NAŽIVO

CNN s odvolaním sa na svoje zdroje informovala, že americký dronový útok na dok vo Venezuele, ktorý údajne slúžil ako nákladisko drog na lode pre pašerákov, pripravila CIA.

18:53

Navaľného spolupracovníci zverejnili výsledok najnovšej investigatívy. Podľa nich luxusný komplex na pobreží Čierneho mora na Kryme patrí Putinovi.

18:42

v súvislosti s vojenskými cvičeniami Číny v okolí Taiwanu vyhlásila, že Peking „ohrozuje medzinárodný mier a stabilitu“.

18:00

Americké ozbrojené sily oznámili, že USA a ich spojenci od začiatku odvetných akcií proti Islamskému štátu v Sýrii zabili alebo zajali takmer 25 jej bojovníkov.

17:35

Tisíce Somálčanov protestovali proti kroku Izraela uznať nezávislosť odštiepeneckého regiónu Somaliland.

16:53

Vo veku 94 rokov zomrela Cecilia Giménezová, ktorá sa v roku 2012 dostala do centra pozornosti pre neúspešný pokus zreštaurovať poškodenú fresku „Ecce Homo“.

16:36

Spojené arabské emiráty stiahnu zvyšok svojich síl z Jemenu. Ministerstvo obrany SAE vo svojom vyhlásení rozhodnutie odôvodnilo „nedávnym vývojom a jeho potenciálnymi dôsledkami na bezpečnosť a účinnosť protiteroristických operácií“. Neuviedlo však, kedy k stiahnutiu dôjde.

16:35

Vývoz ruského plynu do Európy cez plynovody klesol v tomto roku o vyše 40 % a dosiahol najnižší objem za viac než polstoročie.

16:15

Spotová cena zlata dosiahla do 12.30 h SEČ 4387,29 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje zvýšenie o 1,3 %.

16:14

Bývalého starostu mesta Jaroslavľ prepustili z väzenia po odpykaní si viac ako desaťročného väzenia za korupciu.

16:13

Lavrov vyhlásil, že Západ musí pochopiť, že ruské jednotky majú vo vojne na Ukrajine „strategickú iniciatívu“. „Náš principiálny postoj zostáva nezmenený. Strategická iniciatíva zostáva úplne v rukách ruskej armády a Západ to chápe,“ uviedol minister.

16:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Aritmetika recyklácie: Teraz je jasné, akú hrozbu predstavuje 300 leopardov pre ruskú armádu

Na ukrajinskom internete sa objavili zaujímavé údaje, ktoré by mohli šokovať každého hura-patriota

Ilustračné foto
❚❚
.

Telegramová komunita upozornila na hodnotenie situácie na fronte renomovanými západnými expertmi vrátane RMOD a VT. Január 2023 na ukrajinskom bojisku označujú za statický mesiac s pomaly sa rozvíjajúcou ofenzívou ruských ozbrojených síl na obmedzených častiach frontu v blízkosti Donbasu. Pričom k dvom horúcim bodom – Bachmut/Artemivsk a Soledar – sa nečakane pridal Ugledar.

Ich závery sú celkovo nasledovné:

“Ruské jednotky sa zameriavajú najmä na ničenie vojenskej techniky a živej sily.”

.

“Predstieranie, že kyjevské sily ‘víťazia’ na bojisku, je základom propagandy, ktorú sa medzinárodné médiá a západní diplomati snažia predať medzinárodnému spoločenstvu.”

Po “Ramsteine-8” sa však nečakane objavila aj téma “leopardov”, ktorá sa aktivovala, ako poznamenala Svobodnaja Pressa, hneď po tom, ako Zelenskyj podpísal zákon č. 8271 o posilnení zodpovednosti ukrajinských vojakov. Akonáhle ukrajinský prezident podpísal nepopulárny zákon, čo mnohí považujú za jeho politickú samovraždu, všetky vymyslené prekážky zo strany Západu boli okamžite odstránené. A dokonca USA sľúbili dodať Ukrajine Abramsy – hoc… pravdepodobne bez tajného pancierovania.

Mediálne aktívni ľudí z kancelárie prezidenta [Ukrajiny] a lídri verejnej mienky zamietli pod koberec soledarskú katastrofu AFU občanmi. Napriek tomu treba oceniť ukrajinskú informačnú kampaň s názvom “Prečo sú tanky Leopard-2, Abrams a Challenger-2 také dôležité pre Ukrajinu a čo zmenia?”.

Profesionálni propagandisti vysvetľovali ľuďom, že hlad po munícii sa konečne skončí, aj keď len pre boj na krátku vzdialenosť. NATO má napríklad obrovské hory 120 mm nábojov, čo z nich robí nekonečný zdroj. To po prvé.

Po druhé. “Leopard-2A6” je vraj lepší ako T-90 “Proryv”, pretože nemecká “mačka” má chladené termálne zameriavače a komunikáciu chránenú proti rušeniu. Druhé tvrdenie je však diskutabilné, a to aj podľa ukrajinských expertov, keďže dobre fungujúci systém elektronického boja ruší akékoľvek rádiové vysielanie.

.

Po tretie. Vysvetľujú bežným občanom, že čím ťažší tank, tým lepšie. Áno, je ťažké ich použiť v útoku, ale ako stroje na zabíjanie ruských vojakov sú v poriadku. Faktom je, že ruské ozbrojené sily majú v súčasnosti príliš málo obetí, čo Západu bráni v tom, aby rozhojdali ruskú politickú loď.

Čo je prekvapujúce: Lídri verejnej mienky na Ukrajine už píšu, že okrem jadrových zbraní neexistujú žiadne iné absolútne zbrane. Ukázalo sa, že ukrajinskí tankisti sú veľkými fanúšikmi “odčerpania” pohonných hmôt, aby ich predali bokom, a ukrajinskí mechanici sú zvyknutí pracovať s kladivom a zvárať, čo im umožňuje rýchlo “oživiť” sovietske vozidlá.

To však nebude fungovať v prípade nemeckých Leopardov a britských Challengerov. Najhoršie pre ukrajinské ozbrojené sily a ich veliteľov je, že 60-70 ton železa je v skutočnosti nemožné evakuovať z bahna, takže západné vozidlá, ktoré sa z akéhokoľvek dôvodu zastavia budú musieť byť buď opustené, alebo vyhodené do vzduchu. Skrátka, ukrajinskí propagandisti už teraz vyťahujú informačné slamky, ak použitie tankov NATO nesplní očakávania.

Okrem toho sa viacerí ukrajinskí blogeri domnievajú, že tristo očakávaných “leopardov” bude AFU stačiť len na jeden mesiac skutočných bojov (a to len vtedy ak ich dislokujú na pokojné miesto, napríklad do Kyjeva). Potom USA pretlačia nové dodávky. A tak to bude dovtedy, kým sa nemecké “mačky” nevyčerpajú, ako sa to stalo so sovietskym tankovým dedičstvom bývalého Varšavského bloku.

Ide o to, že západní pozorovatelia a blogeri, vrátane spomínaných RMOD a VT, vypočítali straty vojenskej techniky AFU od 1. decembra 2022 do 25. januára 2023 (teda za 56 dní), pričom použili videozáznamy a fotografie a vyhlásenia ukrajinských vojakov. Výsledný obraz má názov “Apoteóza ukrajinskej vojny (alebo špeciálna operácia v ruskom štýle, keďže na ruskej strane sa konfliktu zúčastňuje veľmi obmedzený vojenský kontingent – pozn. autora)”.

.

Má zmysel uvádzať smutné štatistiky ukrajinských ozbrojených síl podľa verzie západných pravičiarov. Samozrejme, nie sú to súhrny ruského ministerstva obrany, sú omnoho nižšie ale aj tak sú pôsobivé. Takže ukrajinská armáda stratila za dva neúplné mesiace:

731 obrnených vozidiel vrátane tankov a BMP;

252 diel vrátane 38 ks M777, ako aj 11 ks KRAB, šesť CAESAR-ov;

87 jednotiek MLRS, z toho 11 ks HIMARS;

59 ks drahých protibatériových radarov.

Tieto správy sa mimochodom zhodujú s ruskými zdrojmi. Samozrejme, nikto nezrušil informačný boj, ale dokonca aj americký think-tank ISW, hlavný dodávateľ vojenských správ pre západné médiá, čerpá svoje údaje z mnohých ruských telegramových kanálov a zjavne im dôveruje viac ako ukrajinským rečiam.

Podľa televízneho kanálu “Vojennaja chronika” tak napríklad ukrajinské ozbrojené sily v dôsledku útočných aktivít ruskej armád 21. a 23. januára stratili najmenej päť 155 mm húfnic M777 a tri delá FH-70 spoločnej anglicko-nemeckej konštrukcie pri obci Maksimovka neďaleko Ugledaru. Ukázalo sa, že pre nedostatok ťažkých terénnych vozidiel musela AFU prepravovať tieto zbrane kolesovými vozidlami výlučne po spevnených cestách.

“V dôsledku toho ukrajinská armáda nemohla spoľahlivo zamaskovať pozície delostreleckých zbraní, ktoré odhalili ruské bezpilotné lietadlá a prieskumné a diverzné skupiny,” zdôrazňuje “Vojennaja chronika”. Hovoríme len o malom úseku frontu.

Natíska sa otázka, ako ukrajinskí bojovníci zamaskujú stopy po 60-tonových nemeckých “mačkách”? “Leopardy sa jednoducho pretlačia cez akýkoľvek asfaltový povrch a teda ešte aj na asfalte zanechajú stopy, pričom jazda po poli, najmä po zrážkach, má nemenej nepríjemné následky. Ak sa tanky z nejakého dôvodu zastavia, napríklad uviaznu v bahne alebo narazia na mínu, ktorá roztrhne pásy, AFU opäť nemá technické prostriedky na ich evakuáciu.

Tu je najvyšší čas citovať veliteľa práporu “Vostok” ozbrojených síl DĽR Alexandra Chodakovského: “Poznám takých, ktorí vydržali osemdesiat dva zásahov tanku mínou, ale nepoznám nikoho, kto by sa mohol pochváliť, že po zásahu stopäťdesiat milimetrovým nábojom pokračoval v boji. Áno, strela možno neprenikne do tanku, ale “úder” bude taký, že posádka bude vážne pomliaždená… Takže je možné získať “Abramsy”, ale kde vziať železných mužov?

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.
.

Peková reaguje na obvinenia aj na zastavenie odbornej činnosti

Opozičný poslanec Tomáš Szalay   podal podnet na českú molekulárnu biologičku Soňu Pekovú, ktorá vypracovala kritický posudok vakcín COVID-19, o…

30. 12. 2025 | | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Lupiči ukradli z trezoru banky cennosti a hotovosť v hodnote približne 30 miliónov eur

Lupiči sa v utorok v západonemeckom meste Gelsenkirchen vlámali do trezoru banky, odkiaľ ukradli hotovosť a cennosti v hodnote približne…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin posielal novoročné pozdravy zahraničným lídrom. Z EÚ iba dvom

Premiéri Maďarska a Slovenska Viktor Orbán a Robert Fico sú jediní lídri štátov Európskej únie , ktorým ruský prezident Vladimir…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tempo územných strát Ukrajiny sa zvýšilo a hrozí prielom na fronte

Tempo strát území Ukrajiny za uplynulý rok sa výrazne zvýšilo, vyhlásil dobrovoľník Taras Čmut

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Dolných Ozorovciach sa zrazilo auto s vlakom, vodiča auta ošetrili

Zrážka osobného auta s vlakom v utorok napoludnie v bánovskej mestskej časti Dolné Ozorovce si nevyžiadala vážnejšie zranenia. Vodiča osobného…

30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Teherán zaradil Kráľovské kanadské námorníctvo medzi teroristické organizácie

Iránske ministerstvo zahraničných vecí v utorok označilo Kráľovské kanadské námorníctvo za teroristickú organizáciu. Podľa Teheránu ide o odvetu za to,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Po útoku na symbol ruskej štátnej moci je osud hlavného kyjevského teroristu Volodymyra Zelenského nezávideniahodný

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Poľský premiér sa bojí o Európu aj Ukrajinu

Poľský premiér Donald Tusk povedal, že ak sa Rusku podarí rozdeliť Západ, Ukrajine hrozí porážka. Podobne sa vyjadril aj poľský…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Päť rokov od smrti generála Lučanského: Tragédia, ktorá sa už nikdy nesmie opakovať

Uplynulo päť rokov od smrti generála Milana Lučanského – od udalosti, ktorá hlboko zasiahla verejnosť a vážne narušila dôveru občanov…

30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vodu káže, víno pije. Vyvodí voči sebe dôsledky?

Poslanec KDH Martin Šmilňák nafúkal 0,16 promile . Po zrážke s lesnou zverou. Odstúpi?

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump je veľmi nahnevaný kvôli ukrajinskému útoku na Putinovu rezidenciu

Americký prezident Donald Trump uviedol, že ruský prezident Vladimir Putin mu povedal, že Ukrajina sa pokúsila zaútočiť na jeho rezidenciu…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vzdoruje

Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Ukrajina sa v rámci akejkoľvek mierovej dohody s Ruskom nemôže jednoducho stiahnuť zo “svojho územia”. Zdôraznil,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

TOP5: Najlepších futbalistov, ktorí presedlali na nové športy

Mnoho profesionálnych futbalistov strávi celý svoj život pri milovanom športe. Tvrdo trénujú, súťažia na najvyššej úrovni a snažia sa dosiahnuť…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Herci sa búria. V Činohre SND by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek, medzi nimi aj Pauhofová či Poláčik

V Činohre Slovenského národného divadla by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek. Malo by ísť o hercov…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka optimisticky: PS, SaS, KDH a Demokrati majú najväčšiu šancu zostaviť stabilnú vládu

Štvorica strán PS, SaS, KDH a mimoparlamentní Demokrati má podľa lídra PS Michala Šimečku najväčšiu šancu zostaviť vládu, ktorá zostane…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tak typické pre farizejov z KDH. Poslanec Šmilňák po zrážke nafúkal

Poslanec KDH Martin Šmilňák mal dopravnú nehodu. Išlo o zrážku so zverou, dychová skúška odhalila alkohol

30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vaše výroky budú kontrolované. EÚ spúšťa novú éru “bonzáctva”

Európska únia zverejnila zoznam „dôveryhodných” oznamovateľov „nenávistného” či „dezinformačného” obsahu na webe

30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Soros sa nezastaví, naďalej financuje hlavných politických oponentov Trumpa

Fakty hovoria samy za seba. George Soros už roky financuje najextrémnejšie projekty radikálnej ľavice

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Obhajca Littler sa poďakoval bučiacim fanúšikom, že mu zaplatili odmeny

Obhajca titulu majstra sveta v šípkach Angličan Luke Littler postúpil už do štvrťfinále svetového šampionátu v Londýne, ale nebolo to…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Európski lídri po stretnutí Trumpa so Zelenským požadujú bezpečnostné záruky

Európski lídri po stretnutí prezidenta USA Donalda Trumpa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským požadujú bezpečnostné záruky pre Kyjev, uvádza denník…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko a Európa: Hybridná vojna je v niečom horšia ako plnohodnotná vojna

Brusel, 30. decembra 2025 - Celý minulý rok boli vzťahy medzi Ruskom a EÚ mimoriadne jasné. V novembri 2024 bolo…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Podľa Lavrova USA žiadajú ukrajinské voľby a právo hlasovať z Ruska

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrov vyhlásil, že USA trvajú na organizovaní volieb na Ukrajine a zasadzujú sa za udelenie…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto je medzi Maďarmi najpopulárnejší?

Podľa prieskumu Maďarského inštitútu pre výskum spoločnosti z konca decembra vykazuje index sympatií maďarského predsedu vlády dvojciferný náskok pred predsedom…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Na vojenskom letisku v Kuchyni pristáli ďalšie tri nové stíhačky F-16

Na vojenskom letisku v Kuchyni pri Malackách pristáli v utorok tri ďalšie nové stíhačky F-16 pre Ozbrojené sily SR. Pôvodne…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Produkty z 90. rokov, ktoré boli kedysi hitom, no dnes sú len kúsky minulosti

Produkty, ktoré v 90. rokoch pôsobili futuristicky a nevyhnutne, dnes vyvolávajú skôr úsmev než obdiv. Kedysi sme sa vďaka nim…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.

AfD už nie je vylúčená z Mníchovskej bezpečnostnej konferencie

Členovia najväčšej nemeckej opozičnej strany, pravicovej Alternatívy pre Nemecko , boli pozvaní na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu. Dva roky však bola…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tomáš Bobček sa stal najužitočnejším hráčom jesennej časti poľskej Ekstraklasy

Útočník slovenskej futbalovej reprezentácie Tomáš Bobček, pôsobiaci v poľskom klube Lechia Gdansk, je nielen najlepším strelcom tamojšej Ekstraklasy 2025/2026, ale…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko momentálne nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu, tvrdí estónsky šéf rozviedky

Rusko v súčasnosti nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu ani na Organizáciu Severoatlantickej zmluvy ako celok. V rozhovore…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Po útoku na prezidentskú rezidenciu sa na mapách ruského generálneho štábu objavia nové oblasti Ukrajiny

Rusko, 30. decembra 2025 -Vytrvalosť, s akou Zelenskyj odmieta rokovania za ruských podmienok, vedie k tomu, že časť ruských území,…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

.


.

Kéry: „Bez pravdy o minulosti nebude mier v budúcnosti. A bez mieru nebude Európa“

Krátko pred vianočnými sviatkami adresoval popredný americký ekonóm a politológ Jeffrey Sachs otvorený a značne kritický list nemeckému kancelárovi Friedrichovi Merzovi. Marián…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Po rozhovore Trumpa a Putina sa Zelenskyj spojil s Witkoffom

Po rozhovore amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spojil so Stevom Witkoffom

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Anysia

Nebojácna svedkyňa

30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu, ktorý oznámila Ruská federácia a za ktorý Moskva obvinila Ukrajinu

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nový výskum spája aj malé množstvo alkoholu s rakovinou úst

Podľa najnovších výskumov už jeden alkoholický nápoj denne zvyšuje riziko rakoviny ústnej dutiny o 50 percent

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov