NAŽIVO

Zelenskyj o zajtrajších rokovaniach v SAE s USA a Ruskom: zo strany Ukrajiny budú prítomní Umerov, Arachamija, Budanov, zástupca vedúceho úradu prezidenta Kyslica a náčelník generálneho štábu Hnatov.

17:02

Trump pohrozil Európe „vážnou odvetou“, ak predajú akcie a dlhopisy USA.

Novinár mu pripomenul, že európske spoločnosti vlastnia americké aktíva v hodnote biliónov dolárov, a spýtal sa, či sa americký prezident obáva tejto situácie.

„Nie. Ak to urobia, nech to urobia. Ak sa tak stane, z našej strany bude nasledovať vážna odpoveď a máme všetky trumfy v rukách,“ odpovedal Trump.

Pripomíname, že Európa skôr vyhlásila, že môže začať predávať americké štátne dlhopisy v prípade, ak sa Trump pokúsi anektovať Grónsko.

16:58

Spojené štáty vo štvrtok vyzvali Nigériu, aby urobila viac pre ochranu kresťanov po hromadnom únose veriacich z viacerých kostolov v severonigérijskom štáte Kaduna. Vyhlásenie zaznelo v čase, keď sa v Abuji začalo rokovanie na vysokej úrovni o bezpečnostnej situácii v krajine.

Americké vyjadrenia prišli v období zvýšeného diplomatického tlaku Washingtonu na Nigériu pre násilie, ktoré americký prezident Donald Trump opakovane označil za „genocídu“ a „prenasledovanie“ kresťanov. Takýto výklad však nigérijská vláda aj nezávislí analytici odmietajú s tým, že krajina čelí prekrývajúcim sa bezpečnostným hrozbám, ktoré zasahujú civilistov bez ohľadu na náboženstvo.

16:50

Najväčšia investičná akcia v histórii železničnej dopravy na Slovensku, ktorou je modernizácia uzla Žilina, bola vo štvrtok popoludní uvedená do prevádzky. Slávnostnú pásku na jednom z nástupíšť žilinskej železničnej stanice prestrihli v spoločnosti zástupcov dodávateľa minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD) a generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Miroslav Garaj.

16:49

Francúzske námorníctvo s pomocou niekoľkých spojeneckých krajín zadržalo vo štvrtok v Stredozemnom mori tanker, ktorý údajne patrí k ruskej tzv. tieňovej flotile. Na platforme X to oznámil francúzsky prezident Emmanuel Macron. Informovali o tom agentúry AP a AFP.

16:48

Rusko zatiaľ nedostalo od USA oficiálnu odpoveď na svoju iniciatívu v otázke Zmluvy o strategických útočných zbraniach (New START), uviedla vo štvrtok hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

Zacharovová pripomenula, že táto iniciatíva bola predložená ruským prezidentom Vladimirom Putinom v septembri 2025.

16:47

Poslanci Európskeho parlamentu vo štvrtok zamietli návrh na vyslovenie nedôvery Európskej komisii, ktorý predložila politická skupina Patrioti pre Európu. Za návrh hlasovalo 165 poslancov, proti bolo 390 a desať zákonodarcov sa zdržalo, čo na jeho prijatie ani zďaleka nestačilo.

Iniciátori návrhu kritizovali najmä obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a krajinami Mercosuru, ktorú členské štáty schválili 9. januára a oficiálne podpísali 17. januára v Paraguaji. Podľa nich dohoda ohrozuje európske záujmy a bola presadená bez dostatočného politického konsenzu.

16:34

Kolumbia vo štvrtok oznámila uvalenie recipročných 30-percentných ciel na približne 20 produktov dovážaných z Ekvádoru. Pozastaví tam tiež cezhraničný predaj elektrickej energie, píše agentúra AFP.

„Toto clo nepredstavuje sankciu ani konfrontačné opatrenie, ale skôr nápravné opatrenie zamerané na obnovenie rovnováhy v obchode,“ vyhlásila kolumbijská vláda.

16:25

Nový líder Európskej únie by mal vyrásť zo strednej a východnej Európy v spolupráci s partnermi v Paríži a Berlíne. V rozhovore pre televíziu Fox Business to počas Svetového ekonomického fóra v Davose vo štvrtok vyhlásil poľský prezident Karol Nawrocki.

Karol Nawrocki
Na snímke poľský prezident Karol Nawrocki. / Foto: AP Photo/Czarek Sokolowski
15:41

Zelenskyj oznámil trojstranné stretnutie Ukrajiny, USA a Ruska, ktoré sa má konať zajtra v Spojených arabských emirátoch.

15:37

Zadržanie čínskeho špióna českou políciou, ktorá ho následne obvinila z neoprávnenej činnosti pre cudziu moc, je podľa českého premiéra Andreja Babiša vážna vec.

Česká polícia a Bezpečnostná informačná služba oznámili, že kriminalisti v sobotu v Česku zadržali osobu podozrivú zo špionáže pre Čínu a obvinili ju z neoprávnenej činnosti pre cudziu moc.

Babiš-jd2026012017
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR-Martin Baumann
15:11

Vicepremiér grónskej vlády a minister financií Múte Egede vo štvrtok označil akýkoľvek pokus o odstúpenie jeho krajiny niekomu inému za neprijateľný. Jeho vyjadrenia prišli len deň po tom, ako americký prezident Donald Trump oznámil rámec pre budúcu dohodu o Grónsku, píše AFP.

15:10

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vo štvrtok v Štrasburgu vyzvali Radu Európskej únie, aby bezodkladne pristúpila k označeniu iránskych Revolučných gárd vrátane milícií Basídž a jednotiek Kuds za teroristické organizácie. Zároveň vyjadrili rozhorčenie nad represiami a masovým násilím, ktoré iránsky režim pácha voči protestujúcim. Informuje o tom tlačové vyhlásenie EP.

14:52

Niekoľko ľudí utrpelo zranenia po náraze prímestského vlaku do stavebného žeriavu v meste Cartagena v Murcijskom regióne na juhovýchode Španielska, informovala vo štvrtok štátna televízia TVE. Podľa nej je jedna osoba zranená vážne. Informovala o tom agentúra Reuters.

V nedeľu sa v južnej Andalúzii zrazili vysokorýchlostné vlaky a zahynulo tam 43 ľudí.

14:51

Rusko je pripravené poslať jednu miliardu dolárov zo svojich aktív zmrazených v Spojených štátoch pre Radu mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa na podporu Palestínčanov. Povedal to vo štvrtok ruský prezident Vladimir Putin palestínskemu prezidentovi Mahmúdovi Abbásovi. Informovali o tom správy agentúr Reuters, AP a TASS.

14:50

Nemecká polícia zadržala v hangári na západe krajiny, kde sa nachádza aj súkromné lietadlo kancelára Friedricha Merza, tri osoby pre pokus o poškodenie lietadla. Informovala o tom správa agentúry DPA.

14:42

Prvé vyhlásenie Trumpa po stretnutí so Zelenským:

„Odkaz Putinovi – vojna sa musí skončiť. Myslím si, že stretnutie so Zelenským bolo veľmi úspešné,“ vyhlásil Trump.

Trump vyhlásil, že jeho zástupcovia sa s Putinom stretnú zajtra, a nie dnes, ako sa očakávalo.

„Uvidíme, čo bude. Stretávame sa s Ruskom, stane sa to zajtra a stretneme sa aj s Putinom. Mal som veľmi dobré stretnutie s prezidentom Zelenským, všetci chcú, aby vojna skončila,“ povedal americký prezident.

 

14:28

Izraelský prezident Jicchak Herzog vo štvrtok vyhlásil, že jedinou budúcnosťou pre Irán môže byť len zmena režimu. Rozsiahle protivládne protesty v krajine podľa neho oslabili vedenie Iránu, ktorý sa v súčasnosti nachádza „v krehkej situácii“. Informovali o tom správy agentúr AFP a DPA.

„Iránsky ľud túži po zmene. Iránsky ľud si zaslúži zmenu,“ povedal Herzog na konferencii Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose.

Isaac Herzog
Na snímke izraelský prezident Isaac Herzog / Foto: TASR/AP-Abir Sultan/Pool Photo via AP
14:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Slováci ukončili rok víťazstvom 3:1 nad Islandom

Slovenská futbalová reprezentácia kalendárny rok uzavrela s priaznivou bilanciou 6 víťazstiev, 1 remíza a 2 prehry

❚❚
.

Hostia viedli od 8. minúty po góle Alfreda Finnbogasona, po zmene strán však prišli chvíle Róberta Maka. Legionár gréckeho PAOK Solún najskôr v 58. minúte po spolupráci s Adamom Nemcom využil zaváhanie hosťujúceho brankára a o tri minúty jeho tečovaný pokus spoza šestnástky zvrátil priebeh duelu. V 84. minúte spečatil triumf SR striedajúci útočník Michal Ďuriš.

Na snímke futbalisti Slovenska v prípravnom futbalovom zápase Slovensko – Island v Žiline
Na snímke futbalisti Slovenska v prípravnom futbalovom zápase Slovensko – Island v Žiline

Zverenci trénera Jána Kozáka v jubilejnom 250. medzištátnom zápase slovenského národného tímu nadviazali na piatkový triumf 3:2 nad Švajčiarskom. Kalendárny rok, v ktorom spečatili postup na EURO 2016, uzavreli s priaznivou bilanciou 6 víťazstiev, 1 remíza a 2 prehry. Slovensko a Island odohrali v doterajšej histórii päť vzájomných zápasov. Bilancia po utorku vyznieva v prospech SR (3 víťazstvá, 1 remíza, 1 prehra – pozn.).

.

V sobotu 12. decembra o 18.00 SEČ sa Slováci na žrebe v Paríži dozvedia mená súperov v základnej skupine európskeho šampionátu, ktorý v termíne 10. júna – 10. júla usporiada Francúzsko. Následne by mali po novom roku absolvovať dve stretnutia v marcovom asociačnom termíne.

 

Prípravný zápas:

Žilina

SR – Island 3:1 (0:1)

.

Góly: 58. a 61. Mak, 84. Ďuriš – 8. Finnbogason. Rozhodovali: Raczkowski – Sapela, Obukowicz (Poľ.), ŽK: Árnason (Island), 5568 divákov.

 

Zostavy a striedania:

SR: Novota – Gyömbér, Saláta, Ďurica (46. Sabo), Tesák – Pečovský (46. Hrošovský), Greguš – Mak (75. Ďuriš), Duda, Weiss – Nemec (75. Jakubko)

Island: Kristinsson – Hauksson, Árnason (75. R. Sigurdsson), Ingason, Skúlason (55. Saevarsson) – Gudmundsson (81. O. Sigurjónsson), B. Bjarnason, R. Sigurjónsson (10. T. Bjarnason), Traustason (19. Bödvarsson) – Finnbogason (90. Ómarsson), Sigthórsson

.

 

Chvíle Róberta Maka. Diváci hráčom pripravili búrlivé ovácie v stoji

Na snímke vpravo Róbert Mak (Slovensko)
Na snímke vpravo Róbert Mak (Slovensko)

Hráči oboch mužstiev nastúpili s čiernymi páskami na rukávoch a po doznení štátnych hymien si prítomní na štadióne uctili minútou ticha obete piatkového parížskeho teroristického útoku. Pri absencii Martina Škrtela viedol domáci tím do zápasu s ďalším účastníkom EURO 2016 v pozícii kapitána Ján Ďurica. Hneď v prvej vážnej akcii stretnutia však nedokázal vo vlastnom pokutovom území odzbrojiť od lopty Finnbogasona, ktorý slovenského stopéra oklamal telom a parádne poslal loptu do vinkla za chrbát bezmocného Novotu – 0:1. O minútu mohlo byť vyrovnané. Individuálna akcia Maka mala svetové parametre, ale chýbala jej gólová bodka, keď jeho krížnu strelu zastavila pravá žrď. Islanďania v úvodnej 20-minútovke museli striedať pre zranenie až dvoch hráčov, koncepciu ich hry to však nenabúralo. V 24. minúte po nenápadnej akcii smeroval krížny center na striedajúceho Bödvarssona, ktorý by však na usmernenie lopty do siete potreboval centimetre navyše. Na druhej strane Duda takmer potrestal zlú rozohrávku “vikingov”, no hosťujúci brankár Kristinsson pred ním v poslednej chvíli odkopol loptu do autu. Slováci hrajúci v oklieštenej zostave bez Škrtela, Hamšíka, Kucku a Šventa začali viac vystrkovať rožky a prispeli tak vlastným “kumštom” do ofenzívne ladeného zápasu. Po pol hodine hry sa Mak obtočil okolo brániaceho hráča, ale v páde poslal loptu mimo brány. V 36. minúte sa skvelým zákrokom blysol Novota, ktorý vyrazil pokus Ingasona na roh.

Na snímke radosť hráčov Slovenska po strelení prvého gólu v prípravnom futbalovom zápase Slovensko – Island v Žiline
Na snímke radosť hráčov Slovenska po strelení prvého gólu v prípravnom futbalovom zápase Slovensko – Island v Žiline

V 47. minúte mohli ísť hostia do dvojgólového vedenia, Novota však podržal svoj tím pri štipľavej strele Finnbogasona. V 53. minúte už bol slovenský brankár prekonaný, ale gól Finnbogasona pre ofsajd rozhodca správne neuznal. O dve minúty mali hostia ďalšiu výbornú príležitosť, Bödvarsson už mieril do opustenej brány, no skvelý Novota sa rýchlo premiestnil k žrdi a loptu vyrazil. Zahrmelo na opačnej strane, Nemec išiel dôrazne do súboja s islandským brankárom, ktorému vypichol loptu a tú ako na podnose dopravil do prázdnej brány Mak – 1:1. Ten istý hráč už o tri minúty neskôr naklonil misky váh na stranu slovenského tímu, keď jeho náprahová strela spoza šestnástky aj s prispením teču Ingasona skončila v sieti – 2:1. V 68. minúte vyslal plachtiaci projektil na Novotu B. Bjarnason a len tesne minul pravú žrď. Atraktívne ofenzívne manévre pokračovali, islandská snaha o vyrovnanie však ovocie nepriniesla. Naopak, ich defenzívne trhliny ponúkali obrovské príležitosti domácim. Po jednej z nich Ďuriš v 84. minúte definitívne rozhodol, keď nešpekuloval a spoza šestnástky poslal loptu presne k žrdi – 3:1. Diváci na žilinskom štadióne v tom čase už naplno dokola “krútili” mexické vlny a hráčom pripravili búrlivé ovácie v stoji.

 

Róbert Mak: “Druhý polčas nám vyšiel fantasticky”

hlasy po zápase /zdroj: TV Markíza/

Ján Kozák, tréner SR: “Určite ma víťazstvo teší, hrali sme proti kvalitnému súperovi. Úvod nám nevyšiel, podcenili sme situáciu. Stálo nás veľa síl, kým sme získali loptu. V prvom polčase to bolo naozaj náročné, súper dominoval. V druhom polčase sme dali tri krásne góly, takže napokon môžem byť spokojný. Bola tu pekná atmosféra a výsledok na záver roka ma môže len tešiť. Avizoval som, že poskladáme mužstvo, ktoré bude mať veľkú silu. Tento večer ma potešil. Teraz nás čaká žreb, poviem úprimne, je tam veľa ťažkých súperov. Ak by som si však mal vybrať, na ME nechcem do skupiny Španielsko a Belgicko.”

Róbert Mak, krídelník SR a autor dvoch gólov: “Som rád, že sme zakončili rok víťazstvom, aj keď sme hrali bez viacerých opôr. Druhý polčas nám vyšiel fantasticky. Hral som s chuťou, som rád, že mi to tam dvakrát padlo, ale najdôležitejšie je víťazstvo tímu. Island nie je ľahký súper, tiež postúpil na šampionát, o to väčšiu cenu má náš dnešný triumf. Na EURO 2016 budú samí ťažkí súperi, pobijeme sa s každým, koho dostaneme do skupiny. Máme silné mužstvo, s každým dokážeme odohrať vyrovnanú partiu.”

Ján Ďurica, kapitán SR: “Zápas bol ťažký, Island v prvom polčase ukázal svoju silu. Po zmene strán sme to však dokázali otočiť. Mladí chlapci, ktorí dostali šancu, ukázali svoju silu. Dokázali, že náš tím nie je len o jedenástich hráčoch. V Žiline sme mali obdobie, keď sa nám nedarilo, ale v tejto kvalifikácii sa pre nás tunajší štadión stal ozajstným domovom, lebo sme tu vykopali postup na EURO 2016. Bude nám za týmto štadiónom smutno.”

.

Michal Ďuriš, útočník SR a autor gólu: “Som rád, že sme sa s rokom dôstojne rozlúčili. Zápas bol kvalitný, diváci si prišli na svoje, padli štyri góly. Nebudem kalkulovať, koho by som si želal na ME do skupiny. Uvidíme, koho nám žreb určí.”

Ján Novota, brankár SR: “Vážim si šancu od trénera. Bol som veľmi rád, že som si dnes mohol schuti zachytať. Napriek šanciam súpera chlapci predo mnou plnili svoje povinnosti, najmä v druhom polčase sme hrali pekný futbal pre oko diváka a zvíťazili sme. Snažil som sa zostať pokojný aj po inkasovanom góle, pri ktorom som ťažko mohol niečo spraviť, bola to nechytateľná strela.”

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marek Brna

Peter Bielik

Branislav Čech

Erik Majercak

.
.
.

Trump mal pre Putina posolstvo… Alebo?

Dnes časť médií citovala slová amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktoré povedal po stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským: „Moje posolstvo…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Francúzske vojenské námorníctvo zadržalo tanker z ruskej „tieňovej flotily“ v Stredozemnom mori

Francúzske námorníctvo vo štvrtok s podporou spojeneckých krajín zadržalo a prehľadalo tanker podozrivý z príslušnosti k ruskej takzvanej tieňovej flotile…

22. 01. 2026 | Aktualizované 22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Aktualizované 22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súd vydal v decembri ďalšie rozhodnutie v spore Sabaku a europoslanca Milana Mazureka

Okresný súd Poprad, pracovisko Kežmarok, vydal vlani v decembri ďalšie rozhodnutie v prípade žaloby na ochranu osobnosti podanej infektológom Petrom…

22. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stretnutie v Davose a prejav Zelenského: Kam smerujú rokovania?

Po všetkých rozsiahlych vyhláseniach Zelenského a po veľmi stručnom komentári Trumpa k výsledkom spoločného stretnutia zostala nezodpovedaná hlavná otázka dnešných…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V disciplinárnom procese s Danielom Lipšicom padol verdikt

Senát Najvyššieho správneho súdu SR dnes v disciplinárnom procese s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR Danielom Lipšicom ukončil dokazovanie. Zároveň dal…

22. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Americký prezident predstavil svoju Radu mieru, podpísal jej zakladajúcu chartu

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok na Svetovom ekonomickom fóre v Davose predstavil svoju novú Radu mieru a jej ambicióznu…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj si v prejave v Davose kopol do Európy a líškal sa Trumpovi

Prinášame Vám prejav ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského po stretnutí s Trumpom v Davose. Okrem iného vyhlásil, že Európa nevie, ako…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sám je homosexuál ale do sveta odkazuje: Som proti verejnému financovaniu Prague Pride a zastávam konzervatívny názor

Osmany Laffita sa síce otvorene hlási ku homosexualite, ale má výhrady voči aktivistom za práva gayov a voči PRIDE festivalu…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament podporil von der Leyenovú. Vieme, ako hlasovali slovenskí europoslanci

Hlasovanie o nedôvere voči predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, ktoré predložila pravicová frakcia Patrioti , bolo v Európskom…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Mimovládka sa cíti zastrašovaná: Jej výrok vyšetruje polícia

Tlačová agentúra SITA informuje, že Nadácia Zastavme korupciu čelí trestnému oznámeniu. Skúmali sme, aký je dôvod

22. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko vo Vinnickej oblasti použilo novú raketu

Rusko, 22. januára 2026 - Pri masívnom útoku na ciele na Ukrajine v noci z 20. januára boli zaznamenané nové…

22. 01. 2026 | 0 komentárov

Zmocnenie sa Grónska spustí nezvratný proces

Politológ Andrej Suzdalcev na stránkach ruských novín Pravda vysvetľuje, prečo sa konflikt na Ukrajine stal „oknom príležitostí“, ako sa mení…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Zelenskyj a Trump sa znova nedohodli

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 01. 2026 | Aktualizované 22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Aktualizované 22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Budapešť kritizuje Kyjev za „hrubé zasahovanie“ po predvolaní veľvyslanca

Maďarsko v stredu 21. januára ostro kritizovalo Ukrajinu po tom, ako Kyjev predvolal maďarského veľvyslanca, čo Budapešť označila za „hrubé…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je to dosť „prúser“ pre bruselských komikov, čo sa nazývajú lídri

Odpálili sa od ruského plynu, vpálili sa do amerického skvapalneného, , v dôsledku Trumpovej šarapaty s Grónskom teraz hrozí, že…

22. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Putin: Spor o Grónsko sa nás netýka a vstup do Rady mieru má podmienky

Putin zdôraznil, že je ochotný za členstvo zaplatiť miliardu dolárov, ale len z prostriedkov zmrazených v USA

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrozivé detaily havárie fitnesky Jákliovej. Len pred pár týždňami sa druhý raz zasnúbila

Včera médiami preletela veľmi smutná správa o tragickom úmrtí 31-ročnej podnikateľky, fitnesky a influencerky Moniky Jákliovej, ktorá bola bývalou snúbenicou…

22. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Stiahnutie ukrajinskej armády z Donbasu. O čom budú dnes v Davose hovoriť Trump a Zelenskyj?

Dnes sa v rámci rokovaní o Ukrajine uskutočnia dve kľúčové udalosti – stretnutie Trumpa a Zelenského vo Švajčiarsku a následne…

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Axios vyzradil ako by mala vyzerať dohoda o Grónsku. Medzitým unikli informácie o tučnej sume. „To je červená čiara!“ vyhlásil dánsky minister

Dohoda o Grónsku, ktorú schválil Trump, nepočíta s odovzdaním ostrova Spojeným štátom, informuje Axios

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko a Veľká Británia sú hlavnými cieľmi ruského jadrového úderu

Rusko, 22. januára 2026 - Politológ Sergej Karaganov, ktorý je zástanca obmedzeného jadrového úderu na Európu, sa k nemu opäť…

22. 01. 2026 | 0 komentárov

Epické zlyhania, ktoré majiteľov stáli veľa peňazí

Epické zlyhania nás fascinujú práve preto, že sú až bolestivo ľudské. Stačí sekunda nepozornosti, zlé rozhodnutie alebo obyčajná smola a…

22. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Otázka ukončenia vojny sa zredukovala na vyriešenie jednej otázky

Witkoff vyhlásil, že rokovania o mieri na Ukrajine sú v záverečnej fáze a je optimistický, pokiaľ ide o urovnanie

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Piloti F1 vôbec nemusia dostávať plat. Hülkenberg však má lukratívnu zmluvu ako kedysi Räikkönen

Tímy motoristickej Formuly 1 nie sú povinné zverejňovať výšku zmlúv svojich pilotov. To je zrejme aj dôvod, prečo to nikto…

22. 01. 2026 | 0 komentárov

Revitalizáciu kúpeľov Sliač bude robiť firma ministra Ódorovej vlády

Keď sa „návratnosť“ ráta na papieri a v tendri vyjdú iné čísla

22. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trumpa nechali žiariť ako najväčšiu hviezdu, ale vo výsledku Európa nepustila Grónsko a ešte sa aj vyhla dovozným clám

Rusko, 22. januára 2026 - V súvislosti s tým nebudú zavedené nové clá voči viacerým európskym štátom O akú dohodu…

22. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Rakety a obetní baránkovia. USA na Mesiac, Európa na bitúnok

Kým sa Spojené štáty opäť obracajú k Mesiacu – nie z nostalgie alebo z dôvodu mávania vlajkou, ale z chladného…

22. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Úžasné fotografie, ktoré vás chytia za srdce

Úžasné fotografie majú schopnosť pripomenúť nám, aký neuveriteľný dokáže byť obyčajný svet okolo nás. Často ide o momenty, ktoré by…

22. 01. 2026 | 0 komentárov

Kľúčovým sólistom baletu Národnej opery Ukrajiny hrozí prepustenie, a to len kvôli Labutiemu jazeru

Toto dal najavo ukrajinský minister kultúry, keď komentoval európske turné ukrajinských umelcov s baletom Čajkovského

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výzva zvoleným politikom

Na každú situáciu existuje riešenie. Vidíme v akej situácii sa nachádzame. Hašterenie, hádky, nevraživosť vo verejnom priestore sú devastujúce pre…

22. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj o zajtrajších rokovaniach v SAE s USA a Ruskom: zo strany Ukrajiny budú prítomní Umerov, Arachamija, Budanov, zástupca vedúceho úradu prezidenta Kyslica a náčelník generálneho štábu Hnatov.

17:02

Trump pohrozil Európe „vážnou odvetou“, ak predajú akcie a dlhopisy USA.

Novinár mu pripomenul, že európske spoločnosti vlastnia americké aktíva v hodnote biliónov dolárov, a spýtal sa, či sa americký prezident obáva tejto situácie.

„Nie. Ak to urobia, nech to urobia. Ak sa tak stane, z našej strany bude nasledovať vážna odpoveď a máme všetky trumfy v rukách,“ odpovedal Trump.

Pripomíname, že Európa skôr vyhlásila, že môže začať predávať americké štátne dlhopisy v prípade, ak sa Trump pokúsi anektovať Grónsko.

16:58

Spojené štáty vo štvrtok vyzvali Nigériu, aby urobila viac pre ochranu kresťanov po hromadnom únose veriacich z viacerých kostolov v severonigérijskom štáte Kaduna. Vyhlásenie zaznelo v čase, keď sa v Abuji začalo rokovanie na vysokej úrovni o bezpečnostnej situácii v krajine.

Americké vyjadrenia prišli v období zvýšeného diplomatického tlaku Washingtonu na Nigériu pre násilie, ktoré americký prezident Donald Trump opakovane označil za „genocídu“ a „prenasledovanie“ kresťanov. Takýto výklad však nigérijská vláda aj nezávislí analytici odmietajú s tým, že krajina čelí prekrývajúcim sa bezpečnostným hrozbám, ktoré zasahujú civilistov bez ohľadu na náboženstvo.

16:50

Najväčšia investičná akcia v histórii železničnej dopravy na Slovensku, ktorou je modernizácia uzla Žilina, bola vo štvrtok popoludní uvedená do prevádzky. Slávnostnú pásku na jednom z nástupíšť žilinskej železničnej stanice prestrihli v spoločnosti zástupcov dodávateľa minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD) a generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Miroslav Garaj.

16:49

.

Trumpov syn ocenil premiéra Fica: „Ten chlapík má gule“

Video slovenského premiéra Roberta Fica zdieľal na svojom profile na sociálnej sieti aj syn amerického prezidenta Donalda Trumpa, Barron: .…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európa budíček, toto musí skončiť!

Europoslanci Milan Uhrík a Milan Mazurek vystúpili v Európskom parlamente s ostrými príhovormi

22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kladenie si podmienok je symptómom nezodpovedných politikov, matovičovci to robia pravidelne, tvrdí politológ

Kladenie si podmienok je symptómom nezodpovedných politikov. Matovičovci to robia pravidelne. Pre agentúru SITA to uviedol politológ Radoslav Štefančík

22. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Škoda…

Tak se nám probudil Milion chlívek a vzpomněl si na solidaritu. To víte, kromě Putina teď do nás jde i…

22. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Bill Clinton a jeho manželka môžu čeliť obvineniu z pohŕdania Kongresom v kauze Epstein

Výbor Snemovne reprezentantov USA mal v stredu hlasovať o tom, či začne konanie o pohŕdaní Kongresom voči bývalému prezidentovi Billovi…

21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Anton Čapkovič

Ján Droppa

Marek Brna

Peter Bielik

Branislav Čech

Erik Majercak

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov