Vysoké Tatry 23. januára (TASR) – Na aktuálnu zimnú sezónu bolo k 20. januáru tohto roka vystavených 5901 zľavových kariet Tatry Card (TC), ktorých cieľom je podpora cestovného ruchu v regióne. Ide pritom o medziročný nárast o 1000 kusov, informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.
Kartu prvýkrát využívali dovolenkári v zime 2010/2011 a momentálne tak vstupuje do svojej tretej sezóny. V prvej zimnej sezóne fungovania TC sa ich vystavilo 9040, za celý minulý rok počet vydaných kariet dosiahol 19.000 kusov a OOCR predpokladá, že tento rok prekročí hranicu 20.000 kariet.
Personifikovanú TC získa bezplatne každý, kto sa ubytujete aspoň na dve noci v jednom zo 130 partnerských ubytovacích zariadení v regióne Vysoké Tatry a zakúpi si pobytový balík, ktorý kartu obsahuje. Prostredníctvom nej môže turista následne získať 50 druhov zliav vo výške 10 až 50 %.
Využívanie karty je zároveň kontrolným mechanizmom pre jednotlivé samosprávy. Každá ubytovateľom vystavená karta je súčasne oficiálne vedená v domovej knihe a je za jej majiteľa odvedená daň z ubytovania. "Týmto karta legalizuje ubytovanie a diskvalifikuje čiernych ubytovateľov," vysvetlila Maťašovská.
Použitý papier je po novom ekologickejší so snahou naplno využiť formulár, na ktorom sa nachádza predtlačená TC. "Pre porovnanie sa doteraz po vytlačení údajov klienta a čiarového kódu na kartu zvyšných 90 % formuláru znehodnotilo. Po novom sa polovica tlačiva využíva ako odtrhávacia mapa regiónu a zvyšok ako podpisový protokol pre hosťa, ktorý sa doteraz tlačil na samostatný papier," doplnila Maťašovská.