NAŽIVO

O pozíciu šéfa Euroskupiny prejavili záujem grécky minister hospodárstva a financií Kyriakos Pierrakakis a podpredseda belgickej vlády a minister financií Vincent Van Peteghem.

Včera 19:58

Sýrčania sa po celej krajine zhromaždili na podujatiach oslavujúcich prvé výročie začiatku bleskovej ofenzívy, ktorej výsledkom bolo zvrhnutie Bašára Asada.

Včera 19:57

Za účasti kráľa Karola XVI. Gustáva a korunnej princeznej Victorie sa vo Švédsku konalo simulované vojnové cvičenie.

Včera 19:42

71 Afgancov priletelo do Nemecka z Islamabadu v rámci programu spolkovej vlády o prijímaní Afgancov.

Včera 18:43

Zelenskyj oznámil, že na najbližšom kole rokovaní o ukončení vojny budú Ukrajinu zastupovať náčelník generálneho štábu ukrajinskej armády Andrij Hnatov, zástupcovia ministerstva zahraničných vecí, tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany Rustem Umerov a predstavitelia spravodajských služieb.

Včera 18:42

Pri pobreží Turecka v Čiernom mori vzbĺkol tanker v “dôsledku vonkajšieho zásahu”, pripravuje sa evakuácia posádky, informuje turecká námorná správa.

„Bola nám doručená informácia, že vo vzdialenosti 28 míľ od pobrežia Turecka došlo v dôsledku vonkajšieho vplyvu k požiaru na tankeri … 25 členov posádky je v poriadku,“ uviedli.

Tanker plávajúci pod gambijskou vlajkou sa momentálne nachádza v Čiernom mori. Na lodi došlo k požiaru. Na miesto nehody boli vyslané záchranné zložky.

Včera 18:10

Nezávislá protikorupčná komisia oznámila, v súvislosti s požiarom výškového bytového komplexu v štvrti Tchaj Pcho bolo zadržaných ďalších osem ľudí.

Včera 18:05

Vyšetrovatelia krádeže šperkov z múzea Louvre vzniesli obvinenie voči štvrtej podozrivej osobe zadržanej v utorok na stavenisku v meste Laval na západe Francúzska.

Včera 18:04

Spotová cena zlata dosiahla do 16.10 h SEČ 4192,78 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje rast približne o 1 % a zároveň najvyššiu hodnotu od 14. novembra.

Včera 18:04

Z údajov zverejnených v príslušnom registri ruského ministerstva spravodlivosti vyplýva, že organizácia Human Rights Watch bola v Rusku vyhlásená za nežiaducu.

Včera 18:03

Szijjártó uviedol, že maďarskej delegácii v Moskve sa podarilo dosiahnuť svoje ciele: bezpečnosť dodávok plynu a ropy pre Maďarsko je zaručená, Rusko si plní svoje zmluvné záväzky a ak bude mierový samit o Ukrajine, tak bude v Budapešti.

Včera 18:02

Generálna prokurátorka USA pre okres Columbia Jeanine Pirrová uviedla, že obvinenia voči mužovi, ktorého americké úrady obviňujú zo streľby na dvoch príslušníkov Národnej gardy vo Washingtone, boli rozšírené o obvinenie z vraždy prvého stupňa.

Včera 17:30

NABU a Špeciálna protikorupčná prokuratúra nevzniesli žiadne obvinenie vočiJermakovi, v ktorého bydlisku sa uskutočnila policajná prehliadka. S odvolaním sa na ukrajinské médiá o tom v piatok informovala BBC.

Včera 17:28

Gazprom sa v 3. štvrťroku tohto roka vrátil k zisku. Výsledky za 3. kvartál tak prispeli k rastu zisku spoločnosti za deväť mesiacov roka o viac než desatinu.

Včera 16:41

Pápež sa v Turecku zúčastnil na ekumenickom stretnutí usporiadanom pri príležitosti 1700. výročia jedného z najdôležitejších koncilov raného kresťanstva. Na obradoch bol prítomný aj pravoslávny ekumenický patriarcha Bartolomej I. i ďalší cirkevní hodnostári.

Včera 16:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ruské rakety odstránili zo svetových morí vojenskú flotilu USA

Podľa RIA.ru , 7. októbra  Kaspická flotila jednou salvou rakiet proti základniam ISIL v Sýrii  odstránila zo svetových oceánov flotilu USA ako reálny faktor, schopný zabezpečiť takzvanú projekciu sily (predtým nazývanú “diplomacia lietadlových lodí”)

❚❚
.

V čom je čaro situácie?

Po prvé, Rusko dodávalo rakety, analogické tým použitým 7.októbra, na export. Ich dolet bol 300 km. USA opodstatnene predpokladali, že dolet analogických rakiet vo výzbroji Ruska bude 400-600 km. Salva z Kaspickej flotily zasiahla ciele vo vzdialenosti 1500 kilometrov a to súdiac podľa všetkého zďaleka nie je limit. Objavili sa správy, že reálna efektivita môže prevyšovať 4000 km.

Po druhé, predtým pravdepodobný protivník hodnotil nielen Kaspickú, ale aj Čiernomorskou flotilu RF ako sily, schopné len brániť zodpovedajúce úseky pobrežia a  vykonávať výsadkové operácie vo svojich vodách.

.

Ako reálnu hrozbu USA vnímali len úderné skupiny lodí dislokované v otvorenom oceáne  a tiež tie sily Tichomorskej a Severnej flotily, ktoré by sa v prípade seriózneho konfliktu teoreticky mohli dostať do vôd Atlantiku a Tichého oceánu.

Po tretie, v dôsledku toho sa USA domnievali, že ich úderné skupiny lietadlových lodí sú prakticky nezraniteľné. Podľa prepočtov amerických stratégov, Rusko by na zničenie jednej takejto skupiny potrebovalo okolo 100 protilodných rakiet, čo by znamenalo nasadiť prakticky všetky sily do útoku na jednu námornú údernú skupinu USA. Aj pri jej zničení by zvyšné skupiny mohli operovať už bez nebezpečenstva a beztrestne. Vo Washingtone sa domnievali, že každá z ruských flotíl, uzamknutá v Čiernom alebo Kaspickom mori, môže v horšom prípade spôsobiť škodu jednej úderné skupine USA, načo budú ich sily vyčerpané a panovanie USA vo svetových vodách bude pokračovať.

Po štvrté, vyjasnilo sa, že v skutočnosti dosah streľby dokonca z malých lodí nie je 400-600, ale viac ako 1500 kilometrov.

Ruské rakety odstránila zo svetových morí vojenskú flotilu USA
Ruské rakety odstránili zo svetových morí vojenskú flotilu USA

To znamená, že Kaspická flotila a Čiernomorská flotila sú schopné bez opustenia svojich vôd zlikvidovať ľubovoľného protivníka vo východnom Stredozemnom mori a v Perzskom zálive, a Baltická flotila je schopná pokryť Severné more, La Manche a Nórske more. Vďaka možnosti Severnej flotily kontrolovať severný Atlantik a byť pritom mimo dostrel protivníka a rovnakej možnosti Tichomorskej flotily vo vzťahu k Tichému oceánu severne od Havaja, flotila USA nie je schopná projektovať nebezpečenstvo na brehy Eurázie.

Pretože raketová salva môže byť odpálená z úplne nenápadných lodí pobrežnej zóny a na vzdialenosť tisíce kilometrov (a rakety letia 15-20 metrov nad hladinou mora), americkí námorníci uvidia rakety až pri zásahu alebo tesne pred zásahom. Prijať efektívne obranné opatrenia sa im nepodarí.

.
Ruské rakety odstránila zo svetových morí vojenskú flotilu USA
Ruské rakety odstránili zo svetových morí vojenskú flotilu USA

Z tohto dôvodu sa prudko znižuje počet rakiet, potrebných na likvidáciu americkej útočnej námornej skupiny. Mizne nutnosť dislokovať silnú skupinu hladinových plavidiel flotíl RF na dostrel odvetného úderu. Mať pod kontrolou každú “lodičku” v pobrežných vodách v Ochotskom alebo Kaspickom mori (ale schopnú znenazdania potopiť americkú lietadlovú loď, plávajúcu tisíce kilometrov ďaleko) USA jednoducho nie sú schopné.

Do 7. októbra bol Washington presvedčený, že Rusko nie je schopné efektívne brániť silovým akciám USA bez použitia jadrových zbraní. Na tom v skutočnosti bola postavená americká drzosť v zahraničnej politike.

Američania neskrývali, že využívajú silu, kedy chcú, jednoducho preto, že adekvátne im odpovedať konvenčnými zbraňami nikto nemôže, a začínať jadrovú vojnu Rusko kvôli Iraku alebo ďalším krajinám nebude. Teraz sa ukázalo, že Rusko môže. Možno aj to je dôvodom odvelenia americkej lietadlovej lode z Perzského zálivu. Viac sme o tom písali TU.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Američania sa ocitli vo veľmi zložitej situácii. Všetka politika posledných rokov stavala na tom, že v kritický okamih je Washington schopný relatívne beztrestne použiť silu. Teraz sa ukazuje, že nie.

Navyše, projekciou demonštrovaných možnosťou flotily na letectvo americkí generáli už spočítali, že ruské VKS môžu zasiahnuť ciele na území USA, neopúšťajúc pritom svoj vzdušný priestor. Amerika sa prvýkrát ocitla bezbranná pred konvenčnými (nejadrovými) zbraňami.

.

Ale hlavná zmena pre USA spočíva v tom, že Rusko je schopné ochrániť svoje územie a územia svojich spojencov pred vplyvom americkej námornej flotily, ktorá sa týmto stáva nezmyselnou záťažou na pleciach daňových poplatníkov. A hlavne, že Rusko má možnosť z bezpečnej vzdialenosti konvenčnými zbraňami zasiahnuť ciele na území USA.

Hlavné je, že to pochopili spojenci USA. A väčšina z nich už dávno dodržiava vernosť len zo strachu pred americkými zbraňami, pred ktorými ich (podľa ich predstáv) nikto nemôže ochrániť. 7. októbra Rusko ukázalo, že môže. A to od základu mení všetku vojensko-politickú situáciu vo svete.

Iste, americkej zväzy a koalície sa nezačnú rozpadať naraz, ale pre USA teraz bude oveľa ťažšie jednoducho komandovať svojich spojencov, nehľadiac na ich záujmy. Partneri teraz majú za kým ísť. Washington teraz bude musieť presviedčať a ponúkať niečo na oplátku a to je niečo, čomu už dávno odvykol. So zdrojmi na čičíkanie spojencov sa nepočítalo a argumenty USA sú nepresvedčivé. Ak veriť Obamovi, že USA sú výnimočné preto, že sú výnimočné, a ísť im na ruku všetci musia preto, že musia, tak tento argument mal váhu do 7. októbra 2015. Teraz je to osobný názor jedného človeka zakončil svoju analýzu portál RIA.ru

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.

Zelenskyj stráca kontrolu. Tu sú dôsledky odstúpenia Jermaka

Jermak bol kľúčovou osobou v Zelenského okolí, a preto bude mať jeho odstúpenie nepochybne obrovské dôsledky. Jermak odstúpil deň pred…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj odvolal Jermaka z funkcie vedúceho prezidentskej kancelárie

Ukrajinské protikorupčné orgány NABU a SAP vykonali prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Volodymyra Zelenského. Prepustený má byť aj…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Merz vyzval Belgicko, aby súhlasilo s použitím zmrazených ruských aktív na pomoc Ukrajine

Nemecký kancelár Friedrich Merz uviedol, že vyvíja tlak na belgickú vládu, aby sa dohodla s Európskou úniou na využití zmrazených…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington je pripravený ustúpiť Moskve

Správa o tom, že USA sú pripravené uznať ruskú zvrchovanosť nad obsadenými a anektovanými územiami Ukrajiny v rámci mierového urovnania,…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: „Viete si predstaviť, že by teraz Rusko žiadalo znížiť počty vojakov NATO a výdavky na zbrojenie?“

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar nevie, či sa má smiať alebo plakať, lebo podľa neho je zrejmé, že najvyššia predstaviteľka…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Fico a Žilinka mali v parlamente ostrú výmenu názorov k Bombicovi

Premiér Robert Fico sa v rámci štvrtkovej Hodiny otázok v parlamente obrátil na generálneho prokurátora Maroša Žilinku a pýtal sa,…

28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bohuš pre HS o fungovaní STVR: Aj toto je jeden z problémov. Dlhé roky tu fungovalo tunelové videnie

Legendárny Jaro Filip svojho času povedal, že vtedajšiu STV má doma pustenú iba vtedy, keď ju nedopatrením prepne výboj statickej…

28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Je to práca Trumpa? NABU a SAP vykonávajú prehliadky u pravej ruky Zelenského – Andrija Jermaka

NABU a SAP vykonávajú prehliadky u Andrija Jermaka, vedúceho kancelárie prezidenta Zelenského a šedej eminencie moci na Ukrajine, píše poslanec…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Neurománia: Pravda a lži o našom mozgu

Ste pripravení spochybniť svoje presvedčenia? Návod a knihu nájdete TU

28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Jermak odstúpil. Čo bude nasledovať?

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

„Je Šimečka mladší užitočný idiot, alebo len idiot?”

Túto otázku som si položila určite nie len ja, ale každý spola gramotný človek, keď si prečítal informácie o tom,…

28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Požiar v centre Honkongu: Stovky obetí, stovky nezvestných

Počet obetí požiaru v hongkonskom bytovom komplexe, ktorý vypukol v stredu 26. novembra, stúpol na 128. Až 200 ľudí je…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Peskov vysvetľuje

Ruský prezident Vladimir Putin tvrdí, že Moskva je pripravená uzavrieť mierovú dohodu, ale je to „právne nemožné“. Referuje o tom…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovenský rozhlas povedie Peter Janků, do funkcie nastúpi v decembri

Slovenský rozhlas povedie od začiatku decembra Peter Janků. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie Slovenskej televízie a rozhlasu Zuzana…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán pricestoval do Moskvy. Stretol sa s Putinom

Maďarský premiér bude s prezidentom Ruskej federácie rokovať o dodávkach energie a o riešení konfliktu na Ukrajine

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zdechovského pokus rozbiť československú jednotu: Babiš vraj neznáša Fica

Nezhoda, nezhoda, a ešte raz nezhoda. Tak by sa dala charakterizovať vo výsledku televízna debata europoslancov v zostave Milan Uhrík,…

28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rada EÚ prekročila hranicu, ktorú v Európe doteraz neprekročil nikto

Európska únia vstúpila do novej éry digitálneho dohľadu. Rada EÚ po prvýkrát schválila rámec, ktorý umožňuje analyzovať súkromnú komunikáciu ešte…

28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Už po prvej dávke skolaboval. Dali mu aj druhú! Desivý príbeh biomedicínskeho inžiniera Orsága

Za posledné roky prišli niektorí ľudia o zdravie len preto, že ich agenda a politici nútili urobiť krok, s ktorým…

28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ultras Slovana zakopali vojnovú sekeru. "Atmosféra bola fantastická," priznáva Weiss

Fanúšikovia jediného zástupcu Slovenska v európskych súťažiach - Slovana Bratislava - v posledných týždňoch otvorene kritizovali hráčov, trénerov a aj…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Rusko plánuje zorganizovať alternatívne majstrovstvá sveta. Kto sa zúčastní na turnaji?

S blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo futbale v roku 2026, ktoré sa budú konať v Spojených štátoch amerických, Mexiku a…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Polští Trojanovi (dalším) trojským koněm EU

Kdo se moc ptá, moc se dozví. Nejvyšší správní soud Polska se zeptal Soudního dvora EU, zda manželství dvou Poláků…

28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Prilepené k zemi: Stíhačky F-16 a Mirage sú na Ukrajine extrémne nevhodné v porovnaní s ruskými Su-35S

Ukrajina, 28. novembra 2025 - Ruský stíhač Su-35S počas operácie na Ukrajine preukázal vlastnosti v leteckom boji.     Už…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie Tomáša Balogha z funkcie

Rada prokurátorov sa stotožnila s dôvodmi na odvolanie žilinského krajského prokurátora Tomáša Balogha z funkcie a jeho koniec na poste…

28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Aktualizované 28. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Translobby vracia úder: Ani Vatikán už nie je v bezpečí

Lobisti z kruhov LGBTI menia hru v Bruseli

28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Réway reaguje na vyhadzov z Liptovského Mikuláša a na "drogové" obvinenia

Tento týždeň sme informovali o náhlom konci bývalého hokejového reprezentanta Martina Réwaya v extraligovom HK 32 Liptovský Mikuláš. Réway teraz…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Klimatickí aktivisti musia spoločnosti Lufthansa zaplatiť odškodné za blokádu letiska

Hamburský Krajský súd odsúdil desať členov skupiny klimatických aktivistov Last Generation a musia zaplatiť odškodné vo výške 400 000 eur…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Právní důvody…

Jak je mým blogerským zvykem, podíváme se v dnešním článku na události kolem sestavování vlády z jiného úhlu. Včera jsem…

28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Exekútori navrhujú zmenu, aj 10 eur mesačne môže zvýšiť disciplínu dlžníkov a príjmy štátu

Slovenská komora exekútorov a Asociácia slovenských inkasných spoločností spoločne presadzujú zavedenie minimálnej exekučnej zrážky, ktorá by sa uplatňovala bez ohľadu…

28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci by chceli obrátiť aj katolíkov

Pápež Lev XIV. sa 16. novembra zúčastnil jubilejnej udalosti v Ríme, venovanej chudobným, s ktorými spolu obedoval vo Vatikáne, čo…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

O pozíciu šéfa Euroskupiny prejavili záujem grécky minister hospodárstva a financií Kyriakos Pierrakakis a podpredseda belgickej vlády a minister financií Vincent Van Peteghem.

Včera 19:58

Sýrčania sa po celej krajine zhromaždili na podujatiach oslavujúcich prvé výročie začiatku bleskovej ofenzívy, ktorej výsledkom bolo zvrhnutie Bašára Asada.

Včera 19:57

Za účasti kráľa Karola XVI. Gustáva a korunnej princeznej Victorie sa vo Švédsku konalo simulované vojnové cvičenie.

Včera 19:42

.

Bežný problém so spánkom môže byť spojený so závažnou neurologickou poruchou

Výskum naznačuje, že CPAP terapia by mohla znížiť riziko Parkinsonovej choroby o 30 %, ak sa s ňou začne včas

28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínov zachvátila paranoidná obava z „ruskej invázie“

Fínsko, 27. novembra 2025 - Politiku fínskeho štátu možno nazvať jedinečnou - po tom, čo sa z ničoho nič pohádala…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Trump zrušil pozvánku Južnej Afriky na samit G20 po diplomatickom konflikte

Americký prezident Donald Trump vo svojom ostrom stredajšom príspevku na sociálnej sieti Truth Social presne vysvetlil, prečo Spojené štáty bojkotovali…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prípad ako z filmu. Vo Francúzsku dvaja väzni ušli z väznice pomocou prestieradiel

Dvaja väzni unikli vo štvrtok nadránom z väznice vo francúzskom meste Dijon po tom, čo podľa miestneho prokurátora prepílili mreže…

28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nájdete skrytú myš v tejto kuchyni do 10 sekúnd?

Táto vizuálna výzva preverí vašu pozornosť. V tejto zdanlivo obyčajnej kuchyni je ukrytá drobná myš - a len tí s…

28. 11. 2025 | 0 komentárov

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov