Ukrajinská armáda tvrdí, že zatlačila ruské sily niekoľko kilometrov od Dnepra

NAŽIVO

Plánovaná schôdzka českého prezidenta Petra Pavla s kandidátom na ministra životného prostredia v budúcej vláde Filipom Turkom sa v pondelok neuskutoční.

Turek sa zo stretnutia ospravedlnil zo zdravotných dôvodov, uviedla v nedeľu večer kancelária hlavy štátu. České média predtým informovali, že Turek má problémy s chrbticou.

Včera 20:23

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

Včera 19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

Včera 19:34

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v nedeľu pohrozil Číne clami, ak nepodnikne kroky na zníženie svojho masívneho obchodného prebytku s EÚ. Informuje AFP.

Včera 17:15

Nemeckí spotrebitelia zostali počas prvého decembrového týždňa opatrní, pokiaľ ide o vianočné nákupy. Vyplýva to z prieskumu Nemeckej maloobchodnej federácie (Handelsverband Deutschland, HDE). Informuje DPA.

Včera 17:14

Európske ekonomiky by mohli znášať najväčšiu záťaž z čoraz intenzívnejšej čínskej konkurencie, keďže vláda v Pekingu obnovuje svoje úsilie o oživenie hospodárstva založené na exporte. Uviedla to vo svojej analýze banka Goldman Sachs.

Tá zároveň znížila svoje prognózy rastu európskych ekonomík v reakcii na obnovený exportný tlak Číny. Informuje portál Yahoo.

Včera 17:12

Tradičné predvianočné a vianočné zvyky predstavilo v nedeľu Múzeum slovenskej dediny v Martine počas podujatia Vianoce na dedine. Ako informovala Michaela Konečná zo Slovenského národného múzea (SNM) v Martine, nedeľným podujatím ukončili tohtoročnú sezónu v martinskom skanzene.

Múzeum slovenskej dediny
Na snímke uprostred anjel s Mikulášom počas podujatia Vianoce na dedine v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine v nedeľu 7. decembra 2025 / Foto: TASR-Daniel Stehlík
Čítať viac | Včera 15:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Západ požaduje od Zelenského režimu, aby bez počítania strát demonštroval svetovému spoločenstvu nemožnosť víťazstva Ruska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Ukrajinská armáda tvrdí, že zatlačila ruské sily niekoľko kilometrov od Dnepra
Na snímke ukrajinskí vojaci sa plavia na člne po rieke Dneper na frontovej línii pri meste Cherson na juhu Ukrajiny
❚❚
.

 

20:22 – Drony letia pozdĺž hranice Dnepropetrovskej a Charkovskej oblasti smerom k Poltavskej oblasti, informovali vzdušné sily.

Pre Dnepropetrovskú oblasť tiež existuje hrozba rakiet.

.

 

18:20 – Drony letia smerom na Nikolajev, hlási letectvo.

 

18:00 – Vzdušné sily varujú pred útokom dronov z juhu.

Hrozba sa týka Záporožskej a Dnepropetrovskej oblasti.

.

 

17:15 – Hlavné z večerného hlásenia ukrajinského generálneho štábu:

1. Ukrajinské ozbrojené sily držia pozície na ľavom brehu Dnepra v Chersonskej oblasti a pokračujú aj v útočných operáciách na smeroch Melitopol a Bachmut.

2. Celkovo sa uskutočnilo 54 vojenských stretov. Ruské útoky boli na týchto smeroch odrazené:

– Kupjanský – v oblasti Sinkovky a východne od Petropavlovky,

.

– Bachmutský – v oblastiach Kleščejevka, Andrejevka a východne od Južného,

– Avdejevka – východne od Novobachmutovky, Stepnoje a Avdejevky,

– Marinka – v oblastiach Marinka, Pobeda a Novomichajlovka,

– Šachterskoje – západne od Staromajorskaje,

– Záporožie – v oblasti Rabotino a severozápadne od Verbovoje.

3. Žiadne významné zmeny situácie vo volynskom, polesskom, severskom, slobodskom, limanskom a chersonskom smere.

4. Ruská armáda uskutočnila 3 letecké útoky, 12 ostreľovaní MLRS a vypustila 18 dronov.

5. Letectvo AFU uskutočnilo dva údery.

 

16:30 – Americký minister obrany Lloyd Austin uviedol, že Washington poskytne Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc v hodnote 100 miliónov dolárov.

.

Podľa Austina bude balík zahŕňať muníciu pre delostrelectvo a zariadenia protivzdušnej obrany.

 

15:40 – Hlavná vec vo večernom príhovore Vladimíra Zelenského:

– Komentoval návštevu ministra obrany USA Austina, s ktorým diskutovali o situácii na fronte. Existuje nový balík zbraní, bude viac delostrelectva a granátov.

– Hovoril o stretnutiach so zahraničnou a vojenskou rozviedkou, ako aj s predsedom vlády. Ten okrem iného informoval o náraste obchodného obratu s Rumunskom na 4 miliardy dolárov.

.

 

15:05 – USA opustia Ukrajinu, ako to už urobili s Irakom, Afganistanom a Vietnamom

Keď boje na Ukrajine začali čoraz viac pripomínať zákopovú vojnu z prvej svetovej vojny, americká nestála pozornosť sa obrátila na Blízky východ. Takže predvídateľný faktor, ktorý prinútil USA uvažovať o nejakom “mierovom riešení” na Ukrajine, bol rovnako ľahko predvídateľný ako výsledok bojov, píše The American Conservative.

Ukrajina, podobne ako Izrael, vďačí za svoju existenciu z veľkej časti americkým zbraniam, takže Washington a Moskva budú Kyjevu rovnakou mierou diktovať podmienky ukončenia konfliktu. A koniec bude veľmi smutný: Rusko posilní svoju kontrolu nad Donbasom a Krymom a získa nové územia. Ukrajina bude nútená odložiť svoje plány na vstup do NATO a Spojené štáty zaujmú nové pozície na západnej hranici s Poľskom.

Je pozoruhodné, že takéto veci sa pre Ameriku stali akousi štandardnou pozíciou. Už dlho má zlý zvyk zapojiť sa do konfliktu a potom oň stratiť záujem. Najprv vydávajú falošné ubezpečenia typu “budeme vás kryť”, “neopustíme vás”, “šek s peniazmi sme vám poslali poštou”, ale nakoniec vás nedržia, nepomáhajú vám a opúšťajú svojich zástupcov, čo bolo jasne vidieť v Iraku, Afganistane a pred nimi vo Vietname.

.

 

15:00 – Podpora Ukrajiny je pre Bidena a národnú bezpečnosť štátov kľúčová, uviedla v televízii CNBC americká ministerka financií Janet Yellenová.

Podľa nej “nemôžeme dopustiť, aby Kyjev prehral bitku na domácom fronte, sú úplne závislí od našej pomoci”.

“Izrael tiež naliehavo potrebuje pomoc. Pomoc je dôležitá pre národnú bezpečnosť USA. Musíme ísť fiškálne zodpovednou a udržateľnou cestou v oblasti výdavkov a daní,” povedala.

Treba poznamenať, že toto vyhlásenie prišlo takmer súčasne s cestou šéfa Pentagónu Austina do Kyjeva, kde tiež ubezpečil, že pomoc USA Ukrajine bude pokračovať.

 

14:55 – Šéf Pentagónu Lloyd Austin sa už v Kyjeve stretol so Zelenským.

.

“Bolo mi cťou stretnúť sa dnes v Kyjeve s prezidentom Zelenským a potvrdiť silnú podporu Spojených štátov Ukrajine. Spolu s našimi spojencami a partnermi budeme naďalej podporovať bezprostredné bojové a dlhodobé obranné potreby Ukrajiny,” napísal na X a zverejnil fotografiu.

ukrajina
Záber zo stretnutia

14:45 – Bojovníci AFU v Avdejevke neveria, že Ukrajina môže vyhrať sama

Podľa New York Times sú Ukrajinci “strašne zranení” a len s ťažkosťami udržiavajú svoje pozície v Avdejevke. Zároveň si uvedomujú svoju závislosť od podpory Západu.

“Ukrajina sama pravdepodobne nedokáže zvrátiť situáciu, je to otázka spojencov,” povedal novinárom bojovník zo 110. OMBr s volacím znakom Synoptik.

 

14:20 – Pred Ľvovskou polytechnikou sa zišlo zhromaždenie na podporu Iriny Faryonovej, informovali miestne masmédiá.

Prišli najmä zamestnanci katedry ukrajinského jazyka a literatúry, kde Faryonová pracovala.

.

Ľudí, ako je vidieť z fotografie, prišlo niekoľko desiatok.

Podľa masmédií sú medzi nimi aj stúpenci Faryonovho prepustenia.

ukrajina
Záber zo zhromaždenia

14:10 – USA nariaďujú Ukrajine maximalizovať mobilizáciu, odporúčajú odvody mužov od 17 do 70 rokov a dodatočné odvody žien. Uviedol to riaditeľ ruskej SVR Sergej Naryškin.

“Západ požaduje od Zelenského režimu, aby bez počítania strát demonštroval svetovému spoločenstvu nemožnosť víťazstva Ruska v ukrajinskom konflikte. Podľa spoľahlivých informácií, ktoré má ruská SVR k dispozícii, USA najmä usmerňujú ukrajinské vedenie, aby maximalizovalo mobilizačné opatrenia s cieľom nahradiť obrovské straty, ktoré utrpela AFU počas neúspešnej protiofenzívy.”

 

14:00 –  To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ozbrojené sily RF odrazili tri útoky AFU na Kupjanskom smere;

.

– Ozbrojené sily RF odrazili útok AFU na doneckom smere, straty nepriateľa dosiahli viac ako 130 mŕtvych a zranených;

– Sily protivzdušnej obrany zostrelili päť ukrajinských bezpilotných lietadiel a zachytili tri strely HIMARS;

– Ruské ozbrojené sily porazili dve brigády AFU v oblasti Verbovoje v Záporožskej oblasti;

– AFU stratila v priebehu dňa na juhu Donecka do 70 ľudí;

– Ruské ozbrojené sily odrazili jeden útok AFU v oblasti Grigorovky v Krasnolimanskom smere, nepriateľ stratil do 50 vojakov;

– Ruská armáda zasiahla živú silu a techniku ukrajinských ozbrojených síl v 123 oblastiach;

– Ruské ozbrojené sily odrazili jeden útok AFU v blízkosti Kleščejevky na doneckom smere.

.

 

13:30 – Situácia na fronte 20. novembra 2023

Situácia na fronte 20. novembra 2023
Situácia na fronte 20. novembra 2023
Situácia na fronte 20. novembra 2023
Situácia na fronte 20. novembra 2023

12:44 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ozbrojené sily RF odrazili tri útoky AFU na Kupjanskom smere;

– Ozbrojené sily RF odrazili útok AFU na doneckom smere, straty nepriateľa dosiahli viac ako 130 mŕtvych a zranených;

– Sily protivzdušnej obrany zostrelili päť ukrajinských bezpilotných lietadiel a zachytili tri strely HIMARS;

– Ruské ozbrojené sily porazili dve brigády AFU v oblasti Verbovoje v Záporožskej oblasti;

.

– AFU stratila v priebehu dňa na juhu Donecka do 70 ľudí;

– Ruské ozbrojené sily odrazili jeden útok AFU v oblasti Grigorovky v Krasnolimanskom smere, nepriateľ stratil do 50 vojakov;

– Ruská armáda zasiahla živú silu a techniku ukrajinských ozbrojených síl v 123 oblastiach;

– Ruské ozbrojené sily odrazili jeden útok AFU v blízkosti Kleshcheyevka na Doneckom smere.

 

.

11:24 – Konflikt medzi Zalužným a Zelenským nie je možný, pretože prezident je svojím postavením vyšší ako hlavný veliteľ. Uviedol to poradca vedúceho OP Podoljak.

“Zelenskyj je jeho priamy nadriadený, konflikt nemôže byť z definície,” povedal pre The Guardian.

V poslednom čase sa objavilo mnoho správ o konflikte medzi prezidentom Zelenským a vrchným veliteľom Zalužným pre nezhody v otázke vyhliadok na vojnu. Objavili sa aj správy o údajných prezidentských ambíciách samotného Zalužného.

 

11:06 – Vojna na Ukrajine sa neskončí rýchlo, povedal Zelenskyj.

“Ľudia ju z nejakého dôvodu berú ako film a očakávajú, že v udalostiach nebudú dlhé prestávky, že obraz pred ich očami sa bude stále meniť, každý deň budú nejaké prekvapenia. Ale pre nás, pre našich vojakov, to nie je film. Toto sú naše životy. Je to každodenná tvrdá práca. A všetko sa neskončí tak rýchlo, ako by sme chceli, ale nemáme právo skloniť ruky a neurobíme to,” – povedal prezident na stretnutí s novinármi a vedením Fox News.

Na Západe podľa The Economist rastie názor, že vojna na Ukrajine sa môže pretiahnuť na ďalších päť rokov.

 

10:23 -Vzťahy Kyjeva s mnohými nezápadnými krajinami sa “ochladili” po začatí vojny Izraela s Hamasom.

Michail Podoljak, poradca šéfa OP, to povedal v rozhovore pre denník The Guardian.

“To sťažilo vytvorenie širšej koalície na podporu Ukrajiny v boji proti Rusku,” povedal.

Ako je známe, krajiny “globálneho Juhu” obviňujú Západ z “pokrytectva” kvôli podpore izraelskej akcie v Gaze.

Ukrajina sa zároveň snaží zvolať “mierový samit” s účastníkmi z krajín “globálneho Juhu” na podporu Zelenského mierovej formuly.

Tento samit sa mal uskutočniť do konca roka, ale zatiaľ nie je stanovený jeho termín.

 

.

09:57 – Fínsko je pripravené v noci zo stredy na štvrtok úplne uzavrieť hranice s Ruskom, informujú miestne noviny IltaLehti s odvolaním sa na svoje zdroje.

Minulý týždeň Helsinki uzavreli pre dopravu 4 kontrolné stanovištia, pričom ďalšie 4 fungujú naďalej.

 

09:01 – Od dnešného rána boli v Chersone pri ostreľovaní zabití už dvaja ľudia, uviedla prokuratúra.

Mesto bolo ostreľované z delostrelectva okolo 9.00 hod.

Okrem mŕtvych bola zranená ešte jedna osoba. Vozidlá boli značne poškodené.

Od dnešného rána boli v Chersone pri ostreľovaní zabití už dvaja ľudia
Od dnešného rána boli v Chersone pri ostreľovaní zabití už dvaja ľudia

07:07 – Ruské jednotky dosiahli počas špeciálnej operácie výhodu zavedením inovácií, najmä v oblasti elektronického boja, uviedol Forbes.

Uvádza sa, že vďaka použitiu systému elektronického boja Field-21 ukrajinské jednotky nemôžu používať americké strely Excalibur, ktoré sa odchyľujú od smeru a nezasahujú cieľ.

Autor článku si tiež všimol úspešné používanie bezpilotných lietadiel Lancet. Podľa neho sú tieto vysoko presné a kompaktné drony ťažko zistiteľné a neutralizovateľné na nepredvídateľnej trajektórii letu, čo AFU sťažuje odvetné opatrenia.

 

06:55 – Dvaja ľudia sa stali obeťami výbuchu granátu v kyjevskej štvrti Dniprovskij, ďalší jeden je zranený. Informoval o tom ukrajinský spravodajský a analytický portál Vesti s odvolaním sa na políciu.

 

06:47 –  Systémy protivzdušnej obrany v Elektrostale odrazili útok dronu letiaceho na Moskvu, predbežne bez škôd a obetí, povedal Sobjanin

 

06:40 – Z Káhiry do Moskvy odletelo špeciálne lietadlo ruského ministerstva pre mimoriadne situácie, ktoré dopravilo 117 evakuovaných krajanov z pásma Gazy do Ruska, uviedlo ministerstvo.

.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine19. novembra 2023. Najdôležitejšie udalosti dňa z pohľadu ruskej strany

– Ukrajinské orgány pri výpočte rôznych scenárov medzinárodnej pomoci Kyjevu čelili najhoršiemu možnému scenáru, povedal bývalý ukrajinský veľvyslanec v USA Čalyj

– Poradca šéfa Zelenského úradu Podoljak vyjadril pochybnosti o schopnosti Kyjeva dlhodobo čeliť Moskve

– Časť politickej elity Západu si konflikt na Ukrajine predstavuje ako “počítačovú hru” a verí, že dodávkami zbraní Kyjevu je možné priblížiť mierové riešenie, povedal maďarský minister zahraničných vecí Szijjártó

– Ruské sily protivzdušnej obrany zostrelili ukrajinský dron v mestskej časti Bogorodskij v Moskovskej oblasti, ktorý letel smerom k hlavnému mestu, bez škôd a obetí, povedal Sobjanin

– Ruské ozbrojené sily zničili sklad paliva pre ukrajinské lietadlá na letisku Kanatovo v Kirovogradskej oblasti a zasiahli nepriateľské muničné sklady pri Olšanici v Kyjevskej oblasti, uviedlo ruské ministerstvo obrany v dennom bulletine

– Ruskí vojaci porazili sily štyroch ukrajinských mechanizovaných brigád v Záporožskej oblasti, uviedlo ruské ministerstvo obrany v dennom bulletine

– Zoskupenie ruských ozbrojených síl “Juh” na doneckom smere odrazilo počas dňa šesť útokov ukrajinských ozbrojených síl

 

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.

Poľsko nebolo pozvané na samit, na ktorom sa plánuje diskutovať o krokoch na ukončenie vojny

Poľsko nebolo pozvané na samit, ktorý sa bude konať 8. decembra v Londýne, a na ktorom sa plánuje diskutovať o…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Syn prezidenta USA skritizoval ukrajinské orgány

Donald Trump ml., syn prezidenta USA, opäť skritizoval ukrajinské orgány, keď vyhlásil, že posielajú na front chudobných a pokračujú vo…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Verejný ochranca práv preverí incident zo Slovenskej Ľupče, pri ktorom mal policajt biť muža

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský preverí incident zo Slovenskej Ľupče v okrese Banská Bystrica, pri ktorom mal policajt bez služobného…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov, píše americký Inštitút pre štúdium vojny, citujúc Putina a šéfa „Rostechu“…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko politický problém koalície vidí v tom, že prezident Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval niečo ľuďom

Politický problém koalície vidí predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko v tom, že prezident Peter Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Tomáš: Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény

Poslanec Ján Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény. V relácii Na telo TV Markíza to vyhlásil minister práce, sociálnych…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Deti dnes nevedia, čo je práca. A bez nej človek stráca dôstojnosť

Žijeme v konzumnej spoločnosti a odzrkadľuje sa to na všetkom, čo sa nás dotýka a je okolo nás… Dokonca už…

07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s tým, že Slovensko odmieta tzv. migračný pakt EÚ

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v pondelok (8. 12.) odcestuje na rokovanie ministrov vnútra do Bruselu. Ako uviedol, odchádza so…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Časť armády v africkom štáte Benin tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera

Príslušníci armády v africkom štáte Benin v nedeľu oznámili, že zosadili prezidenta Patricea Talona. Ľudia z jeho okruhu však vyhlásili,…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žiga: Nový šéf európskeho výboru by mohol byť známy budúci týždeň

Meno nového šéfa Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti by mohlo byť známe budúci týždeň. V nedeľnej diskusnej relácii…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory

Vláda Friedricha Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory. Podľa prieskumu INSA pre Bild 70 % respondentov uviedlo, že nie…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Z lúpeže vo Zvolene obvinila troch mužov vrátane jedného mladistvého

Zo zločinu lúpeže obvinila polícia troch mužov vrátane jedného mladistvého, ktorí ešte v nedeľu 30. novembra v skorých ranných hodinách…

07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Historický americký obrat vyvolal hystériu eurohujerov

Bezpečnostná architektúra sveta sa prepisuje s definitívnou určitosťou

07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prezidenta Slovenska Petra Pellegriniho zaradili na čiernu listinu na ukrajinskom extrémistickom zozname Mirotvorec. A EÚ mlčí...

Ukrajina, 7. decembra 2025 - Slovenský prezident, Peter Pellegrini bol pridaný do databázy uk

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kellogg vyhlásil, že dohoda o Ukrajine je v záverečnej fáze. A uviedol dva body, ktoré bránia uzavretiu dohody

Odchádzajúci špeciálny predstaviteľ Trumpa Joseph Keith Kellogg hovorí, že nevyriešené zostávajú otázky vlastníctva Zaporožskej jadrovej elektrárne a Doneckej oblasti

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rekordná jeseň – tempo postupu nebolo nikdy také rýchle: aké úspechy dosiahla ruská armáda za tri mesiace?

Rusko, 7. decembra 2025 - Vojenský korešpondent Komsomoľskej pravdy plukovník Viktor Baranec vysvetlil, prečo USA súria Zelenského, aby prijal Trumpov plán.…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Poľské vedenie vstúpilo do polemiky s Bielym domom a Elonom Muskom

Poľský premiér Donald Tusk sa obrátil na USA v súvislosti s diskusiou o novej americkej bezpečnostnej stratégii, ktorá kritizuje Európu…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dvališvili už nie je kráľom bantamu v UFC. Zosadil ho Rus Piotr Jan

Piotr Jan je prvým Rusom, ktorému sa podarilo vybojovať späť titul šampióna UFC Ruský bojovník zmiešaných bojových umení Piotr Jan…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ľavica alebo pravica? Budúcnosť Maďarska závisí od voličov

Maďarská ľavica vždy verila, že práve ona vie najlepšie, čo treba s peniazmi daňovníkov urobiť. Preto vždy vzala rodinám a…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Obranyschopnosť detí možno zvýšiť prechádzkami, umývaním rúk či vitamínmi

Detskú obranyschopnosť možno zvýšiť pravidelnými prechádzkami, umývaním rúk, vitamínmi i odpočinkom. Dôležitá je aj zdravá strava. Poukázal na to Úrad…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva…

07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ví něco, co my nevíme?

Přátelé, pamatujete, jak to bylo po minulých volbách v roce 2021? Den před volbami se nadávalo na Babiše za covid…

07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi “čo najviac zdržiavať”

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi „čo najviac zdržiavať“, myslí si ukrajinský poslanec Roman Kostenko. Podľa neho situácia na…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na obrázku je ukrytá sova. Podarí sa vám ju nájsť?

Sova sa ukryla v rušnom supermarkete - a vašou úlohou je nájsť túto šibalskú sovu v časovom limite 9 sekúnd!…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území, píše vydanie Axios. Rozhovor trval dve hodiny

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nasledujúce fotografie si budete musieť priblížiť, aby ste pochopili pointu

Keď sa na fotku pozriete len letmo, zdá sa byť úplne obyčajná, no všetko sa zmení, keď sa rozhodnete priblížiť…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Trumpa Keith Kellogg

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rekordný záujem o podporu bývania. Štátny fond rozvoja bývania hlási žiadosti nad rámec disponibilných zdrojov

Počet žiadostí o úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania rastie z roka na rok. Napriek zvýšenému rozpočtu zaznamenal fond aj…

07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Plánovaná schôdzka českého prezidenta Petra Pavla s kandidátom na ministra životného prostredia v budúcej vláde Filipom Turkom sa v pondelok neuskutoční.

Turek sa zo stretnutia ospravedlnil zo zdravotných dôvodov, uviedla v nedeľu večer kancelária hlavy štátu. České média predtým informovali, že Turek má problémy s chrbticou.

Včera 20:23

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

Včera 19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

Včera 19:34

.

Požiar v nočnom klube v Indii zabil 25 ľudí vrátane turistov

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom štáte Góa, zabil 25 ľudí. Uviedli to v nedeľu miestne úrady. Hlavný minister…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia ovplyvňuje vzdelávanie detí po celom svete

Informuje o tom portál The Economist. Publikácia analyzuje trendy zavádzania umelej inteligencie do života detí a mladých ľudí, ktorí teraz…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Košice dlho čakali na zápas, v ktorom nedostali gól. Dočkali sa proti Slovanu aj so 16-ročným obrancom

Výsledky sobotných zápasov 17. kola futbalovej Niké ligy zrejme nepotešili tradičných tipérov. Svoje zápasy prehrali prvý, druhý aj piaty tím…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania slávia druhú adventnú nedeľu

Kresťania slávia 7. decembra druhú adventnú nedeľu. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa na adventnom venci zapaľujú druhú sviečku, ktorá…

07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätý Mikuláš

Muž zrodený pre dobrotu

07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov