Washington 14. februára (TASR) – Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň klesol viac, ako analytici očakávali. To poukazuje na stabilné zlepšovania situácie na americkom pracovnom trhu. Informovala o tom agentúra Reuters na základe údajov ministerstva práce USA.
Podľa najnovších štatistík sa počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA v týždni do 9. februára znížil o 27.000 na sezónne upravených 341.000, zatiaľ čo analytici očakávali, že klesne na 360.000 žiadostí.
Revidované údaje za predchádzajúci týždeň do 2. februára však odhalili, že počet nových žiadateľov o podporu sa neznížil o 5000, ako naznačoval rýchly odhad, ale iba o 3000 na 368.000 žiadostí.
Štvortýždňový priemer, ktorý je presnejším ukazovateľom vývoja na pracovnom trhu, keďže nepodlieha takým výkyvom ako týždenné údaje, minulý týždeň vzrástol o 1500 na 352.000 žiadostí.