Ukrajina Američanom nevyšla podľa plánu

Kyjev/Washington 26. februára 2017 (HSP/rusvesna/Foto:TASR/AP)

 

Ukrajina sa ukázala byť zlým nástrojom pre USA, Rusku však poslúžila. Analytici USA si momentálne lámu hlavu, ako je možné, že napriek investovaniu miliardových súm a nasadeniu všetkých ukrajinských pseudoelít, vydráždeniu tupej rusofóbie medzi Ukrajincami, ktorí sa tešia z toho, že ukrajinská armáda ostreľuje civilné oblasti miest, vraždí ženy a deti, očakávané výsledky sa nedostavujú tak, ako Američania plánovali, píše vo svojom článku na Rusvesne Dmitriuj Dzygovbrodskijn.

Rovnako je to s Krymom. Americké spravodajské služby urobili ozajstne detailné plány a napriek tomu sa Krym nepodarilo získať, práve naopak. Niekde urobili neoconi chybu, keď napriek všetkým výpočtom a stratégii  sa Krym trvalo stal súčasťou Ruska.

Na archívnej snímke Victoria Nulandová na návšteve majdanu

Ukrajina napriek všetkým snahám už tri roky pracuje v prospech Ruska. Kým nezačal majdanovský bordel na Ukrajine,  vetvy Nord Stream a South Stream ostávali v rovine úvah a plánov. Vďaka Ukrajine sa stali faktom. Dôvod je prozaický, Európa ako slúžka USA súhlasila síce s politikou Obamu a jeho administratívy, je však natoľko pragmatická, že sedieť so zmrznutým sopľom cez zimu bez ruskej energie určite zostať nechcela a nechce.

Navyše západná Európa si neželá priamu vojnu s Ruskom. Európa a Rusko si už v minulosti skrížili priamo viackrát zbrane (napríklad švédsky kráľ Karol XII., pruský panovník Fridrich Veľký, francúzsky Napoleon, nemecký Hitler) a nikdy to pre Európu nedopadlo dobre. Európa nechce priamu vojenskú a ani energetickú vojnu s Ruskom, hystéria niektorých marginálnych rusofóbnych politikov ktorí chrčia o ruskej hrozbe a burcujú do rozhodného boja proti Rusku  je len zúfalým štekotom a zavýjaním roztrasených psov na karavánu.

Na Ukrajine sa kvôli Majdanu toho vykonalo naozaj mnoho zlého. Veľká časť Ukrajincov sa nechala zombifikovať a teraz už nedokážu vyskočiť z idúceho vlaku, ktorého rušňovodič a posádka sa rúti do záhuby. Ale ako sa hovorí, každému to, čo mu patrí a každý musí zodpovedať za to, čo napáchal.

Do Majdanu 2014 aj po rozpade ZSSR pretrvávala existencia zastaralých a neefektívnych výrobných vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinou, ktoré boli dedičstvom po bývalom ZSSR. Napriek tomu, že to nebolo pre Rusko výhodné, Rusi udržiavali pri živote vojensko-priemyslový komplex a Ukrajinci bez problémov existovali na Ruskom trhu. To všetko je však už minulosťou, Rusko prestalo od Ukrajiny kupovať niektoré komponenty do motorov, o ktoré mali Rusi v minulosti ako jediné  záujem.

Rusko vyrába dnes bez problémov tieto komponenty samo, do Ruska utekajú nadaní ukrajinskí konštruktéri a inžinieri, ktorí okamžite získavajú občianstvo a dôstojné podmienky pre život. Rusko už nemusí brať ohľad na „spriatelený režim na Ukrajine“ a Rusi už nemusia na Ukrajinu doplácať. Ukrajina sama doplatila na hlúposť vlastných politikov, ktorí tancovali tak, ako im USA pískali.

Za éry ZSSR vyrábala Ukrajina najväčšie lietadlo na svete – Mriju. Dnes už nevyrába, väčšina konštruktérov pracuje v Rusku Foto: screenshot youtube

Ruský vojensko-priemyslový komplex už v ničom nezávisí od Ukrajincov a nevýhody prerušenia vzájomných rusko-ukrajinských vzťahov už začínajú mnohým inteligentným Ukrajincom dochádzať. Žiaľ títo inteligentní Ukrajinci nesedia v Kyjeve, momentálna kyjevská politická garnitúra je bandou hlupákov, ktorých absolútne nezaujíma osud vlastnej krajiny a servilne slúžia záujmom USA.

Rusko už teda nebude ďalej podporovať Ukrajinu a ukrajinskú elitu, ako to bolo v posledných 25 rokoch. Kontakty sú prerušené, pretože sa ich Ukrajinci rozhodli prerušiť. Obdobie ruskej pomoci sa skončilo, a Rusi prajú Ukrajine všetko najlepšie. Samozrejme, ak budú Ukrajinci potrebovať plyn, alebo ropu – radi im ich Rusi predajú , ale už nie za zvýhodnené ceny. Ukrajina bude platiť toľko čo ostatné štáty.

Ak nebudú chcieť Ukrajinci kupovať od Ruska, môžu sa obrátiť na Európu, alebo krajiny Perzského zálivu. Od Arabov môžu kupovať drahšiu ropu ako z Ruska, možno im ale Nemci alebo Američania budú dodávať plyn a ropu zadarmo a z vďačnosti. Určite totiž všetci v Európe vedia, že ak by nebolo Ukrajiny, ktorá bráni civilizovanú Európu za pomoci svojich neonacistických bataliónov, tak by hordy ruských vojsk už dávno celý európsky kontinent prevalcovali a zlikvidovali.

Ukrajina je teda živým príkladom deštrukcie a klamlivej americkej zahraničnej politiky. Ukrajinu využili ako pešiaka, vyrabovali a sľúbené ukrajinské zisky neprišli.  Americkí plánovači  z tajných služieb sa však evidentne prerátali aj v inom. Od roku 2014 sa počet spojencov Ruska zvýšil, Rusko kvôli ekonomickým sankciám nepadlo na kolená a práve naopak, rozhodne sa vrátilo do vysokej globálnej politiky, pričom vytláča USA z Blízkeho východu, Ázie a posilňuje svoj vplyv v Afrike i Latinskej Amerike.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov svojho času diplomaticky vyjadril ruský postoj na dianie v republikách Spoločenstva Nezávislých Štátov i vo svete nasledovne: „Každá z republík musí samostatne zodpovedať za svoj vlastný rozvoj. To rezonuje s naším ruským prístupom. Vždy sme boli za to, aby všetci mali viac samostatnosti a nezávislosti, pretože závislosť je znakom neslobody.  Nezávislosť prináša viac rešpektu k zákonným a legitímnym záujmom každého štátu“

Na snímke Sergej Lavrov

Západ a USA sa teraz  snažia zbaviť sa zodpovednosti za riešenie ukrajinského problému. Už ich nebaví liať do Ukrajiny peniaze, to znamená, že peňazí do tohto projektu tečie čoraz menej, ekonomika sa vďaka ukrajinskému roztrhaniu vzťahov s Ruskom už takmer celá zrútila a Ukrajina sa blíži ku kolapsu. U ukrajinských oligarchov a politikov sa zhoršuje nálada a presadzuje sa veľmi jednoduché a dravé riešenie ako sa dostať z problémov „Zožeriem a zničím ťa dnes, aby si ma ty nemohol zožrať a zničiť zajtra“

Dnes existuje na Ukrajine niekoľko hráčov, ktorí sú schopní ovplyvňovať procesy na Ukrajine. Týchto hráčov už nie je veľa a je možné ich zrátať na prstoch jednej ruky. Vypadli z hry viacerí oligarchovia, ktorí ako šedé eminencie stáli počas 25 rokov existencie Ukrajiny v pozadí a riadili dianie v krajine. Počas svojho bezbrehého a spupného rabovania Ukrajiny dospeli k názoru, že sú feudálmi petľurovskej krajiny, ktorá stojí nad zákonmi.  Za 25 rokov svojej samostatnej existencie sa Ukrajina zmenila na spoločenstvo arogantných banditov.

V roku 2014 si však títo oligarchovia neuvedomili, že realita sa začala meniť. Ich svet, v ktorom boli zvyknutí beztrestne rabovať a presadzovať svoju vôľu sa začal meniť. Zrazu si uvedomili, že narazili na ešte silnejšieho pána ako sú oni sami a ten im začal tvrdo meniť pravidlá hry, dokonca sa mu nepáči ak miznú jeho doláre v ich vreckách. Navyše narušenie vzťahov s Ruskom sa začína bolestne odrážať na ich vlastných „pseudodŕžavách“ a mnohí z nich pocítili výrazné ekonomické straty. Zrazu oligarchom nič nevychádza, príliš rýchlo rastú v krajine odstredivé sily a ústredná moc v Kyjeve si uzurpovala právo najvyššieho lokaja, ktorý sa snaží odstaviť oligarchov od finančného toku Západu, samozrejme nie pre blaho Ukrajiny, ale v ich vlastnom koristníckom záujme. Oligarchovia sa dostali na kolená.

Na snímke Igor Kolomojskij

Ďalšiu časť ukrajinského politického spektra predstavujú politické elity, ktoré sa odvolávajú na proruské cítenie a pôvod, v roku 2014 prijali bez problémov zmenu politického režimu a nijako sa neaktivizovali. Nepostavili sa proti besneniu v Odese, alebo v Donecku a Luhansku. Sú to majstri sedenia na dvoch stoličkách, teraz však zacítili možnosť vrátiť sa do hry. Ani oni zrejme nechápu, že situácia sa zmenila a nikomu už nie sú potrební. Ich snahy, ambície a plány nikoho nezaujímajú, Rusko ich nepotrebuje. Nemajú čo zaujímavé Rusku ponúknuť, nemajú nič s čím by mohli handlovať.  V podobnej situácii sú aj Ukrajinci z Janukovyčovho okolia, ktorí utiekli do Moskvy. Takisto nemajú čo ponúknuť a Moskve nič nebráni namiesto nich komunikovať s Doneckom a Luhanskom.

Na snímke Viktor Janukovyč

Na ukrajinskom teritóriu ostávajú niekoľkí aktéri, ktorí mútia vodu. Ide najmä o Turčinova, Avakova, Porošenka a Tymošenkovú.

Alexander Turčinov je šialený sektor pastor baptistickej sekty, ktorý sa od Majdanu 2014 snažil vtiahnuť Rusko do priamej konfrontácie a vojny na Ukrajine, pričom Rusov neustále vykresľoval ako agresora. Tento besný pes Obamovej administratívy sa snažil hrýzť v americkom mene. V jeho réžii sa uskutočnil krvavý masaker v Odese dňa 2. 5. 2014, kedy ukrajinskí banderovci v Dome odborov vraždili a zaživa zapaľovali ruskojazyčných protestujúcich obyvateľov za pokryteckého mlčania západných médii. Turčinov má prsty aj v neustálom narušovaní Minských dohôd. Pozícia Turčinova na Ukrajine je dnes slabá a nebezpečná. Veľa naznačuje aj skutočnosť, že sa doteraz nemohol stiahnuť ako Jaceňuk, USA ho evidentne odpísali.

Na archívnej snímke vľavo Arsenij Jaceňuk a Alexander Turčinov

Ďalším, ktorý ostáva v hre v ukrajinskom politickom ringu  je súčasný prezident Peter Porošenko. Hlavný veliteľ ukrajinskej armády, ukrajinský prezident, čokoládový kráľ. Momentálne garantuje aj Európe a aj Rusku, že pokiaľ sa nedokončí do roku 2019 ďalšia vetva North Stream a South Stream bude plyn spoľahlivo prúdiť do Európy cez Ukrajinu. Porošenko však chápe, že jeho čas sa kráti a aby sa zachránil bude musieť niečo vymyslieť. Najlepšie by bolo odstrániť svojich politických oponentov na Ukrajine, aby ostal jediný, s kým bude môcť Západ a Rusko komunikovať.

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

Arsen Avakov je ministrom vnútra, má pod patronátom bezpečnostné sily a ovláda aj väčšinu dobrovoľníckych bataliónov, vrátane neonacistického Azova. Väčšina veliteľov dobrovoľníckych bataliónov, ktorí pripravujú pôdu pre nový Majdan v Kyjeve, hrá v jeho mene.  Zbavil sa Saakašviliho, jeho vzťahy s Porošenkom sú značne napäté. Pre Rusko je neprijateľný, má podobne krvavé ruky ako Turčinov.

Tymošenkova  „plynová princezná“ s  prijateľnými politickými aktívami pre Európu. Neovláda žiaden silový rezort, je však momentálne na Ukrajine najmenej skompromitovaná, takže s ňou komunikujú aj európski lídri a aj Donald Trump a politické elity USA. Tymošenková svojimi škandálmi v minulosti jasne ukázala, že jej záleží v prvom i druhom rade na vlastnom osobnom prospechu. Je totálne skorumpovaná a manipulovateľná. Je pragmatická a mimo akejkoľvek ideológie, ochotná k ľubovolnému kompromisu a bez protestov bude slúžiť. Predstavuje tak veľmi vhodného adepta na vrcholné politické posty nielen na Ukrajine, ale aj v EÚ.

Na snímke predsedníčka ukrajinskej strany Baťkivščina a bývalá premiérka Júlia Tymošenková

Ruskí analytici rozpracovali maticu, ktorá naznačuje, ako sa môže situácia na Ukrajine vyvinúť.  Na Ukrajine po odstavení Turčinova vznikol zaujímavý triumvirát, ktorý bojuje o moc a ktorý súperí o všetko.  «Ав»  – znamená Avakov,  «По»  – Porošenko, «Ти» – Tymošenková

Porošenko a Avakov môžu zničiť silovým spôsobom svojich oponentov. Tymošenková túto možnosť nemá. Môže len mediálne zasahovať do zápasu na Ukrajine, pričom na svojej strane má sympatie EÚ a USA, pretože je najslabšia a najľahšie tvarovateľná. Západní partneri však do nej veľmi financie vrážať nebudú a počkajú si na to, ako sa celý zápas o moc na Ukrajine vyvinie. Netreba robiť žiadne prudké pohyby a treba nechať Ukrajincov, nech si to vybavia sami so sebou. Európe a Rusku je absolútne jedno, kto navarí nový ukrajinský boršč a naseká do neho slaninu z vlastných súperov. Komunikovať sa bude s tým politickým exponentom, ktorý vyjde zo zápasu víťazne. Dôležité je aby nový víťaz zabezpečil svoje povinnosti vo vzťahu k európskym i ruským investorom a chránil ich záujmy.

Keď sa začne vnútorný politický problém na Ukrajine riešiť, vyrieši sa veľmi rýchlo, v priebehu niekoľkých dní. Pokiaľ bude Porošenko biť Avakova a Avakov sa rozhodne vysporiadať  s Tymošenkovou, víťazom sa stane Porošenko. Pokiaľ Avakov zaútočí na Porošenka a ten bude riešiť problémy s Tymošenkovou, zvíťazí Avakov. Tymošenková nedokáže z politickej šachovnice na Ukrajine odstrániť silovo ani Avakova a ani Porošenka.

Pre Tymošenkovú je však najlepšia voľba, ak Porošenko  a Avakov sa zlikvidujú navzájom a jej sa podarí konfliktu uniknúť. Vtedy by sa stala víťazom na Ukrajine. Porošenko a Avakov nebudú schopní uzavrieť a dodržať dohodu o vzájomnom neútočení. Navzájom si nedôverujú a navyše vedia, ak sa  prvý úder podarí, víťaz berie všetko.

„Čajočka“ Tymošenková má jedinú možnosť – aby sa žralok Avakov a krokodíl Porošenko zlikvidovali sami a ona zostala ako jediná plávajúca čajka na ukrajinskom rybníku. Pre Tymošenkovú hrá aj to, že väčšina populácie Ukrajiny ju bude brať ako menšie zlo. Od Porošenka a Avakova je len jedna horšia predstava pre Ukrajincov – a to, že by im mali vládnuť Bileckij z Azova a Jaroš z Pravého sektora. Táto pravdepodobnosť je však minimálna, pretože ani Rusi a ani Európania by možnosť víťazstva týchto individuí nepripustili.

Ukrajincom treba v ich zápase popriať obligátne СДД – Сожрите друг друга (Zožerte sa navzájom)

Dmitrij Dzygovbrodskij

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Prezidentka vyzýva ľudí na solidaritu, vládu žiada o včasné a odborné opatrenia

0 icon

Bratislava 28. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Screenshot video)   Prezidentka Zuzana Čaputová prosí ľudí, aby nosili rúška všade, kde je to potrebné, dodržiavali odstupy a používali dezinfekciu. Žiada tiež solidaritu, ohľaduplnosť a nezľahčovanie situácie Pripomína, že vláda má prijímať včasné opatrenia vychádzajúce z dát a odborných posudkov. Rozhodnutia majú byť podľa prezidentky…

Premiér Plenkovič vzdal poctu srbským vojnovým obetiam

0 icon

Varivode 28. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-John Thys)   Chorvátsky premiér Andrej Plenkovič si v pondelok pripomenul pamiatku etnicky srbských civilistov zavraždených v 90. rokoch koncom vojny za nezávislosť Chorvátska. Ide o najnovšie gesto zmierenia zo strany Záhrebu, informovala tlačová agentúra AFP Plenkovič sa zúčastnil na spomienkovej slávnosti venovanej deviatim srbským civilistom…

Nielen ľudia sa bránia, ale aj koaliční partneri: Premiér to nebude mať ľahké. Kolíková zdôrazňuje rovnováhu medzi protipandemickými opatreniami a dodržiavaním ľudských práv

0 icon

Bratislava 28. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Hľadanie rovnováhy medzi prijatím účinných opatrení v boji proti ochoreniu COVID-19 a dodržiavaním základných ľudských práv. Aj o tom hovorila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) na 16. Konferencii európskych regiónov a miest v Salzburgu. Jej témou je „Európa, korona a demokracia: hrozby…

Koniec svätým omšiam, rúška už aj vonku, nevesty opäť zosmutnejú: Na Slovensku by sa opäť mal vyhlásiť núdzový stav a nie už len na oblasť zdravotníctva. „Je mi to ľúto. Kľudne ma potom ukrižujte,“ prihovára sa premiér

0 icon

Bratislava 28. septembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Screenshot video)   Maďarsko a Rakúsko ostávajú medzi menej rizikovými krajinami. Uviedol to po rokovaní Ústredného krízového štábu hlavný hygienik SR Ján Mikas s tým, že "naši susedia" majú porovnateľné problémy v súvislosti s novým koronavírusom ako Slovensko Na Slovensku by sa opäť mal vyhlásiť…

Macron kritizoval libanonských politikov, varoval pred občianskou vojnou

0 icon

Paríž 28. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Lewis Joly)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron varoval, že neschopnosť libanonských politických strán vyriešiť svoje názorové rozdiely môže vyústiť do občianskej vojny. Najkritickejší bol v nedeľňajšom vyjadrení voči hnutiu Hizballáh, informovala agentúra AP Po augustovom výbuchu v libanonskej metropole Bejrút, ktorý si vyžiadal 191 obetí a…

Šefčovič a Gove sa zhodli na potrebe urýchliť implementáciu dohody o brexite

0 icon

Brusel 28. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-John Thys)   Práva občanov, protokol o Írsku či výsostné britské územia na Cypre a Gibraltári boli v pondelok v Bruseli témou tretieho stretnutia spoločného výboru pre implementáciu a uplatňovanie dohody o vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ V správe pre médiá to uviedol podpredseda Európskej komisie…

Sme rodina, SaS a Za ľudí podporujú úpravu trestov pri držbe marihuany, pre OĽaNO to nie je témou

0 icon

Bratislava 28. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-KR PZ v Žilne)   Koaličné strany Za ľudí, Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutie Sme rodina podporujú úpravu trestov za držbu a užívanie marihuany. Pre hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) však nie je táto otázka „témou“, keďže nie je zakotvená v Programovom vyhlásení…

Cesty 1. triedy po celom Slovensku sa dočkajú veľkoplošných opráv

0 icon

Bratislava 28. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Jakub Julény)   Cesty prvej triedy po celom Slovensku sa už čoskoro dočkajú veľkoplošných opráv. Informoval o tom dnes prostredníctvom sociálnej siete minister dopravy a výstavby Andrej Doležal V rámci opráv ciest I. triedy najväčšia časť z celkovej investície vo výške 166 miliónov eur pôjde do…

Korčok vyjadril znepokojenie v súvislosti so situáciou v Náhornom Karabachu

0 icon

Bratislava/Jerevan 28. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovensko sa pripája k výzvam na bezodkladné zastavenie bojových akcií, zníženie napätia a nastolenie prímeria v oblasti Náhorného Karabachu. Povedal to v pondelok minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok "Chcel by som za Slovenskú republiku vyjadriť vážne znepokojenie z obnovenia…

Zamestnávatelia žiadajú návrh na obnovenie sociálnych odvodov z 13. a 14. platov odsunúť na neskôr

0 icon

Bratislava 28. septembra (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Návrh na zrušenie oslobodenia trinástych a štrnástych platov od sociálnych odvodov by sa mal odsunúť na neskôr. Po pracovnom stretnutí sociálnych partnerov s ministrom práce a sociálnych vecí Milanom Krajniakom to na tlačovej besede uviedol viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) Rastislav Machunka…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Filip Kuffa

„Život je zázrak“

0icon

  Keď som dnes bol v Žakovciach, s Mariánom Kuffom, mojím strýkom, tak som sa dostal aj k jeho príhovoru, ktorý je predslovom ku knihe, „Život je zázrak“.  Vám milí čitatelia tento príhovor ponúkam na zamyslenie:   Základným právom každého človeka je právo na dôstojný život. Dôstojný život je aj jeho…

René Števánka

Sú PCR testy efektívnou prevenciou pri riadení pandémie?

0icon

V novinkách na Facebooku mi pristál príspevok od slovenského vedca, Pavla Čekana, producenta našich slovenských PCR testov. Vo svojom príspevku zverejnil článok „Can people spread the coronavirus if they don’t have symptoms“? 5 questions answered about asymptomatic COVID-19“ s cieľom upriamiť pozornosť na fak

Radovan Hrádek

Blá-blá-blá za 5 000 € mesačne

0icon

Dlho som sa neozval, no cítim potrebu napísať niečo o „užitočnosti“ niektorých poslancov NR SR. Tak si zoberme povedzme pani poslankyňu Romanu Tabák, ktorá kandidovala na kandidátke OĽANO, NOVA, KÚ a Zmena zdola. Vo voľbách do NRSR v roku 2020 bola na spomenutej kandidátke na 44 mieste, celkovo skončila po sčítaní hlasov na…

Lucia Žužová

UMELÝ POTRAT JE VRAŽDA!.... a tu končí politická korektnosť.

0icon

Nikto z nás sa na tento svet nepýtal a predsa sme tu. Žijeme, dýchame, rastieme, pracujeme, tvoríme i ničíme. Máme slobodu rozhodnúť sa, či prežijeme svoj život konaním dobra alebo zla. https://www.youtube.com/watch?v=m74-vT0u98w Moderná medicína nám dáva mnoho nových poznatkov o vývoji človeka, malinkého dieťaťa v maternici matky a predsa mnohí rozprávajú a konajú tak, ako by o tom…

Gabriel Dragon

Monopoly pre dospelých - SRBSKO IV – Nevysporiadané hospodárske väzby Srbsko-Kosovo

0icon

Dnešným cieľom je, vyobrazenie balkánskej politickej reality, čisto z pragmatického hľadiska, zoskupenie ekonomických informácii o súčasnom Kosove a majetkových pomerov Srbsko vs. Kosovo. Čo nám pomôže lepšie pochopiť, prečo sa pri jednaniach /aj v Bruseli/ riešia okrem budúcich investícii aj nevysporiadané hospodárske vzťahy. Čo skrýva pojem, nevysporiadané hospodárske vzťahy oboch krajín, som sa…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Takto to vyzerá, keď sa ti smola lepí na päty

0 icon

Vieš, ako vlastne vyzerá taká skutočná smola? Na týchto zábavných fotografiách sa to dozvieš. Možno sa sám seba pýtaš, ako môžeme povedať, že cudzie nešťastie je zábavné? Jednoducho, pretože ľudia sú už od nepamäti škodoradostní. Nie je však škodoradosť ako škodoradosť. Ak sa ti lepí smola na päty, nemáš svoje…

TOP10+ nádherná jeseň a jej transformácie

0 icon

Aj pri prechádzke okolo domu vás čoskoro začne vítať jeseň a jej vplyv na prírodu. Jasné, jeseň je chladnejšia, ale pozri sa s nami na tú krásu, ktorú so sebou prináša. Nižšie uvedené transformácie sú natoľko zaujímavé, že aj fotografia je málo. Nie je nič lepšie ako vidieť túto nádheru…

Disponujú vašim telefónnym číslom: Donald Trump (3. časť)

0 icon

Pokračujeme treťou časťou článku s názvom Disponujú vašim telefónnym číslom: Donald Trump. Tretia časť je zároveň záverečnou časťou. Poďme naspäť do sledu udalostí. Neskôr bolo odhalené, že Rex Tillerson, Trumpov kandidát na ministra zahraničia, udržiaval blízky vzťah s ruským prezidentom počas svojho pôsobenia na pozícii výkonného riaditeľa v spoločnosti Exxon Mobil. Sľub zložil…

Záhadné zmiznutie letu MH370: 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku záhadného zmiznutie letu s označením MH370, ktoré vzlietlo z letiska v Kuala Lumpur a malo namierené do Pekingu. Po hodine letu však zmizlo z obrazoviek leteckých radarov. Záhadou je, prečo sa nenašiel trup lietadla, ktorý má sám o sebe veľké rozmery. Nenašli sa – podľa teórie, že sa lietadlo rozlomilo – ani…

Keď si zaobstaráš domáce zviera, tvoj život sa navždy zmení!

0 icon

Keď si zaobstaráš domáce zviera, tvoj život sa otočí o 180 stupňov. Nielenže sa tvoji noví chlpatí priatelia stanú členmi rodiny, ale tiež mnohými spôsobmi transformujú tvoj doterajší pokojný život. Všade ťa sledujú, chránia pred plošticami a môžu dokonca znížiť riziko srdcových chorôb! Tento umelec dokonale ilustruje zmeny, ktoré sa dejú v našich životoch,…

Vo svete IT

Možné riešenie na Fermiho paradox tvrdí, že sme prvou inteligentnou civilizáciou vo vesmíre

0 icon

Fermiho paradox je zjavný rozpor medzi vysokou pravdepodobnosťou existencie mimozemských civilizácií a tým, že zatiaľ nie je akýkoľvek dôkaz o kontakte s nimi. Na vysvetlenie toho, prečo sme nenašli žiadnu mimozemskú civilizáciu, hoci by to nemal byť žiaden problém, existuje mnoho teórií. Jedna tvrdí, že sme súčasťou vesmírnej zoo a…

4 poznatky, ktoré sme sa vďaka misii Gaia dozvedeli o našej Mliečnej dráhe

0 icon

Európska vesmírna agentúra (pozn. redakcie: ESA) spustila misiu Gaia v roku 2013. Úlohou tejto misie bolo zistiť čo najviac informácií o histórii našej galaxie, Mliečnej dráhy, tým, že zmapuje pozície a rýchlosti okolo miliardy hviezd. Výsledok sa podobá na film, ktorý nám ukazuje minulosť, ale aj budúcnosť našej galaxie. Misia…

Zapnite si na každom Androide dotykové gesto poklepania po chrbte smartfónu, ktoré vyvolá vami nastavenú akciu

0 icon

Ovládanie smartfónu prostredníctvom dotykových gest je stále populárnejším spôsobom, ako manipulovať so zariadením. Jedným z hlavných dôvodov prečo, je to, že vypnutím softwarových tlačidiel dostanete dodatočný priestor na obrazovke. Okrem iného dotykové gestá rozširujú aj možnosti interakcií o ďalšie akcie. Spoločnosť Google túto funkciu  v Androide 11 doplnila o nové…

Aplikácia Správy od Google bude schopná automaticky mazať OTP správy

0 icon

Rozbalenie inštalačných súborov aplikácií môže častokrát prezradiť viacero informácií o pripravovaných funkcionalitách. Dôvodom je, že vývojári ich častokrát vkladajú do kódu za účelom, aby ich v neskorších zostaveniach, keď budú plne funkčnými, mohli oživiť. Redaktori portálu xda-developers.com poodhalili v kóde aplikácie Správy novú funkciu, na ktorej pracuje spoločnosť Google. Ide…

Xiaomi Mi 10T a 10T Pro – poznáme kompletné špecifikácie očakávanej dostupnej vlajkovej lode

0 icon

Čínska spoločnosť Xiaomi sa už pomerne dlhú dobu chystá na predstavenie novej dvojice smartfónov z nadchádzajúceho modelového radu Mi 10T a Mi 10T Pro. Očakávame, že obe novinky budú svetu predstavené už 30. septembra, no aj napriek blížiacemu sa dátumu predstavenia týchto smartfónov neboli potvrdené viaceré, naozaj zásadné špecifikácie. Našťastie,…

Armádny Magazín

Už aj pilot americkej stíhačky F-15 sa pokúsil o zopakovanie svetoznámeho „kaskadérskeho" kúsku, ktorý predviedol ruský pilot na Su-30SM v Sýrii

0 icon

Rusko, 28. september 2020 (AM, topcor) – V  decembri 2017 sa pilot dvojmiestneho viacúčelového stíhacieho lietadla Su-30SM VKS RF počas bravúrne predvedeného manévru „pozrel" do nákladného

Putin mierotvorca: O historickom prejave ruského prezidenta v OSN

0 icon

Rusko 28. septembra (AM) - Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin vystúpil predvčerom s prejavom na jubilejnom Valnom zhromaždení OSN. Predtým, ako však budeme diskutovať o samotnom prejave, je potrebné študovať, za akých medzinárodných okolností bol prednesený a čo povedali vodcovia iných kra

Vojenský expert Kedmi: „Zmeny sa už začali“ - vysvetlil, prečo Bielorusko uzná Krym za súčasť Ruska

0 icon

Rusko 28. septembra (AM) - "Bielorusko neuznalo Krym ako súčasť Ruska, pretože jeho prezident Alexander Lukašenko presadzoval politiku viacerých vektorov a koketoval so Západom. Teraz však toto obdobie skončilo a čoskoro krajina prejde zmenami, po ktorých Minsk uzná ruské vlastníctvo polostrova." Tento názor na internetovom kanály ITON TV,

Trump sa môže učiť ukážkovú taktiku boja proti pouličným nepokojom od Lukašenka

0 icon

Bielorusko, 28.september 2020 (AM) - Text účastníka podujatia - Andreja Kulakova: "Pracujte, bratia! A pracovali 20. septembra, presne o 30 minút, od 18:00 do 18:30 bolo centrum Minska prázdne.   To, čo bieloruské bezpečnostné sily 20. septembra v Minsku urobili, bude súčasťou učebníc taktiky boja proti pouličným nepokojom. Brilantná operácia sa v

Ruský vrtuľník Mi-171 ako argument v čínsko-indickom spore

0 icon

Čína, 27.september 2020 (AM) - Rusko dodalo Číne zásielku overených vrtuľníkov, ktoré nemajú konkurenciu pri práci v ťažko dostupných oblastiach. Načo ich Čína potrebuje? Vari nemá vlastné vrtuľníky?   Medzi pamätihodnosťami ruského mesta Ulan-Ude (metropoly

Svetlo sveta

Šíriaci sa koronavírus vytvára podľa Cyrila Vasiľa hranice komunikácie

0 icon

Šíriaci sa koronavírus vytvára podľa arcibiskupa Cyrila Vasiľa hranice komunikácie. Ako povedal vo videorozhovore, ktorý bude v utorok zverejnený na webe žilinského Týždňa kresťanskej kultúry, dnes si zakrývame svoju tvár, ale tým, že človek si zakryje tvár, stráca schopnosť komunikovať. „V Taliansku existuje zákon, ktorý zakazuje chodiť zahalený na verejnosti…

Pozvánka na slávnostnú sv. omšu v Katedrále sv. Šebastiána pri príležitosti 131. výročia kňazskej vysviacky a 156. výročia narodenia Andreja Hlinku

0 icon

Andrej Hlinka, jedna z najvýznamnejších a najmilovanejších osobností slovenského národa, sa svojou charizmou, genialitou, pracovitosťou a vytrvalosťou natrvalo zapísal do histórie a sŕdc nášho národa. V nedeľu 27. septembra 2020 si pripomenieme 156. výročie narodenia Andreja Hlinku. Don Peter Hasidlo, rektor Katedrály sv. Šebastiána bude pri príležitosti 131. výročia kňazskej…

Spoločenstvo Fatima začalo zbierať svedectvá o Juklovi a Krčmérym

0 icon

Spoločenstvo Fatima začalo zbierať svedectvá “svätosti života” Vladimíra Jukla a Silvestra Krčméryho. Informovalo o tom Rádio LUMEN. Ide o popredné osobností „tajnej“ cirkvi na Slovensku. Stáli pri zrode tohto sekulárneho inštitútu a organizovaní stoviek evanjelizačných spoločenstiev tzv. krúžkov.   “Ich cieľom bolo organizovať malé spoločenstvá, povzbudzovať mladých k nádeji, aby…

Na sviatok Sedembolestnej sa u nás začína 40-dňová pôstna reťaz za kňazov

0 icon

Na Slovensku sa v utorok – od sviatku Sedembolestnej Panny Márie – začína opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov. “Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna…

14.9. Sviatok Povýšenia sv. Kríža

0 icon

Sviatok povýšenia sv. Kríža je sviatkom úcty ku krížu, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Bol zavedený po tom, ako sv. Helena, manželka cisára Konštantína, začala hľadať a aj našla ostatky sv. Kríža na Kalvárii v Jeruzaleme. Pod kalváriou, ktorá bola miestom ukrižovávania sa nachádzalo veľa driev, ktoré rímski vojaci…

icon FOTO DŇA