NAŽIVO

Panarabská televízna stanica al-Arabíja s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že konečný návrh možnej dohody medzi USA a Iránom by mal byť oznámený v priebehu niekoľkých hodín.

20:17

Vo vidieckych oblastiach Ruska klesla v roku 2025 pôrodnosť na najnižšiu úroveň od rozpadu Sovietskeho zväzu, píše Novaja Gazeta Europe.

20:16

Opustené nástupište stanice metra Charing Cross v Londýne sa tento týždeň premenilo na dočasné vojenské veliteľstvo v rámci cvičenia NATO. Zúčastnili sa na ňom stovky vojakov zo Spojených štátov, Británie, Francúzska a Talianska.

20:14

Riaditeľka americkej Národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová k 30. júnu odstúpi z funkcie. Ako sama uviedla, dôvodom je zdravotný stav jej manžela a jeho nedávno stanovená diagnóza rakovina kostí.

Tulsi Gabbardová
Na snímke amerických tajných služieb (DNI) Tulsi Gabbardová / Foto: TASR/AP-Alex Brandon
20:02

Európske krajiny v Severoatlantickej aliancii (NATO) musia prebrať väčšiu zodpovednosť za bezpečnosť Európy a pri posilňovaní obranného priemyslu musíme vzájomne spolupracovať. Po rokovaní ministrov zahraničných vecí Severoatlantickej aliancie (NATO) vo švédskom Helsingborgu to uviedol šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár (Smer-SD).

Juraj Blanár
Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (vľavo) a zástupkyňa generálneho tajomníka NATO Radmila Šekerinska počas stretnutia Severoatlantickej rady (NAC) na úrovni ministrov zahraničných vecí vo švédskom Helsingborgu v piatok 22. mája 2026 / Foto: TASR-Lukáš Mužla
Čítať viac | 19:37

V Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach opäť možno vidieť výstavu Motýle exotických trópov. Sedemnásty ročník výstavy motýľov rôznych farieb, rozmerov a pôvodu potrvá do 5. júla 2026.

Výstava Motýle exotických trópov
Snímka z výstavy Motýle exotických trópov v tropickom skleníku Viktória v areáli Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach 18. mája 2024 / Foto: TASR-František Iván
Čítať viac | 19:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Brecely: #Sieť je zrelá na krízový manažment, ale môže prekvapiť

Strana #Sieť prešla za dva roky svojej existencie mimoriadne turbulentným vývojom a aktuálne je zrelá na krízový manažment. Má však vypracovaný kvalitný program a vybudované regionálne štruktúry. „Dajú sa aplikovať všetky mechanizmy krízového manažmentu a ak to budeme robiť rozumne a pragmaticky, podľa mňa môže prísť iba k príjemnému prekvapeniu,“ povedal v diskusii na Tablet.tv exminister dopravy, predseda #Siete Roman Brecely

❚❚
.

Strana má v parlamente dvoch svojich zástupcov a podľa Brecelyho bude podporovať vládny program, pôvodné úvahy o možnej integrácii s Mostom–Híd však už nepovažuje za realistické. “#Sieť je strana, bez ktorej by táto vládna koalícia nikdy nevznikla, podieľali sme sa na príprave a následne realizácii programového vyhlásenia vlády. Dobrým príkladom je hlasovanie o protischránkovom zákone, ktorý bol vlajkovou loďou #Siete. Bola to naša podmienka pre to, aby sme išli do tejto vlády. Aj v takejto vláde sa dajú veci realizovať, z opozičných lavíc je to ďaleko komplikovanejšie,” upozornil Brecely. Podpora vládneho programu však podľa neho automaticky neznamená napríklad podporu členom vlády v prípade ich odvolávania v parlamente.

„Programové vyhlásenie vlády a veci s ním spojené sú veci, s ktorými sme sa identifikovali a ktoré budeme podporovať. Samozrejme, pokiaľ ide o kauzy alebo vyslovovanie nedôvery ministrom, tam to nechávam na vedomie a svedomie poslancov. Samozrejme, budeme to spolu preberať, ale nemôžem ich nútiť, aby hlasovali proti svojmu svedomiu,“ zdôraznil predseda #Siete. Dodal, že koordinácia s dvojicou poslancov je jednoduchá a nie je problém kedykoľvek sa poradiť.

#Sieť v NR SR zastupuje Alena Bašistová a Radoslav Procházka, ktorý je však zároveň kandidátom na post sudcu Všeobecného súdu Európskej únie. V prípade, že by tento post obsadil, z Národnej rady odíde. „Pre mňa je to v tejto chvíli hypotetická otázka. Všetky domáce inštancie odobrili kandidatúru Rada Procházku, teraz je to na Luxemburgu, či ho prijmú. Do toho času je to stále poslanec #Siete, ja s ním stále počítam ako s poslancom,“ reaguje Brecely.

.

Náhradníčkou za Procházku je Zuzana Zimenová, ktorá krátko po voľbách avizovala, že nechce v parlamente reprezentovať #Sieť ako vládnu stranu. Ako sa zachová v prípade, že predsa len nastúpi do NR SR, podľa Brecelyho ukáže budúcnosť. „Posledné jej vyjadrenia boli, že chce byť nezávislá. Neviem, či sa medzitým posunula. Dnes pracuje ako poradkyňa pre ministra školstva. Nechajme na ňu, ako sa rozhodne,“ povedal predseda #Siete.

Dodal, že miera sklamania a dezilúzie v #Sieti je pomerne veľká, strana prišla o časť členskej základne a množstvo voličov. „Tiež som bol v situácii, že som rozmýšľal, že to už nechám tak. Ale na sneme som bol zvolený za predsedu #Siete aj s určitým nadšením a elánom, asi by som sklamal všetkých tých ľudí, ktorí mi ako krízovému manažérovi dali svoju dôveru,“ povedal. „A je to naozaj strana, ktorá je dnes zrelá na krízový manažment. Či už z hľadiska finančnej situácie, alebo personálnej stránky,“ dodal.

Jedným z nutných krokov je podľa Brecelyho personálny audit. „Musíte vedieť, kto vám vlastne v #Sieti ostal. Akí sú tam ľudia, či sú ochotní pracovať. Čo ma napĺňa určitou nádejou a dobrým pocitom je, že dostávam množstvo mailov a telefonátov. Znamená to, že sú ľudia vonku, chceli by pracovať,“ poznamenal. „Myslím si, že dvojročné budovanie regionálnych štruktúr môže dnes priniesť svoje ovocie. V priebehu najbližšieho mesiaca si musím spraviť v rámci personálneho auditu „povinnú jazdu“ po Slovensku a stretnúť sa s tými, ktorí sa chcú stretnúť,“ vysvetľuje.

Brecely tvrdí, že má pomerne široké skúsenosti s riešením finančného obrazu firiem, chce ich aplikovať aj v politike. „Pustil som sa aj do zlepšenia finančného obrazu #Siete. Dnes ideme v určitom krízovom režime, cestou škrtania nákladov a hlavne riešenia záväzkov tak, aby sme sa nedajbože nedostali do konkurzu alebo nejako inak neohrozili činnosť strany,“ povedal.

„Aj keď máme iba dvojročnú históriu, máme už určitú tradíciu v tom, že výsledkom volebnej kampane bol veľmi slušný program. Dnes môže byť pre nás veľmi dobrou inšpiráciou a motiváciou pre formulovanie nových vízií. Výsledky našich pracovných skupín máme stále k dispozícii,“ reaguje na otázku ohľadom politickej agendy #Siete. „Nie som netrpezlivý, v tejto chvíli máme relatívne dosť času,“ dodáva.

.

#Sieť sa však podľa Brecelyho bude chcieť znovu zapojiť do politickej súťaže už v budúcoročných voľbách do vyšších územných celkov. „Bolo by chybou nevyužiť regionálne štruktúry, ktoré máme. Podľa toho, ako budú funkčné, ich zapojíme do regionálnych volieb. Nemám veľké ambície, v tejto chvíli sa budeme usilovať o čo najviac župných poslancov, možno postavíme aj jedného–dvoch kandidátov na županov. Nakoniec, nazývali sme sa aj Strana regiónov,“ povedal s tým, že prípadné volebné koalície budú riešiť prípad od prípadu.

Brecely krátko komentoval aj aktuálny začiatok výstavby bratislavského obchvatu, ktorý ako minister sám pripravoval. „Som nesmierne rád, že tento projekt uzrie svetlo sveta. Bola to jedna z prvých výziev, hneď ako som nastúpil na rezort,“ povedal. „Mal som kopu bezsenných nocí. Je to jeden z najväčších infraštrukturálnych európskych projektov financovaných prostredníctvom PPP. Je to projekt, ktorý tu mal byť už dávno. Významnou mierou prispeje k zlepšeniu dopravnej situácie v Bratislave,“ konštatoval. „Samozrejme, je to iba začiatok. My sme mali pripravený aj ďalší koncept, hneď po rozbehnutí realizácie tohto projektu pokračovať výberom poradcu na ďalšiu časť „déštvorky“, tunelom popod Karpaty,“ dodal.

Veľké rozdiely v smerovaní ministerstva dopravy pod svojím vedením a aktuálne pod vedením nominanta Mosta-Híd Árpáda Érseka nevidí. „Nevnímam, že by sa to nejako významne zmenilo, pán Érsek bol súčasťou tímu od začiatku. Nevidím tam nejaké rozdiely, možno trošku váhajú s obchvatom Prešova. Ale to je bežný štandard,“ uzavrel Brecely.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Mestá potrebujú nástroje, aby zvládli horúčavy, sucho aj prívalové dažde , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Členské štáty EÚ sa zhodli na rozšírení sankcií voči Iránu za blokovanie Hormuzského prielivu

Členské štáty sa zhodli na zavedení sankcií voči iránskym predstaviteľom a ďalším osobám zodpovedným za blokovanie Hormuzského prielivu, oznámila v…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čestné občianstvo mesta Prievidza dostal Ladislav Petráš

Novým čestným občanom mesta Prievidza sa stal bývalý futbalový reprezentant a rodák z mestskej časti Necpaly Ladislav Petráš. Samospráva spolu…

22. 05. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj môže zamieriť na samit NATO napriek výhradám

Generálny tajomník NATO Mark Rutte vyhlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa zúčastní samitu NATO v Ankare, informuje Politico

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Holandská nemocnica prijala pacienta s nízkym podozrením na ebolu

Univerzitná nemocnica Radboud vo východoholandskom meste Nijmegene v piatok oznámila, že prijala pacienta s „nízkym podozrením“ na nákazu vírusom ebola, pričom…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Raši v rámci Týždňa dobrovoľníctva navštívil domov pre seniorov

Predseda Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD) v piatok v rámci Týždňa dobrovoľníctva navštívil zariadenie pre seniorov v Bratislave Ohel…

22. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Viktor Pondělík

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Anton Čapkovič

.
.

Ukrajinci zaútočili na internát v Rusku. Putin hovorí o teroristickom útoku

Ruský prezident Vladimir Putin reagoval na nočný útok na budovu univerzitného internátu v ruskom meste Starobiľsk, za ktorý obvinil Kyjev…

22. 05. 2026 | Aktualizované 22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Členské štáty EÚ sa zhodli na rozšírení sankcií voči Iránu za blokovanie Hormuzského prielivu

Členské štáty sa zhodli na zavedení sankcií voči iránskym predstaviteľom a ďalším osobám zodpovedným za blokovanie Hormuzského prielivu, oznámila v…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj môže zamieriť na samit NATO napriek výhradám

Generálny tajomník NATO Mark Rutte vyhlásil, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa zúčastní samitu NATO v Ankare, informuje Politico

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší vývoj rokovaní o Ukrajine zostáva otázny

O trojstrannom rokovaní USA s Ruskom a Ukrajinou prehovoril americký minister zahraničných vecí Marco Rubio

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nová maďarská vláda opäť zaviedla zákaz dovozu ukrajinských produktov

Nová maďarská vláda opäť zaviedla zákaz dovozu ukrajinských produktov, informuje Euractiv

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prichytení pri čine

V liberálnej ekonomike je najvyšším princípom dosahovanie zisku. Liberáli ho dosahujú aj za cenu porušovania etických a mravných princípov spoločnosti.…

22. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

EÚ zvyšuje tlak na návrat Ukrajincov

Krajiny EÚ podávajú veľké množstvo žiadostí o vrátenie ukrajinských utečencov do vlasti, uviedla riaditeľka Štátnej migračnej služby Natália Naumenko

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruská armáda postúpila na kupjanskom smere

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 05. 2026 | Aktualizované 22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Aktualizované 22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko označil vyhlásenia Zelenského o hrozbe invázie z Bieloruska za “kecy”

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko označil vyhlásenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského o hrozbe invázie z Bieloruska za „kecy“

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Najnovší prieskum ukázal veľmi tesný súboj PS a Smeru, Demokrati by sa už do parlamentu nedostali

Ak by sa voľby konali v druhej polovici mája, zvíťazili by v nich progresívci. Progresívne Slovensko získalo v najnovšom prieskume…

22. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Český poslanec bráni Slovensko pred Bruselom: Ak v tom teraz necháme našich bratov, o chvíľu si rovnako podmania aj nás

Jindřich Rajchl, poslanec českého parlamentu, komentoval postup Európskeho parlamentu voči Slovensku

22. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európa môže čeliť kritickému nedostatku zásob plynu

Európa môže čeliť kritickému nedostatku zásob plynu, ak bude Hormuzský prieliv uzavretý ešte aspoň mesiac, uvádza agentúra Reuters s odvolaním…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin chce ukončiť vojnu na Ukrajine do konca roka. Má podmienky

Putin chce ukončiť vojnu na Ukrajine do konca roka, avšak len za podmienok, ktoré považuje za víťazné, píše agentúra Bloomberg…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Karta sa obracia. Európski lídri vyvíjajú tlak na Zelenského a podporujú útok NABU na jeho najbližšie okolie

Požiadavky európskych lídrov na vyšetrenie korupčného škandálu na Ukrajine doteraz neboli splnené, píše Die Zeit s odvolaním sa na zdroje

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

A hurikán sa blíži tentoraz zo severu…

Povzbudený „úspechom“ bezprecedentného porušenia medzinárodného práva vojenským zásahom vo Venezuele a únosom jej prezidenta hľadal prezident D. Trump, resp. jeho…

22. 05. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

V závode MOL došlo k výbuchu so smrteľnými následkami

V závode spoločnosti Mol v Tiszaújvárosi došlo k výbuchu – jedna osoba prišla o život, informuje Mandiner

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Český premiér Babiš pripustil predaj výrobcu Semtexu, záujem má aj Francúzsko

Česká vláda zvažuje predaj pardubickej spoločnosti Explosia, štátneho výrobcu výbušnín a streliva známeho najmä produkciou plastickej trhaviny Semtex. Po návšteve…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


Európsky „Rád zlatej frašky“

Európske elity premenili veľmoc na terč posmechu a za tento kolaps si potom udeľujú medaily – Rafael Pinto Borges, autor…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Štyri laboratóriá, jeden vzorec. VšZP má čo vysvetľovať

Štyri laboratóriá mali medzi sebou súťažiť. Verejné dokumenty však ukazujú, že pri VšZP skončili pri rovnakom urovnávacom vzorci. Nie je…

21. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 05. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko prepisuje históriu druhej svetovej vojny, aby vykreslilo Rusko ako nepriateľa a ospravedlnilo zbrojenie

Nemecko chce opäť zbrojiť a zmocniť sa ďalších území, pričom zároveň prepisuje históriu druhej svetovej vojny, uviedol pre pe ruské…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa obávala, že Trump zaútočí na Irán jadrovými zbraňami

Európa sa obávala, že Trump zaútočí na Irán jadrovými zbraňami a to poskytne Rusku zámienku na jadrový útok na Ukrajinu,…

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bruselský diktát a alibizmus PS: Eurofondové farizejstvo v priamom prenose!

Európsky parlament sa opäť raz vyznamenal. Prijal uznesenie, ktorým vyzýva Európsku komisiu na tvrdé kroky voči Slovenskej republike. Svoje stanovisko…

22. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Neposlúchnete eko-agendu, očakávajte trest. Slovensko odhlasovalo klimatickú rezolúciu OSN

Tak nám teda na pôde OSN prijali rezolúciu týkajúcu sa sprísnenia prístupu voči krajinám, ktoré nebudú plne dodržiavať záväzky v…

22. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Generačný talent prestal reagovať a onedlho zomrel. Úspešný jazdec mal o pár dní opäť súťažiť

Americký automobilový pretekár Kyle Busch, ktorý bol považovaný za obrovský talent a stal sa dvojnásobným šampiónom série NASCAR Cup, zomrel…

22. 05. 2026 | 0 komentárov

Zasadnutie rady v Birminghame sa začalo moslimskou modlitbou. Počas slávnosti zazneli aj verše z Koránu

Druhé najväčšie britské mesto po Londýne má po prvýkrát moslimského primátora

22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko by sa nemalo obávať jednotnej armády Európskej únie, ale spoločnej armády Poľska a Nemecka

Rusko, 22. máj 2026 - Postoje účastníkov konfliktu okolo Ukrajiny sa radikálne líšia, a preto je v tejto fáze nemožné…

22. 05. 2026 | 0 komentárov

Slnko a opaľovací krém: Na toto miesto zabúdajú všetci

Slnko môže byť pre našu pokožku oveľa nebezpečnejšie, než si mnohí uvedomujú, najmä ak opaľovací krém nepoužívame správne. Väčšina ľudí…

22. 05. 2026 | 0 komentárov

Hrdý zrádce…

Motto: „Rušení veta neznamená oslabování suverenity. Zrušení veta znamená silnější EU, která bude mít sílu ochránit suverenitu svých členů. Posilování…

22. 05. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ceny nehnuteľností na Slovensku sa od roku 2010 viac ako zdvojnásobili

Od roku 2010 sa ceny nehnuteľností na Slovensku viac ako zdvojnásobili. Napriek negatívnemu demografickému vývoju môže byť bývanie ešte drahšie

22. 05. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 05. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Panarabská televízna stanica al-Arabíja s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že konečný návrh možnej dohody medzi USA a Iránom by mal byť oznámený v priebehu niekoľkých hodín.

20:17

Vo vidieckych oblastiach Ruska klesla v roku 2025 pôrodnosť na najnižšiu úroveň od rozpadu Sovietskeho zväzu, píše Novaja Gazeta Europe.

20:16

Opustené nástupište stanice metra Charing Cross v Londýne sa tento týždeň premenilo na dočasné vojenské veliteľstvo v rámci cvičenia NATO. Zúčastnili sa na ňom stovky vojakov zo Spojených štátov, Británie, Francúzska a Talianska.

20:14

Riaditeľka americkej Národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová k 30. júnu odstúpi z funkcie. Ako sama uviedla, dôvodom je zdravotný stav jej manžela a jeho nedávno stanovená diagnóza rakovina kostí.

Tulsi Gabbardová
Na snímke amerických tajných služieb (DNI) Tulsi Gabbardová / Foto: TASR/AP-Alex Brandon
20:02

.

Strelec môže bizarne postúpiť do Premier League. Klub tušil, že môžu súpera vylúčiť, nepustil preto hráčov na dovolenky

Anglický futbalový klub FC Southampton vylúčili z finále play-off tamojšej druhej najvyššej súťaže The Championship po tom, čo priznal špehovanie…

22. 05. 2026 | 0 komentárov

Progresívny diktát v štúdiu: Ak sa vám nepáči, tam sú dvere

Poslanec Marián Kéry bol hosťom v diskusnej relácii Komentáre dňa na :24 STVR. Jeho oponentom v nej bol podpredseda Progresívneho…

21. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev úmyselne zaútočil na internát plný spiacich detí v Luhanskej republike

Rusko, 22. máj 2026 - Ukrajinské ozbrojené sily cieleným útokom zasiahli spiace deti v Luhanskej ľudovej republike: zaútočili na vzdelávaciu…

22. 05. 2026 | 0 komentárov

Líder PS odmietol stretnutie s ruským veľvyslancom, zaslal mu tvrdú odpoveď. Zašle takú aj Izraelu a USA?

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka odmietol stretnutie s ruským veľvyslancom na Slovensku Sergejom Andrejevom. Šimečka zverejnil svoju odpoveď na žiadosť…

21. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 05. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vedeli ste, že figy patria medzi najstaršie ovocie na svete?

Najstaršie ovocie fascinuje vedcov aj historikov, pretože ukazuje, čo ľudia jedli už pred tisíckami rokov. Figy sa považujú za najstaršie…

22. 05. 2026 | 0 komentárov

Lukašenko prehovoril o možnom vývoji situácie v súvislosti s Ukrajinou

Lukašenko sa vyjadril k útokom na Ukrajinu

21. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 05. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Viktor Pondělík

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov