Rozhovor s Mariánom Kotlebom: Z eurofondov sú často financované najrôznejšie nepotrebné nezmysly

Banská Bystrica 15. decembra 2015 (HSP/Foto:TASR-Ján Siman)

 

Prinášame vám exkluzívny rozhovor s Mariánom Kotlebom, županom Banskobystrického kraja a predsedom Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorá kandiduje aj v blížiacich sa parlamentných voľbách

Na snímke Marián Kotleba
Na snímke Marián Kotleba

 

Aké sú  výsledky hospodárenia kraja počas Vášho doterajšieho pôsobenia vo funkcii?

Banskobystrický samosprávny kraj pod mojim vedením prijal niekoľko zásadných opatrení, vďaka ktorým sme zastavili rozkrádanie verejných zdrojov. Zastavili sme ďalšie zadlžovanie kraja, a práve naopak, rapídne sme znížili zadlženosť kraja voči bankám. Tým sme prispeli k oslobodeniu kraja z dlhového otroctva medzinárodnej bankovej mafie. Prísnou kontrolou verejného obstarávania a zastavením viacerých predražených či nezmyselných rozhodnutí bývalého smeráckeho vedenia sme kraju len v roku 2014 ušetrili viac ako 8,5 mil. eur na bežných výdavkoch a tiež sme zachránili ďalších viac ako 11 mil. eur, ktoré mali rozhodnutím zastupiteľstva skončiť ako nepriama dotácia v rukách českej finančnej skupiny.

 

Môžete našim čitateľom odprezentovať fakty? Aký je rozdiel medzi hospodárením Vašim a Vášho predchodcu?

Kým môj predchodca Vladimír Maňka za 4 roky vo funkcii zvýšil dlh kraja o 16,78 mil. eur, mne sa podarilo len za jediný rok znížiť dlh voči bankám o 6,48 mil. eur, čo je najviac v histórii kraja. Vďaka rozumnému hospodáreniu sme znížili aj výdavky Úradu BBSK oproti minulému vedeniu, a to až o takmer 25%. Spomedzi všetkých krajov sme taktiež najviac znížili záväzky kraja voči tretím stranám, a to až o 18,54 mil. eur. Ďalším úspechom je budovanie cyklociest. Za smeráckeho vedenia stál 1 km cyklociest neuveriteľných 121 tisíc eur, za môjho vedenia už len 42 tisíc eur. A zásadný rozdiel sme zaznamenali aj pri nákupoch dôležitých komodít. Za Maňku sa nakupovala posypová soľ po 128 eur za tonu, my sme ju nakúpili po 85 eur za tonu, čím sme len za rok ušetrili 462 tisíc eur. Oproti minulému vedeniu nakupujeme lacnejšie aj elektrinu a plyn. Za 2 roky tak ušetríme ďalších viac ako 479 tisíc eur!

Efekt všetkých týchto zmien a šetrení je pre obyvateľov kraja dvojaký. Prvý je ten, že Banskobystrický kraj začal znižovať svoju zadlženosť a tým sa stal krajom s najlepšou ekonomikou, čo prinesie obrovské výhody najmä v najbližších rokoch. Druhý efekt je ten, že sme dokázali udržať intenzitu všetkých prác, vyplývajúcich nám zo zákona, minimálne na úrovni minulého obdobia, ale vďaka šetreniu a rozumnému hospodáreniu sme na to nepotrebovali ďalšie úvery.

 

Médiá prinášajú správy o tom, o koľko peňazí prišla župa tým, že ste nevyčerpal eurofondy určené na nákup, podľa Vás zbytočných školení a pod.  Ako to teda je a ako hodnotíte celkovo tento systém eurofondov?

Ešte minulý rok sme zrušili školenie tzv. sociálnych kompetencií, ktoré malo stáť 1 milión eur, ako aj vypracovanie rôznych zbytočných tzv. strategických dokumentov za ďalších 663 tisíc eur. Urobili sme tak hlavne preto, aby sme zastavili bezbrehé plytvanie peňazí daňových poplatníkov a tiež preto, aby sme stopli kšefty, na ktorých sa mala nabaliť hŕstka vyvolených. A práve o tom je veľká časť eurofondov. Namiesto financovania projektov skutočne prospešných pre občanov sú z eurofondov často financované najrôznejšie nepotrebné nezmysly, ktoré sú spolufinancované z verejných zdrojov – zo štátneho rozpočtu alebo rozpočtov samospráv, teda z peňazí statočných ľudí, daňových poplatníkov. Nemám nič proti tomu, aby sa eurofondy používali napríklad na výstavbu či rekonštrukciu ciest, som však zásadne proti tomu, aby boli vyhadzované na také veci, ako sú projekty určené výlučne pre cigánsku menšinu či rôzne ďalšie nezmysly. Nehovoriac už o tom, aká obrovská korupcia a s ňou súvisiace predražovanie sú s mnohými europrojektami spojené.

 

Boli ste prvý, kto začal poukazovať na nebezpečenstvo invázie imigrantov do Európy, za čo ste bol označovaný za extrémistu. Dnes si túto tému privlastnil Smer, za čo ho kritizujú všetky mainstreamové médiá a defacto mu tým robia reklamu na Váš úkor. Myslíte si, že  Smeru vydrží tento postoj aj po voľbách?

ĽS Naše Slovensko od začiatku podniká všetko, čo je v jej možnostiach na to, aby tlačila vládu k zastaveniu invázie imigrantov. Spustili sme petíciu proti príchodu imigrantov na Slovensko, zorganizovali alebo spoluorganizovali sme protestné akcie v Bratislave, Trnave, Žiline či Gabčíkove. Šírime osvetu všetkými informačnými kanálmi, na ktoré máme dosah. Dovolím si povedať, že téma imigrantov začala na Slovensku rezonovať po mojom vystúpení v žilinskom rádiu Frontinus, kde som obyvateľov Slovenska úplne na rovinu upozornil na túto hrozbu.

Na rozdiel od Ľudovej strany Naše Slovensko sa SMER na téme imigrantov len priživuje. Na jednej strane vláda hovorí, ako chce ochrániť Slovensko pred imigrantmi, ale na druhej strane už teraz vláda prijala niekoľko stoviek imigrantov „na báze dobrovoľnosti“. Vláda na čele s premiérom a ministrom vnútra odignorovala vôľu občanov Gabčíkova, ktorí sa v miestnom referende absolútnou väčšinou postavili proti prijatiu imigrantov do ich obce. Europoslanci SMERu v Európskom parlamente zase opakovane hlasovali za dokumenty, ktoré zavádzajú povinné prijímanie imigrantov do krajín EÚ, teda aj na Slovensko. Na podporu imigrantom chce dať Ficova vláda dokonca niekoľko miliónov eur! Je teda jasné, že SMER po voľbách, tak ako vždy, poslušne skloní hlavu a podrobí sa Bruselskému diktátu aj v otázke imigrantov, a že túto tému SMER len využíva na účinnú predvolebnú kampaň.

 

Čím sa líši ĽS Naše Slovensko napríklad od SNS? Obidve sú totiž konzervatívne, národné a kresťanské.

Čo sa týka SNS, táto strana nie je ani národná ani kresťanská. SNS zavliekla Slovensko do NATO a EÚ. Bol to práve minister obrany za SNS Sitek, ktorý podal prihlášku SR do NATO. Poslanci SNS hlasovali za Lisabonskú zmluvu aj za prijatie eura, čím pošliapali a načisto zničili samostatnosť a suverenitu Slovenskej republiky a našu vlasť úplne podriadili bruselskému diktátu.

ĽS Naše Slovensko na rozdiel od SNS národné a kresťanské hodnoty nielen hlása, ale aj skutočne presadzuje. Dokazuje to nielen naša práca v Banskobystrickom kraji, o ktorej som už hovoril, ale i naše postoje a činy v iných otázkach a oblastiach života. Ako príklad môžem spomenúť riešenie cigánskeho problému, boj proti prílevu imigrantov, postoje v oblasti LGBT, čipovania a sledovania ľudí, či obranu kresťanskej viery. Vo všetkých týchto oblastiach ĽS Naše Slovensko jedná absolútne nekompromisne, čo sa o zradnej politike SNS povedať nedá.

 

Prieskumy  verejnej mienky Vám nedávajú šancu dostať sa do parlamentu, na druhej strane, médiá a tzv. štandardní politici robia všetko možné, aby Vás znemožnili a prebrali témy, kvôli ktorým Vás ľudia chcú voliť. Znamená to, že Váš volebný výsledok by mohol byť v skutočnosti oveľa lepší, než sa verejne prognózuje?

Väčšinu prieskumov verejnej mienky treba brať s veľkou rezervou, pretože ich robia agentúry, ktoré sami sledujú politické ciele. Účel prieskumov je jasný – vytvoriť medzi voličmi dojem, že strany, ktoré sú politicky nepohodlné, nemajú šancu prekročiť prah zvoliteľnosti. Tieto agentúrne predvolebné prieskumy teda verejnú mienku nemonitorujú, ale úplne cielene ju formujú. Na druhej strane však stoja predvolebné prieskumy, realizované na významných internetových portáloch. Tieto odrážajú necenzurovaný prístup voličov na internete. Aj po odrátaní istej nepresnosti týchto prieskumov je ich výsledok veľmi zaujímavý, najmä keď sa vo viacerých prieskumoch, nezávisle od seba, potvrdzuje.

Podľa týchto prieskumov ĽS Naše Slovensko v marcových voľbách prekročí brány NR SR so ziskom od 8 až do 39%. Ak použijeme základné štatistické postupy tak z týchto prieskumov vychádza volebný zisk ĽS Naše Slovensko presahujúci 10%. Takýto výsledok však nikdy žiadne „mainstreamové“ médium na Slovensku nezverejní. Dôvod je jasný. Majiteľmi týchto médií sú ľudia, pre ktorých vstup ĽS Naše Slovensko do parlamentu znamená minimálne koniec ich kšeftom a pohodlnému životu.

To, že oficiálne prieskumy agentúr sú zmanipulované a neodrážajú reálne šance ĽS Naše Slovensko napokon dokazujú aj voľby do samosprávnych krajov v roku 2013. Žiadny z prieskumov mi vtedy nedával šancu postúpiť ani len do 2. kola volieb. Napokon som nielen do druhého kola volieb postúpil, ale som v ňom dokázal poraziť kandidáta, ktorého podporili všetky tzv. štandartné, čiže zlodejské, strany. Som preto presvedčený, že s Božou pomocou podobný úspech zopakujeme aj v marcových voľbách a do parlamentu sa určite dostaneme!

 

Ak by ste sa do parlamentu predsa len dostali, čo by ste ako opoziční poslanci chceli dosiahnuť?

Skúsenosti z našej práce v Banskobystrickom kraji nás utvrdili, že situácia na Slovensku je doslova katastrofálna. Žiaľ, na úrovni kraja nemáme dostatok kompetencií na to, aby sme tento stav úplne zvrátili a vydobyli pre ľudí skutočnú a zásadnú zmenu súčasného prehnitého a skorumpovaného systému. Ako župan po dvoch rokoch pôsobenia v úrade jasne vidím, že najvážnejšie problémy Slovenska sa dajú vyriešiť len na pôde parlamentu a vlády.

Ako opozičná strana by sme sa zaoberali najmä prísnou kontrolou využívania verejných zdrojov. Ako poslanci by sme sa snažili poskytovať oporu a pomoc pre ľudí, ktorí sú už znechutení a sklamaní z prístupu štátu, a to doslova v každej oblasti – od zdravotníctva, cez školstvo, až po políciu a sociálny systém.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Česko nepredpokladá, že do roku 2024 splní záväzok NATO

0 icon

Praha 23. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Česká ministerka financií Alena Schillerová nepredpokladá, že sa ČR podarí do roku 2024 naplniť záväzok NATO a vyčleniť dve percentá HDP na svoju obranu. Schillerová to v stredu povedala českým novinárom. Informáciu následne pre TASR potvrdil hovorca českého ministerstva financií Michal Žurovec Schillerová rokovala…

Szijjártó: Maďarsko má záujem zlepšiť vzťahy s Ukrajinou

0 icon

Budapešť/Užhorod 23. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Petros Giannakouris)   Maďarsko má záujem napraviť svoje susedské vzťahy s Ukrajinou. Súčasný stav totiž nie je dobrý pre Maďarsko, Ukrajinu, ani pre maďarskú menšinu žijúcu v Zakarpatskej oblasti. Povedal to v stredu v Užhorode maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po stretnutí so šéfom ukrajinskej…

Čaputovej prejav pre OSN: Už nikdy nebudeme môcť žiť ako predtým. Koronavakcína musí byť poskytnutá každému človeku

0 icon

Bratislava 23. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:Screenshot video)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom prejave na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov (OSN) hovorila najmä o dôležitých lekciách, ktoré nám dala pandémia COVID-19 a o oblastiach, v ktorých sme sa ako štáty a celé medzinárodné spoločenstvo ukázali zraniteľní V tlačovej správe o…

V Trnave horí areál sladovne Sessler

0 icon

Trnava 23. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Hasiči z Trnavy zasahujú pri požiari strechy areálu sladovne Sessler. Horí strecha budovy s plochou približne 50 x 80 metrov. Na mieste je podľa krajského riaditeľa hasičov Vojtecha Valkoviča asi 16 hasičov, očakávajú však príchod ďalších posíl. Oheň zasiahol aj novopostavenú časť objektu…

Moskva rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu do krajiny. „Varovali sme EÚ!“

0 icon

Moskva 23. septembra 2020 (SITA/AFP/HSP/Foto:TASR/AP-Dmitry Lovetsky)   Rusko rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu na jeho územie. Moskva tak podľa svojich slov reaguje na agresívne konanie Európskej únie (EÚ), informuje agentúra AFP Ruské ministerstvo zahraničia v stanovisku nekonkretizovalo, na aké konkrétne "nepriateľské kroky" voči Rusku a jeho občanom…

Plénum nepodporilo Pellegriniho návrh zavedenia príspevku obciam a VÚC

0 icon

Bratislava 23. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Poslanci Národnej rady (NR) SR v stredu odmietli návrh nezaradených poslancov okolo Petra Pellegriniho, aby obce a vyššie územné celky (VÚC) dostali jednorazový finančný príspevok ako kompenzáciu výpadkov príjmov spôsobených opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu Novelu zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej…

Obvinený z prípravy vraždy prokurátora a advokáta Dušan K. bude stíhaný vo väz

0 icon

Banská Bystrica 23. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Dušan K., ktorý je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy, bude stíhaný väzobne. Rozhodol o tom dnes sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) na pracovisku v Banskej Bystrici. Dušan K. je obvinený v prípade prípravy vraždy…

Zálohovanie plastových fliaš má byť povinné od januára 2022

0 icon

Bratislava 23. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Steven Senne)   Zálohovanie plastových fliaš a plechoviek by malo byť spustené v pôvodne stanovenom termíne, teda od 1. januára 2022. Vyplýva to z navrhovanej novely zákona o odpadoch, ktorú parlament dnes posunul do druhého čítania. Poslanci o novele rokujú v skrátenom legislatívnom konaní Zálohovanie plastových…

Krajčí: Počet chorých stúpa týždenne o 20 percent, veľká výzva občanom

0 icon

Bratislava 23. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Úrad vlády SR)   Počet infikovaných stúpa týždenne v priemere o 20 percent. Kapacity jednotlivých úradov verejného zdravotníctva ministerstvo zdravotníctva sleduje. Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) o tom informoval po stredajšom rokovaní vlády. Pri záchyte infikovaných majú pomôcť aj tzv. skríningové antigénové testy. Vláda schválila nákup…

Liberáli plánujú konferenciu o odluke cirkvi od štátu

0 icon

Bratislava 23. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Začiatkom novembra plánuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) veľkú konferenciu o odluke cirkvi od štátu, na ktorú chce pozvať odborníkov aj zástupcov cirkví. Ako ďalej informuje spravodajský portál Webnoviny.sk, poslanec liberálov Miroslav Žiak sa zároveň v tejto veci plánuje 1. októbra stretnúť s…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Štefan Kuffa

Peniaze Bielorusku, alebo ako zabrániť, aby sa za naše peniaze nekupovali zbrane.

0icon

Už dlhšiu dobu sa v médiách objavuje informácia o pláne ministra zahraničných vecí I. Korčoka, poslať do Bieloruska peniaze slovenských daňových poplatníkov vo výške 750 000 EUR. Dodnes som sa však nedozvedel, komu a za akým účelom majú byť naše peniaze poslané. Keď chce dnes obec, podnikateľ alebo skupina občanov dostať príspevok zo…

Štefan Harabin

Nezákonne zavretí do karantény nemusia za ňu platiť, ale majú nesporný nárok na náhradu škody okrem iného i za izoláciu 3333 EUR za 4, resp. 1666 za 2 týždne.

0icon

Viete si predstaviť situáciu, že vrah znásilni a zavraždí rodičom dcéru a potom ich drzo vyzve, aby mu za jeho láskavosť zaplatili? Detailne o tom hovorím vo videu, link ktorého pripájam: https://www.youtube.com/watch?v=X3HKxv9S5VU&feature=youtu.be

Slavěna Vorobelová

Matovičova schizofrénia?

0icon

Trošku si zaspomínajme, čo Matovič vyvádzal, keď sa prevalil škandál s Dankovou plagiátorskou rigoróznou prácou. V skratke, bol v takom pre neho špecifickom tranze, kde mohol dokonale uspokojovať svoje vyšetrovateľské, prokurátorské a sudcovské dopamínové receptory. Matovič svojim svojským populistickým štýlom neustále prilieval olej do ohňa tejto spravodajskej hry rozohranej na diskreditáciu…

Andrej Sablič

Makroekonómia jednou vetou.

0icon

Makroekonómia je špinavá hra nastavená tak, aby v nej vždy vyhrával kapitál nad človekom a virtuálny svet peňazí nad svetom reality, vrátane prírody. Vysvetlenie: Problém nie je v neschopnosti ľudí, ale pravidlách hry. A to je všetko. V Michalovciach 21.9.2020 Andrej Sablič

Peter Švec

Kam kráčaš Slovensko, riadené „obyčajnou“ ľudskou malosťou?

0icon

Psychicky nestabilný a nekompetentný premiér, protištátny nekompetentný prezident, vydierateľný a nedovzdelaný predseda parlamentu, nedozretí a neraz kolaborantskí ministri, neprimerane „obyčajný“ parlament. Do toho nemalá časť voličov, ktorých ľudskú úbohosť, ich závistlivý, zákerný, zlostný, podliacky osobnostný charakter vyjadrujú niektoré z komentárov pod mojimi blogmi typu „bezočivec má vysoký zárobok..., opovažuje sa poberať…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Ako ceruzka spôsobí, že budeš šťastný?

0 icon

Psychológovia naznačujú, že môžeš byť šťastnejší, keď sa budeš viac usmievať. Vedci tvrdia, že aj napriek mnohým stresujúcim faktorom môže tvoju náladu napraviť obyčajná ceruzka. Buďme teda tvorcami svojho vlastného šťastia a nedovoľme, aby sa niekam stratilo. Ako na to? Naše emócie môžu formovať jednoduché kroky a cielené správanie

Prečo ľudia potrebujú spánok? Závisí to od nášho veku

0 icon

Vedci už po celé desaťročia vedia, že spánok je pre náš mozog zásadnou premennou jednotkou. Jeho funkcia sa však dramaticky posúva v závislosti od nášho veku. Spánok... Náš mozog zostáva aj počas neho stále zaneprázdnený. Hlavnou hypotézou je, že počas hodín, ktoré strávime mimo reality, sa náš mozog buď sám opravuje a…

Toto sú tie najinteligentnejšie zvieratá na Zemi. Niektoré priečky prekvapia

0 icon

Premýšľal si niekedy o tom, aké najinteligentnejšie zvieratá sa nachádzajú na našej planéte? Ako prvé by ti možno napadli delfíny, šimpanzy a psy. Nuž, v skutočnosti je inteligentných zvierat oveľa viac. Výskum ukázal, že zvieratá sú oveľa múdrejšie, než si o nich myslíme. V niektorých ohľadoch môžu byť dokonca múdrejšie ako…

Veľký brat vás vidí: 1. časť

0 icon

Edward Snowden, ktorého meno pre mnohých z vás nie je otáznikom, je bývalý agent CIA, ktorý prešiel na druhú stranu a prijal azyl v Rusku. S týmto pánom sa taktiež spája množstvo konšpiračných teórií a niet sa preto čudovať, že mu budeme venovať hneď niekoľko článkov. Edward Snowden, ktorý v očiach Národnej bezpečnostnej služby (NSA) teraz…

Japonsko začne oficiálne dokumentovať stretnutia s UFO

0 icon

Vyzerá to tak, že Japonsko začína brať stretnutia s UFO vážne. Minister obrany Taro Kono v polovici septembra predstavil nové protokoly o tom, čo robiť, ak sa japonské vojenské sily stretnú s neidentifikovanými lietajúcimi objektmi alebo UFO. Spoločnosť Kono požiadala pracovníkov zodpovedných za ochranu vzdušného priestoru Japonska, aby dokumentovali všetky javy UFO…

Vo svete IT

„TON 618“ je najmasívnejšia čierna diera, aká bola v známom vesmíre objavená

0 icon

Vesmír je plný fascinujúcich, niekedy až desivých objektov, ktoré sa na prvý pohľad zdajú byť výplodmi ľudskej fantázie. Medzi tieto objekty sa radia aj čierne diery, ktoré boli dlho považované za nereálne. Ich existenciu sa podarilo definitívne potvrdiť len nedávno, 10. apríla 2019. V tento deň mohlo ľudstvo vidieť prvú…

Samsung Galaxy S20 FE je oficiálne predstavený – špecifikácie vlajkovej lode za 649 eur!

0 icon

Spoločnosť Samsung Electronics na dnešnom podujatí Unpacked oficiálne predstavila nový model Galaxy S20 Fan Edition (FE), ktorý je najnovším prírastkom do modelového radu Galaxy S20. Od svojich „súrodencov“ si vypožičal hneď niekoľko technológií, ktoré by vo vlajkovej lodi rozhodne nemali chýbať, pričom výrobca v tomto prípade zvolil naozaj agresívnu cenovku…

Asteroid 2020 SW preletí dnes v noci v tesnej blízkosti Zeme. Tu môžete sledovať jeho prelet popri nás naživo!

0 icon

Tento štvrtok, 24. septembra, by mal popri Zemi preletieť asteroid, a to nebezpečne blízko. Dostať by sa mal bližšie, než je obežná dráha Mesiaca. Napriek tomu sa nemáme čoho báť, tvrdí Centrum pre štúdiu blízkych kozmických objektov (pozn. redakcie: Center for Near Earth Object Studies – CNEOS). Neočakáva sa, že…

Huawei je pripravený na obnovenie dodávok čipov od Qualcommu. Čaká na udelenie licencie od amerických úradov

0 icon

Nie je žiadnou novinkou, že čínsky telekomunikačný gigant Huawei sa po 15. septembri ocitol v akejsi slepej uličke. Od tohto dátumu boli totižto pozastavené všetky dodávky mikročipov od spoločností, ktoré sídlia v USA, poprípade využívajú americké technológie pri vývoji a výrobe mikročipov. Nanešťastie, americké technológie využíva zrejme veľká väčšina výrobcov…

Vo Firefoxe pre Android bola objavená závažná chyba, ktorá umožňuje „uniesť“ ďalšie telefóny pripojené k rovnakej WiFi

0 icon

V prehliadači Firefox pre Android zariadenia bola objavená závažná bezpečnostná chyba, ktorá paradoxne vystavuje v nebezpečenstvo najme používateľa ďalších zariadení, ktorí sú prihlásení k rovnakej WiFi sieti, ako je prihlásený používateľ s chybovou verziou prehliadača Firefox. Na chybu upozorňujú analytici z gitlab.com. Pomocou chyby v Firefoxe je možné „uniesť“ cudzie…

Armádny Magazín

Lietajúca pevnosť - vojnový bombardér B-17 Flying Fortress bol objavený po rozmrazení ľadovca na Islande

0 icon

Island, 23. september 2020 (AM) - Na Islande na ľadovci Eyafjallajökull na juhu ostrova sa objavili fragmenty bombardéra B-17 Flying Fortress, ktorý havaroval pred 76 rokmi, oznámil 23. septembra The Daily Mail. V správe 

50 statočných: Putin chce transformovať ruský obranný priemysel novou generáciou manažérov

0 icon

Rusko, 23. september 2020 (AM) - Obranný priemysel v Rusku má osobitné postavenie v ekonomike a národnom priemyselnom prostredí. Nielenže je najväčším priemyselným zamestnávateľom v kraj

V ruskej Tverskej oblasti sa zrútila stíhačka Su-30

0 icon

Rusko, 23. september 2020 (AM) - Stíhacie lietadlo Su-30 havarovalo v ruskej Tverskej oblasti, posádka sa bezpečne katapultovala, na zemi nedošlo k poškodeniu majetku. Informuje o tom tlačová služba Západného vojenského okruhu. "Dvadsiateho druhého sep

Budú Američania stíhačky F-35 dodávať s bleskozvodmi?

0 icon

USA, 23. september 2020 (AM) - NATO: Riziko búrky zabránilo holandským lietadlám F-35 v účasti na operácii Allied Sky. 28. augusta preletelo šesť bombardérov B-52H Stratofortress amerického letectva nad členskými krajinami NATO v rámci operácie "Allied Sky" s cieľom p

Uniknuté dokumenty potvrdzujú ďalší bio terorizmus Pentagonu a jeho vývoj v Gruzínsku

0 icon

Gruzínsko, 23. september 2020 (AM) - Sotva sa západní politickí stratégovia stihli oklepať z odhalenia činnosti amerického vojenského oddelenia v biologickom laboratóriu Pentagónu v Gruzínsku (kedy ich argumenty hovorili o neserióznosti a konšpirácii obvinení ) už bol informačný priestor vyhodený do vzduchu novým úniko

Svetlo sveta

Na sviatok Sedembolestnej sa u nás začína 40-dňová pôstna reťaz za kňazov

0 icon

Na Slovensku sa v utorok – od sviatku Sedembolestnej Panny Márie – začína opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov. “Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna…

14.9. Sviatok Povýšenia sv. Kríža

0 icon

Sviatok povýšenia sv. Kríža je sviatkom úcty ku krížu, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Bol zavedený po tom, ako sv. Helena, manželka cisára Konštantína, začala hľadať a aj našla ostatky sv. Kríža na Kalvárii v Jeruzaleme. Pod kalváriou, ktorá bola miestom ukrižovávania sa nachádzalo veľa driev, ktoré rímski vojaci…

Arcibiskup Fulton Sheen: Pád a návrat Šimona Petra

0 icon

Šimon Peter je najmilovanejšou postavou Nového zákona. V charaktere svätého Petra sa stretajú dve podstaty. Jedná je tá svätá, ktorú dostal od Boha a druhá je tá ľudská, ktorú dostal od svojich rodičov. Poznáme príbeh, ako Ježiš Kristus pri stretnutí so Šimonom mení jeho identitu tým, že mu zmení meno…

Prečo mal Páter Pio stigmy?

0 icon

Jeden z najväčších svätcov modernej doby, páter Pio, je známy nielen ako muž modlitby, zázrakov a hlbokej nábožnosti, ale vonkajší znak jeho svätosti sa prejavil viditeľnými stigmami na tých častiach tela, ktoré človek spôsobil pri ukrižovaní Ježišovi. Vo víziach svätej Kataríny Emmerichovej sme našli opis, že okrem známych piatich rán…

Po kázni Kuffu bude musieť vystúpiť vždy Havran

0 icon

Licenčná rady udelila televízii TV Lux sankciu za to, že na Trnavskej novéne pri kázni otca Mariána Kuffu „nezabezpečila informačnú všestrannosť a názorovú pluralitu v primeranom rozsahu a v relevantnej časovej nadväznosti.“ Toto rozhodnutie je najväčším útokom na náboženské slobody na Slovensku od roku 1989 a som presvedčený, že pošliapava ústavné…

icon FOTO DŇA