky na ostrovy Sirik a Kešm

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tusk súhlasí s odobratím Zelenského vyznamenaní

Poľský premiér Donald Tusk podporil prezidenta Nawrockého, ktorý navrhol odobrať Zelenskému Rád Bieleho orla za rozhodnutie pomenovať ukrajinskú jednotku špeciálnych…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko má tri možnosti ukončenia vojny na Ukrajine – tvrdí expert

Rusko má tri možnosti ukončenia vojny na Ukrajine. Vyhlásil to v relácii televíznej stanice „Krasnaja linija“ doktor vojenských vied a…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký kancelár už chce rokovať s Moskvou

Európa je pripravená na rokovania s Ruskom o Ukrajine, vyhlásil v piatok nemecký kancelár Fridrich Merz

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny

Predseda vlády SR Robert Fico odcestoval v sobotu do francúzskej Normandie. Pri príležitosti 82. výročia vylodenia spojencov si tam pripomenie…

06. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Priemerná mzda v Česku v 1. štvrťroku stúpla medziročne o viac než 8 % na vyše 50.280 Kč, reálne vzrástla o viac než 6 %. Údaje zverejnil Český štatistický úrad, uviedol server iDNES.cz.

Včera 20:28

Prepad akcií čipových firiem vymazal z ich trhovej hodnoty viac než bilión dolárov, uviedla agentúra Reuters.

Včera 20:27

Elon Musk sa môže stať prvým človekom na svete s majetkom presahujúcim bilión dolárov. Už teraz vlastní akcie Tesly za 273 miliárd USD a ak plánované IPO SpaceX prebehne podľa očakávaní, jeho majetok by sa mohol zvýšiť o ďalších 841 miliárd USD. Celkovo by tak kontroloval akcie v hodnote približne 1,1 bilióna USD, uviedla CNN.

Elon Musk
Na snímke Elon Musk / Foto: SITA/AP-Evan Vucci

 

Včera 20:25

Príprava obnovy portálu Slovensko.sk sa dočasne prerušuje. Minister Samuel Migaľ požiadal dozornú radu NASES, aby zatiaľ neschválila podpis zmlúv, a generálnu riaditeľku Janu Molnárovú, aby neurobila ďalšie kroky. Najskôr chce o projekte rokovať s premiérom Robertom Ficom, uviedlo MIRRI.

Migaľ
Na snímke minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Samuel Migaľ / Foto: TASR-Pavel Neubauer
Včera 20:24

Poľsko odmieta plne zaviesť migračný pakt EÚ, ktorý začne platiť 12. júna, pretože by podľa vlády ohrozil národnú bezpečnosť. V Luxemburgu to pre agentúru PAP a poľský rozhlas uviedol námestník ministra vnútra Maciej Duszczyk.

Včera 20:21

.

Odborník: Pentagón zverejňuje podrobnosti o požiari na lietadlovej lodi „Gerald Ford“

Pentagón zverejňuje čoraz viac nepríjemných podrobností o vojne s Iránom. Konečne bol odhalený aj stav problémovej lietadlovej lode „Gerald Ford“…

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blanár rokoval na Ukrajine so šéfom tamojšej diplomacie Sybihom

Humanitárna pomoc, obnova Ukrajiny, európska integrácia a perspektívy mierového riešenia vojny boli hlavnými témami rokovania ministra zahraničných vecí a európskych…

06. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda je už nebezpečne blízko Kramatorska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 06. 2026 | Aktualizované 06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Aktualizované 06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

"Ako Ronaldo a Messi!" Tréner Weiss hodnotí remízu s Čiernou Horou i rozlúčku Pekaríka

Dlhoročný reprezentačný obranca Peter Pekarík sa v piatok v Košiciach v prípravnom zápase s Čiernou Horou rozlúčil s reprezentačným dresom…

06. 06. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Je skutečným úkolem britských policistů podporovat vraždění?

Vraždu Henryho Nowaka už přiznává i Česká televize a Český rozhlas . Už se tedy nejedná o dezinformaci, ale o…

06. 06. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švédi chcú, aby už EÚ nedávala ochranu ukrajinským mužom vo vojenskom veku

Švédsko navrhlo, aby sa dočasná ochrana v EÚ neposkytovala ukrajinským mužom vo vojenskom veku, ktorí o ňu požiadajú v budúcnosti

06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Gustáv Murín

Michal Durila

René Pavlík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov