Jared McCann

NAŽIVO

Budúci rok by sa mohli pri určitých kategóriách zamestnancov znížiť odvody. Muselo by to však byť spojené s nejakými opatreniami. Uviedol to v relácii STVR Sobotné dialógy premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Premiér Robert Fico (Smer-SD)
Na snímke premiér Robert Fico (Smer-SD) / Foto: Facebook
14:43

Britskí biskupi sú „vážne znepokojení“ používaním kresťanských symbolov na „ospravedlňovanie rasizmu a protimigrantskej rétoriky“ pred sobotným zhromaždením v centre Londýna. Organizuje ho predstaviteľ krajnej pravice Tommy Robinson, ktorý zhromaždenie považuje za vianočnú „náboženskú oslavu“.

14:42

Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, aby pomohli s projektom opevnenia východných hraníc krajiny, keďže narastajú obavy z hrozby zo strany Ruska.

14:42

Spojené štáty zrušia sankcie na bieloruský potaš. Podľa bieloruských médií oznámil vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa John Coale, ktorý v Minsku rokoval s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Agentúra AP to označuje za ďalší signál zlepšovania vzťahov medzi oboma krajinami.

14:41

Španielska polícia zmarila činnosť zločineckého gangu, ktorý do krajiny pašoval hašiš z Maroka pomocou vrtuľníkov. V rámci operácie, na ktorej sa podieľali aj marocké, belgické a švédske bezpečnostné zložky, bolo zadržaných šesť osôb.

14:40

Českí komunisti na mimoriadnom zjazde rokujú o ďalšom smerovaní strany. Predsedníčka KSČM a europoslankyňa Kateřina Konečná po volebnom neúspechu dala svoju funkciu k dispozícii, v strane však nemá súpera a povedie ju aj naďalej.

14:39

Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) chce zosilňovať tlak na ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD). Upozorňuje na to, že má obrovské množstvo sklamaných voličov z toho, že rezort vnútra a vyšetrovatelia nekonajú rýchlejšie pri odhaľovaní zločinov páchaných v období rokov 2020 až 2023. Musia podľa neho prísť výsledky. Poukazuje na to, že na stole je obrovské množstvo dôkazov, ktoré treba spracovať a zákonným spôsobom predložiť. Uviedol to v diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.

13:11

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan varoval, že Čierne more by sa nemalo stať „oblasťou konfrontácie“ medzi Ruskom a Ukrajinou. Reagoval tak na sériu útokov, ku ktorým došlo v tomto regióne v uplynulých týždňoch.

12:48

Konzultácie bulharského prezidenta Rumena Radeva s parlamentnými stranami po páde vlády poznačí návrh uznesenia o ročnom odklade vstupu Bulharska do eurozóny.

12:27

Najnižšie inzerované ceny za príručnú batožinu u nízkonákladových leteckých spoločností Ryanair, EasyJet a Wizz Air sú iba zriedka k dispozícii cestujúcim. Vyplýva to z prieskumu britskej organizácie pre ochranu spotrebiteľov.

12:18

Brigády sa postupne menia z doplnkovej príležitosti na formu nutného privyrábania. Nevyužívajú ich len študenti, ale čoraz častejšie aj seniori a ľudia v produktívnom veku, ktorí si nimi kompenzujú rastúce životné náklady, nízke mzdy alebo neisté pracovné úväzky.

12:17

Zástupcovia Spojených štátov, Ukrajiny, Nemecka a ďalších krajín budú v Berlíne rokovať o prímerí na Ukrajine.

12:16

Thajsko oznámilo, že boli pri obnovených bojoch na hranici s Kambodžou zabití štyria jeho vojaci.

12:15

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že ruské nočné útoky poškodili viac ako desať civilných zariadení po celej Ukrajine, po ktorých zostali tisíce ľudí v siedmich regiónoch bez elektrickej energie. Moskva zas potvrdila, že v noci zaútočila na ukrajinskú infraštruktúru hypersonickými raketami.

12:07

Záchranári oznámili, že ničivé záplavy a zosuvy pôdy si v Indonézii vyžiadali viac ako 1000 obetí. Krajina v juhovýchodnej Ázii tiež čelí humanitárnym problémom súvisiacim s počasím.

12:06

Iránske úrady zadržali 18 členov posádky zahraničného tankera, ktorý v piatok zaistili v Ománskom zálive a ktorý podľa nich prevážal šesť miliónov litrov pašovaného paliva. Informovali iránske médiá s odvolaním sa na súdne orgány v provincii Hormozgán.

12:05

Dvaja ľudia zahynuli pri útoku ukrajinského dronu na ruské priemyselné mesto Saratov na pravom brehu rieky Volga.

12:01

Po tom, ako Slovenskej republike nedávno potvrdili nezmenené ratingy prestížne medzinárodné agentúry Standard & Poor’s a Fitch Ratings, na konci roka prichádza hodnotenie aj od agentúry Moody’s. Tá v rámci periodického hodnotenia potvrdila Slovenskej republike nezmenený rating na úrovni A3 so stabilným výhľadom. Ide o priaznivú správu, ktorá prichádza v období zvýšenej globálnej neistoty, spomalenia rastu najväčších obchodných partnerov SR a napätých medzinárodných obchodných a politických vzťahov.

09:25

Irán popravil ženu odsúdenú za zabitie štvorročnej nevlastnej dcéry. Dieťa identifikované ako Ava zomrelo v decembri 2023 pre poranenia mozgu a zranenia, ktoré jej spôsobila nevlastná matka.

09:23

Varšava zaplatila Českej republike 11 miliónov českých korún (453.000 eur) za odstránenie odpadu nelegálne dovezeného z Poľska, uviedol český minister životného prostredia.

08:37

Thajsko oznámilo svoj zámer pokračovať vo vojenských operáciách proti Kambodži. To protirečí vyhláseniam prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý sa údajne s oboma krajinami telefonicky dohodol na zastavení bojov.

07:59

Severná Kórea vyslala v tomto roku vojakov do Ruska na odmínovanie Kurskej oblasti. Povedal to severokórejský vodca Kim Čong-un v prejave, ktorý odvysielali štátne médiá.

07:58

Hnev voči vláde maďarského premiéra Viktora Orbána by sa mohol ďalej stupňovať po tom, ako opozícia zverejnila správu z prieskumu v období od júla do novembra 2021, ktorá odhaľuje viac než 3000 prípadov podozrení zo zneužívania detí v štátnych zariadeniach, čo predstavuje viac ako pätinu mladistvých v štátnej starostlivosti.

07:58

Benin vydal zatykač na protizápadného aktivistu Kemiho Sebu z dôvodu „podnecovania k vzbure“ po tom, ako počas víkendu podporil prevrat, ktorý následne potlačila beninská armáda.

07:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Tampa Bay prvýkrát v histórii nestačila na Seattle, prehrala 3:4 pp

Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v NHL v noci na utorok na ľade obhajcu titulu Vegas Golden Knights 2:3 po nájazdoch. Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa do kanadského bodovania nezapísal. Z víťazstva sa netešil ani obranca Erik Černák, Tampa Bay Lightning podľahla doma Seattlu Kraken 3:4 po predĺžení

Jared McCann
Hráč Seattle Kraken Jared McCann (19) korčuľuje s pukom cez Nicholasa Paula z Tampa Bay Lightning
❚❚
.

Vegas bodovalo aj v desiatom zápase novej sezóny. Úradujúci šampióni si držia najlepšiu bilanciu v súťaži a proti Montrealu získali už svoj deviaty triumf. Golden Knights dvakrát v stretnutí viedli vďaka gólom Paula Cottera a Williama Carriera. “Získali sme 19 z 20 bodov, čo je podľa mňa veľmi dobré. Nie vždy sme predviedli najlepší výkon, rovnako ako dnes. Dokázali sme však vyhrať a získať body. Nespoliehame sa len na najlepších hráčov, skórovalo veľa rôznych chlapcov. Proti Canadiens to boli Cotter a Carrier,” povedal tréner domácich Bruce Cassidy podľa nhl.com. Canadiens dokázali náskok súpera dotiahnuť, keď sa počas vylúčenia Slafkovského presadil Sean Monahan a v 55. minúte aj kapitán Nick Suzuki. Habs si tak zahrali tretíkrát za sebou predĺženie a do tretice sa im nepodarilo uspieť. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Shea Theodore. “Bol to náš pravdepodobne najlepší zápas v tomto roku a za dlhú dobu. Škoda len, že sme nevyhrali, no tak to niekedy chodí,” uviedol útočník hostí Suzuki. Slafkovský nastúpil opäť v druhej útočnej formácii, strávil na ľade 14:02 min, na bránku súpera nevystrelil, zaznamenal jeden mínusový bod a hit.

“Blesky” prehrali proti Seattlu vôbec prvýkrát v histórii. Duel rozhodol v 63. minúte počas presilovej hry Jared McCann. “Víťazstvo určite uľahčuje cestu domov. Myslím, že sme na tomto tripe hrali úžasne, ale už je to za nami. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas,” konštatoval strelec víťazného gólu. Kailer Yamamoto. McCann zaznamenali gól a asistenciu, Philipp Grubauer predviedol 34 zákrokov a prvýkrát v sezóne sa tešil z víťazstva v bránke Kraken. Jaden Schwartz mal dve asistencie. Černák odohral 23:08 min, čo je jeho sezónne maximum. V stretnutí si pripísal aj dva hity. Tampa prehrávala po prvej tretine 1:3, ale po góloch Alexa Barreho-Bouleta a Brandona Hagela dotiahla duel do predĺženia, bodovala tak v šiestom zápase za sebou. “V prvej tretine sme dostali tri góly, ale v ďalších dvoch sme odviedli dobrú prácu, aby sme sa vrátili späť a získali bod. Nemôžem povedať, že sme si zaslúžili získať dva body, pretože prvá časť nebola z našej strany dobrá. Máme však bod a ideme ďalej,” povedal Hagel. Brankár domácich Jonas Johansson inkasoval po 132:08 minútach, keď proti San Jose (6:0) a Caroline (3:0) vychytal čisté konto.

Hráči Bostonu zvíťazili nad Floridou 3:2 po predĺžení a v novej sezóne zatiaľ bodovali v každom zápase. Ústrednou postavou Bruins bol Pavel Zacha, ktorý skóroval v 64. minúte a okrem toho si pripísal aj asistenciu. “Dostali sme sa do prečíslenia 2 na 1, pozeral som, či budem mocť prihrať. Potom sa mi však otvoril priestor a trafil som presne k vzdialenejšej žrdi,” uviedol český útočník. Presadili sa aj Brad Marchand a Charlie McAvoy. Víťazstvo Bostonu vychytal Linus Ullmark, ktorý vykryl 35 striel. Za hostí zaznamenali Aleksander Barkov a Sam Reinhart zhodne gól a asistenciu. “Máme lepšie aj horšie zápasy, ale samozrejme, je to ešte len začiatok sezóny. Našim cieľom je hrať 60 minút, nielen 20 alebo 40. Boston je dobrý tím a ak mu dáte šance, premení ju,” povedal Barkov.

.

Michael Carcone sa blysol svojím prvým hetrikom v profilige a pridal k nemu aj asistenciu. Arizona aj vďaka nemu zdolala Chicago vysoko 8:1. Carcone mal dovtedy na konte len sedem gólov v 37 zápasoch: “NHL je náročná súťaž. Samozrejme, nestane sa každý duel, že strelíte hetrik. Teraz si to užijem a potom pôjdem ďalej, pretože do konca sezóny zostáva ešte veľa zápasov.” Pochválil ho aj tréner Andre Tourigny: “V uplynulých dvoch sezónach striedal NHL a AHL. Mal však vždy talent na to, aby sa stal pravidelným hráčom v profilige. Musíte však pracovať každý deň na detailoch. V tom sa zlepšil oproti uplynulým rokom.” Štyri body v drese domácich zaznamenal aj Jack McBain (2+2) a Alex Kerfoot mal tri asistencie. Blackhawks pritom začali stretnutie ideálne a už po 28 sekundách viedli. Prvý muž draftu 2023 Connor Bedard zaznamenal štvrtý gól v sezóne. “Začali sme neuveriteľne a potom akoby sme si povedali, že už to pôjde ľahko. Potom sme robili jednu chybu za druhou a pokazilo sa všetko, čo sa mohlo,” konštatoval útočník hostí Nick Foligno.

New York Rangers uspel na ľade Winnipegu 3:2 po predĺžení a tešil sa z piateho víťazstva v rade. Veľkú zásluhu mal na tom ruský útočník Artemij Panarin, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie a natiahol svoju bodovú sériu na deväť zápasov. Rozhodujúci gól strelil 26 sekúnd pred koncom predĺženia Mika Zibanejad. “Niektoré veci, ktoré robí, sú špeciálne. Bolo to tak aj v predĺžení, keď sa všetci hráči sústredili na neho. On však ukázal prehľad, prihral Mikovi a ten rozhodol,” uviedol tréner Peter Laviolette na adresu Panarina. Špeciálny duel to bol pre Blakea Wheelera, ktorý odohral predchádzajúcich 13 sezón za Jets/Thrashers. Je lídrom v počte odohraných zápasov (897), asistencií (550) a bodov (812).

 

NHL – sumáre:

Boston Bruins – Florida Panthers 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

.

Góly: 24. Marchand (DeBrusk, Coyle), 48. McAvoy (Pastrňák, Zacha), 64. Zacha – 7. Barkov (Reinhart, Mikkola), 16. Reinhart (Barkov). Brankári: Ullmark – Bobrovskij, strely na bránku: 26:37

 

Philadelphia Flyers – Carolina Hurricanes 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Tippett (Couturier), 19. Hathaway (Deslauriers, Laughton) – 4. Noesen (Svečnikov, Orlov), 30. Bunting (Noesen), 57. Teräväinen (Bunting, Kotkaniemi). Brankári: Hart – Andersen, strely na bránku: 28:33

 

.

Pittsburgh Penguins – Anaheim Ducks 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: 3. Karlsson (Malkin, Smith), 40. Malkin (Karlsson, Crosby), 42. Zohorna (O’Connor, Eller) – 9. Silfverberg (Jones, Mintjukov), 32. Vatrano (Fowler, McTavish), 44. McTavish (Strome, Mintjukov), 60. McTavish (Henrique). Brankári: Jarry – Gibson (21. Dostál), strely na bránku: 42:27

 

Tampa Bay Lightning – Seattle Kraken 3:4 pp (1:3, 1:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 14. Jeannot (Fleury, Raddysh), 24. Barre-Boulet (Hagel, Jeannot), 55. Hagel (Cirelli, Barre-Boulet) – 13. Dumoulin (Schultz, Schwartz), 14. Gourde (Yamamoto, McCann), 16. Yamamoto (Schwartz, Tolvanen), 63. McCann (Dunn, Bjorkstrand). Brankári: Johansson – Grubauer, strely na bránku: 37:43

 

Winnipeg Jets – New York Rangers 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Góly: 20. Gustafsson (Perfetti), 46. Ehlers (Perfetti, Scheifele) – 19. Panarin (Trouba, Miller), 54. Kreider (Fox, Panarin), 65. Zibanejad (Panarin, Miller). Brankári: Hellebuyck – Šestorkin, strely na bránku: 29:26

 

New York Islanders – Detroit Red Wings 3:4 pp (0:0, 1:0, 2:3 – 0:1)

.

Góly: 39. Cizikas (Horvat), 42. Nelson (Dobson, Engvall), 56. Horvat (Barzal, Dobson) – 48. Sprong (Rasmussen, Walman), 50. Walman (Seider, Raymond), 52. Compher (Seider, Copp), 62. Raymond (Compher). Brankári: Sorokin – Husso, strely na bránku: 40:36

 

Dallas Stars – Columbus Blue Jackets 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Góly: 1. Harley (Robertson, Hintz), 26. Hintz (Robertson, Lundkvist), 43. Duchene (Suter, Marchment), 53. Dadonov (Johnston, Benn), 57. Johnston (Dadonov, Benn) – 5. Voronkov (Sillinger, Johnson), 14. Severson (Fantilli, Werenski), 58. Kuraly (Provorov, Olivier). Brankári: Oettinger – Merzlikins, strely na bránku: 33:25

 

.

Arizona Coyotes – Chicago Blackhawks 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)

Góly: 3. Carcone (Cooley, Durzi), 14. Brown (McBain, Kerfoot), 16. Carcone (Crouse, Bjugstad), 25. Carcone (Boyd), 27. McBain (Kerfoot, O’Brien), 32. Durzi (Carcone, Boyd), 36. O’Brien (McBain, Maccelli), 51. McBain (Kerfoot) – 1. Bedard (Korchinski, Jones). Brankári: Ingram – Söderblom (36. Mrázek), strely na bránku: 33:30

 

Vegas Golden Knights – Montreal Canadiens 3:2 pp a sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 16. Cotter (Karlsson, Pietrangelo), 39. Carrier (Stephenson, Eichel), rozh. nájazd Theodore – 26. Monahan, 56. Suzuki (Harvey-Pinard, Caufield). Brankári: Hill – Montembeault, strely na bránku: 25:39

.

 

Slováci v akcii:

Juraj Slafkovský (Montreal)        14:02 0 0 0 -1 0 2

Erik Černák (Tampa Bay)         23:08 0 0 0  0 0 0

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.

Fico vyzýva Žilinku: “Čo ešte pre Boha Lipšic robí na generálnej prokuratúre?”

Premiér Robert Fico vyhlásil, že vlastní voliči súčasnej vládnej koalície politikom pri moci najviac vyčítajú to, že “neurobili poriadok” s…

13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa pridávajú k Slovensku a Maďarsku a sú proti zhabaniu ruských aktív v Európe

Štyri európske krajiny Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa vyslovili proti použitiu ruských aktív na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine a…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Budovy pre budúcnosť a slovenské bývanie. Kto v skutočnosti formuje pravidlá hry?

Kto dnes na Slovensku rozhoduje o tom, ako budeme bývať? Budovy pre budúcnosť vystupujú ako odborný hlas, no ich financovanie,…

13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump, Clintonová, Gates a princ Andrew… Zverejnili fotografie z Epsteinovej villy, ktoré nie sú v spise

Predstavitelia Demokratickej strany z výboru pre dohľad nad Snemovňou reprezentantov Kongresu USA zverejnili fotografie z vily sexuálneho zločinca Epsteina, medzi…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Neladí vám to s vašim psíkom? Táto kniha vám ponúka cenné rady

Neladí vám to s vašim psíkom? Táto kniha vám ponúka cenné rady. Vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých. Knihu nájdete TU

13. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér sa na prezidenta nehnevá, no z jeho veta bol politicky šokovaný

Premiér Robert Fico nepociťuje hnev na prezidenta SR Petra Pellegriniho. Z jeho rozhodnutia vetovať zákon týkajúci sa transformácie Úradu na…

13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Musk vyslovil svoje doteraz najvýraznejšie vyznanie viery v Boha

Technologický magnát Elon Musk, ktorý sa netají tým, že nie je veriaci, nedávno vyslovil svoje doteraz najvýraznejšie vyznanie existencie Boha.…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia zháňa „drobné“ na financovanie zbrojenia a zelenej agendy

EÚ zavedie od júla 2026 clo na balíky z elektronických obchodov

13. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Američania naďalej tlačia na Zelenského. Ústupky, ktoré žiada Kyjev “sú problémom“

Biely dom silne tlačí na Ukrajinu, aby schválila jeho plán, píše agentúra Axios pred plánovaným stretnutím Whitcoffa a Kushnera v…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Podľa nemeckého politika je predlžovanie vojny výhodné pre Európu

„Kým Ukrajina bojuje, Európa je v bezpečí“: predseda Mníchovskej medzinárodnej konferencie o bezpečnosti Wolfgang Ischinger v rozhovore pre Deutsche Welle…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Juraj Hrabko: Dohoda českého prezidenta s víťazom volieb má nádych elegancie

Dohoda českého prezidenta Petra Pavla s víťazom volieb Andrejom Babišom ohľadom zloženia novej vlády má nádych elegancie. Pre TASR to…

13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Hlásia veľký útok rakiet a dronov na Odesu

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina chce, aby streamovacie služby zakázali ruských umelcov

Kyjev sa snaží prinútiť medzinárodné streamovacie platformy, aby blokovali ruských umelcov pre ukrajinských používateľov. Podľa poslanca Oleksandra Sančenka , predsedu…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Dnešné stretnutie Zelenského s európskymi lídrami nebude

Stretnutie „eurotrojky“ a ukrajinských úradníkov v Paríži, naplánované na dnes 13. decembra sa neuskutoční, informuje poľská rozhlasová stanica RMF s…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dominik Hašek: "Každý ruský občan je reklamou na činy svojej krajiny"

Bývalý elitný brankár NHL, ktorý v minulosti uvažoval o kandidatúre na prezidenta Českej republiky a v súčasnosti kontroverzne komentuje politické…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Moskva odsúdila sudcov a prokurátora Medzinárodného trestného súdu za zatykač na Putina

Rusko v piatok v neprítomnosti odsúdilo popredných sudcov Medzinárodného trestného súdu a jeho hlavného prokurátora Karim Khana na tresty odňatia…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Florida žaluje popredné lekárske skupiny za „nemorálnu“ propagáciu „zmeny pohlavia“ u detí. Dostanú tieto praktiky konečne stopku?

Florida žiada vysoké pokuty pre Americkú akadémiu pediatrie a ďalšie lekárske asociácie podporujúce transrodové osoby za ich „nemorálne“ snahy presadzovať…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Dostupnosť bývania na Slovensku: čo môžu urobiť štát, samosprávy aj súkromný sektor

Problém nedostupného bývania na Slovensku sa každý rok prehlbuje. Riešenie si vyžaduje koordinovaný prístup všetkých aktérov – štátu, obcí, zamestnávateľov…

13. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

V utorok pokračuje proces s Norbertom Bödörom, on sám ešte vo veci nevypovedal

Na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku by mal v utorok 16. decembra pokračovať proces s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom…

13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spolu s migrantmi prišla aj lepra

V Rumunskom meste Kluž potvrdili prípad lepry u mladej ženy z Ázie, ďalší traja pacienti sú stále pod dohľadom -…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Počas prvej nočnej služby žandárov bolo v teréne spolu sedem hliadok

Na Slovensku vyrazili do terénu prvé žandárske hliadky, ktoré budú podporovať Policajný zbor pri zabezpečovaní verejného poriadku a posilnia hliadkovú…

13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Do Odesy dorazila balistická strela, ktorá zasiahla najcitlivejšie miesto

Ukrajina, 13. decembra 2025 - V prístave Odessa bola balistickou raketou zasiahnutá loď, ktorá prevážala elektrické generátory.   Podľa fotografií,…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Tí naozajstní lídri Európy sa nachádzajú v Rusku a USA

Brusel, 13.decembra 2025 - Seriózne celoeurópske vydanie Politico uverejnilo svoj tradičný rebríček 28 najvplyvnejších ľudí Európy v uplynulom roku. Tento…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Trump tvrdí, že sa stretne s pápežom Levom napriek nesúladu v otázke migrácie

Americký prezident Donald Trump poprel, že by vedel o pápežovom ostrom odsúdení deportácie nelegálnych prisťahovalcov a poznamenal, že predchádzajúca politika…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusi v deň stretnutia Putin – Erdogan zasiahli raketou tureckú loď

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan navrhol ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, aby s Ukrajinou vyhlásil moratórium na útoky na prístavy a…

12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Aktualizované 12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina bude musieť zvládnuť nevyhovujúce britské obrnené vozidlá

Veľká Británia, 13. decembra 2025 - Ešte nedávno britský minister pre obranné nákupy Luke Pollard vyhlásil, že britský priemysel konečne…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI

Vedúci ukrajinskej vyjednávacej skupiny Rustem Umerov sa tajne stretol v USA s riaditeľom FBI Patelom, informovali zdroje denníka The Washington…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hráči Slovenska ovládli domáci Vianočný Kaufland Cup, po Nóroch v Banskej Bystrici zdolali aj Lotyšov

Slovenskí hokejoví reprezentanti v Banskej Bystrici obhájili prvenstvo na turnaji o Vianočný Kaufland Cup. V piatkovom súboji spečatili turnajový triumf…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Agresia proti ženám nemá konca. Kde je svedomie opozície?

Predvianočné rokovanie v parlamente prinieslo šokujúce momenty. Opozícia normalizuje matovičovské zlo

12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Budúci rok by sa mohli pri určitých kategóriách zamestnancov znížiť odvody. Muselo by to však byť spojené s nejakými opatreniami. Uviedol to v relácii STVR Sobotné dialógy premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Premiér Robert Fico (Smer-SD)
Na snímke premiér Robert Fico (Smer-SD) / Foto: Facebook
14:43

Britskí biskupi sú „vážne znepokojení“ používaním kresťanských symbolov na „ospravedlňovanie rasizmu a protimigrantskej rétoriky“ pred sobotným zhromaždením v centre Londýna. Organizuje ho predstaviteľ krajnej pravice Tommy Robinson, ktorý zhromaždenie považuje za vianočnú „náboženskú oslavu“.

14:42

Nemecko pošle skupinu vojakov do Poľska, aby pomohli s projektom opevnenia východných hraníc krajiny, keďže narastajú obavy z hrozby zo strany Ruska.

14:42

Spojené štáty zrušia sankcie na bieloruský potaš. Podľa bieloruských médií oznámil vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa John Coale, ktorý v Minsku rokoval s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Agentúra AP to označuje za ďalší signál zlepšovania vzťahov medzi oboma krajinami.

14:41

Španielska polícia zmarila činnosť zločineckého gangu, ktorý do krajiny pašoval hašiš z Maroka pomocou vrtuľníkov. V rámci operácie, na ktorej sa podieľali aj marocké, belgické a švédske bezpečnostné zložky, bolo zadržaných šesť osôb.

14:40

.

Megalofóbia v praxi. Tieto obrovské veci vo vás vyvolajú strach

Megalofóbia - strach z obrovských objektov - môže spustiť úzkosť aj pri pohľade na niečo, čo väčšina ľudí považuje len…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

Jako tenkrát za Nečase…

Andrej Babiš byl v úterý jmenován premiérem, předal prezidentovi seznam ministrů bez Turka s tím, že Petr Macinka se bude…

13. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Prezident SR v mojich očiach zlyhal. Nebude mať žiadnu podporu

Premiér Robert Fico víta prelomenie veta prezidenta Petra Pellegriniho v prípade zákona týkajúceho sa transformácie Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO)…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Metro vie byť poriadne zvláštnym miestom. Títo cestujúci ťa o tom presvedčia

Ak ste niekedy cestovali metrom, viete, že metro dokáže z bežného dňa spraviť absurdný zážitok skôr, než stihnete uvedomiť. Áno…

13. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Danko: Prezident stratil dôveru SNS, už nikdy ho nepodporíme do žiadnej funkcie

Prezident SR Peter Pellegrini stratil dôveru koaličnej SNS. Strana ho už nikdy nepodporí do žiadnej funkcie. Vyhlásil to líder SNS…

12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chorvátsko nakupuje nemecké tanky Leopard po tom, čo darovalo tanky Ukrajine

Chorvátsko podpísalo zmluvu v hodnote 1,48 miliardy eur na nákup 44 tankov Leopard 2A8 z Nemecka, ktoré nahradia vojenskú techniku…

12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Marek Brna

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov