Pavel Babiš

NAŽIVO

Si Ťin-pching na jeseň navštívi USA na pozvanie Donalda Trumpa, informovalo čínske ministerstvo zahraničných vecí.

16:40

Trump pripustil obnovenie vojny s Iránom.

Vyhlásil, že USA splnili svoje ciele na 70–75 %, a preto „sa vrátia a všetko dokončia; USA sú schopné zničiť kľúčovú infraštruktúru Iránu za dva dni“.

Predtým pripustili obnovenie vojny aj v Izraeli.

Treba poznamenať, že ceny ropy už rastú na pozadí očakávania predĺženia vojny.

16:35

Dánska kráľovná Margréta II. podstúpila angioplastikuzákrok používaný na rozšírenie zúžených alebo zablokovaných ciev.

16:34

Fínske úrady informovali, že vo fínskom vzdušnom priestore sa nepotvrdila prítomnosť žiadnych dronov.

16:14

Náčelníka belehradskej polície zadržali pre podozrenie z utajovania dôkazov v prípade zmiznutia muža a údajnej streľby v reštaurácii.

16:05

Cestu I/64 v partizánskej mestskej časti Malé Bielice po dopravnej nehode v piatok popoludní sprejazdnili v oboch smeroch. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. K dopravnej nehode došlo na Hlavnej ulici v blízkosti hvezdárne.

15:54

Pentagón vysvetlil stiahnutie vojsk z Európy sklamaním zo spojencov a tým, že európske krajiny „nepreukázali svoju oddanosť, keď ich Amerika potrebovala“, informuje CNN.

Pripomenuli tam vyjadrenia nemeckých úradov, ktoré kritizovali operáciu USA na Blízkom východe.

Vojenské ministerstvo je presvedčené, že stiahnutie vojsk dá signál spojencom USA o potrebe prevziať hlavnú zodpovednosť za obranu Európy a pomôže im obnoviť bojovú pripravenosť, dodáva televízna stanica.

15:46

Výbor ministrov Rady Európy prijal výklad Európskeho dohovoru o ľudských právach, ktorý by mal uľahčiť niektoré deportácie migrantov.

15:18

Z údajov ruských predstaviteľov vyplýva, že počet ukrajinských útokov na ropné rafinérie sa od začiatku tohto roka zdvojnásobil.

15:02

Cestu I/64 na Hlavnej ulici pri hvezdárni v partizánskej mestskej časti Malé Bielice v piatok popoludní pre dopravnú nehodu uzavreli. Informovala o tom na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia. Úsek je aktuálne neprejazdný v oboch smeroch. Polícia vodičov vyzvala, aby rešpektovali jej pokyny a jazdili bezpečne.

14:45

Trump uviedol, že so Siom diskutoval o otázke zníženia jadrových arzenálov a dostal „kladnú“ odozvu.

14:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Česi si zvolili prezidenta

Volebné miestnosti v Českej republike sa zatvorili o 14.00 hod. Ľudia si zvolili nového prezidenta. Sčítavanie hlasov prebieha, Petr Pavel od začiatku vedie nad Andrejom Babišom. Konečné výsledky sa očakávajú veľmi rýchlo. Sledujte sčítanie hlasov a volebné štúdio na iDNES.cz

Pavel Babiš
Na snímke českí prezidenskí kandidáti vľavo generál Petr Pavel a vpravo Andrej Babiš
❚❚
.

Petr Pavel vedie už po sčítaní prvých okrskov. Na druhej strane, pred dvoma týždňami Andrej Babiš spočiatku viedol.

Podľa predpovede agentúry STEM pre CNN Prima News vyhrá voľby Petr Pavel so ziskom 58,01 % hlasov. Podľa AI Blindspot vyhrá Pavel s 58,41 % hlasov.

Sčítaných je 100 % hlasov. Zvíťazil Petr Pavel s 58,32 % hlasov pred Andrejom Babišom 41,67.

.

Generál Pavel dominoval v 2. kole českých prezidentských volieb aj na Slovensku

Zatiaľ neoficiálny víťaz českých prezidentských volieb generál Petr Pavel získal v 2. kole výraznú väčšinu hlasov aj v dvoch zvláštnych volebných okrskoch, v ktorých mohli českí občania voliť na Slovensku. Dominantnú prevahu dosiahol vo voľbách na Veľvyslanectve ČR v Bratislave i v priestoroch vojenského výcvikového priestoru Lešť, kde v rámci medzinárodného zoskupenia NATO pôsobí aj kontingent českých vojakov. O účasti a počte hlasov pre kandidátov informovala TASR chargé d’affaires Veľvyslanectva ČR v Bratislave Alena Jermářová.

Novým českým prezidentom bude armádny generál vo výslužbe Petr Pavel
Na snímke Petr Pavel

“Na zastupiteľstve volilo 722 občanov ČR, platných hlasov bolo 720. Petr Pavel získal 637 hlasov, Andrej Babiš 83,” uviedla Jermářová o výsledkoch volieb druhého kola v zvláštnom volebnom okrsku v Bratislave

V Lešti odovzdali voliči 347 platných hlasovacích lístkov, 295 z nich bolo pre Pavla, 52 pre Babiša.
V rámci zvláštnych volebných okrskov v zahraničí mohli voliť občania ČR, ktorí si vybavili volebný preukaz alebo požiadali o zápis do zvláštneho zoznamu voličov.

Podľa predbežných neoficiálnych výsledkov druhého kola českých prezidentských volieb získal po sčítaní vyše 90 percent volebných okrskov Pavel viac ako 57 percent hlasov, Babiš necelých 43 percent.

.

 

Eduard Heger zagratuloval Petrovi Pavlovi, zvíťazili podľa neho hodnoty Novembra 1989

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) zagratuloval novému prezidentovi Českej republiky Petrovi Pavlovi. Poukázal na to, že zvíťazili hodnoty Novembra 1989 – pokoj, rozvaha, slušnosť, cieľavedomosť. Informoval o tom na sociálnej sieti.

“Zvíťazilo hľadanie riešení nad rozsievaním nenávisti. Zvíťazilo spojenectvo a spolupatričnosť nad sebectvom,” vyhlásil.

Doplnil, že sa teší na spoluprácu s novým českým prezidentom.

.

Prezidentka zablahoželala Petrovi Pavlovi k zvoleniu za českého prezidenta

Prezidentka Zuzana Čaputová zablahoželala Petrovi Pavlovi k zvoleniu za českého prezidenta.

Čaputová, Pavel
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová a novozvolený český prezident Peter Pavel

“Spolu s vami zvíťazila nádej, že slušnosť a pravdivosť môžu byť silou. Teším sa na našu spoluprácu, spoločné stretnutia a iniciatívy,” odkázala Čaputová Pavlovi na Twitteri.

Víťazom druhého kola prezidentských volieb v Českej republike sa stal armádny generál vo výslužbe Petr Pavel. Vyplýva to z výsledkov po sčítaní vyše 90 percent okrskov. Súčasného prezidenta Miloša Zemana v úrade nahradí 8. marca.

Prezidentka prišla do štábu Petra Pavla, víťazstvo považuje za nádej

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Na snímke novozvolený český prezident Petr Pavel (vpravo) a prezidentka SR Zuzana Čaputová

“Myslím si, že na svete nie sú dva národy, ktoré sú si také blízke ako Česi a Slováci. Práve táto ľudská blízkosť je vlastne dôvodom, prečo sa spolu tešíme pri každej veľkej chvíli. A voľba prezidenta nesporne takouto veľkou chvíľou je,” uviedla prezidentka v štábe Pavla po jeho zvolení.

Dodala, že víťazstvo novozvoleného prezidenta je zároveň víťazstvom nádeje.

“Nádeje o tom, že slušnosť a pravdovravnosť nie je slabosťou, ale je silou, ktorá môže viesť k víťazstvu, a to dokonca aj v politike,” uzavrela.

Petr Pavel bude v poradí druhým prezidentom, ktorého si občania ČR zvolili v priamej voľbe. Prvýkrát si Česi vyberali hlavu štátu v roku 2013, predtým ho volil parlament.

 

.

Boris Kollár zagratuloval Petrovi Pavlovi k jeho volebnému výsledku

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár zagratuloval novému prezidentovi Českej republiky Petrovi Pavlovi k jeho volebnému výsledku. TASR o tom informovala hovorkyňa a riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR Michaela Jurcová.

Kollár zaželal Pavlovi vo výkone jeho funkcie veľa rozvahy a dobrých rozhodnutí.

“Verím, že aj touto voľbou, ktorú si naši bratia Česi zvolili, sa ešte väčšmi upevnia vzájomné vzťahy medzi Českou a Slovenskou republikou,” povedal.

Víťazom druhého kola prezidentských volieb v Českej republike sa stal armádny generál vo výslužbe Petr Pavel. Súčasného prezidenta Miloša Zemana nahradí Pavel v úrade 8. marca.

 

.

Michal Šimečka zagratuloval Petrovi Pavlovi k víťazstvu v prezidentských voľbách

Predseda Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka zagratuloval Petrovi Pavlovi k víťazstvu v prezidentských voľbách v Českej republike. TASR o tom informoval riaditeľ komunikačného oddelenia strany Radovan Choleva.

“Zastáva jasne proeurópske postoje, kladie dôraz na hodnoty demokracie a potrebu spolupráce krajín EÚ a NATO pri obrane mieru a bezpečia pre našich občanov,” vyjadril sa Šimečka na adresu Pavla.

Ocenil, že sa postavil klamstvám, populizmu a neuhol pri obhajobe pomoci pre Ukrajinu.

“To všetko nás spája. Ako predseda PS musím oceniť aj jeho neútočnú politiku a rešpekt k hodnotám férovosti a spravodlivosti pre všetkých ľudí bez rozdielu,” doplnil.

Zvolenie generála Pavla je podľa neho dobrou správou nielen pre ČR, ale aj pre Slovensko.

.

“Ide o našu najbližšiu partnerskú krajinu,” poukázal.

 

Reakcia SaS: Gratulujeme Petrovi Pavlovi

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) gratuluje novému prezidentovi Českej republiky Petrovi Pavlovi.

„Gratulujeme novému prezidentovi Českej republiky Petrovi Pavlovi,” zablahoželal predseda SaS Richard Sulík.

„Peter Pavel bol počas kampane stelesnením slušnosti. Ako prezidentovi našej najbližšej krajiny mu prajeme, aby bol prezidentom všetkých a dokázal spájať rozdelenú spoločnosť,” uviedol podpredseda SaS Branislav Gröhling.

„Česká republika si zvolila solídneho a prozápadného prezidenta. Jasná orientácia Petra Pavla je v súčasnej dobe o to dôležitejšia. Taktiež považujem za správne, že bude pokračovať aj blízka spolupráca medzi Slovenskou a Českou republikou. Práve tá je kľúčom k úspechu tak na úrovní V4 ako aj Európskej únie a NATO,” doplnil tímlíder pre zahraničnú politiku SaS Juraj Droba.

 

.

Andrej Stančík

Gratulujem a blahoželám Petrovi Pavlovi k zvoleniu za prezidenta.

V týchto časoch je dobré mať za hlavu štátu generála a verím, že za jeho pôsobenia sa naše vzájomné výborné vzťahy ešte prehĺbia.

 

Peter Kremský

Gratulujem novozvolenému českému prezidentovi Petrovi Pavlovi. 🇨🇿. Česká republika si nevybrala populizmus a bezbrehé vyvolávanie strachu. To je dobrý signál.

 

Juraj Šeliga

Blahoželám Petrovi Pavlovi k zvoleniu za prezidenta Českej republiky!

Verím, že jeho zvolenie povedie k posilneniu už aj tak veľmi dobrých vzťahov medzi Čechmi a Slovákmi.

.

Prajem Vám do Vášho funkčného obdobia dobrých poradcov a veľa úspechov pri dosahovaní Vašich cieľov, s ktorými do tejto funkcie nastupujete.

 

Káčer: Gratulujem Pavlovi k zvoleniu za prezidenta ČR, chápe význam spojenectva

Petrovi Pavlovi k víťazstvu v českých prezidentských voľbách zagratuloval aj dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Ocenil, že Pavel chápe význam partnerstva a spojenectva a jedinečnosť slovensko-českých vzťahov.

“Najvyššieho štátneho postu v Česku sa ujíma osobnosť, ktorá vďaka svojim bohatým skúsenostiam veľmi dobre chápe význam partnerstva a spojenectva. Osobnosť, ktorá vie, aké dôležité je spoločne komunikovať a hľadať riešenia, ale tiež rozumie rizikám a hrozbám, ktorým dnes spoločne čelíme,” napísal Káčer na sociálnej sieti.

Pavlovi zaželal k výkonu funkcie mnoho síl a úspechov.
Šéf slovenskej diplomacie vyzdvihol, že nemáme bližšieho partnera, spojenca a priateľa ako Česko.

“Pri dnešných výzvach má naša úzka spolupráca aj mimoriadny strategický význam. To, že sa môžeme jeden na druhého spoľahnúť, si musíme udržať a nesmieme to brať ako samozrejmosť,” zdôraznil.

Káčer je rád, že blízke medziľudské vzťahy sa odrážajú aj v excelentných vzťahoch na úrovni politických reprezentácií.

.

“Teší ma, že novozvolený prezident Českej republiky, pán generál Pavel, vníma jedinečnosť slovensko-českých vzťahov podobne,” dodal.

 

Hlas-SD zablahoželal Petrovi Pavlovi, ČR je podľa neho najbližším partnerom Slovenska

Mimoparlamentná strana Hlas-SD blahoželá novému prezidentovi ČR Petrovi Pavlovi k zvoleniu. Krajina je podľa nich najbližším partnerom Slovenska. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

“Spája nás spoločná minulosť, aktívna spolupráca počas existencie oboch samostatných republík,” uviedol Hlas-SD v stanovisku. Strana verí, že Pavel prispeje k ďalšiemu rozvoju intenzívnej spolupráce medzi oboma národmi.

Šéf platformy Most-Híd mimoparlamentnej Aliancie Konrád Rigó k výsledkom volieb poznamenal, že “u českých bratov nakoniec zvíťazil zdravý rozum”. Väčšina voličov si podľa neho v cieli uvedomila, čo je v stávke.

“Rozhodla sa nezísť z cesty, na ktorej tými najdôležitejšími míľnikmi sú Európska únia, liberálna demokracia, nezávislé a slobodné médiá. V čase vojny si vybrali Západ,” vyhlásil v stanovisku, ktoré TASR zaslala hovorkyňa strany Klára Magdeme.

Predseda mimoparlamentného KDH Milan Majerský rovnako zablahoželal Pavlovi k víťazstvu vo voľbách. Je rád, že v Česku zvíťazila slušnosť.

.

“Verím, že nový prezident bude upokojujúcim prvkom českej politiky, rovnako ako sa KDH snaží pôsobiť na tú slovenskú,” povedal v reakcii, ktorú TASR poskytla hovorkyňa strany Lenka Halamová.

 

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Veterný Východ ukazuje, o čo ide. Obec nesmie prísť o posledné slovo , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ministerstvo spravodlivosti: Slovenská republika bude informovať GRECO o prijatých opatreniach na plnenie odporúčaní

Slovenská republika bude o prijatých opatreniach na plnenie odporúčaní informovať Skupiny štátov proti korupcii Rady Európy v rámci nadväzujúceho hodnotiaceho…

15. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sever Japonska zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,3

Severné Japonsko v piatok zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 6,3. Japonská meteorologická agentúra uviedla, že otrasy nastali o 20.22 hod. miestneho…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ochranári z NAPANT upozornili na nález nového plesa. Môže však ísť len o jazierko

Ochranári upozornili na nález nového plieska v Národnom parku Nízke Tatry v lokalite, kde prebieha výstavba novej zjazdovky Luková –…

15. 05. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Najdôležitejšiu skupinu v nemocniciach tvoria sestry

Najdôležitejšiu skupinu v nemocniciach tvoria zdravotné sestry a pôrodné asistentky. Pri príležitosti odovzdávania ocenení Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek…

15. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Po Trumpovej návšteve Číny kolíše cena ropy

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli a akciové trhy klesli po tom, čo sa Trumpova návšteva Číny skončila bez dohody…

15. 05. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.

Lavrov poodhalil zákulisie rokovaní

Sergej Lavrov vyhlásil, že Trumpov tím ako prvý predložil Putinovi návrhy na ukončenie vojny na Ukrajine, ktoré následne tvorili základ…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina udrela pri Moskve

Ukrajinské dronové útoky v noci na piatok zabili v ruskom meste Riazaň juhozápadne od Moskvy štyroch ľudí vrátane dieťaťa. Informovali…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova cesta do Číny nebola žiadnou „výhrou“

Západné médiá naďalej negatívne hodnotia Trumpovu cestu do Číny – americký prezident opustil Peking s minimálnymi výsledkami, zatiaľ čo Si…

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Útok z Handlovej sa môže stať opäť, varoval premiér

Pravdepodobnosť podobného útoku, aký sa udial v máji 2024 v Handlovej, je stále obrovská. Povedal to v piatok na tlačovej…

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s Iránom zasiahla európsky chemický priemysel

Vojna s Iránom výrazne zhoršuje problémy európskeho chemického priemyslu, píše Financial Times

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Legendárny Stephen Fry: Trója padla. Vojna sa skončila. No pre Odysea sa najťažší boj len začína

Najhoršie rande v živote môže byť tým najdôležitejším. Trója, Mýty a Hrdinovia, k týmto už ikonickým knihám od Stephena Fry…

15. 05. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Spojené arabské emiráty urýchlia výstavbu ropovodu mimo Hormuzského prielivu

Spojené arabské emiráty urýchlia výstavbu nového ropovodu, ktorý obíde Hormuzský prieliv, po tom, čo vojna na Blízkom východe vážne narušila…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský veľvyslanec reaguje na Takáčove výroky o tom, že Zelenský berie drogy

Výroky ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča na adresu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vyvolali ostrú reakciu ukrajinského veľvyslanca na Slovensku Myroslava Kastrana.…

15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovenský dvojkríž ako análny kolík. Prečo hľadia ministri iným smerom?

Hrubý výsmech symbolov štátu, národa i viery nemožno donekonečna maskovať ako „slobodnú umeleckú činnosť”. Ako môžu byť rezortní ministri voči…

15. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

2 roky po: Atentát na premiéra bol najzávažnejším bezpečnostným incidentom na Slovensku

Atentát na predsedu vlády SR Roberta Fica v roku 2024 bol najzávažnejší bezpečnostný incident, ktorý sa v Slovenskej republike stal.…

15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova návšteva Číny a najkontroverznejšia otázka

Podľa amerických médií zostáva po návšteve Donalda Trumpa v Číne najkontroverznejšou otázkou Taiwan

15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Aktualizované 15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý agent CIA obvinil tajnú službu a Fauciho z utajovania pôvodu covidu

Oznamovateľ CIA James Erdman tvrdí, že Anthony Fauci „ovplyvnil“ vyšetrovanie informácií o pôvode COVID-19 v rámci „utajovania“ úniku z laboratória.…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Bruselský migračný pakt čelí ostrému odporu

Bruselský pakt o migrácii a azyle má nadobudnúť platnosť budúci mesiac, 12. júna. Mnohé politické sily v celej Európe však…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bývalý poslanec: Takýmto europeniaze nestopnú, ani sa tým nevyhrážajú

Bývalý poslanec György Gyimesi sa v najnovšom príspevku na sociálnej sieti vyjadril ku korupčným škandálom na Ukrajine

15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koso pre HS: ETS-2 môže benefit nielen vymazať, ale dostať nás hlboko do mínusu

Igor Koso, predseda petičného výboru StopETS , v najnovšom rozhovore pre Hlavné správy neponúkol veľa dobrých správ. Naša súčasná vláda…

15. 05. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Byty pre mladých z registra nevzniknú

Ak má byť cieľom dostupnejší byt pre mladú rodinu, treba sa pýtať, či register hostiteľov na platformách ako Airbnb a…

16. 05. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.


Progresívci sa snažia kauzu Šimečkovej mamy nechať „vyhniť“. Politológ dvíha varovný prst a upozornil aj na správanie Matoviča

Po kauze matky predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku hnutiu neklesajú preferencie ako sa spočiatku očakávalo. Politológ Radoslav Štefančík pre SITA…

15. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia výmena tiel, ktorá vyvracia západné správy

Ukrajina, 15. máj 2026 - Dnes prebehla ďalšia výmena tiel padlých. Ruská strana priviezli domov 41 svojich vojakov. Kyjev si…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

Trump s čínskym lídrom vyslali svetu nečakaný odkaz

Čínsky líder Si Ťin pching na bankete na záver prvého dňa pozorne sledovaného samitu s americkým prezidentom Donaldom Trumpom vyhlásil,…

14. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ľudstvu hrozí najväčšia klimatická katastrofa

Ľudstvu hrozí najväčšia klimatická katastrofa: vedci očakávajú nový cyklus El Niña, ktorý pred 150 rokmi pripravil o život množstvo miliónov…

15. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jak se svět pootočil…

Tak nám na Ukrajině zavřeli Andrije Jermaka do vyšetřovací vazby, protože už se na něj posbíralo dost důkazů, že kradl…

15. 05. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Putinove slová o skorom ukončení špeciálnej vojenskej operácie boli úplne nesprávne pochopené

Rusko, 15. máj 2026 - Ako je známe, každý zložitý problém má jedno zjavné, jednoduché, zrozumiteľné a nesprávne riešenie.  …

15. 05. 2026 | 0 komentárov

Pohonné látky zlacneli, najviac ušetrili motoristi na nafte

Najpredávanejšie pohonné látky na Slovensku zaznamenali začiatkom mája pokles cien. Benzíny zlacneli v priemere o takmer 1 cent za liter,…

15. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Požiar bytového domu vo Vranove nad Topľou si vyžiadal jednu obeť

Pri požiari bytového domu v mestskej časti Lomnica vo Vranove nad Topľou prišla o život jedna osoba. K požiaru došlo…

15. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zverejnili Weissov plat. Prečo Slovan od SFZ nežiadal žiadne odstupné?

Tréner Vladimír Weiss st. mal zmluvu v majstrovskom Slovane Bratislava aj pre budúcu sezónu 2026/27, no klub z hlavného mesta…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

Henten hantavirus

Hantaviry dostaly svůj název od korejské řeky Hantan, kde je korejský virolog Ho Wang Lee v r. 1976 identifikoval u…

15. 05. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Tvar tváre prezrádza viac, ako si myslíte. Akú máte povahu?

Tvar tváre môže podľa psychológie veľa napovedať o vašej osobnosti, správaní aj spôsobe myslenia. Hoci väčšina ľudí rieši pri pohľade…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

SPP sa pripravuje na obdobie po zákaze ruského plynu, rokuje s tridsiatkou dodávateľov

Slovenský plynárenský priemysel sa pripravuje na obdobie po zákaze dodávok ruského zemného plynu. O dodávkach plynu na Slovensko od štvrtého…

15. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Pápež Lev XIV. kritizoval rast vojenských výdavkov a označil to za „otravu budúcnosti“

Pápež Lev XIV. kritizoval rast vojenských výdavkov a označil to za „otravu budúcnosti“, píše Der Spiegel

16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán zadržal „plávajúci zbrojný sklad“ v Ománskom zálive

Irán, 15. máj 2026 - Iránske námorníctvo zadržalo loď Hui Chuan plávajúcu pod honduraskou vlajkou, ktorú súkromné bezpečnostné spoločnosti využívali…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

10 jedál, ktoré by ste nemali ohrievať v mikrovlnnej rúre

Ohrievať jedlo v mikrovlnnej rúre je síce rýchle a pohodlné, no nie vždy bezpečné. Niektoré potraviny môžu po nesprávnom ohreve…

15. 05. 2026 | 0 komentárov

Cena ruskej ropy dosiahla najvyššiu úroveň od roku 2023

Cena ruskej ropy dosiahla najvyššiu úroveň od roku 2023, informuje agentúra Bloomberg

14. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 05. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Washington údajne plánuje obžalovať bývalého kubánskeho prezidenta Raúla Castra

Spojené štáty sa usilujú obžalovať bývalého kubánskeho prezidenta Raúla Castra, 94-ročného brata zosnulého komunistického lídra Fidela Castra, informovali vo štvrtok…

15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov