Do roku 2025 budú v obehu takmer 2 miliardy zariadení založených na e-SIM riešení

Distribúcia zariadení založených na technológii e-SIM do roku 2025 dosiahnu takmer 2 miliardy kusov

eSIM pexels-photo-63690
Zdroj: pexels.com

Smartfóny a iná elektronika, vybavené eSIM postupne získavajú na sile vo viacerých regiónoch sveta. V podobnom duchu, spoločnosť Counterpoint Research Analysis vydala správu o globálnych zásielkach zariadení založených na e-SIM, ktorá hovorí  o potenciálnom náraste rozširovania integrovaných riešení na báze SIM karty. Na tému upozorňuje portál Fonearena.com.

Podľa najnovšieho prieskumu zo služby ETO (Emerging Technology Opportunities),  distribúcia zariadení založených na technológii e-SIM do roku 2025 dosiahnu takmer 2 miliardy kusov. V roku 2018 to bolo 364 miliónov zariadení, hlavne smartfóny a podnikové IoT zariadenia. Zistenia tiež ukazujú, že väčšina zariadení založených na e-SIM bude mať hardvérové ​​riešenie e-SIM na báze čipu až do roku 2025, a až potom dôjde k nárastu prijatia integrovaných riešení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Satyajit Sinha, analytik spoločnosti Counterpoint Research, k tomu povedal:

„Rast e-SIM bude znamenať revolúciu  v konektivite naprieč zariadeniami ako budú aktivované a ovládané. Kompaktný formát eSIM zároveň ponúka úsporu priestoru pre výrobcov zariadení spolu s potenciálne väčšou bezpečnosťou, re-programovateľnosťou a energetickou účinnosťou oproti tradičným SIM kartám. Pre operátorov môžu eSIM významne znížiť náklady na distribúciu a aktiváciu SIM kariet, a zároveň majú väčší potenciál generovť vyššie príjmy z roamingu. Ďalej, eSIM ponúka veľa výhod pre konečných spotrebiteľov a podnikových zákazníkov, ktorí si bez problémov vyberú, aktivujú, pripoja a budú spravovať pripojenie na svojich zariadeniach.“

Riaditeľ pre výskum, Neil Shah povedal:

„zariadenia pre automobilový priemysel a podnikové IoT budú aj naďalej viac závislé na prijímaní eSIM v budúcnosti…, ďalej dodáva: „Hlavnými hnacími silami sú fragmentové nasadenia, úspora priestoru v moduloch, robustné zabezpečenie proti neoprávneným zásahom, flexibilita pri výbere najlepšej dostupnej a konkurencieschopnej mobilnej siete bez problémov a úspora nákladov na fyzické zabezpečenie a údržbu.“

Na článku spolupracoval Imro Dzvonar

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre