Čo vám liberálne médiá zabudli povedať o odovzdaní našich vojenských letísk Američanom

Bratislava 16. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

 

V utorok sa stalo viacero dôležitých vecí. V parlamente boli prijaté kontroverzné zákony, pred parlamentom polícia zatkla protestujúcich záchranárov… ale to najzávažnejšie oznámili verejnosti ministri Naď a Korčok: Slovensko odovzdá svoje vojenské letiská Američanom

Naď a Korčok
Na snímke zľava minister obrany SR Jaroslav Naď, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok a náčelník generálneho štábu SR, generál Daniel Zmeko

Toto je vážnejšia vec, než celý ten folklór okolo pandémie a núdzového stavu, vážnejšia než oklieštenie siete nemocníc či schválenie podivnej reformy národných parkov, čo sú tiež veci, ktoré parlament v utorok schválil. Konšpirátor by mohol dokonca špekulovať, či ten spektakulárny zákrok na zdravotníkov nebol zámerne taký šokujúci, aby mediálne prekryl skutočne výbušnú vec s potenciálnymi ďalekosiahlymi následkami pre celé Slovensko.

Reklama

V utorok 14. decembra ministri obrany a zahraničných vecí Jaroslav Naď a Ivan Korčok verejnosti oznámili, že pripravili na podpis bilaterálnu zmluvu o „obrannej“ spolupráci s USA. Je to tá istá zmluva, ktorá sa v utajení pripravovala už pred pár rokmi, ale potom, ako prenikla aj zásluhou Hlavných správ na verejnosť, bola jej ratifikácia dočasne odložená.

Podstatou zmluvy je, že my Američanom necháme k dispozícii naše dve vojenské letiská, kde budú oni rozhodovať, čo sa na nich bude diať a my v zmysle pripravenej zmluvy ani nebudeme mať možnosť to kontrolovať. Oni za to tie letiská, ktoré budú používať, zrekonštruujú v hodnote stopäť miliónov dolárov. Super ponuka, nie? Predstavte si, že by vám niekto ponúkol, že vám v nejakej sume opraví byt a zato bude v tom vašom byte bývať (údajne dočasne, avšak bez uvedenia jednotky dočasnosti).

Reklama

 

Dôkaz vazalského postavenia

Poslanec Národnej rady Ľuboš Blaha (Smer-SD) o tom na sociálnej sieti napísal: „Viete, prečo musel Kuciak zomrieť? Viete, prečo Američania potrebovali pravicovú vládu? Viete, prečo Matovičovi odpustia čokoľvek? Odpoveď prichádza v týchto dňoch – Naď s Korčokom predstavili dohodu o obrannej spolupráci s USA. Slovenská republika sa týmto návrhom mení na kolóniu a vojenskú základňu Spojených štátov.“

Blaha spomína, ako pred dvomi rokmi proti tejto zmluve a proti americkým poskokom bojoval spolu s nebohým Jaroslavom Paškom. Výsledkom bolo, že počas Ficovej vlády to Američanom a ich sluhom neprešlo. A tak musela prísť Kuciakiáda, aby mohla byť dosadená bábková Hegeromatovičova vláda: „Nemci mali svojich kvislingov, Američania majú naďov. A všetko stráži Čaputová, ktorú si takisto dosadili. A samozrejme – pod kontrolou majú aj liberálne médiá a mimovládky, ktoré teraz budú vykrikovať, aká je obranná dohoda s USA ,obojstranne výhodná‘,“ hovorí Blaha.

Slovensko nie je jedinou krajinou, s ktorou chcú USA podpísať podobnú zmluvu. To používajú zástancovia tohto vlastizradného konania ako argument, poukazujú na to, že 23 z 30 krajín NATO už takúto zmluvu s USA má. Lenže je to skutočný argument? O čom to skôr svedčí? A prečo žiadne z týchto krajín nemajú podobné zmluvy samy medzi sebou? Úzka spolupráca niektorých európskych členov NATO je najlepším dôkazom toho, že akúkoľvek vojenskú spoluprácu je možné plnohodnotne realizovať v rámci NATO a vôbec nie je potrebné nad tento rámec ešte vytvárať špeciálne zmluvy. Táto zmluva krásne, v plnej nahote ukazuje, ako to je skutočne s nezávislosťou európskych krajín v americkej sfére vplyvu.

Tie bilaterálne zmluvy DCA (Defense Cooperation Agreement) o obrannej spolupráci nie sú ničím iným, než vazalskými zmluvami, ktoré zaväzujú vazalské krajiny byť voči USA úslužné a poskytnúť ich ozbrojeným silám všetko, čo budú chcieť. A tak sú aj napísané, o čom sa veľmi ľahko môžete presvedčiť aj sami: text návrhu zmluvy, ktorý vyjednali Naď a Korčok nájdete TU).

Reklama

 

Dnešný text je prakticky rovnaký ako ten spred troch rokov…

A predstavte si: výsledný text zmluvy, ktorý by mal byť výsledkom dlhodobých jednaní, je takmer rovnaký ako ten, ktorý Hlavné správy zverejnili ako prvé (pre porovnanie ho nájdete TU). Ten vtedy verejnosť šokoval tým, aký je pre Slovensko škandalózne nevýhodný a vazalský, a preto sa vtedy od neho dištancovali dokonca aj systémové masmédiá, ktoré tvrdili, že to je iba prvý „nástrel“, a že výsledný text bude úplne, ale úplne iný.

Nuž a teraz sa ukázalo, že ten pôvodný text spred troch rokov sa od toho dnešného líši v podstate iba tým, že ho preložili z angličtiny trochu inak, a ešte kozmetickými detailmi, ktoré naozaj nemenia nič na samotnej podstate toho, o čo tu ide. Naši hrdinskí vyjednávači vyjednávali, vyjednávali, až vyjednali… ho ho ho, zasmial by sa americký Santa Claus.

Pripomeňme si, ako to vtedy bolo. Ktovie kedy by sa bola verejnosť dozvedela, že sa pripravuje zmluva s Američanmi, nebyť maďarského ministra zahraničných vecí. Ten pri informovaní o podobnej zmluve s USA, ktorú riešilo Maďarsko, medzi rečou náhodou spomenul, že sa to isté pripravuje aj u nás. Všimol si to historik, analytik, publicista, politik Eduard Chmelár, ktorý tú informáciu zverejnil.

Vtedajší minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a jeho vtedajší lojálny štátny tajomník Ivan Korčok sa snažili celú vec utajiť a ministerstvo zahraničia najprv tvrdilo, že Chmelár klame. Keď sa však o veci aj vďaka Hlavným správam začalo otvorene hovoriť, museli vyjsť s pravdou von: áno, rokuje sa. O okolnostiach prípravy tejto škandalóznej zmluvy spred dvoch rokov sme písali napríklad TU.

Reklama

Že sa odovzdanie našich letísk Američanom podarilo vtedy relatívne bezbolestne zastaviť, bolo do značnej miery spôsobené aj tým, že zhodou okolností práve vtedy prezident Trump potreboval niekde v rozpočte nájsť peniaze na výstavbu múru na hraniciach s Mexikom, a tak položku „slovenské letiská“, ako aj iné projekty pozastavil. Trump však odišiel a jastrabi sa vrátili k pôvodným plánom, ktoré zahŕňajú aj obsadenie slovenských letísk. A keďže sa na Slovensku po voľbách krajiny zmocnila proamerická junta, výsledok sa dostavil (prekvapujúce skôr je, že až tak neskoro, takmer dva roky od volieb).

 

Naď: Americké základne nikdy neboli otázkou a nikdy otázkou nebudú…

Hlavné správy sa bezprostredne po voľbách, 5. marca 2020, tesne po rokovaniach s budúcimi koaličnými partnermi, pýtali na túto vec aj budúceho ministra obrany Jaroslava Naďa (viď TU). Naď na otázku týkajúcu sa bilaterálnej zmluvy so Spojenými štátmi o rekonštrukcii našich vojenských letísk výmenou za ich využívanie americkou armádou vtedy odpovedal: „Keď to niekto vynáša donekonečna na povrch, tak to je naozaj až na smiech. Tu, dúfam, nikto zo zdravo uvažujúcich ľudí neočakáva, že by na koaličných rokovaniach niekto riešil nejaké výmysly pána Danka, pána Kotlebu a pána Blahu o nejakých amerických základniach. Nikdy neboli otázkou a nikdy otázkou nebudú.“

Redaktor Hlavných správ nechcel veriť vlastným ušiam, a preto sa Naďa pre istotu spýtal, či bola vec zatiaľ odložená na neurčito. Naď vtedy takmer pobúrene zopakoval: „Nie že zatiaľ – otázka amerických základní na Slovensku nikdy nebola otázkou a nikdy otázkou nebude.“

A tu sme pri koreni veci. Slovenské úrady od samého počiatku a aj teraz trvajú na tom, že sa nerokuje o budovaní amerických základní, a to je zrejme aj pravda. Pod americkou základňou totiž rozumejú trvalú základňu, kde by boli Američania neustále nastúpení v plnom počte a „v plnej paráde“. Na to však Američania nemajú ani dosť prostriedkov, ani dosť ľudských zdrojov, a najmä, oni ani nemajú dôvod takto mrhať zdrojmi. Napokon, ani nemajú čas budovať „kamenné“ základne pri svojom urýchlenom pokuse tlačiť na Rusko.

Nie, ono to je naplánované úplne inak. Američania vyvinuli pre potreby svojho letectva nový systém kontajnerových základní. Tento „Deployable Air Base System“ (nasaditeľný systém leteckých základní) pozostávajúci z letecky prepraviteľných kontajnerových súprav, známych ako súpravy DABS, umožňuje v prípade potreby rýchlo vybudovať kontajnerovú základňu pri akejkoľvek vhodnej pristávacej ploche a pohotovo začať bojové „misie“. Má tiež široké možnosti, ako základňu dynamicky meniť, upravovať, či rozširovať.

Takže Naď a ďalší vlastenci, ktorým tak leží na srdci bezpečnosť Slovenska, (technicky) neklamali: na Slovensku nebudú americké základne. Budú tu iba letiská s malou stabilnou posádkou, pripravenými zásobníkmi paliva, muničnými skladmi a ďalšími potrebnými zdrojmi. Takéto čudo sa nebude nazývať základňa, ale vo svojej podstate z toho bude v krátkom čase plnohodnotná základňa, keď to bude treba. V časoch cvičení a iných operácií to bude niečo, čo bude ťažké nazývať inak než základňou. Bude len na Američanoch, ako často v Kuchyni a na Sliači budú na svojej „misii“.

A teda vidíme, že tu sa nás pán Naď snaží opiť rožkom a presvedčiť nás, že ak niečo vyzerá ako mačka, mňauká ako mačka, behá ako mačka a chytá myši ako mačka, tak to rozhodne nemôže byť mačka, lebo že to je mačka, to by predsa musela najskôr schváliť vláda a parlament, a on garantuje, že žiadna mačka schválená nebude.

Okrem toho, toto je len prvý krok: nikde nie je napísané, že sa nezopakuje situácia z Rumunska či Bulharska, kde vojenská prítomnosť USA naozaj časom prerástla do vybudovania trvalých amerických základní na ich území.

 

Reklama
Čo sa v tej zmluve píše?

Angažovaní proamerickí propagandisti v denníkoch N a SME samozrejme okamžite vyrukovali s vysvetľujúcimi článkami, aby ich čitatelia vopred vedeli to podstatné: že tu vôbec nejde o prvú fázu vojenskej okupácie, a že si Slovensko týmto krokom zachováva nad všetkým plnú kontrolu. Trt makový, povedané ľudovou rečou.

Na viacerých miestach je síce zdôraznené, že všetko, čo je v zmluve, je tam „pri plnom rešpektovaní suverenity a zákonov Slovenskej republiky“. Táto vtipná, všeobecne deklaratívna, a teda nič neznamenajúca ozdobná vsuvka možno niekoho pomýli (na to tam je), ale kto sa zamyslí nad konkrétnymi ustanoveniami tej zmluvy, ten musí vidieť, že tu o suverenite a rešpekte voči Slovenskej štátnosti nemôže byť ani reči. Pozrime sa, čo sa v tej zmluve reálne píše.

„Dohoda o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických“, ktorú Naď s Korčokom predkladajú na podpis prezidentke Čaputovej, dáva USA právomoc rozhodovať o dianí v určených priestoroch, kam budú mať zástupcovia slovenskej strany vstup umožnený len na základe povolenia od Američanov.

Ozbrojené sily USA budú mať „po dohode so slovenskou stranou“ právo priviezť, skladovať a prevádzkovať čokoľvek, pričom „ozbrojené sily USA budú mať výlučnú kontrolu nad prístupom k takémuto rozmiestnenému materiálu, jeho používaním a nakladaním s ním“. Lietadlá, vozidlá či lode ozbrojených síl USA budú môcť ľubovoľne prichádzať a odchádzať zo Slovenska, pričom „sa do nich nesmie nastupovať ani nepodliehajú prehliadke bez súhlasu Spojených štátov“.

Inými slovami, my nebudeme mať žiadnu možnosť kontrolovať, čo privezú. Podľa Chmelára by to teda teoreticky mohli byť aj jadrové zbrane alebo ľubovoľné iné svinstvo – jediné, na čo sa budeme musieť spoliehať, je ich pravdovravnosť. Kto neverí, môže si to vyčítať sám priamo zo zmluvy, viď TU.

Reklama

 

Čo znamená „prechodne“ alebo „neďaleko“?

„Táto dohoda naďalej ponecháva v rukách slovenských orgánov rozhodovanie o všetkom, čo sa týka spoločných aktivít s USA v oblasti obrany na území SR,“ uviedol minister Korčok. To konštatovanie by takmer chcelo gratuláciu našim vlasteneckým predstaviteľom, ktorí to hrdinsky pre nás až takto vybojovali. Ako to môže vyzerať v praxi? Každoročne sa bude spoločne schvaľovať nejaký plán aktivít, ktorý sa však bude môcť operatívne meniť. Skúste si predstaviť tú „obrovskú“ mieru rozhodovania slovenských orgánov o tom, čo budú Američania na našich letiskách robiť…

Zmluva je formulovaná dosť neurčito, čo je výhodou pre americkú stranu: treba si totiž uvedomiť, že všetky neurčité slová, ako napríklad, že tu budú prebývať „prechodne“, znamenajú, že si ich môže každý vyložiť po svojom, čiže dávajú americkej strane prakticky neobmedzený priestor.

Je tam potom mnoho detailov o praktickom režime, v akom by mali fungovať vzťahy medzi americkými ozbrojenými silami a slovenskými občanmi a orgánmi, ktoré zdvihnú pozornému čitateľovi adrenalín. Tak napríklad, výslovne sa vzdávame práva trestať určité zločiny či priestupky Američanov na našom území. Všetky zmluvy s miestnymi dodávateľmi sa dojednávajú, uzatvárajú a spravujú podľa zákonov a predpisov USA. Vojenská polícia ozbrojených síl USA môže zabezpečovať „udržanie disciplíny a poriadku voči ozbrojeným silám USA v komunitách neďaleko vojenských zariadení a priestorov, v ktorých sa nachádzajú ozbrojené sily USA.“

No len si to predstavte: americká vojenská polícia bude môcť robiť poriadky všade tam, kde budú americkí vojaci, ak to bude „neďaleko“ od bázy. (Hm, čo je vlastne na Slovensku „ďaleko“?) O skúsenostiach s podobnými maniermi Američanov by vám vedeli rozprávať ľudia z Nemecka, Japonska, Talianska či desiatok iných krajín, ktorí žijú v blízkosti ich základní.

Reklama

 

Za čo sme štrngali kľúčmi?

Minister Naď tvrdí: „Je to úplne štandardná medzinárodná dohoda.“ Nuž, nepochybne aj americké základne na Okinawe či v Ramsteine tam sú na základe úplne štandardných medzinárodných dohôd s miestnym vazalským štátom…

Hneď v úvode tejto potupnej zmluvy, ktorá robí zo Slovenska „holubník“ pre cudzincov, ktorí si tu budú môcť slobodne realizovať svoje geopolitické zámery, sa píše, že „prítomnosť ozbrojených síl Spojených štátov (,USA‘) v euroatlantickom priestore prispieva k posilneniu bezpečnosti a stability Slovenskej republiky a regiónu“. Lenže nie je až také ťažké pochopiť, že tento krok nielen že nijako neprispeje k bezpečnosti Slovenska, ale presne naopak: slovenské vojenské letiská sa stanú jednými z prioritných cieľov ruských rakiet.

Odovzdať naše letiská do rúk cudzincov je do očí bijúca vlastizrada, o tom nepochybuje nikto, kto nie je hypnotizovaný alebo zapredaný. A zvlášť do rúk Spojených štátov, ktoré sú z hľadiska ich medzinárodného pôsobenia v uplynulých desaťročiach najväčším zločincom na planéte.

Tento hanebný čin nijako neprispeje ani k dobrej nálade a občianskemu zmieru na Slovensku. Jeho autori si musia byť dobre vedomí toho, že si týmto pádom predplatia jednosmernú letenku do Leopoldova, ak sa globálne pomery v Európe jedného dňa zmenia.

Keď sme v roku 1989 štrngali na námestiach kľúčmi, chceli sme najmä tri veci: aby bolo naše socialistické zriadenie opravené a zlepšené, chceli sme slobodu slova a pohybu a chceli sme, aby na našom území už nikdy neboli cudzí vojaci. Po 32 rokoch vidíme, že zo systému „s ľudskou tvárou“ nezostal kameň na kameni a so slobodou slova to začína vyzerať tiež veľmi neisto. A teraz sa rúca aj posledná z týchto vecí: na Slovensku sa chystajú usídliť vojaci cudzej mocnosti.

Zobudí sa slovenská verejnosť a zastaví toto svinstvo, kým sa ešte dá?

Reklama

Ivan Lehotský

 

Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

20:03

Rusko v stredu opätovne nezvolili na ďalšie dvojročné obdobie do Výkonnej rady Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW). Prvýkrát od vzniku OPCW tak nie je v tomto rozhodovacom orgáne zastúpené.

19:56

Izraelská armáda v stredu uviedla, že palestínske militantné hnutie Hamas začalo s prepúšťaním ďalších 12 rukojemníkov zo zajatia v Pásme Gazy.

19:48

V nemocnici v Gaze našli počas prebiehajúceho prímeria päť mŕtvych predčasne narodených detí, uviedlo v stredu ministerstvo zdravotníctva riadené Hamasom.

19:26

Ruský súd nariadil mužovi desať dní väzenia po tom, čo prstom napísal odkaz “Nie vojne” na snehom pokrytý turniket pri vstupe na klzisko v Gorkého parku v Moskve.

19:25

Poľský premiér Mateusz Morawiecki predloží parlamentu 11. decembra programové vyhlásenie novej vlády a ešte v ten deň by malo prebehnúť aj hlasovanie o dôvere. Morawiecki sa na tom dohodol s predsedom Sejmu (dolnej komory poľského parlamentu) Szymonom Holowniom v stredu.

19:25

Poľská vláda v stredu oznámila, že zintenzívni kontroly ukrajinských nákladných áut na cestách vedúcich k hraniciam v snahe upokojiť protestujúcich poľských dopravcov.

19:24

Poľská pohraničná stráž v stredu informovala, že v pondelok vyšle svojich odborníkov na fínsku hranicu s Ruskom, ktorú tento severský štát uzavrel pre zvýšený prílev migrantov z Blízkeho východu. Ruská vláda následne vyhlásila, že to bude vnímať ako hrozbu.

19:11

Premiér Robert Fico (Smer-SD) avizuje, že odvolá predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Andreja Jurisa a pravdepodobne aj ďalších členov úradu. Fico pozval Jurisa v stredu na rokovanie vlády. Mal vysvetliť, prečo rozhodol o zvýšení cien plynu pre domácnosti o 125 % bez toho, aby o tom informoval vládu. Toto zvýšenie cien urobil úrad podľa premiéra zámerne, aby skomplikovali kroky vláde.

18:51

Miera nezamestnanosti v Rusku dosiahla v októbri 2023 nové historické minimum 2,9 %, a to najmä v dôsledku pretrvávajúceho nedostatku pracovných síl súvisiaceho s vojnou na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na v stredu zverejnené údaje ruského štatistického úradu.

18:47

Moskovská prokuratúra postúpila okresnému súdu Basmannyj trestné konanie týkajúce sa šírenia “fejkov” o ruskej armáde, ktoré sa začalo proti ukrajinskej speváčke krymskotatárskeho pôvodu Susane Džamaladinovovej, známej ako Džamala. Zároveň na ňu vydal v jej neprítomnosti zatykač.

18:44

Palestínske radikálne hnutie Hamas v stredu oznámilo, že počas prímeria s Izraelom v Pásme Gazy prepustilo dve rukojemníčky s ruským občianstvom.

18:34

Maďarská opozičná strana Momentum vyzvala Európsku komisiu (EK), aby preverila vládny návrh zákona o ochrane suverenity Maďarska. Vládna strana Fidesz v stredu reagovala na túto iniciatívu vyhlásením, že suverenita krajiny “nie je hračkou” a že parlament tento balík zákonov schváli ešte do konca tohto roka.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

Reklama

NAJNOVŠIE

Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke snehová nádielka v Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách

Autor: TASR-Adriána Hudecová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Štubňa

Odvolávanie M. Šutaja Eštoka je dôkazom konfrontačnej politiky celej mafiánskej opozície

0icon

Posledné dni sme boli svedkami vyčíňania opozičnej mafie v poslaneckých laviciach. To, čo dokázali predviesť bolo v totálnom rozpore s poslaním poslanca. Miesto dôkazov a prvkov konštruktívnych vyjadrení zazneli hrubé urážky, klamstvá,

Zdeno Drdol

Sme pripravení robiť ďalšiu reformu školstva?

0icon

Snáď všetko, čo človek robí, opiera o svoj svetonázor, či už si to uvedomuje alebo nie. Ak ho má vhodný, tak aj jeho konanie je prevažne (žiaľ nie vždy, ale to je iná téma) zmysluplné. Väčšina ľudí na „Západe“ (to je to, kam sa teraz hrabeme aj my) si však ten

Milan Šupa

Prepnime sa do módu dávania! Žime v harmónii s univerzom!

0icon

Viete na čo slúži vesmír a v širšom poňatí i celé stvorenie? Je to obrovská škola! Je to obrovský priestor, určený na to, aby všetko čo v ňom žije rástlo, vyvíjalo sa a dozrievalo smerom nahor. Aby to bolo čoraz vedomejšie, zrelšie a dokonalejšie. Či už rastlina, zviera, alebo človek.…

Erik Majercak

Hollywood a systém Čaputová je jedným zo základných kameňov globálneho riadenia na Zemi a našej chudoby. Prečo máme filmy typu Hry o život?

0icon

Prečo máme filmy, kde hlavný hrdina zistí v akom Matrixe žije, potom niečo spraví a docieli želaný stav „a žili až pokiaľ neumreli“? Prečo sme aj týmito filmami riadení a ani o tom nevieme? Základná otázka je, prečo by kapitalisti točili filmy, v ktorých by učili ľudí ako majú zlikvidovať kapitalistov? Asi sme si už…

Ivan Štubňa

Bude izraelský národ naveky zatratený?

0icon

  Kresťanstvo je považované za náboženstvo spasenia, ktoré očakáva od Ježiša Nazaretského. Podľa biblie Boh uzavrel zmluvu s Izraelitmi, ktorí sa neskôr vyformovali do izraelského národa. Pôvodne Izraeliti pochádzali zo semit

Vášeň v Tebe

Zabudnite na krém, pleťové mlieko a vlasové prípravky. Nahraďte ich jedným produktom za 13 eur

0 icon

29.11.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Existuje mnoho ekologických a prírodných spôsobov, ako sa starať o pokožku a vlasy. Treba si však uvedomiť, že existuje jeden výrobok, ktorý dokáže dokonca dokonale nahradiť krémy, telové mlieka a vlasovú kozmetiku. Stačí ho pravidelne aplikovať a čoskoro sa o tom presvedčíte.

Túžba po vianočnom kaktuse počas zimnej sezóny. Ako ich uspokojiť, aby sa schovali pod kvety?

0 icon

29.11.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zima nás nepokazí pohľadom na rastliny hýriace farbami. Útechu nájdeme v betlehemskej hviezde alebo vo vianočnom kaktuse. Fanúšikovia vianočného kaktusu ho radi umiestňujú na vianočný stôl, aby sa svojim najbližším pochválili svojou šikovnosťou na kvety. Ako prezentovať rastlinu v tom najlepšom svetle? Tajomstvom je…

S vekom sa objavujú znetvorujúce kožné zmeny. Môžete im zabrániť

0 icon

29.11.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Škvrny, ktoré sa na koži objavujú vekom, sú často na obtiaž. Mnoho ľudí – najmä žien v strednom veku – si kladie otázku, čo robiť, aby zabránili ich vzhľadu o pár či tucet rokov. Ukazuje sa, že vo väčšine prípadov je tento typ nepekných…

Do nádoby nalievam ocot a pridávam mandarínkové šupky. Nechám to týždeň pôsobiť a stane sa zázrak

0 icon

29.11.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Mnohé zdanlivo nepotrebné veci môžu mať naozaj fantastické využitie. Tým, že im dáte druhý život, nielenže vykonáte činnosť v duchu menšieho odpadu, ale aj ušetríte nemalé množstvo peňazí. Takto môžete využiť mandarínkové šupky. Zistite, na čo sa dajú použiť.

Dáva a berie. Manipulácia s "penny dating" bola odhalená. Ako ju rozpoznať?

0 icon

29.11.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Aké zložité je nájsť si partnera a vybudovať vzťah? Ukazuje sa, že viac, než by ste čakali. Internetom koluje video, ktoré ukazuje vysvetlenie obľúbenej manipulačnej techniky, ktorá sa vyskytuje počas randenia. Pozrite si, ako ju rozpoznať.

Armádny Magazín

Andrej Fursov: Pred našimi očami sa vynára kastovný a otrokársky systém

0 icon

Rusko, 29. november 2023 - Moderný svet je pomerne prísne štruktúrovaný. Na vrchole stoja tí, ktorých francúzsky filozof a ekonóm Jacques Attali nazýva neonomádmi. Sú to bohatí ľudia, ktorí ľahko menia svoje prostredie, sťahujú sa z Európy do Ameriky, z Hongkongu do Singapuru. Úplne dole sú najchudobnejší ľudia, ktorí migrujú z…

Kniha Wolfganga Bittnera: Nový konflikt medzi Východom a Západom

0 icon

Slovensko, 29. november 2023 - Vydavateľstvo Torden vydalo knihu s názvom Nový konflikt medzi Východom a Západom. Autorom tejto knihy je Wolfgang Bittner.  

Blízky východ: plány na presídlenie Palestínčanov do tretích krajín

0 icon

USA, 29. novembra 2023 - Podľa nedávneho článku Davida Hursta, šéfredaktora britskej publikácie Middle East Eye, sa pred rokom traja irackí sunnitskí politici z provincie Anbar ubytovali v jednom z mnohých luxusných hotelov pri Mŕtvom mori, kde ich pripravovali izraelskí predstavitelia. Išlo o oblasť Anbar, najväčší a jeden z najredšie…

Ruská armáda je odhodlaná znovu dobyť Cherson

0 icon

Rusko, 29. november 2023 - Včera večer došlo k zintenzívneniu akcií ruských ozbrojených síl v Chersone. Predmestia regionálneho centra sú pod silnou paľbou ruských jednotiek, ktoré útočia na mesto z ľavého brehu Dnepra. Túto správu okamžite komentoval vo svojom kanáli TG vojenský korešpondent Alexander Sladkov.   https://twitter.com/i/stat

Apokalyptický scenár od plukovníka McGregora. Vyzýva západných šialencov hľadať kompromis s Ruskom

0 icon

USA, 29. novembra 2023 - Douglas Macgregor je plukovník americkej armády vo výslužbe, vojenský teoretik a plánovač niektorých z najväčších vojenských operácií USA. Bol jedným zo spolupracovníkov Donalda Trumpa a zastával rôzne funkcie v jeho administratíve. Bol označovaný za "poradcu Pentagónu". Po Bidenovom víťazstve demokrati prinútili plukovníka odísť zo všetký

TopDesať

TOP10 vtipných až zlomyseľných nápadov na vianočný darček

0 icon

Nezáleží na tom, či veríš na Ježiška, alebo nie, určite sa všetci zhodneme a tom, že každý miluje darčeky. A hoci Vianoce sú predovšetkým sviatkami pokoja a lásky, nájdu sa aj takí zlosyni, ktorí ich považujú za perfektnú príležitosť ako napáliť svojich rodinných príslušníkov alebo priateľov. A využijú na to práve vianočný darček! 1. "Mám 24 rokov…

Tieto bežné veci majú naozaj užitočné skryté funkcie!

0 icon

Aj keď niečo používame už mnoho rokov, niekedy zistíme, že dané veci majú niektoré ďalšie užitočné funkcie. Napríklad rezervy v knihách a zápisníkoch slúžia na ochranu poznámok pred ohňom alebo inými nepríjemnosťami, pretože výroba „prvých“ tlačených kníh bola skutočne drahá ... a ty si si myslel, že to je úplne zbytočný priestor. Diera…

Inžinieri a ich nepodarené práce: Tieto fotografie vás pobavia

0 icon

Inžinieri to majú v živote veľmi ťažké. Musia absolvovať roky driny na univerzitách a vo svojich zamestnaniach musia taktiež odvádzať perfektné výkony. To všetko kvôli tomu, aby s nimi ich nadriadení boli spokojní a oni tak neprišli o svoje zamestnanie. Nájdu sa však aj inžinieri, ktorí si zrejme nevybrali vhodné…

Ako sa zdravia ľudia z rozličných krajín?

0 icon

Ak sa chystáš vycestovať to úplne neznámej krajiny prvýkrát, v hlave máš mnoho nezodpovedaných otázok. Ako tam ľudia hovoria? Aké sú zvyky? Ako sa zdravia? Na túto otázku tu pre teba máme odpoveď.  1. Spojené štáty V

Fotografie, ktoré ti zaručene zlepšia tvoj deň

0 icon

Posaď sa na zadok, pretože dnes ti ukážeme tieto zábavné fotografie, ktoré zaručene zlepšia tvoj deň. Zvykne sa vravievať, že škodoradosť je tá najlepšia radosť na svete. Musíš si však dávať pozor, aby si sa nesmial príliš hlasno, pretože sa môže veľmi ľahko stať, že sa ti všetko vráti -…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali