NAŽIVO

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou v marci dosiahla do 18.45 h SEČ 63,99 USD za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 14 centov (0,22 %).  Cena ropy WTI s februárovým kontraktom, ktorý exspiruje v utorok (20. 1.), dosiahla 59,57 USD/barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje rast o 13 centov (0,22 %).

20:15

Erdogan opísal situáciu v Iráne ako novú skúšku pre Teherán. Turecko sa podľa neho postaví proti každej iniciatíve, ktorá by mohla región uvrhnúť do chaosu.

20:03

Podľa Szijjártóa čaká Česko a Maďarsko skvelé obdobie spolupráce, ktorú sú obe krajiny pripravené priviesť na najvyššiu úroveň.

19:56

OSN upozornila, že humanitárna kríza v Jemene sa v roku 2026 výrazne zhorší, keďže potravinová nestabilita narastá a medzinárodná pomoc sa znižuje.

19:50

Iránske úrady oznámili, že do štyroch dní ukončia blokovanie prístupu na internet v krajine.

19:11

Pri incidente v nelegálne prevádzkovaných jasliach v Jeruzaleme prišli o život dva dojčatá a ďalších 53 dojčiat a batoliat utrpelo zranenia rôzneho rozsahu.

18:54

V Kosove nariadila ústredná volebná komisia prepočítanie hlasov odovzdaných v decembrových predčasných parlamentných voľbách. Ako dôvod sa uvádza „veľké množstvo nezrovnalostí“ pri sčítaní hlasov.

18:48

Nadácia Valentino Garavani a Giancarlo Giammetti oznámila, že vo veku 93 rokov zomrel taliansky módny návrhár Valentino Garavani.

18:23

Mozambické úrady informovali, že rozsiahle záplavy si v Mozambiku za posledný týždeň vyžiadali ďalších 13 obetí.

18:07

Depardieu uzavrel zmier s talianskym fotografom Rinom Barillarim, ktorý naňho podal žalobu za napadnutie z mája 2024 v Ríme.

17:42

Člen poľskej Rady pre vysielanie a retransmisiu Tadeusz Kowalski uviedol, že v dôsledku legislatívnych zmien z rokov 2015 až 2016 došlo v Poľsku k politickému ovládnutiu verejnoprávnych médií.

16:59

Náčelník iránskej polície Ahmad-Rezá Radan oznámil, že ľudia, ktorí boli „oklamaní“ a zúčastnili sa na protivládnych demonštráciách, dostanú miernejší trest, ak sa do troch dní prihlásia na polícii.

16:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rely Dakar: Svitko oplýva spokojnosťou: “Dosiahol som všetko, o čom som sníval”

Životný úspech motocyklistu Štefana Svitka

❚❚
.

Po konci pretekov Svitko len ťažko hľadal slová v zhluku radostných pocitov. “Som veľmi šťastný, že sa mi to podarilo. Chcel som tretie miesto, mám dokonca druhé, perfektné. Chcel by som sa veľmi poďakovať svojmu tímu, ktorý sa o mňa staral. Tento úspech patrí hlavne im, bez nich by som to nedokázal. Chcel by som touto cestou pozdraviť celú svoju rodinu a poďakovať sa im za všetko, rovnako tak aj sponzorom,” povedal pre TASR.

Skúsený jazdec mal pred začiatkom etapy dostatočne vysoký náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Cieľ sobotňajšej súťaže tak mal jasný charakter. “Išiel som opatrne, na istotu. Chcel som hlavne dôjsť do cieľa, nič nepokaziť,” ozrejmil. Na tohtoročnom Dakare sa stal najlepším európskym motocyklovým pretekárom, pred seba pustil len Pricea. “O čom som sníval, to všetko som dosiahol. Price vyhral zaslúžene, nedal sa dostihnúť, bol najrýchlejší. Ja som mu to prial,” dodal pre TASR.

.

Svitko po 9. mieste v prológu tohtoročného podujatia v priebežnom poradí už len stúpal. Po zrušení prvej meranej etapy sa v ďalších dvanástich len raz ocitol v cieli mimo TOP 10, až päťkrát bol štvrtý, raz druhý a v desiatej etape dokonca dosiahol premiérový etapový triumf na Dakare. V priebežnom poradí podujatia sa od začiatku prebojoval do elitnej päťky a do konca pretekov atakoval vedúce pozície. Po tretej etape bol aj priebežným lídrom, no klesol a konštante si udržiaval tretiu priečku. Po problémoch Puala Goncalvesa poskočil už na druhú, v uplynulých štyroch etapách si ju upevnil a po príchode do Rosaria bez problémov udržal.

Na tohtoročnom podujatí štartoval aj jeho krajan Ivan Jakeš, no pre veľký rozsah zranení ho napokon nedokončil. Po páde v piatej etape ešte nastúpil na štart šiestej, no po približne dvadsiatich kilometroch sa vrátil do bivaku a Dakar sa pre neho skončil.

Pre skúseného Svitka to bolo už siedme púštne dobrodružstvo. Prvýkrát štartoval v roku 2010, v kategórii motocyklov obsadil 13. miesto a stal sa najúspešnejším nováčikom. Nasledujúci rok mu vôbec nevyšiel. Pre poruchu na motorke nedokončil ôsmu etapu, o dva roky neskôr ho zastavil zasa nepríjemný pád a zo súťaže odstúpil len tri okruhy pred koncom. V rokoch 2012 a 2015 obsadil celkovo piatu priečku, predvlani skončil deviaty.

Premiérový triumf na Dakare slávil Price, ktorý v sobotu finišoval na štvrtej priečke. Vlani skončil v Južnej Amerike celkovo tretí, no tento rok patril medzi najväčších favoritov, keďže Španiel Marc Coma neštartoval. Rodák z Nového Južného Walesu sa stal vôbec prvým Austrálčanom, ktorý ovládol prestížne podujatie. “Neviem, čo povedať, čo si myslieť. Som v šoku. Nikdy som si nemyslel, že by som mohol vyhrať už počas svojej druhej účasti na Dakare. Je to neuveriteľný pocit pre mňa, moju rodinu aj priateľov. Víťazstvom je už fakt, že som preteky dokončil. Myslím, že mám za sebou najlepšiu skúsenosť, aby som mohol Dakar vyhrať znova. Nebude to ľahké, ale chcem tento triumf potvrdiť,” vyznal sa pre oficiálny web podujatia Price.

Záverečný etapový úsek 38. ročníka prestížnych pretekov meral 180 km a pretekári sa na naň vybrali s polhodinovým oneskorením v opačnom poradí vzhľadom na celkovú klasifikáciu. Svitko z Villa Carlo Paz odštartoval ako predposledný a keďže jeho náskok pred tretím Quintanillom bol takmer 16-minútový, od začiatku zvolil opatrné tempo. Na prvom meranom medzičase mu patrila siedma priečka a Quintanillovi dovolil ukrojiť zo straty len necelé dve minúty. Čiľan naďalej virtuálne viedol, no strata na Svitka bola príliš vysoká a slovenský reprezentant si umnou jazdou udržiaval dostatočný odstup od svojho súpera. Napokon finišoval piaty so stratou 6:24 min na víťazný čas juhoamerického pretekára 1:51:27 h. V celkovej klasifikácii mal na neho k dobru vyše 9 minút.

.

Kategóriu štvorkoliek jednoznačne ovládla argentínska bratská dvojica Marcos a Alejandro Patronelliovci. Hoci v záverečnej sobotňajšej etape na stupni víťazov chýbali, v konečnom poradí dokonale “vypálili rybník” svojim súperom. Víťazom sa stal Marco Patronelli s výsledným časom 58:47:41 h., starší brat Alejandro zaostal o 5:32 min. Tretí skončil sobotňajší víťaz Brian Baragwanath.

Víťazstvo medzi automobilmi slávil 50-ročný Francúz Stephane Peterhansel na Peugeuote. V celkovom súčte časov ho v sobotu už nemohol nikto rýchlostne ohroziť a skúsený pretekár napokon ovládol juhoamerický Dakar za 45:22:10 h. Celkovo má na konte už 12 triumfov, z toho šesť v kategórii motocyklov. Víťaznú chuť vrátil aj Peugeotu, ktorý sa do kolotoča pretekov vrátil len pred dvomi rokmi. Naposledy si na ňom vyjazdil víťazstvo Ari Vatanen pred 26 rokmi. Druhý skončil tento rok s vyše polhodinovou stratou Nasser Al-Attiyah z Kataru. Víťaz 13. etapy, Francúz Sebastien Loeb, skončil až deviaty.

Súťaž kamiónov ovládli Holanďania. Po 13. etape vystúpil na najvyšší stupienok Hans Stacey pred Pieterom Versluisom, český jazdec Tomáš Vrátný so slovenským navigátorom Jaroslavom Miškolcim obsadili so stratou 27:28 min 20. priečku. V celkovom hodnotení skončili na 17. mieste s vyše 8-hodinovým odstupom za víťazom Gerardom De Rooyom s Ivecom.

 

Záverečná 13. etapa Rely Dakar – výsledky:

.

motocykle: 1. Pablo Quintanilla (Čile/Husqvarna) 1:51:27 h., 2. Kevin Benavides (Arg./Honda) +1:41 min., 3. Helder Rodrigues (Port./Yamaha) +2:37, 4. Toby Price (Aus./KTM) +4:22, 5. Štefan SVITKO (SR/KTM) +6:24

konečné poradie: 1. Price 48:09:15 g., 2. SVITKO +39:41 min., 3. Quintanilla +48:48 min., 4. Benavides +54:47, 5. Rodrigues +55:44

štvorkolky: 1. Brian Baragwanath (N. Zéland/Yamaha) 2:07:18 min., 2. Giuliano Horacio Giordana (Arg./Yamaha) +7:44 min., 3. Sergej Karjakin (Rus./Yamaha) +7:55

konečné poradie: 1. Marcos Patronelli (Arg./Yamaha) 58:47:41 h., 2. Alejandro Patronelli (Arg./Yamaha) +5:32 min., 3. Baragwanath +1:41:53 h.

automobily: 1. Sebastien Loeb (Fr./Peugeot) 1:46:51 h., 2. Mikko Hirvonen (Fín./Mini) +1:13 min., 3. Nasser Al-Attiyah (Kat./Mini) +1:36

konečné poradie: 1. Stephane Peterhansel (Fr./Peugeot) 45:22:10 h., 2. Al-Attiyah +34:58 min., 3. Giniel De Villiers (N. Zéland/Toyota) +1:02:47 h

kamióny: 1. Hans Stacey (Hol./MAN) 2:06:08 h., 2. Pieter Versluis (Hol./MAN) +1:45 min., 3. Eduard Nikolajev (Rus./Kamaz) +2:08 min. … 20. Tomáš Vrátný (ČR/Tatra), navigátor Jaroslav MIŠKOLCI (SR) +27:28

konečné poradie: 1. Gerard De Rooy (Hol./Iveco) 44:42:03 h., 2. Arjat Mardejev (Rus./Kamaz) +1:10:27 h., 3. Federico Villagra (Arg./Iveco) +1:40:55 … 17. Vrátný, navigátor MIŠKOLCI +8:08:17

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Zdeno Drdol

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.

„Rozvod je nevyhnutný“

Niektorí predstavitelia EÚ zvažujú vytvorenie nového vojenského zoskupenia za účasti Ukrajiny, ale bez USA, píše Politico

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico po stretnutí s Trumpom telefonoval s Merzom, chystá sa poslať list von der Leyenovej

Po tom, čo sa premiér Robert Fico stretol s americkým prezidentom Donaldom Trumpom, telefonoval s nemeckým kancelárom Friedrichom Merzom. Témou…

19. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Návšteva Fica v USA je podľa obchodnej komory príkladom politiky na štyri svetové strany

Návšteva premiéra Roberta Fica v Spojených štátoch amerických a jeho rokovanie s prezidentom Donaldom Trumpom vyvolali na domácej politickej scéne…

19. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Americký minister financií varoval európske krajiny pred uvalením odvetných ciel

Americký minister financií Scott Bessent varoval európske krajiny pred uvalením odvetných ciel v reakcii na hrozby prezidenta Donalda Trumpa, ktorý…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blaha reaguje na kauzu okolo Šubovej a Naďovi pripomína jeho motto

Europoslanec Ľuboš Blaha reaguje na vynárajúcu sa kauzu, do ktorej je zapletená Zuzana Šubová, blízka strane Demokrati

19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Ekvivalent NATO – Vojenská aliancia Európy a Ukrajiny, ale bez USA. Je táto myšlienka reálna?

Diskutovaná myšlienka o vytvorení „európskeho NATO“ bez USA, ale s Ukrajinou, je sotva realizovateľná. Navyše hrozí, že zhorší bezpečnostné problémy…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V dome političky, ktorá spolupracuje so stranou Demokrati, zasahovala polícia

V dome predsedníčky mimoparlamentnej Pirátskej strany – Slovensko Zuzany Šubovej zasahovala v pondelok polícia. Upozornil na to portál tvnoviny.sk. Podľa…

19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európa „zaradila spiatočku“ a chce sa vyhnúť eskalácii s USA ohľadom Grónska

Európski lídri zjemnili rétoriku a snažia sa zmierniť napätie so Spojenými štátmi ohľadom budúcnosti Grónska, aj keď americký prezident Donald…

19. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

V kinách dominuje film Štúr. Začítajte sa do príbehu významnej slovenskej osobnosti

V kinách sa v súčasnosti premieta jeden z najočakávanejších slovenských filmov roka 2026. Film Štúr vznikol podľa knihy Milenec Adely…

19. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Poľsko ruší označenie „muž“ a „žena“ v záznamoch o manželstve

Vláda poľského premiéra Donalda Tuska nahradila slová „žena“ a „muž“ v kľúčových úradných dokumentoch rodovo neutrálnymi termínmi, aby bolo možné…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusi súhlasia s predajom svojho podielu v štátnej ropnej spoločnosti NIS

Väčšinoví ruskí akcionári v štátnej srbskej petrochemickej spoločnosti NIS súhlasili s predajom svojho podielu maďarskému energetickému koncernu MOL, oznámila v…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Do Trumpovej Rady pre mier bol okrem Putina pozvaný ďalší nečakaný líder

Trump pozval nielen ruského prezidenta Vladimira Putina, ale aj bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka do Rady mieru na riadenie sektora Gazy,…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik neostal ticho po zverejnení Huliakovej nahrávky: "Žiaden minister sa nesprával takto neakceptovateľne!"

Minister cestovného ruchu a športu SR Rudolf Huliak minulý týždeň na anonymnej takmer trojminútovej nahrávke, ktorú dostal profil Futbalové zákulisie,…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Irán sa nezúčastní na stretnutí v Davose, potvrdilo Svetové ekonomické fórum

Iránsky minister zahraničných vecí sa tento týždeň nezúčastní na samite v Davose vo Švajčiarsku, oznámilo v pondelok Svetové ekonomické fórum.…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Objasňovanie dopravnej nehody šéfa SIS Pavla Gašpara polícia uzavrela, správu predložila príslušnému správnemu orgánu

Objasňovanie dopravnej nehody šéfa Slovenskej informačnej služby Pavla Gašpara polícia uzavrela, správu o výsledku objasňovania priestupku predložila príslušnému správnemu orgánu.…

19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svetoví lídri sa stretnú v Davose, zatiaľ čo Trump pretvára globálny poriadok

Každoročné stretnutie politických a podnikateľských elít prichádza v čase, keď Európa čelí najväčšej skúške vo svojich vzťahoch s Washingtonom, svojom…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Aktualizované 19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Zdravé sebavedomie alebo veľký risk? Vlhová bude najbližšie lyžovať až na ZOH

Ako sme už informovali, slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa dostala do nominácie Zväzu slovenského lyžovania na zimné olympijské hry v…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Chystá sa ďalšia Jalta? Putin Trumpove kroky prekvapivo nekomentuje

Ruský prezident Vladimir Putin v minulosti neváhal otvorene kritizovať Washington, teraz však zmĺkol – a to vyvoláva špekulácie

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aj obaja nórski vojaci, ktorí boli vyslaní chrániť Grónsko sa vrátia domov už tento týždeň

Brusel, 19. januára 2026 - „Táto operácia je dôkazom toho, že vláda úplne stratila orientáciu v zahraničnej politike!“ - Líderka opozičnej…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Česká vláda nepredá Ukrajine lietadlá L-159, potvrdil šéf Snemovne Tomio Okamura

Česká republika nedodá Ukrajine ani nepredá bojové lietadlá L-159. Po pondelkovom rokovaní koaličnej rady to potvrdil predseda hnutia SPD Tomio…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Koalícia na „ochranu Grónska pred Trumpom“ sa rozpadla hneď na druhý deň

Brusel, 19. januára 2026 - List prezidenta USA premiérovi Nórska je zaujímavý tým, že otvára novú stránku vo svetovej politike.…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Dana Jelinková Dudzíková sa vzdala členstva v súdnej rade

Členka Súdnej rady SR Dana Jelinková Dudzíková sa dnes listom, ktorý osobne doručila do rúk predsedníčky rady Marcely Kosovej, vzdala…

19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin dostal nečakanú pozvánku od USA

Kremeľ tvrdí, že Trump navrhol Putinovi, aby vstúpil do Mierovej rady pre Gazu, ktorá bude riadiť tento sektor

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Európsku samovraždu musíme zastaviť!“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí, že v hnutí Republika chcú Európu zachrániť a na to,…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Zahraniční žoldnieri odmietli ísť na front pod velením Ukrajincov

Ukrajina, 19. januára 2026 - Zahraniční žoldnieri presunutí do oblasti Chatne v Charkovskej oblasti odmietli presun na frontové línie - informujú ruské…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

Je to oficiálne! Najmenej osem európskych štátov sa teraz stavia proti Trumpovi, aj jeho blízky spojenec

V priebehu nedele 18. januára osem európskych štátov kritizovalo možné použitie amerických ciel na zabezpečenie vplyvu Washingtonu nad arktický ostrov…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mám zásadnú obavu, sledujúc reakcie európskych ‘lídrov’, že pitka už začala, reaguje generál

Len nedávno som sa zmienil o “úžasnom” nápade komisie vytvoriť 100 000 európsku armádu A ako vyzerá realita? To, že…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Portugalsko vstupuje do historického druhého kola prezidentských volieb

Portugalský socialistický kandidát vyhral prvé kolo prezidentských volieb a v druhom kole sa stretne s národno-konzervatívnym kandidátom, ako ukázali výsledky…

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou v marci dosiahla do 18.45 h SEČ 63,99 USD za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to znamená pokles o 14 centov (0,22 %).  Cena ropy WTI s februárovým kontraktom, ktorý exspiruje v utorok (20. 1.), dosiahla 59,57 USD/barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to predstavuje rast o 13 centov (0,22 %).

20:15

Erdogan opísal situáciu v Iráne ako novú skúšku pre Teherán. Turecko sa podľa neho postaví proti každej iniciatíve, ktorá by mohla región uvrhnúť do chaosu.

20:03

Podľa Szijjártóa čaká Česko a Maďarsko skvelé obdobie spolupráce, ktorú sú obe krajiny pripravené priviesť na najvyššiu úroveň.

19:56

.

Trumpov vízový zákaz zasahuje aj futbal. MS 2026 v tieni chaosu a neistoty

Tohtoročné majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré majú hostiť Spojené štáty, Kanada a Mexiko, čelia novej vrstve problémov. Administratíva prezidenta Donalda…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

„Toto je pre svet zlá správa,“ vyhlásila šéfka nemeckej pobočky Oxfam

Jedno percento najbohatších ľudí zarába takmer polovicu všetkých svetových príjmov. Takmer polovica ľudstva žije v chudobe a disponuje len 0,52…

19. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skúšajú ho udupať. Za veľa si však môže aj sám

Andrej Danko si cez víkend mohol vypočuť niekoľko ostrých odkazov. Opozícia ho vyzýva k prehodnoteniu jeho politického života…

19. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Matematický hlavolam: Túto hádanku dokážu vyriešiť iba géniovia

Matematický hlavolam dokáže rýchlo preveriť vaše logické myslenie a schopnosť vidieť skryté vzory. Tvrdí sa, že jeho riešenie zvládnu len…

19. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kto bude rozdávať karty po voľbách? (Samo) destabilizácia vládnej koalície

Pričom to SAMO na začiatku je namieste čím ďalej tým viac, píše Anna Belousovová. Jej komentár prinášame v plnom znení 

19. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že keďže nezískal Nobelovu cenu za mier, „už viac necíti povinnosť myslieť len na mier“ a chce získať Grónsko

Píše o tom americký prezident v liste nórskemu premiérovi Jonasovi Gahrovi Støreovi, ktorý zverejnil novinár PBS News Nick Schifrin

19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Zdeno Drdol

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov