Ukrajina Američanom nevyšla podľa plánu

Kyjev/Washington 26. februára 2017 (HSP/rusvesna/Foto:TASR/AP)

 

Ukrajina sa ukázala byť zlým nástrojom pre USA, Rusku však poslúžila. Analytici USA si momentálne lámu hlavu, ako je možné, že napriek investovaniu miliardových súm a nasadeniu všetkých ukrajinských pseudoelít, vydráždeniu tupej rusofóbie medzi Ukrajincami, ktorí sa tešia z toho, že ukrajinská armáda ostreľuje civilné oblasti miest, vraždí ženy a deti, očakávané výsledky sa nedostavujú tak, ako Američania plánovali, píše vo svojom článku na Rusvesne Dmitriuj Dzygovbrodskijn.

Rovnako je to s Krymom. Americké spravodajské služby urobili ozajstne detailné plány a napriek tomu sa Krym nepodarilo získať, práve naopak. Niekde urobili neoconi chybu, keď napriek všetkým výpočtom a stratégii  sa Krym trvalo stal súčasťou Ruska.

Na archívnej snímke Victoria Nulandová na návšteve majdanu

Ukrajina napriek všetkým snahám už tri roky pracuje v prospech Ruska. Kým nezačal majdanovský bordel na Ukrajine,  vetvy Nord Stream a South Stream ostávali v rovine úvah a plánov. Vďaka Ukrajine sa stali faktom. Dôvod je prozaický, Európa ako slúžka USA súhlasila síce s politikou Obamu a jeho administratívy, je však natoľko pragmatická, že sedieť so zmrznutým sopľom cez zimu bez ruskej energie určite zostať nechcela a nechce.

Navyše západná Európa si neželá priamu vojnu s Ruskom. Európa a Rusko si už v minulosti skrížili priamo viackrát zbrane (napríklad švédsky kráľ Karol XII., pruský panovník Fridrich Veľký, francúzsky Napoleon, nemecký Hitler) a nikdy to pre Európu nedopadlo dobre. Európa nechce priamu vojenskú a ani energetickú vojnu s Ruskom, hystéria niektorých marginálnych rusofóbnych politikov ktorí chrčia o ruskej hrozbe a burcujú do rozhodného boja proti Rusku  je len zúfalým štekotom a zavýjaním roztrasených psov na karavánu.

Na Ukrajine sa kvôli Majdanu toho vykonalo naozaj mnoho zlého. Veľká časť Ukrajincov sa nechala zombifikovať a teraz už nedokážu vyskočiť z idúceho vlaku, ktorého rušňovodič a posádka sa rúti do záhuby. Ale ako sa hovorí, každému to, čo mu patrí a každý musí zodpovedať za to, čo napáchal.

Do Majdanu 2014 aj po rozpade ZSSR pretrvávala existencia zastaralých a neefektívnych výrobných vzťahov medzi Ruskom a Ukrajinou, ktoré boli dedičstvom po bývalom ZSSR. Napriek tomu, že to nebolo pre Rusko výhodné, Rusi udržiavali pri živote vojensko-priemyslový komplex a Ukrajinci bez problémov existovali na Ruskom trhu. To všetko je však už minulosťou, Rusko prestalo od Ukrajiny kupovať niektoré komponenty do motorov, o ktoré mali Rusi v minulosti ako jediné  záujem.

Rusko vyrába dnes bez problémov tieto komponenty samo, do Ruska utekajú nadaní ukrajinskí konštruktéri a inžinieri, ktorí okamžite získavajú občianstvo a dôstojné podmienky pre život. Rusko už nemusí brať ohľad na “spriatelený režim na Ukrajine” a Rusi už nemusia na Ukrajinu doplácať. Ukrajina sama doplatila na hlúposť vlastných politikov, ktorí tancovali tak, ako im USA pískali.

Za éry ZSSR vyrábala Ukrajina najväčšie lietadlo na svete – Mriju. Dnes už nevyrába, väčšina konštruktérov pracuje v Rusku Foto: screenshot youtube

Ruský vojensko-priemyslový komplex už v ničom nezávisí od Ukrajincov a nevýhody prerušenia vzájomných rusko-ukrajinských vzťahov už začínajú mnohým inteligentným Ukrajincom dochádzať. Žiaľ títo inteligentní Ukrajinci nesedia v Kyjeve, momentálna kyjevská politická garnitúra je bandou hlupákov, ktorých absolútne nezaujíma osud vlastnej krajiny a servilne slúžia záujmom USA.

Rusko už teda nebude ďalej podporovať Ukrajinu a ukrajinskú elitu, ako to bolo v posledných 25 rokoch. Kontakty sú prerušené, pretože sa ich Ukrajinci rozhodli prerušiť. Obdobie ruskej pomoci sa skončilo, a Rusi prajú Ukrajine všetko najlepšie. Samozrejme, ak budú Ukrajinci potrebovať plyn, alebo ropu – radi im ich Rusi predajú , ale už nie za zvýhodnené ceny. Ukrajina bude platiť toľko čo ostatné štáty.

Ak nebudú chcieť Ukrajinci kupovať od Ruska, môžu sa obrátiť na Európu, alebo krajiny Perzského zálivu. Od Arabov môžu kupovať drahšiu ropu ako z Ruska, možno im ale Nemci alebo Američania budú dodávať plyn a ropu zadarmo a z vďačnosti. Určite totiž všetci v Európe vedia, že ak by nebolo Ukrajiny, ktorá bráni civilizovanú Európu za pomoci svojich neonacistických bataliónov, tak by hordy ruských vojsk už dávno celý európsky kontinent prevalcovali a zlikvidovali.

Ukrajina je teda živým príkladom deštrukcie a klamlivej americkej zahraničnej politiky. Ukrajinu využili ako pešiaka, vyrabovali a sľúbené ukrajinské zisky neprišli.  Americkí plánovači  z tajných služieb sa však evidentne prerátali aj v inom. Od roku 2014 sa počet spojencov Ruska zvýšil, Rusko kvôli ekonomickým sankciám nepadlo na kolená a práve naopak, rozhodne sa vrátilo do vysokej globálnej politiky, pričom vytláča USA z Blízkeho východu, Ázie a posilňuje svoj vplyv v Afrike i Latinskej Amerike.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov svojho času diplomaticky vyjadril ruský postoj na dianie v republikách Spoločenstva Nezávislých Štátov i vo svete nasledovne: “Každá z republík musí samostatne zodpovedať za svoj vlastný rozvoj. To rezonuje s naším ruským prístupom. Vždy sme boli za to, aby všetci mali viac samostatnosti a nezávislosti, pretože závislosť je znakom neslobody.  Nezávislosť prináša viac rešpektu k zákonným a legitímnym záujmom každého štátu”

Na snímke Sergej Lavrov

Západ a USA sa teraz  snažia zbaviť sa zodpovednosti za riešenie ukrajinského problému. Už ich nebaví liať do Ukrajiny peniaze, to znamená, že peňazí do tohto projektu tečie čoraz menej, ekonomika sa vďaka ukrajinskému roztrhaniu vzťahov s Ruskom už takmer celá zrútila a Ukrajina sa blíži ku kolapsu. U ukrajinských oligarchov a politikov sa zhoršuje nálada a presadzuje sa veľmi jednoduché a dravé riešenie ako sa dostať z problémov “Zožeriem a zničím ťa dnes, aby si ma ty nemohol zožrať a zničiť zajtra”

Dnes existuje na Ukrajine niekoľko hráčov, ktorí sú schopní ovplyvňovať procesy na Ukrajine. Týchto hráčov už nie je veľa a je možné ich zrátať na prstoch jednej ruky. Vypadli z hry viacerí oligarchovia, ktorí ako šedé eminencie stáli počas 25 rokov existencie Ukrajiny v pozadí a riadili dianie v krajine. Počas svojho bezbrehého a spupného rabovania Ukrajiny dospeli k názoru, že sú feudálmi petľurovskej krajiny, ktorá stojí nad zákonmi.  Za 25 rokov svojej samostatnej existencie sa Ukrajina zmenila na spoločenstvo arogantných banditov.

V roku 2014 si však títo oligarchovia neuvedomili, že realita sa začala meniť. Ich svet, v ktorom boli zvyknutí beztrestne rabovať a presadzovať svoju vôľu sa začal meniť. Zrazu si uvedomili, že narazili na ešte silnejšieho pána ako sú oni sami a ten im začal tvrdo meniť pravidlá hry, dokonca sa mu nepáči ak miznú jeho doláre v ich vreckách. Navyše narušenie vzťahov s Ruskom sa začína bolestne odrážať na ich vlastných “pseudodŕžavách” a mnohí z nich pocítili výrazné ekonomické straty. Zrazu oligarchom nič nevychádza, príliš rýchlo rastú v krajine odstredivé sily a ústredná moc v Kyjeve si uzurpovala právo najvyššieho lokaja, ktorý sa snaží odstaviť oligarchov od finančného toku Západu, samozrejme nie pre blaho Ukrajiny, ale v ich vlastnom koristníckom záujme. Oligarchovia sa dostali na kolená.

Na snímke Igor Kolomojskij

Ďalšiu časť ukrajinského politického spektra predstavujú politické elity, ktoré sa odvolávajú na proruské cítenie a pôvod, v roku 2014 prijali bez problémov zmenu politického režimu a nijako sa neaktivizovali. Nepostavili sa proti besneniu v Odese, alebo v Donecku a Luhansku. Sú to majstri sedenia na dvoch stoličkách, teraz však zacítili možnosť vrátiť sa do hry. Ani oni zrejme nechápu, že situácia sa zmenila a nikomu už nie sú potrební. Ich snahy, ambície a plány nikoho nezaujímajú, Rusko ich nepotrebuje. Nemajú čo zaujímavé Rusku ponúknuť, nemajú nič s čím by mohli handlovať.  V podobnej situácii sú aj Ukrajinci z Janukovyčovho okolia, ktorí utiekli do Moskvy. Takisto nemajú čo ponúknuť a Moskve nič nebráni namiesto nich komunikovať s Doneckom a Luhanskom.

Na snímke Viktor Janukovyč

Na ukrajinskom teritóriu ostávajú niekoľkí aktéri, ktorí mútia vodu. Ide najmä o Turčinova, Avakova, Porošenka a Tymošenkovú.

Alexander Turčinov je šialený sektor pastor baptistickej sekty, ktorý sa od Majdanu 2014 snažil vtiahnuť Rusko do priamej konfrontácie a vojny na Ukrajine, pričom Rusov neustále vykresľoval ako agresora. Tento besný pes Obamovej administratívy sa snažil hrýzť v americkom mene. V jeho réžii sa uskutočnil krvavý masaker v Odese dňa 2. 5. 2014, kedy ukrajinskí banderovci v Dome odborov vraždili a zaživa zapaľovali ruskojazyčných protestujúcich obyvateľov za pokryteckého mlčania západných médii. Turčinov má prsty aj v neustálom narušovaní Minských dohôd. Pozícia Turčinova na Ukrajine je dnes slabá a nebezpečná. Veľa naznačuje aj skutočnosť, že sa doteraz nemohol stiahnuť ako Jaceňuk, USA ho evidentne odpísali.

Na archívnej snímke vľavo Arsenij Jaceňuk a Alexander Turčinov

Ďalším, ktorý ostáva v hre v ukrajinskom politickom ringu  je súčasný prezident Peter Porošenko. Hlavný veliteľ ukrajinskej armády, ukrajinský prezident, čokoládový kráľ. Momentálne garantuje aj Európe a aj Rusku, že pokiaľ sa nedokončí do roku 2019 ďalšia vetva North Stream a South Stream bude plyn spoľahlivo prúdiť do Európy cez Ukrajinu. Porošenko však chápe, že jeho čas sa kráti a aby sa zachránil bude musieť niečo vymyslieť. Najlepšie by bolo odstrániť svojich politických oponentov na Ukrajine, aby ostal jediný, s kým bude môcť Západ a Rusko komunikovať.

Na snímke ukrajinský prezident Petro Porošenko

Arsen Avakov je ministrom vnútra, má pod patronátom bezpečnostné sily a ovláda aj väčšinu dobrovoľníckych bataliónov, vrátane neonacistického Azova. Väčšina veliteľov dobrovoľníckych bataliónov, ktorí pripravujú pôdu pre nový Majdan v Kyjeve, hrá v jeho mene.  Zbavil sa Saakašviliho, jeho vzťahy s Porošenkom sú značne napäté. Pre Rusko je neprijateľný, má podobne krvavé ruky ako Turčinov.

Tymošenkova  “plynová princezná” s  prijateľnými politickými aktívami pre Európu. Neovláda žiaden silový rezort, je však momentálne na Ukrajine najmenej skompromitovaná, takže s ňou komunikujú aj európski lídri a aj Donald Trump a politické elity USA. Tymošenková svojimi škandálmi v minulosti jasne ukázala, že jej záleží v prvom i druhom rade na vlastnom osobnom prospechu. Je totálne skorumpovaná a manipulovateľná. Je pragmatická a mimo akejkoľvek ideológie, ochotná k ľubovolnému kompromisu a bez protestov bude slúžiť. Predstavuje tak veľmi vhodného adepta na vrcholné politické posty nielen na Ukrajine, ale aj v EÚ.

Na snímke predsedníčka ukrajinskej strany Baťkivščina a bývalá premiérka Júlia Tymošenková

Ruskí analytici rozpracovali maticu, ktorá naznačuje, ako sa môže situácia na Ukrajine vyvinúť.  Na Ukrajine po odstavení Turčinova vznikol zaujímavý triumvirát, ktorý bojuje o moc a ktorý súperí o všetko.  «Ав»  – znamená Avakov,  «По»  – Porošenko, «Ти» – Tymošenková

Porošenko a Avakov môžu zničiť silovým spôsobom svojich oponentov. Tymošenková túto možnosť nemá. Môže len mediálne zasahovať do zápasu na Ukrajine, pričom na svojej strane má sympatie EÚ a USA, pretože je najslabšia a najľahšie tvarovateľná. Západní partneri však do nej veľmi financie vrážať nebudú a počkajú si na to, ako sa celý zápas o moc na Ukrajine vyvinie. Netreba robiť žiadne prudké pohyby a treba nechať Ukrajincov, nech si to vybavia sami so sebou. Európe a Rusku je absolútne jedno, kto navarí nový ukrajinský boršč a naseká do neho slaninu z vlastných súperov. Komunikovať sa bude s tým politickým exponentom, ktorý vyjde zo zápasu víťazne. Dôležité je aby nový víťaz zabezpečil svoje povinnosti vo vzťahu k európskym i ruským investorom a chránil ich záujmy.

Keď sa začne vnútorný politický problém na Ukrajine riešiť, vyrieši sa veľmi rýchlo, v priebehu niekoľkých dní. Pokiaľ bude Porošenko biť Avakova a Avakov sa rozhodne vysporiadať  s Tymošenkovou, víťazom sa stane Porošenko. Pokiaľ Avakov zaútočí na Porošenka a ten bude riešiť problémy s Tymošenkovou, zvíťazí Avakov. Tymošenková nedokáže z politickej šachovnice na Ukrajine odstrániť silovo ani Avakova a ani Porošenka.

Pre Tymošenkovú je však najlepšia voľba, ak Porošenko  a Avakov sa zlikvidujú navzájom a jej sa podarí konfliktu uniknúť. Vtedy by sa stala víťazom na Ukrajine. Porošenko a Avakov nebudú schopní uzavrieť a dodržať dohodu o vzájomnom neútočení. Navzájom si nedôverujú a navyše vedia, ak sa  prvý úder podarí, víťaz berie všetko.

“Čajočka” Tymošenková má jedinú možnosť – aby sa žralok Avakov a krokodíl Porošenko zlikvidovali sami a ona zostala ako jediná plávajúca čajka na ukrajinskom rybníku. Pre Tymošenkovú hrá aj to, že väčšina populácie Ukrajiny ju bude brať ako menšie zlo. Od Porošenka a Avakova je len jedna horšia predstava pre Ukrajincov – a to, že by im mali vládnuť Bileckij z Azova a Jaroš z Pravého sektora. Táto pravdepodobnosť je však minimálna, pretože ani Rusi a ani Európania by možnosť víťazstva týchto individuí nepripustili.

Ukrajincom treba v ich zápase popriať obligátne СДД – Сожрите друг друга (Zožerte sa navzájom)

Dmitrij Dzygovbrodskij

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Od pondelka je desať okresov v čiernej farbe

0 icon

Bratislava 25. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:HSP)   Od pondelka je na Slovensku v čiernej farbe podľa COVID automatu desať okresov. V druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej fáze, je 30 okresov. Červených okresov je 27, oranžových 12 Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené Bardejov, Čadca, Kysucké Nové…

Rusi musia cestovať do Varšavy, ak chcú požiadať o imigračné víza USA

0 icon

Washington 25. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay,SITA/AP-Petr David Josek)   Rusi, ktorí chcú požiadať o imigračné víza Spojených štátov, musia najnovšie cestovať na veľvyslanectvo USA vo Varšave. Potvrdilo to v nedeľu americké ministerstvo zahraničných vecí, ktoré túto komplikáciu pripísalo obmedzeniam zavedeným Moskvou. Informovala o tom agentúra AFP Správa prišla v čase pretrvávajúceho…

Predseda zahraničného výboru parlamentu Kéry (Smer): Sme považovaní za rozbíjačov Visegrádskej štvorky. Mali sme prejaviť väčšiu mieru solidarity voči Poľsku a Maďarsku, raz sa nám to môže vrátiť

0 icon

Bratislava 25. októbra 2021 (HSP/Foto:Archív)   Prinášame rozhovor s predsedom Zahraničného výboru Národnej rady SR Mariánom Kérym (Smer-SD), predovšetkým o témach spojených so zahraničnou politikou   Začal by som otázkou na protest v Rimavskej Sobote, neviem, či ste tam boli... Áno, zúčastnil som sa osobne, aj protestu v Košiciach 1. septembra, aj…

Facebook slúžil na podnecovanie náboženskej nenávisti v Indii, upozornil Wall Street Journal

0 icon

New York 25. októbra 2021 (HSP/TASS/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Služby americkej korporácie Facebook sa stali platformou pre podnecovanie nenávisti z náboženských dôvodov a viedli k následným nepokojom v Indii. Informoval o tom denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na interné dokumenty spoločnosti. Uviedla agentúra TASS V závere roka 2019…

Remišová pozná vinníkov pandémie: Žiadna iná krajina nemá dvoch expremiérov, ktorí podrývajú boj proti pandémii

0 icon

Bratislava 24. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,SITA-Branislav Bibel)   V žiadnej inej krajine nie sú dvaja bývalí premiéri, ktorí svojej vláde „hádžu polená pod nohy" v boji proti pandémii koronavírusu. V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to na margo Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD) skonštatovala vicepremiérka…

V Šamoríne švédska radosť, Peder Fredricson zakončil rok splnených snov

0 icon

Bratislava 24. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Edmund Örzsik)   Švédsky parkúrový jazdec Peder Fredricson zakončil rok svojich splnených snov celkovým prvenstvom v Global Champions Tour. Svetová jednotka sa zároveň po záverečných pätnástych pretekoch elitného seriálu v Šamoríne radovala s tímom Valkenswaard United z triumfu v Global Champions League Úspech švédskych farieb v…

Turista spadol z brala, pomáhali mu leteckí záchranári

0 icon

Bratislava 24. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Leteckí záchranári dnes krátko popoludní zasahovali v oblasti Veľkej Zmrzlej doliny, konkrétne pri Baraňom sedle, kde svedkovia nahlásili pád turistu Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková, turista sa pri zostupe v zľadovatenom a zasneženom teréne pravdepodobne pošmykol a padal dole približne…

V Británii v sobotu podali rekordný počet posilňujúcich dávok vakcíny

0 icon

Bratislava 24. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Steve Parsons/Pool Photo via AP)   Vo Veľkej Británii v sobotu podali rekordný počet posilňujúcich dávok vakcíny proti koronavírusu, a to 325 140. Podľa údajov britskej Národnej zdravotnej služby (NHS) v krajine doteraz celkovo podali už 5,1 milióna tretích dávok očkovacej látky Znamená to, že posilňujúcu…

Český Senát by mohol rokovať o odobratí právomocí Zemanovi 9. novembra

0 icon

Praha 24. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Sputnik-Ralf Hirschberger)   Organizačný výbor českého Senátu bude jednať o 9. novembri ako o možnom termíne na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej by poslanci rokovali o prenesení právomocí českého prezidenta Miloša Zemana na iných ústavných činiteľov. V nedeľu to v relácii Otázky Václava Moravce vyhlásil…

Taliban ponúka pšenicu výmenou za prácu

0 icon

Kábul 24. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rahmat Gul)   Afganské hnutie Taliban spustilo v nedeľu program na boj proti hladu a nezamestnanosti, ktorý ponúka tisícom ľudí pšenicu výmenou za prácu, informovala agentúra AFP Program bude zavedený vo veľkých mestách - a len v hlavnom meste Kábul poskytne prácu 40.000 osobám, uviedol na…

Podkasty

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Andrej Danko

Život je príliš krátky a zbehne ako voda.

0icon

Najprv som sa mojej fotky zľakol, zrazu som videl seba a svojho starého otca, ktorý už nežije. Je víkend a kamarát mi poslal fotku, kde vyzerám ako starý dedo. Mobilné aplikácie  dnes dokážu čokoľvek. Keď som to zbadal, napadlo mi, kam to celé speje. Pár rokov zbehne ako voda a…

Juraj Tušš

Téma: Jazyk - trochu inak.

0icon

V dnešnej dobe veľmi podceňovaná téma základnej ľudskej formy komunikácie – naša reč, naše písmo, čiže náš jazyk. Skúsim vám problematiku priblížiť možno z trochu iného pohľadu ako je zvykom. . Vo svojom projekte uvažujem nad prepojeným svetom. Svet sa skladá z nekonečného množstva autonómnych jednotiek, ktoré spolu svojou interakciou vytvárajú našu realitu. Ak…

Boris Mesár

,Nebudete nič vlastniť a budete šťastný !" Globalisti sú vo finále vytvorenia ,,Novodobého otrokárskaho systému. Útok proti ľudstvu naberá obrátky!

0icon

Toto sa dozviete z propagandistického videa Svetového ekonomického fóra (SEF) pod vedením Swaba. (1) Pokúsim sa teraz napísať môj pohľad na dnešnú situáciu vo svete. Možno to nebude celkom v časovej osy Je potrebné si uvedomiť ,že globalisti všetko plánujú na desiatky rokov dopredu a majú viacero záložných plánov ak sa niečo pokazí…

Pavel Pakoš

Prečo je to absurdné divadlo okolo nás?

0icon

Po troch desaťročiach znovu prichádza nátlak zo strany štátnej moci. Treba dodať, že na ňu tlačí niekto vplyvný zhora, kto má sám pravdepodobne obsedantno nutkavé neurózy a poruchy správania. Temnými silami sa nechal dookrádať o ľudskú dôstojnosť aj zdravý rozum. Ako kedysi boli vizitkou uvedomelého občana preukaz člena KSČ a…

Slavěna Vorobelová

Ministerstvo prostitúcie a inkvizície

0icon

Už niekoľkokrát sme sa presvedčili o tom, že OĽaNO je v skutku podivná strana a zhluk zvláštnych ľudí. Túto jej povesť parádne „zaklincoval“ alebo skôr “vyšperkoval” ich len 25 ročný poslanec Tomáš Šudík. Ten, kto túto poslaneckú partičku sleduje pozorne, si musí ťukať do čela z toho, ako takýto ideologický…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Noeho akcia: 1. časť

0 icon

V šesťstom roku Noeho života sedemnásteho dňa druhého mesiaca, ešte toho dňa prepukli všetky žriedla veľkej prahlbiny, otvorili sa okná nebies (Genesis, 1. Mojžišova, 7:11). Prinášame ďalší článok z dôb starozákonných. Tentokrát sa pozrieme na Noeho a jeho archu, ktorá bola (nielen) na svoju dobu obrovským plavidlom. Katastrofy sa síce…

10 domácich miláčikov, ktorí ukradli partnera svojho majiteľa a vôbec sa za to nehanbili!

0 icon

Všetci milujeme svojich domácich miláčikov a (s výnimkou niekoľkých nahnevaných a pomstychtivých mačiek) domáci miláčikovia milujú nás. Niektorí nás však milujú až príliš. Nechcú, aby stál ktokoľvek medzi nimi a ich životnou láskou, a neboja sa to ukázať! Ale úprimne, existuje niečo také, ako "príliš veľa lásky"? :) 1. Snažila som sa…

Princ Charles vlastní unikátny Aston Martin, ktorý jazdí na víno a syr

0 icon

Princ Charles sa pyšní unikátnym Astonom Martin, ktorý podľa jeho slov "jazdí na víno a syr". Ako to je v skutočnosti? Britská kráľovská rodina je výrazne patriotická, čo sa výberu automobilov týka. Spojenie kráľovnej Alžbety II. a modelov Range Rover zrejme netreba nikomu predstavovať. Aj jej syn, princ Charles, sa…

10 epických dizajnových failov, ktoré skutočne existujú

0 icon

Bol si niekedy v živote svedkom situácie, pri ktorej si sa chytal za hlavu a nevedel, či sa máš smiať alebo plakať? Napríklad polopriehľadné dvere alebo okná na verejných záchodoch, kanál nad úrovňou okolitej cesty a podobne? Nuž, vo svete je toho oveľa viac. Tu je 10 epických dizajnových failov, ktoré…

10 dôkazov, že rodičovstvo nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať

0 icon

Blíži sa koniec roka 2017 a pomaly nastáva čas sumarizovať. V tomto článku sa pozrieme na 10 tých najlepších príspevkov na sociálnej sieti Twitter, ktoré dokazujú, že rodičovstvo zďaleka nie je len prechádzak ružovou záhradou.  Množstvo mamičiek obvinených z toho, že sú strašnými rodičmi, pretože nenechajú svoje deti hrať s reťazovou pílou, či…

Armádny Magazín

Video: Ruská stíhačka zničila v Sýrii turecký tank M60 priamym zásahom

0 icon

Sýria, 24. október 2021 (AM) – Ruské vojenské lietadlá obnovili útoky na pozície teroristov v sýrskej provincii Idlib. V oblasti nasadenia džihádistov bol zničený turecký tank M60, ktorý predtým militantom presunuli turecké jednotky. Úder bol taký presný, ž

Admiral Nachimov najnebezpečnejší krížnik Ruska

0 icon

Rusko, 24. október 2021 (AM) – Aspoň za taký ho považujú odborníci na Západe. V skutočnosti však prefíkane zakrývajú, že po modernizácii sa tento „admirál“ stane vôbec najsilnejším bojovým plavidlom sveta. Zo vzdialenosti tisíc kilometrov bude schopný rozstrieľať lietadlovú loď protivníka aj s jej doprovodnými plavidlami, na čo minie len pätin

Vyhrážky Číne. Po 15 rokoch USA vracajú strategické bombardéry na základňu Diego Garcia v Indickom oceáne

0 icon

USA, 24. október 2021 (AM) – Americké letectvo prvýkrát od roku 2006 vrátilo svoje nadzvukové strategické bombardéry B-1B Lancer na vzdialenú základňu na ostrove Diego Garcia v Indickom oceáne. Podľa neoficiálnych údajov sa tam nachádzajú najmenej tri tieto lietadlá.   [caption id="att

Vojenský expert Korotčenko: "USA potrebujú vojnu v Európe"

0 icon

Rusko, 24. október 2021 (AM) – Vojenský expert Igor Korotčenko komentoval agresívne vyhlásenia na adresu Ruska na summite NATO v Bruseli. Nemecká ministerka obrany Annegret Kramp-Karrenbauerová na stretnutí ministrov NATO uviedla: „Je potrebné dať Moskve jasne najavo, že sme nakoniec pripravení použiť zbrane.“   "Rusko sa nechystá ako prvé

Veľká Británia začala tajnú špeciálnu operáciu proti Rusku a Číne

0 icon

Veľká Británia, 23. október 2021 (AM, Sputnik) – Tajné "bankové" oddelenie britského ministerstva obrany, vytvorené za účelom obmedzenia finančných aktivít teroristickej skupiny Islamský štát, teraz nasmerovalo svoje úsilie na boj

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali