Zoroslav Kollár v novom videu zverejňuje nahrávku Pčolinského. Na pretras sa dostali Beňa, Makó aj Lipšic

Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

 

Známy podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár v závere predvolebnej kampane publikoval video, v ktorom sa vyjadril ku osobe predsedu parlamentu a šéfa Sme rodina Borisa Kollára. Naznačil, že Boris Kollár mal dať údajne cez SIS pokyn na jeho lustráciu. Zoroslav Kollár vyhlásil, že nestojí za mediálnou diskreditáciou Borisa Kollára, no zároveň sľúbil, že o ňom prezradí ešte viac v ďalších videách. Svoje slovo dodržal

Zoroslav Kollár
Na snímke Zoroslav Kollár

Zoroslav Kollár počas moratória zverejnil na YouTube druhé video v rámci “vojny”, ktorú si spolu vyhlásili s lídrom hnutia Sme rodina. Uviedol, že najprv plánoval v novom videu rozoberať Kollárove exmilenky Ferusovú a Richterovú, ale nakoniec pod vplyvom aktuálnych udalostí upravil scenár. Vyhlásil, že Boris Kollár znovu verejne klamal, keď komentoval jeho prvé video v predvolebnej diskusnej relácii rádia Expres. “Najprv si povedal, že si ho ešte nevidel. A hneď si začal škriekať, že to video je urobené presne tak isto, ako videá slečny Ferusovej a Richterovej. Zase si klamal. Buď si to video videl alebo si ho nevidel.”

Reklama

Vzápätí Zoroslav Kollár odhalil, čomu chce venovať svoju pozornosť. “Dnes máme inú tému. Je to Vladimír Pčolinský, ktorého život, práca, peniaze a celé živobytie závisí a vždy záviselo iba od politiky. A nie len jeho – aj jeho bratov. Stačí si prečítať ich životopisy. Pán Vladimír Pčolinský sa živí prácou v politike alebo pre politikov už od svojich 20 rokov.”

Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby V. Pčolinský podľa slov Zoroslava Kollára predtým ako pôsobil v štátnych orgánoch “zarábal ako sa dalo”. “Niekedy veľmi zaujímavým spôsobom, čo sa tiež možno v budúcnosti ukáže. Pán Pčolinský, veľmi sa vám čudujem, keď ste sa rozhodli na mňa zaútočiť. Ale ja som pripravený,” pokračoval Z. Kollár s tým, že nesúhlasí s vyjadreniami V. Pčolinského pre médiá, že jeho videá sú pomstou za to, že bol sledovaný SIS okolo roku 2020. “Je otázne, či ste vašu právomoc využili, alebo zneužili,” odkazuje Z. Kollár bývalému riaditeľovu SIS.

Reklama

Zoroslav Kollár kladie otázku, prečo sa počet sledovaných osôb tajnou službou po nástupe V. Pčolinského do funkcie zvýšil a prečo sa sledovanie zmenilo aj kvalitatívne. “Ešte zaujímavejšie by bolo vidieť ten zoznam. Hovorí sa, že sú to samí úspešní a vplyvní ľudia – Oszkár Világi, Miroslav Výboh, Miroslav Bartoš… Ale pribudli tam aj nejaké závadové osoby – napríklad Peter Tóth, Marian Kočner, páni Arpáš, Pollák, Osuský. Áno, aj osoby vo väzbe. Dôvod? Formálne bol ako dôvod označený ohrozovanie hospodárskych záujmov SR. Pod toto označenia sa dá ukryť akýkoľvek motív a cieľ. Krajský súd v Bratislave, ktorý schvaľoval takýto postup fungoval ako automat na CocaColu. Vyhovené v 99% prípadov.”

Kollár dodal, že hoci ho “svrbí jazyk”, zatiaľ viac konkrétností ku osobnému sporu s Vladimírom Pčolinským nepovie, pretože stále ide o “živú vec”. Poznamenal, že nedávno mu istý občan doručil nahrávky, ktoré by mohli byť veľmi zaujímavé pre širokú verejnosť. “Chcem zdôrazniť, že sa nezaujímam o politiku. Toto zverejnenie nahrávky nemá akokoľvek nikoho politicky poškodiť. Zverejním iba pravdu. Takže iba malá ukážka zo značného rozsahu materiálu, ktorý som dostal.”

 

Nahrávka V. Pčolinského

Zoroslav Kollár vo videu prezentoval nahrávku s hlasom Vladimíra Pčolinského, na ktorej Pčolinský hovorí, že požiadal o stretnutie advokáta a neskoršieho šéfa ÚŠP Daniela Lipšica ohľadom trestnej veci Zoroslava Kollára a bývalého námestníka SIS Borisa Beňu. Práve výpovede Beňu na polícií neskôr znamenali stíhanie aj samotného Vladimíra Pčolinského.

“Potom 21. januára došiel Makó. Lebo ja som s ním musel skončiť tú debatu. Doniesol mi fľašku rumu a sme štyri hodiny od 10. do 14. u mňa sedeli. Nepovedal pol slova, akože Zoro Kollár, vôbec nič. Podľa mňa v tom čase netušil. Až o týždeň mi povedal, keď si ho zavolali. Vtedy mi hovoril, že vieš, to bolo tak, že tu sedel Boris a pil, vieš Boris je ko***, a ja hovorím, že je to kamarát a je to ko***, lebo došiel za mnou do Jelenca, keď ma pustili a ja som povedal, že som musel voči nemu vypovedať,” opisuje na nahrávke Pčolinský svoje stretnutie s kľúčovým kajúcnikom Ľudovítom Makóm, na ktorom sa rozprávali o Borisovi Beňovi. Doplnil, že Makó a Beňa sa mali následne stretnúť aj v priestoroch Makóovej bezpečnostnej služby LAMA.

Reklama

Vladimír Pčolisnký ďalej spomína, že raz ho v Poprade kontaktovali Boris Beňa a aj Branislav Zurian. Beňa bol vraj “zosypaný” a Zurian údajne tiež nevedel, čo sa aktuálne deje v polícii. “Braňo hovoril, že on fakt nevie, čo sa deje vo všeobecnosti, lebo on je už mimo toho. Že to si rieši Kovařík na priamo s ko***mi.”

Takisto hovorí o ďalšom stretnutí s Ľudovítom Makóm, kde sa mali baviť o tom, že Zoroslav Kollár sa bojí, že je vraj dokonca “zos*****ý”. Makó mal potvrdiť, že Zoroslavovi Kollárovi vybavil, aby ho nerozpracovali Čurilla a spol.

“Potom došiel za mnou, keď ho zadržali, došiel za mnou Kliment a p**oval a hovorí, že keby ten ko*** Kučerka nedal sťažnosť na Šureka s Repom, lebo pôvodne to mal dozorovať Šurek a Šurek by nežiadal väzbu pre Borisa, lebo že to on bol s ním dohodnutý, Kliment. Ale hovorím, keď to dostal Kysel, tak to bolo v p***. Potom sa ako išlo ako sa išlo…” Porozprával ďalej Pčolinský o tom, ako bola kauza Borisa Beňu riešená na Úrade špeciálnej prokuratúry.

 

Extrémna snaha o záchranu vlastného zadku

Zoroslav Kollár si myslí, že z nahrávok, ktoré zverejnil vyplýva, že Vladimír Pčolinský bol “spoluautorom a organizátorom” toho, čo Igor Matovič nazýva “očista spoločnosti”. Pčolinský podľa neho spolupracoval so všetkými zložkami polície a prokuratúry, no zakrátko sa všetko zmenilo a do ohrozenia sa dostal aj samotný Pčolinský. Boli ste totiž vo veľmi blízkom vzťahu s pánom Makóm. Vždy ste to vo vyjadreniach popierali, ale teraz je to zrejmé. Keď Makóa v roku 2020 zadržali, asi ste nemali príliš pekný deň. Dostali ste možno aj zákonným spôsobom informácie, čom tam ten Makó vo väzbe rozpráva. Nastala asi panika a tak ste možno zákonným spôsobom začali venovať pozornosť NAKA.”

Reklama

Podľa názoru Zoroslava Kollára sa však SIS pod vedením Pčolinského nezačala zaujímať o NAKA preto, že má Pčolisnký zmysel pre spravodlivosť, ale skôr preto, že Pčolinský mal mať strach. “Vedeli ste, kam to smeruje a chystali ste sa na konfrontáciu. A keď Makóa prepustili s pečiatkou na čele kajúcnik a udavač, tak ste mali ešte horší deň. A keď sa vám prišiel vyplakať pán Beňa, že Makó proti nemu vypovedá, tak už to musela byť hotová katastrofa.”

“Vedeli ste, že udržať pod kontrolou pána Beňu, ktorý má evidentne kombináciu chromozómov XX, a nie XY ako ostatní muži, nebude vôbec ľahké. A tak ste vyvinuli extrému snahu zabezpečiť, aby pán Beňa nebol väzobne stíhaný. Snažili ste sa to vybaviť cez pána Lipšica, v tom čase ešte advokáta a jeho veľmi dobrého kamaráta, sudcu Najvyššieho súdu pána Klimenta. To, že Lipšic a Kliment majú k sebe blízko bolo preukázané v médiách a obaja tento vzťah potvrdili. Snaha bola extrémna, ale nepodarilo sa to a pán Kliment vám prišiel osobne vysvetliť, že sa to nebude dať zariadiť.”

Zoroslav Kollár na záver dodal, že hoci Pčolinský sa môže javiť pred verejnosťou ako hrdina za to, že odhalil praktiky Čurillovcov, v skutočnosti mu podľa nebo išlo iba o “záchranu vlastného zadku zneužívaním svojho postavenia a porušovaním zákona”. To sa však podľa Zoroslava Kollára nepodarilo a Pčolinského zomlel systém, ktorý pomáhal vytvoriť.

 

Pčolinský nevidí nič problematické

Ku nahrávke sa medzičasom vyjadril Vladimír Pčolinský. Pre denník SME poznamenal, že rozhovor je autentický, no podľa neho z nahrávky nevyplýva nič problematické.

“Presne tieto veci, aj keď bez expresívnych výrazov, som vypovedal v dvoch rôznych konaniach, nie je to žiadne tajomstvo. Tieto storky som rozprával minimálne tridsiatim ľuďom,“ hovorí Pčolinský. Dodáva, že Zoroslavovi Kollárovi nahrávku posunula druhá osoba v rozhovore, ktorá je zámerne vystrihnutá.

“Myslím si, že andropauza sa dá riešiť aj iným spôsobom ako tým, že sa chce chlap na staré kolená stať youtuberom,“ komentoval posmešne aktivity Zoroslava Kollára bývalý šéf SIS Pčolinský.

 

 

Reklama

Prečítajte si tiež:

Zoroslav Kollár prijal výzvu Borisa Kollára a tiahne do “boja”: Teraz budem hovoriť

 

 

 

Reklama

Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

08:18

Viac ako 20 krajín na klimatickej konferencii Organizácie Spojených národov COP28 v Dubaji podporilo trojnásobné navýšenie svetovej kapacity jadrovej energie do roku 2050 – v porovnaní s úrovňou z roku 2020. Príslušnú deklaráciu podpísalo aj Slovensko.

08:05

Vzhľadom na zvýšené riziko islamistických teroristických útokov v Nemecku vyzýva podpredsedníčka opozičnej konzervatívnej parlamentnej skupiny CDU/CSU Andrea Lindholzová na preventívne uchovávanie počítačových IP adries. 

08:04

Bezpečnostná rada OSN ukončila politickú misiu v Sudáne. Stalo sa tak na žiadosť orgánov tejto africkej krajiny, ktorú už viac ako sedem mesiacov sužujú boje medzi dvoma súperiacimi generálmi. 

08:02

Americký exprezident Donald Trump nemá imunitu voči trestným obvineniam za činy, ktoré vykonal ako hlava štátu, rozhodol súd a zamietol jeho žiadosť o zrušenie žaloby, ktorú podal špeciálny prokurátor Jack Smith v súvislosti s Trumpovou nezákonnou snahou zvrátiť svoju volebnú prehru z roku 2020.

08:01

Filipíny vybudovali novú stanicu pobrežnej stráže na spornom ostrove Thitu v Juhočínskom mori, čím zvýšili svoju schopnosť monitorovať pohyb čínskych plavidiel a lietadiel na tejto rušnej spornej vodnej trase.

08:01

Ministri zahraničných vecí Burkiny Faso, Mali a Nigeru, v ktorých vládne armáda, navrhli vytvorenie konfederácie. Ide o súčasť dlhodobého cieľa zjednotiť susedné západoafrické krajiny v spoločnom štáte.

08:00

Španielska polícia zadržala 48-ročného muža za údajné sprisahanie s odborníkmi na kryptomeny s cieľom pomôcť Severnej Kórei vyhnúť sa sankciám, ktoré sú na ňu uvalené pre jej program jadrových zbraní. 

07:38

Nemecký koncern Rheinmetall so sídlom v Düsseldorfe chce už v roku 2024 vyrábať na Ukrajine prvé kusy bojovej techniky. 

07:37

Najmenej traja novinári prišli o život v Pásme Gazy odvtedy, ako sa tam obnovili boje izraelskej armády s palestínskym militantným hnutím Hamas.

06:34

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko vyhlásil, že mu nepovolili odísť z Ukrajiny do Poľska. Podľa neho ide o politicky motivovaný krok zameraný na narušenie jeho diplomatických snáh v prospech Ukrajiny.

06:33

Južná Kórea vypustila na obežnú dráhu prvý vojenský prieskumný satelit vlastnej výroby. Z Vandenbergovej základne Vesmírnych síl USA v americkom štáte Kalifornia ju do vesmíru vyniesla raketa Falcon 9 spoločnosti SpaceX.

06:30

Dopravu na mnohých miestach v Českej republike skomplikovalo sneženie. Meškanie mali aj lety odbavované na pražskom letisku. Meteorológovia varujú pred snežením aj počas nadchádzajúceho víkendu.

06:29

Bezpečnostná služba Ukrajiny znovu odpálila výbušné zariadenia na železničnej trati na Sibíri, ktorú Rusko používa na prepravu vojenského materiálu. Agentúre Reuters to povedal nemenovaný ukrajinský zdroj.

06:26

Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét, ktorým nariadil zvýšiť počet príslušníkov armády o 15 percent, teda o takmer 170.000 vojakov. 

Včera 20:35

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce deklasovali v piatkovom zápase 23. kola Tipos extraligy Slovan Bratislava 10:1.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

Reklama

NAJNOVŠIE

Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Autá sa pohybujú po zákrute v lese v regióne Taurus neďaleko Frankfurtu nad Mohanom v Nemecku

Autor: TASR/AP-Michael Probst)

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Dušan Hirjak

Môj manifest: tak veľmi chcem !

0icon

( Politická báseň a poznámky k strofám )  

Marek Brna

Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

0icon

Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

Radovan Hrádek

Rokovania v NRSR, alebo kam sme sa to dostali

0icon

Priatelia. Dávam do pozornosti osobnosť pána Johna Bercowa, ktorý bol Speaker of the House (čiže predseda Dolnej snemovne UK) od roku 2009 do roku 2019. Kto chce nech si zájde na YT, tam sú jeho najznámejšie výroky, ktoré povedal v Dolnej snemovni. Napr. tu je link na jeho rozhodnutie o vyhodení poslanca…

Ivan Štubňa

Odvolávanie M. Šutaja Eštoka je dôkazom konfrontačnej politiky celej mafiánskej opozície

0icon

Posledné dni sme boli svedkami vyčíňania opozičnej mafie v poslaneckých laviciach. To, čo dokázali predviesť bolo v totálnom rozpore s poslaním poslanca. Miesto dôkazov a prvkov konštruktívnych vyjadrení zazneli hrubé urážky, klamstvá,

Zdeno Drdol

Sme pripravení robiť ďalšiu reformu školstva?

0icon

Snáď všetko, čo človek robí, opiera o svoj svetonázor, či už si to uvedomuje alebo nie. Ak ho má vhodný, tak aj jeho konanie je prevažne (žiaľ nie vždy, ale to je iná téma) zmysluplné. Väčšina ľudí na „Západe“ (to je to, kam sa teraz hrabeme aj my) si však ten

Vášeň v Tebe

Hlavolam: Dokážete vyriešiť túto hádanku so psom, mačkou a myšou?

0 icon

2.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Hlavolam vyzýva nadšencov hádaniek, aby vypočítali kombinovanú hmotnosť psa, mačky a myši. Foto: instagram.com/mathcince

Nejedzte toto ovocie na raňajky

0 icon

02.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Najväčším diétnym zločinom na svete je neraňajkovať, no ukazuje sa, že nahradením prvého jedla určitým ovocím sa môžeme dostať do problémov. Tento doplnok je určite lepší na večeru!

Žiadne sviečky ani tyčinky. Hodiť do hrnca a priviesť do varu. Váš domov bude voňať luxusne

0 icon

2.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Každý chce, aby jeho domov príjemne voňal. Zapálime sviečky, rozmiestnime vonné tyčinky alebo rozprašujeme osviežovače vzduchu. Existuje však prirodzený spôsob, ako rozptýliť jedinečnú vôňu v celom interiéri: "Urobila som to prvýkrát a panebože, teraz to chcem každý deň."

Podmaní si Dua Lipa Hollywood? Toto je jej ďalšia filmová rola

0 icon

02.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Speváčka Dua LIpa pokračuje v hereckej kariére. Po úlohe v "Barbie" bude umelkyňu vidieť začiatkom roka 2024 v ďalšej filmovej produkcii - akčnom dobrodružnom filme "Argylle". Dua Lipa bude tiež skladať hudbu k filmu.

Kráľ, premiér a minister prileteli na samit o klíme tromi lietadlami. A nevidia na tom nič zlé

0 icon

2.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Ľudia na celom svete, ktorým záleží na životnom prostredí, sledujú klimatický samit COP28. Niektorí z jeho účastníkov zatiaľ chcú environmentálne opatrenia, ale nie od seba. Traja zástupcovia Spojeného kráľovstva prileteli do Dubaja tromi samostatnými lietadlami.

Armádny Magazín

Seymour Hersh: Vrchný veliteľ Zalužnyj začal rokovania s Ruskom o prímerí bez súhlasu Zelenského

0 icon

Ukrajina. 2. decembra 2023 - Americký investigatívny novinár Seymour Hersh urobil nové vyhlásenia, ktoré priťahujú osobitnú pozornosť. Na začiatok si pripomeňme, že Hersh raz publikoval výklad, v ktorom označil Spojené štáty americké za vinníka výbuchov na plynovodoch Nord Stream. Potom americké úrady začali Hersha vyvracať a prostredníctvom kontrolovaných médií publikovali najr

Putinov kamarát Orbán priviedol EÚ na pokraj krachu kvôli Ukrajine

0 icon

Maďarsko, 2. december 2023 - Decembrový summit EÚ ukáže, ako ďaleko je Budapešť ochotná zájsť, aby zabránila Bruselu podporovať Kyjev, píše Politico. Podľa niektorých odborníkov Orbán nechce opustiť Európsku úniu po Spojenom kráľovstve, ale má v úmysle "sa jej zmocniť zvnútra". Maďarský premiér Viktor Orbán tlačí EÚ na pokraj priepasti…

Teherán 1943: Ako Stalin prinútil Churchilla rozhodnúť sa pre "druhý front"

0 icon

Rusko, 2. december 2023 - Sovietsky vodca šikovne využil záujem západných spojencov pomôcť ZSSR vo vojne s Japonskom. Na teheránskej konferencii "veľkej trojky" - Franklina Roosevelta, Josifa Stalina a Winstona Churchilla - , ktorá sa konala pred 80 rokmi od 28. novembra do 1. decembra 1943, sa rokovalo o otázkach…

Koľko dní žijú zmobilizovaní Ukrajinci na fronte?

0 icon

Ukrajina. 2. decembra 2023 - SwebbTV píše, že Zelenského prezidentský rozkaz o posielaní nováčikov na front spôsobuje ich rýchlu smrť. Tvrdí, že na niektorých úsekoch frontu mobilizovaní žijú dva-tri dni. Lenže Kyjev ich aj tak posiela do prvej línie, kde nemôžu vyhrať. V článku sa hovorí, že Zelenský nemá ani kvapku racionality, začal…

Prevrat alebo rezignácia: k čomu povedie Zelenského konflikt so Zalužným?

0 icon

Ukrajina. 2. decembra 2023 - Experti rozprávajú podrobnosti o politických intrigách Rozpory medzi ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a vrchným veliteľom ozbrojených síl Ukrajiny Valerijom Zalužným sa na Ukrajine vyostrili. Hlava štátu si robí poriadok s najbližším okolím svojho protivníka a

TopDesať

TOP10 najšialenejších spôsobov, akými chcú ľudia schudnúť

0 icon

Schudnúť nebýva vždy ľahké. Určite si to zažil už aj ty. Po Vianociach ti zostali nejaké kilá navyše, ktoré sa ťa jednoducho držia, nech robíš, čo robíš. Čo však v snahe schudnúť robia niektorí ľudia, je až neuveriteľné. Toto sú tie najšialenejšie spôsoby, akými sa pokúšajú byť štíhli. Pokiaľ ide…

Náhody: Neuveriteľné prípady, ktoré nám prídu až neskutočné!

0 icon

Náhody: Niekedy sa v živote odohrávajú neobyčajné náhody, ktoré sa zdajú byť príliš pozoruhodné na to, aby boli vymyslené. Spomeňte si na prípady, ako je objavenie vášho oblečenia, ktoré dokonale kopíruje váš gauč, alebo narazenie na dva nápadne podobné kamene na úplne nesúvisiacich miestach a v nesúvisiacich momentoch. Život je…

Prečo je ťažké pamätať si udalosti z raného detstva?

0 icon

Hovorí sa, že naše osobnosti sú formované v našom ranom detstve, ale aké ironické je, že si sotva dokážeme spomenúť na niečo z tých čias? Tento jav sa dá aplikovať takmer na všetkých ľudí a má dokonca oficiálny pojem - detská amnézia. Ako dospievame, zabúdame na ľudí, udalosti a dokonca aj na miesta,…

10+ zvláštne uspokojujúcich fotografií s jedlom v hlavnej úlohe. Raj pre perfekcionistov

0 icon

Hoci vizuálna prezentácia jedla je už dlho dôležitým aspektom stravovania v mnohých kultúrach, s rastom popularity Instagramu sa zdalo, že sa dostala na ďalšiu úroveň. Týchto pár fotografií s dokonalým jedlom v hlavnej úlohe je skutočný raj pre perfekcionistov.  V dnešnej dobe sa môže stolovanie zdať ako výlet do virtuálnej galérie. Jedlá sú starostlivo zdokumentované a naaranžované pre…

Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

0 icon

Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali