NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko sa pripravuje na nový „rok vojny“ proti Kyjevu v roku 2026. Reagoval na slová ruského prezidenta Vladimir Putin, že Moskva „určite“ dosiahne svoje ciele, vrátane obsadenia ukrajinského územia, ktoré si nárokuje.

19:53

Nemecké vojenské námorníctvo prevzalo do užívania na základni Nordholz prvý bojový vrtuľník NH90 Sea Tiger. Do roku 2030 má „Deutsche Marine“ získať celkovo 31 strojov tohto typu.

19:53

Desiatky rumunských novinárov a niekoľko mimovládnych organizácií podpísali otvorený list na podporu webu Recorder.ro a jeho investigatívy Justiie capturata (Zajatá spravodlivosť). Na podporu sudcov a prokurátorov, ktorí verejne kritizovali systémové zneužívanie právomocí v súdnictve a politický vplyv, sa už niekoľko dní konajú protesty.

19:52

Ruský prezident Vladimir Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska. 

19:32

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva varoval Európsku úniu pred odkladaním podpisu dohody o voľnom obchode s juhoamerickým blokom Mercosur. Únii odkázal, že ak dohoda nebude podpísaná podľa plánu túto sobotu (20. 12.), nebude počas jeho pôsobenia v úrade podpísaná vôbec. Na dohode sa pracovalo 26 rokov, pripomenul Lula s tým, že mu už „došla trpezlivosť“.

19:31

Český prezident Petr Pavel telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Hovorili spolu o pokračujúcej českej podpore Ukrajiny, pokroku v mierových rokovaniach, situácii v Kupiansku i muničnej iniciatíve.

19:30

Dánska vláda navrhla rozšírenie zákazu nosenia odevov zahaľujúcich tvár na verejných priestranstvách aj pre školy a univerzity. Návrh zákona by mala v parlamente odprezentovať vo februári 2026.

19:29

Fínsky premiér Petteri Orpo sa ospravedlnil ázijským krajinám za rasistický škandál, do ktorého sa zapojili aj politici jednej z koaličných strán.

19:28

V severotalianskom meste Busto Arsizio sa objavilo ďalšie graffiti s nápisom „Spara a Giorgia” (Zastreľte Giorgiu).

19:27

Grécka polícia rozbila rozsiahlu drogovú sieť, ktorá do Európy pašovala kokaín. Po víkendovej razii neďaleko francúzskeho pobrežia zadržali desať ľudí.

19:23

Taliansko zatiaľ nie je pripravené podpísať dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a juhoamerickým združením Mercosur. Vyhlásila to premiérka Giorgia Meloniová, ktorá zároveň vyjadrila presvedčenie, že podmienky na podpísanie by mohli byť splnené začiatkom budúceho roka.

19:06

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že plán Európskej únie na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie ukrajinskej obrany je nevyhnutný, aby sa zvýšil tlak na ruského prezidenta Vladimira Putina. 

19:05

Francúzsko vyšetruje bezpečnostnú hrozbu zo zahraničia pre škodlivý softvér, ktorý infikoval počítačový systém osobnej lode v Stredomorí. V prípade použitia by mohol umožniť diaľkové ovládanie plavidla, uviedol minister vnútra Laurent Nuez.

19:04

V Bruseli sa uskutoční summit Európskej únie a západného Balkánu, na ktorom bude Slovensko zastupovať premiér Robert Fico. Otázka rozširovania Únie o krajiny tohto regiónu sa stáva čoraz naliehavejšou, a to najmä z geopolitických dôvodov.

19:03

Európsky parlament schválil uznesenie na podporu tzv. vojenského schengenu proti potenciálnej ruskej agresii. Poslanci v ňom požadujú odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci EÚ, ako aj modernizáciu železníc, ciest, tunelov a mostov.

19:02

V Anglicku začali štrajkovať rezidentní lekári už po štrnástykrát za menej ako tri roky za zlepšenie svojich platov a počet pracovných miest.

19:02

Chorvátsko podpísalo kontrakt na nákup až do 420 nákladných terénnych vojenských áut značky Tatra v hodnote 212 miliónov eur v rámci spoločného obstarávania s Českom a Slovenskom. Oznámilo to chorvátske ministerstvo obrany.

19:01

Ruská Severná flotila oznámila, že jej stíhacie bombardéry Su-24M úspešne zvládli nočné tankovanie vo vzduchu v úplnej polárnej tme.

18:57

Biely dom nepotvrdil plány nových sankcií proti Rusku, informuje agentúra Reuters.

„Úlohou ministerstiev je pripraviť možnosti postupu pre prezidenta,“ uviedol pre agentúru predstaviteľ Bieleho domu.

Agentúra Bloomberg skôr informovala, že USA pripravujú nové sankcie proti Putinovi, ak odmietne mierový plán.

17:51

Zelenskyj sa zúčastní na zasadnutí Európskej rady, ktoré sa uskutoční 18. – 19. decembra v Bruseli.

O tom informoval novinárov v stredu európsky úradník.

Zelenksy pôvodne plánoval zúčastniť sa na samite prostredníctvom videokonferencie.

17:24

The Washington Post tiež píše, že USA vyvíjajú tlak na Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva.

Podľa informácií tohto vydania čelí tlaku belgický premiér De Wever a ďalší európski lídri.

Američania podľa denníka „jasne dali najavo“ Európanom, že chcú tieto prostriedky využiť na dosiahnutie mierovej dohody o Ukrajine.

17:17

Orbán vyhlásil, že otázka konfiškácie zmrazených ruských aktív nebude na programe samitu EÚ v Bruseli, ktorý sa začne zajtra.

Pripomíname, že ústrednou témou samitu je využitie aktív Ruskej federácie na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine, čo sa považuje za krok rovnocenný s konfiškáciou aktív. Pripomíname, že proti tomu sa vyslovilo 7 krajín EÚ, vrátane Belgicka, ktoré drží väčšinu aktív.

Podľa médií USA vyvíjajú silný tlak na Európu, aby upustila od myšlienky poskytnutia reparančného úveru.

17:12

Kandidát na ministra životného prostredia za stranu Motoristi sebe Filip Turek požiadal českého prezidenta Petra Pavla o stretnutie a čaká na určenie termínu.

16:33

Devätnásť členských krajín Európskej únie vyzvalo Európsku komisiu financovať takzvané návratové centrá v tretích krajinách pre neúspešných žiadateľov o azyl. 

16:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V Maďarsku sa začala maďarsko-turecká vládna schôdza

Budapešť 24. februára 2015 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP-MTI, Janos Marjai, Szilard Koszticsak)

 

Úloha Turecka v nadchádzajúcom období významne vzrastie z hľadiska energetickej bezpečnosti strednej Európy

Rokovaním maďarského ministra zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Pétera Szijjártóa s ministrom hospodárstva Turecka Nihatom Zeybekcim a tureckým ministrom zahraničných vecí Mevlütom Čavušoglom v Budapešti začala sa dnes maďarsko-turecká vládna schôdzka.

Podľa agentúry MTI predseda maďarskej vlády Viktor Orbán bude rokovať s tureckým premiérom Ahmetom Davutoglom.

Úloha Turecka v nadchádzajúcom období významne vzrastie z hľadiska energetickej bezpečnosti strednej Európy, pretože Turecko bude prepravovať zemný plyn pôvodne určený pre projekt Južný prúd, píše sa vo vyhlásení maďarského rezortu diplomacie. Záujmom Maďarska je, aby sa tento plyn z Ruska dostal do strednej Európy.

.

Ministri Maďarska a Turecka rokovali o možnostiach investícií súvisiacich s tranzitom ruského plynu tak na západnom Balkáne, ako aj v strednej Európe. V rozhodovaní o investíciách bude mať podľa nich Turecko kľúčovú úlohu, pretože na ňom bude záležať, ktorým smerom bude exportovať ruský plyn.

Šéfovia rezortov hovorili o rozvoji obchodných vzťahov Maďarska a Turecka, ako aj o maďarskej pomoci na zlepšenie podmienok 1,6 milióna utečencov v Turecku vo forme mobilných čističiek odpadových vôd.

Predsedovia vlád Maďarska a Turecka po rokovaní vystúpia s prejavom na turecko-maďarskom obchodnom fóre.

 

Orbán: Musíme sa snažiť, aby sa plyn cez Turecko dostal do strednej Európy

.

Je potrebné pracovať na tom, aby sa zemný plyn cez Turecko dostal do strednej Európy, teda aj do Maďarska, vyhlásil dnes predseda maďarskej vlády Viktor Orbán po schôdzke s tureckým premiérom Ahmetom Davutoglom v Budapešti.

Podľa agentúry MTI Orbán povedal, že cieľom Maďarska je, aby v budúcnosti plyn prichádzajúci cez Turecko bol prepravený na maďarské územie cez Srbsko.

Maďarský premiér poznamenal, že s tureckým partnerom sa zhodli v tom, že nebolo by dobré, keby sa v budúcnosti v “Eurázii” ďalej stupňovalo napätie. “Namiesto neustálej otázky západ či východ máme záujem na tom, aby sa dalo konštatovať, že západ a východ,” povedal Orbán.

Davutoglu ocenil dynamický rozvoj turecko-maďarských vzťahov a dodal, že Ankara je pripravená všemožne pomôcť strednej Európe v oblasti energetiky.

Turecký premiér poďakoval Orbánovi za to, že Maďarsko venuje vo svojej zahraničnej politike mimoriadnu pozornosť Turecku, a vyjadril vďaku za vytrvalú podporu Maďarska v snahách Turecka o vstup do Európskej únie.

.

Maďarsko navštívil naposledy turecký premiér – Recep Tayyip Erdogan – pred dvoma rokmi. V decembri 2013 Orbán opätoval jeho návštevu.

 

Orbán po schôdzke s Davutoglom: EÚ už nie je úspešná, ale Turecko je

Bolo by dobré analyzovať, ako je možné, že Európska únia už nie je úspešná, ale Turecko, Singapur, Rusko alebo Čína, ktoré sa neriadia ideami EÚ, sa stali úspešnými. Povedal to dnes v Budapešti predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na tlačovej konferencii po schôdzke s tureckým premiérom Ahmetom Davutoglom.

Podľa internetového vydania týždenníka Heti Világgazdaság predseda maďarskej vlády uvedenými slovami reagoval na novinársku otázku týkajúcu sa neliberálnej demokracie v Turecku. Orbán povedal, že nasledovať príklad iných krajín treba veľmi opatrne, avšak napriek všetkému by bolo vhodné analyzovať uvedenú otázku úspešnosti.

Ako dodal, Turecko je čo do populácie najmladšou krajinou. Rodí sa tam podstatne viac detí než v ktorejkoľvek európskej krajine. “Svedčí to o tom, že hodnota rodiny v Turecku je veľmi vysoká. Ponaučením je, že rodiny treba podporovať, ich hodnotu treba zachovávať a na rodiny treba stavať,” zdôraznil maďarský premiér.

Davutoglu označil Maďarsko z istého hľadiska za bližšieho partnera Turecka, než sú niektoré susedné krajiny. Maďarsko i Turecko majú podobné postoje v rámci NATO, ako i k otázkam EÚ, preto sú vzťahy týchto krajín stabilné. “Všetci sme vnukmi Attilu,” zdôraznil turecký premiér: Turci totiž vždy radili Húnov medzi svojich predkov.

Orbán poznamenal, že Maďari stále hovoria najviac o dejinách s Turkami. “V taký čas si vždy pripomenieme legendy, pripomenieme si myšlienku, že sme Attilovými vnukmi, že sme hrdinsky bojovali proti sebe, že Rákoci a Košut našli útočisko napokon v Turecku, ale nakoniec v prítomnosti existujú obe krajiny ako suverénne a hrdé štáty,” cituje Heti Világgazdaság slová maďarského premiéra.

ml

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.

Ústavný súd pozastavil účinnosť zákona o transformácii ÚOO na nový úrad

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad. Rozhodol o tom v stredu…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

O ukradnutí ruských rezerv. Belgicko tvrdí, že vyjednávania sa začínajú odznova

24 hodín pred samitom EÚ Belgicko oznámilo, že rokovania o „reparačnom úvere“ pre Ukrajinu sa vrátili späť

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď úplne stratíš súdnosť: Merz vyhlásil, že nemecké jednotky môžu byť vyslané na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že nemecké jednotky sa môžu zapojiť do koalície na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny na Ukrajine…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koaličná poslankyňa v hľadáčiku „študentstva”

Poslankyňa Paula Puškárová sa stala terčom rebelskej časti študentov

17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci, vyhlásil veliteľ operačného velenia švédskych námorných síl Marco Petkovič v éteri švédskej televíznej stanice…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová pred stretnutím lídrov Európskej únie zvýšila stávky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová deň pred dôležitým stretnutím 27 lídrov Európskej únie v Bruseli zvýšila stávky a…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto kryje Igora Matoviča?

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš upozornil na nepriamu korupčnú schému, ktorá siaha až k Igorovi Matovičovi, a vyzýva orgány činné v trestnom konaní,…

17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po ruských útokoch má tretina ukrajinských obranných podnikov problémy

Rusko začalo cielene útočiť na sklady vojenského materiálu, problémy s dodávkami začali u tretiny obranných podnikov Ukrajiny, tvrdí ukrajinský vojenský…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Realitný maklér pre HS: Ceny bytov v Bratislave už neporastú raketovo, čaká nás skôr stagnácia. Predávať sa bude stále, no nie ako v minulých rokoch a kupujúci majú priestor zjednávať

Ceny nehnuteľností na Slovensku za ostatné roky prudko rástli, výnimkou nebol ani rok 2025. Šialené sumy za vlastné bývanie, ale…

17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prejednávajú sa tri skutky Daniela Lipšica

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR dnes pokračuje disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR Danielom Lipšicom. Jeho disciplinárne stíhanie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem – všetkým občanom začali vyplácať 200 dolárov raz za tri…

17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hlasovanie o využití zmrazených ruských aktív môže vytvoriť nebezpečný precedens

Brusel chce obísť hroziace veto zo strany Slovenska či Maďarska a využiť právnu kľučku nachádzajúcu sa v európskych zmluvách. Neopodstatnené…

17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Andrea Predajňová končí vo funkcii generálnej riaditeľky SNM

Generálna riaditeľka Slovenského národného múzea Andrea Predajňová končí na svojom poste. TASR o tom informovala Petra Demková, riaditeľka odboru komunikácie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko sa pridáva k Slovensku a hrozí vetom

Maďarská vláda zdieľa rovnaký postoj ako tá slovenská a odmieta finančné a právne záväzky voči Ukrajine. Vyplýva to z vyjadrení maďarského ministra pre…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Koľko zvierat dokážete nájsť? Tento hlavolam preverí vaše schopnosti

Koľko zvierat sa skutočne skrýva na tomto obrázku, dokážu zistiť len tí najpozornejší. Táto vizuálna výzva otestuje vašu rýchlosť, koncentráciu…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu s Ukrajinou, informuje agentúra Bloomberg…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lewandowski mieri po sezóne do MLS. Jeho manželka Anna si už bola pozrieť Chicago

Kariéra poľského futbalového ostrostrelca Roberta Lewandowského by mohla po FC Barcelona pokračovať v zámorskej MLS Tridsaťsedemročnému útočníkovi na konci aktuálnej…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Europarlament odporúča vytvorenie „vojenského Schengenu“ na posilnenie vojenskej mobility

Európsky parlament v stredu prijal uznesenie, ktorým vyzval na odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Už aj Nemci majú hráča s vyše 1000 bodmi v NHL. Draisaitl sa zaradil za Šťastného a Jágra

Víťazstvo hokejistov Edmontonu v Pittsburghu malo špeciálnu príchuť pre Leona Draisaitla. Vďaka asistenciám pri štyroch góloch hostí sa prehupol cez…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Premiér nepodporí využitie zmrazených aktív na podporu vojny na Ukrajine

Premiér Robert Fico nepodporí na zasadnutí Európskej rady v Bruseli žiadnu schému, teda ani využitie zmrazených ruských aktív, ktorá by…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

EÚ uvalila sankcie na francúzskeho občana, ktorý “šíril ruskú propagandu”

EÚ schválila nové sankcie proti Rusku kvôli „tieňovej flotile“ a zahraničnému zasahovaniu, píše denník AA. Medzi menami sa nachádza aj…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi

Čína, 17. decembra 2025 - Držitelia digitálnych mien zo „skupiny piatich“ môžu podľa želania konvertovať svoje CBDC na zlato.  …

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Čo stojí za myšlienkou USA vytvoriť alternatívu k G7 s Ruskom

USA, 17. decembra 2025 - Spôsob, ako si opäť „kopnúť“ do Európy. Američania tradične milujú politické „stavebnice“: predstavujú si svet…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Vianočné trhy s policajtmi a zábranami? Aj takto vyzerá „progres“

Adventná atmosféra vianočných trhov sa v európskych mestách premenila na masové protesty, ktoré niekedy končia teroristickým útokom. Aj to je…

17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Xabi Alonso otvorene o škandále Barcelony s rozhodcami. "Nie je to normálne..."

Tréner futbalistov španielskeho klubu Real Madrid Xabi Alonso sa postavil za výzvu prezidenta \"bieleho baletu\" Florentina Péreza na „spravodlivosť“ v…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že Rusko sa pripravuje na nový „rok vojny“ proti Kyjevu v roku 2026. Reagoval na slová ruského prezidenta Vladimir Putin, že Moskva „určite“ dosiahne svoje ciele, vrátane obsadenia ukrajinského územia, ktoré si nárokuje.

19:53

Nemecké vojenské námorníctvo prevzalo do užívania na základni Nordholz prvý bojový vrtuľník NH90 Sea Tiger. Do roku 2030 má „Deutsche Marine“ získať celkovo 31 strojov tohto typu.

19:53

Desiatky rumunských novinárov a niekoľko mimovládnych organizácií podpísali otvorený list na podporu webu Recorder.ro a jeho investigatívy Justiie capturata (Zajatá spravodlivosť). Na podporu sudcov a prokurátorov, ktorí verejne kritizovali systémové zneužívanie právomocí v súdnictve a politický vplyv, sa už niekoľko dní konajú protesty.

19:52

Ruský prezident Vladimir Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska. 

19:32

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva varoval Európsku úniu pred odkladaním podpisu dohody o voľnom obchode s juhoamerickým blokom Mercosur. Únii odkázal, že ak dohoda nebude podpísaná podľa plánu túto sobotu (20. 12.), nebude počas jeho pôsobenia v úrade podpísaná vôbec. Na dohode sa pracovalo 26 rokov, pripomenul Lula s tým, že mu už „došla trpezlivosť“.

19:31

.

Fotografie, ktoré dokazujú, že nešťastie si vždy nájde cestu

Nešťastie je presne ten typ životnej skúsenosti, ktorý dokáže zmeniť úplne obyčajný deň na sériu absurdných, frustrujúcich a niekedy až…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Slovensko zablokovalo posudzovanie žiadosti Kosova o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maršal Naughton vyzval na pripravenosť na vojnu s Ruskom

Ukrajina, 17. decembra 2025 - V Británii sa začala nová vlna protiruskej hystérie. Po novej šéfke zahraničnej spravodajskej služby MI6 Blaise…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Úradníci Trumpovej administratívy vyvíjajú veľmi silný tlak na európske vlády, aby odmietli „reparačný úver“ Ukrajine

Informovali o tom noviny Politico štyria úradníci EÚ

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov