Jakub Grigar

NAŽIVO

Zelensky potvrdil útok na ropný rafinérsky závod v Slavjansku na Kubani v Krasnodarskom kraji.

09:55

Dnes začínajú vyraďovacie zápasy majstrovstiev sveta vo futbale. Ako prvé sa do boja o postup do osemfinále zapoja reprezentácie Južnej Afriky a Kanady.

V najbližších šiestich dňoch sa odohrajú všetkých 16 zápasov o postup do osemfinále. Už v tejto fáze turnaja nás čaká niekoľko veľkých súbojov – Nemecko nastúpi proti Paraguaju, Holandsko proti Maroku, Francúzsko proti Švédsku, Portugalsko proti Chorvátsku a Belgicko proti Senegalu.

09:41

Maďarský minister dopravy a investícií David Vitezy oznámil, že vláda Maďarska iniciovala zverejnenie utajovaných dokumentov týkajúcich sa železničného projektu Budapešť-Belehrad.

09:06

Iracké zložky zasahovali v diplomatickej štvrti v Bagdade. Zdroj pre AFP uviedol, že zásah bol pre podozrenia z korupcie zameraný na viacerých politikov.

08:28

Washington D.C. uzavrelo mimosúdnu dohodu s mužom, ktorý kráčal Národnou gardou a z mobilu púšťal hudbu z Hviezdnych vojen.

08:26

V Novej Kaledónii sa začali voľby do provinčných zastupiteľstiev. Na ochranu volebných miestností nasadili približne 2500 policajtov.

08:25

Ukrajina zaútočila na areál ropnej rafinérie v ruskom meste Slaviansk. Rozsah požiaru a jeho následky pre rafinériu nie sú známe.

08:09

Iránske revolučné gardy uviedli, že zaútočili na ciele v Kuvajte a Bahrajne. Urobili to ako odvetu za americké útoky na Irán.

08:07

Vedúci argentínskej prezidentskej kancelárie Manuel Adorni podal demisiu kvôli škandálu, ktorý viedol k vyšetrovaniu jeho výdavkov.

07:48

Bývalého príslušníka ruskej armády Alexandra Lunina, ktorý vyzval Putina na otvorený rozhovor o pomeroch v armáde i Rusku vzali do väzby na 11 dní. Dôvod jeho zadržania nie je známy.

07:46

V juhomexickom štáte Chiapas otvorili závod na produkciu sterilných múch, ktorý má pomôcť zastaviť šírenie parazita.

07:45

Kyjev bol v noci pod útokom balistických rakiet. Vitalij Kličko uviedol, že proti nemu zasahuje protivzdušná obrana.

07:43

Guvernér Andy Beshear uviedol, že v Kentucky si povodne vyžiadali najmenej štyri obete.

07:42

Trump informoval, že na post riaditeľa ICE nominuje Lancea Schroyera.

07:39

USA znova zaútočili na Irán. Okrem iného zasiahli sklady rakiet a dronov a pozície protivzdušnej obrany.

07:19

Pápež na zasadnutí kolégia kardinálov opätovne vyzval na mier.

07:18

EÚ odsúdila rozsudok nad Sihám bin Sadrínovou. Vyzvala úrady v Tunisku na obnovenie pluralizmu v krajine.

07:16

Netanjahu chce po parlamentných voľbách vytvoriť širokú vládnu koalíciu.

07:05
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Grigar šiesty vo finále K1, zvíťazil De Gennaro

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar obsadil 6. miesto vo finále K1 na olympijských hrách v Paríži a neobhájil striebro z Tokia. Štvrtkovú jazdu síce prešiel bez penalizácie, no na zlatého Giovanniho De Gennara z Talianska stratil 1,99 sekundy. Striebro si vybojoval domáci Francúz Titouan Castryck (+0,20). Bronz patrí Pauovi Echanizovi zo Španielska, ktorý stratil 65 stotín sekundy

Jakub Grigar
Na snímke slovenský vodný slalomár Jakub Grigar
❚❚
.

Grigar postúpil do finále z 5. miesta a štartoval tak ako ôsmy v poradí. Úvod zvládol bez problémov, prešiel dobre aj pasáž šesť a sedem. Zaváhal však pred bránkou číslo štrnásť, čo bolo kľúčové v boji o medailu. V závere stratil ďalšie stotiny sekundy a v cieli bol štvrtý, a teda mimo stupňa víťazov, na vtedy tretieho Dougouda mal manko 77 stotín sekundy. V ďalšom priebehu ho predstihli ešte ďalší dvaja pretekári. Grigar má za sebou tretiu účasť pod piatimi kruhmi. V Tokiu bol druhý a piaty skončil pred ôsmimi rokmi v Rio de Janeiro.

“Človek by chcel pozitívny, ale je to sklamanie. Jazda išla podľa predstáv. Bolo to lepšie ako v tréningoch. Rozhodla jedna hlúpa chyba, obrovský valec ma nechytil a zahodenie olympijského zlata, alebo medaily. Veľmi ma to mrzí, pretože som bol pripravený dobre a zvládal som to po všetkých stránkach. Mentálne som bol na tom veľmi dobre, tešil som sa na jazdu. Hnevá ma, že som tie preteky prehral,” uviedol Grigar v prvej reakcii pre STVR. Na kanáli vo Vaires-sur-Marne sa ešte predstaví v disciplíne kajak kros.

“To nebolo na medailu, ale na víťazstvo. Musím si to pozrieť, ale stratil tam viac ako 1,99 sekundy. Vrch šiel famózne, šieste miesto je pekné, ale Kubo mal na medailu. Nikdy sme o tom nehovorili, išli sme krok po kroku. V slalome sa takéto veci stávajú. Či sa mu ten valec otvoril alebo sa stalo niečo iné, neviem. My si to pozrieme. Jakub sa ma v cieli opýtal, čo sa stalo. Nevedel som však odpovedať, keďže som bežal popri brehu. Mal na viac,” povedal tréner Stanislav Gejdoš.

.

De Gennaro tak odčinil neúspech z OH 2020 v Tokiu, kde nepostúpil ani do finále. Napodobnil krajanov Daniele Molmentiho (Londýn, 2012) a Pierpaola Ferrazziho (Barcelona, 1992), ktorí tiež získali zlato v disciplíne K1 pod piatimi kruhmi. Prekvapením je bronz Echaniza, Španiel skončil v semifinále na poslednom postupovom mieste. Vo finále si pripísal ako jediný z prvej šestice dvojsekundovú penalizáciu. Bez nej by bol víťazom. Obhajca zlata Čech Jiří Prskavec mal dva dotyky a obsadil až 8. pozíciu.

Vlajkonosič slovenskej výpravy sa do semifinále prebojoval z utorňajšej kvalifikácie z deviateho miesta. V prvej z dvoch jázd bol bezchybný a mal čas 87,10 sekundy. V druhej jazde si pripísal dve trestné sekundy (91,80 s). Vo štvrtkovom semifinále si síce pripísal jeden dotyk, no už po dojazde do cieľa bolo jasné, že mu finále neunikne. Rozhodcovia ešte skúmali prejazd slovenského reprezentanta cez niektorú bránu, ale nakoniec mu nepribudla ďalšia penalizácia.

 

Grigara mrzí, že nedokázal ísť vo finále maximum

Slovenského kajakára Jakuba Grigara po olympijskom finále mrzelo, že nedokázal v pretekoch ukázať svoje maximum, ktoré by mu mohlo zaistiť aj zlatú medailu. Vo finále K1 skončil vo štvrtok na šiestom mieste so stratou 1,99 sekundy na víťazného Taliana Giovanniho De Gennara. Kritická bola preňho protiprúdna štrnásta bránka, ktorá mu robila problémy aj v kvalifikácii.

Grigar prežíva náročnú sezónu, ktorú ovplyvňuje zranenie ramena. Internú kvalifikáciu navyše vyhral po tom, čo vlani na MS v Londýne len tesne vybojoval miestenku Adam Gonšenica. “Rameno robilo problémy, je to taká vec, ktorá nezmizne úplne zo dňa na deň. Makali sme na tom každý deň a čo sa týka bolesti, bolo to celé znesiteľné. Vo výkone ma neobmedzovalo,” zhodnotil 27-ročný Slovák. Napriek problémom dokázal postúpiť do olympijského finále a predviesť kvalitnú jazdu, ktorá by bez chyby na valci medzi trinástou a štrnástou bránkou pravdepodobne stačila na medailu.

.

“Tešil som sa na jazdu, bol som fyzicky, mentálne aj technicky pripravený napriek problémom, ktoré nás stretli. Išiel som si už len užiť a zamakať v olympijskom finále, škoda, že v cieli bol pocit úplne opačný,” povedal Grigar. Na všetkých troch olympiádach bol v najlepšej šestke a na tej predošlej získal striebro, táto štatistika mu však po finále mentálne nepomohla.

“Je to osemnásť rokov, čo som po prvý raz sadol do lode. V začiatkoch elitnej kariéry, napríklad v Riu, som prijal neúspech s tým, že sa poučím a bude to lepšie. Keď to však pokračuje, strašne ma to mrzí. Mrzí ma, že nedokážem ukázať ľuďom čo je vo mne a predviesť tú jazdu, ktorá by mi priniesla olympijské zlato. Sklamal som ľudí, ktorí mi držali palce a hlavne sám seba,” priznal po finále Grigar. Po kvalifikácii povedal, že spolu s De Gennarom a tokijským víťazom Jiřím Prskavcom, kritizovali v tréningoch práve postavenie štrnástej brány. S výzvou si nakoniec poradil najlepšie Talian, ktorý získal zlato – český kajakár bol na ôsmej pozícii. Zaujímavosťou je, že ani jeden z predošlých medailistov olympijskej K1 nebol v najlepšej päťke, keďže Nemec Hannes Aigner ani neštartoval.

Aj samotný Grigar poukázal na vysokú úroveň parížskeho finále, kým v Tokiu bol s vyše trojsekundovou stratou na druhom mieste, vo štvrtok mu manko 1,99 sekundy vynieslo šiestu pozíciu. “Preteky mali veľkú kvalitu a prvé tri časy boli veľmi dobré. V Tokiu som mal medailu s väčšou stratou a dnes znamená 1,99 sekundy šieste miesto. Myslím si, že to bolo celkom kvalitné olympijské finále,” zhodnotil 27-ročný pretekár.

 

Gejdoš po šiestom mieste Grigara: “Pekné, ale má na viac”

Tréner Stanislav Gejdoš považuje v kontexte náročnej sezóny šieste miesto Jakuba Grigara na OH v Paríži
za pekný výsledok. Dvadsaťsedemročný kajakár obsadil vo štvrtkovom olympijskom finále K1 šieste miesto so stratou 1,99 sekundy na víťazného Giovanniho De Gennara z Talianska. Gejdoš bol síce spokojný vzhľadom na okolnosti, no pripomenul, že jeho zverenec má na viac.

.

Grigar bol vyše polovicu trate na najlepšej ceste k medaile, no nezvládol výjazd z trinástej bránky, kde ho vzal valec. Takto blízko k medaile bol držiteľ kajakárskeho striebra z OH 2020 už niekoľkokrát. “V Riu viedol takmer dokonca, otvoril sa mu valec, mohol vyhrať. Pred Tokiom sme začali spolupracovať a covid nám pomohol. Bližšie sme sa spoznali a ja som ho hodnotil ako neskrotného býka. Dbal som na to, aby sme ho spolu skrotili a našiel tu výbušnosť na trati. To sa nám podarilo a urobil z toho striebro. Na MS 2021 v Bratislave bol siedmy, nevyšla mu ‘protivodka’, mohol vyhrať. Na Európskych hrách v Krakove bol šiesty, bol blízko k medaile,” zhodnotil tréner dlhodobejšie počínanie Grigara. Vzápätí pre TASR naznačil aj to, že “len” šieste miesto mrzí: “Bolo to pekné umiestnenie, ale Kubo má na viac.”

Dvadsaťsedemročný Grigar prišiel k zraneniu ramena na jar, čo mu výrazne skomplikovalo prípravu na obhajobu olympijského striebra. Okrem iného vynechal aj májové kontinentálne majstrovstvá v slovinskom Tacene. Slovenský mužský kajak pritom získal vlani na MS v Londýne miestenku na OH len tesne. “Zranenie prišlo v marci a museli sme úplne stopnúť tréningový kemp. Kubo musel ísť úplne odznova a na vodu sa dostal v apríli. Trénovali sme najprv cez nohy a keď to išlo, prešli sme na vodu. Posledných šesť týždňov bol naozaj veľký nárez a jeho telo to zvládlo,” opísal obdobie pred olympiádou Gejdoš.

Nakoniec ešte vyjadril presvedčenie, že bez chyby za polovicou kanála mohlo mať Slovensko prvé zlato na prebiehajúcich hrách: “Finálová jazda bola úžasná, čo sa týka trinástej brány, ani presne neviem čo sa udialo. Musím si to zmerať na videu. Som ale na sto percent presvedčený, že tam stratil viac ako dve sekundy.”

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Spotreba energie v službách v EÚ mierne vzrástla , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Južná Kórea a Japonsko potvrdili záväzok o denuklearizácii Kórejského polostrova

Ministři obrany Južnej Kórey a Japonska potvrdili záväzok svojich krajín k úplnej denuklearizácii Kórejského polostrova. Správy prichádzajú aj napriek opakovaným…

28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Slovensko nie je v boji proti dronom úplne bezmocné. Efektívne chránená však podľa odborníka nie je zatiaľ žiadna krajina

Nie je pravdou, že Slovensko je v boji proti dronom úplne bezbranné. Uviedol to bezpečnostný expert Adapt Institute Viliam Ostatník…

28. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |
28. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania |

Na Bratislavskom hrade zaznie košická Tosca

Na Bratislavskom hrade zaznie v nedeľu o 20.00 h jedna z najslávnejších opier Giacoma Pucciniho Tosca. Inscenácia svetovej opernej krimi…

28. 06. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania |

Do centrálneho registra v máji pribudlo 89 externých defibrilátorov

Do centrálneho registra automatických externých defibrilátorov v máji zaevidovali ďalších 89 prístrojov. Na webe o tom informovalo Operačné stredisko záchrannej…

28. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
28. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Rozkošný: Vysoké teploty v marci urýchľovali prebúdzanie stromov

Na konci februára a v marci boli dlhé obdobia s nadpriemerne vysokými teplotami, ktoré urýchľovali prebúdzanie stromov. Išlo napríklad o…

28. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania |


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

Miroslav Iliaš

René Pavlík

Marek Brna

Michal Durila

.
.

Šamko pre HS: Dôveru v justíciu neničí len kritika médií, ale najmä to, že súdne spory trvajú roky. Slováci sa súdia o všetko, aj o dve eurá, a súdy tak zaplavujú zbytočné spory

Sudca Krajského súdu v Bratislave a člen Súdnej rady, JUDr. Peter Šamko, v rozhovore pre Hlavné správy reaguje na opakujúce…

28. 06. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania |

.

Popularita poľského prezidenta Karola Nawrockého rekordne vzrástla

Stalo sa tak po tom, čo bol Zelenskému odobratý rád „Bieleho orla“. Píše o tom portál Onet

28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Pripravujú Trumpovi pascu? 70 mld. € pre Ukrajinu môžu schváliť bez USA. Dúfajme, že bez slovenskej účasti

Samit NATO, ktorý sa má uskutočniť 7. – 8. júla 2026, bude hostiť Turecko v prezidentskom komplexe Beştepe v Ankare.…

28. 06. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania |
28. 06. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania |

Temné proroctvo profesora Mearsheimera: Rusko sa odhodlá k útokom na vojenské ciele v Európe

78-ročný profesor Chicagskej univerzity John Mearsheimer vyhlásil, že vojna na Ukrajine vstupuje do fázy, v ktorej sa Rusko môže odhodlať…

28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

“Agresia USA sa stupňuje kvôli nemožnosti poraziť nás”

„Agresia USA sa stupňuje kvôli nemožnosti poraziť nás,“ – vyhlásil kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel. Zároveň kubánsky parlament schválil rozsiahly balík…

28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

“Nemecko je už stratené,” tvrdí nemecká polícia

„Nemecko je už stratené“ – nemecká polícia pripustila úplnú stratu kontroly nad verejným poriadkom v krajine

28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

USA a Irán si opäť vymenili útoky

Trump obvinil Teherán z porušenia prímeria a vyhlásil, že Američania dnes v noci zaútočili na iránske radary, sklady rakiet a…

28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 06. 2026 | Aktualizované 28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
28. 06. 2026 | Aktualizované 28. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

EÚ sa rozpadne do piatich rokov, predpovedal nemecký politik Krah

Európska únia nebude môcť dlho prežiť, je presvedčený nemecký politik, člen opozičnej krajne pravicovej strany „Alternatíva pre Nemecko“ , poslanec…

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
.

Příklady táhnou!

Moji dlouholetí čenáři vědí, že se označuju za levičáka. Takového toho klasického levičáka, který chce, aby pracující člověk z platu…

28. 06. 2026 | Česky | 9 min. čítania |
28. 06. 2026 | Česky | 9 min. čítania |

Bývalý analytik CIA: Tentoraz Rusko nebude čakať na útok

Svojimi krokmi, ktoré vedú k eskalácii konfliktu na Ukrajine, Západ znemožňuje jeho mierové riešenie prostredníctvom rokovaní, vyhlásil bývalý analytik CIA…

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Nemci, Fíni, Poliaci – všetci vyrábajú drony pre Ukrajinu

Kyjev, 28. jún 2026 - \"Rusko nemá v úmysle ukončiť túto vojnu kvôli ekonomickým ťažkostiam. Nemá v úmysle ukončiť túto…

28. 06. 2026 |

Zelenského nedávne vyhlásenia týkajúce sa Bieloruska pripomínajú taktiku používanú nacistickým Nemeckom

Zelenského nedávne vyhlásenia týkajúce sa Bieloruska pripomínajú taktiku používanú nacistickým Nemeckom v rokoch 1938 – 1939. Píše o tom denník…

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
.

Zloduchovia, ktorí sa podľa mnohých vyhli spravodlivému trestu

Zloduchovia histórie často zanechali za sebou utrpenie miliónov ľudí, no nie všetci sa za svoje činy zodpovedali. Niektorí zomreli pokojnou…

28. 06. 2026 |

Merz chce spustiť proti Číne projekt “Plaza”

Nemecký kancelár Friedrich Merz chce spustiť projekt „Plaza“ namierený proti Číne a zaútočiť na čínsky jüan

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Rusi idú – Kramatorsk a Slovjansk už nie sú vhodné pre civilný život

Situácia ukrajinských ozbrojených síl v Doneckej oblasti sa naďalej zhoršuje a ruské jednotky sa čoraz viac približujú k najväčším mestám…

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Pranie bude účinnejšie vďaka tejto tajnej ingrediencii: Virálna metóda s lipázou si získava čoraz viac priaznivcov

Pranie môže byť oveľa účinnejšie, ak použijete správne zloženie pracieho prostriedku. Virálny tip z Redditu upozornil na enzým lipázu, ktorý…

28. 06. 2026 |

.

SNS nepodporí rozpočet, ak dôchodcovia nad 90 rokov nedostanú aspoň 824 eur

Ak nebudú mať všetci dôchodcovia nad 90 rokov dôchodok minimálne 824 eur, koaličná Slovenská národná strana nepodporí štátny rozpočet na…

27. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |
27. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania |

Beskrestnov má recept na porážku Ruska, keď vojna na vyčerpanie nefunguje

Poradca ukrajinského ministra obrany Sergej „Flash“ Beskrestnov vyhlásil, že Rusko môže viesť vojnu ešte veľmi dlho

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Polícia zatkla 46-ročného muža po tom, čo bolo v kufri nájdené telo 17-ročného dievčaťa

Thajská polícia zatkla 46-ročného muža z Austrálie po tom, čo bolo v kufri nájdené telo 17-ročného dievčaťa, uviedli úrady

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

Keby mainstreamu išlo o vec zastal by sa úplne inej redaktorky

Premiér Robert Fico sa nelichotivo vyjadril na adresu redkatorky STVR, ktorá na stretnutí V4 položila podľa neho úplne hlúpu otázku.…

27. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |
27. 06. 2026 | Z domova | 6 min. čítania |

Čierny deň pre ukrajinské letectvo: mínus tri MiG-29

Kyjev, 27. jún 2026 - Dnešné straty ukrajinských vzdušných síl možno smelo označiť za najvážnejšie za posledné mesiace. Hneď tri stíhačky MiG-29…

28. 06. 2026 |

Extrémne horúčavy budú aj v nedeľu, miestami môže byť viac ako 40 stupňov Celzia

Vlna horúčav pokračuje. Vysoké teploty potrápia Slovensko aj v nedeľu. Teplota môže v niektorých lokalitách presiahnuť 40 stupňov Celzia. Naďalej…

28. 06. 2026 | Aktualizované 28. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |
28. 06. 2026 | Aktualizované 28. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania |

Francúzsko zajalo piaty tanker s ruskou ropou

Francúzsko tento týždeň zajalo už piaty tanker s ruskou ropou v medzinárodných vodách. O tom sa široko informuje vo francúzskej…

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania |

Ignorovaná záhada Čerínskeho kostola

Gotický kostol sv. Martina v malej obci Čerín, okr. Banská Bystrica, som navštívil tri razy spolu s kostolom nad obcou Poniky. Mimoriadne…

27. 06. 2026 | Kultúra | 6 min. čítania |
27. 06. 2026 | Kultúra | 6 min. čítania |

Juhokórejská vláda vyslala stíhačky po tom, čo viac ako 10 čínskych a ruských vojenských lietadiel vstúpilo do jej zóny identifikácie vzdušnej obrany

Južná Kórea vyslala stíhačky ako preventívne opatrenie po tom, čo viac ako 10 čínskych a ruských vojenských lietadiel vstúpilo do…

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania |

USA znova zaútočili na Irán a ten odpovedal

USA po prvýkrát od uzavretia prímeria zaútočili na Irán

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania |

Tragických udalostí pri vode pribúda. Na bratislavských Zlatých pieskoch prišli o život dvaja mladíci

Piatok 26. júna poznačili Bratislavu dve tragédie. V oboch prípadoch išlo o nález tela v jazere. Krátko pred 10:00 policajtov…

27. 06. 2026 | Aktualizované 27. 06. 2026 | Regióny | 4 min. čítania |
27. 06. 2026 | Aktualizované 27. 06. 2026 | Regióny | 4 min. čítania |

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko znova navýšilo kontingent na Ukrajine

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 06. 2026 | Aktualizované 27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |
27. 06. 2026 | Aktualizované 27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania |

.

NAŽIVO

Zelensky potvrdil útok na ropný rafinérsky závod v Slavjansku na Kubani v Krasnodarskom kraji.

09:55

Dnes začínajú vyraďovacie zápasy majstrovstiev sveta vo futbale. Ako prvé sa do boja o postup do osemfinále zapoja reprezentácie Južnej Afriky a Kanady.

V najbližších šiestich dňoch sa odohrajú všetkých 16 zápasov o postup do osemfinále. Už v tejto fáze turnaja nás čaká niekoľko veľkých súbojov – Nemecko nastúpi proti Paraguaju, Holandsko proti Maroku, Francúzsko proti Švédsku, Portugalsko proti Chorvátsku a Belgicko proti Senegalu.

09:41

.

Feudalizmus: Von der Leyenová vypla klimatizáciu všetkým okrem seba a svojho sprievodu

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vypla klimatizáciu všetkým zamestnancom v budove okrem seba a svojho sprievodu. O tom…

26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
26. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

Hrnko pre HS: Maďari na celú maďarizáciu využili jednu vec

Historik a bývalý politik, PhDr. Anton Hrnko, CSc., v rozhovore pre Hlavné správy rozobral korene slovensko-maďarských sporov a reagoval aj…

27. 06. 2026 | Rozhovory | 11 min. čítania |
27. 06. 2026 | Rozhovory | 11 min. čítania |

Messi nastúpi proti Jordánsku až v druhom polčase. Scaloni to pôvodne nechcel prezradiť

Lionel Messi nebude v základnej zostave Argentíny v poslednom zápase Juhoameričanov v skupinovej fáze na MS vo futbale proti Jordánsku.…

27. 06. 2026 |

Premiér vyjadril solidaritu všetkým ľuďom, ktorí pracujú počas extrémnych teplôt

Predseda vlády Robert Fico vyjadril solidaritu všetkým ľuďom, ktorí pracujú počas extrémnych teplôt. Urobil tak aj osobne na diaľnici D2,…

27. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |
27. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania |

.

NAJČÍTANEJŠIE










Útok Ukrajiny proti Bielorusku: blaf alebo vážne zámery?

Bielorusko, 27. jún 2026 - Zelenského poradcovia podceňujú riziká zapojenia krajín EÚ do ozbrojeného konfliktu s Ruskom.   Máj a…

27. 06. 2026 |

Srbsko podá žalobu na krajiny NATO za použitie ochudobneného uránu

Srbsko oznámilo, že podá žalobu na krajiny NATO za bombardovanie s použitím ochudobneného uránu, ku ktorému došlo počas konfliktov v…

27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |
27. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania |

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Rastislav Vasilišin

Miroslav Iliaš

René Pavlík

Marek Brna

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov