Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa stretla s predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom

NAŽIVO

Zamestnanci Kia požadovali na zhromaždení v Žiline navýšenie miezd. Zhromaždenie organizovala Základná organizácia (ZO) Odborového zväzu KOVO Kia Žilina.

17:08

Vojna na Ukrajine sa týka aj Česka, zlu nesmieme nechať priestor. Podľa Pavla sa vojna na Ukrajine týka aj Česka. Kto tvrdí, že je z vojny unavený a že ho otravuje neustále počúvať správy o Ukrajine, sa podľa jeho slov stavia ľahostajne k vlastnej budúcnosti.

16:48

Lacný dovoz z Číny tlačí infláciu pod želanú úroveň, pozoruje ECB. Pokles inflácie „významne nezmenil strednodobé hodnotenie, ale zdôrazňuje niekoľko aspektov, ktoré treba sledovať,“ povedal Panetta, ktorý je šéfom talianskej centrálnej banky.

16:48

CDU kancelára Merza žiada zákaz sociálnych sietí pre deti do 14 rokov. Podobné návrhy už v minulosti predložil koaličný partner CDU, stredoľavicová Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD).

16:47

Útoky na zdravotnícke zariadenia v Sudáne si vyžiadali 69 mŕtvych. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie prepukli v Sudáne rôzne ochorenia vrátane cholery, malárie, horúčky dengue či osýpok.

16:46

Vodné dielo Gabčíkovo sobotné zemetrasenie nijakým spôsobom nezasiahlo. Je pod neustálou kontrolou a dohľadom odborníkov. Na sociálnej sieti o tom informoval štátny podnik Vodohospodárska výstavba.
„Vodné dielo je pod neustálou kontrolou a dohľadom odborníkov. Napriek tomu boli okamžite preverené všetky objekty aj technológie – bez zistenia akýchkoľvek poškodení či narušenia prevádzky. Bezpečnosť a stabilita sú naďalej plne zabezpečené,“ ozrejmili.

16:45

Bezpečnostná služba klasifikovala platformu Telegram ako hrozbu. DPA konštatuje, že tento krok zo strany FSB vyvoláva v Rusku obavy, že by prístup k tejto platforme mohli tamojšie úrady čoskoro zakázať.

15:37

Michelonová získala zlato v pretekoch s hromadným štartom

15:08

Po sobotnom zemetrasení na juhozápadnom Slovensku nie sú hlásené následky na životoch a zdraví obyvateľov. Informácie o škodách na majetkoch sa zbierajú. TASR o tom informoval odbor strategickej komunikácie Ministerstva vnútra (MV) SR. Dotknuté odbory krízového riadenia okresných úradov sú v pohotovosti. Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia MV SR komunikuje s relevantnými inštitúciami.

15:00

Macron vyzýva na zachovanie pokoja pred zhromaždením v Paríži. Očakáva sa, že na zhromaždení sa zúčastní približne 2000 až 3000 ľudí, píše AFP.

14:53

V 17 českých mestách sú vystavené drony Šáhid, cieľom je ukázať hrozbu. Iniciatíva Darček pre Putina umiestnila vedľa každého dronu aj informačný panel. Uvádza v ňom, že drony Šáhid môžu mať dolet až 2500 kilometrov.

14:51

Akcie v USA uzavreli ziskový týždeň rastom. PCE vrátane výdavkov na potraviny a energie medzimesačne vzrástol o 0,4 % a medziročne o 2,9 % (v novembri + 0,2 %, respektíve + 2,8 %).

14:24

Británia dosiahla na začiatku roka rekordný rozpočtový prebytok. Údaje sú lepšie aj v porovnaní s odhadmi britského Úradu pre rozpočtovú zodpovednosť (OBR). Ten očakával prebytok na úrovni 24,1 miliardy libier.

14:23

České letiská zaznamenali vlani rekordný rok. V minulom roku prešlo českými letiskami celkovo 19,28 milióna pasažierov, o 8 % viac než v roku 2024.

14:22

Pri izraelských útokoch v Libanone zahynulo osem členov Hizballáhu. Libanonské ministerstvo zdravotníctva v piatok oznámilo, že desať ľudí zahynulo pri izraelských útokoch v údolí Bikáa na východe krajiny.

14:21

Srbsko a Švédsko vyzvali svojich občanov, aby opustili Irán. Trump dal Iránu desať až 15 dní na to, aby s USA uzavrel dohodu o svojom jadrovom programe. Tým podľa médií naznačil, že v opačnom prípade dá pokyn na Irán zaútočiť.

14:21

13:58

Po zemetrasení hlási Afganistan malé škody a jednu zranenú osobu. Epicentrum zemetrasenia bolo podľa americkej geologickej služby (USGS) približne 130 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Kábul v hĺbke približne 79 kilometrov.

12:24

Nemecké koncerny napriek kríze zvyšujú dividendy. V Nemecku sa dividendy zvyčajne vyplácajú raz ročne po valnom zhromaždení na jar.

12:24

V Iráne hrozí trest smrti najmenej 30 osobám. V ôsmich prípadoch už bol rozsudok smrti vynesený, ďalších 22 prípadov je stále pred súdmi, uviedla organizácia. Iránske súdy zatiaľ oficiálne nepotvrdili žiadnu z týchto popráv.

11:44

Predaj nových rezidenčných nehnuteľností v USA v decembri klesol. Mediánová cena nových domov predaných v decembri dosiahla 414.400 USD (352.171 eur), čo je o 4,2 % viac ako novembri, no o 2 % menej ako v rovnakom mesiaci pred rokom.

11:39

Produkcia vína v Rakúsku sa v roku 2025 výrazne zvýšila. Rozhodujúcim faktorom pre tento nárast boli priaznivé poveternostné podmienky s dostatočnými zrážkami bez rozsiahlych škôd spôsobených mrazom alebo krupobitím.

11:39

Ukrajina útočila v ruskej Udmurtskej republike, zranených je 11 ľudí. Z dôvodu leteckého poplachu letisko v meste Iževsk dočasne pozastavilo prevádzku.

11:12

V Maďarsku začala predvolebná kampaň aprílových parlamentných volieb. Kandidáti majú do 6. marca vyzbierať aspoň 500 odporúčaní od voličov, pričom pravidlá kampane upravujú umiestňovanie plagátov, financovanie a povinnosti médií.

11:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To mu fakt nezávidím

Vít Rakušan: Výsledek slovenských voleb je pro nás varováním i poučením. Obavy lidí, kteří žijí často na periferii zájmu, nemusejí mít reálný základ, ale nejsou proto méně skutečné. Pokud chceme udržet v Česku liberální demokracii, musíme vysvětlovat její výhody i těm, kdo z nich v současné době neprofitují, nebo jen málo. Lidem ve vyloučených lokalitách, lidem chudším, zklamaným. A vytvářet společnost odolnou proti strachu

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa stretla s predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom
Na snímke predseda strany SMER-SD Robert Fico
❚❚
.

Myslím, že tento Rakušanův tweet je naprostou esencí líbodémo smýšlení. Oni si prostě myslí, že lidi oberou, ožebračí, seberou jim naději na jakoukoliv lepší budoucnost a pak to chtějí dát do pořádku reklamní kampaní. Takhle nějak se to dělalo posledních padesát let v Africe, ne? Vydrancujeme jejich přírodní bohatství a pak, aby se neřeklo, pošleme jim tam Člověka v tísni, ať jim dá nějakou almužnu. Oni si fakt myslí, že takhle svět funguje.

Vyznávají evropské hodnoty, kvůli kterým je zapotřebí lidem sáhnout do vrecka, je zapotřebí je víc zdanit, sebrat jim bydlení, mobilitu, rozvrátit jim rodiny, připravit je o práci… a nechápou, proč lidi to dobro nechápou. Za to určitě může Putin a jeho dezinformace.

Tohle a mnoho dalších podobných výroků jsem o víkendu zaznamenal. Včetně mnoha hlášek, že demokracii, ve které zvítězí Fico, takovou tady nechceme. Zaznamenal jsem výzvy k většímu boji proti dezinformátorům a jak to v takových momentech bývá, zaznamenal jsem výzvy k noci dlouhých nožů v Pětikolce. Není možné, aby si tam Fiala držel Zahradila nebo Blažka… ti musejí být neprodleně vyhozeni, jinak to špatně dopadne.

.

K tomu, co se v uplynulém víkendu na Slovensku stalo, měl z vládní skvadry nejblíž právě Rakušan tímto tweetem. Stalo se to, že lidé z těch jejich ojrohodnot neprofitují. Naopak… táhnou je na hřbetě jako stále těžší břemeno k neunesení. Stejně tak nám ale Rakušan sdělil, že se nic na líbodémo smýšlení měnit nebude. Oni lidem neulehčí, oni jim to budou vysvětlovat.

Ano, za takových okolností pak čučkař Koudelka s překvapením zjišťuje, že Putinovi stačí agent s mizernými pát tisíci éček, aby se liberální demokracie otřásla v základech…

Jo, kdyby lidi měli levnou elektřinu, kdyby je neokrádaly hytlermarkety, kdyby měli levné topení a levné bydlení, to by tu liberální demokracii milovali… Ale oni mají tohle všechno drahé, že nevyjdou s platem. A proto liberální demokracii rádi nemají, ale mají rádi ty, kteří na toto zvěrstvo poukazují a slibují změnu. Fico s tím vyhrál volby…

Nic nepomohly výroky našeho generálprezidenta… Ficovi to neuškodilo, ba možná mu to i trochu pomohlo. Nic nepomohly zatýkačky iniciované Čaputovou. Ficovi to neuškodilo, ba možná mu to i trochu pomohlo. Nic nepomohlo nadržování médií a agentur pro výzkum veřejného mínění. Ficovi to neuškodilo, ba nejspíš mu to i trochu pomohlo. Proč? Protože když vám před výplatou peníze chybí, tak to fakt nezachrání žádné evropské hodnoty.

Na Slovensku jsou přitom ceny energií nižší než u nás.

.

Nedávno nám Fiala s velkou slávou oznámil priority své vlády. Armáda, podpora Ukrajiny a evropský vlezdoprdelismus… Podle toho je sestavený rozpočet. Síkela připustil další zdražení energií. Od ledna začne platit konsolidační balíček… Jako vážně si Vítek Rakušan myslí, že za těchto okolností lidem vysvětlí, že jsou liberální postoje nějaké dobro? Tohle vysvětlování mu zhatí každý druhý obyvatel, Putin pro to nemusí dělat nic. Ale vysvětluje se tím, proč se STAN podle průzkumů nedostane do sněmovny. Má za předsedu několikanásobné jelito roku. I když je těsně vedle správného vysvětlení, stejně bude dělat raději reklamu na EU, než ulehčovat lidm život. Když lidem chybí peníze, tak vám fakt nepomůže o nich říkat, že jsou proruští kolaboranti.

Naši pětidemoliční představitelé nejsou vyděšení zbůhdarma. U nás je totiž situace mnohem horší než na Slovensku. Fico vytáhl SMER ze sedmi procent na zhruba dvacet tři. Kam asi může Babiš vytáhnout hnutí ANO, když má už teď třicet procent? Fico navíc už dlouhá léta žije vedle kupky politického hnoje a vedle hnoje se nedá žít jinak, než že se každý den trochu umažete. Hodně voličů mu nezapomnělo jeho minulost. Koneckonců, proto uspěl Pellegrini. Program víceméně stejný jako SMER, ale je méně zasviněný. Fico s Pellegrinim měli dohromady skoro 40% hlasů… Ale jsou to dva kohouti na jednom smetišti.

Slováci si navíc vybírali jen ze zavedených stran. Neměli ani masové protesty, ani žádného nového mladého a nadějného populistu, který by nabral hlasy těch, kteří si pamatovali, jak Fico mluvil o EU ještě před pár lety.

Tohle všechno ovšem my tady u nás máme. Máme masové protesty na kterých se zviditelnil Jindra Rajchl, který přímo cílí na voliče, kteří nemohou zapomenout Babišovi, Okamurovi nebo KSČM jejich politické hříchy. Snaží se ucházet o milion (20%) propadlých hlasů (na Slovensku teď propadlo šestnáct procent hlasů). Máme tu politického hegemona Babiše, který sám dává dohromady skoro tolik, co Fico s Pellegrinim. Jedna vůle, ne dvě. Máme tu SPD – zavedenou protestní stranu, která sbírá radikálnější voliče, ale zároveň to nejsou žádní Kotlebovci. Okamura si opravdu nehraje s nacistickou symbolikou. I KSČM zastává vlastně konzervativní postoje a z marxismu jim zbylo hlavně sociální cítění.

Fico teď ukázal, že je možné vyhrát volby vysloveně chcimírskou rétorikou. To povzbudí i podobnou rétoriku u nás. Fico tomu nejspíš bude prošlapávat cestu. Už brzy to uslyšíte.

.

Vítek Rakušan se může utěšovat čím chce, ale tohle se prostě nedá ustát. Ano, kdyby klesly ceny, kdyby se rozjelo hospodářství, to by se ještě ledacos dalo zachránit. Ale takhle? Myslíte, že mu kriminalizace opozice pomůže víc, než pomohla proti Ficovi? Myslíte, že mu honba za dezinformacemi pomůže víc, než pomohla proti Ficovi? Myslíte, že mu Česká televize pomůže víc, než pomohla proti Ficovi? Je hotovo, přátelé. Jediný rozdíl je v tom, že lidé jsou u nás ještě naštvanější, mají na výběr i z nových tváří, které se zviditelnily masovými protesty a stávající parlamentní opozice je u nás mnohem konsolidovanější…. a víc při penězích. Vítek si myslí, že přepere ekonomickou recesi propagandou… Tak určitě…

Fiala má na výběr ze dvou špatných možností. Buď to odpíská teď a opozice získá ve sněmovně většinu, nebo to odpíská až za dva roky a opozice získá ve sněmovně ústavní většinu. Zároveň se během dvou let ještě vytříbí, eliminuje se tam spousta blbců, lídři k sobě najdou cestu a víc si ujasní, co je třeba udělat, proběhnou ještě eurovolby a krajské volby, které napoví, kdo umí a kdo neumí, alternativní média budou zase silnější a Česká televize slabší… Mediany a Fokusy jsou vyřízené už teď.

Slyšíš! Péťo? Jak se ti líbí představa, že za dva roky bude Andrej mít možnost zasahovat do ústavy? A Okamura a Rajchl s ním… Díky tvé neschopnosti. Rozhoduješ se, jestli u nás stvoříš „jenom“ Fica, nebo rovnou Orbána… Že bys změnil svojí politiku, to nehrozí. Teď už se jen hraje o to, jak dlouho budeš lidi štvát a kolik jich ještě přivedeš do nedostatku. Během příštích dvou let budeš mít preference jako Eda Heger. A Vítek Rakušan bude muset organizovat volební vlaky, aby měl alespoň nulu.

Ne, tohle rozhodování ti fakt nezávidím.

Co na to staří konzervativci v ODS? Jak se jim líbí představa, že jim opozice přeroste do ústavní většiny? Jak se jim líbí představa, že už teď volají jejich mladší liberální kolegové, aby byli eliminováni? Jestli nechají Fialu u vesla, tak jim fakt zůstane jen úloha obětního beránka při vnitrostranické zabijačce. Už příští rok při eurovolbách jim bude přisouzena vina za každý neúspěch. Stojí jim to za to?

My musíme pokračovat v tom, co děláme. Volby na Slovensku ukázaly, že to má výsledky. Je třeba na Pětikolku vyvíjet tlak, občas jim připomenout, že je fakt nemáme rádi, objíždět republiku a mluvit s voliči o míru a hájení českých zájmů…

…. a nerušit Rakušana, když dělá chybu za chybou.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.

Daniel Vidlák

 

.

Článok pôvodne vyšiel na portáli vidlakovykydy.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.

Fico naznačil tvrdú odvetu Zelenskému: Pondelok môže všetko zmeniť

Ak v pondelok ukrajinský prezident neobnoví dodávky ropy na Slovensko, v ten istý deň premiér Robert Fico požiada príslušné slovenské…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine, píše komentátor denníka The Times Mark Bennetts

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA podporili návrat Ruska do svetového športu

USA podporili návrat Ruska do svetového športu, píše The New York Times s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálneho vyslanca Trumpa…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump minulý rok opustil Svetovú zdravotnícku organizáciu. Teraz ju nahrádza

Americký prezident Donald Trump minulý rok opustil zdravotnícky orgán OSN s odôvodnením, že náklady sú nespravodlivé a organizácia prijíma zlé…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá výmena medzi Dankom a Huliakom: ,,Opäť trafil semafór a totálne sa zosmiešnil”

Rudol Huliak na svojej sociálnej sieti zdieľal video, v ktorom ostro reaguje na slová lídra strany SNS Andreja Danka. Podpredseda…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo nám tajili? Odhalili autori falšovanie histórie?

Set dvoch kníh od slovenských autorov o pôvode Slovanov. Ako bonus je tu kniha Zahmlievanie dejín, ktorá je k nim…

21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozdelí sa najväčšia konzervatívna strana v Poľsku?

Rozdelenie strany Právo a spravodlivosť by znamenalo zemetrasenie v poľskej politike. Informuje o tom spravodajský portál Remix News

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Denník N nebude rozhodovať o hokejovej reprezentácii

Po Štefancovi sa do našich hokejistov pustil aj komentátor Denníka N. Vraj reprezentácia, ktorá uprednostní športový úspech pred jeho predstavou…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Západné Slovensko v sobotu zasiahlo zemetrasenie

Slovensko v sobotu popoludní zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 4,6. Informuje o tom na svojom webe Európsko-stredomorské seizmologické centrum

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj priznal, že USA a Rusko spoločne vyvíjajú tlak na Kyjev, aby stiahol vojská z Donbasu

Washington a Moskva vyvíjajú tlak na Kyjev, aby v rámci akejkoľvek dohody o ukončení štvorročnej vojny odstúpil obliehaný Donbas Kremľu,…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko reaguje na situáciu okolo Družby

Dnes nebudem dlhý. Však je víkend. Predsa však musím zareagovať na situáciu, ktorá sa vytvorila okolo ropovodu Družba. Podľa môjho…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západná propaganda sa na výročie začiatku vojny pripravuje masívnymi lžami

Vyjadril sa o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti

21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Veľký problém Západu – na čo „Macinkov manuál” nemyslel

…a možno na to myslel, ale iba implicitne, medzi riadky, avšak v prípade takého dôležitého aspektu – ktorý sa týka…

21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Indické ministerstvo obrany schválilo nákup 288 rakiet pre systém S-400 z Ruska

Na základe dohody dostane Naí Dillí 120 rakiet krátkeho doletu a 168 rakiet dlhého doletu, píše Hindustan Times

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina mala zničiť ruský závod na výrobu rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia v školstve je posilňovač ľudských schopností, nie náhrada učiteľa, vraví odborníčka

Umelá inteligencia v školstve je posilňovač ľudských schopností, nie náhrada učiteľa, vraví riaditeľka Microsoftu pre vzdelávanie pre strednú Európu Lenka…

21. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko hrozí blokovaním 90-miliardovej pôžičky EÚ pre Ukrajinu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v piatok na tlačovej besede uviedol, že Maďarsko bude v EÚ blokovať kroky potrebné…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Stávkové kancelárie stále veria Fínom, no Slováci už nie sú takými outsidermi. Surový: "V našich silách je získať bronz"

 Slovenskí hokejisti si opäť po štyroch rokoch zahrajú o tretie miesto na zimných olympijských hrách. Stane sa to druhýkrát v…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Horolezec odsúdený za zabitie po tom, čo nechal svoju priateľku na najvyššom vrchole Rakúska, aby išiel po pomoc

Súd v Innsbrucku odsúdil Thomasa P. na päťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a pokutu 9 400 eur za smrť jeho…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa pripravuje na jadrovú vojnu proti Rusku a USA

Brusel, 21. februára 2026 - V Európe zúri nová pandémie - tentokrát jadrová. Ťažko nájsť iné slovo na označenie tejto…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Predseda Európskej rady otvorene vyhlásil, že „snom“ EÚ je dostať Ukrajinu do bloku

Predseda Európskej rady António Costa bez okolkov vyhlásil, že európski lídri by si želali, aby Ukrajina čo najskôr vstúpila do…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výrazy tváre, ktoré ovládli minulé olympijské hry

Výrazy tváre dokážu počas olympijských hier prezradiť viac než výsledková tabuľka, a práve výrazy tváre zachytávajú emócie, napätie aj čistú…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Čo ďalej s obchodnou dohodou s USA po zrušení ciel

Poslanci EÚ zvolávajú mimoriadne zasadnutie o obchodnej dohode s USA, informuje agentúra Bloomberg

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mohla prísť o oko. Súperka ju zasiahla korčuľou, Poľka silno krvácala

Rýchlokorčuliarka Kamila Sellierová z Poľska zažila v piatok 20. februára na zimných olympijských hrách nepríjemný incident, ktorý sa skončil krvavým…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Vlak v Turčeku zrazil medveďa hnedého

Vlak v noci na sobotu zrazil v Turčeku neďaleko Hornej Štubne medveďa hnedého. Informoval o tom na sociálnej sieti štátny…

21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Moskva pritvrdzuje: Tri scenáre, ktoré môžu rozhodnúť o Ukrajine

Slovensko, 21. februára 2026 - V posledných dňoch zaznieva z Moskvy séria mimoriadne ostrých diplomatických vyhlásení, ktoré naznačujú, že ruské…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Kuriózny prípad. Bankový lupič uviazol v trezore na deväť hodín

24-ročného muža zatkli v Miláne po tom, čo strávil deväť hodín uväznený v trezore UniCredit banky počas neúspešného pokusu o…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo je Švajčiarsko krajina syrov?

Krajina syrov je pomenovanie, ktoré si Švajčiarsko vyslúžilo vďaka svojej výnimočnej tradícii výroby syra a svetovej reputácii kvality. Krajina syrov…

21. 02. 2026 | 0 komentárov

Hrabko: Ak bude Sulík kandidovať za inú stranu, SaS príde o veľa voličov

Ak ostane Richard Sulík mimo politiky, SaS príde o istú časť elektorátu, ktorý ju volil kvôli nemu. Ak by ale…

21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zamestnanci Kia požadovali na zhromaždení v Žiline navýšenie miezd. Zhromaždenie organizovala Základná organizácia (ZO) Odborového zväzu KOVO Kia Žilina.

17:08

Vojna na Ukrajine sa týka aj Česka, zlu nesmieme nechať priestor. Podľa Pavla sa vojna na Ukrajine týka aj Česka. Kto tvrdí, že je z vojny unavený a že ho otravuje neustále počúvať správy o Ukrajine, sa podľa jeho slov stavia ľahostajne k vlastnej budúcnosti.

16:48

Lacný dovoz z Číny tlačí infláciu pod želanú úroveň, pozoruje ECB. Pokles inflácie „významne nezmenil strednodobé hodnotenie, ale zdôrazňuje niekoľko aspektov, ktoré treba sledovať,“ povedal Panetta, ktorý je šéfom talianskej centrálnej banky.

16:48

CDU kancelára Merza žiada zákaz sociálnych sietí pre deti do 14 rokov. Podobné návrhy už v minulosti predložil koaličný partner CDU, stredoľavicová Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD).

16:47

Útoky na zdravotnícke zariadenia v Sudáne si vyžiadali 69 mŕtvych. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie prepukli v Sudáne rôzne ochorenia vrátane cholery, malárie, horúčky dengue či osýpok.

16:46

.

Koalícia ochotných je prekážkou mieru a opozícia žije v bludoch

V relácii Na telo plus som poslankyni Beáte Jurík z Progresívneho Slovenska pripomenul, že politika nie je o naivných snoch,…

21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu

Maďarsko zablokovalo úver EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, z ktorého Kyjev plánoval pokryť rozpočtový deficit a nakúpiť…

20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Aktualizované 20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vychválil Vancea a Rubia do nebies

Prezident USA na zasadnutí Rady mieru chválil viceprezidenta J.D. Vancea aj ministra zahraničia Marca Rubia ako „výnimočných“ štátnikov s opačnými…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Taliansko zvažuje vekové obmedzenia pre sociálne siete. Tínedžeri sú závislí od svojich telefónov

Taliansko varuje pred rastúcou digitálnou závislosťou u tínedžerov, pričom odborníci ju spájajú s rodinnými a vzdelávacími problémami a tvrdia, že…

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zrušenie ciel Trumpa neodradilo. Podpíše nové globálne clo

Donald Trump vyhlásil, že podpíše dekrét o zavedení 10-percentného globálneho cla na tovary dovážané do USA nad rámec už platných…

20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Ladislav Kubík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov