Putin Zelenskyj

NAŽIVO

Ruský najvyšší súd rozhodol označiť exilovú skupinu Nadácia proti korupcii založenú Navaľným za teroristickú organizáciu.

15:00

Putin vyhlásil, že Rusko je pripravené písomne potvrdiť, že nemá žiadne agresívne plány voči Európe ( to bol jeden z bodov Trumpovho mierového plánu).

Tiež povedal, že o „riziku útoku Ruska na Európu hovoria klamári“.

14:59

Fínska pohraničná stráž zadržala muža podozrivého z nelegálneho prekročenia hranice z Ruska, ktorá je už dva roky uzavretá.

14:55

Z oficiálnych údajov vyplýva, že dlhodobá imigrácia do Británie klesla ku konca júna za predchádzajúcich 12 mesiacov medziročne o dve tretiny.

14:50

Putin vyhlásil, že stretnutie špeciálnych predstaviteľov Ukrajiny a Ruskej federácie v Abú Dabí sa tento týždeň uskutočnilo z podnetu Kyjeva.

„Prišiel aj zástupca USA. Pre nás to bolo nečakané, ale nikdy neodmietame kontakty. Špeciálne služby Ruska a Ukrajiny boli vždy v kontakte, aj v najťažších časoch,“ povedal Putin.

14:46

Szijjártó priletel do Banja Luky súkromným lietadlom po tom, čo v stredu minister obrany Bosny a Hercegoviny Zukan Helez odmietol na uvedenom letisku povoliť pristátie dopravnému lietadlu maďarských ozbrojených síl na palube so Szijjártóom.

14:20

Europarlament vyzval EÚ, aby prijala väčšiu zodpovednosť za bezpečnosť Európy a aby čo najviac proaktívne podporila mier na Ukrajine. Europoslanci deklarovali, že EÚ neuzná žiadne ukrajinské územia za ruské a že udržateľnému mieru na Ukrajine musí predchádzať prímerie.

14:19

Varšavský súd rozhodol o dvojmesačnej vyšetrovacej väzbe pre Evhenija I. a Olexandra K. ktorí sú podozriví z účasti na vykonaní sabotážnych aktov na železnici.

13:45

Macron oznámil, že Francúzsko od budúceho leta zavedie dobrovoľnú vojenskú službu v trvaní desať mesiacov.

13:44

Okamura rozhodol, že na zahraničnú cestu na Slovensko pôjdu na budúci týždeň len poslanci vznikajúcej koalície. Serveru Novinky.cz to vysvetlil tak, že na návšteve chce priateľskú atmosféru.

13:42

Ukrajinského občana podozrivého zo sabotáže plynovodu Nord Stream vydajú talianske orgány do Nemecka, oznámil hovorca nemeckej spolkovej prokuratúry. Vydanie podozrivého minulý týždeň umožnil taliansky najvyšší súd.

13:28

Ruský prezident Vladimir Putin na zasadnutí lídrov Organizácie Zmluvy o kolektívnej bezpečnosti v kirgizskom Biškeku vyzdvihol efektivitu ruských zbraní a navrhol členom tejto vojenskej aliancie postsovietskych štátov spoločný zbraňový program. 

13:27

V bojoch na ukrajinskom fronte zahynul 27-ročný Čech. Bez ďalších podrobností o tom informovala Stredná umelecko-priemyselná škola v Uherskom Hradišti, kde muž v minulosti študoval. Podľa českého ministerstva zahraničných vecí je evidovaný ako nezvestný.

13:26

Pracovný portál Profesia varuje pred podvodnými SMS, ktoré zneužívajú jeho meno. Správy sľubujú adresátom atraktívne pracovné ponuky s vysokým finančným ohodnotením a ľudí vyzývajú na kliknutie na priložený odkaz.

13:25

Tempo rastu úverov domácnostiam v eurozóne sa v októbri 2025 zrýchlilo a v prípade peňažnej zásoby M3 zostalo stabilné. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Európska centrálna banka.

13:04

Priority Slovenska pri digitalizácii musia byť v súlade s vývojom v Európe. 

13:04

Dôvera v ekonomiku eurozóny aj celej Európskej únie v novembri 2025 mierne vzrástla.

13:03
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Co za to dostaneme?

Naše politické elity nám řekly, že jsme ve válce, protože zlé Rusko zaútočilo na nebohou Ukrajinu. Vysvětlili nám, že dějiny začaly 24. února, že si nemáme všímat předchozích osmi let trvalého střílení, protože to není důležité. Vysvětlili nám, že NATO je obranná organizace a jeho přibližování k Rusku opravdu nemá co dělat s velmocenskými ambicemi

Putin Zelenskyj
Na snímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenkyj
❚❚
.

Naši pravdomluvní novináři nám vysvětlili, že Rusko je třeba zadupat do země. Je třeba mu způsobit co největší ztráty, že Putin je zaostalý primitiv, který si nezaslouží žít. Vysvětlili nám, že Rusko brzy prohraje, protože nemá morální předpoklady k vítězství. Sice nás teď tak trochu drží pod krkem skrze své plynové a ropné trubky, ale to je jen dočasné.

.

Boris Johnson nám vysvětlili, že Ukrajina brzy vytlačí Rusy ze svého území, že měl možnost vidět jejich plány a že jsou dobré. Biden nám vysvětlil, že za západní hodnoty se vyplatí bojovat do posledního Ukrajince a samotní Ukrajinci cedí krev i miliardy peněz, aby mohli vstoupit do té nejskvělejší organizace pod sluncem – do EU.

Vysvětlili nám, že to bude dlouhý boj, že budeme strádat, bude nám zima a nebudeme mít na benzín, přijdeme o práci, budeme platit jak mourovatí, ale musíme to vydržet, protože se nám to bohatě vyplatí. Takhle nám to vysvětlil náš pravdomluvný premiér, který nám nebude lhát. Kdybych měl stručně popsat jeho projev, tak za všechno může Babiš a Putin, všechno je v prdeli, ale za patnáct let nám Westinghouse rozšíří Dukovany a dostaneme plyn z Kataru a pak se nám ta nezávislost na Rusku vyplatí.

Prosím všimněte si, že ani jeden politik, ani jeden novinář, ani Biden, ani Scholz, ani Zelenský, ani nikdo jiný, nám ani nenaznačil, jak se nám to vyplatí. Řekli nám, že se musíme odstřihnout od ruských zdrojů, řekli nám, že se nám to nakonec vyplatí, ale neřekl nám, co to pro nás bude znamenat.

Možná proto je Petro Igorovič Fialenko mezi prostým lidem poněkud neoblíbený. Naordinoval nám strádání, řekl, že za hodně dlouhou dobu to bude dobré, ale neřekl nám, co z toho budeme mít. Možná proto je neoblíbená i celá EU. Protože ti furt melou o hodnotách, ale ani náznakem neřekli, co nám to přinese.

Ne, že bych chtěl Pětikolce radit, ale když tak věříte ve vítězství nad Ruskem a jste přesvědčeni, že jednáte dobře, tak snad máte nějakou představu, za co vlastně budeme strádat… Bude pak plyn za pakatel? Nebo klesnou daně? Nebo budou nové ohromné příležitosti díky kterým všichni dostaneme dobrou práci? Nebo si budeme žít jako páni, protože na nás budou dřít ruští otroci? Co sakra za tuto válku dostaneme? Co budeme mít, když teď na oltář vlasti dáme náš blahobyt, naše pracovní místa, naše auta, naše dovolené, naše domy? Co dostaneme, až zvítězíme?

.

Takhle se dělá vítězství víme? Že dáte lidem poválečnou perspektivu. Že se ty vaše teoretické evropské hodnoty přetaví v něco praktického a použitelného.

Místo toho nám jen říkáte, že bude hůř a my, co jsme ještě nezblbli z vašich Jakubů Jandů a Martinů Dorazínů, tak my mezi řádky cítíme, že už nikdy nebude líp. Že tu bojujeme za ryze vaše hodnoty – že bude v EU víc papalášů, kteří nám ještě víc budou linkovat život. Že tu bude víc Pekarových Adamových, které po nás budou požadovat odříkání, ale případné výdobytky si ponechají pro sebe. Cítíme, že z těch ojrohodnot nebudeme nic mít, i kdyby Rusko prohrálo, bylo vytlačeno a Putina někdo odstřelil.

Cítíme, že děláte stavovskou válku. Že bojujete za svoje výhody a svoje prebendy, ze kterých nám už neupustíte ani drobečky. Nám auta zakážete, ale Ferrari se dál budou prodávat. Bohatí budou jezdit emise neemise. Nám zakážete cestovat, ale papaláši si budou na klimatické konference lítat tryskáčema. Nám seberete budoucnost, ale vy sami si nahrabete.

Pokud Rusko prohraje, co dostaneme my? Nic. Jen vy si upevníte moc a ještě víc nás zkrouhnete na svobodách.

Já nevím, jestli si to uvědomujete, ale chápete, že vítězství Západu přestává být v zájmu obyčejných lidí? Že pro nás nemáte nic, jen vznešené hodnoty, díky kterým ale bude chleba dražší a ne levnější? Jak dlouho myslíte, že to potrvá, než si lidi uvědomí, že bude nejlepší vás v tom nechat vyráchat a pak se přidat k dobyvatelům?

.

Co z té války budeme mít my, kromě hladu, bídy a drahoty? Měli byste nám to říct, nebo riskujete, že nám to řekne Putin.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

The Economist: Rokovania o mieri na Ukrajine sú stále živé

Napriek korupčnému škandálu, ktorý zasiahol Ukrajinu, stále prebiehajú rokovania o mieri. Na fronte sa však situácia zhoršuje, píše The Economist

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“

Bieloruský prezidnet Alexandr Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“ ak chce, aby Ukrajina zachovala svoje zostávajúce územia a nestratila Odesu…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Minister obrany sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva

Minister obrany Robert Kaliňák sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva. Rezort obrany podal proti zastaveniu stíhania sťažnosť.…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš Taraba podáva podnet na GP za nekonanie jeho predchodcov pri Istrocheme

Minister životného prostredia Tomáš Taraba podáva podnet na Generálnu prokuratúru (GP) SR pre nekonanie svojich predchodcov pri ochrane zdrojov pitnej…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii, zasahuje tam polícia

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Veľmi sa im chce bojovať...

Nemecko, 27. novembra 2025 - Kým prebiehajú diskusie o pláne USA na mier na Ukrajine, v Európe sa pripravujú na…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Poprade zmeny vo vedení. Končia Bohunčák aj Koval, vzniká Správna rada ako poradný orgán vedenia

V hokejovom klube HK Poprad sa v tomto týždni len tak hemží novinkami. Po oznámení Ivana Droppu ako nového asistenta…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Muž, ktorý podstúpil tetovanie očí, odhaľuje nebezpečenstvo celého procesu

Tetovanie očí jedného britského nadšenca tetovaní prerástlo do takého extrému, že podstúpil zákrok, ktorý odborníci označujú za mimoriadne nebezpečný -…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Dostupnosť bývania sa zhoršila, no hypotéky stúpajú. NBS vysvetľuje prečo

Cenová dostupnosť bývania na Slovensku sa v posledných rokoch výrazne menila a jej vývoj sa často rozchádzal s aktivitou na…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Ku škodlivým ideológiám je potrebné sa vyjadrovať": Poslanec Djordjevič podporil protest proti progresivizmu

Slovensko, 27. novembra 2025 - “Mesto Košice sa najprv rozhodlo natvrdo zamedziť nášmu Protest proti progresivizmu, ktorý sa má konať…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Hra na kočku a na myš, ale jiná, než si myslíme…

Takový pocit jsem měl ze včerejší tiskovky Andreje Babiše poté, co se vrátil z Hradu, prezident si prohlédl jeho nominace…

27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Mbappého hetrik proti Olympiakosu je druhý najrýchlejší v histórii Ligy majstrov

Streliť hetrík v jednom zápase futbalovej Ligy majstrov je veľký počin. Streliť však tri góly v kratšom čase ako 10…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Rutte tlmí nádeje na dosiahnutie mieru na Ukrajine: „Ešte zďaleka nie sme na konci“

Generálny tajomník NATO Mark Rutte varuje pred príliš vysokými očakávaniami od mierového plánu, ktorý pre Ukrajinu vypracovali USA . Zastáva…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prečo chodia hviezdy na Maldivy? Pobyt v luxuse majú zrejme zadarmo

Nečakané epicentrum tenisových hviezd je na Maldivách. Prišli tam Arina Sobolenková, Daniil Medvedev, Jelena Ostapenková, Belinda Benčičová či Iga Swiateková…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Žena zomrela po útoku žraloka býčieho, muža zachránil hrdinský okoloidúci

V austrálskom štáte Nový Južný Wales prišla o život žena, na ktorú počas plávania v mori zaútočil žralok býčí. Incident…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ruský najvyšší súd rozhodol označiť exilovú skupinu Nadácia proti korupcii založenú Navaľným za teroristickú organizáciu.

15:00

Putin vyhlásil, že Rusko je pripravené písomne potvrdiť, že nemá žiadne agresívne plány voči Európe ( to bol jeden z bodov Trumpovho mierového plánu).

Tiež povedal, že o „riziku útoku Ruska na Európu hovoria klamári“.

14:59

Fínska pohraničná stráž zadržala muža podozrivého z nelegálneho prekročenia hranice z Ruska, ktorá je už dva roky uzavretá.

14:55

Z oficiálnych údajov vyplýva, že dlhodobá imigrácia do Británie klesla ku konca júna za predchádzajúcich 12 mesiacov medziročne o dve tretiny.

14:50

.

Brusel presadzuje finančný plán pre Ukrajinu, kritici však požadujú skutočnú mierovú stratégiu

Európska komisia oznámila, že urýchli svoj plán využiť zmrazené ruské aktíva na pomoc Ukrajine pre pokrytie finančnej medzery vo výške…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Predvianočný boj je tu. Rybári sa domáhali zastavenia kampane za zákaz predaja živých kaprov, na súde neuspeli

Súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia, ktorým sa Združenie chovateľov rýb na Slovensku domáhalo zastavenia kampane za zákaz predaja…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kontumačný rozsudok v neprospech ministra. Súdna rada: Je neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní a urážaní

Súdna rada SR považuje za neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní, urážaní či podrobení nátlaku alebo inej forme ovplyvňovania rozhodovacej činnosti.…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič sa musí v pléne ospravedlniť za svoje výroky

Líder hnutia Igora Matoviča a poslanec Národnej rady SR Igor Matovič sa musí na ďalšej riadnej schôdzi parlamentu ospravedlniť za…

26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rubio s Kallasovou nediskutuje

Americký minister zahraničných vecí sa vyhýba rokovaniam s Kajou Kallasovou. Denník Berliner Zeitung sa pozrel na to, prečo sa Marco…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov