Vatra Odovzdanosti alebo pripomienka 25. výročia vyhlásenia zvrchovanosti. Slovenská republika so SNS vo vláde, ale bez perspektívy pre národné záujmy

Bratislava 15. júla 2017 (HSP/Foto:Pixabay)

 

14. 7. 2017 sa na vrchu Nicovô, inak aj Háj zvaný, odohrala pripomienka 25. výročia vyhlásenia Zvrchovanosti Slovenskej republiky. Oproti iným rokom, napriek pomerne chladnému počasiu bola pekná účasť. S kultúrnym programom vystúpila folkloristická skupina zo Závažnej poruby a zaspieval aj súbor Senior z Liptovského Mikuláša. Treba povedať, že kultúrny program bol pekný a aj dôstojný. Vatra, hádam najväčšia v histórii týchto podujatí zatiaľ čakala, kým sa skončia príhovory hostí a kým sa zotmie

Ilustračné foto

S hlavným príhovorom vystúpil štátny tajomník Ministerstva vnútra nominovaný za SNS a viceprimátor mesta Liptovský Mikuláš. Rudolf Urbanovič. Vo svojom príhovore sa zameral viac na históriu a viac ako o vyhlásení zvrchovanosti hovoril o budúcoročnom výročí vyhlásenia Žiadostí národa Slovenského. Nepovedal takmer nič o stave zvrchovanosti v súčasnosti  a vôbec nič o víziách do budúcnosti.  Evokuje to chmúrnu predstavu o vyhliadkach Slovenského národa do budúcnosti, akoby vládnuce „elity“ už so zvrchovanosťou slovenského národa nepočítali, pretože už fakticky žiadna nie je.

Slovenská republika bola naposledy samostatná a zvrchovaná pred vstupom do Európskej Únie a najmä pred vstupom do Nebezpečnej  Antidemokratickej Teroristickej Organizácie NATO.

SNS  je vo vláde v akomsi triumviráte, kde dominuje strana, ktorá sa dá  charakterizovať ako ľavicová, národno – socialistická, pretože ukradla SNS základ programu a to sú národný a sociálny princíp. O tom kresťanskom radšej nehovoria, aby si nepohnevali moslimskú komunitu a nekresťanské elity v Bruseli.

Strana Smer robí všetko v záujme oligarchov, ktorí ovládajú náš štát a podlieza mimovládnym organizáciám, ktoré sú platené z USA jednak zo štátnych a tiež súkromných zahraničných fondov. Mimovládne organizácie vydierajú  vládu hrozbami vyostrenia vnútropolitickej situácie v štáte  majdanizáciou a tá im platí neuveriteľné peniaze na ich najrôznejšie programy, ktoré v samej podstate podrývajú právny systém SR, ničia tradície a kresťanskú kultúru a sú vlastne piatou kolónou, ktorá otvára pomyselné brány babylonské neprajníkom existencie SR. Vláda si tak hreje na prsiach anakondu, ktorá hrozí, že ju napokon zožerie.

Druhá strana je pod rúškom liberalizmu vlkom v baraňom kožuchu. Jedná sa v podstate o tých najzarytejších iredentistov a nepriateľov slovenskej štátnosti, ktorí každý deň pracujú na oslabení SR, na podkopávaní právnych základov nášho štátu. Prvé aktivity už majú úspešne za sebou. Mám na mysli dvojjazyčné nápisy na niektorých staniciach, tzv. kultúrna autonómia menšín, presúvanie finančných prostriedkov na výstavbu ciest zo severu a z východu SR na juh, do oblastí, ktoré sa majú podľa ich plánov stať neskôr súčasťou Maďarska a snahy, aby maďarský jazyk sa stal druhým štátnym jazykom na Slovensku. Nie nadarmo sa predseda HID-u  Bugár tak angažoval v rušení mečiarových amnestií a milostí prezidenta. Veď za 5000 rokov existencie  civilizácie sa nestalo, dokonca ani v tých najkrutejších tyraniách, aby už raz udelenú milosť niekto zrušil. Jedná sa o bezprecedentné narušenie právneho systému SR, spochybnenie existencie SR a fakticky začala erózia nášho štátu.

A pri tomto všetkom bolo vedenie SNS, členovia vlády a poslanci za SNS.

SNS ako vládna strana ovláda tri ministerstvá. K ministerstvu pôdohospodárstva ťažko mi niečo povedať, snáď len to, aby v uplatňovaní zákona o ochrane pôdy bolo ministerstvo dôsledné a nekompromisné, pretože, ak predáme pôdu cudzincom, sami sa staneme nechcenými vo vlastnom štáte a budeme vykorenení ako indiánske kmene v Amerike.

Máme ministra školstva, ktorý popri niektorých nesporne prospešných aktivitách nekladie dôraz na národný princíp presadzovania programu strany. Umožňuje mimovládnym organizáciám, aby vykonávali školenia na stredných a vysokých školách, kde pod pláštikom  vysvetľovania výhod členstva v Európskej únii a v takzvanom euroatlantickom spoločenstve ničia národné povedomie študentov, hovoria o výhodách globalizmu, propagujú takzvané západné hodnoty a znevažujú kresťanskú výchovu a tak ďalej.

Minister školstva, vedy a športu podporuje a navštevuje aj múzeá a inšpiruje sa školskými systémami v iných vyspelých štátoch. To je v poriadku. Škoda, len, že ho nevidíme pri pamätníkoch štúrovcov, prípadne múzeu Andreja hlinku, ale zato sme ho mohli vidieť na návšteve múzea holokaustu na  Slovensku aj v Izraeli. Študenti, absolventi najmä vysokých škôl vo veľkých počtoch opúšťajú SR, pretože tu nenájdu uplatnenie. Oslabuje sa tak intelektuálna úroveň národa, nehovoriac už o stratenom genofonde tých najšikovnejších mladých ľudí. Súvisí to pravdaže viac s ekonomikou, ako úrovňou vzdelávania, ktorá zaostáva za svetovými štandardami.

Deťom sa nepreplácajú vlastivedné výlety na pamätné miesta Slovenského národa, ale traumatizujú ich návštevami bývalého koncentračného tábora a tak namiesto hrdosti k vlastnej kultúre a histórii v nich od mladého veku vzbudzujú pocit viny a zodpovednosti predkov za holokaust, ktorý nikto nespochybňuje že bol, no židia neboli jediní, ktorí tam zomreli a naši predkovia ich nevraždili, boli to príslušníci iného národa.

Osobitnou kapitolou na ministerstve školstva sú  eurofondy. Mám na mysli Agendu 2020. Nedávno sme boli svedkami zrušenia dvoch výziev nie dlho po ich vyhlásení. Výzva, ktorá bola vyhlásená v apríli minulého roku stále nie je uzavretá, niekoľkokrát bola odložená a hrozí jej úplné zrušenie. Poukazuje to na dve veci. Po prvé na nekompetentnosť  a pomalosť  úradníkov na jednej strane  a sofistikovanosť korupčnej schémy uplatňovanej pri procese získavania NFP z fondov EÚ. Táto záležitosť v celosti spadá na hlavu ministra školstva, vedy a športu nominovaného SNS.

Tretie ministerstvo je  ministerstvo obrany.

Veľa sa najmä v alternatívnych médiách o tejto téme v nedávnej dobe popísalo. Tvorca bezpečnostnej politiky SNS pán podpredseda Hrnko bol dlho zamestnaný na ministerstve obrany, kde bol riaditeľom oddelenia, ktoré malo za úlohu najprv integráciu do NATO a neskôr ostatné činnosti súvisiace s koordinovaním vojenských  aktivít v rámci paktu NATO. Je presvedčeným zástancom našej účasti v euroatlantických štruktúrach a presadzovateľ vojenských základní na území SR. Veď napokon on je ten, čo prestrihával pásku pri otváraní tzv. Integračného centra NATO vo Vajnoroch, čo je dnes už plnohodnotná základňa NATO s potenciálom rýchleho rozšírenia prítomnosti vojsk NATO na našom území.

Na MOSR pôsobí ako štátny tajomník istý pán Ondrejčák, nominant HID –u. Je to človek z prostredia mimovládnych organizácií platených z USA, z prostredia mimovládnej organizácie STRATPOL a túto funkciu zastával už za Radičovej vlády. Jeho hlavnou úlohou je kontrolovať ministra obrany, presadzovať záujmy USA, najmä čo sa týka nákupov americkej vojenskej techniky…nákladných automobilov, vrtuľníkov, radarov, lietadiel a obrnených transportérov. Presadzuje financovanie každoročnej megakonferencie GLOBSEC, samozrejme na účet  SR, a tiež tlačí v súlade s americkou doktrínou navyšovanie rozpočtu na armádu, čo sa aj stalo.

Veľmi málo sa dáva na aktivity smerované k obrane SR, pretože v prípade vojny sa s existenciou SR nepočíta, tak načo obrana. Všetky prostriedky sú venované zvyšovaniu útočného potenciálu našej miniarmády a pritom si to sami aj platíme. Napríklad obrnené transportéry sú vyslovene útočný bojový prostriedok, nie je určený na obranu.

Vláda, súčasťou ktorej je SNS poslala 150 vojakov na územie bývalého Sovietskeho zväzu na ruské hranice, čím zo Slovenska spravila agresora a vyhlásila Rusko ako svojho najväčšieho nepriateľa. Čo napokon náčelník generálneho štábu verejne vyhlásil v diskusnej relácii vo „verejnoprávnej televízii“.  Títo vojaci nie sú určení na odstrašenie Ruska, ale ako prvosledové jednotky prvého úderu, s prežitím ktorých sa nepočíta. A za toto hlasovali všetci poslanci parlamentu za SNS.

Vedenie SNS na miesto toho, aby sa venovala tým najpálčivejším otázkam, ktoré trápia Slovenský národ, sa vybíja v činnostiach, ako rokovací poriadok parlamentu, holokaust, trinásty plat, ktorý musia zaplatiť zamestnávatelia bez adekvátnej daňovej úľavy a neriešenia záležitosti nadmerného daňového zaťaženia, zadĺženosti obyvateľstva, príčinách odchodu mladých ľudí do zahraničia, podpore vzdelávania aj na nižších stupňoch, ochrane suverenity SR, budovanie hrádze proti prenikaniu islamu a gender ideí ničiacích rodinu.

Posledný prípad porušenia stanov, čo sa v SNS stáva už normou, je prípad z Prešova, kde nie je rešpektovaný návrh krajského predsedníctva strany na kandidáta na župana. Napriek medializovanému stanovisku bratislavského predsedníctva strany ide o hrubé porušenie práv členov strany, a nielen stanov ale ide tiež o poníženie všetkých členov strany z Prešovského kraja.

A tak strana, ktorá by mala byť v prvom slede obrany zvrchovanosti Slovenského národa zradila Slovenský národ a bude jedna z tých strán, ktoré pravdepodobne spôsobia zánik slovenskej štátnosti a Slovenský národ bude existovať  v globalizovanom svete ešte nejaký čas ako folkloristický skanzen, ako pripomienka, že Slovenský národ mal istý dejinný okamih svoj vlastný zvrchovaný štát.

Jozef Žarnovičan

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

OSN: Násilie páchané na deťoch vo vojnou sužovaných krajinách prudko vzrástlo

0 icon

New York 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Násilie páchané na deťoch vo vojnou sužovaných krajinách v roku 2020 prudko vzrástlo, vyplýva zo správy Organizácie spojených národov (OSN) zverejnenej v pondelok, informovala agentúra AFP Počet únosov detí sa podľa správy zvýšil o 90 percent, zatiaľ čo počet prípadov znásilnenia a sexuálneho…

Povinný repowering pri podpore zelenej elektriny je protiústavný, odkazuje SAPI

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Povinný repowering pri podpore zelenej elektriny je protiústavný. Na základe právnej analýzy je o tom presvedčená Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI). O repoweringu pri podpore elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energií (OZE) a kombinovanej výroby elektriny a tepla (KVET) by mali…

Šéf FIFA Infantino rokoval v Kremli s Putinom

0 icon

Moskva 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sa v pondelok stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Okrem iného v Kremli hovorili o vplyve MS 2018 na futbal a jeho hodnotu v spoločnosti a tiež stratégiách pre rozvoj športu "Rusko je hrdý futbalový národ…

Z konšpirácie sa stala pravda: Ako režimistické médiá popierali laboratórny pôvod koronavírusu a agresívne na každého útočili

0 icon

Bratislava 21. júna 2021 (HSP/Foto:Flickr, TASR/AP-Peter Dejong, Pixabay)   Režimistické médiá, ktoré sa pasujú do role tých jedine správnych a pravduhovoriacich opäť raz dokázali , že sú úplne mimo a že sú to obyčajné konšpiračné média, len ich zhoda na konšpiračných témach ich robí ťažšie odhaliteľnými. To bolo reči o…

India zaočkovala počas jedného dňa rekordných 8 miliónov ľudí

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Ajit Solanki)   India spustila novú vakcinačnú stratégiu a počas úvodného dňa zaočkovala proti ochoreniu COVID-19 rekordných 8 miliónov ľudí. Informoval o tom spravodajský portál BBC Podľa novej politiky nakupuje vakcíny indická federálna vláda. Tá ich následne distribuuje do jednotlivých štátov. India patrí k najväčším producentom…

Zdá sa, že prvú bitku vo vojne policajtov vyhrala NAKA. Vyhrá celú vojnu?

0 icon

Bratislava 22. júna 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Facebook,TASR-Pavol Zachar)   Zdá sa, že dozvuky krajne kontroverzného stretnutia politických, justičných a policajných zložiek v budove Slovenskej informačnej služby (SIS) majú svoje dôsledky Ako dnes vieme, na tejto „konšpiračnej“ schôdzke sa „riešili“ neprípustné metódy časti vyšetrovateľov masívne zneužívajúcich inštitút takzvaných kajúcnikov, ktorí doslova masovo vypovedajú…

Tampa deklasovala Islanders, Point skóroval v ôsmom dueli za sebou

0 icon

Tampa 22. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Chris O'Meara)   Hokejisti Tampy Bay Lightning deklasovali v piatom stretnutí semifinále play off NHL na domácom ľade New York Islanders 8:0 a v sérii sa ujali vedenia 3:2. V zostave obhajcov titulu chýbal slovenský obranca Erik Černák pre nešpecifikované zranenie v hornej časti tela…

Čarnogurský o sobotnom Pochode za rodinu vo Viedni. „Na malom námestí nás musela chrániť polícia, inak by nás napadli prívrženci gender“

0 icon

Bratislava/Viedeň 22. júna 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Disident, jeden zo zakladateľov KDH, bývalý slovenský premiér a minister Ján Čarnogurský st. na sociálnej sieti uviedol, že uplynulú sobotu 19. júna sa zúčastnil Pochodu za rodinu vo Viedni. O dojmy sa podelil v blogu na svojich osobných internetových stránkach. Čarnogurský píše, že po…

Taliban obsadil ďalšie okresy

0 icon

Kábul 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Afganské militantné hnutie Taliban získalo v pondelok kontrolu nad ďalšími okresmi v krajine. Toto islamistické hnutie tak pokračuje v obsadzovaní území pred odchodom západných síl z krajiny po dvoch desaťročiach ich vojenskej prítomnosti, informovala agentúra DPA Afganské úrady informovali, že Taliban obsadil za posledných…

Manželom hrozí väzenie za falšovanie dokumentov na pôžičku, uviedla polícia

0 icon

Prievidza 22. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Trenčiansky kraj)   Trest odňatia slobody až na desať rokov hrozí manželom, ktorí mali sfalšovať potvrdenie na získanie pôžičky v banke. Prievidzský policajný vyšetrovateľ obvinil 32-ročnú ženu a 31-ročného muža zo zločinu úverového podvodu v štádiu pokusu, informovala v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Andrej Sablič

Ľudstvo sa nepoučilo.

0icon

Dnes so slzami v očiach celosvetová spoločnosť si pripomíname začiatok II. Svetovej vojny. V tejto súvislosti chcem len upozorniť, že II. Svetová vojna to nie je o Nemecku a Hitlerovi, ale o ekonomických vzťahoch vo svete po I. Svetovej vojne! Bolo to obdobie charakterizované menovým chaosom v podobe inflácii, ciel,…

Tony Belohorec

Pôvodne Igor Matovič chcel, aby sa vysťahoval z domu Fico. Dnes sa chce vysťahovať on sám. Dokonca zo Slovenskej republiky

0icon

Igor Matovič, v prípade že prejde referendum reálne uvažuje nad tým, že sa vystahuje zo Slovenska kvôli Róbertovi Ficovi a jeho ďalšiemu pôsobeniu v politike. Povedal to aktuálne v interview pre korporátne médium “Dostal som tip na doplnenie programu vlády: “Obchody otvárať, smerákov zatvárať.” Dokelu, škoda, že už je programko…

Ivan Lehotský st.

Niečo tu nesedí

0icon

Z oficiálnych celoeurópskych štatistík sa možno dozvedieť, že ku dňu 8. 6. 2021 došlo v Európskej únii po očkovaní proti Covidu-19 k 13 867 úmrtiam a ťažkým poškodeniam zdravia. Menované sú tam všetky štyri západné druhy očkovania. Z celkového počtu 448 miliónov obyvateľov EÚ je to 0,0031 %. Štatistika Slovenskej…

Pavol Lazar

Slovenské dôchodky v ohrození?

0icon

Dôchodky na Slovensku v ohrození! Kotlebovci od roku 2016 neustále upozorňujú na potrebný vyrovnaný štátny rozpočet a zásadnú obozretnosť pri akomkoľvek zadlžovaní. 👉 Varujú pravidelne pred tým, čo všetko spôsobí veľké zadĺženie Slovenska. 👉 Ich nespočetné upozornenia, že sociálny systém musí byť založený aj na princípe zásluhovosti, aby mohol motivovať tých,…

Ivan Štubňa

„Arbeit macht frei“ alebo „Vakcína je sloboda“

0icon

„Arbeit macht frei“ – smutne známy nápis z koncentračných táborov nacistov, známy v preklade ako prácou k slobode, práca oslobodzuje alebo práca Vás urobí slobodným. Týkalo sa to koncentrákov a cynizmus nacistov sa prejavil v tom, že keď ste neboli schopní pracovať, skončili ste v plynovej komore ako odpad. Čiže ste boli „oslobodení“ - smrťou... Dnes…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10+: Ani zvieratá niekedy nemajú svoj deň - zachytené na fotografiách

0 icon

Niektoré dni sú horšie ako tie ostatné. Akokoľvek sa snažíš si dvihnúť náladu, niekedy jednoducho nemáš svoj deň. Svoje o tom vedia aj títo domáci miláčikovia, ktorí boli našťastie pre teba zachytený fotoaparátom. Nestrácaj nádej - ak meškáš do práce, ak je pondelok, ak hneď ráno vyleješ na seba kávu…

Prečo by si radšej nemal jesť pleseň na jedle?

0 icon

Predstavte si to: konečne si môžeš dať prvé sústo svojho obľúbeného sendviča a uvedomíš si, že na chliebe sa rozrastá pleseň! Pravdepodobne sa ti to už niekedy a pravdepodobne si sa obával možných dôsledkov. A existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako na to môže telo reagovať. Aké sú teda negatívne účinky plesne na…

Záhada nacistických pokladov: Kto si privlastnil nacistické zlato? 6. časť

0 icon

Pokračujeme v poradí šiestou časťou článku s podtitulom Záhada nacistických pokladov. Celý náš cyklus minisérie článkov sa pomaly ale isto blíži k svojmu záveru. Pre všetkých fanúšikov máme však skvelú správu - v tematike druhej svetovej vojny aj jej záhad rozhodne nekončíme! Po nacistickom zlate pátrali nielen Spojenci, ale aj bežní ľudia. Pozrite sa…

5 dôvodov, prečo nosiť ponožky aj v noci

0 icon

Ponožky sú považované za prvé veci, čo Egypťania, Gréci a Rimania používali v dobe antických civilizácií. Zatiaľ čo ich hlavným účelom je udržiavať nohy v teple a zaistiť, aby si sa v topánkach cítil príjemnejšie, spánok s ponožkami môže skutočne zlepšiť tvoju  fyzickú a duševnú pohodu. 1. Ponožky ti pomôžu rýchlejši

Zrod atómovej bomby: Keď výnalezcov desí ich vlastný výtvor

0 icon

Keď prvýkrát vyskúšali tvorcovia atómovej bomby jej silu v praxi – v púšti, zostali zhrození. Výbuch bol oveľa mocnejší, ako predpokladali. Ale poďme pekne po poriadku. Vedci, ktorí za druhej svetovej vojny v supertajnom americkom výskumnom centre, sedeli na pušnom prachu. Pušnom prachu... teda to je iba zlomok pravdy, na čom skutočne sedeli. A to…

Vo svete IT

Máte problémy s prehrievaním smartfónu? Xiaomi potvrdzuje funkcie, ktoré ich majú odstrániť!

0 icon

Prehrievanie smartfónu dokáže byť celkom nepríjemnou situáciou. Svoje o tom vedia majitelia Xiaomi smartfónov, ktorí hlásia práve tieto problémy s vyššou teplotou zariadenia. Paradoxne sú to najmä vlajkové modely s čipsetom Snapdragon 888, spoločnosť sa však chystá tieto problémy vyriešiť. Ako teda bude postupovať? Portál Xiaomiadictos.com nám priniesol hneď tri…

Pripravovaná funkcia pre prehliadač Chrome opäť o čosi málo zúži priepasť medzi vašimi zariadeniami

0 icon

Google postavil Chrome ako medziplatformový internetový prehliadač, ktorý môžeme využívať, či už v počítačoch, tak aj na smartfónoch, ale aj na tabletoch. Zároveň, používatelia môžu naprieč všetkými zariadeniami synchronizovať údaje. Od prihlasovacích údajov až po históriu navštívených stránok. Najnovšie portál Androidpolice.com upozorňuje na to, že Google opäť o čosi prehlbuje…

KUGOO S1 – jedna z najlacnejších kolobežiek na trhu s dojazdom 30 km a váhou iba 11 kg

0 icon

Jedna z najdostupnejších elektrických kolobežiek na trhu a jednoznačne najlacnejšia „dospelácka“ kolobežka od overeného výrobcu KUGOO prichádza s ešte atraktívnejšou cenou. Elektrická kolobežka KUGOO S1 s dojazdom 30 km, nosnosťou až 120 kg a najmä váhou iba 11 kg je totižto momentálne dostupná za historicky najnižšiu cenu. Na e-shope Geekbuying.com…

Tvorca World Wide Web, Berners-Lee: „Ľudia sa v každodennom živote nezaujímajú o súkromie na webe“

0 icon

World Wide Web, skrátene WWW, je celosvetový hypertextový internetový informačný systém, ktorú umožňuje prístup k širokému spektru dokumentov, ktoré obsahujú odkazy na ďalšie blízke, alebo vzdialené dokumenty. Vyvinul ho v roku 1989 vedec z CERN-u, Tim Berners-Lee. Jeho vynález zmenil svet a po vyše tridsiatich rokoch sa snaží svoj výtvor zachrániť.…

Pozrite sa na kvalitu pokrytia signálu vášho operátora, ako aj na to, ku ktorému vysielaču je aktuálne pripojený váš smartfón!

0 icon

Mobilní operátori častokrát lákajú nových zákazníkov na rôzne akciové ponuky v podobe lacnejších dát, neobmedzených hovorov a podobne. Nie však vždy, všetko čo sa blyští, je aj „zlatom“. A práve preto by sme vám radi dali do pozornosti aplikáciu OpenSignal, ktorá ukazuje rozmiestnenie vysielačov operátorov vo vašom okolí a rovnako…

Armádny Magazín

"Krok k posilneniu námorníctva“. Ukrajina nakupuje britské mínolovky

0 icon

Ukrajina, 22. júna 2021 (AM) - Tento rok má Ukrajina v úmysle kúpiť dve britské minové vyhľadávače triedy Sandown. Prezident Vladimir Zelenský dnes pricestuje do Odesy, aby podpísal zmluvu o kúpe vojnových lodí.   Na začiatku 90. rokov vstúpilo do služby kráľovského námorníctva 15 mínoloviek Sandown. Tri z týchto lodí boli…

Minister obrany: Účasť Slovenska v bojovej skupine V4 Európskej únie ostáva jednou z našich priorít

0 icon

Slovensko, 22. júna 2021 (AM, MOSR) - Vyšehradská skupina má potenciál a tiež záujem rozširovať spoluprácu v oblasti obrany a bezpečnosti. Okrem prípravy spoločnej bojovej skupiny, perspektív spoločného obstarávania, či koordinácie postojov v transatlantických štruktúrach chce prehĺbiť spoluprácu aj v oblasti strategickej komunikácie. Po rokovaní ministrov obran

Aj Gruzínsko postupne sťahuje svoje jednotky z Afganistanu

0 icon

Gruzínsko, 22. júna 2021 (AM) - Posledná gruzínska jednotka umiestnená v Afganistane sa postupne vráti do svojej vlasti. Informovala o tom tlačová služba gruzínskeho ministerstva obrany.   „Prvá časť 32. práporu 3. pešej brigády dorazila do Gruzínska. Na medzinárodnom letisku Tbilisi sa s gruzínskymi mierovými jednotkami stretli ve

(Ne)známa Veľká vlastenecká vojna. K 80. výročiu prepadnutia Sovietskeho zväzu hitlerovským Nemeckom

0 icon

Slovensko, 22. júna 2021 (AM) - Vojenský historik Igor Baka v práci „Slovenská armáda vo vojne proti Sovietskemu zväzu a slovensko-nemecké vzťahy 1941-1945“ uvádza, že čo sa týka samotného útoku proti ZSSR, nacistické Nemecko naň spočiatku nerátalo s účasťou iných štátov okrem Rumunska a Fínska, ktoré mali voči ZSSR územné požiadavky. Avšak aj i

Republika Srbská nedovolí Bosne a Hercegovine vstúpiť do NATO

0 icon

  Bosna, 22. júna 2021 (AM) - Banja Luka nemení svoj postoj k vojenskej neutralite Bosny a Hercegoviny (BiH) a naďalej vystupuje proti vstupu krajiny do NATO. Takéto vyhlásenie urobil predseda prezídia Bosny a Hercegoviny Milorad Dodik.   Minister obrany Bosn

Svetlo sveta

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali