Štefan Svitko

NAŽIVO

Muž obvinený z útoku na pláži Bondi sa v pondelok prvýkrát objavil na súde, na pojednávanie sa pripojil na diaľku. Naveed Akram čelí obvineniam z teroristického činu, 15 vrážd a ďalších trestných skutkov. Podľa AFP ide o útok, pri ktorom otec a syn 14. decembra zastrelili 15 ľudí počas osláv Chanuky.

Albanese: Útočníci v Sydney boli zrejme motivovaní ideológiou Islamského štátu
Na snímke muž rozpráva počas ceremónie na pamiatku obetí po masovej streľbe na pláži Bondi v Sydney / Foto: TASR/AP-Mark Baker

 

08:57

V Teheráne v nedeľu viacerí obyvatelia skandovali z balkónov a okien proti teokratickému režimu. Malo sa tak udiať deň po tom, čo Iránci v zahraničí zorganizovali protesty v Európe, USA a Kanade.

08:55

Opätovné zbrojenie Európy podľa nemeckého generála Carstena Breuera a britského náčelníka štábu Richarda Knightona neznamená podnecovanie k vojne, ale zodpovedný krok na ochranu občanov a zachovanie mieru. V spoločnom článku vyzvali verejnosť, aby prijala morálne dôvody pre posilňovanie obrany vzhľadom na hrozbu zo strany Ruska, uvádza agentúra DPA.

08:54

Indická Rada pre obranné obstarávanie (DAC) schválila ďalší krok smerom k nákupu 114 francúzskych stíhačiek Rafale v hodnote približne 40 miliárd dolárov. Ak sa dohoda v nasledujúcich rokoch uzavrie, výrazne rozšíri indickú flotilu bojových lietadiel a posilní obrannú spoluprácu s Francúzskom, uvádza portál armyrecognition.com.

08:52

Akrobatický fínsky lyžiar Elias Lajunen mal v nedeľu na ZOH 2026 ťažký pád v kvalifikácii disciplíny Big Air. Osemnásťročný lyžiar stratil po odraze kontrolu, pričom narazil chrbtom na zľadovatenú plochu. Pred prevozom do nemocnice však ukázal palcom, že je v poriadku.

07:42

Mjanmarská junta v nedeľu oznámila, že vyhostila chargé d’affaires Východného Timoru. Urobila tak po tom, čo Východný Timor spustil vlastné súdne konanie voči mjanmarskej vojenskej vláde za vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti.  Informovala o tom agentúra AFP.

Junta sa dostala k moci po prevrate vo februári 2021.

 

07:30

Ukrajinské dronové útoky v nedeľu spôsobili výpadky elektriny a tepla v Brianskej oblasti. Gubernátor Alexander Bogomaz ich označil za jedny z najsilnejších od začiatku vojny. Podľa BBC ruské ministerstvo obrany hlásilo zneškodnenie 43 ukrajinských dronov nad viacerými západoruskými oblasťami.

07:23

Príslušníci amerických ozbrojených síl v noci na nedeľu v Indickom oceáne nastúpili na palubu ropného tankera, ktorý porušil blokádu plavidiel sankcionovaných v Karibiku na základe rozhodnutia prezidenta Donalda Trumpa a následne z tejto oblasti odplával. Ako uviedla agentúra AFP s odvolaním sa na americké ministerstvo obrany, zásah bol súčasťou opatrení prijatých po minuloročnom decembrovom nariadení o blokáde tankerov smerujúcich do Venezuely a z nej. Doteraz bolo zadržaných najmenej deväť lodí.

07:11

Ghanský prezident John Dramani Mahama plánuje predložiť v Organizácii Spojených národov rezolúciu, ktorá by obchod s otrokmi označila za „najzávažnejší zločin proti ľudskosti“. Oznámil to v nedeľu na záver summitu Africkej únie v etiópskom Addis Abebe, uvádza AFP.

07:00

Americký prezident Donald Trump mal podľa televízie CBS News v decembri oznámiť izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi, že by podporil prípadné izraelské útoky na iránsky program balistických rakiet, ak by sa Washingtonu a Teheránu nepodarilo dosiahnuť dohodu. Televízia to uviedla s odvolaním sa na dvojicu nemenovaných zdrojov.

06:55

V Česku už štyri roky po sebe klesá počet vydaných stavebných povolení. Minulý rok bol najhorší od začatia evidovania príslušných údajov v roku 1999.

Včera 20:05

Ukrajinská vláda a Medzinárodný menový fond sa dohodli na zmiernení niektorých podmienok nového úveru pre Ukrajinu. Týka sa to aj otázky zvyšovania firemných daní. Uviedla ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková.

Včera 20:05

Maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA je pripravená vládnuť. Povedal jej predseda Péter Magyar.

Včera 19:56

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio pricestoval dnes podvečer na oficiálnu návštevu Maďarska.

Na letisku v Budapešti ho privítal štátny tajomník rezortu diplomacie Levente Magyar.

Včera 19:55

Ďalšie kolo rokovaní medzi Iránom a USA v Ženeve je naplánované na utorok, informovali iránske médiá.

Iránska delegácia na čele s ministrom zahraničných vecí Abbásom Arákčím odcestovala do Švajčiarska už dnes.

Včera 19:55
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Svitko pred Rely Dakar: “Z vírusu mám obavy, no som pripravený”

Najúspešnejší slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko vo farbách Slovnaft Rally Teamu sa pripravuje na svoj dvanásty štart na Rely Dakar. Na motocykli KTM 450 Rally Replica s továrenskou podporou priamo od výrobcu chce zo seba vydať maximum a preteky zdolať bez ujmy na zdraví

Štefan Svitko
Na snímke slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko
❚❚
.

“Keby sa na Dakare malo štartovať zajtra, som pripravený, po augustovom páde na Rely Grécka som už v poriadku. Doma som trénoval štyri dni v týždni kondičku a tri dni jazdil na piesku. Fyzicky som pripravený, teraz dolaďujem formu a skúšam limity motorky,” uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii 38-ročný Svitko.

Trojnásobný majster Európy, niekoľkonásobný majster SR v enduro a cross country, ktorý v roku 2016 finišoval na Rely Dakar na 2. mieste a vlani obsadil 11. priečku, si pochvaľuje aj prípravu svojho motocykla: “Pokiaľ ide o motorku, je toho istého typu ako v minulosti, ale konečne som mal dosť času nastaviť si perovanie a konečne, po desiatich rokoch, budem mať predné perovanie od slovenského výrobcu. Mohli sme veľa testovať.”

Pri náročnej rely bude Svitkovi asistovať ostrieľaný mechanik Zlatko Novosád a manažérsku taktovku si tentoraz vezme do rúk Daniela Ozanová, ktorá si už na Dakare túto úlohu vyskúšala dvakrát v iných tímoch. Blížiacu Rely Dakar odštartujú 3. januára 2021 prológom v saudskoarabskej Džidde, ktorá bude zároveň 15. januára 2021 aj cieľovým mestom. Deň odpočinku je naplánovaný v Haile 9. januára. “Už zajtra nakladáme na loď v prístavnom meste Marseille motorku a ďalší potrebný materiál. Dúfam, že po tých dlhých neistých dňoch, kedy nebolo jasné, či sa rely uskutoční, alebo nie, aj odštartujeme,” uviedol Svitko.

.

Ešte pred ostrým štartom sa v rámci záverečnej prípravy presunie so svojím tímom do Dubaja: “Chcem si ešte zatrénovať v pieskových dunách v teplom prostredí. Máme už zarezervované letenky, rezervovaný hotel. Na týždenný tréningový tábor odlietame v nedeľu 6. decembra. V Dubaji sa budú pripravovať aj všetci najlepší jazdci a všetky továrenské značky motocyklov.”

Aktuálny Dakar prináša veľa zmien. Medzi najdôležitejšie patria nové bezpečnostné pravidlá, ktoré reflektujú na minuloročné úmrtia motocyklistov Paula Goncalvesa a Edwina Stravera. Motocyklisti a štvorkolkári budú mať povinné vesty s airbagmi, na blížiace sa riziko ich upozornia zvukové signály.

V kritických úsekoch organizátori obmedzili rýchlosť na max. 90 km/h: “Je to dobré vedieť. Pribudli aj nové pravidlá externej pomoci pre motocyklistov, ako sú limit výmeny jedného piestu, či maximálny počet šesť kusov zadných pneumatík na celú súťaž. Tie pneumatiky nepovažujem za šťastné rozhodnutie. Budeme ich meniť každý druhý deň. Ale budeme mať všetci rovnaké podmienky, musíme sa s tým vyrovnať. Veľa sporných momentov môže vyvolať zákaz opravy motorky počas tankovania. Stačí sa zohnúť, aby ste vizuálne skontrolovali motor a už môžete rátať s penalizáciou.”

V neistých časoch pandémie váhajú sponzori s financovaním športu, preto je Svitko veľmi vďačný, že jeho tím má naďalej podporu. “Vďakabohu, že tu dnes stojíme. Mnoho sponzorov sa dostalo do problémov, no môj generálny partner Slovnaft zostal a hlavne vďaka nemu môžem štartovať na ďalšom ročníku,” prezradil Svitko na brífingu v Bratislave, no zároveň priznal, že prípravná fáza neprebiehala pokojne: “Je veľmi ťažké sa pripravovať na nejaké podujatie, ak neviete, či sa uskutoční. My dnes vieme na 99%, že sa pôjde, no ešte pred tromi týždňami sme nemali nachystané nič.”

Počet jazdcov na Dakare bude pri najbližšej edícii nižší ako zvyčajne. Štefan Svitko však upozorňuje, že preteky rozhodne nebudú ľahšie: “Motocyklistov bude súťažiť možno o 50 menej, ale všetci dobrí tam budú. Z továrenských jazdcov, ktorí majú reálnu šancu byť do piateho miesta, ešte dokonca traja pribudli. Určite mi nepomôže k lepšiemu výsledku, ak ubudnú slabší jazdci.”

.

Preteky budú v súvislosti s koronavírusom sprevádzať viaceré bezpečnostné opatrenia. “Pred štartom by sme mali byť minimálne dva dni v izolácii, budú nás testovať aj počas rely. Ak sa zistí nákaza u niektorého z jazdcov, tak skončí, ak bude pozitívny mechanik, zoberú na testovanie celý tím a ak sa nakazí niekto z členov tímu, dajú ho do karantény. Mám z toho určité obavy, aby sa nezopakovali prípady z iných športov, keď pretekára otestovali ako pozitívneho a po návrate domov bol negatívny, aby pravidlá platili rovnako pre všetkých,” uviedol.

Svitko sa už nevie dočkať štartu prestížneho podujatia: “Opäť sa na Dakar neskutočne teším. Etapy sú podobné ako vlani, myslím si, že veľa zmien na trati nebude. Môj cieľ je jasný: vydať zo seba maximum a preteky zdolať bez ujmy na zdraví.”

Na nadchádzajúcej Rely Dakar bude štartovať rekordný počet slovenských motocyklistov. Okrem tradičného účastníka Ivana Jakeša pribudli ešte Martin Benko a Erik Vlčák.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

.
.

Marta Šimečková a vplyv jej kauzy na rozbroje v opozícii

Kauza Marty Šimečkovej, matky predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, otvorila viacero pandoriných skriniek. Jednak zbavili progresívcov étosu morálnych autorít, ktoré…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Rubio sa zo Slovenska presúva k ďalšiemu „spojencovi“ Washingtonu

Zahraničné média informujú o návšteve amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia na Slovensku a o jeho ďalšej zastávke v rámci stredoeurópskeho turné, Budapešti.…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nás vydiera ropou. Jej susedia sa obracajú na Chorvátsko

Podľa premiéra Roberta Fica Ukrajina prostredníctvom ropovodu Družba vydiera svojich susedov, Slovensko a Maďarsko.  Krajiny sa preto spájajú a posielajú…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Je dátum vstupu Ukrajiny už na stole?

Šéfka európskej diplomacie sa vyjadrila k vstupu Ukrajiny do EÚ

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: Kvôli Leyenovej a Šefčovičovi padá Európa na hubu

Europoslanec Milan Uhrík vyzval v Európskom parlamente predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú a eurokomisára pre obchod a ekonomickú…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Koniec progresívnych ilúzií: svet sa vracia k realite

Vyjadrenia amerického ministra Rubia potvrdzujú to, čo hovorím už dlho, no naša progresívna opozícia to odmieta počuť: Základnou povinnosťou vlády…

16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Za zatvorenými dverami: Príbeh, ktorý prezradila pomocníčka

V každom dome existujú tajomstvá. Niektoré sú ukryté v zásuvkách, iné v pohľadoch, ktoré sa odvracajú príliš rýchlo. A potom…

16. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To, čo na tlačovej konferencii s Robertom Ficom hovoril Marco Rubio, bolo učebnicovo demagogické

To, čo včera na tlačovej konferencii s Robertom Ficom hovoril Marco Rubio, bolo učebnicovo demagogické. Vyhlásil, že sa očakáva, že…

16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brutálna vražda vo Francúzsku

Počas ľavicového protestu vo francúzskom Lyone bol na smrť ubitý mladík, ktorý mal zabezpečovať bezpečnosť

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Kuffa: Muž skončil po útoku medvedice v nemocnici, medvedicu zabil

Muž skončil po útoku medvedice v nemocnici na ošetrení. Medvedicu zabil v sebaobrane. Informoval o tom štátny tajomník Ministerstva životného…

16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Izraelský premiér vyhlásil, že dohodu s Iránom uzavrie len za splnenia troch podmienok

Podľa jeho slov musí Teherán úplne vyviezť urán a demontovať všetky zariadenia na jeho obohacovanie

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bazovský otvoril diskusiu o hokejových komentátoroch. "Títo urehotaní páni..." Kritizuje trojicu expertov STVR

Známy dopravný analytik Ján Bazovský, ktorý na svojom profile na Facebooku pravidelne komentuje aj politiku a spoločenské dianie, zabŕdol do…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Slováci nastúpia v štvrťfinále v stredu proti víťazovi zápasu Francúzsko - Nemecko. Je tu však jeden problém pre slovenského fanúšika

Poznáme kompletné zloženie osemfinálových duelov a tiež kľúč k štvrťfinálovým dvojiciam na hokejovom turnaji Zimných olympijských hier 2026 v Taliansku…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Naprosto neškodní…

Jak jsem slíbil, v dnešním článku se ještě vrátíme na Mnichovskou bezpečnostní konferenci, protože bych chtěl na jednom příkladu ilustrovat…

16. 02. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Kapustíková na veľkom mostíku nepostúpila do 2. kola, Nórka Strömová má ďalšie zlato

Slovenská reprezentantka v skokoch na lyžiach Kira Mária Kapustíková nepostúpila do 2. kola nedeľňajších pretekov na veľkom mostíku v Predazze…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Či jesto pravdy na svete?

Požičal som si názov jednej Dobšinského rozprávky, aby som sa zamyslel nad aktuálnymi prekáračkami na slovenskej politickej scéne. Oj, kde…

15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Pepe Escobar: Stratégia ozbrojeného dlžníka a budúcnosť spolupráce medzi Iránom a Čínou

Irán, 15. februára 2026 - Perzia a Čína majú spoločnú dlhú históriu.   Zamyslime sa na chvíľu nad 7. storočím,…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Premiér s Rubiom hovoril o energetike, NATO či dianí na Ukrajine

Na Slovensko v nedeľu pricestuje minister zahraničných vecí USA Marco Rubio. Stretne sa s prezidentom Petrom Pellegrinim i premiérom Robertom…

15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Z domova | 11 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Z domova | 11 min. čítania | 0 komentárov

Jedna lietadlová loď Iráncov nevystrašila, tak USA posielajú ďalšiu

Irán, 15. februára 2026 - USA posilňujú vojenskú prítomnosť v oblasti Perzského zálivu, kam presúvajú najväčší lietadlový nosič na svete…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Fico nevie, kto poškodil ropovod, dodávky ropy môžu byť podľa neho predmetom vydierania

Predseda vlády Robert Fico nevie, kto zbombardoval ropnú infraštruktúru na Ukrajine, keďže neverí ani jednej ani druhej strane. Ako povedal…

15. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rieka Níl, známa ako záchranná línia Egypta

Níl je rieka, ktorá sa často označuje ako záchranná línia Egypta, pretože bez nej by civilizácia v tejto krajine pravdepodobne…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Obnovte svoje zdravie a cíťte sa trvalo lepšie

Naučte sa robiť drobné zmeny vo svojich každodenných činnostiach, aby ste uzdravili svoje telo, získali späť kontrolu nad vlastným životom…

15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev sa ocitol “na pokraji katastrofy” a zachovanie Ukrajiny ako nezávislého štátu je “sporné”, vyhlásil Kličko

Kyjev sa ocitol „na pokraji katastrofy“ a zachovanie Ukrajiny ako nezávislého štátu je „sporné“. Vyhlásil to kyjevský primátor Vitalij Kličko…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ignorovať najmenšie detaily nie je správnym rozhodnutím

Detaily môžu zmeniť celý výsledok, a ich ignorovanie často vedie k chaosu alebo komickým situáciám. Detaily, ktoré ľudia prehliadajú, odhaľujú,…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Druhý front pre “kolóniu Európa”. O výsledkoch Mníchovskej konferencie o bezpečnosti

Ak zhrnieme vyhlásenia európskych politikov na Mníchovskej konferencii o bezpečnosti, ich stratégiu v podmienkach prudkej zmeny geopolitického kurzu USA možno…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

Čo si to dovoľujete?! Žilinka sa ostro pustil do Fica

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmietol vyjadrenia predsedu vlády Roberta Fica , ktoré zazneli na nedeľnej tlačovej besede k úpravám legislatívy…

15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarska armáda odmietla spolupracovať s americkým IT gigantom

Švajčiarska armáda odmietla spolupracovať s americkým IT gigantom Palantir kvôli riziku úniku informácií americkým spravodajským službám

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

SNS adresuje Smeru-SD výzvu

Slovenská národná strana vyzýva predsedu vlády Roberta Fica a podpredsedu parlamentu Tibora Gašpara (obaja Smer-SD), aby sa zamerali na prijímanie…

15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

KDH uštedrilo progresívcom ranu z milosti

Záhadne to ušlo širšej pozornosti liberálnych médií, no KDH si nadiktovalo ďalšiu podmienku vládnutia, ktorou sa môže rozbiť opozičný sen

15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Prokuratúra ako taká vstúpila do politického súboja. Jednoznačne sa postavila na stranu opozície

Vládna koalícia ešte možno „prekope” novelu Trestného poriadku týkajúcu sa využívania spolupracujúcich obvinených, ktorej účinnosť pozastavil Ústavný súd SR, alebo…

15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V Rusku sa opäť začalo hovoriť o vonkajšom spravovaní Ukrajiny zo strany OSN

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Črtá sa spolupráca? Drucker sa vyjadril k Republike

Minister školstva Tomáš Drucker si uvedomuje pád volebných preferencií strán vládnej koalície, dôvodom sú podľa neho najmä nevyhnutné konsolidačné opatrenia…

15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prestrelil. Zabudol, že nie je v progresívnom Francúzsku, ale ešte stále rozmýšľajúcom Taliansku, kde mu tieto hry neprešli…

Ukrajinské politické vedenie sa skutočne nezdá. Respektíve sa necíti a stále je presvedčené, že špeciálne kvôli nim sa budú porušovať…

15. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov