NAŽIVO

Dodávky elektriny sa v nedeľu podarilo obnoviť pre približne 95.000 odberateľov v San Franciscu po tom, čo značnú časť tohto mesta v sobotu zasiahol rozsiahly výpadok. Uviedli do miestne oddelenie pre krízový manažment a energetická spoločnosť Pacific Gas and Electric Company (PG&E). Informovala o tom správa agentúry Reuters.

14:46

Až 90-minútové meškanie zaznamenali v nedeľu vlaky v Prahe v dôsledku krádeže káblov na trati v úseku Vršovice – Hlavná stanica. V tejto oblasti sa aktuálne jazdí len ja jednej koľaji, opravy zrejme potrvajú približne do 15 hodín. Informáciu priniesol server Novinky.cz.

14:44

V Nemecku existuje nebezpečná miera zvykania si na súčasnú veľmi vysokú úroveň antisemitizmu, povedal predseda Ústrednej rady Židov sídliacej v Berlíne v rozhovore pre agentúru DPA, ktorý bol zverejnený v nedeľu.

„Ide o neprijateľné podmienky,“ povedal Josef Schuster v rozhovore po teroristickom útoku v Austrálii spred týždňa, pri ktorom dvaja muži zastrelili 15 ľudí, z ktorých väčšina bola židovského pôvodu.

Austrália streľba Bondi Beach-jd2025121805
Na snímke polícia hliadkuje na mieste streľby po tom, čo bolo opäť otvorené pre verejnosť na pláži Bondi Beach v Sydney, / Foto: SITA/AP-Steve Markham
14:42

Bývalý český prezident Miloš Zeman označil v nedeľu v rozhovore pre spravodajský web TN.cz Rusko za agresora, ktorý by mal za svoju agresiu zaplatiť. Uviedol to v reakcii na otázku, či by mali byť pre Ukrajinu využité zmrazené ruské aktíva, informuje správa portálu iDnes.cz.

Rusko podľa neho zaútočí na toho, kto je relatívne slabý a tam, kde má nádej na výhru; mohlo by napadnúť napríklad pobaltské štáty, kde je silná ruská menšina.

Miloš Zeman
Na snímke bývalý český prezident Miloš Zeman / Foto: SITA/AP-Petr David Josek
14:38

Maďarský premiér Viktor Orbán aktívne vyzýva k čo najskoršiemu mieru, pretože nechce „pád Ukrajiny“.

„Pád Ukrajiny bude pre Maďarsko vážnym problémom. Je teda v záujme Maďarska tomu zabrániť. Vojna Ukrajinu neposilňuje, ale ničí,“ vyhlásil Orbán.

Podľa jeho slov Maďarsko poskytuje Ukrajine veľkú podporu – 44 % celkového dovozu elektriny a 58 % celkového dovozu plynu prichádza do Ukrajiny z Maďarska.

10:58

Kremeľ dal najavo, že neakceptuje zmeny v Trumpovom mierovom pláne, na ktorých trvajú Kyjev a Európania.

„Zmeny, ktoré Ukrajinci a Európania navrhujú do Trumpovho mierového plánu, nepribližujú dosiahnutie dohody,“ vyhlásil poradca ruského prezidenta Jurij Ušakov.

Tiež povedal, že trojstranné stretnutie expertov z Ruska, USA a Ukrajiny sa zatiaľ nepripravuje.

10:47

Špeciálny predstaviteľ prezidenta Ruskej federácie Kirill Dmitrijev povedal, že včerajšie rokovania s Američanmi v Miami o mierovom urovnaní na Ukrajine prebehli konštruktívne.

Podľa jeho slov budú trvať dva dni a pokračovať budú aj dnes.

10:45

Austrália si v nedeľu minútou ticha pri svetle sviečok uctila pamiatku obetí streľby počas osláv židovského sviatku svetiel na ikonickej pláži Bondi v Sydney, ku ktorej došlo v nedeľu 14. decembra. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Pamiatku 15 obetí streľby si Austrálčania uctili o 18.47 h miestneho času (8.47 h SEČ), teda presne v čase, keď strelci pred týždňom spustili paľbu.

Albanese: Útočníci v Sydney boli zrejme motivovaní ideológiou Islamského štátu
Na snímke muž rozpráva počas ceremónie na pamiatku obetí po masovej streľbe na pláži Bondi v Sydney / Foto: TASR/AP-Mark Baker
09:35

Viac ako pol milióna ľudí v Kambodži bolo vysídlených po dvojtýždňových pohraničných stretoch so susedným Thajskom, uviedlo v nedeľu kambodžské ministerstvo vnútra. Informuje o tom správa agentúry AFP.

Thajsko tvrdí, že na jeho strane bolo z dôsledku pohraničných stretov vysídlených približne 400.000 ľudí.

09:09

Predstaviteľ juhokórejského ministerstva zahraničných vecí v uplynulej dobe v Moskve rokoval s ruskými predstaviteľmi o jadrovom programe Severnej Kórey a ďalších regionálnych bezpečnostných otázkach. V nedeľu to pre agentúru Jonhap uviedli diplomatické zdroje.

09:04

Menej než 24 hodín po zverejnení prvej časti tzv. Epsteinových spisov obvinili demokrati v dozornom výbore americkej Snemovne reprezentantov ministerstvo spravodlivosti, že zo súboru odstránili materiál. Informovala o tom nedeľná správa agentúry DPA.

Výbor vo svojom príspevku na platforme X uviedol, že z balíka súborov dostupných na stiahnutie na webovej stránke ministerstva bola zrejme odstránená jedna z fotografií.

08:48

Prestížna Švédska akadémia, ktorá každoročne udeľuje Nobelovu cenu za literatúru, v sobotu oznámila, že jej stály tajomník Mats Malm odstúpi po siedmich rokoch z funkcie. Od 1. júna 2026 na jeho miesto nastúpi členka akadémie, spisovateľka a novinárka Ingrid Carlbergová. Informovala o tom agentúra AFP.

08:08

Ruský prezident Vladimir Putin je pripravený diskutovať s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom o vojne na Ukrajine. Uviedol to hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v rozhovore pre agentúru RIA Novosti zverejnenom v nedeľu. Informuje o tom správa agentúry AFP.

08:06

Americké ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že pri zverejňovaní dokumentov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina nemanipulovalo so žiadnymi spismi, aby ochránilo prezidenta Donalda Trumpa.

Z tohto dôvodu nič nezatajuje, povedal pre televíziu ABC News námestník ministerstva spravodlivosti Todd Blanche. Informuje agentúra DPA.

Včera 19:43

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva uviedol, že prípadný vojenský zásah Spojených štátov vo Venezuele vyvolá „humanitárnu katastrofu“. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:20

Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku, aby zabezpečil návrat influencera Andrewa Tatea späť do Spojeného kráľovstva, kde by čelil obvineniam zo znásilnenia.

Informuje agentúra DPA.

Včera 18:17

Talianska polícia v rámci zásahu proti obchodovaniu s drogami zatkla v uplynulých dňoch vo viacerých provinciách 384 ľudí a zaistila približne 1,4 tony drog.

Polícia začala vyšetrovanie voči 655 osobám, medzi nimi aj 39 maloletých. Informuje agentúra ANSA.

Včera 18:17

Polícia zastrelila muža, ktorý nožom ohrozoval okoloidúcich i predávajúcich v obchode na ostrove Korzika, informovali miestne policajné zdroje.

Francúzske úrady medzičasom posilnili bezpečnostné opatrenia počas sviatočného obdobia. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Snehové správy

Bratislava 21. decembra (TASR/HSP/Foto:TASR)

 

V južnejších častiach sú dobré snehové podmienky

Lyžiarske podmienky na Slovensku sú v južnejších častiach dobré, väčšina stredísk však hlási veľmi dobré podmienky. Na zjazdových tratiach sa nachádza v priemere 30 až 50 cm zväčša technického snehu. V najbližších dňoch môžu návštevníci očakávať ešte zlepšenie podmienok, keďže prevádzkovatelia stredísk mohli vďaka mrazivým teplotám opäť naplno spustiť zasnežovaciu techniku. Sneh na zjazdovkách je zmrznutý alebo prachový.

Od soboty 22. decembra bude v prevádzke takmer 70 stredísk. Vo väčšine areálov je stále potrebné počítať s čiastočnou prevádzkou, aj keď vo viacerých strediskách už majú upravených viac ako 60 percent svahov.

Dnes otvárajú lyžiarsku sezónu napríklad v Levočskej doline, v Lopušnej doline – Ski Chem, v Jánskej doline aj na Kojšovskej holi, zajtra sa začne lyžovať v Čičmanoch, na Kubínskej holi, aj vo východoslovenských strediskách Poráč-Brodok, Mlynky, Skipark Chlmec a Vernár-Studničky.

.

Strediská, ktoré sú vo víkendovom režime prechádzajú v sobotu do dennej prevádzky. Na Štedrý deň budú v niektorých strediskách skrátené otváracie hodiny. Ešte pár dní bude lyžovačka o lacnejšia oproti hlavnej sezóne.

Nízke Tatry

Donovaly – Záhradište 40 cm veľmi dobré

Donovaly – Nová hoľa 40 cm veľmi dobré

Chopok juh – Srdiečko 35 cm veľmi dobré

.

Chopok sever – Záhradky 35 cm veľmi dobré

Chopok sever – Biela púť 35 cm veľmi dobré

Selce – Čachovo 45 cm veľmi dobré

Čertovica – STIV 50 cm veľmi dobré

Mýto pod Ďumbierom 60 cm veľmi dobré

.

Opalisko – Závažná Poruba 40 cm dobré

Polomka – Bučník 30 cm veľmi dobré

Skicentrum Telgárt 40 cm veľmi dobré

Šachtičky 50 cm veľmi dobré

Tále 70 cm veľmi dobré

Vyšná Boca – Bačova roveň 50 cm veľmi dobré

Ski centrum Jánska dolina 40 cm veľmi dobré

Vysoké Tatry

Štrbské Pleso 55 cm veľmi dobré

Tatranská Lomnica – Čučoriedky 55-60 cm veľmi dobré

.

Kubašok – Spišské Bystré 30 cm veľmi dobré

Lopušná dolina – Ski chem 40 cm veľmi dobré

Západné Tatry

Roháče – Spálená dolina 60 cm veľmi dobré

Belianske Tatry

.

Ski Bachledova 60 cm veľmi dobré

Skicentrum Strednica – Ždiar 40 cm veľmi dobré

Strachan Ski Centrum – Ždiar 40 cm veľmi dobré

Levočské vrchy

Ski centre Levoča – LD 30 cm veľmi dobré

.

Veľká Fatra

Jasenská dolina 50 cm veľmi dobré

Ružomberok – Malinô Brdo 40 cm veľmi dobré

Malá Fatra

Vrátna Free Time Zone – Paseky 50 cm veľmi dobré

winter park MARTINKY 50 cm veľmi dobré

Snowland – Valčianska dolina 70 cm veľmi dobré

.

Fačkovské sedlo – Kľak 40 cm veľmi dobré

Kremnické vrchy

Králiky 40 cm veľmi dobré

Remata 80 cm veľmi dobré

Štiavnické vrchy

Salamandra Resort 40 cm veľmi dobré

Veporské vrchy

.

Látky – Royal 35 cm veľmi dobré

Ski Centre Košútka – Hriňová 40 cm veľmi dobré

Stolické vrchy

Skicentrum Kokava – línia 40 cm veľmi dobré

Vyšná Slaná – Július 40 cm veľmi dobré

Vtáčnik

Ski-Blanc Ostrý Grúň Kollárová 40 cm veľmi dobré

.

Považský Inovec

Bezovec 40 cm veľmi dobré

Malé Karpaty

Zochova chata – Piesok 20 cm dobré

Pezinská Baba 20 cm dobré

Javorníky

Skicentrum Kohútka 40 cm dobré

.

Ski Makov 35 cm veľmi dobré

Kysucké Beskydy

SNOWPARADISE Veľká Rača 40 cm veľmi dobré

Skorušinské vrchy

Ski Centrum Nižná Uhliská 40 cm veľmi dobré

Volovské vrchy

Jahodná 35 cm veľmi dobré

.

Kavečany 30 cm veľmi dobré

Skipark Erika – Kojšovská hoľa 35 cm veľmi dobré

Nízke Beskydy

Regetovka 25 cm dobré

Snehové podmienky – zahraničné strediská

.

Zimná sezóna v Alpách sa začala vo väčšine stredísk. V najvyššie položených oblastiach sú podmienky ideálne, v nižších polohách sú podmienky dobré. Strediská majú upravených 50 až 90 percent svahov.

Rakúsko

Axamer Lizum 45-65 cm 38 z 38 km

Flachau 55-100 cm 56 z  56 km

Göstling – Hochkar 20- 70 cm 15 z 19 km

Hintertuxer Gletscher 50-150 cm 68 z 86 km

Hinterstoder 45-105 cm 40 zo 40 km

Hochficht 50-80 cm 18 z 20 km

Hochfuegen 70-100 cm 112 z 181 km

Ischgl – Samnaun 40-100 cm 204 z 238 km

Kaunertaler Gletscherregion 180 cm 38 z 38 km

Kitzbuehel – Kirchberg 50- 85 cm 99 z 170 km

Kitzsteinhorn – Maiskogel 70-130 cm 25 zo 41 km

Mölltaler Gletscher 5-170 cm 30 zo 71 km

Obergurgl – Hochgurgl 90-200 cm 95 zo 110 km

.

Obertauern 90-120 cm 100 zo 100 km

Pitztaler Gletscher 185 cm 37 z 37 km

Schladming Dachstein 50- 90 cm 185 zo 232 km

Serfaus – Fiss – Ladis 40- 85 cm 127 z 212 km

Sölden 10-150 cm 143 zo 148 km

Stuhleck 20- 60 cm 10 z 24 km

Stubaier Gletscher 30-145 cm 78 zo 110 km

Zauberberg Semmering 40- 50 cm 7 z 12 km

Zell am See – Kaprun 15–130 cm 100 zo 138 km

Taliansko

Alta Badia 40-100 cm 120 zo 130 km

Bormio 20-90 cm 9 z 50 km

Cortina d Ampezzo 25-100 cm 100 zo 140 km

Courmayeur 90-170 cm 85 zo 100 km

Fleimstal/Obereggen 5- 70 cm 100 zo 110 km

.

Kronplatz 35- 85 cm 113 zo 116 km

Livigno 30-140 cm 112 zo 115 km

Val di Sole – Marilleva 40- 70 cm 47 z 53 km

Zermatt – Matterhorn 90-220 cm 305 z 358 km

Francúzsko

Les Deux Alpes 100-180 cm 60 z  231 km

Les Trois Vallées 90-245 cm 101 zo 600 km

Méribel 105-185 cm 48 zo 150 km

Tignes 120-205 cm 45 zo 150 km

Val d’Isére 120-205 cm 49 zo 150 km

Val Thorens 160-240 cm 56 zo 140 km

Švajčiarsko

Davos Klosters 40-100 cm 93 z 320 km

Glacier 3000 120-310 cm 1 z 25 km

Saas-Fee 70-250 cm 60 zo 100 km

.

Veiber 95-215 cm 164 z 195 km

Zdroj: Holiday Info

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Draxler pre HS po návšteve Ruska: Sú veľmi dobre informovaní o tom, čo sa v slovenskej politike deje

Bývalý minister školstva Juraj Draxler sa nedávno vrátil z pracovnej cesty v Moskve. Okrem stretnutí s predstaviteľmi ruskej politickej scény,…

21. 12. 2025 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj reagoval na Orbána: „Jeden človek myslí len na seba a dva národy preto trpia“

Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského maďarský premiér Viktor Orbán „myslí v prvom rade na seba“. Domnieva sa, že otázku vstupu…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trojstranné rokovania o mieri na Ukrajine zatiaľ podľa Kremľa nebudú

Kremeľ v nedeľu poprel informácie, že by sa uvažovalo o trojstranných rozhovoroch medzi Ukrajinou, Ruskom a Spojenými štátmi. Moskva tak…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Paríž „víta“ Putinovu ochotu rokovať s Macronom

Informuje o tom denník Le Monde, ktorý cituje vyhlásenie kancelárie francúzskeho prezidenta

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Weidelová a Dmitrijev sa zhodli: Vojnoví štváči ženú Európu do tretej svetovej vojny

Líderka nemeckej opozície Alice Weidelová sa vyjadrila, že súčasná politika krajín EÚ je extrémistická a nie mierotvorná. Jej slová vyzdvihol…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Črtá sa skrytý cieľ tajného stretnutia Umerova s Patelom

Tajné stretnutie Rustema Umerova so šéfom FBI Kashom Patelom malo skrytý cieľ: zabezpečiť si amnestiu od možných obvinení v korupčnej kauze…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Macron má pravdu. Európa musí hovoriť s Putinom

V Európe sa šíri názor, že ignorovanie Vladimira Putina nijako nepomáha k diplomatickému riešeniu konfliktu na Ukrajine a Emmanuel Macron má…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Veľké emócie v Bruseli: Tlak aktivistov za potraty má prvé výsledky

Slovenská potratová apologétka Lucia Yar si mohla cez týždeň zatlieskať…

21. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Pri rušení ÚOO neutrpela parlamentná diskusia

Pri rušení Úradu na ochranu oznamovateľov neutrpela parlamentná diskusia, pretože o zákone poslanci rokovali dva týždne. V nedeľnej diskusnej relácii…

21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prezident sa obáva, že zrušením ÚOO príde Slovensko o eurofondy aj o Plán obnovy

Prezident SR Peter Pellegrini urobí rozhodnutie o tom, či podpíše alebo nepodpíše novelu Trestného zákona tesne pred Štedrým dňom alebo…

21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Komentár dobrovoľníka po útoku v Odeskej oblasti: „Nevidia nič a strieľajú na slepo – na zvuk,“

Ukrajinský dobrovoľník a aktivista Roman Donik kritizoval odesskú protivzdušnú obranu a kroky regionálnych orgánov na ochranu regiónu pred „Šahídmi“

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Prezident mal pri vete o zmene ÚOO postupovať s väčšou rozvahou

Prezident SR Peter Pellegrini mal pri rozhodovaní o podpísaní zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov postupovať s väčšou rozvahou.…

21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Putin je pripravený na dialóg s Macronom, vyjadril sa Peskov

Ruský prezident Vladimir Putin je pripravený na dialóg s prezidentom Emmanuelom Macronom, ak bude záujem zo strany Francúzska, vyhlásil hovorca…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dmitrijev: „Čím bližšie sme k mieru, tým zúfalejšie sú útoky na mierotvorcov zo strany vojenského lobingu a falošných médií“

Wall Street Journal napísal, že Kremeľ loboval za Steva Witkoffa ako vyjednávača USA v otázke Ukrajiny. Witkoff sa údajne „zapáčil“…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generál varuje: Delí nás pár hodín od historicky neobhájiteľného rozhodnutia

Delí nás pár hodín od historicky neobhájiteľného rozhodnutia EÚ, ktoré je zároveň v rozpore so zdravým rozumom, konštatuje generál Jozef…

21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američania zadržali neďaleko Venezuely ďalší ropný tanker

Príslušníci americkej Pobrežnej stráže s podporou armády zadržali v sobotu pri venezuelských brehoch ďalší ropný tanker a vstúpili na jeho…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gabbardová reaguje na informáciu, že Putin má vojnové ciele aj mimo Ukrajiny. Známu agentúru zvozila pod čiernu zem

Riaditeľka americkej národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová označila za „lož“ článok agentúry Reuters, podľa ktorého Putin, podľa amerických spravodajských služieb…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Cieľom útokov v Sumskom regióne je preniknúť k diaľnici na trase „Sumy-Charkov“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Blíži sa ďalší úder proti Zelenskému

NABU a SAP pripravujú nový úder na najbližšie okolie Zelenského, píše „Zerkalo nedeli“ s odvolaním sa na zdroje v protikorupčných…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Treba len odhodiť kilometrovníky pri posudzovaní svojich a merať rovnakou šublérou všetkých!

Priznám sa, že som musel zájsť do slovníka, aby som zistil, ako sa spisovne povie slovo šubléra. Ide o nástroj…

21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Putin: „Nepovažujeme sa za zodpovedných za smrť ľudí, pretože túto vojnu sme nezačali my"

Rusko, 21. decembra 2025 - V odpovedi na otázku zaslanú formou krátkej textovej správy a zobrazenú na veľkých obrazovkách počas…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko odrezáva Ukrajinu od Dunaja

Rusko, 21. decembra 2025 - V piatok Rusko opäť zaútočilo bezpilotným lietadlom „Geran“ na kľúčový automobilový most na diaľnici M-15…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ľudia sa podelili o dôvody, prečo ich práca zdrojom nekonečného znechutenia

Práca je pre väčšinu ľudí neoddeliteľnou súčasťou života, no len málokto ju prežíva s úprimnou radosťou každý deň. Niekedy stačí…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

Odteraz je vojna v záujme Európy

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadruje jasne: „Prvýkrát v histórii Európskej únie sa stalo, že 24 členských štátov spoločne poskytuje…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

USA musia vyvinúť väčší tlak na Rusko, aby ukončili vojnu na Ukrajine, vyhlásil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu vyhlásil, že Spojené štáty musia vyvinúť „trochu väčší tlak na Rusov“, aby ukončili vojnu…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Babiš vo voľbách získal historický úspech. Vývoj speje k spoločnému rokovaniu českej a slovenskej vlády

Politický vývoj evidentne speje k spoločnému rokovaniu slovenskej a novej českej vlády. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.…

21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

15 vtipne trápnych momentov, ktoré dokazujú, že fotografie z detstva vedia bolieť aj rozosmiať

Fotografie z detstva sú časovou kapsulou obdobia, na ktoré si často spomíname s láskou, ale aj s poriadnou dávkou hanby.…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

K novému ustanoveniu o kajúcnikoch, čo by mohol urobiť prezident a akú právnu úpravu kajúcnikov zvoliť

Cieľom tohto príspevku je v stručnosti vyjadriť kritický názor na aktuálnu zmenu právnej úpravy, ktorá sa týka kajúcnikov a načrtnúť…

21. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Obsesivní svět Zdeňka Hela

„Právníci z české dezinformační scény zneužívají své vzdělání, společenské postavení i vlastnictví právních firem k zastrašování svých odpůrců a k…

21. 12. 2025 | Česky | 10 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Česky | 10 min. čítania | 0 komentárov

Raši: Zdá sa, že sa nájde zhoda na predĺžení volebného obdobia samosprávam. Opozícia žiada systémové zmeny

Volebné obdobie samosprávam by sa mohlo od budúcoročných komunálnych volieb predĺžiť na päť rokov. Predseda Národnej rady SR Richard Raši…

21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Aktualizované 21. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Dodávky elektriny sa v nedeľu podarilo obnoviť pre približne 95.000 odberateľov v San Franciscu po tom, čo značnú časť tohto mesta v sobotu zasiahol rozsiahly výpadok. Uviedli do miestne oddelenie pre krízový manažment a energetická spoločnosť Pacific Gas and Electric Company (PG&E). Informovala o tom správa agentúry Reuters.

14:46

Až 90-minútové meškanie zaznamenali v nedeľu vlaky v Prahe v dôsledku krádeže káblov na trati v úseku Vršovice – Hlavná stanica. V tejto oblasti sa aktuálne jazdí len ja jednej koľaji, opravy zrejme potrvajú približne do 15 hodín. Informáciu priniesol server Novinky.cz.

14:44

V Nemecku existuje nebezpečná miera zvykania si na súčasnú veľmi vysokú úroveň antisemitizmu, povedal predseda Ústrednej rady Židov sídliacej v Berlíne v rozhovore pre agentúru DPA, ktorý bol zverejnený v nedeľu.

„Ide o neprijateľné podmienky,“ povedal Josef Schuster v rozhovore po teroristickom útoku v Austrálii spred týždňa, pri ktorom dvaja muži zastrelili 15 ľudí, z ktorých väčšina bola židovského pôvodu.

Austrália streľba Bondi Beach-jd2025121805
Na snímke polícia hliadkuje na mieste streľby po tom, čo bolo opäť otvorené pre verejnosť na pláži Bondi Beach v Sydney, / Foto: SITA/AP-Steve Markham
14:42

Bývalý český prezident Miloš Zeman označil v nedeľu v rozhovore pre spravodajský web TN.cz Rusko za agresora, ktorý by mal za svoju agresiu zaplatiť. Uviedol to v reakcii na otázku, či by mali byť pre Ukrajinu využité zmrazené ruské aktíva, informuje správa portálu iDnes.cz.

Rusko podľa neho zaútočí na toho, kto je relatívne slabý a tam, kde má nádej na výhru; mohlo by napadnúť napríklad pobaltské štáty, kde je silná ruská menšina.

Miloš Zeman
Na snímke bývalý český prezident Miloš Zeman / Foto: SITA/AP-Petr David Josek
14:38

.

Holandskí zamestnávatelia prispôsobujú zmluvy na podporu vojenských záložníkov

Viac holandských spoločností uľahčuje zamestnancom službu v armáde ako vojaci v zálohe zavádzaním väčšej flexibility do pracovných zmlúv. Informuje o…

21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taková je politika…

Zpráva víkendu pro Alternativu nebyla ani tak Evropská rada, kde se Andrej Babiš tak nějak opatrně postavil na stranu Fica…

21. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

18 nových nájomných bytov vďaka spolupráci so ŠFRB

Obec Nitrianske Rudno pokračuje v zlepšovaní dostupnosti bývania pre svojich obyvateľov. Vďaka úspešnej spolupráci so Štátnym fondom rozvoja bývania sa…

21. 12. 2025 | Regióny | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Regióny | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Montreal zdolal Pittsburgh 4:0. Presilovkový strelec Slafkovský znovu na neudržanie

Hokejisti Montrealu Canadiens v noci zo soboty na nedeľu pokračovali v zlepšených výkonoch v druhej polovici decembra a pripísali si…

21. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Slovensko si pripomína 18 rokov v Schengene, podľa Blanára je to jeden z najhmatateľnejších benefitov európskej integrácie

Slovensko je spoľahlivým, zodpovedným a plnohodnotným členom schengenského priestoru a aktívne sa podieľa na jeho ochrane, rozvoji aj modernizácii. Vyhlásil…

21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán prirovnal Kallasovú k Napoleonovi a Hitlerovi

Maďarský premiér Orbán prirovnal eurokomisárku Kaju Kallasovú k Hitlerovi a Napoleonovi

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov