Fínsko by Ukrajine poslalo tanky Leopard 2, ak by to spravili aj iné krajiny

NAŽIVO

Severná Kórea v utorok vypálila minimálne jeden „neidentifikovaný projektil“ smerom do Žltého mora. Podľa juhokórejskej armády o tom informovala agentúra Jonhap, správu prevzala TASR.

07:39

USA v súčasnosti nevedú rokovania s Ukrajinou a ani ich neplánujú, vyhlásil minister zahraničných vecí Rubio počas návštevy Indie.

„V súčasnosti neprebiehajú žiadne aktívne ani plánované rokovania s Ukrajinou,“ povedal novinárom.

Rubio zároveň dodal, že Washington je pripravený zohrať „konštruktívnu úlohu“ a napomôcť urovnaniu situácie, ak sa takáto príležitosť naskytne.

07:38

USA zaútočili na ciele na juhu Iránu s tvrdením, že konali „v rámci sebaobrany“.

Ako uviedol hovorca CENTCOMu kapitán Tim Hawkins, cieľmi boli raketové odpaľovacie zariadenia a člny IRGC, ktoré sa podľa USA pokúšali umiestniť míny v Ormuzskom prielive.

„Centrálne veliteľstvo USA naďalej chráni naše sily a zároveň prejavuje zdržanlivosť v podmienkach pretrvávajúceho prímeria,“ vyhlásil Hawkins v relácii Fox News.

07:25

Španielsko potvrdilo hantavírus u jedného z cestujúcich z výletnej lode MV Hondius. Pacient bol doteraz v karanténe v Ústrednej vojenskej nemocnici Gómeza Ullu v Madride. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva v pondelok uviedlo, že muž je asymptomatický, no z preventívnych dôvodov ho izolovali na špeciálnej jednotke s vysokým stupňom zabezpečenia. O udalosti informovala TASR s odkazom na stanicu RTVE a agentúru AFP.

07:03

Moskva schválila novú právomoc pre svoju armádu. Prezident Vladimir Putin podpísal v pondelok zákon, podľa ktorého môžu ruské ozbrojené sily zasiahnuť na ochranu občanov Ruska, ak sú v zahraničí stíhaní alebo zadržaní na základe rozhodnutí cudzích súdov. Správu štátnej agentúry RIA Novosti prevzala TASR.

07:01

Rokovania so Spojenými štátmi o rozšírení výroby protiraketovej obrany priniesli Ukrajine len malý pokrok, uviedol v pondelok prezident Volodymyr Zelenskyj. Dodal, že Kyjev preto na vyriešení tejto otázky spolupracuje s Európou. Správu agentúry Reuters prevzala TASR.

07:01

Washington potvrdil ochotu diplomaticky zasiahnuť do konfliktu. Šéf americkej diplomacie Marco Rubio v utorok uviedol, že USA sú naďalej pripravené sprostredkovať rozhovory medzi Ruskom a Ukrajinou. Vyhlásenie prišlo po jeho telefonáte s ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom a po vlne rozsiahlych útokov na ukrajinské hlavné mesto. O udalosti informovala TASR na základe správy od AFP.

06:59

Plánované referendum o nezávislosti provincie Alberta označil kanadský premiér Mark Carney za „nebezpečný blaf“. Kladenie podobných otázok podľa neho nie je užitočné a celú snahu prirovnal k brexitu. TASR o tom informuje na základe správ od agentúr AFP a Reuters.

06:58

Prímerie na Blízkom východe čelí tlaku. Libanonský Hizballáh v pondelok oznámil, že zaútočil na štyri vojenské ciele – tri kasárne a jedno stanovište – na severe Izraela. Militanti akciu označili za odvetu za údajné izraelské porušovanie dohôd. O udalosti informovala TASR s odvolaním sa na agentúru AFP.

06:57

Donald Trump stanovil pre Irán jasnú podmienku. Americký prezident na svojej sociálnej sieti Truth Social uviedol, že tamojší obohatený urán – ktorý označil za „jadrový prach“ – bude buď okamžite prepravený do USA na zničenie, alebo po dohode zlikvidovaný priamo na mieste či v inej vhodnej lokalite. TASR o tom informuje na základe Trumpovho vyhlásenia.

06:55

Spojené štáty a Irán rokujú o pláne na znovuotvorenie Hormuzského prielivu. K obnove lodnej dopravy by malo dôjsť približne 30 dní od podpisu dohody o ukončení vzájomných nepriateľských akcií. Denník Nikkei o tom v pondelok informoval s odvolaním sa na blízkovýchodný diplomatický zdroj, správu prevzala TASR.

06:54

Sever Čile zasiahlo v pondelok zemetrasenie s magnitúdou 6,9, informoval americký geologický inštitút USGS. Podľa tamojších úradov zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete ani materiálne škody. Správu agentúry AFP prevzala TASR.

06:53

Vzbura vo venezuelskom väzení si vyžiadala hromadný presun odsúdených. Potom, čo trestanci kompletne ovládli nápravné zariadenie, úrady z neho preložili viac než 100 väzenkýň. Podľa agentúry AFP to v pondelok uviedla nezávislá pozorovateľská skupina. Správu priniesla TASR.

06:52

Situácia v Pásme Gazy a zaobchádzanie s aktivistami propalestínskej iniciatívy Global Sumud Flotilla boli hlavnými témami pondelkového telefonického rozhovoru medzi kanadským premiérom Markom Carneyom a izraelským prezidentom Jicchakom Herzogom. Carney počas hovoru odsúdil postup voči aktivistom a humanitárnu situáciu v Gaze označil za katastrofálnu. O detailoch rozhovoru informovali agentúry Reuters a AFP, pričom správu priniesla aj TASR.

06:51

Americká armáda v pondelok vykonala „sebaobranné útoky“ na iránske lode a odpaľovacie zariadenia v Hormuzskom prielive. Pre televíziu CNN to potvrdilo Ústredné velenie americkej armády (CENTCOM), správu prevzala TASR.

06:48

Tragická zrážka nákladného auta s vlakom v poľskej obci Garbatka (Veľkopolské vojvodstvo) si v pondelok vyžiadala jeden ľudský život a 18 zranených. O nehode na stredozápade krajiny informovala TASR s odvolaním sa na agentúry PAP a DPA.

06:46

Moskva žiada odchod amerických diplomatov z Kyjeva. Ruský šéf diplomacie Sergej Lavrov v pondelkovom telefonáte so svojím partnerom z USA Marcom Rubiom vyzval Washington na evakuáciu personálu z veľvyslanectva na Ukrajine. Informovala o tom agentúra AFP, od ktorej správu prevzala TASR.

06:46

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil v pondelok zásadné rozhodnutie. Armáde nariadil ešte viac vystupňovať útoky v Libanone s jasným cieľom – kompletne zlikvidovať militantné hnutie Hizballáh. TASR o tom informuje na základe správ od agentúry AFP a televízie al-Džazíra.

06:45

Prvý deň prevádzky autonómneho autobusu s cestujúcimi v švédskom Göteborgu poznačila nehoda. Vozidlo sa v pondelok zrazilo s električkou, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na dopravný podnik Västtrafik.

06:44

Bývalú dánsku kráľovnú Margarétu II. hospitalizovali v kodanskej nemocnici Rigshospitalet po tom, čo spadla a utrpela rozsiahle podliatiny v oblasti bedra. Informoval o tom kráľovský palác, pričom správu zverejnila agentúra AFP a následne TASR. Margaréta II. abdikovala pred dvoma rokmi.

06:40

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján nariadil obnoviť prístup k internetu, ktorý bol v krajine prerušený viac než 87 dní. Informovala o tom agentúra Reuters. Správu prevzala TASR.

06:36
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Dlhá ruka Moskvy”: Úder z 26. januára ukazuje, že Leopardy a Abramsy sa nedostanú na frontovú líniu

Ukrajinské protilietadlové sily sa sťažujú na novú raketovú taktiku ruských ozbrojených síl, píšu ruské noviny Svobodnaja Pressa

Fínsko by Ukrajine poslalo tanky Leopard 2, ak by to spravili aj iné krajiny
Na snímke tank Leopard 2
❚❚
.

V článku “Kyjevská junta sa scvrkla zo strachu v očakávaní nových raketových útokov” sa Svobodnaja Pressa venovala už zaužívanej tradícii na Ukrajine, keď v predvečer plánovaného príletu rakiet na infraštruktúru a vojenské objekty, sa vypúšťajú antikrízové posolstvá. Ukrajinskí propagandisti presvedčivo, akoby sami osobne spočítali muníciu v ruských skladoch, rozprávajú príbehy o vyčerpaní Kalibrov, Iskanderov a X-iek. Ak Rusi vystrelia, bude to naposledy.

Konkrétne 24. januára hovorca GUR ministerstva obrany Skibitskij uviedol, že “Rusku zostalo do 20 % predvojnových zásob vysoko presných rakiet – asi 550 kusov, takže ich kombinuje s bezpilotnými lietadlami kamikadze”. Samozvaný telegramový dav si okamžite uvedomil, že “toto je predzvesť raketového útoku”, a nemýlil sa.

Predtým ukrajinské čety hovorili o pripravovaných úderoch, akoby dostávali informácie od MI-6, ale teraz “zachovávajú operatívne mlčanie”, aby zbytočne nevystrašili verejnosť. Ľudia sú už tak dosť nervózni, radšej im potom radostne oznámia, že všetko bolo zostrelené, alebo takmer všetko!

.

V noci z 25. na 26. januára prišli prvé správy o masovom útoku Geraňov. Potom kanály Pentagónu-VSU informovali, že v Bielorusku vzlietol nosič Kindžalov MiG-31K, ako aj prieskumné lietadlo A-50U a sprievodné stíhačky. Spočiatku však nebolo jasné, čo sa deje? Falošný poplach alebo skutočná hrozba?

Ráno 26. januára približne o 9.00 h monitorovacia skupina ukrajinského letectva oznámila, že “došlo k vypusteniu rakiet X-101”. Kyjevská regionálna štátna správa zároveň vyhlásila, že “berie ohľad” na hrozbu rozsiahleho raketového útoku na celom území Ukrajiny. Potom Kim, šéf Nikolajevskej oblastnej štátnej správy, napísal na svojom telegramovom kanáli o dvoch raketách na ceste do Krivého Rohu.

Okolo 10. hodiny sa generálplukovník Popko, šéf kyjevskej mestskej vojenskej správy (KMVA), ponáhľal ubezpečiť verejnosť, že všetkých 15 rakiet letiacich na Kyjev bolo zostrelených. Potom sa v hlavnom meste ozval silný výbuch, o ktorom okamžite informoval Kličko, starosta hlavného mesta.

Ukrajinský bloger Šarij s odvolaním sa na svojich informátorov na sociálnej sieti tiež napísal: “Veľmi silné prílety v Kyjeve”. Ukrajinský internet informoval, že aj v Záporoží vypukol na mieste príletu rozsiahly požiar: “Zasiahli niečo vážne. Stĺp dymu bolo vidieť ďaleko za mestom.”

Potom sa na celej Ukrajine opäť rozozvučali sirény leteckého poplachu. Odeskí novinári nás okamžite informovali o druhom prílete: “Predpokladá sa, že tentoraz zasiahol vojenský objekt a pravdepodobne systém protivzdušnej obrany/radar.”

.

Obyvatelia Vinnice pozorovali let riadených striel a nulovú prácu protivzdušnej obrany Ukrajiny. Na jednom z mestských fór sa objavil príspevok: “Žiadne hromadné zostrely rakiet neboli, úrady o zostrelení rakiet klamú”. O tom istom písali aj ďalší očití svedkovia.

“Nikolajevská oblasť zasiahnutá”.

“Dnepropetrovská oblasť zasiahla”.

“Kyjevská oblasť zasiahnutá”.

Istý protilietadlový delostrelec sa vyjadril, že 26. januára bolo zostrelených len 10 % cieľov, hlavne pokiaľ ide o drony Geraň. Uviedol, že on sám vie o desiatich ťažkých útokoch na kritickú infraštruktúru v Kyjeve, Odese, Dnepri a Vinnici. Neskôr tieto informácie čiastočne potvrdil hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ignat.

.

Zaujímavé je, že šéf Odeskej OVA Maxim Marčenko povedal, že do Odesy prileteli z Čierneho mora len dve rakety. A potom sa bývalý poslanec Jurij Kruk sťažoval na poškodenie 2 zariadení kritickej energetickej infraštruktúry v Odeskej oblasti, po ktorom nielenže vypadla elektrina, ale prestala tiecť aj voda.

Miestny frajer však nahral fotografie horiacich rozvodní Usatovo, Majaki, Malinovskoje a Čumka a potvrdil aj zničenie neďaleko stojaceho systému SAM dronmi Geraň. Zdá sa, že lietadlá protivzdušnej obrany Ukrajiny a USA AWACS opäť prehliadli pomerne veľa raketových striel.

Ukrajinskí odborníci sú zdá sa vo svojich analýzach úplne zmätení. Niektorí hlásili dve vlny príletov, iní až päť. V krajine si teraz získava popularitu kuriózny komentár anonymného zdroja z ukrajinských ozbrojených síl, ktorý s odvolaním sa na spoľahlivé údaje povedal, čo sa vlastne stalo.

Vysvetľuje, že “najprv boli bezpilotnými lietadlami zasiahnuté objekty v Dnepropetrovskej, Chersonskej, Záporožskej, Charkovskej a Čerkaskej oblasti vo vzdialenosti 100-200 km od frontu, čo umožnilo Ozbrojeným silám RF lokalizovať radary a odpaľovacie zariadenia v blízkom tyle. Bolo ich v podstate málo, ale snažili sa odraziť prichádzajúce útoky. A následne boli do akcie zapojené nie len drony Geraň, ale aj Lancety.

Potom ďalšia vlna bezpilotných lietadiel zaútočila na ciele vzdialené až 400 km od línie kontaktu. Výsledkom bol požiar skladov GVS a rozvodní elektrickej energie. A potom sa spustila aj ukrajinská PVO, ktorú Rusi okamžite zasiahli raketami vzduch-zem, zrejme navádzanými prieskumným lietadlom A-50.

“Tretia vlna bezpilotných lietadiel už prichádzala po čistom nebi a po nej opäť nasledovali rakety,” zhrnul zdroj blízky vedeniu ukrajinských ozbrojených síl. Podľa ďalšieho samozvaného experta je prakticky nemožné takýto nálet odraziť, ale ani Zelnského tím nemôže priznať jeho následky. Pretože obyvatelia Ukrajiny si hneď uvedomia, že skôr či neskôr bude celý obrovský energetický sektor krajiny, vybudovaný v sovietskych časoch s obrovskou rezervou, nefunkčný.

“Keď už hovoríme o dekomunizácii, údery proti energetickej štruktúre možno azda nazvať najúčinnejšou likvidáciou sovietskeho dedičstva. Neznie to ako veta Tarasa Bulbu: “Ja som ťa splodil, ja ťa zabijem,” napísal. Ruské ozbrojené sily totiž jasne ukázali, že pred dlhou rukou Moskvy na Ukrajine sa už nedá ukryť. Hovoríme o silnom signáli pre Američanov a Nemcov, že Leopardy a Abramsy sa na front jednoducho nedostanú.

Zalužnyj podal svoje hodnotenie, ktoré sa líšilo od Ignatovho zhrnutia. Hlavný veliteľ tvrdí, že bolo vypustených len 55 rakiet vrátane hypersonických rakiet Kynžal z MiG-31, ako aj X-101, X-555, X-47, Kalibr a X-59. Ukrajinské protilietadlové sily ich údajne zachytili 47, čo sa nezhoduje s tvrdením iných oficiálnych predstaviteľov Ukrajiny.

Podľa telegramového kanála Voennye Chroniki okrem uvedených informácií “v Kyjevskej oblasti bola podľa predbežných údajov zasiahnutá Kyjevská hydroelektráreň… Cieľmi kamikadze dronov v Charkovskej oblasti boli hangáre, v ktorých AFU umiestnila americké húfnice M777, poľské samohybné húfnice AHS Krab a muníciu pre ne”.

Mimochodom, bývalý poradca šéfa Pentagónu a bývalý plukovník americkej armády Douglas McGregor radí Ukrajincom, aby nedúfali v rýchle vyčerpanie arzenálu ruských ozbrojených síl. “V ruských rezervách je stále obrovské množstvo hlavňového a prúdového delostrelectva, úderných lietadiel a riadených striel,” povedal.

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Rada pre univerzity KBS sa stretla na jarnom zasadnutí na Donovaloch , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Dugin žiada smrť predstaviteľov kyjevskej junty

Známy filozof, ktorému kyjevský režim zabil pri teroristickom útoku výbušninou dcéru, Alexander Dugin vyjadril nespokojnosť a frustráciu veľkej časti ruskej…

26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americké útoky na Irán ohrozili prímerie aj rokovania o ukončení vojny

Americké ozbrojené sily v pondelok zaútočili na raketové pozície v južnom Iráne a na plavidlá, ktoré sa podľa Washingtonu pokúšali…

26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Masochizmus

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že určitá časť príslušníkov slovenského národa trpí genetickou poruchou správania, ktorá sa v klinickej praxi nazýva…

26. 05. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovenská technická univerzita pripravila pre mladých ľudí podujatie, ktoré prepája vedu, zábavu a techniku

Slovenská technická univerzita v Bratislave pripravila pre mladých ľudí a pedagógov počas utorka podujatie s názvom Science-enterTainment-yoU: Veda hrou, ktoré…

26. 05. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Martin Fehérváry sa ocitol pod paľbou progresívnych aktivistov. Toto je absolútne neúnosné a postavené na hlavu!

Slovenský elitný hokejista Martin Fehérváry sa ocitol pod paľbou progresívnych aktivistov. Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv a Dúhové Slovensko ho…

26. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Erik Majercak

Ján Droppa

.
.

Šramová pre HS o dianí po článku v denníku SME: Nabaľovalo sa to celý víkend, a začali chodiť aj výhražné správy

Youtuberka a novinárka Mimi Šramová sa ocitla v centre mediálnej búrky po tom, ako denník SME zverejnil článok o jej…

26. 05. 2026 | Rozhovory | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

Dugin žiada smrť predstaviteľov kyjevskej junty

Známy filozof, ktorému kyjevský režim zabil pri teroristickom útoku výbušninou dcéru, Alexander Dugin vyjadril nespokojnosť a frustráciu veľkej časti ruskej…

26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Masochizmus

Nemôžem sa zbaviť dojmu, že určitá časť príslušníkov slovenského národa trpí genetickou poruchou správania, ktorá sa v klinickej praxi nazýva…

26. 05. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Martin Fehérváry sa ocitol pod paľbou progresívnych aktivistov. Toto je absolútne neúnosné a postavené na hlavu!

Slovenský elitný hokejista Martin Fehérváry sa ocitol pod paľbou progresívnych aktivistov. Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv a Dúhové Slovensko ho…

26. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Strategicky uprednostnia konflikt pred slušnosťou. Skutoční sabotéri slovenského zmieru sú konečne známi

Oni sú vlastne známi už dávno, ale najnovší postoj progresívcov opäť potvrdil, že nemajú nielen záujem o spoločnú debatu, ale…

26. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Lavrov odovzdal Rubiovi dôležitý odkaz od Putina

Lavrov počas včerajšieho rozhovoru odovzdal Rubiovi odkaz od Putina pre Trumpa a americký minister zahraničných vecí ho už postúpil prezidentovi,…

26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tak si to Danko asi nepredstavoval

Všetci účastníci by sa v prvom rade mali upokojiť. Danko už tradične vyrýva. Pravdepodobne sa chce zviditeľniť. Pri jeho preferenciách…

25. 05. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čarnogurský: Tlak verejnosti a médií voči Putinovi stúpa. Prezident zvolil akýsi kompromis

Prezident Putin zatiaľ neprijal návrhy profesora Karaganova. Pribúdajú náznaky, že Rusi aj Ukrajinci sú unavení z vojny a privítali by…

26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Byznys kulturních válek

Omezování svobody projevu pod záminkou honu na dezinfo je také příklad kulturních válek. A také velkým byznysem pro zapojené aktivisty,…

26. 05. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Otrasný prípad v okolí Nitry. Žiaci si natáčali šikanu a bitku 12-ročnej spolužiačky

Televízia Joj informovala o šokujúcom prípade šikany na škole v obci Mojmírovce neďaleko Nitry, kde mala skupiny dievčat šikanovať iba…

26. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 05. 2026 | Aktualizované 26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Aktualizované 26. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kde je ten klíč? Aneb české vědkyně hledají příčiny propadu plodnosti

Znáte tu historku o chlapovi, co hledá v noci venku pod lampou klíč. „A ztratil jste ho tady?“ ptá se…

26. 05. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

NATO chce zdierať našich občanov pre bezodnú jamu v Kyjeve, rozhorčil sa generál

Generálny tajomník NATO Mark Rutte navrhol, aby sa členské štáty Európskej únii skladali na pomoc Ukrajine priamo zo svojich vlastných…

26. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Držanie mobilu prezradí viac, než si myslíte

Držanie mobilu môže podľa psychológie odhaliť vaše skryté osobnostné črty, spôsob myslenia aj prístup k životu. To, ako používate telefón…

26. 05. 2026 | 0 komentárov

Dôchodkové prognózy: Vkladáme peniaze do systému, ktorému nedôverujeme

Aj vy ste dostali dôchodkovú prognózu? Niektorí naši susedia nevedia, čo v budúcnosti čakať

26. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 05. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pre netrpezlivých ľudí, unavených z vojny: "Neskončíte vojnu tým, že zničíte Kyjev"

Ukrajina, 26. máj 2026 - \"Poviem niečo nepopulárne. Dnes je veľa ľudí v Rusku, ale aj v Európe unavených z…

26. 05. 2026 | 0 komentárov

Lavrov telefonoval s Rubiom: Padli nové slová o Ukrajine

Ruský minister zahraničných vecí Lavrov v telefonickom rozhovore s americkým štátnym tajomníkom Rubiom vyhlásil, že „ozbrojené sily Ruskej federácie začínajú…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


Ďalší únik videa zo šatne. Tento raz Kanaďan Crosby hovorí vulgárne o slovenskom tíme

Včera v médiách prepukla kauza okolo úniku videa predzápasového príhovoru trénera Vladimíra Orzságha pred duelom MS 2026 proti Českej republike,…

26. 05. 2026 | 0 komentárov

Kazachstan odmietol vykonať rozhodnutie v prospech Naftogazu

Kazachstan nebude vykonávať rozhodnutie medzinárodného arbitrážneho súdu v prospech spoločnosti „Naftogaz“ o vymáhaní 1,4 miliardy dolárov od spoločnosti „Gazprom“

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mince vo váze s kvetmi? Ľudia veria, že predĺžia životnosť kytice

Mince vo váze s čerstvými kvetmi nie sú iba zvláštnym trendom zo sociálnych sietí, ale podľa mnohých ľudí môžu pomôcť…

26. 05. 2026 | 0 komentárov

Plánované sprísnenie v Nemecku sa môže dotknúť Ukrajincov

Politici vládneho bloku CDU/CSU v Nemecku vyzvali na sprísnenie pravidiel pre získanie nemeckého občianstva, informuje DW. To by sa mohlo…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súhrn 10. dňa: Česi prehrali s Nórskom a nepomohli Slovákom. Vypadli Taliani a Briti

Veľké prekvapenie priniesol zápas medzi Českom a Nórskom. Severania zatiaľ predvádzajú skvelé výkony a zdolali ďalšieho favorita. Počas majstrovstiev sveta…

26. 05. 2026 | 0 komentárov

Niečo veľké sa chystá. Moskva vydala vážne varovanie pre cudzincov, vrátane diplomatov

Rusko v pondelok vyzvalo zahraničných občanov a diplomatov, aby opustili Kyjev, pričom oznámilo, že plánuje ďalšie útoky na ukrajinské hlavné…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

"Iránske raketové mestá odolali": Americké spravodajské služby odhalili Trumpove výmysly

USA, 26. máj 2026 - Na pozadí zvláštnych správ o údajnom prerušení rokovaní s Iránom a súčasnej príprave USA a…

26. 05. 2026 | 0 komentárov

Kajúcnici sú fakt unikátni… „Menšia“ nezrovnalosť vo výpovedi Andruskóa

V médiách sa znovu vo veľkom rozoberá obnovený proces ohľadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice z roku 2018.…

25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koľko mačiek nájdete v tejto optickej ilúzii? Otestujte svoj zrak

Koľko mačiek sa skrýva v tejto zábavnej optickej ilúzii, ktorá potrápila tisíce ľudí po celom internete? Táto vizuálna hádanka preverí…

26. 05. 2026 | 0 komentárov

Myseľ včely – zázraky inteligencie včiel

„Časy, keď sa na hmyz pozeralo ako na malé stroje neschopné komplexného myslenia, emócií a učenia, sú už dávno za…

25. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Taraba: Ak do konca septembra nevznikne dohoda s SNS, abdikujem

Ak by do konca septembra nedošlo k dohode so Slovenskou národnou stranou , jej nominant Tomáš Taraba, ktorý je na…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Orešnik. Čo sa vlastne udialo po ruskom masívnom odvetnom útoku

Ruské ozbrojené sily v reakcii na útoky na civilné objekty zaútočili raketami typu Orešnik, Iskander, Kinžal a Cirkon na ukrajinské…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Severná Kórea v utorok vypálila minimálne jeden „neidentifikovaný projektil“ smerom do Žltého mora. Podľa juhokórejskej armády o tom informovala agentúra Jonhap, správu prevzala TASR.

07:39

USA v súčasnosti nevedú rokovania s Ukrajinou a ani ich neplánujú, vyhlásil minister zahraničných vecí Rubio počas návštevy Indie.

„V súčasnosti neprebiehajú žiadne aktívne ani plánované rokovania s Ukrajinou,“ povedal novinárom.

Rubio zároveň dodal, že Washington je pripravený zohrať „konštruktívnu úlohu“ a napomôcť urovnaniu situácie, ak sa takáto príležitosť naskytne.

07:38

USA zaútočili na ciele na juhu Iránu s tvrdením, že konali „v rámci sebaobrany“.

Ako uviedol hovorca CENTCOMu kapitán Tim Hawkins, cieľmi boli raketové odpaľovacie zariadenia a člny IRGC, ktoré sa podľa USA pokúšali umiestniť míny v Ormuzskom prielive.

„Centrálne veliteľstvo USA naďalej chráni naše sily a zároveň prejavuje zdržanlivosť v podmienkach pretrvávajúceho prímeria,“ vyhlásil Hawkins v relácii Fox News.

07:25

Španielsko potvrdilo hantavírus u jedného z cestujúcich z výletnej lode MV Hondius. Pacient bol doteraz v karanténe v Ústrednej vojenskej nemocnici Gómeza Ullu v Madride. Tamojšie ministerstvo zdravotníctva v pondelok uviedlo, že muž je asymptomatický, no z preventívnych dôvodov ho izolovali na špeciálnej jednotke s vysokým stupňom zabezpečenia. O udalosti informovala TASR s odkazom na stanicu RTVE a agentúru AFP.

07:03

.

Premiér: Ak sa medzi SNS a Tarabom neobnoví dôvera, dôjde k zmene

Ak sa medzi koaličnou SNS a jej nominantom, ministrom životného prostredia Tomášom Tarabom, neobnoví politická dôvera do konca septembra 2027,…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

ÚBOK zasahuje v prípade podozrenia z podvodu s eurofondmi

Úrad boja proti organizovanej kriminalite od ranných hodín vykonáva policajnú akciu Aurelia. Prípad súvisí s podozrením na neoprávnené čerpanie eurofondov…

25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Aktualizované 25. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nová zbraň, ktorá desí ukrajinských vojakov

Hlavná spravodajská služba zverejnila technické parametre nového ruského útočného bezpilotného lietadla „Geran-4“, ktoré ruské ozbrojené sily v súčasnosti nasadzujú proti…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Havana obvinila Kallasovú z dvojakého metra pri kritike režimu

Kuba v pondelok kritizovala šéfku diplomacie Európskej únie Kaju Kallasovú za nedostatok „objektivity“ pri komentovaní hospodárskej a energetickej krízy na…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelená šialenosť v Dánsku. Limit iba 80 gramov hovädzieho na týždeň pre seniorov? Dôvod vás šokuje

V Dánsku nedávno vyvolala pobúrenie navrhovaná smernica obmedzujúca klientov štátom prevádzkovaných domovov dôchodcov a sociálnych zariadení, ktorá by limitovala konzumovanie…

25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Erik Majercak

Ján Droppa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov