Eugenické pozadie boja proti Covidu

Bratislava 4. marca 2021 (HSP/Christianitas/Foto:SITA/AP-Morris Mac Matzen/Pool)

 

Tí, ktorí nás priebežne uzatvárajú a uvoľňujú, aby zakaždým zistili, že sa „epidemiologická situácia bohužiaľ stále zhoršuje“, stavili všetko na jednu kartu – plošnú vakcináciu obyvateľstva. Ako a kedy to chcú dosiahnuť, keď nie sú schopní potrebný počet vakcín ani len zabezpečiť? Manažérsko-logistickú neschopnosť vedenia českého štátu, ktorého premiér sľuboval, že ho bude riadiť ako firmu, dokresľuje patafyzicky znejúca správa z médií, podľa ktorej sa do distribúcie vakcíny zapojila aj rozvozná firma Rohlík. „Dobrý deň, pani Hamáčková, tak tu máte tie vaše žemle, fľašu mlieka, maslo a ryžu. A aby som nezabudol, máte tu aj druhú dávku AstraZenecy.“

očkovanie
Na snímke očkovanie dôchodcu

Vie však pani Hamáčková, čo sa za touto britsko-švédskou vakcínou skrýva? Možnože z televízie vie, že ide o vakcínu, ktorá využíva nádchový vírus šimpanzov. A že akonáhle vakcína prenikne do ľudskej bunky, odovzdá jej „recept“ na výrobu neškodných častí koronavírusu. Úžasné!

Tiež sa asi dozvie, že bunka je vďaka tomu schopná sama si tieto časti koronavírusu vyrobiť a že jej imunitný systém ich vzápätí zničí a zapamätá si ich pre prípadný budúci – a tentokrát už skutočný – útok. A keď pri tej telke ešte chvíľu vydrží, tak sa možno ešte dozvie, že sa svojou technológiou viac podobá na klasické vakcíny, než iné, novátorsky pracujúce na báze genetického inžinierstva (Pfizer/Biontech a Moderna). A potom sa možno ešte niekde dočíta, že ju možno skladovať v obyčajnej chladničke a že bude výrazne lacnejšia, než konkurenčné mRNA vakcíny, pretože sa spoločnosť AstraZeneca vzdala zisku z predaja. Vďaka tomu bude ľahko dostupná aj v krajinách tzv. tretieho sveta, ktoré si drahé génové inžinierstvo zatiaľ veľmi dovoliť nemôžu. Aké ušľachtilé! Z farmaceutickej spoločnosti, pre ktorú je za iných okolností zisk tým najvyšším zákonom, sa náhle stala charita! Solidarita naozaj funguje!

Bohužiaľ však pani Hamáčkovej už nikto nepovie, že vakcína spoločnosti AstraZeneca je vyvinutá a vyrobená z bunkových línií, ktoré boli získané z kvôli tomuto účelu vykonaných umelých potratov. Ak sa teda nechá pani Hamáčková zaočkovať vakcínou spoločnosti AstraZeneca, svoju genetickú výbavu obohatí aj o stopu DNA holandského bábätka, ktoré bolo chladnokrvne zabité v roku 1973.

Väzbu tejto vakcíny na potratový priemysel je však potrebné vidieť v oveľa širšom kontexte. Jej temné pozadie totiž nesúvisí len s potratmi, vývojári tejto vakcíny, spolu s niektorými investormi, sa netaja svojím pozitívnym vzťahom k eugenike. Teórii, ktorá slúžila nacistickému Nemecku k vykonávaniu neľudských experimentov na ľuďoch. Eugenika však nemá nacistický pôvod, Nemci počas druhej svetovej vojny len zdokonalili systém, pôvodne pochádzajúci z anglosaského prostredia. Myšlienka genetického zlepšovania ľudstva, ovplyvnená Darwinovou teóriou prírodného výberu, bola totiž po prvýkrát formulovaná na konci 19. storočia Darwinovým synovcom Francisom Galtonom, ktorý sníval svoj sen o prežití len tých najschopnejších a o systematickom selektívnom množení s cieľom vylepšiť ľudskú rasu.

Podľa týchto základných motívov sa neskoršia teória eugeniky rozdelila na dva prúdy: tzv. pozitívna eugenika odporúča rodičom so žiadúcimi vlastnosťami – vyššia inteligencia, dobré zdravie, umelecký talent – aby mali viac potomkov. Prevládla však tzv. eugenika negatívna, založená na reštrikcii plodenia rodičov s nežiaducimi vlastnosťami, teda nízkou inteligenciou, mentálnou retardáciou či kriminálnym správaním.

Pôvodným ohniskom eugenickej propagandy v 20. storočí teda nebolo Nemecko, ale Veľká Británia. Práve tu sa v roku 1912, pod predsedníctvom bývalého premiéra Arthura Balfoura, konala prvá Medzinárodná eugenická konferencia. Ctiteľov odkazu Winstona Churchilla možno zarazí, že bol jedným z podpredsedov tejto konferencie a že mu eugenické zásady boli po celý život blízke. Elitné britské kruhy nemali s prijatím tejto biologicko-sociálno-inžinierskej doktríny väčšie problémy aj z toho dôvodu, že dlhodobo uskutočňovali veľmi podobne zameranú politiku v celom rade svojich kolónií, kde neschvaľovali – z eugenických dôvodov – miešanie Britov s domorodcami.

K myšlienkam eugeniky sa vo Veľkej Británii hlásilo taktiež množstvo osobností z radov inteligencie a umelcov, napríklad H. G. Well, G. B. Shaw, ale aj slávny ekonóm John Maynard Keynes. Našli sa však aj kritici, ako bol napríklad katolícky literát Gilbert Keith Chesterton, ktorý sa nechal počuť, že: „eugenika objavila, ako kombinovať tvrdnutie srdca s mäknutím mozgu“.

pozadie
Kniha G. K.Chestertona Eugenika a iné zlá, kritizujúca egenické koncepcie
zdroj: wikimedia commomns

Vráťme sa však späť k novodobej britskej vakcíne. Šéf Oxfordskej očkovacej skupiny a pracovník Jenner Institute profesor Andrew Pollard v rozhovore pre BBC spomína, ako si uvedomil, že to, čo príde, bude ničivé: „Išiel som v polovici januára v taxíku s jedným poradcom, ktorý je členom vedeckej poradnej skupiny vlády pre mimoriadne udalosti. A ten mi ukázal graf, z ktorého som pochopil, že prichádza najhoršia epidémia od čias španielskej chrípky.“ Iste tiež pochopil, že by sa na tom dalo slušne zarobiť, takže ešte než bol vírus na britských ostrovoch detegovaný, začala Jenner Institute liať milióny libier do vývoja vakcíny proti tomu, čo bude neskôr nazývané COVID-19.

Dôležitú úlohu v tomto príbehu hrá hlavný vývojár tejto vakcíny, írsky vakcínológ a šéf Jenner Institute Adrian Hill. Ten spolu so Sárou Gilbertovou založil v roku 2016 spoločnosť Vaccitech, ktorá, keď sa na scéne objavilo ochorenie COVID-19, vyvíjala vakcínu proti sezónnej chrípke. Vaccitech má veľmi zaujímavých investorov – okrem britskej vlády to sú Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov a Google Ventures. Google teda očakáva zisk z predaja vakcín, ktorých kritika je v prostredí YouTube systematicky mazaná…

Stále však nie je jasné, čo má Adrian Hill spoločné s eugenikou. Nuž, veľmi veľa. Zastáva vysokú funkciu v Centre pre genetiku človeka pri Wellcome Trust, nadácie, ktorá je od čias svojho vzniku (1936) až do dnešných dní personálne aj ideovo spojená s inštitútom, ktorý má vo svojom názve priezvisko zakladateľa eugeniky. Názov Galton Institute však platí až od roku 1989, dovtedy mali jeho pracovníci na vizitkách nápis Britská eugenická spoločnosť. Tá zďaleka nie je jediná, ktorá sa v minulých desaťročiach, po tom, čo eugenika stratila z dôvodu svojho plného využitia hitlerovským Nemeckom dobré meno, premenovala. Medzi organizácie, podporované Billom Gatesom, je aj Engender Health, predtým nesúca názov Sterilizačná liga za zdokonalenie ľudstva.

Napokon samotný Bill Gates je eugenicky uvedomelý, čo zrejme zdedil, okrem značného imania a spoločenských kontaktov, po svojom rovnomennom otcovi, bankárovi a právnikovi, svojho času pôsobiacom vo vedení Americkej federácie pre plánované rodičovstvo (organizáciu, pôvodne nazývanú Americká liga pre kontrolu pôrodnosti, zakladala členka Americkej eugenickej spoločnosti, radikálna socialistka Margaret Sangerová).

Vráťme sa opäť do súčasnej Británie. Centrum pre genetiku človeka pôsobí v rozvojovom svete (primárne v Afrike), kde skúma rasovú a genetickú náchylnosť na rôzne infekčné choroby. Momentálne má v hľadáčiku cez 4 800 afrických detí, na ktorých skúša novú vakcínu proti malárii. Prečo to neskúša na britských občanoch? Medzi aktivity Welcome Trust totiž nepatrí len podpora biologických experimentov v rozvojovom svete, ale aj starostlivosť o odkaz Francisa Galtona a Britskej eugenickej spoločnosti. A tej dlhovekosť obyvateľov Afriky na srdci nikdy príliš neležala…

Vedúcim archívu Britskej eugenickej spoločnosti je molekulárny biológ David J. Galton, ktorý, hoci má rovnaké meno, nie je so zakladateľom eugeniky v príbuzenskom vzťahu. Teda pokrvne, myšlienkovo má k nemu samozrejme veľmi blízko. Je autorom knihy Eugenika: Budúcnosť života človeka v 21. storočí, na ktorej stránkach mapuje vývoj eugeniky, a aj keď varuje pred jej zneužitím v duchu nacistických pokusov na ľuďoch, stavia sa rozhodne za jej ďalší výskum, vedúci ku genetickému zdokonaľovaniu ľudstva prostredníctvom tak genetického inžinierstva, ako aj nástrojov populačnej kontroly. Podobne vyznieva aj nedávna publikácia Wellcome Trust, nazvaná Selektívna reprodukcia, bioetika a eugenická myšlienka.

Možno z týchto faktov vyvodiť eugenické úmysly vývojárov a výrobcov vakcíny firmy AstraZeneca? Priamy dôkaz chýba, ich myšlienkove zázemie je však nesporné. Rovnako ako to, že firma o zisk z predaja svojho nemravne získaného produktu nakoniec určite nepríde. Ako je to možné? Zisku sa chce vzdať len počas oficiálne vyhlásenej pandémie, čo – podľa denníka Financial Times – očakáva do konca tohto júna.

V nezverejnenej časti, aj keď FT získanej zmluvy medzi spoločnosťou AstraZeneca a vládami, sa hovorí, že od 1. júla 2021 prestáva platiť záväzok firmy, podľa ktorého nebude predávať vakcínu so ziskom. A pretože sa očakáva, že s každou mutáciou sa budú musieť ľudia nanovo očkovať, nebude spoločnosť AstraZeneca po tohtoročnom júni vedieť, kam s prebytočnými peniazmi. Charita jednoducho nie je zadarmo.

Čo vám, milá pani Hamáčková, však tiež radšej zatajili…

Michal Semín

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Infantino je zásadne proti Európskej Superlige: „Je to zločin“

0 icon

Montreux 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)   Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino je zásadne proti plánom na vytvorenie Európskej Superligy. Zainteresovaným klubom pohrozil bližšie nešpecifikovanými sankciami a potvrdil, že FIFA podporuje odmietavý postoj Európskej futbalovej únie (UEFA) k novej súťaži "V pondelok sme sa dopočuli o vojne, o…

Počet prípadov koronavírusu sa v Španielsku po Veľkej noci výrazne nezvýšil

0 icon

Madrid 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Kombinácia preventívnych opatrení a distribúcia vakcín pomohli zatiaľ Španielsku udržať pod kontrolou rast počtu nových prípadov nákazy koronavírusom. Povedal to šéf koordinačného centra pre núdzové situácie pri španielskom ministerstve zdravotníctva Fernando Simón. Podľa jeho slov pohyb ľudí počas veľkonočných sviatkov neviedol k významnému rastu…

Vedci zistili, ako zmena klímy ovplyvňuje vašu obvyklú šálku kávy

0 icon

Moskva 20. apríla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Pre všetkých milovníkov kávy je šálka tohto nápoja absolútne nevyhnutná, aby zvládli deň. Zatiaľ čo väčšina ľudí sa nemôže zaobísť bez rannej kávy, mnohí dávajú prednosť teplej šálke po dlhom únavnom dni. Čo sa však stane, keď vám povieme, že zmena klímy má nepriamy…

Hygienici upozorňujú na nebezpečnú farbu na tetovanie

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) upozorňuje na nebezpečnú farbu na tetovanie. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) ich nahlásil kontrolný orgán v Taliansku. Informácie poskytol Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ Konkrétne ide o farbu na tetovanie Light Green značky Intenze zo…

Úrad verejného zdravotníctva si vie predstaviť uvoľnenie v oblasti gastra v rámci fungovania terás

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR si vie predstaviť uvoľnenie opatrení pre gastroprevádzky v rámci fungovania terás, a to v horizonte napríklad dvoch týždňov. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVZ Daša Račková. Doplnila, že prevádzky verejného stravovania môžu fungovať aj v súčasnosti, a to…

Bulharský obchodník Gebrev sa bráni, tvrdí, že v českých skladoch nevybuchla jeho munícia

0 icon

Bulharsko 20. apríla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot video/Youtube)   Spoločnosť EMCO bulharského obchodníka so zbraňami Emiliana Gebreva nevyvážala na Ukrajinu muníciu, ktorá bola vyrobená v Česku. Vyplýva to z vyhlásenia spoločnosti, ktorú cituje Bulharská národná televízia (BNT) Spoločnosť EMCO bulharského obchodníka so zbraňami Emiliana Gebreva nevyvážala na Ukrajinu muníciu, ktorá bola vyrobená…

SaS chce zrušiť papierové faktúry pri online nákupoch či tlač potvrdeniek pri platbách kartou

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Strana Sloboda a Solidarita (SaS) chce zrušiť papierové faktúry pri online nákupoch či tlač potvrdeniek pri platbách kartou v obchodoch. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol predseda mládežníckej organizácie SaS – Mladí Saskári Ladislav Kuna Podľa SaS sa dnes pri niektorých transakciách zbytočne plytvá…

Melicher o správe komisie, ktorá bola zriadená v súvislosti s úmrtím Lučanského: V skutočnosti je úplne zbytočná a irelevantná. Komisia politikov nemá žiadne právo uzatvárať prípad

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Facebook I. M.)   Člen predsedníctva Smeru-SD Igor Melicher okomentoval na sociálnej sieti najzaujímavejšie udalosti posledných dní. Pripomína, že žiť v slobode neznamená hľadať slobodu, ale hľadať pravdu Ako prvé sa vyjadril ku komisii, ktorá bola vytvorená k prípadu smrti generála Milana Lučanského. Táto komisia bola zložená…

Aký veľký výbuch sú Vrbětice? A čo všetko za tým môže byť?

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Mesto Valašské Klobouky,TASR/DPA-Jens Büttner/Zentralbild)   Pred siedmimi rokmi v moravskej dedinke Vrbětice na dvakrát vybuchol muničný sklad. Tretíkrát to buchlo teraz – ale parádne. Tentoraz to síce nebol fyzický výbuch, iba spravodajsko-mediálny, ale zato ho bolo o to lepšie počuť až za oceánom. Kto a prečo…

Na západnom Slovensku zaznamenali zemetrasenie z Rakúska

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Obyvatelia obcí na západnom Slovensku mohli počas noci zaznamenať zemetrasenie z Rakúska. Ako informoval Ústav vied o Zemi Slovenskej akadémie vied (SAV) na webovej stránke Seismology, k zemetraseniu došlo dnes okolo 0:57 približne päť kilometrov juhozápadne od Viedenského Nového Mesta v Rakúsku. Zemetrasenie malo…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gabriel Dragon

Rusi len chcú mať zdravé bandurky...

0icon

Ako si Rusi mohli dovoliť tak drzo zhromažďovať vojská na svojom vlastnom území, zatiaľ čo na opačnej strane hranice zoskupuje ťažkú techniku Ukrajinská armáda a NATO pod záštitou vojenských cvičení? Čoho sa Rusi tak nepochopiteľne boja? Veď po poslednom veľkom „brúsení šablí“ na západe od Ruska ich padlo len 26 miliónov.…

Marián Tkáč

Slováci proti Rusom?

0icon

Jednou z najväčších chýb Slovenskej republiky z rokov 1939-1945 bol vstup do vojny proti Sovietskemu zväzu. Kto pozná dejiny vie, že vojnu ZSSR vyhlásil predseda vlády Tuka sám, „lebo vedel, že vyhlásenie vojny by snem nebol schválil.“ Tragika veci bola v tom, že túto protiústavne a protiprávne, a proti vôli národa vyhlásenú vojnu…

Radovan Hrádek

Martin Koller a jeho pohľad na Vrbětice

0icon

Stojí za prečítanie. Objektívne a pravdivé. ______________________________________________________________ NOVAREP 19 4 21 Vrbětice 2021 Jako Goebels před Mnichovem K tragické explozi, či explozím ve Vrběticích jsem psal článek krátce, po tragickém výbuchu. Vyšel tehdy ještě na Parlamentních listech, což v současnosti určitě nehrozí. Při pohledu na komedii, kterou prezentují česká média,…

Pavel Polák

Naša svetlá budúcnosť. Časť II

0icon

Globálne vojnové napätie    Médiá a administrácia USA sa zameriavajú na zvyšovanie napätia po celom svete. Schválne používam termín administrácia, pretože ten nešťastný starček, trpiaci stareckou demenciou a ktovie, čím ešte dosadený škandalóznym volebným podvodom globálnych elít do kresla najmocnejšej krajiny sveta americkú politiku iste neriadi. Vidíme tu zvyšovanie napätie na hranici…

Slavěna Vorobelová

Progresívne čivavy treba zavrieť

0icon

Slovensko sa cez zapredané progersívno-liberálne postavičky pridáva k eskalácii napätia voči Ruskej federácii a bez dôkazov ju obviňuje a označuje za vrahov. Stávame sa tak postupne rukojemníkmi vo vlastnom štáte proti našej vôli. Naši „múdri“ vládni politici, okupanti prezidentského paláca a extrémistická progresívna sekta so zatemnenými mysľami, ktorých prozápadná, euroatlantická zahranično-politická…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

0 icon

Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

0 icon

Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

Záhadná vražda ryšavky 1. časť

0 icon

Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

0 icon

Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

0 icon

Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

Vo svete IT

Dve najznámejšie aplikácie, ktoré ponúkali alternatívny prístup k Facebooku, boli odstránené z Google Play

0 icon

Natívna aplikácia sociálnej siete Facebook je mnohými používateľmi preferovanou. Nájde sa však aj veľká skupina používateľov, ktorí nie sú s ňou spokojní. To je aj jeden z dôvodov, prečo vývojári tretích strán prinášajú alternatívne aplikácie, ktoré častokrát disponujú funkciami, ktoré aplikácii Facebooku chýbajú, prípadne je upravené rozhranie aplikácie takým spôsobom,…

Facebook zaviedol novinku. Používatelia si môžu exportovať už aj svoje príspevky, či poznámky. Tu ju nájdete!

0 icon

Sociálna sieť Facebook v priebehu včerajšieho dňa predstavila novinku, ktorá umožňuje širší export údajov, ktoré môžete následne stiahnuť a prípadne preniesť do služieb ako Google Dokumenty, Blogger, či WordPress. Facebook dáva používateľom viac možností nad kontrolou ich obsahu „Aby sme ľuďom poskytli väčšiu kontrolu a výber ich údajov, dnes predstavujeme…

Xiaomi Haylou RT (LS05S) – najnovšie inteligentné hodinky Haylou s luxusne nízkou cenou

0 icon

Značka Haylou je na trhu s inteligentnými hodinkami a bezdrôtovými slúchadlami už takmer notoricky známa. Dostupná podznačka čínskeho giganta Xiaomi zožala v minulom roku obrovský úspech, keďže práve produkty z portfólia značky Haylou si našli fanúšikov po celom svete. Atraktívne cenovky väčšiny produktov však nie sú jediné, čím sa produkty…

Rýchlosť globálneho internetu sa za posledných 12 mesiacov zvýšila. Rástla rýchlosť internetu aj na Slovensku?

0 icon

Internet vo všeobecnosti patrí medzi veci, bez ktorých si mnohí z nás nevedia predstaviť fungovanie. V priebehu posledného roku význam internetu však rapídne narástol. Dôvodom je aktuálne pretrvávajúca pandémia, v dôsledku ktorej mnohí z nás vo zvýšenej miere pracujú z domu, ak im to situácia umožnila. Hoci rýchlosť sťahovania a…

Naša planéta je v kritickom stave: Len 3 percent povrchu sa považujú za ekologicky nedotknuté

0 icon

Nový znepokojivý výskum tvrdí, že na Zemi sú len 3% pôdy, ktoré sa považujú za ekologicky nedotknuté. Znamená to, že len v týchto regiónoch môžeme nájsť pôvodné populácie živočíšnych druhov, píše portál Gizmodo. Je to zároveň oveľa pesimistickejšia predpoveď, než hovorili predchádzajúce výskumy. V nich sa uvádzalo, že nedotknutých je od…

Armádny Magazín

Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

0 icon

USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

0 icon

Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

0 icon

Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

0 icon

USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

0 icon

Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

Svetlo sveta

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

0 icon

Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali