V nedeľňajšej relácii na TA3 diskutovali o situácii s ochorením Covid 19 Jana Bittó-Cigániková, Marek Krajči, Vladimír Baláž a Richard Raši

NAŽIVO

Aplikácia eDoklady je už plne funkčná. Technický problém sa podarilo v spolupráci s dodávateľom ministerstvu vnútra (MV) v stredu popoludní odstrániť. TASR o tom informoval hovorca ministerstva Matej Neumann. Výpadok zaznamenal systém v stredu. Chyba pozostávala v nemožnosti vytvoriť spojenie medzi predkladateľom digitálneho dokladu a subjektom vykonávajúcim jeho overenie.

18:36

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR eviduje úmrtie občana SR v Grécku. Pre TASR po potvrdili z komunikačného odboru rezortu. O prípade informoval portál Topky.sk, podľa ktorého mal slovenský turista zahynúť počas túry na zástavu srdca.

„MZVEZ SR je informované o úmrtí občana SR v Grécku. Prostredníctvom Veľvyslanectva SR v Aténach sme v kontakte s príslušnými gréckymi úradmi aj pozostalými, ktorým poskytujeme konzulárnu asistenciu. Vzhľadom na ochranu osobných údajov však nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ uviedol pre TASR rezort

18:27

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie pohrozil jadrovým úderom vo svojom vystúpení na okrajovom podujatí Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra.

„Útoky agresorov na územnú celistvosť Ruska môžu v najhoršom prípade viesť k použitiu jadrových zbraní,“ povedal.

17:15

Úmrtia 101 ľudí v Španielsku v máji súviseli s horúčavami, oznámilo v stredu tamojšie ministerstvo zdravotníctva. Ide o najvyšší počet za jeden mesiac od začiatku meraní v roku 2015.

15:54

České vládne hnutie SPD je podľa súdu vinné z podnecovania k nenávisti, za čo mu uložil peňažitý trest vo výške troch miliónov korún (124.000 eur). Kauza sa týka kontroverzných predvolebných plagátov z roku 2024, hnutie však vinu odmieta. Pondelkový rozsudok Obvodného súdu pre Prahu 1 nie je právoplatný. Obžalobe okrem hnutia čelil aj jeho predseda Tomio Okamura, jeho stíhanie je však prerušené, lebo ho českí poslanci pred niekoľkými mesiacmi odmietli vydať.

15:52

Poľský minister obrany Wladyslaw Kosiniak-Kamysz v stredu oznámil, že americkému ministrovi obrany Peteovi Hegsethovi odovzdal oficiálny návrh na vytvorenie novej stálej základne ozbrojených síl USA v Poľsku.

15:49

Nové európske nariadenie pre cezhraničnú prepravu odpadu zavádza digitalizáciu systému na výmenu informácií o prepravách odpadu. V praxi to znamená, že papierové dokumenty budú nahradené elektronickým systémom medzi úradmi a firmami v rámci celej Európskej únie (EÚ).

15:46

Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) počíta s vyčerpaním peňazí z úverového obranného nástroja SAFE pre Slovensko v priebehu dvoch či troch rokov. Je to podľa neho závislé od dodávok objednanej techniky.

15:45

Opoziční poslanci Národnej rady (NR) SR kritizujú ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) za to, že neprišiel do parlamentu vysvetľovať pochybenia pri stavbe prešovskej nemocnice. Poslanci o tom médiá informovali po tom, ako parlamentné plénum v stredu nezačalo rokovať o Kaliňákovom odvolaní ani na druhý pokus. Kresťanskodemokratické hnutie a PS zároveň prišli s novými informáciami o údajných pochybeniach na stavbe.

„Podľa našich informácií tí ľudia, ktorí sú zazmluvnení, nie sú autorizovaný dozor na tejto stavbe,“ poukázal poslanec František Majerský (KDH) a Kaliňáka vyzval, aby ukázal dokumenty, ktoré potvrdzujú, že na stavbe pôsobí autorizovaný stavebný dozor.

14:45
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Covidová diktatúra. Podiel pozitívnych PCR a Ag testov plne zaočkovaných je šokujúci

V nedeľňajšej relácii 10.10.2021 na TA3 diskutovali 4 poslanci parlamentu, z toho 3 lekári o situácii s ochorením Covid 19. Boli to Jana Bittó-Cigániková, Marek Krajči, Vladimír Baláž a Richard Raši

V nedeľňajšej relácii na TA3 diskutovali o situácii s ochorením Covid 19 Jana Bittó-Cigániková, Marek Krajči, Vladimír Baláž a Richard Raši
Na snímke sprava Marek Krajči, Jana Bittó-Cigániková, Richard Raši a Vladimír Baláž
❚❚
.

Prekvapilo ma, že hovorili o všetkom možnom: O očkovaní, dokonca povinnom očkovaní, hospitalizáciách, lockodowne, atď., ale nehovorili o dvoch zásadných veciach:

1/ O efektívnej liečbe, pretože zásadou úspechu v boji s akoukoľvek chorobou je efektívna liečba.

2/ Nehovorili o imunite ako takej – o kolektívnej imunite, vyplývajúcej z počtu ľudí, ktorí Covid prekonali, ani o imunite jedinca po ochorení.

.

Druhé prekvapenie som zažil pri obednom rádiožurnáli RTVS 12.10.2021, keď nám oznámili počet hospitalizovaných „v súvislosti s Covidom“. Aký je to pacient „v súvislosti s Covidom?“ Zdravý, či chorý? Asymptomatický, či symptomatický? Pozitívne testovaný, alebo ten, čo test odmietol? Medicína je exaktná veda, používajúca exaktnú terminológiu. Ako kardiológ som za celý svoj život neposlal do nemocnice pacienta „v súvislosti s infarktom“, ale len s precíznou, vyargumentovanou diagnózou. Nejasné pojmy vedú k zakrývaniu pravdy, takže „v súvislosti s Covidom“ môže byť hospitalizovaný aj celkom zdravý človek, alebo niekto so zlomenou nohou. Ak sú nemocnice za Covidových pacientov lepšie platené ako za nekovidových, tak vykazujú pacientov „v súvislosti s Covidom“ jednoducho z ekonomických dôvodov a plne ich chápem. Niekto zámerne takto nastavil systém.

Vyprovokovalo ma to k pátraniu v oficiálnej štatistike. Na stránke Ministerstva zdravotníctva SR  a NCZI som našiel niektoré čísla, ktoré ma šokovali: V SR od začiatku testovania bolo urobenýchku dňu 12.10.2021: 3 708 301 PCR testov a 38 609 940 Ag testov. Viac ako 38 miliónov Ag- testov prakticky za 1 rok! Znamená to, že priemerný dospelý Slovák bol za posledný rok minimálne 8x testovaný Ag testom a 1-2 x PCR testom!!! Testovať človeka 10x za rok je medicínsky nezmysel.

Zdraví ľudia musia chodiť na testy, aby dokazovali, že sú zdraví. Je to medicína postavená na hlavu a ukážka prezumpcie viny v praxi: Ak si zdravý, tak to dokáž! Pritom ako dôkaz fungujú nespoľahlivé testy. Z tejto štatistiky sa dá vyčítať, že 1 154 095 PCR testov bolo pozitívnych. Neudávajú počet pozitívnych Ag- testov. Dlhodobo sa ale pohybuje pod 10 %. Ak počet pozitívnych stotožním s počtom chorých, tak je oprávnený predpoklad, že Covidovú infekciu už prekonalo 2,5 až 3 milióny Slovákov. Celkový počet ochorení je zásadný štatistický parameter, nikoho to nezaujíma? Asi nie, lebo diskutujúci páni poslanci sa o nich nezmienili ani jedným slovom.

Našiel som tam ešte jeden veľmi dôležitý údaj: Podiel pozitívnych PCR a Ag testov plne zaočkovaných: 28,33 %. Ejha, ale tu máme vážny problém: Univerzálna definícia vakcíny hovorí, že vakcína zabraňuje vzniku ochorenia a zabraňuje prenosu ochorenia. A naši drahí očkovaní môžu aj ochorieť, aj ochorenie prenášať. Takže…?

Nenašiel som  štatistiku recidívy ochorenia, čo má tiež kľúčový klinický význam.  Popisuje sa v literatúre, že na Covidovú infekciu môže človek opakovane ochorieť. Podľa dostupných údajov ide o vzácne prípady. Za rok 2020 nahlásilo 12 štátov EÚ do Európskeho centra pre kontrolu chorôb -ECDC- 1887 prípadov možnej reinfekcie. Je zásadnou chybou, ak počet recidív nemáme zdokumentovaný. Ak však pozitivita plne očkovaných je 28,33 % a recidívy sú vzácne, je to dôkaz, že imunita, získaná prekonaním Covidu predstavuje efektívnejšiu ochranu pred ochorením, ako očkovanie. A tak sa pýtam, prečo a načo dookola a donekonečna títo ľudia musia chodiť na testy a prečo týchto ľudí nútia k očkovaniu? A takých nás je na Slovensku možno 3 milióny.

.

Cena krvného testu na vyšetrenie protilátok je zhruba taká ako PCR testu. Krvný test má spoľahlivosť prakticky 100 %, na rozdiel od značnej chybovosti PCR testu. Krvný test stačí urobiť 1x za 2 mesiace, nie ako PCR, pomaly 3x do týždňa. Prečo tieto fakty kompetentní ignorujú? Na druhej strane, ak z pozitívne testovaných je 28,33 % plne očkovaných, tak je to jasný dôkaz, že plne očkovaní sú nebezpečným zdrojom šírenia nákazy, pretože majú neobmedzený prístup kedykoľvek a kamkoľvek. Za takéto rozhodnutia by mal byť hlavný hygienik braný na zodpovednosť.

Absurdný je prístup našej vlády k očkovacím preparátom: Kým americký Pfeizer je nekritizovateľný, ruský Sputnik V vyhlásili za nástroj hybridnej vojny. Toto nerobili ani komunisti. Západné lieky v minulom režime boli obmedzene dostupné z dôvodu ceny, ale nikto im nedával ideologickú nálepku, ani najzadubenejší komunista. Zásadné otázky vyvstávajú aj v súvislosti s liečbou.

Medzinárodne rešpektovaný protokol FLCC, protokol o liečbe Covidu, hovorí o podávaní Ivermectinu v prevencii aj liečbe ochorenia.  FLCC protokol sa odvoláva na 64  štúdií, z toho 31 randomizovaných, zahŕňajúcich 47 617 pacientov. Viď link: www.flccc.net/flccc-ivermectin-in-the-prophylaxis-and-treatment-of-covid-19/ Na naše Ministerstvo zdravotníctva tieto poznatky ešte asi nedošplechli.

Za vývoj Ivermectinu dostali jeho objavitelia v roku 2015 Nobelovu cenu. Je povolený na humánne používanie po celom svete, ale na Slovensku je momentálne zakázaný jeho dovoz. Prečo? Aj Ivermectin je u nás zbraňou v hybridnej vojne? MUDr. Etela Janeková liečila Ivermectinom úspešne 188 Covidových pacientov, nezomierali jej, nemuseli byť hospitalizovaní.  Košické skúsenosti s aplikáciou Ivermectinu doc. MUDr. P. Toroka a doc. MUDr. J. Firmenta, hlavného odborníka pre anesteziológiu a resuscitáciu sú rukolapné a presvedčivé, len na MZdSR to nikoho nezaujíma! MUDr. Janeková liečila podľa FLCC protokolu, aj Košičania sa naň odvolávajú.

Štúdie s Ivermectinom sú ignorované, ale Pfeizerovský preparát sa zbožšťuje. Pritom má od Európskej liekovej agentúry – EMA – podmienku do decembra 2023 predložiť záverečnú správu o jednej randomizovanej, placebom kontrolovanej klinickej štúdii. Chápete? Do decembra 2023 aspoň jednu serióznu štúdiu! To čím laikov ohurujú, sú tzv. postmarketingové štúdie, ktoré majú malú vedeckú hodnotu, niektoré žiadnu. A my sme ochotní dávať to aj malým deťom od 5 rokov. Oficiálne dňa 13.10.2021 na Covid zomrelo u nás 20 ľudí. Ak by podaný Ivermectin zachránil život aspoň jednému, tak to malo zmysel. Prečo je Ivermectin zakázaný, pán minister?

.

 

MUDr. Štefan Paulov

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Moskva absolútne pohŕda mierovým úsilím, reagoval Paríž na masívne bombardovanie ukrajinských cieľov. Počet obetí stúpol na 18 , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Školy dostanú na učebnice a pracovné zošity viac ako 28 miliónov eur

Ministerstvo školstva pokračuje v podpore škôl pri zabezpečovaní kvalitných edukačných publikácií. Na školský rok 2026/2027 budú mať školy k dispozícii…

03. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci ukončili rokovací deň rozpravou k novele o probačných úradníkoch

Poslanci Národnej rady SR ukončili štvrtkové rokovanie riadnej parlamentnej schôdze diskusiou k novele zákona o probačných a mediačných úradníkoch. Návrh…

03. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Petrohrad bude mať dohru

Ukrajina a Rusko si vymieňajú hrozby odvetnými údermi

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rubio verí v úspech izraelsko-libanonských rokovaní, podľa Netanjahua si mier vyžaduje odzbrojenie Hizballáhu a demilitarizáciu Libanonu

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio verí, že najnovšie kolo rokovaní medzi Izraelom a Libanonom vo Washingtone prinesie konkrétny návrh…

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pravdepodobnosť vypuknutia konfliktu proti Rusku a Bielorusku je mimoriadne vysoká

Pravdepodobnosť vypuknutia konfliktu proti Rusku a Bielorusku je mimoriadne vysoká, rovnako ako šanca, že sa následne premení na globálny konflikt.…

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Útok na Petrohrad bude mať dohru

Ukrajina a Rusko si vymieňajú hrozby odvetnými údermi

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Pravdepodobnosť vypuknutia konfliktu proti Rusku a Bielorusku je mimoriadne vysoká

Pravdepodobnosť vypuknutia konfliktu proti Rusku a Bielorusku je mimoriadne vysoká, rovnako ako šanca, že sa následne premení na globálny konflikt.…

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Bibi, musíme s tým prestať!” Trump potvrdil napätú výmenu názorov s izraelským premiérom

Americký prezident Donald Trump potvrdil napätú výmenu názorov s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom, počas ktorej ho podľa správ vulgárne kritizoval

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ísť s PS by bolo pre KDH likvidačné. Aj pre kresťanstvo na Slovensku

Majerský aj Šimečka šéfujú hodnotovým stranám. Pre jedného je na prvom mieste kresťanstvo, pre druhého progresivizmus. Ako vôbec mohlo niekoho…

03. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na “úvod” Medzinárodného ekonomického fóra Ukrajinci vybombardovali Petrohrad

Na “úvod” Medzinárodného ekonomického fóra Ukrajinci vybombardovali Petrohrad

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

28. marca 1942 – príbeh, ktorý sa skutočne stal

Nad ránem 28. března 1942 byly na naše území vysazeny dvě skupiny československých výsadkářů – Out Distance a Zinc. Oba…

03. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bartek jedným vystúpením sfúkol Remišovú, Hegera aj progresívcov

Poslanec Hlasu-SD Michal Bartek predviedol v pléne parlamentu horlivé vystúpenie v reakcii na kritiku opozičných poslancov ohľadom boja súčasnej vlády proti korupcii…

03. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér či amatér? Počas tlačovky s Merzom Magyar stratil sebakontrolu

Nemecký denník Der Spiegel opísal okamih, keď nový maďarský premiér Péter Magyar počas tlačovej konferencie stratil sebakontrolu

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Odkiaľ letia drony útočiace na Rusko? Podozrenia sa zosilňujú

V ruských verejných skupinách sa opäť aktívne šíri téma, že ukrajinské drony, ktoré dnes zaútočili na Petrohrad a jeho okolie,…

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: Slovensko nepotrebuje veterné parky

Slovensko nepotrebuje vzhľadom na energetický mix a plány v jadrovej energetike veterné parky. Po stredajšom zasadnutí vlády SR to povedal…

03. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Všetci si z nich robia srandu

Situácia sa vyvinula tak, že sa tu rozmohol, nechcem napísať, že nešvár, lebo je to fakt a netreba a netreba…

03. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

SHMÚ varuje pred búrkami, v týchto lokalitách i pred povodňou

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal vo viacerých okresoch výstrahy prvého stupňa pred búrkami. V okresoch Žarnovica a Zlaté Moravce zároveň platí…

03. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj pohrozil ukrajinským úradníkom odvolaním z funkcie kvôli zmareniu zmluvy o dodávke systému Patriot

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 06. 2026 | Aktualizované 03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Aktualizované 03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Anonym bojuje proti rockovému festivalu, zanechal nápisy „Bože, pomôž“ a „Satan odíď“

Ikonický hudobný festival v obci Belá nad Cirochou v okrese Snina vzbudzuje vášne. Občania proti nemu najskôr zorganizovali petíciu a…

03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šperkárka Petra Toth je na festivale vo Východnej „persona non grata“

Po štyroch rokoch pôsobenia na najväčšom slovenskom folklórnom festivale Východná sa manažment rozhodol poprednú slovenskú šperkárku a dizajnérku Petru Toth…

03. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Gréci sa ozvali: Ukrajinský dron pri Lefkade vyvolal protest

Grécko zaslalo Ukrajine oficiálny protest v súvislosti s objavením jej bezpilotného lietadla pred takmer mesiacom pri pobreží ostrova Lefkada, uvádza…

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šnídl prehral súd s Filipom Sulíkom. Kauza však pokračuje

Vladimír Šnídl, reportér DenníkaN, včera prehral súd s Filipom Sulíkom. Influencer uspel na bratislavskom krajskom súde, ktorý mu zrušil príkaz odstrániť…

03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Maskujú sa démoni za mimozemšťanov a UFO? Americký exorcista má vysvetlenie

Hlavný exorcista arcidiecézy vo Washingtone Mons. Stephen Rossetti uviedol, že démoni sa „radi skrývajú“ pred ľuďmi a jeden zo spôsobov,…

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nečakaný obrat: Trump je pripravený stretnúť sa s Chameneím

Trump, ktorý predtým pripúšťal smrť ajatolláha Mojtaby Chameneího, teraz vyhlásil, že je pripravený sa s ním stretnúť

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matovič začal svoju hru. Jeho novou obeťou nie je koalícia, ale Šimečka

„Ak vy Gašpara, tak my Dubéciho“, tak by sme mohli zhrnúť posledné koalično-opozičné boje, ktoré sa týkajú odvolávania podpredsedov parlamentu.…

03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nórska federácia požiadala FIFA o prešetrenie udelenie ceny mieru pre Trumpa

Nórska futbalová federácia požiadala etický výbor Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), aby preskúmal udelenie ceny mieru americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi Prezident…

03. 06. 2026 | 0 komentárov

ePrihlášky nahnevali rodičov a študentov. Drucker plánuje uplatniť všetky pokuty a sankcie

Minister školstva Tomáš Drucker avizoval, že si uplatnia všetky pokuty a sankcie voči dodávateľom systému ePrihlášky za chyby a nedostatky,…

03. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

“Rasizmus voči bielym.” V Británii vypukol škandál v súvislosti so smrťou študenta Henryho Novaka. Šokujúce správanie polície

V Británii vypukol škandál v súvislosti so smrťou študenta Henryho Novaka, informuje BBC a ďalšie britské médiá

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci masívnym náletom dronov na Petrohrad skúsili narušiť Svetové ekonomické fórum

Rusko, 3. jún 2026 - Ukrajinské jednotky uskutočnili masívny nálet na regióny Ruska. Hlavným cieľom bola Leningradská oblasť a Petrohrad, kde…

03. 06. 2026 | 0 komentárov

Po 37 percentách prišli PCR testy za 48 eur. VšZP má ďalšiu otázku

VšZP tvrdí, že 37 percent bolo jednotnou metodikou. Lenže rovnakosť pokračovala aj pri covide, keď sa PCR testy platili osobitne…

03. 06. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia legenda Liverpoolu podstupuje liečbu rakoviny, po Keegonovi zvádza boj s chorobou aj Dalglish

Legendárny futbalista FC Liverpoolu a škótskej reprezentácie Kenny Dalglish podstupuje liečbu rakoviny. Sedemdesiatpäťročný bývalý útočník a dvojnásobný kouč \"The Reds\"…

03. 06. 2026 | 0 komentárov

Orbán sa pripojil k iniciatíve „Za záchranu Európy“

Bývalý maďarský premiér podporuje iniciatívu „Save Europe Act” známej holandskej konzervatívnej političky a aktivistky Evy Vlaardingerbroekovej zameranú na remigráciu

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi

Ukrajina, 3. jún 2026 - To je to, čo robí „Orešnik“, odpusť mi, Pane. Takáto fráza, analogicky k skvelému výroku…

03. 06. 2026 | 0 komentárov

„Hnusná Rakúšanka.“ Černoška náhodne napadla mladú Rakúšanku a kričala xenofóbne poznámky

Černoška napadla mladú Rakúšanku vo viedenskom metre v štvrti Meidling. Podozrivá zároveň kričala xenofóbne urážky, informuje o tom Remix News

03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Aplikácia eDoklady je už plne funkčná. Technický problém sa podarilo v spolupráci s dodávateľom ministerstvu vnútra (MV) v stredu popoludní odstrániť. TASR o tom informoval hovorca ministerstva Matej Neumann. Výpadok zaznamenal systém v stredu. Chyba pozostávala v nemožnosti vytvoriť spojenie medzi predkladateľom digitálneho dokladu a subjektom vykonávajúcim jeho overenie.

18:36

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR eviduje úmrtie občana SR v Grécku. Pre TASR po potvrdili z komunikačného odboru rezortu. O prípade informoval portál Topky.sk, podľa ktorého mal slovenský turista zahynúť počas túry na zástavu srdca.

„MZVEZ SR je informované o úmrtí občana SR v Grécku. Prostredníctvom Veľvyslanectva SR v Aténach sme v kontakte s príslušnými gréckymi úradmi aj pozostalými, ktorým poskytujeme konzulárnu asistenciu. Vzhľadom na ochranu osobných údajov však nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ uviedol pre TASR rezort

18:27

.

Najhoršie jedlo aké ste kedy videli

Jedlo je často dôvodom na radosť, kulinárske experimenty a pochvaly od rodiny či priateľov. Niekedy sa však výsledok varenia natoľko…

03. 06. 2026 | 0 komentárov

Bývalá členka súdnej rady navrhuje odvolať jej podpredsedníčku

Predsedníčka senátu Správneho súdu v Bratislave a bývalá členka Súdnej rady SR Dana Jelinková Dudzíková podala podnet na odvolanie Ayše…

03. 06. 2026 | Aktualizované 03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Aktualizované 03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofy, ktoré nebolo možné ignorovať: Šokujúce udalosti z celého sveta

Katastrofy, ktoré nebolo možné ignorovať: Šokujúce udalosti z celého sveta. Tragické udalosti sú neoddeliteľnou súčasťou života a niekedy, keď to…

03. 06. 2026 | 0 komentárov

V obci Stráňavy napadol medveď človeka

V obci Stráňavy v okrese Žilina napadol v utorok v podvečerných hodinách medveď človeka. Informáciu potvrdil pre TASR starosta Branislav…

03. 06. 2026 | Aktualizované 03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Aktualizované 03. 06. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Cibulková hovorí o tom, ako u nej vybudovali víťaznú mentalitu: „To bude hanba, keď prehráš, hovorila mamina“

Bývalá slovenská tenisová reprezentantka Dominika Cibulková to v kariére dotiahla veľmi ďaleko. V roku 2017 prenikla do najlepšej päťky svetového…

03. 06. 2026 | 0 komentárov

Zahnívání…

Vařili jste někdy prdelačku? To je ta černá zabíjačková polévka, ve které je mozek Danuše Nerudové – krev a kroupy.…

03. 06. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
03. 06. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

René Pavlík

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov