HuaweiXiaomi

Xiaomi Mi Band 4 vs Huawei Honor Band 5: Ktorý z nich sa oplatí viac?

Xiaomi Mi Band 4 vs Huawei Honor Band 5. Ktorý fitness náramok sa oplatí viac? Pozrite si porovnanie kľúčových vlastností oboch náramkov.

Ako Xiaomi Mi Band 4, tak aj Huawei Honor Band 5 patria do kategórie cenovo dostupných fitness náramkov s  nadpriemernými špecifikáciami, ktorý z nich sa však oplatí viac? Nižšie sme si pre Vás pripravili porovnanie oboch náramkov.

Xiaomi Mi Band 4 vs Huawei Honor Band 5

  HUAWEI Honor Band 5 Xiaomi Mi Band 4
Displej 0.95 inch AMOLED (s podporou true-color screen the UI Dynamic effect) 0.95 inch AMOLED farebný displej
Rozlíšenie displeja 240×120
Tvar ciferníka Obdĺžnik Elipsovitý
Materiál TPU TPU + TPE
Vodeodolnosť 5ATM
Standby režim (výdrž batérie) 14 dní 20 dní
Doba nabíjania Približne 2 hodiny
Bluetooth verzia Bluetooth 5.0
Možnosť zmeny ciferníka 8 tém 4 témy
(100 dostupných cez aplikáciu) (70 dostupných cez aplikáciu)
Podpora športových módov 11 6
Pripomienkovač / Notifikácie Áno Áno
NFC podpora (pozn. redakcie: v oboch prípadoch si treba za verziu s NFC čipom priplatiť) Áno
Detekcia kyslíka v krvi Áno Nie
Podpora hlasových asistentov Nie Áno (NFC verzia)

Dizajn

Dizajn je výslovne individuálnou záležitosťou, a  preto si nedovolíme vysloviť verdikt, ktorý náramok vyzerá lepšie. V prípade oboch náramkoch však je vidieť rozdielny dizajnový jazyk. V prípade Honor náramku ciferník je obdĺžnikového tvaru, zatiaľ čo Mi Band ponúka elipsovitý tvar. Najvýraznejším rozdielom však je, že Honor náramok je viac „hranatejším“ a zároveň vystupuje do popredia tlačidlo Domov. Ktorý sa  Vám páči viac?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Band 4 vs Honor band 5
Zdroj: Youtube (Lim Reviews)

Druhým rozdielom je detekcia pohybu. Mnoho recenzentov, ktorí mali príležitosť testovať obe zariadenia sa prikláňa k  názoru, že Honor Band ma citlivejší senzor pohybu. Dôvodom prečo to spomíname je to, že ani jedny hodinky nemajú funkciu Always on (pozn. redakcie: funkcia zobrazovania notifikácií aj pri vypnutom displeji). My sme Mi Band 4 náramok testovali len nedávno, a  musíme povedať, že úspešnosť rozsvietenia displeja bola približne 8-krát z 10 pokusov pri  otočení zápästia.

Xiaomi Mi Band 4 vs Honor band 5_detekcia senzorov
Zdroj: Youtube (Lim Reviews)

Ďalším, nie menej dôležitým rozdielom je schopnosť náramku monitorovať športové aktivity. Zatiaľ čo hodinky dokážu rovnako monitorovať a vytvárať reporty ohľadne spánku, tak v prípade športových aktivít to už tak nie. Honor Band náramok podporuje detekciu celkovo 11 športových módov, Mi Band  zas  6. Aby sme ešte nezabudli, v  prospech Honor náramku hrá ešte možnosť detekcie kyslíka v krvi. Priznáme sa však, že netušíme ako tento patent spoločnosti funguje, a preto kvalitu výsledkov si nedovolíme komentovať.

Xiaomi Mi Band 4 vs Honor band 5_sledovanie sportovych aktivit
Zdroj: Youtube (Lim Reviews)

Za spomenutie ešte stojí, že Mi Band náramok podporuje možnosť ovládania hudby, čo v  prípade náramku Honor Band nie je možné. Pre mnohých to môže byť rozhodujúci faktor pri výbere fitness náramku, teda ak počas cvičenia radi počúvate hudbu.

Xiaomi Mi Band 4 vs Honor band 5_moznosti interakcii
Zdroj: Youtube (Lim Reviews)

Aby sme nezabudli, veľký rozdiel nájdete aj vo výdrži batérie, ktorá hrá v  prospech Mi Band náramku (20 dní vs 14 dní) v standby režime. Reálna výdrž však v prípade oboch zariadení je o niečo nižšia, a závisieť bude hlavne od využívania náramku (notifikácie, sledovanie športových aktivít,….). Aktuálne ceny náramkov  nájdete na odkazoch nižšie.

Xiaomi Mi Band 4

Honor Band 5

Ktorý fitness náramok by ste si vybrali Vy?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close