NAŽIVO

V Hongkongu sa v nedeľu začali voľby do tamojšej legislatívnej rady (parlamentu).

Snahy vlády zvýšiť volebnú účasť zatienil koncom novembra veľký požiar, ktorý zachvátil bytové domy na severe mesta a pripravil o život najmenej 159 ľudí. Po požiari bola predvolebná kampaň pozastavená. Informovala agentúra AFP.

10:13

Podporovatelia venezuelskej opozičnej líderky Maríe Coriny Machadovej demonštrovali včera vo viacerých mestách po celom svete. Chceli tak, pred slávnostným odovzdávaním Nobelových cien na budúci týždeň, upriamiť pozornosť svetovej verejnosti na jej zápas za obnovenie demokracie vo Venezuele. Informuje agentúra AP.

08:26

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom letovisku Goa, si vyžiadal 25 obetí, uviedol premiér regionálnej vlády v indickom zväzovom štáte Goa Pramód Savant.

Medzi obeťami požiaru boli aj turisti. Informuje agentúra AFP.

08:03

Izraelský prezident Jicchak Herzog odmietol výzvy amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby udelil milosť premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi. Netanjahu čelí obvineniam z korupcie. Informuje portál Politico.

Isaac Herzog
Na snímke izraelský prezident Isaac Herzog / Foto: TASR/AP-Abir Sultan/Pool Photo via AP
08:00

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan telefonoval so svojím venezuelským náprotivkom Nicolásom Madurom. Vyzval ho, aby „udržiaval otvorený dialóg“ s Washingtonom napriek rastúcim obavám z vojenskej akcie USA. Informuje agentúra AFP.

07:59

Iránske orgány včera zatkli dvoch organizátorov maratónu. Maratón sa bežal na ostrove Kiš v Perzskom zálive.

Internetom sa totiž začali šíriť fotografie, z ktorých vyplýva, že účastníčky maratónu na sebe nemali hidžáb. Informáciu agentúra AFP.

07:58

Nemecký kancelár Friedrich Merz pricestoval včera do Izraela. Je to jeho prvá návšteva od nástupu do funkcie.

Spolkový kancelár označil podporu Berlína pre Izrael za nemenné jadro nemeckej zahraničnej politiky. Informuje agentúra AFP.

Merz Herzog
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz (vľavo) a izraelský prezident Isaac Herzog (vpravo) / Foto: TASR/AP-Abir Sultan/Pool Photo via AP
07:55

Hamas je pripravený odovzdať svoje zbrane, ak Izrael ukončí okupáciu Pásma Gazy, uviedol hlavný vyjednávač Hamasu a jeho šéf v Gaze Chalíl Hajja.

Hamas však svoje zbrane odovzdá len suverénnemu a nezávislému palestínskemu štátu. Informuje agentúra AFP.

07:54

Grécka pobrežná stráž včera oznámila, že pri pobreží Kréty objavila neovládateľnú loď s 18 mŕtvymi migrantami na palube. Z celej posádky prežili len dvaja ľudia. Informuje agentúra DPA.

07:53

Na celom Slovensku sa môže po zvyšok soboty vyskytnúť hmla. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá predbežne platí do nedele (7. 12.) 10.00 h pre všetky okresy.
V oblasti Plášťovce (okres Levice) naďalej platí prekročenie informačného prahu pre častice PM10, nenastali však podmienky pre vydanie upozornenia na smogovú situáciu.

Včera 18:39

Na ceste I/14 na horskom priechode Šturec od šiesteho do 13. kilometra padajú skaly na vozovku. Slovenská správa ciest (SSC) o tom informuje na svojom webe zjazdnost.sk.
Upozorňuje aj na hmlu v severných častiach Slovenska, ktorá obmedzuje vodičov na Kysuciach pri hraničnom priechode Skalité s dohľadnosťou do 50 metrov. Hmla s dohľadnosťou do 100 metrov sa podľa SSC nachádza aj na Orave, Pohroní, v okolí Brezna a Heľpy a na diaľnici D1 v okolí Spišskej Novej Vsi.
„Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý. Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami suchý,“ uviedla SSC.
Zjazdné sú aj horské priechody, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, miestami, hlavne vo východnej časti SR, je stav vozoviek suchý.

Včera 18:05

Maďarský premiér Viktor Orbán oznámil, že veľká maďarská delegácia navštívi v najbližších dňoch Moskvu, aby diskutovala o ekonomických otázkach.

Včera 17:25

Pracoviská Okresného úradu Dunajská Streda nebudú v termíne od 8. do 10. decembra poskytovať služby. Stane sa tak z dôvodu otvárania nového klientskeho centra. V termíne 11. a 12. decembra nebudú poskytovať služby ani oddelenia dokladov a evidencie vozidiel. TASR o tom informoval hovorca Ministerstva vnútra SR Matej Neumann.
V dňoch nedostupnosti pracovísk môžu občania využívať služby ďalších piatich centier v Trnavskom kraji, konkrétne v Galante, Trnave, Hlohovci, Skalici či Senici. Služby v priestoroch nového Klientskeho centra na Jesenského ulici budú verejnosti k dispozícii od 15. decembra.

Včera 15:33

Londýnska polícia v sobotu oznámila, že zatkla štyroch ľudí po tom, ako na vitrínu s britskými korunovačnými klenotmi v Toweri hodili jedlo, údajne jablkový dezert a puding.

Metropolitná polícia uviedla, že policajti reagovali „na základe hlásenia o poškodení vitríny s britskou korunou“.

K zodpovednosti sa prihlásila málo známa samozvaná skupina občianskeho odporu s názvom Take Back Power (Získajte späť moc). Video z incidentu zverejnila na sociálnych sieťach.

Včera 15:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Snehové správy

Bratislava 9. februára (TASR) – Dnes aj v najbližších dňoch môžu návštevníci očakávať veľmi dobré podmienky na našich lyžiarskych svahoch. V prevádzke je minimálne 120 lyžiarskych stredísk, vrátane tých, ktoré nie sú vybavené technickým zasnežovaním.

Snehová vrstva je dostatočná, na väčšine zjazdoviek dosahuje od 50 do 85 cm, v niektorých oblastiach na Orave, strednom Slovensku aj vo Vysokých Tatrách je viac ako meter snehu. Sneh je vzhľadom na nízke teploty prachový alebo zmrznutý. Horská záchranná služba naďalej upozorňuje na zvýšené až veľké lavínové nebezpečenstvo v pohoriach.

V strediskách Poráč-Brodok, Králiky a Látky – Royal sa dnes koná karnevalová lyžovačka, v Tureckej preteky na krňačkách, vo Veľkej Rači nočná sánkovačka so súťažou o najoriginálnejší dopravný prostriedok. Na „Hradné slávnosti“ s bohatým programom dnes pozýva stredisko Mlynky – Dedinky – Gugel. Okrem dobrej lyžovačky je sprievodný program pripravený aj na Plejsoch a to vystúpenia folklórnych skupín, tradičná zabíjačka, lyžovanie v maskách a súťaže. Zajtra sa v Zuberci konajú medzinárodné majstrovstvá Slovenska v zimnom triatlone.

Nízke Tatry

.

Čachovo – Selce 65 cm veľmi dobré

Skicentrum Čertovica 120 cm veľmi dobré

Čertovica – STIV 80 cm veľmi dobré

Donovaly 100-110 cm veľmi dobré

Chopok juh 120-210 cm veľmi dobré

.

Chopok sever 60 cm veľmi dobré

SKI PARK Liptovská Teplička 50 cm veľmi dobré

Mýto pod Ďumbierom 90 cm veľmi dobré

Opalisko – Závažná Poruba 95 cm veľmi dobré

Pavčina Lehota 85 cm veľmi dobré

.

Podkonice-Pleše 60 cm veľmi dobré

Polomka – Bučník 70 cm veľmi dobré

Skiareál Strelníky 80 cm veľmi dobré

Skicentrum Telgárt 55 cm veľmi dobré

Šachtičky 115 cm veľmi dobré

Tále 100 cm veľmi dobré

Vyšná Boca – Bačova roveň 90 cm veľmi dobré

Jánska dolina – Javorovica 80 cm veľmi dobré

Krpáčovo 60 cm veľmi dobré

Liptovské Revúce 50 cm veľmi dobré

.

Vysoké Tatry

Štrbské Pleso 120 cm veľmi dobré

Lomnické sedlo 140 cm veľmi dobré

.

Tatranská Lomnica 115-120 cm veľmi dobré

Jakubkova lúka 110 cm veľmi dobré

Kubašok – Sp. Bystré 70 cm veľmi dobré

Snowpark Lučivná 100 cm veľmi dobré

Lopušná dolina – Ski Chem 80 cm veľmi dobré

.

Ski-Tatrasvit-Lopušná dolina 90 cm veľmi dobré

Západné Tatry

Roháče – Spálená dolina 120 cm veľmi dobré

Zuberec – Janovky 105 cm veľmi dobré

Zuberec – Milotín 100 cm veľmi dobré

.

Skicentrum Žiar-Dolinky 50 cm veľmi dobré

Belianske Tatry

Ski Bachledova 100 cm veľmi dobré

Skicentrum Strednica – Ždiar 80 cm veľmi dobré

Strachan Ski Centrum-Ždiar 80 cm veľmi dobré

.

Ski Taja-T.Javorina 80 cm veľmi dobré

Bachledova DENY 70 cm veľmi dobré

Levočské vrchy

Ski centre Levoča – LD 60 cm veľmi dobré

.

Veľká Fatra

Jasenská dolina 95 cm veľmi dobré

Ružomberok – Malinô Brdo 110 cm veľmi dobré

Turecká – Križná 70 cm veľmi dobré

Malá Fatra

.

Vrátna Paseky 100 cm veľmi dobré

Vrátna – Chleb 120 cm veľmi dobré

winter park MARTINKY 120 cm veľmi dobré

Snowland – Valčianska dolina 90 cm veľmi dobré

Športcentrum Lučivná 50-80 cm veľmi dobré

Fačkovské sedlo – Kľak 135 cm veľmi dobré

.

Skicentrum Kľačno 50 cm veľmi dobré

Strážovské vrchy

Čičmany 80 cm veľmi dobré

.

Ski Mojtín 55 cm veľmi dobré

Kremnické vrchy

Králiky 110 cm veľmi dobré

Ski – TMG Remata 100 cm veľmi dobré

SKALKA arena 110 cm veľmi dobré

Krahule 100 cm veľmi dobré

Skicentrum Tajov 50 cm veľmi dobré

Ski Centrum Kordíky 70 cm veľmi dobré

Štiavnické vrchy

Salamandra Resort 100 cm veľmi dobré

.

Veporské vrchy

Ski Čierny Balog 85 cm veľmi dobré

Látky – Royal 100 cm veľmi dobré

Ski Centre Košútka – Hriňová 70 cm veľmi dobré

Ski Zbojská 50 cm veľmi dobré

Hronec – Hlobišov 35 cm veľmi dobré

Stolické vrchy

Skicentrum Kokava-línia 100 cm veľmi dobré

Vyšná Slaná – Július 100 cm veľmi dobré

Vtáčnik

.

Ski-Blanc Ostrý Grúň Kollárová 60 cm veľmi dobré

Pohronský Inovec

Ski Centrum Drozdovo 75 cm veľmi dobré

Považský Inovec

Ski centrum Kálnica 55 cm veľmi dobré

Bezovec 50 cm veľmi dobré

Krupinská planina

Dačov Lom – Lomník 30 cm dobré

.

Malé Karpaty

Zochova chata – Piesok 30 cm dobré

Pezinská Baba 30 cm dobré

Biele Karpaty

Ski Land Stará Myjava 55 cm veľmi dobré

Javorníky

Ski Centrum Kohútka 70 cm veľmi dobré

Čertov – Lazy pod Makytou 60 cm veľmi dobré

Ski Makov 60 cm veľmi dobré

Ski Ráztoka-Horná Maríková 60 cm veľmi dobré

SKI Podjavorník 60 cm veľmi dobré

Kysucká vrchovina

SNOW SUN VADIČOV 70 cm veľmi dobré

Veľké Ostré 65 cm veľmi dobré

Kysucké Beskydy

Športcentrum Oščadnica 80 cm veľmi dobré

SNOWPARADISE Veľká Rača 75 cm veľmi dobré

Oravské Beskydy

Orava Snow – Oravská Lesná 120 cm veľmi dobré

.

Oravská Magura

SKI PARK Kubínska hoľa 80 cm veľmi dobré

Ski Zábava-Hruštín 80 cm veľmi dobré

Racibor – Oravský Podzámok 80 cm veľmi dobré

Ski Krušetnica 85 cm veľmi dobré

Skorušinské vrchy

Ski Centrum Nižná Uhliská 105 cm veľmi dobré

SKI VITANOVÁ Vrchdolinky 90 cm veľmi dobré

SKI CENTRUM CASAMIA 150 cm veľmi dobré

Pieniny

Litmanová 85 cm veľmi dobré

Spišská Magura

Skipark Vyšné Ružbachy 50 cm veľmi dobré

Volovské vrchy

Jahodná 75 cm veľmi dobré

.

Kavečany 65 cm veľmi dobré

Poráč – Brodok 60 cm veľmi dobré

Relax Center Plejsy 70 cm veľmi dobré

Skipark Erika – Kojšovská hoľa 95 cm veľmi dobré

Poráč Park – Poráčska dolina 60 cm veľmi dobré

Štós-Šikmá stráň 60 cm veľmi dobré

Slovenský raj

Vernár-Studničky 110 cm veľmi dobré

Ski Centrum Mraznica – Hnilčík 70 cm veľmi dobré

MLYNKY – DEDINKY – Gugel 100 cm veľmi dobré

MLYNKY – DEDINKY – Biele Vody 100 cm veľmi dobré

MLYNKY – DEDINKY – Dedinky 65 cm veľmi dobré

Čergov

Drienica 105 cm veľmi dobré

Ski Lysá 70 cm veľmi dobré

Fričkovce 55 cm veľmi dobré

Bachureň

Renčišov – Búče 55 cm veľmi dobré

.

Nízke Beskydy

Regetovka 60 cm veľmi dobré

Makovica – Nižná Polianka 70 cm veľmi dobré

Vihorlatské vrchy

Ski Park Chlmec 45 cm veľmi dobré

Snehové podmienky – zahraničné strediská

V Alpách pretrvávajú veľmi dobré podmienky vo väčšine stredísk.

Rakúsko

Axamer Lizum 80-160 cm 41 zo 41 km

Flachau 70-215 cm 56 z  56 km

Göstling – Hochkar 140-180 cm 18 z  19 km

Hintertuxer Gletscher 85-240 cm 86 z 86 km

Hinterstoder 40-170 cm 40 zo 40 km

Hochficht 90-120 cm 20 z  20 km

Hochfuegen 90-140 cm 181 zo 181 km

Ischgl – Samnaun 50-170 cm 184 z 238 km

Kaunertaler Gletscherregion 180-225 cm 38 z  38 km

.

Kitzbuehel – Kirchberg 80-175 cm 80 zo 170 km

Kitzsteinhorn – Maiskogel 160-240 cm 33 zo 41 km

Mölltaler Gletscher 10-300 cm 61 zo 71 km

Obergurgl – Hochgurgl 95-215 cm 110 zo 110 km

Obertauern 210-250 cm 100 zo 100 km

Pitztaler Gletscher 200-310 cm 27 z 37 km

Schladming Dachstein 50-330 cm 215 zo 232 km

Serfaus – Fiss – Ladis 55-165 cm 191 z 212 km

Sölden 10-240 cm 97 zo 148 km

Stuhleck 40- 90 cm 24 z  24 km

Stubaier Gletscher 70-220 cm 103 zo 110 km

Zauberberg Semmering 80-100 cm 12 z  12 km

Zell am See – Kaprun 55–240 cm 49 zo 138 km

Taliansko

Alta Badia 55-150 cm 130 zo 130 km

Bormio 45-120 cm 49 z 50 km

Cortina d Ampezzo 30-150 cm 137 zo 140 km

Courmayeur 80-185 cm 100 zo 100 km

Fleimstal/Obereggen 20-110 cm 110 zo 110 km

Kronplatz 50-105 cm 116 zo 116 km

Livigno 60-175 cm 115 zo 115 km

Val di Sole – Marilleva 70-120 cm 58 z  59 km

Zermatt – Matterhorn 75-230 cm 358 z 358 km

.

Francúzsko

Les Deux Alpes 100-190 cm 80 z  223 km

Les Trois Vallées 75-310 cm 600 zo 600 km

Méribel 110-175 cm 148 zo 150 km

Tignes 140-285 cm 150 zo 150 km

Val d’Isére 140-285 cm 73 zo 150 km

Val Thorens 180-310 cm 56 zo 140 km

Švajčiarsko

Davos Klosters 85-180 cm 281 z  320 km

Glacier 3000 170-355 cm 0 z  25 km

Saas-Fee 100-290 cm 80 zo 100 km

Verbier 105-290 cm 165 zo 195 km

Zdroj: Holiday Info

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

.
.
.

Historický americký obrat vyvolal hystériu eurohujerov

Bezpečnostná architektúra sveta sa prepisuje s definitívnou určitosťou

07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Vláda Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory

Vláda Friedricha Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory. Podľa prieskumu INSA pre Bild 70 % respondentov uviedlo, že nie…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kellogg vyhlásil, že dohoda o Ukrajine je v záverečnej fáze. A uviedol dva body, ktoré bránia uzavretiu dohody

Odchádzajúci špeciálny predstaviteľ Trumpa Joseph Keith Kellogg hovorí, že nevyriešené zostávajú otázky vlastníctva Zaporožskej jadrovej elektrárne a Doneckej oblasti

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Deti dnes nevedia, čo je práca. A bez nej človek stráca dôstojnosť

Žijeme v konzumnej spoločnosti a odzrkadľuje sa to na všetkom, čo sa nás dotýka a je okolo nás… Dokonca už…

07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Poľské vedenie vstúpilo do polemiky s Bielym domom a Elonom Muskom

Poľský premiér Donald Tusk sa obrátil na USA v súvislosti s diskusiou o novej americkej bezpečnostnej stratégii, ktorá kritizuje Európu…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Trumpa Keith Kellogg

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území, píše vydanie Axios. Rozhovor trval dve hodiny

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ví něco, co my nevíme?

Přátelé, pamatujete, jak to bylo po minulých volbách v roce 2021? Den před volbami se nadávalo na Babiše za covid…

07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rekordný záujem o podporu bývania. Štátny fond rozvoja bývania hlási žiadosti nad rámec disponibilných zdrojov

Počet žiadostí o úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania rastie z roka na rok. Napriek zvýšenému rozpočtu zaznamenal fond aj…

07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi “čo najviac zdržiavať”

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi „čo najviac zdržiavať“, myslí si ukrajinský poslanec Roman Kostenko. Podľa neho situácia na…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Požiar v nočnom klube v Indii zabil 25 ľudí vrátane turistov

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom štáte Góa, zabil 25 ľudí. Uviedli to v nedeľu miestne úrady. Hlavný minister…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia ovplyvňuje vzdelávanie detí po celom svete

Informuje o tom portál The Economist. Publikácia analyzuje trendy zavádzania umelej inteligencie do života detí a mladých ľudí, ktorí teraz…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Andrej Fursov: Odsúdení na slobodu. Temná stránka pokroku

Rusko, 7. decembra 2025 - 21. storočie bude obdobím najkrutejšieho boja o budúcnosť, keď celé štáty, etniká a kultúry budú nemilosrdne…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania slávia druhú adventnú nedeľu

Kresťania slávia 7. decembra druhú adventnú nedeľu. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa na adventnom venci zapaľujú druhú sviečku, ktorá…

07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

"Neviem, či mu niekto ešte dokáže pomôcť..." Tréner Liptovského Mikuláša prirovnal Réwaya k bezdomovcovi

Komu niet rady, tomu niet pomoci. Takto by sa dal zhrnúť komentár českého trénera hokejistov Liptovského Mikuláša Aleša Tottera k…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ľavica alebo pravica? Budúcnosť Maďarska závisí od voličov

Maďarská ľavica vždy verila, že práve ona vie najlepšie, čo treba s peniazmi daňovníkov urobiť. Preto vždy vzala rodinám a…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Svätec dňa: Svätý Mikuláš

Muž zrodený pre dobrotu

07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovan pohorel s poslednými Košicami. Weiss: "Ak som problémom ja, odchádzam"

Po druhej prehre v rade v Niké lige v sobotu proti Košiciam tréner Vladimír Weiss st. avizoval, že v pondelok…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Analytici hodnotia Trumpovu bezpečnostnú stratégiu a zhodujú sa na jednom: „Dokument zasadil úder európskym hlavným mestám“

V novej americkej bezpečnostnej stratégii sa Čína a Rusko už nespomínajú ako strategickí protivníci, ale najostrejšie výrazy sú adresované európskym…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zatýkanie v EÚ: Trumpov signál Európanom, aby prestali brániť realizácii mierového plánu?

Londýn, 6. decembra 2025 - Ďalší škandál naberá na obrátkach. 2. decembra bola v Bruseli zadržaná bývalá šéfka európskej diplomacie…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ochranný kryt černobyľskej jadrovej elektrárne stratil svoje základné ochranné funkcie

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vykonala inšpekciu ochranného krytu černobyľskej jadrovej elektrárne. Podľa výsledkov inšpekcie ochranný kryt stratil svoje základné…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ktorá krajina je známa ako krajina lesov?

Surinam je celosvetovo známy ako krajina lesov, pretože viac než 90 % jeho územia pokrývajú nedotknuté tropické dažďové pralesy. Surinam…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinské drony zaútočili na rafinériu v ruskom meste Riazaň

Ukrajinská armáda v noci na sobotu zaútočila na ropnú rafinériu v ruskom meste Riazaň. Oznámil to ukrajinský generálny štáb, informuje…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktorý pohár sa naplní ako prvý?

Myslíte si, že ste génius? Potom povedzte, ktorý pohár sa ako prvý naplní pomarančovým džúsom. Otestujte si svoju inteligenciu s…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Orbán pohrozil EÚ jej vlastnou medicínou

Maďarský premiér Viktor Orbán varuje pred žalobou, ak Európska únia obíde veto týkajúce sa sankcií voči Rusku v oblasti energetiky.…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Správy o smrti Oľgy Feldekovej sa potvrdili. Syn Martin Feldek objasnil, že otec sa so smrťou manželky ešte nevyrovnal

Správy o smrti Oľgy Feldekovej sa potvrdili. Vo veku 82 rokov v sobotu zomrela slovenská prozaička, novinárka, scenáristka a dramaturgička…

06. 12. 2025 | Aktualizované 06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Aktualizované 06. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zrazu je ticho. O priebehu mierových rokovaní mlčia všetky strany. Ukrajina poskytla strohé odpovede

Dnes sa má v USA uskutočniť už tretie stretnutie ukrajinskej delegácie v zložení tajomníka Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustema…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Utajená skupina, ktorá rozhoduje o budúcnosti nášho súkromia

V Bruseli sa rodí legislatíva, ktorá môže umožniť štátu vidieť do našich mobilov aj súkromných dát. Kto ju pripravuje? A…

06. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Hongkongu sa v nedeľu začali voľby do tamojšej legislatívnej rady (parlamentu).

Snahy vlády zvýšiť volebnú účasť zatienil koncom novembra veľký požiar, ktorý zachvátil bytové domy na severe mesta a pripravil o život najmenej 159 ľudí. Po požiari bola predvolebná kampaň pozastavená. Informovala agentúra AFP.

10:13

.

Dvojitá zrada: Koniec koalície môže byť znovu témou dňa

Pamätáte na štvoricu rebelov HLASu okolo Jána Ferečnáka? Jeden z nich sa „pichol” do ministerského kresla a na stranu nemá…

06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Vláda celý týždeň nerieši reálne problémy tejto krajiny, ale zástupnú tému.” Prezident pripustil možnosť, že návrh k ÚOO po preštudovaní vráti parlamentu

Prezident SR Peter Pellegrini pripustil možnosť, že návrh zákona o zmene Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad po preštudovaní…

06. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Začína vojna? Muskova X dostala pokutu od EÚ. Politici sa búria

Európska komisia udelila spoločnosti X pokutu vo výške 120 miliónov dolárov za „klamanie používateľov“. Rozhodnutie Európskej únie o udelení pokuty…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallasová odmieta Trumpovu kritiku

Šéfka zahraničnej politiky EÚ Kaja Kallasová vyhlásila, že USA zostávajú najväčším spojencom Európy napriek americkej kritike súčasného smerovania bloku

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rubio upriamil pozornosť na Venezuelu, Ukrajinu považuje za prehratú tému

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa odkláňa od témy Ukrajiny a sústredí sa na Venezuelu, píše Daily Mail s…

06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Ján Droppa

Michal Durila

Dušan Hirjak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov