AppleBezpečnosťSpravodajstvo

Tim Cook: Čína od nás odomknutie iPhonu nikdy nežiadala, USA naopak áno

USA sa bojí čínskych spoločností už dlhé mesiace. Čína si však nad americkými príliš hlavu neláme

Obchodná vojna medzi Čínou a USA už trvá niekoľko dlhých mesiacov. I keď spory pomaly utíchajú, niektoré spoločnosti stále hlásia problémy, či už s licenciami, úplnou stopkou pre obchodovanie s Čínou, alebo s príliš vysokými clami. Zmeny v pomeroch sa ale zásadne dotkli aj technologických gigantov, akými sú napríklad spoločnosti Huawei, alebo Apple. Dnes si však povieme niečo viac o druhej spomínanej spoločnosti, ktorá to mala v posledných mesiacoch naozaj ťažké.

Posilnenie spoločnosti Apple

Len nedávno sme informovali o vyhláseniach Donalda Trumpa, ktorý by chcel pomôcť americkej spoločnosti Apple. Veľkou podporou pre spoločnosť by mohlo byť odstránenie všetkých ciel z produktov z Číny, keďže veľká časť výroby spoločnosti sa koncentruje práve na ďalekom východe. Apple by sa tak výrazne posilnil najmä voči juhokórejskému Samsungu, ktorý by musel na americkom trhu doťahovať veľkú medzeru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie správy zo sveta spoločnosti Apple však odhaľujú naozaj zaujímavé „interné“ informácie, s ktorými prišiel generálny riaditeľ spoločnosti, Tim Cook. Ten v nedávnom rozhovore pre ABC News prezradil naozaj zvláštnu situáciu, v ktorej sa spoločnosť ocitla.

Americké orgány robia presne to, čo nechcú od tých čínskych

Vláda USA už dlhé mesiace hovorí o bezpečnostnej hrozbe zo strany čínskych technologických spoločností, ktoré by mohli taktiež narúšať práva používateľov tak, že by Číne poskytovali informácie o používateľoch. Veľkým paradoxom však je, že ku takýmto krokom pristúpili práve orgány USA, keď spoločnosť Apple požiadali o odomknutie skonfiškovaných smartfónov. „Voči takýmto požiadavkám sme sa postavili a povedali, že to jednoducho nemôžme urobiť. Náš záväzok v oblasti súkromia je celosvetový. „ Tim Cook v rozhovore zároveň dodáva, že zo strany Číny takáto požiadavka nikdy nepadla.

Čo si o celej tejto paradoxnej situácii myslíte? Samozrejme, netreba brať všetko čiernobielo a taktiež sa treba zamyslieť aj nad tým, či náhodou zo strany Číny takáto požiadavka nepadla iba preto, že si „situáciu“ vedia vyriešiť aj sami. Tak či tak je konanie zo strany USA stále trošku pritiahnuté za vlasy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close