Donald Trump

NAŽIVO

Spoločnosť PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie dnes uviedlo, že s Protimonopolným úradom SR sa vyrovnali už v januári 2026.

12:55

Každoročne do zahraničia expanduje mnoho slovenských e-shopov. Motiváciu vidia vo vyššom obrate, ale aj nižšej závislosti od podnikateľského prostredia na Slovensku.

12:51

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vyjadril, že Ukrajina potrebuje „jasný termín“ jej vstupu do Európskej únie.

12:22

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že  Rusko ešte nedosiahlo ciele svojej invázie na Ukrajinu, a preto v nej pokračuje. Zostávajú však otvorení možnosti dosiahnutia svojich cieľov diplomatickou cestou.

12:19

Podľa náčelníka Generálneho štábu Armády ČR (AČR) Karla Řehku predstavuje Rusko najväčšiu hrozbu pre Európu. Poznamenal, že bezpečnostná situácia v Európe je najhoršia od konca studenej vojny.

12:15

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán je presvedčený, že Ukrajina zámerne spôsobuje v Maďarsku ropnú blokádu. Dôvod vidí v možnosti zvrhnúť súčasnú vládu a dosadiť tak lídra nakloneného Kyjevu.

12:09

Cena Bitcoinu stále klesá. Jeho hodnota je momentálne pod hranicou 63.000 USD (53.462,32 eur). Jedným z dôvodov poklesu je aj chaotická colná politika USA.

11:42

Od utorka zaviedli Spojené štáty dodatočné clo vo výške 10 % . Clo sa vzťahuje na všetok tovar, na ktorý sa nevzťahujú výnimky.

11:40

Friedrich Merz odchádza v utorok večer do Číny. V stredu má naplánované stretnutie s prezidentom Si Ťin-pchingom. Spolkový zväz nemeckého priemyslu ho vyzval, aby sa počas svojej návštevy zameral na podporu spravodlivej hospodárskej súťaže.

11:34

Hovorkyňa iránskej vlády v prvej oficiálnej reakcii na demonštrácie vysokoškolákov uviedla, že študenti majú právo protestovať, no musia „pochopiť červené čiary“.

„Posvätné veci a vlajka sú dva príklady týchto červených čiar, ktoré musíme chrániť a neprekračovať, ani sa od nich neodchyľovať, a to ani v najväčšom hneve,“ ozrejmila hovorkyňa.

11:30

Ďalších 297 subjektov zaradila britská vláda na zoznam v rámci svojho režimu sankcií voči Rusku. Do zoznamu zahrnuli aj jednu z najväčších ropovodných spoločností, PJSC Transnefť, ktorá zabezpečuje prepravu viac ako 80 percent ruského exportu suroviny.

11:25

Skupina Európa suverénnych národov (ESN) oznamuje príchod Roberta Vannacciho medzi svojich členov.

Od začiatku volebného obdobia je ESN najrýchlejšie rastúcou politickou skupinou v Európskom parlamente, ku ktorej sa pridali traja ďalší členovia. Tento vývoj odzrkadľuje politickú atraktívnosť skupiny a konzistentnosť jej prístupu, založeného na suverenite, demokratickej zodpovednosti a rešpektovaní európskych národov.

11:24

V utorok na znak solidarity s Ukrajinou napadnutou Ruskom vztýčili ukrajinskú vlajku pred sídlom diplomatickej služby EÚ.

10:57

Najmenej štyria ľudia prišli o život po páde iránskeho vojenského vrtuľníka. Ten sa zrútil v utorok na trh s ovocím v centrálnej provincii Isfahán.

10:54

Minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski navštívil Kyjev a uistil ich o podpore Poľska.

10:51

Český premiér Andrej Babiš považuje vojnu na Ukrajine za nezmyselnú. Podľa neho prináša len skazu a praje si, aby čím skôr skončila.  Zároveň oceňuje mierové úsilie amerického prezidenta Donalda Trumpa a dúfa, že mier čoskoro nastane.

10:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Trump odchádza hlučne. Chystajú USA útok na Irán?

Donald Trump súhlasil odovzdať moc v USA s podmienkou, že kolégium voliteľov prizná víťazstvo Joea Bidena. Predpokladá však, že sa preukážu masívne podvody a víťazom volieb sa stane on. Bez ohľadu na to, či zostane alebo odíde, podľa médií mieni zaútočiť na Irán. Oficiálnym dôvodom k invázii je jadrový program obnovený po zrušení “jadrovej dohody”

Donald Trump
Na snímke Donald Trump
❚❚
.

Do nátlaku na Teherán mienia Američania zapojiť aj Tel Aviv. Ako to ovplyvní situáciu na Blízkom Východe?

 

Trumpova zvýšená prchkosť

“Donald Trump môže nariadiť útok na Irán, preto majú byť Izraelské obranné sily v strehu. Izraelská vláda si má uvedomiť komplikovanosť obdobia pred inauguráciou Joe Bidena. Odchádzajúci americký líder neraz nastolil otázku likvidácie podniku na obohacovanie uránu v Natanze,” píše on-line magazín Axios s odkazom na izraelské zdroje.

.

Nad preventívnym útokom na Irán sa Trump zamyslel po tom, čo MAAE zverejnila riadnu správu o rozvoji iránskeho jadrového programu, domnievajú sa informátori magazínu. V tejto správe stojí, že sa po odmietnutí Islamskej republiky splniť podmienky spoločného komplexného akčného plánu zvýšili v tejto krajine zásoby vysoko obohateného (zbrojného) uránu. Prezident bol krajne pobúrený, ale Mike Pence a Mike Pompeo ho prehovorili, aby sa neunáhlil, písal denník The New York Times s odvolaním sa na americké úradné osoby. Trumpovi vysvetlili, že útok na Irán spôsobí zbytočnú eskalácii násilia.

Tieto správy o amerických plánoch neboli potvrdené. V Izraeli ale priznali, že dostali pokyny ohľadom príprav na možnú konfrontáciu. “Nebude to možno priama reakcia, ale cez iránske proxy jednotky v Sýrii, Pásme Gazy alebo v Libanone,” vysvetlili pre Axios.

Kým politici zvažovali hodnovernosť informácií o možnosti vojny, v Iráne zabili jadrového fyzika Mohsena Fachrizádeha. Západné tajné služby ho nazývali “otcom iránskej bomby.” Malo sa za to, že práve tento vedec riadi iránsky jadrový program. Teherán ihneď obvinil z vraždy Izrael a sľúbil pomstu. Benjamin Netanjahu tieto obvinenia ignoroval.

 

Predvojnové starosti

Únik informácií o chystanom útoku na Irán by zostal bez povšimnutia, keby nebolo predchádzajúcich udalostí. USA presunuli v týchto dňoch na Blízky Východ strategické bombardéry B-52H Stratofortress. Ústredné velenie amerických ozbrojených síl (CENTCOM) vyhlásilo, že vojenské lietadlá boli presunuté do tohto regiónu “za účelom prevencie agresie a podpory spojencov.”

.

Washington nevysvetlil, koľko bombardérov bolo vyslaných, a v ktorej krajine boli rozmiestnené. Vznikli verzie, že sa stíhačky nachádzajú na leteckej základni Diego Garcia, britskom ostrove v Indickom oceáne, rovnako ako minulú zimu.

Vtedy tam bolo vyslaných šesť bombardérov pre prípad vojny s Iránom. Dôvodom ozbrojenej konfrontácie bolo zavraždenie Kásima Solejmáního, veliteľa Armády strážcov islamskej revolúcie, elitnej jednotky iránskej armády,  Američanmi. Teherán sa vtedy vyhrážal pomstou.

Po celý rok dochádzalo v tomto regióne k útokom na americké objekty. K priamej zrážke ale nedošlo. Navyše, Američania začali znižovať počet vojakov. Vzbudilo to znepokojenie krajín susediacich s Iránom. Priznali, že kontingent USA bol svojráznym nárazníkom proti hrozbám a hlavne zdržiaval Teherán.

 

Rokovania tajné a neskrývané

Rastúca autorita Iránu na Blízkom Východe najviac znepokojuje Izrael. Po zimnom kole eskalácie vzťahov medzi USA a Iránom začal Tel Aviv biť na poplach. Premiér Benjamin Netanjahu urobil predpoklad, že sa Teherán chce pomstiť nielen Američanom, ale aj židovskému štátu. Varoval, že chce rokovať s predstihom.

.

Tiež monarchie Perzského zálivu sa snažia zdržať iránsky vplyv na blízkovýchodné udalosti. Po páde režimu Saddáma Husajna v Iraku sa úlohy regionálneho vodcu pokúsila uchopiť Islamská republika. Arabi boli znepokojení, šiitský režim ajatolláha je pre ich sunnitské tradície neprijateľný.

Za účelom prevencie posilnenia úlohy Iránu v regióne nadviazali arabské monarchie už v polovici dvetisícich rokov neformálne rokovania s Izraelom. Aj napriek tomu, že neprekonaný palestínsky problém im bránil v zjednotení, dohodli sa na skoordinovaných akciách proti Teheránu.

O tejto neverejnej spolupráci svedčila, podľa názorov komentátorov, napríklad pripravenosť Jordánska, Saudskej Arábie, Bahrajnu a SAE otvoriť svoj vzdušný priestor pre izraelské letectvo.

Prezidentovanie Donalda Trumpa a jeho protiiránska nálada posilnili arabsko-izraelské vzťahy. 45. prezident USA po príchode k moci vyhlásil, že prekoná všetky blízkovýchodné problémy pomocou “dohody storočia.” Išlo o vyriešenie palestínskeho problému podľa princípu “dva štáty pre dva národy,” okrem Izraela sa mala na mape sveta objaviť tiež Palestína.

Táto iniciatíva ale nebola podporená v arabskom svete. Perzské monarchie ale priznali, že prispela k “reštartu Blízkeho Východu.” Izrael, SAE a Bahrajn nadviazali v septembri za sprostredkovania Američanov formálne diplomatické vzťahy. Nikto pritom neskrýval, že spolupráca týchto krajín má taktický protiiránske ráz.

Saudská Arábia, ktorá prehlasuje seba za lídra arabského sveta, sa držala stranou od Izraele.O neformálnych stykoch týchto štátov vedeli všetci, nikto ale nemohol pripustiť dialóg na najvyššej úrovni. Rijád vždy vyhlasoval, že bez prekonania palestínskeho problému nemôže byť ani reči o žiadnych vzťahoch s Tel Avivom. Lenže sa tiež tento stereotyp zrútil.

V týchto dňoch vyšlo najavo, že Netanjahu tajne navštívil saudské mesto NeoM a mal rokovania s korunným princom Mohammedom bin Salmanom. Bola to senzácia. Žiadne podrobnosti ale zverejnené neboli. Vznikla verzia, že hlavnou témou bol iránsky vplyv.

Rijád najskôr tento dialóg popieral. Ale postoj Tel Avivu, ktorý odmietol komentáre, dokázal väčšine krajín, že sa toto stretnutie predsa len konalo. Všimli si tiež toho, že sa rokovania konali hneď po blízkovýchodnom turné amerického ministra zahraničia. Mike Pompeo sa znovu pokúsil uzmieriť štáty tohto regiónu a hovoril o vážnosti iránskej hrozby.

 

“Zanechať po sebe alianciu”

“Izrael si neželá priamu vojnovú zrážku s Iránom. Ale tajná konfrontácie prebieha na všetkých frontoch. Islamská republika zvyšuje vojenskú prítomnosť v Sýrii pozdĺž izraelskej hranice. Ďalší sused, Libanon, je fakticky iránsky vazal. Teherán má veľký vplyv na Pásmo Gazy, financuje Hamas. Irán obsadil v podstate všetky hranice s Izraelom,” mieni Xenia Svetlová, bývalá poslankyňa Knesetu a expertka izraelskej Herzlijskej vysokej školy.

.

Tajnú návštevu Netanjahua v Saudskej Arábii hodnotí v kontexte nadchádzajúceho vystriedanie moci v USA. “Každá nová americká administratíva upravuje vzťah k Blízkemu východu. Nie je vylúčené, že Netanjahu a bin Salman prerokovali zachovanie koordinácir akcií voči Iránu za Bidena. Aj keď nemyslím, že demokratický prezident bude proti podobným kontaktom. Od čias Baracka Obamu zahájili Američania kurz na odchod z regiónu. Zanechať po sebe minimálne arabsko-izraelskú alianciou čeliacu iránskej hrozbe je aj v záujme USA,” domnieva sa Svetlová.

 

Priznať Trumpove chyby

Analytik z Ústavu medzinárodných prieskumov Moskovskej vysokej školy medzinárodných vzťahov Adlan Margojev je presvedčený, že Irán vie o spolupráci Arabov a Izraelčanov. Expert povedal, že v Teheráne považujú nadviazanie vzťahov medzi arabskými štátmi a “sionistickým režimom” za “zradu Palestíny.” Iránska vláda kritizuje styky Saudskej Arábie, SAE a Bahrajnu s Izraelom, ale predsa len si nepraje vyhrotenie konfrontácie.

Podľa názoru Margojeva počíta Teherán so zmiernením protiiránskej rétoriky po nástupe nového prezidenta USA. “Iránska vláda vyzýva Bidena, aby priznal Trumpove chyby a obrodil Spoločný komplexný akčný plán. Demokratickí experti to už posudzujú, ale v praxi to nie je tak jednoduché.

Zložité je určiť dokonca postup. Irán napríklad žiada zrušenie sankcií. Potom je ale treba potvrdiť, že Teherán dodržiava podmienky Plánu. Islamská republika vysvetľuje, že jadrová dohoda nemôže byť v plnej miere splnené len preto, že Američania od neho odstúpili ako prvý. Ako sa vrátiť k spoločnému plánu, aby začal jeho mechanizmus fungovať, nie je zatiaľ jasné,” mieni Margojev.

.

Priznal, že pre Bidena nebude ľahké náhle zrušiť Trumpove sankcie proti Iránu. Končiaca administratíva a jej stúpenci demonštrovali iba negatívny vzťah voči iránskej politike, zavrhli pozitívne skúsenosti rokovaní a krátkeho obdobia dodržiavania jadrovej dohody. Expert je ale presvedčený, že sa vojnovému konfliktu podarí vyhnúť.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.

Ukrajinci sa roky vojensky vyhrážajú Maďarom: „Dve hodiny k Balatonu“

Poprední ukrajinskí predstavitelia sa už roky vyhrážajú Maďarsku vojenským napadnutím. Maďarský denník Mandiner zhrnul vyjadrenia niektorých politikov, politológov či vojenských…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Pokus o atentát na srbského prezidenta Aleksandara Vučića bol údajne zmarený

Srbské úrady informovali, že zmarili podozrivý útok na srbského prezidenta Aleksandara Vučića a jeho rodinu, ako aj na členov Ministerstva…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by Európa nemala brať smrť „El Mencha“ na ľahkú váhu

Šéf drogového klanu CJNG známy ako „El Mencho“ bol zabitý. Zatiaľ čo Mexiko je v plameňoch,  USA oslavujú. Prečítajte si…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Buď šéf NKÚ alebo generálny prokurátor musí odstúpiť, tvrdí Melicher

Kto by mal niesť zodpovednosť za kauzu týkajúcu sa stíhačiek MiG a systému S-300, ktoré bývalá vláda Eduarda Hegera spolu…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Boj proti progresivizmu na mítingu, progresívna schéma v praxi

Erik Tomáš podpísal eurofondový projekt Inakosti za 411-tisíc eur. Väčšina peňazí ide na mzdy a projekt otvorene ráta aj s…

24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Dejiny Uhorska ako ich nepoznáte

Pravdivé dejiny Uhorska – nie také, aké nám ich predstavujú maďarskí historici a naši slovenskí renegáti. Smutné a prekvapivé fakty…

24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kde skončili naše peniaze? Generál pripomína hodnotu pomoci poskytnutej Ukrajine

Ukrajina je dnes životne závislá od pomoci takmer celej Európy, no namiesto vďaky počúvame vyhlásenia, že je to naša povinnosť.…

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládkam odzvonilo. Úrad vlády sprísňuje kontrolu financovania

Šéf Úradu vlády a poslanec za SMER-SSD Juraj Gedra ohlásil prvú fázu veľkej kontroly mimovládok, ktorú minulý týždeň schválila vláda

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brutálny náklad Poliakov Bruselu

Podľa europoslanca Milana Uhríka je už čas na tvrdé prebudenie, už bolo dosť zdražovania, sankcií, zákazov a cenzúry

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Naposledy k hokeju: Falošné kázanie o morálke si môžu nechať

Našim mladým hokejistom sa podaril veľký úspech aj napriek tomu, že nesiahli na medaile. Fandili im – na chvíľu –…

24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto by mohol byť potenciálnym nástupcom Donalda Trumpa?

Portál Axios zverejnil článok o potencionálnych nástupcoch Donalda Trumpa

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba o výstavbe gigantického veterného parku

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR sa pýta trnavského župana Jozefa Viskupiča, či si uvedomuje, že slovenská opozícia tak ako…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Veľká Británia a Francúzsko „aktívne pracujú“ na dodávkach jadrových zbraní Ukrajine

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší rozhovor Zelenského v západných médiách pred novým kolom rokovaní v Ženeve

Ukrajinský prezident vyhlásil, že Rusko a Ukrajina sú na „začiatku konca“ vojny, píše Financial Times

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Z války do války…

Tak jsme se od našeho prezidentčíka dozvěděli, že ukrajinská válka je i naše válka. Řekl to na Staroměstském náměstí… slavili…

24. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trend čierneho sezamu zachvátil Ameriku

Orieškové semienka sa pridávajú do matcha nápojov, čiernych latté a špeciálneho pečiva, pričom ich vyhľadávanie neustále stúpa. Od čiernej sezamovej…

24. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Cibulková: Som stará škola, rozvod vnímam ako prehru

Rozchod a pripravovaný rozvod bývalej tenisovej hviezdy Dominiky Cibulkovej je asi najdiskutovanejšou témou slovenského bulváru v posledných týždňoch. Samotná bývalá…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Delegácie USA a Ruska sa stretli v Ženeve, aby rokovali o novej dohode o kontrole jadrových zbraní

Delegácie USA a Ruska sa včera stretli v Ženeve, aby rokovali o novej dohode o kontrole jadrových zbraní, informuje agentúra…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Vonnová na vozíčku prvý raz opustila nemocnicu, čaká ju nesmierne dlhá rekonvalescencia

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová, ktorá zažila hororový pád v zjazde na ZOH 2026 v Miláne a Cortine, podstúpila viacero operácii…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Blanár: Chceli sme sa ísť pozrieť na miesto. Slovensko nedostalo relevantné informácie ohľadom ropovodu Družba

Zastavenie tranzitu ruskej ropy cez územie Ukrajiny po útoku na čerpaciu stanicu je pre SR vážnou témou, ktorá si vyžaduje…

23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trik nevyšiel: Trumpovi nepriatelia darovali Rusku miliardy na špeciálnu vojenskú operáciu

USA, 23. februára 2026 - V protitrampovských médiách dnes tečie mlieko a med: Najvyšší súd USA uznal globálne clá Trumpa…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Premiér požiadal SEPS o zastavenie núdzových dodávok elektriny na Ukrajinu

Predseda vlády Robert Fico po pondelkovom rokovaní s ministrom financií SR Ladislavom Kamenickým ako stopercentným akcionárom Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa, ktorá postihla týchto ľudí

Katastrofa môže prísť nečakane a v tých najmenej vhodných chvíľach, či už ide o malé každodenné nehody alebo veľké životné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Smrť drogového bossa „El Mencha“ vyvolala v Mexiku vlnu násilia, zahynulo aj 25 vojakov

Dvadsaťpäť mexických vojakov zahynulo pri zrážkach s ozbrojencami drogového kartelu po operácii, ktorá viedla k smrti najhľadanejšieho narkobaróna v krajine,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Banská Bystrica opäť privíta svetovú výšku. Lákadlom súboj Topičová - Pattersonová

Všetci účastníci utorkovej Banskobystrickej latky už dorazili do mesta po Urpínom. Tridsiaty druhý ročník prilákal 25 skokanov z 19 krajín…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Nové kolo jadrových rokovaní medzi USA a Iránom sa uskutoční vo štvrtok v Ženeve

Americký prezident Donald Trump v piatok varoval, že sú možné obmedzené útoky proti Iránu, a Irán aj Spojené štáty dali…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Američania sa obávajú útokov iránskych "spiacich buniek" v Európe

USA. 23. februára 2026 - Včera päť najväčších kurdských skupín v Iráne oznámilo vytvorenie jednotného frontu, ktorý bude bojovať za širokú autonómiu.…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Vyjadrenie strany SNS k zastaveniu dodávok elektrickej energie na územie Ukrajiny

Podľa Slovenskej národnej strany , ktorej predsedom je Andrej Danko, nie je možné, aby Ukrajina využívala svoje problémy na to,…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Spoločnosť PHOENIX Zdravotnícke zásobovanie dnes uviedlo, že s Protimonopolným úradom SR sa vyrovnali už v januári 2026.

12:55

Každoročne do zahraničia expanduje mnoho slovenských e-shopov. Motiváciu vidia vo vyššom obrate, ale aj nižšej závislosti od podnikateľského prostredia na Slovensku.

12:51

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vyjadril, že Ukrajina potrebuje „jasný termín“ jej vstupu do Európskej únie.

12:22

.

Tieto veci by ste nemali skladovať na chladničke

Skladovať na chladničke rôzne predmety sa môže zdať ako praktické riešenie, najmä ak máte málo miesta v kuchyni. Tento priestor…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Prieskum: Rozdiel volebných preferencií progresívcov a Smeru je na úrovni štatistickej odchýlky

Rozdiel volebných preferencií medzi Progresívnym Slovenskom a stranou SMER-SSD je v najnovšom prieskume minimálny. Ak by sa voľby do parlamentu…

23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako zlepšiť vaše zdravie. Radí odborník

Kniha Spite, pite, dýchajte od amerického odborníka na spánok Michael Breus, PhD., prináša praktický pohľad na to, ako môžu jednoduché…

23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Požiar ochromil chod uzla kľúčového pre prevádzku ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Aktualizované 23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čo vieme o mužovi, ktorý sa údajne pokúsil o atentát na Trumpa v Mar-a-Lago?

Americké médiá prinášajú informácie o mužovi, ktorý včera prenikol do areálu golfovej rezidencie Mar-a-Lago amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ochranka zastrelila muža,…

23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov