NAŽIVO

Kim Čong-un navštívil závod na výrobu jadrových ponoriek. Počas návštevy Kim kritizoval snahy Južnej Kórey vyvíjať vlastné jadrové ponorky a označil ich za hrozbu, ktorú treba odvrátiť.

08:24

Americké inisterstvo spravodlivosti oznámilo, že bolo objavených viac ako milión nových dokumentov, ktoré by mohli súvisieť s Jeffreyom Epsteinom.

08:23

Sýrske úrady zadržali vysokopostaveného predstaviteľa Islamského štátu pre oblasť Damasku. Zadržaný bol identifikovaný ako Tahá az-Zúbí, známy aj ako abú Umar Tabíjá.

08:22

Volebná komisia v Bosne zrušila výsledky hlasovania v 136 volebných miestnostiach, kde zistila „nezrovnalosti“ vo voľbách, ktoré mali rozhodnúť o novom prezidentovi Republiky srbskej v Bosne a Hercegovine.

08:19

Honduraské prezidentské voľby vyhral Nasry Asfura, ktorého podporoval aj Trump.

08:10

Armáda Jordánska spustila letecké útoky zamerané na pašerákov drog v južnej Sýrii. Sýrska štátna televízia spresnila, že jordánska armáda sa zamerala na „siete na pašovanie drog a sklady na farmách“ na juhu a východe provincie Suwajdá.

08:09

Alžírsky parlament schválil zákon, ktorý označuje francúzsku koloniálnu vládu v rokoch 1830 – 1962 za zločin a požaduje od Francúzska „oficiálne ospravedlnenie“ a reparácie.

08:08

Pri výbuchu bomby, ku ktorému došlo v mešite v meste Maiduguri zahynulo najmenej päť ľudí a ďalších 35 utrpelo zranenia. Podľa predbežných zistení mohlo ísť o samovražedný útok.

07:53

Štátne médiá KĽDR informovali, že Putin v novoročnom posolstve adresovanom Kim Čong-unovi vychvaľoval „neporaziteľné priateľstvo“ s KĽDR.

07:51

Trump strávil časť Štedrého večera odpovedaním na otázky detí, ktoré telefonovali na Severoamerické veliteľstvo protivzdušnej obrany, kde sledujú pohyb Santu Clausa.

07:50

Výstrahy pred prudkými záplavami v dôsledku sezónnej búrky Pineapple Express boli vydané pre Los Angeles a väčšinu územia na juhu Kalifornie.

07:49

Po útoku Ruska na prístav Pivdennyj v Odeskej oblasti došlo k úniku slnečnicového oleja do mora. V dôsledku toho uhynuli desiatky vtákov.

07:27

Pápež odslúžil prvú vianočnú vigíliu svojho pontifikátu a pred bohoslužbou pozdravil tisíce veriacich na Námestí svätého Petra svojím typicky neformálnym štýlom.

07:25

Srbský súd zastavil pre nedostatok dôkazov trestné stíhanie bývalého ministra výstavby, infraštruktúry a dopravy Gorana Vesiča a ďalších piatich osôb vznesené v súvislosti so zrútením sa prístrešku železničnej stanice v Novom Sade.

06:47

Štrnásť krajín vrátane Francúzska, Veľkej Británie, Kanady a Japonska odsúdilo plán Izraela zriadiť na okupovanom Západnom brehu Jordánu ďalších 19 osád.

06:42

Minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) navštívil počas Štedrého dňa vojakov v Mierove (okres Dunajská Streda), ktorí monitorujú vzdušný priestor SR. Minister vo videu na sociálnej sieti príslušníkom vzdušných síl poďakoval za ich službu.
  „Aj napriek tomu, že sú Vianoce, chrániť naše nebo je nevyhnutné. A preto som sa chcel poďakovať za túto službu, zaželať zároveň aj v mene všetkých ostatných pokojnú službu všetkým príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí sú v práci, ale aj všetkým ostatným ozbrojeným zborom, či už policajtom alebo príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ povedal.
Kaliňák vo videu adresoval poďakovanie aj hasičom, zdravotníkom, záchranárom, vodičom a všetkým tým, „ktorí majú službu aj počas vianočných sviatkov a starajú sa o to, aby chod Slovenska ani na chvíľu nezastal“.

Včera 16:34

Pri pečení alebo smažení treba vždy dávať pozor, aby nedošlo k vznieteniu potravín na panvici. Ak k požiaru dôjde, horiaci olej sa neodporúča hasiť vodou. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na to upozornil na sociálnej sieti. Apeluje tiež na to, aby ľudia nenechávali zapnuté spotrebiče bez dozoru.
„Ak je to možné, pokúste sa zabrániť ďalšiemu zahrievaniu oleja vypnutím spotrebiča. Panvicu prikryte pokrievkou, plechom na pečenie, navlhčite utierku a panvicu ňou prikryte,“ radia hasiči. Pomôcť môže aj hasiaca deka, ktorá zamedzí prístup vzduchu a požiar udusí. S horúcou nádobou by sa už potom nemalo manipulovať, až kým nevychladne.

Včera 16:04

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Adrián Mifkovič navštívil na Štedrý deň hasičskú stanicu v Trnave. Stretol sa s príslušníkmi zboru a poďakoval im za ich každodennú službu a nasadenie. Informovalo o tom Prezídium HaZZ.
„Ďakujeme všetkým hasičom za ich profesionalitu, odvahu a obetavosť. Prajeme čo najmenej výjazdov a veľa pokoja v kruhu blízkych,“ doplnilo Prezídium HaZZ na sociálnej sieti

Včera 15:18

USA a Rusko budú v najbližšej dobe rokovať o Ukrajine, vyhlásil Peskov.

„Dmitrijev podrobne informoval Putina o výsledkoch svojej cesty do Miami. Na základe získaných informácií Moskva sformuluje svoje ďalšie stanovisko a v najbližšej dobe bude pokračovať v kontaktoch prostredníctvom existujúcich kanálov,“ povedal hovorca Kremľa.

Včera 12:07

V Lozorne v okrese Malacky si na 2. sviatok vianočný zahrajú Štefanský stolnotenisový turnaj. Informuje o tom obec na webe.
V športovom klube Lozorno na Športovom námestí sa turnaj začína o 9.00 h. Záujemcovia si môžu zahrať v dvoch kategóriách dvojhry – pre registrovaných a neregistrovaných hráčov.
Registrácia je možná polhodinu pred začiatkom turnaja.

Včera 11:30

Trumpov tím sa dnes môže spojiť s Putinom, vyhlásil Zelenskyj.

„Bolo stretnutie s našou skupinou – Umerovom, Gnatovom. Potom mali Američania stretnutie s Dmitrijevom. A všetko vysvetlili, ukázali, odovzdali, pokiaľ chápem. Neviem, v akom formáte bude ich ďalší rozhovor. Možno s Putinom. Pravdepodobne to bude zajtra (v stredu). Zajtra (v stredu) večer by sme mali dostať všetko,“ povedal prezident v rozhovore, ktorý sa uskutočnil včera, ale médiá ho zverejňujú dnes.

Včera 11:00

USA sa podarilo dohodnúť s Lukašenkom na prepustení viac ako 250 politických väzňov, okrem iného vďaka dodávkam prostriedkov na chudnutie.

O tom v rozhovore povedal osobitný vyslanec prezidenta USA John Cole, informuje The Wall Street Journal.

Včera 10:59

Osem ľudí vrátane niekoľkých detí zahynulo, keď riaditeľka materskej školy stratila kontrolu nad SUV a auto sa zrútilo do jazera v juhovýchodnej Číne.

Včera 08:52
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Děj se vůle Boží…

Ukrajina zastavila dodávky ropy do Maďarska a na Slovensko. Prý kvůli sankcím na firmu Lukoil. Ta nesmí přes ukrajinské území ropu dodávat a tak se nedalo nic dělat, kohoutky se zavřely. Jiné firmy samozřejmě ropu dodávat můžou. Bude to sice úplně stejná ropa, ale na faktuře bude uvedený jiný dodavatel… Přijde vám to absurdní? Máte pocit, že sankce na Lukoil jsou prostě jen záminka díky které Ukrajinci zavřeli kohoutky, protože Fico a Orbán mluví o míru (a tím pádem o ukrajinské prohře)? To ještě nic není…

Ilustračné foto / Foto: TASR-Jaroslav Novák
❚❚
.

Stejnými trubkami totiž proudí i ropa do České republiky. A jen v libtardím světě se to dá oddělit. My samozřejmě žádnou ruskou ropu nebereme, jen tu azerbajdžánskou (která má čirou náhodou úplně stejné vlastnosti jako ta ruská), ale ta k nám teče úplně stejnými trubkami. A jen v libtardím světě je možné ropovod Družba zavřít pro ropu z Lukoilu a nechat otevřený pro azerbajdžánskou ropu pro Českou republiku.

Ropovodem Družba k nám pořád přitéká větší půlka ropy. Ano, my máme trubky i odjinud, takže ta menší polovina ropy k nám jde z Ingolstadtu. Teď právě Česká republika platí šílené peníze, aby se tento ropovod rozšířil a my přes něj mohli brát všechnu ropu, ale zatím to není hotové a tak nezbývá než psát oslavné články o tom, jak to bude super, až bude tento ropovod někdy v roce 2025 rozšířený a my už té zlé diktátorské ropy neodebereme ani kapku.

Od chvíle, kdy na Slovensko a do Maďarska nejde žádná ruská ropa, tak nejde ani k nám. Tečka. Maďaři to řeší. Slováci to řeší. Fico například volal svému ukrajinskému protějšku a vysvětlil mu, že Slovnaft jaksi dodává Ukrajině asi deset procent její spotřeby nafty, protože Rusové jaksi ukrajinské rafinérie ostřelují. Možná dokonce Fico Ukrajincům yvsvětlil, že kdyby neměl ropu, tak také Strnad nebude moci montovat na Slovensku henty granáty a ukrajinské dělostřelectvo bude dost namydlené.

.

Sice nevíme, co udělal Orbán, ale zřejmě Ukrajincům oznámil něco podobného a přidal k tomu, že jak Slovensko tak Maďarsko dodávají na Ukrajinu celkem dost elektrické energie.

Vzhledem k tomu, že zatím jsou všichni v bohorovném klidu, zřejmě se očekává, že Ukrajinci to prostě zkusí, dojde na diplomatickou přestřelku a pak se to nějak s těmi sankcemi na Lukoil urovná. Kdyby se počítalo s tím, že to takhle zůstane, tak jsme tady všichni namydlení a splnilo by se to, před čím jsme varovali před dvěma roky. Kdybychom se fakt měli odstřihnout od ruské ropy, tak tady litr benzínu bude stát sto padesát korun. Naštěstí tehdy Fiala jen vysílal svoje jasné signály a v zákulisí se to udělalo tak, aby se Pekarová nažrala, ale kozy zůstaly celé. Prostě tu ruskou ropu přejmenovali, potichu vyjednali výjimku, začali rozšiřovat ropovod a poslali Hýkelu, aby jel dělat ostudu do Saúdské Arábie, která je proti Rusku samozřejmě naprosto svobodná země s nulovým demokratickým deficitem.

Nordstrým ovšem prý také odpálili Ukrajinci, takže nevíme, jestli toto jejich rozhodnutí není definitivní a prostě hodlají Maďary a Slováky potrestat. A že se s tím Češi také svezou? Co se dá dělat… Když se kácí les, lítají třísky a vrchní signalista to svému národu snadno vysvětlí, protože ho všichni milujou.

Líbí se mi ty paradoxy dějin. Na jedné straně Fiala podepisuje se Zelenským bezpečnostní dohodu, která je tajná a kdo o ní mluví, je ruský kolaborant, na druhé straně Ukrajina zastavuje kohoutky s ropou a text smlouvy klidně vyvěsí na internet… Takže už všichni víme, proč nám znění mělo zůstat utajené. Tohle totiž neodkomunikuje ani Velký Obuch Foltýn.

Ještě že stát koupil plynovou infrastrukturu… Sice poněkud nad cenou, ale tak je to u nás vždycky, takže bychom neměli pyskovat, ale být rádi, že to tak dopadlo. A jen stát tuto transakci dokončil, najednou musí Hýkela psát do Německa, že nám dodávají nějak málo plynu. Přece jsme si zaplatili podíl v nejnovějším plynovém terminálu, dodávky jsme nasmlouvali, Němcům jsme do řiti vlezli, splnili jsme jim, co jsme na očích viděli a oni nás teď zkrouhli, protože „situace na trhu se změnila.“ Proč se změnila situace na trhu? Protože v Americe také dělají grýndýl a Biden jim tam těžařům háže klacky pod nohy.

.

Hýkelova hláška, že kdyby nám chyběl plyn, tak Německo zastaví část průmyslu a rozdělí se s námi, dostává úplně nový rozměr.

Mimochodem… teď jsem slyšel, že v Dukovanech i v Temelíně nejedeme na plný výkon, protože tam mají nějaké technické problémy. To víte, součástky už se neberou z Ruska a když je dodá někdo jiný, tak nefungují. Beru to zatím jako „jedna paní povídala,“ ale jestli je to pravda, tak to máme před zimou komplet. Uhelné elektrárny se nevyplatí a Tykačové i Křetínští je budou odstavovat. Tedy, pokud je stát nezačne dotovat. Jaderné elektrárny mají technické problémy, protože přestává fungoval spolupráce s Ruskem a vyspělý západní průmysl není schopen dodat funkční ventily k chlazení. Ukrajina nám omezila ropu, Němci nám omezili plyn, Rusko jsme si omezili sami… Soláry byly sice drahé, ale zato nepokrývají skoro žádnou spotřebu…

Na Trumpa nejspíš stříleli DVA atentátníci….

Biden odstoupil z kandidatury…

Já už se tomu Fialovi vlastně ani nemůžu smát. Já jsem takovej jemnej člověk, já ho asi začnu brzy litovat.

.

Máme našlápnuto k tomu, abychom si henten grýndýl v zimě vyzkoušeli nanečisto i bez vládou schválených dokumentů. Zároveň si ve stejném období vyzkoušíme, jaké to je, štěkat na Rusko, když nemáme za zády amerického raťafáka. Nebude se jezdit, nebude se topit, možná se nebude ani svítit, ale zato sem možná přiletí nějaké ty Iskandery… Tohle Fiala prostě nemůže (politicky) přežít.

Ale bohužel, my budeme mít také namále.

Ale asi je to zapotřebí. Sice jsem dva roky bojoval, abychom do takových konců nedošli, ale dokud to lidé nezažijí na vlastní kůži, nedokážou si to představit. V poslední době jsem vysloveně fatalista. Co jsem doma mohl udělat, co jsem udělal, připravil jsem se, jak jsem mohl a uměl.. tož děj se vůle Boží.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

Prečítajte si tiež

Maďarsko môže čeliť palivovej kríze

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Slepá ulička v otázke Donbasu. Čo prezrádza zverejnený 20-bodový plán Zelenského?

Zelenský zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý je podľa jeho slov momentálne v procese schvaľovania zo strany USA a Ruska

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Viktor Orbán odmieta logiku “vojnovej ekonomiky”

„V Maďarsku budeme mať Vianoce bez vojny, ale nebezpečenstvo vojny ešte nepominulo,“ varoval maďarský premiér Viktor Orbán v televíznom programe…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Ukrajina sa môže rozpadnúť“

Ešte dlho pred vojnou na Ukrajine Putin varoval USA, že Moskva bude brániť vstupu Ukrajiny do NATO – aj prostredníctvom…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku…

25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Karlosa Vémolu sa vyjadril k drogovej kauze

Počas vianočného obdobia športových i šoubiznisových fanúšikov zaskočila správa o veľkej razii vo vile českej hviezdy - najznámejšieho MMA bojovníka…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od začátku to budilo jen pohoršení…

Představte si to. Spasitel, Kristus král, Boží syn… a on se narodí ve chlívě jako nemanželské dítě. Syn tesařův. Žádný…

25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ťažké roky a platy

Slovákov čaká ťažký rok. Platovo sme na chvoste Únie

25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pavel Durov označil francúzskeho prezidenta Macrona za homosexuála

Pavel Durov nazval francúzskeho prezidenta Macrona homosexuálom

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská, píše The Washington Post, ktorý analyzuje návrh mierovej dohody, ktorý prezident…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív po platine, striebre, paládiu a zlate, informuje Bloomberg

25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spájanie kontinentov? Na Africkom pohári národov sa objavuje reklamná kampaň Európskej komisie

Mnohí fanúšikovia futbalového Afrického pohára národov, ktorý sa od 21. decembra koná v Maroku, si počas úvodných zápasov na reklamných…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Orbán vyhlásil, že v budúcom roku môže v Európe vypuknúť vojna

„To nemožno vylúčiť,“ odpovedal maďarský premiér na otázku denníka Magyar Nemzet, či bol rok 2025 posledným mierovým rokom pre Európu

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Divadlo Progresívneho Slovenska a šokujúci výrok Remišovej

Rozmýšľam, ako nazvať spôsob „privítania“ dokončenia stavby dvoch tisícročí zo strany našej progresívnej časti spoločnosti. Slušné slová nenachádzam a v…

24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Je čas skoncovať s liberálnou migračnou politikou

„Verejná bezpečnosť v Európe sa výrazne zhoršila tým, že európske krajiny považovali nelegálnu migráciu za humanitárnu otázku” - upozornil György…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý sa prerokúva na rokovaniach v USA. Na základe jeho informácií o viacerých bodoch…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Zomrela manželka Daniela Heviera Mária

V utorok vo veku 77 rokov zomrela po krátkej a ťažkej chorobe rozhlasová redaktorka a prekladateľka Mária Hevierová. TASR o…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové dokumenty o Epsteinovi obsahujú viaceré zmienky o Donaldovi Trumpovi

Nová séria dokumentov týkajúcich sa vyšetrovania Jeffreyho Epsteina, zverejnená v utorok, obsahuje množstvo odkazov na prezidenta Donalda Trumpa, vrátane záznamov…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

História vianočného stromčeka. Spája sa s viacerými legendami

So vznikom tradície vianočných stromčekov je spojených viacero legiend. Podľa jednej z nich sa prvý vianočný stromček objavil v 7.…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Odtrhnutí od reality!” Bývalý poľský premiér varuje Európu, že zastrašovanie vlastných spoločností sa stáva náhradou stratégie

Bývalý poľský premiér Leszek Miller vyhlásil, že strach v Európe z „nevyhnutnej vojny s Ruskom“ sa stal politicky výhodnou konštrukciou,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blackout môže nastať kedykoľvek. Čo sa deje po ďalšom masívnom útoku?

23. decembra Rusi opäť masívne zaútočili na Ukrajinu – použili viac ako 600 dronov a desiatky rakiet, z ktorých väčšina…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister opäť nakúpil základné vianočné potraviny, oproti minulému roku ho vraj stál výrazne menej. Aká je vaša skúsenosť?

Nákup základných potravín pred Vianocami je oproti minulému roku lacnejší o viac ako 23 percent. Uviedol to minister pôdohospodárstva a…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Farmári vyšli do ulíc. Jeden z najdôležitejších bodov je vo veľkej miere ignorovaný

Zatiaľ čo sa Brusel zameriava na protesty poľnohospodárov, obchodné dohody a environmentálne požiadavky, jeden z najdôležitejších tlakových bodov v európskom…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský vojak sa vzdal vlastnému bratovi bojujúcemu za Rusko

Ukrajina, 24. decembra 2025 - Vojna prináša zaujímavé príbehy a jeden z nich nedávno zverejnila ruská splnomocnenkyňa pre ľudské práva…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Vianočné večere sa v regiónoch líšili, o slovo sa hlásia aj zabudnuté recepty

Hoci sú dnes ryba a zemiakový šalát považované za takmer neoddeliteľnú súčasť štedrovečernej večere, pohľad do histórie ukazuje oveľa pestrejšiu…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko prvýkrát od roku 2011 deportovalo sýrskeho zločinca

Nemecko prvýkrát za viac ako desať rokov deportovalo sýrskeho zločinca do jeho domovskej krajiny, informuje europeanconservative

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kim Čong-un navštívil závod na výrobu jadrových ponoriek. Počas návštevy Kim kritizoval snahy Južnej Kórey vyvíjať vlastné jadrové ponorky a označil ich za hrozbu, ktorú treba odvrátiť.

08:24

Americké inisterstvo spravodlivosti oznámilo, že bolo objavených viac ako milión nových dokumentov, ktoré by mohli súvisieť s Jeffreyom Epsteinom.

08:23

Sýrske úrady zadržali vysokopostaveného predstaviteľa Islamského štátu pre oblasť Damasku. Zadržaný bol identifikovaný ako Tahá az-Zúbí, známy aj ako abú Umar Tabíjá.

08:22

Volebná komisia v Bosne zrušila výsledky hlasovania v 136 volebných miestnostiach, kde zistila „nezrovnalosti“ vo voľbách, ktoré mali rozhodnúť o novom prezidentovi Republiky srbskej v Bosne a Hercegovine.

08:19

.

Ako vylepší Su-57 záhadný „výrobok 177“

Rusko, 24. decembra 2025 - V Rusku začali letové testy motora „výrobok 177“ v rámci leteckého komplexu piatej generácie Su-57,…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Prečo sa zrazu Grónsko stáva prioritným cieľom pre USA?

USA, 24. decembra 2025 - Na konci roka sa americký prezident Donald Trump rozhodol pripomenúť si svoje želania z obdobia…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

Včera na Bezpečnostnej rade OSN Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie v prípade Vémolu. Polícia zadržala viacero osôb. Hrozí im 10 až 18-ročný trest

AKTUALIZOVANÉ o 9:30 - Policajti a príslušníci Colnej správy zasahovali v utorok 23. decembra u Karlosa Vémolu v jeho dome…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Plastické operácie celebrít: 18 hviezd, ktoré sa z nich tvrdo poučili

Plastické operácie sú v šoubiznise často vnímané ako rýchla cesta k večnej mladosti a dokonalému vzhľadu. Tlak médií, verejnosti a…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Najhoršie vianočné darčeky: 14 príbehov, po ktorých by ste si radšej nič nepriali

Najhoršie vianočné darčeky dokážu pokaziť sviatočnú náladu rýchlejšie než spálené koláče v rúre. Vianoce majú byť o radosti, vďačnosti a…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko a Čína sľubujú podporu Venezuele, zatiaľ čo Trump zvyšuje tlak na Madura

Americký prezident Donald Trump opäť vyzval venezuelského prezidenta, aby odstúpil z funkcie a vyhlásil, že Spojené štáty si ponechajú alebo…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vodič autom narazil do zastávky plnej ľudí, hlásia zranenia

Štyria ľudia utrpeli ťažšie zranenia po tom, čo v pondelok podvečer narazil vodič so svojím vozidlom do autobusovej zastávky v…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov