Amazfit Stratos 3 vs Amazfit GTR: Pozrite si ich detailné porovnanie. Ktoré by ste si vybrali Vy?

Amazfit Stratos 3 vs Amazfit GTR: v súčasnosti sa jedná o najlepšie hodinky od Xiaomi. Pozrite si porovnanie ich špecifikácií a vlastností.

Amazfit GTR vs Amazfit Stratos 3
Zdroj: Vosveteit.sk

Chytré hodinky sú skvelou alternatívou voči klasickým. Ponúkajú totiž viacero funkcionalít oproti bežným hodinkám. Napr. možnosť sledovania športových aktivít, monitoring spánku, synchronizáciu notifikácií zo smartfónu a podobne. Nižšie sme si pre Vás pripravili porovnanie nedávno predstavených chytrých hodiniek Amazfit Stratos 3 s Amazfit GTR.

Amazfit Stratos 3 vs Amazfit GTR

Aktuálnu cenu hodiniek si môžete pozrieť nižšie

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozri aktuálnu cenu Amazfit Stratos 3    Pozri aktuálnu cenu Amazfit GTR

Displej

Keď hovoríme o displeji, tak kľúčovým parametrom je bez pochyby ich veľkosť, rozlíšenie a použitá technológia. Amazfit Stratos 3 ponúkajú 1,34” “Full Moon” displej od spoločnosti JDI. Jedná sa o transflektívny farebný LCD displej s funkciou Always-on a s rozlíšením 320 x 320 bodov, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie.

Amazfit Stratos 3 (1)
Zdroj: Youtube (MobileWorld)

Amazfit GTR (pozn. redakcie: verzia hodiniek 47mm) majú 1,39” AMOLED displej s vynikajúcim podaním kontrastu a širokou farebnou škálou. Rozlíšenie displeja je 454×454 bodov (326PPI). Tak ako v prípade Stratos 3, tak aj GTR sú pokryté krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. generácie. Zároveň povrch displeja  prešiel dodatočnou úpravou, vďaka ktorej sa na nich nezachytávajú odtlačky prstov. 

Amazfit GTR displej (1)
Zdroj: Youtube (Droid Sector)

Funkcie hodiniek

Stratos 3 dominujú v prípade podpory športov. Celkovo sú schopné monitorovať 19 rôznych športových režimov, v ktorých pre každý šport je monitorovaná tepová frekvencia, spálené kalórie, a podobne. Mnohých určite poteší aj prospôsobený algoritmus “Firstbeat”, vďaka ktorému sú údaje presnejšie. Zároveň hodinky ponúkajú aj funkciu merania VO2, teda množstva kyslíka v krvi, ako aj meranie efektivity cvičenia a ďalšie personalizované funkcie. Z pohľadu monitorovania polohy Stratos 3 ponúkajú 3 rôzne satelitné systémy. Konkrétne Glonass, Beidou a Galileo.

Amazfit Stratos 3_2 (1)
Zdroj: Youtube (MobileWorld)

Amazfit GTR v porovnaní so Stratos 3 strácajú z pohľadu podpory šírky športových aktivít, ktoré je možné monitorovať. Sú schopné totiž sledovať len 12 športových režimov. Rovnako to je aj pri pohľade na systém monitorovania polohy disponujú len systémom GPS a Glonnas. Ináč z pohľadu ďalších funkcií  sú totožnými.

Senzory a iné vlastnosti

Huami Amazfit Stratos 3 ponúkajú dvojjadrový procesor s pracovnou frekvenciou 1,2GHz, ktorý je doplnený o 512MB RAM a 4GB úložných priestor. V skutočnosti hodinky však nemajú “4GB”, ale len 1,9GB je voľného pre používateľa .Hodinky disponujú následovnými senzormi: akcelerometer, gyroskop, senzor na meranie tlaku vzduchu, geomagentický senzor, senzor okolitého svetla. Hodinky zároveň disponujú Bluetooth technológiou vo verzii 4.2 a zároveň aj NFC čipom.  Aby sme ešte nezabudli, tak disponujú senzorom BioTracker TM PPG, ktorý je schopný monitorovať 24/7 srdcový tep.

Amazfit Stratos 3_senzory (1)
Zdroj: Youtube (MobileWorld)

Rovnaký PPG senzor majú aj hodinky GTR. Z pohľadu ostatných senzorov, rozličnosti by ste hľadali márne, s výnimkou novšieho štandardu Bluetooth 5.0.. Zaujímavosťou však je, že výrobca neudáva bližšie špecifikácie procesora. Najväčším sklamaním v prípade GTR hodiniek je však absencia úložného priestoru. Inými slovami, bez smartfónu si pri športovaní hudbu nepustíte. Oboje hodinky sú mimochodom vodeodolné do 5ATM.

Amazfit GTR
Zdroj: Youtube (Droid Sector)

Hlavným lákadlom je batéria

Prejdime však ku batérii, ktorá je hlavným lákadlom hodiniek GTR. Tá totiž disponuje kapacitou 410mAh a sľubuje výdrž až do 24 dní bežného používania. V prípade Stratos 3 batéria je o niečo menšia, konkrétne má kapacitu 310mAh, výdržou však výrazne zaostáva – bežná výdrž hodiniek je 7 dní.

Amazfit GTR displej bateria (1)
Zdroj: Youtube (Droid Sector)

Záver?

 V prípade ak uprednostňujete viacero rozličných športov a chcete mať hudbu neustále po ruke, tak potom Stratos 3 sú pre Vás tou správnou voľbou. Na druhej strane ak si potrpíte na kvalitnejší displej a väčšiu výdrž batérie, tak potom Vám odporúčame hodinky GTR. My sa priznáme, že našim favoritom sú hodinkty GTR. Aktuálnu cenu hodiniek si môžete pozrieť nižšie. Mimochodom, obchod ponúka doručenie prostredníctvom dopravy EU Priority Line, pri ktorej sa vyhnete ďalším poplatkom.

Pozri aktuálnu cenu Amazfit Stratos 3    Pozri aktuálnu cenu Amazfit GTR

Mimochodom, pri tejto príležitosti by sme Vám radi dali do pozornosti aj porovnanie predošlej generácie hodiniek Stratos s hodinkami GTR.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre