NAŽIVO

V britskej botanickej záhrade Kew Gardens zaznamenali najteplejší májový deň od začiatku meraní v roku 1884. Teplota vystúpila na 34,8 stupňa.

Včera 19:37

V Taliansku zadržali Taliana marockého pôvodu obvineného z verbovania na účely terorizmu.

Včera 19:33

Na Ukrajine opätovne pochovali pozostatky Andrija Atanasovyča Meľnyka – lídra Organizácie ukrajinských nacionalistov.

Včera 19:08

Kalifornskí hasiči informovali, že nádrži s nebezpečnou chemikáliou už nehrozí výbuch.

Včera 18:33

Francúzsko vydalo do Litvy Vladimira Antonova. Ten sa postaví pred súd kvôli krachu banky Snoras.

Včera 18:09

Tedros Adhanom Ghebreyesus uviedol, že susedným krajinám KDR v súvislosti s epidémiou eboly hrozí vysoké riziko.

Včera 17:55

Vláda ČR schválila bezpečnostnú novelu. Súčasťou novely sú zmeny azylového konania, dočasnej ochrany cudzincov, pobytu či humanitárnych dávok.

Včera 17:39

Premiér Fínska sa stretol s predstaviteľmi civilných orgánov. Riešili rastúcu aktivitu dronov, ktoré prenikajú do fínskeho vzdušného priestoru.

Včera 17:37

V obci Gemer v okrese Revúca došlo v pondelok k tragickej udalosti, pri ktorej prišiel o život 40-ročný muž. Smrteľné zranenia mu mala pri pasení spôsobiť krava. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici. „Podľa doposiaľ zistených informácií mal muž na lúke pásť hovädzí dobytok, pričom jedna z kráv mala mužovi spôsobiť zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ uviedla polícia.

Včera 17:06

V meste Mongbwalu v KDR, kde sa šíri ebola, vtrhli obyvatelia do nemocnice a žiadali vydanie tela náboženského vodcu, ktorý ebole podľahol.

Včera 16:53

Babiš uviedol, že nevie, prečo sa demonštruje. Podľa jeho slov vláda chce, aby poplatky za ČT a Český rozhlas neplatila verejnosť.

Včera 16:39
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Gruzínska opozícia zmobilizovala do ulíc dvestotisíc ľudí. Bude to stačiť na Saakašviliho?

Dosť bolo prezidenta, nechceme Saakašviliho! 

❚❚
.

Tbilisi 30. septembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

 

Dosť bolo prezidenta, nechceme Saakašviliho! 

Státisíce stúpencov opozície prišli dnes do hlavného mesta Gruzínska, aby pred parlamentnými voľbami ukázali svoju silu. Na veľkom predvolebnom stretnutí na Námestí slobody v Tbilisi sa zišli ľudia všetkých vekových kategórií, ulice smerujúce do centra boli uzatvorené pre dopravu. Podľa agentúry DPA sa demonštrácie zúčastnilo približne 200.000 ľudí.

Opozičná koalícia vedená miliardárom Bidzinom Ivanišvilim je najväčšou hrozbou pre vládu prezidenta Michaila Saakašviliho, ktorý je pri moci už takmer deväť rokov.

 

.

Saakašvili je pre Rusov vrah, pre Američanov spojenec 

Gruzínsky prezident Michail Saakašvili
Gruzínsky prezident Michail Saakašvili

Hlavné mesto sa od prezidenta už dávnejšie odvrátilo, keď sa mnohým obyvateľom nepáči to, čo nazvali prejavmi autoritatívnej moci. Prezident Saakašviliho sa rozhádal so svojím ruským susedom kvôli autonómnemu regiónu Južné Osetsko, ktoré prejavilo vôľu stať sa súčasťou Ruskej federácie. Aby umlčal separatistické snahy dal gruzínsky prezident rozkaz delostreleckou paľbou zničiť dediny obývané ruským obyvateľstvom a vyslal tankové brigády.

Rusko na to reagovalo tým, že na ochranu ruského obyvateľstva v Južnom Osetsku vyslalo dve moderné stíhacie lietadlá štvrtej generácie, ktoré nebola schopná gruzínska obrana zostreliť. V priebehu niekoľkých hodín lietadlá zničili delostrelecké batérie a zároveň zničili tanky v priesmykoch či kľúčových dopravných tepnách, čím zablokovali gruzínske kolóny. Saakasviliho ofenzíva uviazla, mnohí vojaci sa dali na útek bez toho, aby sa stretli s ruským protivníkom. 

Saakasvili sa prirodzene s úsilím o pomoc obrátil na západ, tradičného rivala Ruska, ale Američania okrem vyzbrojovania armády a dodávky zbraní Gruzíncom, ostali v neľahkej situácii, v ktorej sa zmohli len na všeobecné odsudzujúce frázy. Nemohli totiž zároveň obhajovať právo kosovských Albáncov na sebaurčenie a to isté právo upierať 90 % ruského obyvateľstva v autonómnom Južnom Osetsku. Útok na Osetsko sa stal tŕňom v päte aj Európskej únii. Prítomnosť Saakašviliho na čele Gruzínskej republiky tak de facto zmrazila prístupové rokovania do EÚ.

 

.
Opozičný líder Bidzina Ivanišvili
Opozičný líder Bidzina Ivanišvili

Saakašvili autokrat, demokrat, nacionalista?

Až dosiaľ nestál voči Saakašvilimu dostatočne silný protivník. Opozícia bola rozdrobená, západ podporoval protiruského prezidenta. To sa zmenilo po tom, čo sa z ruského ústrania vrátil podnikateľ Bidzina Ivanišvili, ktorého  majetok 6,4 miliardy dolárov zodpovedá takmer polovici z gruzínskeho hrubého domáceho produktu, inicioval svoje opozičné hnutie len vlani. 

Saakašvili však už po dvoch funkčných obdobiach nemohol kandidovať za prezidenta a preto demokratickými procedúrami presadil vlastný “autokratický záujem” a zmenil prezidentský systém v Gruzínsku na parlamentný. Augustový volebný prieskum jeho hnutiu dával 37 percent voličských hlasov (pri 43 % nerozhodnotých), čo by mohlo byť dôvodom na spokojnosť a splnením sna o trvalej vláde.

Medzitým však vyšli na verejnosť správy o mučení stoviek väzňov v gruzínskych väzniciach, čo určite nepridá hlasy úradujúcemu prezidentovi, skôr  Ivanišviliho koalícii Gruzínsky sen, zloženej zo šiestich strán. Otázkou ostáva, čo by urobil prezident ako hlava gruzínskej armády v prípade volebnej porážky.

 

.

Opozícia by sa s možnou prehrou zmierila, ak bude spravodlivá

Gruzínsky opozičný líder Bidzina Ivanišvili povedal, že nebude podnecovať nepokoje, ak jeho koalícia prehrá spravodlivo v parlamentných voľbách. Tie sa budú konať v pondelok 1. októbra v čase napätia po protestoch proti brutalite vo väzeniach.

Bulvár v Tbilisi zaplavený opozičnými demonštrantmi
Bulvár v Tbilisi zaplavený opozičnými demonštrantmi

“Ak nedosiahneme očakávané výsledky a medzinárodné spoločenstvo uzná tieto voľby za legitímne, potom prijmeme každý záver,” povedal Ivanišvili na tlačovej konferencii. “Nepripustíme občiansku konfrontáciu. Nech je výsledok akýkoľvek, nepripustíme nepokoje a konfrontáciu,” zdôraznil.

Protesty prepukli po celom Gruzínsku po tom, ako dve miestne televízie odvysielali nahrávky zachytávajúce, ako väzenskí dozorcovia bijú a ponižujú, no tiež znásilňujú väzňov. Škandál zvýšil napätie pred voľbami a podnietil výzvy Západu na zdržanlivosť.

Podľa vlády video zinscenovali a nakrútili dozorcovia podplatení “politicky motivovanými osobami” a Saakašvili ho označil za “ruskú špinu” financovanú “ruskými peniazmi”.  Saakašvili v piatok vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin chce získať nadvládu nad Gruzínskom, ktoré bolo pod ruskou a sovietskou kontrolou takmer dve storočia. “Gruzínsko, naši ľudia nemôžu byť predaní” vyhlásil pred desaťtisícmi stúpencov na záverečnom predvolebnom mítingu.

 

Ortodoxných kňazov v procesii nasledujú tisíce ľudí za mier a pokoj v Gruzínsku pred parlamentnými voľbami
Ortodoxných kňazov v procesii nasledujú tisíce ľudí za mier a pokoj v Gruzínsku pred parlamentnými voľbami

Nenávidí Rusov, ale zatýka a mučí Gruzíncov 

Opozícia uviedla, že polícia zatkla 60 jej stúpencov, a obvinila vládu z vytvárania atmosféry strachu a zastrašovania. Vládnuca strana tvrdí, že jej stúpencov napadli opoziční demonštranti.

Ivanišvili označil voľby za “výber medzi dobrom a zlom”. Napriek tomu je podľa vlastných slov pripravený pracovať so Saakašvilim, ktorého druhé a posledné funkčné obdobie sa skončí budúci rok, ak by vo voľbách zvíťazila opozícia. Tá by sa ho ani nepokúsila odvolať.

Saakašvili (44) sa stal politickým miláčikom Západu, keď nastúpil k moci po nekrvavej revolúcii, ktorá zvrhla vládu posledného sovietskeho ministra zahraničných vecí Eduarda Ševardnadzeho. Jeho oponenti ho však obviňujú z monopolizácie moci a kritizujú za vyvolanie katastrofálnej päťdňovej vojny s Ruskom v roku 2008. Jeho prísľub priviesť krajinu do NATO ostáva nesplnený a pritom zbytočne narušil vzťahy s Moskvou ako tradičným partnerom Gruzínska.

.

avo 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Vo Švajčiarsku pripravujú veľmi špeciálne referendum , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Mužovi obvinenému z incidentu v Chlebniciach hrozí väzenie až na tri roky

Po incidente v rekreačnej chate v obci Chlebnice v okrese Dolný Kubín vzali 18-ročného muža do väzby. Hovorca Krajskej prokuratúry…

25. 05. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov telefonoval s Rubiom: Padli nové slová o Ukrajine

Ruský minister zahraničných vecí Lavrov v telefonickom rozhovore s americkým štátnym tajomníkom Rubiom vyhlásil, že „ozbrojené sily Ruskej federácie začínajú…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kazachstan odmietol vykonať rozhodnutie v prospech Naftogazu

Kazachstan nebude vykonávať rozhodnutie medzinárodného arbitrážneho súdu v prospech spoločnosti „Naftogaz“ o vymáhaní 1,4 miliardy dolárov od spoločnosti „Gazprom“

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štvrtý blok Mochoviec dostal kľúčové povolenie pred spúšťaním

Úrad jadrového dozoru SR vydal povolenie, ktoré je potrebné na začatie uvádzania štvrtého bloku jadrovej elektrárne Mochovce do prevádzky. Proces…

25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Plánované sprísnenie v Nemecku sa môže dotknúť Ukrajincov

Politici vládneho bloku CDU/CSU v Nemecku vyzvali na sprísnenie pravidiel pre získanie nemeckého občianstva, informuje DW. To by sa mohlo…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Erik Majercak

Ján Droppa

.
.

Tak si to Danko asi nepredstavoval

Všetci účastníci by sa v prvom rade mali upokojiť. Danko už tradične vyrýva. Pravdepodobne sa chce zviditeľniť. Pri jeho preferenciách…

25. 05. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Lavrov telefonoval s Rubiom: Padli nové slová o Ukrajine

Ruský minister zahraničných vecí Lavrov v telefonickom rozhovore s americkým štátnym tajomníkom Rubiom vyhlásil, že „ozbrojené sily Ruskej federácie začínajú…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kazachstan odmietol vykonať rozhodnutie v prospech Naftogazu

Kazachstan nebude vykonávať rozhodnutie medzinárodného arbitrážneho súdu v prospech spoločnosti „Naftogaz“ o vymáhaní 1,4 miliardy dolárov od spoločnosti „Gazprom“

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Plánované sprísnenie v Nemecku sa môže dotknúť Ukrajincov

Politici vládneho bloku CDU/CSU v Nemecku vyzvali na sprísnenie pravidiel pre získanie nemeckého občianstva, informuje DW. To by sa mohlo…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Niečo veľké sa chystá. Moskva vydala vážne varovanie pre cudzincov, vrátane diplomatov

Rusko v pondelok vyzvalo zahraničných občanov a diplomatov, aby opustili Kyjev, pričom oznámilo, že plánuje ďalšie útoky na ukrajinské hlavné…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Myseľ včely – zázraky inteligencie včiel

„Časy, keď sa na hmyz pozeralo ako na malé stroje neschopné komplexného myslenia, emócií a učenia, sú už dávno za…

25. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kajúcnici sú fakt unikátni… „Menšia“ nezrovnalosť vo výpovedi Andruskóa

V médiách sa znovu vo veľkom rozoberá obnovený proces ohľadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice z roku 2018.…

25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taraba: Ak do konca septembra nevznikne dohoda s SNS, abdikujem

Ak by do konca septembra nedošlo k dohode so Slovenskou národnou stranou , jej nominant Tomáš Taraba, ktorý je na…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruské jednotky postupujú smerom na Konstantinovku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Nielen Orešnik. Čo sa vlastne udialo po ruskom masívnom odvetnom útoku

Ruské ozbrojené sily v reakcii na útoky na civilné objekty zaútočili raketami typu Orešnik, Iskander, Kinžal a Cirkon na ukrajinské…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Ak sa medzi SNS a Tarabom neobnoví dôvera, dôjde k zmene

Ak sa medzi koaličnou SNS a jej nominantom, ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom, neobnoví politická dôvera do konca septembra 2027,…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

ÚBOK zasahuje v prípade podozrenia z podvodu s eurofondmi

Úrad boja proti organizovanej kriminalite od ranných hodín vykonáva policajnú akciu Aurelia. Prípad súvisí s podozrením na neoprávnené čerpanie eurofondov…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nová zbraň, ktorá desí ukrajinských vojakov

Hlavná spravodajská služba zverejnila technické parametre nového ruského útočného bezpilotného lietadla „Geran-4“, ktoré ruské ozbrojené sily v súčasnosti nasadzujú proti…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Havana obvinila Kallasovú z dvojakého metra pri kritike režimu

Kuba v pondelok kritizovala šéfku diplomacie Európskej únie Kaju Kallasovú za nedostatok „objektivity“ pri komentovaní hospodárskej a energetickej krízy na…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelená šialenosť v Dánsku. Limit iba 80 gramov hovädzieho na týždeň pre seniorov? Dôvod vás šokuje

V Dánsku nedávno vyvolala pobúrenie navrhovaná smernica obmedzujúca klientov štátom prevádzkovaných domovov dôchodcov a sociálnych zariadení, ktorá by limitovala konzumovanie…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prípady vyhostenia ukrajinských občanov z EÚ sa od roku 2024 postupne zvyšujú

Prípady vyhostenia ukrajinských občanov z EÚ sa od roku 2024 postupne zvyšujú, uviedla riaditeľka Štátnej migračnej služby Natália Naumenko

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Štefunko pre HS: Mocní tohto sveta sú racionálni a preto manipulujú tými, ktorí sú emocionálni. V celom slovanskom svete je táto ľahká manipulovateľnosť veľmi podobná

Dezider Štefunko je ekonóm, bývalý diplomat, niekoľkoročný pracovník sekretariátu OSN a svetovú politiku pozná zvnútra. Medzinárodné právo podľa neho prestalo fungovať…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.


Lietadlu, na palube ktorého bol britský minister obrany, rušili pri prelete v blízkosti ruských hraníc signál

Lietadlu britského Kráľovského letectva , na palube ktorého bol britský minister obrany John Healey, rušili minulý týždeň pri prelete v…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fínsky prezident je pripravený stať sa zástupcom Európy na mierových rokovaniach s Ruskom

Fínsky prezident Stubb je pripravený stať sa zástupcom Európy na mierových rokovaniach s Ruskom, čo uviedol v éteri Yle Radio…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Krv neočkovaných, podvody na Ukrajine. Čo sa deje za oponou? Miro Šimonič prezradil veľa…

Všetko je to naplánované. Aj toto povedal v rozhovore pre podcast ODznova Miro Šimonič. Čo sa deje za oponou? A dá sa…

25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť pohrozil Iránu obnovením vojny, ak rokovania o novej dohode zlyhajú

„Buď to bude skvelá dohoda pre všetkých, alebo žiadna dohoda nebude – a v tom prípade sa vrátime na bojisko…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novinárka Šramová podala trestné oznámenie po článku Kovačič Hanzelovej

Redaktorka Zuzana Kovačič Hanzelová ju v titulku článku denníka SME minulý týždeň nazvala „dvornou influencerkou koalície“

25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dobre využitá energetická kríza, náhoda či zámer?

Spojené štáty, ktoré spolu s Izraelom vyvolali najväčšiu energetickú krízu v histórii ju dokonale zvládajú. Zvyšujú svoje príjmy, rozširujú svoj…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Danko trvá na odvolaní Tarabu, v utorok chce doručiť návrh premiérovi

Líder koaličnej SNS Andrej Danko trvá na odvolaní ministra životného prostredia Tomáša Tarabu . V utorok (26. 5.) chce premiérovi…

25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa takmer skončila: Washington neporazil Irán, ale sám seba

USA, 25. máj 2026 - Včera mal Donald Trump veľkú oslavu - svadbu. Lenže americký prezident sa na slávnosti nezúčastnil: oženil sa…

25. 05. 2026 | 0 komentárov

Hokej na obrazovkách alebo bezohľadný nábor nových gamblerov?

Sledujete v týchto dňoch slovenské hokejové zápasy? Ak áno, určite ste to postrehli. Počas hlavného vysielacieho času, kedy pred televízormi…

25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kúpeľňa, ktorá desí viac než horor: Tieto bizarné návrhy ľudia len ťažko rozdýchavajú

Kúpeľňa by mala byť miestom pokoja, súkromia a pohodlia, no niektorí dizajnéri akoby pri jej navrhovaní úplne zabudli na základnú…

25. 05. 2026 | 0 komentárov

Gašpar pripustil, že koalícia sa pozrie na možnosť výmeny Žilinku po jeho infarkte

Generálny prokurátor Maroš Žilinka momentálne nepracuje a zostavuje sa zo srdcového záchvatu, ktorý ho postihol pred niekoľkými týždňami. Vládni politici pritom…

25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruské ministerstvo zahraničných vecí: v blízkej budúcnosti budú nové útoky na Kyjev

Rusko, 25. máj 2026 - Útoky ruskej armády na Kyjev v budúcnosti nebudú zastavené. V blízkej budúcnosti by sa mali očakávať nové…

25. 05. 2026 | 0 komentárov

.


.

Krutá realita: Moslimské krajiny stavajú mešity na Západe, zatiaľ čo doma prenasledujú kresťanov

Vo francúzskom Štrasburgu sa stavia najväčšia mešita v Európe. Projekt v hodnote 25 miliónov eur financuje prevažne organizácia „Islamic Community…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Iránsky viceprezident vyzýva na návrat útočníka Azmouna do národného tímu

Iránsky viceprezident Abdolkarim Hosseinzadeh pred futbalovými majstrovstvami sveta v USA, Kanade a Mexiku vyzval útočníka Sardara Azmouna k návratu do…

25. 05. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinské útoky zabili šesť ľudí vrátane dvoch detí

Ukrajinské útoky si v pondelok vyžiadali šesť obetí vrátane dvoch detí v obsadených častiach Ukrajiny a v ruských pohraničných oblastiach…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič vyhral 102. zápas na Roland Garros. Francúz Mpetshi Perricard mu vzal úvodný set

Novak Djokovič má už 39 rokov a na antuke nemal predtým v tomto roku ani jeden víťazný zápas. Napriek tomu…

25. 05. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










“Nikdy na to nezabudnú, nikdy neodpustia”: Masaker v Starobilsku sa stal súčasťou obžaloby na Ukrajinu

Ruská komisárka pre ľudské práva Jana Lantratová odsúdila úmyselný ukrajinský útok na študentskú ubytovňu v LPR a vyhlásila, že tento…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pohľad člena SNS na aktuálnu situáciu: SNS prežíva veľmi turbulentné obdobie. Politický rozchod s ministrom je vždy veľký problém

SNS prežíva veľmi turbulentné obdobie. Politický rozchod s ministrom je vždy veľký problém, najmä, ak je to člen vlády, ktorý…

25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Erik Majercak

Ján Droppa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov