Robert Fico

NAŽIVO

Kevin Warsh zloží prísahu do rúk prezidenta Trumpa tento piatok, čím sa oficiálne stane novým guvernérom Fedu. Podľa agentúry Reuters a CNBC to v pondelok uviedol zástupca Bieleho domu.

Včera 20:22

Národný úrad pre vyšetrovanie v Slovinsku zaistil minulý týždeň pri Celje 60 kg heroínu. Akcia prebehla počas plánovaného odovzdávania drog. Správu priniesla TASR s odvolaním sa na agentúru STA.

Včera 20:20

Pondelková streľba v blízkosti juhotureckého mesta Mersin si vyžiadala štyri obete a osem zranených. O tragédii informovali miestne tlačové agentúry DHA a IHA, pričom TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Včera 19:40

Európske akcie v pondelok rástli a zmazali časť predošlých strát. Investori sa snažili odhadnúť, ako súčasné makroekonomické problémy ovplyvnia očakávané zisky firiem. Paneurópsky index Stoxx 600 vzrástol o 0,3 % na 609 bodov, zatiaľ čo index EuroStoxx 50, ktorý zahŕňa kľúčové emisie eurozóny, stúpol na 5832 bodov. TASR o tom informuje podľa portálu tradingeconomics.

Včera 19:38

Americká výnimka na nákup sankcionovanej ruskej ropy a ropných produktov dovážaných tankermi sa pravdepodobne predĺži o ďalší mesiac. Platnosť súčasnej výnimky vypršala v sobotu, no americké ministerstvo financií už pripravuje jej obnovenie. Pre agentúru Reuters to v pondelok uviedol zdroj oboznámený so situáciou, informuje TASR.

Včera 19:07

Rakúsky energetický gigant OMV v pondelok spustil ťažbu zemného plynu z ložiska Wittau pri Viedni. Podľa kancelára Christiana Stockera má toto nálezisko strategický význam, keďže by mohlo zdvojnásobiť domácu produkciu plynu v krajine. Prvé dodávky pre spotrebiteľov sú naplánované na nadchádzajúcu zimnú sezónu, uvádza TASR s odvolaním sa na agentúru DPA.

Včera 19:06

Maďarský kabinet premiéra Pétera Magyara po pondelkovom zasadnutí avizoval na utorok zverejnenie spisu o kontroverznej prezidentskej milosti. Súčasťou oznámených opatrení je aj zákaz používania vojenských špeciálov politikmi a reštrikcie pri používaní výstražných svetiel vládnymi vozidlami. Uviedol to spravodajca TASR v Budapešti na základe správy servera 24.hu.

Včera 19:04

Libanonské ministerstvo zdravotníctva v pondelok informovalo, že izraelské útoky v krajine si od marcovej eskalácie konfliktu s Hizballáhom vyžiadali už vyše 3 000 životov. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

Včera 19:03

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen v pondelok zhodnotil svoje prvé stretnutie s americkým vyslancom pre toto autonómne dánske územie Jeffom Landrym ako konštruktívne. Nielsen podotkol, že postoj Spojených štátov voči ostrovu zostáva nemenný, uvádza TASR na základe informácií agentúry AFP.

Včera 19:02

Členské štáty Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v pondelok neschválili návrh, aby sa Taiwan zúčastnil na výročnom zhromaždení v Ženeve ako pozorovateľ. Čína vopred avizovala, že tento krok zablokuje, informuje TASR na základe správy od agentúry Reuters.

Včera 19:00

Nálada v americkom stavebníctve sa v máji mierne zotavila, keď index dôvery NAHB/Wells Fargo stúpol o tri body na úroveň 37 bodov. Hoci výsledok prekonal očakávania analytikov, hodnota pod hranicou 50 bodov stále signalizuje prevládajúci pesimizmus. Podľa TASR a portálu CNBC k rastu prispeli všetky zložky indexu, no trh naďalej brzdia vysoké úrokové sadzby a problémy s cenovou dostupnosťou bývania.

Včera 17:56

Fixné investície v Číne za prvé štyri mesiace roka medziročne klesli o 1,6 %, čím výrazne zaostali za očakávaným rastom v rovnakej výške. Vyplýva to z pondelkových dát čínskeho štatistického úradu, o ktorých informovala TASR s odvolaním sa na portál tradingeconomics.

Včera 17:55

Taliansky zahraničný obchod dosiahol v marci prebytok 4,71 miliardy eur, čo je rovnaká úroveň ako vlani. Podľa údajov úradu ISTAT však bilancia klesla oproti februáru a zaostala za očakávaným výsledkom 5,2 miliardy eur. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a ANSA.

Včera 17:55
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Cesta k tretej svetovej vojne?

Každým dňom vidíme nové a nové pokusy eskalovať vojnu na Ukrajine a snahy zatiahnuť nás do nej oficiálne. To, že sme darovali Ukrajine našu takmer kompletnú vojenskú výzbroj a výstroj a že ju finančne dotujeme, tak ako ostatné štáty EU, tak to očividne nie je pre našich bábkovodičov dosť. Zdá sa, že sa už žiada aj naša krv

Robert Fico
Na snímke slovenský premiér Robert Fico (vpravo) a francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Lewis Joly
❚❚
.

Naposledy, keď Róbert Fico odhalil pred odchodom na summit do Paríža plány na vyslanie západných vojsk na Ukrajinu, spustili „naše“ médiá a opozícia hysterický krik o tom, že klame, keď pravda vyšla najavo, žiadneho ospravedlnenia sa nedočkal. Opozícia hovorí, že nikto od nás vyslanie vojsk nechce. Ale kto im verí. Stačí si spomenúť ako pred časom bývalý minister Naď s kamennou tvárou presviedčal národ, že žiadne naše protilietadlové systémy na Ukrajinu nepôjdu. Tie už boli v tom čase na ceste mimo Slovenska. A ak vojsko vyšlú ostatní a vyvolajú ozbrojený stret s Ruskou federáciou? To si niekto myslí, že sa nás to nedotkne? Americké vojská na Slovensku môžu vďaka zmluve DCA robiť v podstate čokoľvek, a keď budú na naše územie v odplate prilietať ruské rakety, ako ich zastavíme a čím?

Západné elity každým dňom posúvajú tzv. červené čiary a zvyšujú stávky na vypuknutie III. sv. vojny. Naša „zdieľaná“ suverenita v rámci EU a NATO nám dáva len malé manévrovacie možnosti. Sedíme vo vlaku, ktorý vedie šialený strojvodca smerom k slepej koľaji a zvyšuje pritom rýchlosť. Prezident Macron vymenoval 5 oblastí, kde by mali sily európskych štátov pôsobiť a český prezident Pavel mu s nadšením prikyvoval:
– Odmínovanie
– Nebojové sily krajín NATO na hranici s Bieloruskom
– Ochrana Moldavska
– Priemyslová výroba NATO na Ukrajine
– Kybernetická podpora

Každý z týchto bodov predstavuje ďalší príznak šialenstva na západe. Kde chcete odmínovať, keď míny sú na hranici dotyku ukrajinských a ruských síl a každý pokus povedie k ruskej paľbe na odmínovancie prostriedky. Čo chcete robiť na Bieloruských hraniciach? Chcete umožniť Ukrajine odviesť odtiaľ vojakov, ktorí strážia túto hranicu aby sa mohli zapojiť do bojov na východnej Ukrajine? A myslíte si, že ak na bieloruskej hranici bude personál NATO, že ju nikto neprekročí? Budú slúžiť ako živé štíty? Čo má NATO čo spoločné s Moldavskom? Považujete za Moldavsko aj Podnestersko, kde sú ruskí vojaci? A čo ochrana priemyselnej výroby NATO na Ukrajine? Budú tam opäť ako živé štíty a budú čakať až na vojenské opravovne dopadne prvá ruská raketa a zabije tak niekoho z oficiálneho personálu NATO a bol dôvod na vyhlásenie článku 5 zmluvy o NATO a na začiatok oficiálneho ozbrojeného konfliktu medzi Ruskom a NATO?

.

Tibor Gašpar (poslanec Smeru-SSD) to v nedeľu 3. 3. 24 v relácií TA3 V politike povedal jasne: „viete k čomu malo slúžiť to bilaterálne dohadovanie sa niektorých z členských krajín o tom, že by mohli ísť do konfliktu aj fyzicky vojaci danej krajiny? No k tomu, aby sa následne pri reakcií Ruska mohol iniciovať článok 5 (zmluvy o NATO, pozn. autora). Čiže ja za tým vidím skrytú hrozbu toho, aby nás zatiahli do vojny práve týmito bilaterálnymi dohodami“ Po aktivácií uvedeného článku by NATO vstúpilo do vojny s Ruskou federáciou a nukleárna apokalypsa by bola, s najväčšou pravdepodobnosťou, len otázkou času.

Odkiaľ sa berie toto šialenstvo, ktoré nám vnucujú? Keďže o skrytej motivácií a rozhodnutiach, ktoré sa dejú v zákulisí nevieme nič, môžeme pracovať len s faktami, ktoré sú známe a očividne prítomné. Minimálne dva z nich bijú do očí: je to fanatická ideologizácia a nedostatočná personálna kvalita politikov na západe.

Ideologizácia konfliktu na Ukrajine presahuje ideologický konflikt z čias Studenej vojny. Aj vtedy sa Reagan vyjadroval o ZSSR ako o Ríši zla, avšak neboli prerušené vyjednávania a oba bloky sa snažili spolu ako tak vychádzať, aby nedošlo k atómovej apokalypse. To dnes už neplatí. Súčasný nános ideologického balastu zatienil politikom na západe jasné myslenie, v druhej strane vidia len zlo a so zlom sa, podľa nich nevyjednáva. Akoby podľahli vlastnej propagande. Akýkoľvek realizmus a zdravý rozum bol zatlačený do úzadia. Profesor Drulák hovorí jasne: „Ľudia ako Kissinger a Nixon robili kompromisy s ľuďmi, ktorí zabíjali a stálo to mnoho životov. Ale zlo, ktoré spôsobili je menšie, než zlo fanatikov ochotných obetovať všetko.“

Problémom západných elít je aj ich nedostatočná intelektuálna a ľudská výbava. Absolútne chýbajú osobnosti ako bol Helmut Kohl, či Charles de Gaulle. Ak si však niekto myslí, že korupcia, či plagiátorstvo je problém iba slovenských politikov, tak žije v hlbokom omyle. Plagiátorstvo sa nevyhlo ani Ursule von der Leyenovej (dizertačná práca). Vytunelovaný a zdevastovaný Bundeswher, ktorý zanechala je len jedna časť jej deštruktívnej činnosti. (legendárne sú jej uniformy pre tehotné tankistky). Pred dôsledkami jej činnosti ju vtedy zachránila len koaličná väčšina v parlamente, ktorej bola členom.

Čiže jasná intelektuálna a morálna nespôsobilosť pre posty, ktoré najvyšší západní politici zastávajú. Obdobné prípady ako von der Leyenová sú v celom politickom spektre západu (napr. Európsky parlament a Katargate), avšak médiá sa im z nejakého dôvodu až tak veľmi nevenujú.
No a v tomto patologickom prostredí sa snaží malé Slovensko prežiť. Nemusíme si nič nahovárať, geopolitika je pre náš malý štát rozhodujúca. Róbert Fico, bez ohľadu aké k nemu môže mať kto výhrady, si to uvedomuje a snaží sa využiť veľmi oklieštené možnosti, ktoré mu ostali. Politológ a bývalý diplomat prof. Drulák hovorí: „Orbán ani Fico nie sú revolucionári, akurát nie sú absolútne lojálni a hovoria: „My v podstate robíme skoro všetko, čo chcete, ale nechajte nám nejaký priestor.“ A progresivistická západná elita hovorí: „Nie. Musíte robiť všetko na stop percent tak, ako to robí Fiala a Pavel. To sú vzory. Alebo Čaputová. Na tie sa pozrite a podľa toho jednajte. A pokiaľ nie, tak Vás zlikvidujeme.“ Takto to funguje.“ A možno preto tu vidíme akúsi majdanizáciu našej politiky, nekonečnú kampaň opozície a jej podporu zo západu. Víťazstvo vlády, ktorá nie je až tak úplne servilná voči západu, bolo v roku 2023 asi chybou v matrixe. A chyby sa neodpúšťajú.

.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Meditace o měkké a tvrdé síle , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Časovo obmedzená ponuka: MS Office 2021 a Windows 11 Pro navždy – a to už od 12 €!

Nevyužívate všetky nové funkcie, ktoré sú súčasťou vášho predplateného balíka Office? Alebo zistíte, že v balíkoch Office používate len tie…

19. 05. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 05. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo vnútra SR získalo ďalších 10 bytov pre policajtov a hasičov v bratislavskom regióne

Na základe zámennej zmluvy so spoločnosťou Euro Invest Development získal rezort vnútra do vlastníctva štátu ďalších 10 bytov v Ivanke…

18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

PS predložilo návrh, zabezpečiť má ochranu pred rodovo podmieneným násilím

Ochranu pred rodovo podmieneným násilím by mal zabezpečiť právny rámec, ktorý prináša návrh zákona o pomoci osobám zažívajúcim násilie z…

18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prešovský kraj sa zapája do Týždňa dobrovoľníctva, pomáhať budú aj úradníci

Do Týždňa dobrovoľníctva, ktorý sa začal v pondelok sa aktívne zapájajú aj organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja spolu…

18. 05. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ceny Zlatý dáždnik pre inšpiratívne rodiny ocenil aj prezident

Úrad komisára pre deti v pondelok v Banskej Bystrici už po tretí raz zorganizoval slávnostný večer venovaný deťom, rodinám a…

18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

.
.

Blaha vs. Matovič. Sťažnosť na Ústavný súd, dve trestné oznámenia a dve občianskoprávne žaloby

Líder Hnutia Slovensko Igor Matovič podá sťažnosť na Ústavný súd SR v súvislosti s rozhodnutím súdu o povinnosti ospravedlniť sa…

18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Časovo obmedzená ponuka: MS Office 2021 a Windows 11 Pro navždy – a to už od 12 €!

Nevyužívate všetky nové funkcie, ktoré sú súčasťou vášho predplateného balíka Office? Alebo zistíte, že v balíkoch Office používate len tie…

19. 05. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 05. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Litva vyzvala NATO zaútočiť na Kaliningrad. V hre je jadrová odveta

Litovský minister zahraničných vecí Kestutis Budrys v rozhovore pre švajčiarsky denník Neue Zürcher Zeitung vyzval NATO, aby zaútočilo na Kaliningrad

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Medzinárodná agentúra varuje pred rýchlym poklesom zásob ropy

Komerčné zásoby ropy vo svete klesajú „veľmi rýchlo“ napriek tomu, že viaceré krajiny uvoľňujú strategické rezervy, upozornil v pondelok šéf…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA a Izrael pripravujú najrozsiahlejšie prípravy na obnovenie vojny proti Iránu od začiatku prímeria

USA a Izrael pripravujú najrozsiahlejšie prípravy na obnovenie vojny proti Iránu od začiatku prímeria – nové útoky sú možné už…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpove ambície v Grónsku neutíchajú

Postoj Spojených štátov voči Grónsku sa nezmenil, uviedol v pondelok premiér dánskeho autonómneho územia po prvom stretnutí so zvláštnym vyslancom…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Katova dcéra a čierny mních

Čítali ste Katovú dcéru? Ak nie, nevadí. naskočte rovno do ďalšieho strhujúceho príbehu. Január 1663. Neďaleko bavorského mesta Schongau zomiera…

18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Jermak bol prepustený na slobodu po zaplatení kaucie vo výške 2,7 milióna eur

Musí nosiť elektronický náramok na sledovanie, odovzdať svoje pasy, hlásiť sa vyšetrovateľom na ich výzvu a nesmie opustiť Kyjev bez…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze “langoš”

Finančná správa zastaví proces kontroly voči predajcovi langošov z Kvetoslavova a pokutu 1500 eur, ktorú už zaplatil, mu vráti. Dôvodom…

18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj obvinil americké spoločnosti z účasti na vývoze obilia z Krymu do Ruska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Aktualizované 18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Merkelová. Unikli mená kandidátov na post osobitného vyslanca pre rokovania s Ruskom

Medzi kandidátmi na post európskeho osobitného vyslanca pre mierové rokovania s Ruskom o Ukrajine sa podľa informácií portálu Politico s…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Na dokončenie prešovskej nemocnice bude vypísaná nová súťaž

Na dokončenie prešovskej nemocnice bude vypísaná nová súťaž. Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok v piatok odstúpila od zmluvy o dielo…

18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na dome známeho českého speváka došlo k výtržníctvu. „Uberte trochu!,“ odkázal

Vandali rozbili okno u známeho české speváka Daniela Landu, ktorý býva v Prahe. Išlo o náhodný vandalizmus alebo o prejav celospoločenského napätia? Spevák sa…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

SaS: Podávame trestné oznámenia na Eštoka, Reného Rendyho a ďalších

Strana Sloboda a Solidarita podáva trestné oznámenie na ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a speváka Reného Rendyho pre podozrenie zo…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pripravuje Putin nový front proti Ukrajine a Moldavsku?

Ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň podpísal dekrét o zjednodušenom postupe udeľovania ruského občianstva obyvateľom neuznanej „Podnesterskej moldavskej republiky“. Hlavná…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

India stavia strategický megaprístav, kritici varujú pred katastrofou

India pripravuje výstavbu megaprístavu, letiska a nového mesta za približne deväť miliárd dolárov na ostrove Veľký Nikobar v Andamanskom mori.…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér Péter Magyar nazval prezidenta Sulyoka Orbánovou bábkou a vyzval ho, aby okamžite odstúpil

Maďarský premiér Péter Magyar v pondelok vyzval prezidenta Tamása Sulyoka na odstúpenie z funkcie a vyhlásil, že „nie je o…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


„Fašista, skunk, mafia.” Po víkende vám môže hroziť politická úzkosť

Je to živá vec: Igor Matovič sa túto nedeľu neudržal a v debate na TA3 skákal do reči Milanovi Uhríkovi…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pred mobilizáciou utieklo cez Karpaty do Rumunska už 32-tisíc Ukrajincov

Od začiatku vojny na Ukrajine ušlo pred mobilizáciou cez Karpaty do Rumunska približne 32-tisíc Ukrajincov

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bol jedným zo strojcov víťazstva nad Talianmi. Čiernu robotu plní dokonale a spoluprácu s Pospíšilovcami chváli

Slovenskí hokejisti majú za sebou úvodné dva duely na majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku. Proti Nórsku aj Taliansku sa tešili z…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Jadrovú veľmoc možno aj štípať, aj hrýzť. Peskov odpovedal na prekvapivú otázku

V Kremli umožnili položiť hovorcovi Kremľa Peskovovi otázku o možnom použití jadrových zbraní vo vojne na Ukrajine

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Experti si všimli, že zrejme bojuje so zranením. Slafkovský by podľa nich mal hrať v nižšej formácii

Kanadský klub Montreal Canadiens čaká v noci z pondelka na utorok druhý rozhodujúci siedmy zápas v tohtoročnom play-off NHL. Tentoraz…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

„Jasné, že nás Jaro Naď oklamal.” Matovič sa vracia k darovaniu S-300-viek

Opozičný politik a bývalý predseda vlády za OĽaNO Igor Matovič bol cez víkend hosťom diskusnej relácie v televízii TA3 a jemu typickým ostrým…

18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najsmrteľnejšie letecké havárie, ktoré navždy zmenili históriu letectva

Najsmrteľnejšie letecké havárie patria medzi udalosti, ktoré navždy zmenili históriu civilného letectva a bezpečnosti lietania. Každá z týchto katastrof priniesla…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Šimečka a jeho kumpáni z PS otvorili nebezpečnú Pandorinu skrinku, varuje generál

Otváranie Benešových dekrétov je plán na deštrukciu Slovenska, varuje generál Jozef Viktorín v príspevku na sociálnej sieti. Prinášame Vám ho v plnom…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump chystá útok na Irán, pridali sa aj Briti

USA, 18. máj 2026 -Nástupca zvrhnutého iránskeho šacha Reza Pahlavi vyzýva Trumpa, aby pokračoval vo vojne s Iránom: „Nemôžete sedieť na…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Kauza langoš: Nové informácie. Známa šperkárka zaujala vyjadrením

Predajca langošov Anton Pašek, ktorý podniká v Kvetoslavove, dostal pred pár dňami mastnú pokutu od Finančnej správy kvôli diakritike na pokladničných…

18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dizajnérske nápady, ktoré premenia čistenie na nočnú moru

Čistenie patrí medzi každodenné povinnosti, ktorým sa jednoducho nedá vyhnúť. Väčšina ľudí sa snaží udržiavať domácnosť v prijateľnom stave, no…

18. 05. 2026 | 0 komentárov

Sobotňajšia demonštrácia v Londýne: Tommy Robinson pritiahol do metropoly Anglicka obrovský dav

Ulice Londýna v sobotu zaplavili demonštranti, ktorí pod vedením politického aktivistu Tommyho Robinsona požadovali odstúpenie premiéra Keira Starmera a kroky na obmedzenie…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kevin Warsh zloží prísahu do rúk prezidenta Trumpa tento piatok, čím sa oficiálne stane novým guvernérom Fedu. Podľa agentúry Reuters a CNBC to v pondelok uviedol zástupca Bieleho domu.

Včera 20:22

Národný úrad pre vyšetrovanie v Slovinsku zaistil minulý týždeň pri Celje 60 kg heroínu. Akcia prebehla počas plánovaného odovzdávania drog. Správu priniesla TASR s odvolaním sa na agentúru STA.

Včera 20:20

.

Tváre teroru doma a v zahraničí. Sieť, ktorá inšpirovala strelca spred Teplárne, dostala vážny úder

Ubehli dva roky od atentátu na premiéra v Handlovej. Terorizmus však má mnoho tvárí a podôb, a jeho zástupcovia nespia…

18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump pohrozil Iránu zničením

Americký prezident Donald Trump v nedeľu dôrazne varoval Irán, že ak rýchlo nepristúpi na mierovú dohodu so Spojenými štátmi, „nezostane…

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Velké nic…

Tak se nám Trump vrátil z návštěvy Číny. Jel tam s opravdu působivou podnikatelskou delegací, která vystupovala z jeho letadla…

18. 05. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zlozvyk, ktorý ignorujete. Pozor! Môže napáchať škody

Bolesť čeľuste nám nemusí spôsobiť len chorý zub, ale aj zatínanie zubov. V relácii TASR TV Zdravie to konštatovala fyzioterapeutka…

18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Aj po skončení vojny zostanú v Európe milióny ukrajinských utečencov

Uvádza sa to v správe Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov

18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov