Vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Rodrigo Paz (58) sa oficiálne ujal úradu prezidenta Bolívie a ukončil takmer dve desaťročia socialistických vlád v krajine. Agentúra AFP zdôrazňuje, že jednou z hlavných výziev počas jeho funkčného obdobia bude vyvedenie Bolívie z najhoršej ekonomickej krízy za posledných 40 rokov.

Včera 18:30

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová obvinila televíziu BBC z „úmyselnej nečestnosti“ v súvislosti s tým, ako stanica v dokumentárnom programe Panorama vykreslila postoj amerického prezidenta Donalda Trumpa k útoku na americký Kapitol zo 6. januára 2021. Televíziu označila Leavittová za „ľavicovú propagandistickú mašinériu“.

Včera 18:29

Maďarsko od Spojených štátov vo Washingtone dostalo na nákup ruskej ropy a zemného plynu výnimku, ktorá nie je časovo obmedzená. Vyhlásil to vo videu zverejnenom na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v reakcii na mediálne správy tvrdiace, že ide o výnimku platnú iba jeden rok.

Včera 18:10

Pri náraze osobného vozidla do preplneného baru v meste Tampa v americkom štáte Florida zahynuli najmenej štyri osoby a ďalších jedenásť utrpelo zranenia. Vodič sa tesne pred tragédiou snažil uniknúť polícii.

Včera 18:01

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na príkaz prezidenta Vladimira Putina pracuje na príprave návrhov na možné obnovenie skúšok jadrových zbraní.

Včera 17:20

Španielska polícia zatkla 64-ročného vodiča nákladného vozidla, po ktorom pátrali nemecké orgány pre podozrenie z pašovania drog. Oznámila to samotná polícia.

Včera 16:59

Viac ako polovicu všetkých nákladov na clá v USA znášajú tento rok americkí spotrebitelia. Vyplýva to z analýzy na objednávku banky Goldman Sachs. Vyzerá to, že sviatočné obdobie nebude výnimkou.

Včera 16:40

Bývalý americký prezident Joe Biden ostro kritizoval svojho nástupcu Donalda Trumpa, ktorého správanie podľa neho krajinu „zahanbuje“. Pred svojimi priaznivcami na podujatí Demokratickej strany v meste Omaha v štáte Nebraska tiež vyhlásil, že súčasný líder USA „zničil demokraciu“.

Včera 16:39

Pri izraelskej streľbe v Pásme Gazy v sobotu zahynul jeden Palestínčan a ďalší utrpel zranenia, uviedli miestni lekári. Ministerstvo zdravotníctva pod vedením palestínskeho militantného hnutia Hamas ešte predtým informovalo, že celkový počet obetí izraelskej ofenzívy v enkláve už stúpol na viac ako 69.000, z ktorých väčšina boli civilisti.

Včera 16:38

Prokuratúra v Tanzánii obvinila približne 250 ľudí z vlastizrady za údajnú účasť na povolebných násilnostiach, súdne zdroje o tom informovali agentúru AFP. Opozícia zároveň oznámila, že polícia zadržala ďalšieho z jej vodcov.

Včera 16:38

Indonézske úrady vyšetrujú študenta podozrivého zo zodpovednosti za výbuchy, pri ktorých v piatok v Jakarte utrpelo zranenia takmer 100 ľudí, informovala agentúra AFP, píše TASR. Výbuchy sa odohrali počas modlitieb v jednej z miestnych mešite, ktorá sa nachádza v blízkosti školy.

Včera 15:02

Prokremeľský spevák Šaman a Jekaterina Mizulinová, ktorá si na čele ruskej Ligy za bezpečný internet vyslúžila povesť fanatickej bojovníčky proti propagácii LGBTQ+, drog a proti diskreditácii ruskej armády, uzavreli tento týždeň manželstvo, informoval v sobotu spravodajský web Rádio Sloboda (RFE/RL).

Včera 15:02

Spoločnosť UPS pozastavila prevádzku svojej flotily nákladných lietadiel MD-11 po tom, ako jedno z nich tento týždeň havarovalo v meste Louisville v americkom štáte Kentucky. Tragédia si doposiaľ vyžiadala najmenej 14 obetí. 

Včera 15:01

Iránske úrady plánujú v Teheráne zaviesť pravidelné odstávky dodávok vody, aby obmedzili jej spotrebu. Irán totiž čelí jednému z najhorších období sucha za posledné desaťročia.

Včera 15:00

Európska únia odsúdila útoky izraelskej armády na juhu Libanonu a vyzvala Izrael, aby rešpektoval prímerie s militantným hnutím Hizballáh.

Včera 14:59

Útoky ruskej armády si na Ukrajine vyžiadali najmenej tri civilné obete, informovala na sociálnych sieťach ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková citovaná britskou stanicou BBC. Dve obete – ženy – hlásili z mesta Dnipro, jeden človek prišiel o život pri nočných útokoch na Charkov na východe Ukrajiny.

Včera 13:18

Napriek tomu, že počet slovenských investoriek pomaly stúpa k takmer 40 %, Slovenky stále v priemere investujú o vyše 90 eur menej ako muži. Ženy investorky sú pritom viac trpezlivé, obozretné a skôr si nechajú poradiť. 

Včera 13:03

Zamestnanosť je na maxime, pričom v budúcom roku mierne poklesne. Aktuálne prácu nemajú len tí, ktorí sa starajú o dieťa alebo sú invalidi, prípadne nechcú pracovať. Uviedli to analytici oslovení TASR. Posledné roky sa zamestnanosť drží na úrovni niečo cez 2,6 milióna zamestnaných ľudí a prakticky sa nemení. Na slovenskom trhu práce je zároveň voľných vyše 107.000 pracovných miest.

Včera 13:01

Polovica Slovákov sa považuje za veľmi opatrných a všetky svoje nákupy si vopred plánuje. Naopak, spontánne nákupy bez veľkého premýšľania o peniazoch si dopraje každý siedmy Slovák. Vyplýva to z online prieskumu nákupného poradcu Heureka, ktorý sa zameral na nákupné zvyklosti Slovákov (a Čechov).

Včera 12:59

Viac ako 150 krajín sa v Ženeve dohodlo na postupnom ukončení používania amalgámov na báze ortuti v zubných výplniach do roku 2034. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá to považuje za historický míľnik v ochrane ľudského zdravia a životného prostredia.

Včera 12:57

Generálny tajomník NATO Mark Rutte vyhlásil, že v budúcnosti chce viac zdôrazňovať vlastné kapacity západnej obrannej aliancie, predovšetkým ako odstrašujúci prostriedok voči Rusku.

Včera 12:55
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Spravedlivá odplata…

Ne, dneska to nebude o nejnovějším atentátu ukrajinských tajných služeb na ruského generála v Moskvě. I když naši pravdomluvní novináři tuto urválkovštinu už použili, když to komentovali. Válka je prostě taková a když se začíná prohrávat, použije se všechno, co je k dispozici. Ukrajinský režim nakonec obětuje válce i svoje osmnáctileté a možná i mladší a použije všechno, co má v arzenálu, včetně bomb v koloběžkách. Rusové zase použijí nějaké ty Kinžály, aby trefili Kirila Budanova… Spravedlnost v tom nehledejte, ta byla možná naposledy někdy v roce 2008, kdy dostala Ukrajina pozvánku do NATO

Vojna na Ukrajine
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP/Ukrainian 24th Mechanised Brigade-Oleg Petrasiuk
❚❚
.

Já chci mluvit o úplně jiné spravedlivé odplatě. O nové sbírce na sto tun trhaviny pro ukrajinskou armádu, kterou spustil spolek Skupina D, který nedávno sbíral peníze na drony pro Ukrajinu. To je ten spolek, jak je tam Vetchý, Řehka, Foltýn, náčelník vojenské kanceláře prezidenta republiky Hasala a další.

Tento evropsky hodnotný počin zašel už tak daleko, že se to přestalo líbit Vojenskému zpravodajství. To je ta tajná služba, jak z ní raději odešel ředitel Beroun, když byl v létě spolu s vládními špičkami v USA. Její nový šéf na utajeném jednání řekl, že tyto aktivity ohrožují bezpečnost státu, což okamžitě uniklo do médií, protože v této zemi se všechno okamžitě vykecá.

Jinými slovy, máme tady spolek, který sdružuje české armádní špičky, je napojený na vojenskou kancelář prezidenta, je napojen na oficiální státní propagandu, pořádá společná cvičení s vybranými armádními útvary, je propojen s útvary ukrajinské armády se kterou si „vyměňuje zkušenosti,“ a ředitel tajné služby o něm říká, že pro tuto zemi představuje bezpečnostní riziko. Asi proto, že Ukrajinci dávají trhavinu do koloběžek, čímž se nám kruh dnešního článku uzavřel…

A nic… Ticho po pěšině. Je to jen „nevhodný aktivismus“ našeho náčelníka generálního štábu. Žádný další problém z toho neplyne.

Já nechci nic říkat, ale jak správě podotkla Eva Svobodová, když u nás pár pupkatých strejdů zakládalo domobranu, tak se k nich státní orgány chovaly jako k teroristům. Teď tady přímo na očích vznikl paramilitární spolek, který pronikl do armádních i státních struktur, netají se svými válečnými ambicemi, sbírá na válečné aktivity desítky, ba stovky milionů korun, o kterých nikdo neví, jestli byly použity tak, jak spolek tvrdí a nikomu to nevadí.

.

Bude to stejné, až u nás vznikne spolek Asade zhebni? Představte si spolek, ve kterém Džamila Stehlíková, Dana Drábová, doktor Sáňka, Petr Kolář a Jenovéfa Boková sbírají peníze na drony pro syrské umírněné džihádisty a na sto tun plastické trhaviny? Spolek má propojení přes pražskou mešitu a turecké velvyslanectví na Mohameda Goláního a chce se spravedlivě pomstít syrským Alavitům, kteří po padesát let utlačovali sunitské obyvatelstvo tak moc, že si založili Islámský stát…

Také by to bylo v pořádku? Také by to byl jen „nevhodný aktivismus?“ Asi jo, libtardi ten islámský stát hrozně milují, hlavně, že tím zasolili Asadovi a Putinovi, ale fakt by se to odbylo jen poznámkou o nevhodném aktivismu? Fakt by bylo možné, aby tady někdo sbíral miliony peněz na válečný materiál, který se posílá problematickému režimu, který kácí staré pomníky a uctívá hrdlořezy, jakým nebylo rovno?

Už dlouho pozorujeme princip, že co liberálové nemohou udělat ve vládě, protože jim to zákon nedovoluje, tak si prostě založí neziskovku a dělají to přes ni, protože jí to zákon výslovně nezakazuje. A tak o tom, co je pravda a co je dezinformace rozhoduje podobně pofidérní spolek jako je tato Skupina D. Různí Demagogové a Cempeři pomohou být blbí, psychicky nemocní, psychopati, fanatici, či idioti, ale stačí, že jsou napojeni na státní struktury a státní cecík. Spolky na vycucávání seznamů nepřátel z prstu. A funguje to, mééédia jejich závěry přebírají, protože jsou také napojená na ty stejné struktury.

Jenže teď už to zachází trochu daleko. Dělat seznam dezinformátorů je přece jenom trochu něco jiného než vozit trhavinu do válečné oblasti. Já nevím, jestli to těm hochům dochází, ale tahle prohraná válka bude mít dohru od vítězů. Američané to možná jednoho dne zabalí jako v Afghanistánu, ale jejich Afghánští kamarádi tam zůstali a drželi se podvozků letadel, aby se zachránili. Až se Donald Trump stáhne z Ukrajiny, oni všichni tady zůstanou a po zbytek jejich dnů budou žít s vědomím, že se té války účastnili a jednou to někdo může použít proti nim. Internet má sakra dlouhou paměť.

Ale jinak samozřejmě platí, že my si žádnou domobranu dělat nemůžeme. Zkuste se někde bavit nahlas o zbraních, trhavinách a sbírkách na ně. Za chvíli vás povedou v klepetech a budete potřebovat sakra dobrého právníka, aby vám nepřišili skutkovou podstatu plánování protistátní činnosti. Ale když víceméně totéž dělá náčelník štábu, koordinátor strategické komunikace a uvědomělý herec, tak je to jen nevhodný aktivismus…

.

Od dvojího metru jsme přešli na dvojí kilometr a pomalu přecházíme na dvojí světelný rok…

Daniel Vidlák

 

Článok pôvodne vyšiel na portáli vidlakovykydy.cz

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.

Orbán vo Washingtone vybojoval ústupky. Dotkne sa to aj Slovenska

Maďarsko si zabezpečilo výnimku z amerických sankcií na dodávky ruskej energie, oznámil Orbán na tlačovej konferencii po stretnutí s Donaldom…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Neuveriteľné. Kontroverzný europoslanec Zdechovský mal vyhrať v lotérii Športka

Médiá v sobotu večer informovali, že poslanec Európskeho parlamentu Tomáš Zdechovský, ktorý viackrát kritizoval súčasnú slovenskú vládu a bol na…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Myrnohrad je blízko obkľúčenia

Myrnohradu hrozí operačné obkľúčenie, pričom všetky logistické trasy sú pod úplnou palebnou alebo fyzickou kontrolou ruských vojsk, píše ukrajinský vojenský…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér zvolá na 17. novembra zasadnutie vlády. Demonštrácie ho nevyrušujú

Premiér Robert Fico zvolá na pondelok 17. novembra zasadnutie vlády. Uviedol to v diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy. Program rokovania…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ako súvisí bitka pri Pokrovsku s koncom vojny?

V posledných dňoch sa opäť zintenzívnili reči o bezprostrednom prímerí na Ukrajine. Diskutovali o tom okrem iných aj Trump, Orbán,…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Temná stránka Zelenského vlády

Opoziční zákonodarcovia a občianski aktivisti tvrdia, že ukrajinské vedenie využíva právo na zastrašovanie oponentov a umlčanie kritikov, uvádza Politico

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Matovič kritizuje “arogantné reči” progresívcov: “Ženú masy ľudí do náručia Fica!”

Opozičný politik Igor Matovič sa v piatok vyjadril k šumom z prostredia Progresívneho Slovenska o tom, že aj keby sa…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko znovu masívne útočilo na energetickú infraštruktúru

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Aj Rumuni a Bulhari žiadajú výnimky od Trumpa ohľadom ruskej ropy

Rumunsko a Bulharsko sa snažia oslobodiť ruské rafinérie vo svojich krajinách od sankcií USA, informuje Politico

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Spojené štáty sú za to, aby Európa ukradla zmrazené ruské aktíva

USA podporili plán EÚ použiť zmrazené ruské aktíva na financovanie Ukrajiny, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najväčšia reforma za 15 rokov — a návrat štátu do každej školy

Reforma školstva, ktorú vláda označila za najväčšiu za 15 rokov, mení nielen štruktúru riadenia, ale aj samotnú podstatu slobody vo…

08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 13 min. čítania | 0 komentárov

Žiadne skratky pre Kyjev. Roth Neveďalová hovorí, že pre všetkých uchádzačov o vstup do EÚ majú platiť rovnaké podmienky

Katarína Roth Neveďalová si myslí, že všetci by pri vstupe do Európskej únie mali mať rovnaké podmienky a nemali by…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Británia a Európa smerujú k rozpočtovej katastrofe

Británia a Európa smerujú kvôli svojej hospodárskej politike k ekonomickému kolapsu, uvádza článok portálu Bloomberg. Británia už dosiahla dno v…

08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

V blízkosti českého mesta svorka vlkov za bieleho dňa napadla stádo oviec

Na stádo oviec na okraji českého mesta Ústí nad Orlicí zaútočila v piatok popoludní svorka vlkov. Jednu ovcu odvliekli a…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

SNS predložila návrh na zriadenie Národného mediálneho úradu

Rada pre mediálne služby by sa mohla pretransformovať na Národný mediálny úrad. Zachované by malo ostať postavenie tohto orgánu ako…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

SaS navrhuje zrušiť Žandársky zbor, považuje ho za neefektívny

Opozičná SaS chce zrušiť Žandársky zbor. Jeho existenciu považuje v súčasných podmienkach za neefektívnu, finančne neudržateľnú a nevhodnú na výkon…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína stavia loď duchov: monštrum, ktoré sa dokáže ponoriť a zaútočiť odnikadiaľ

Čína, 8. novembra 2025 - Nová bezpilotná raketová loď, ktorá sa momentálne stavia v lodenici Huangpu v Kantone, sľubuje posilnenie…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Minister Šaško: K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti

K úprave poplatkov u lekárov sa pripravujú viaceré možnosti. Uviedol to minister zdravotníctva Kamil Šaško . Ozrejmil, že rezort už…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov by sa mohlo nahradiť spoločným imaním

Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov by sa mohlo nahradiť spoločným imaním manželov. Taktiež by sa mohol zaviesť inštitút tzv. nesporového rozvodu. Novým…

08. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Progresívna kapitulácia: legalizuje Európa aj mnohoženstvo?

Európsky súd pre ľudské práva práve rozhoduje o tom, či je mnohoženstvo ľudským právom, po tom, čo Jemenčan Khaled Al-Anesi,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

SIS plánuje vybudovať nové sídlo s centralizovanou ochranou

Slovenská informačná služba plánuje vybudovať svoje nové sídlo. Sľubuje si od neho lepšiu centralizovanú ochranu. Vyplýva to zo Stratégie rozvoja…

08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér: Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu ústavy

Európska komisia zvažuje voči Slovensku infringement pre novelizáciu Ústavy SR. Na tlačovej konferencii v Poprade to vyhlásil slovenský premiér Robert…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slováci na Nemeckom pohári zdolali aj Lotyšsko

Hokejová reprezentácia dnes pokračovala na Nemeckom pohári duelom s Lotyšmi. Pred zápasom Slovensku pre zranenie vypadol zo zostavy obranca Samuel…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Čo sa zmenilo v správaní "hegemóna" za rok po zvolení Trumpa?

USA, 8. novembra 2025 - Pred rokom, 5. novembra 2024, vyhral prezidentské voľby v USA Donald Trump. Uplynulé obdobie ukázalo,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Bude zamračené, poobede so zrážkami a teplotami do 11 stupňov

Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, lokálne hmlisto. Na mnohých miestach, neskôr popoludní miestami, sa vyskytnú prehánky alebo dážď,…

08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Aktualizované 08. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Špaček, ktorý sa zúčastnil v Moskve konferencie o dezinformáciách, pre HS: Západ šíri propagandu a obviňuje z nej ostatných

Z úst predstaviteľov EÚ, NATO, našej politickej opozície, ako aj z médií tzv. hlavného prúdu neustále počúvame, že Rusko na…

07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje

Situácia v Pokrovsku sa pre ukrajinské ozbrojené sily kriticky zhoršuje, informuje vojak ukrajinských ozbrojených síl s prezývkou „Mučnoj“

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyzdvihuje stredoázijských lídrov, ktorí chcú nadviazať spoluprácu v oblasti kritických surovín

Stretnutie v Bielom dome sa uskutočnilo po tom, ako sa Trumpovi podarilo aspoň dočasne zmierniť napätie medzi USA a Čínou…

08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pred 15 rokmi zastrelili právnika Valka, proces s údajným strelcom sa ešte len začne

Pred 15 rokmi, 8. novembra 2010 zastrelili v Limbachu prominentného právnika Ernesta Valka. Prípad jeho smrti však stále nie je…

08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rodrigo Paz (58) sa oficiálne ujal úradu prezidenta Bolívie a ukončil takmer dve desaťročia socialistických vlád v krajine. Agentúra AFP zdôrazňuje, že jednou z hlavných výziev počas jeho funkčného obdobia bude vyvedenie Bolívie z najhoršej ekonomickej krízy za posledných 40 rokov.

Včera 18:30

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová obvinila televíziu BBC z „úmyselnej nečestnosti“ v súvislosti s tým, ako stanica v dokumentárnom programe Panorama vykreslila postoj amerického prezidenta Donalda Trumpa k útoku na americký Kapitol zo 6. januára 2021. Televíziu označila Leavittová za „ľavicovú propagandistickú mašinériu“.

Včera 18:29

Maďarsko od Spojených štátov vo Washingtone dostalo na nákup ruskej ropy a zemného plynu výnimku, ktorá nie je časovo obmedzená. Vyhlásil to vo videu zverejnenom na Facebooku maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v reakcii na mediálne správy tvrdiace, že ide o výnimku platnú iba jeden rok.

Včera 18:10

Pri náraze osobného vozidla do preplneného baru v meste Tampa v americkom štáte Florida zahynuli najmenej štyri osoby a ďalších jedenásť utrpelo zranenia. Vodič sa tesne pred tragédiou snažil uniknúť polícii.

Včera 18:01

.

Známy rusko-anglický MMA zápasník chce na školách učiť bojové umenie ako prevenciu pred častými útokmi nožom

Vo Veľkej Británii sa v posledných rokoch zvyšuje kriminalita a narastajú hlavne útoky tzv. chladnými zbraňami ako sú nože, mačety,…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Rádioaktívne cunami! Briti si začali predstavovať čo pre nich môže znamenať vojna s Ruskom

USA, 8. novembra 2025 - Veľmi užitočná publikácia v dnešnom vydaní Daily Mail: „Putinova nová ponorka, ktorá môže potopiť Britániu…

08. 11. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinské firmy si nadhodnotili cenu energií

Dočasná Vyšetrovacia komisia Verchovnej rady pre vyšetrovanie porušení zákonov pri tvorbe tarifnej politiky dospela k záveru, že tarify za elektrickú…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský dron s dlhým doletom zasiahol petrochemický závod v Baškirsku

Ukrajinská armáda vo štvrtok zasiahla ruský petrochemický závod Sterlitamak v Baškirskej republike, ktorá leží južne od Uralu. Ako informuje spravodajský…

07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Chodí vôbec Jakab na Výbor NR SR pre financie a rozpočet? Hnutie Igora Matoviča hovorí o falšovaní prezenčnej listiny

Poslanec Národnej rady SR Július Jakab podá námietku voči sankcii, ktorú mal dostať za to, že neospravedlnil svoju neúčasť na…

07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 11. 2025 | Aktualizované 07. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Peter Zajac-Vanka Ing.

Ján Droppa

Gustáv Murín

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov