SpravodajstvoTechnológie

Hodnota digitálneho zlata dosiahla historický míľnik. Presiahla hodnotu amerických dolárov v obehu

Hodnota digitálneho zlata dosiahla hodnotu 2,25-bilióna amerických dolárov. To predstavuje väčšiu hodnotu, ako je hodnota všetkých dolárov v obehu.

Digitálne zlato, alebo digitálne meny sú v posledných mesiacoch horúcou témou. Dôvodom nie je len Bitcoin, ktorý je vo viacerých médiách „varený pečený“, ale aj rast ďalších mien na čele so známou menou Doge Coin, ktorá mimochodom vznikla z recesie. Najnovšie portál futurism.com upozorňuje na to, že sumárna hodnota digitálnych mien dosiahla svoj historický míľnik. 

Digitálne zlato presiahlo hodnotu dolárov v obehu

Ako môžete nižšie vidieť, tak hodnota digitálneho zlata dosiahla v týchto dňoch úroveň 2,25 bilióna dolárov. Ide o väčšiu hodnotu, ako je hodnota všetkých amerických dolárov v obehu. Ako môžete na grafe nižšie vidieť, tak hodnota digitálneho zlata začala naberať na hodnote v priebehu minulého roka pričom vystrelila v priebehu tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aj keď štatistika, ktorú môžeme vidieť vyššie je fascinujúcou, tak môže byť mierne zavádzajúcou. Dôvodom je, že hodnota digitálneho zlata sa porovnáva s hodnotou dolárov v obehu, teda dolárov vzťahujúcich sa na reálne bankovky a mince. Inými slovami, peniaze vo vrecku, nepredstavujú všetky peniaze, ktorými jednotlivci, či firmy disponujú. Väčšina finančných prostriedkov nie je likvidná. Existuje totiž v bankách, investíciách a v ďalších nehmotných aktívach.

Inými slovami, aj keď dnes kryptomeny dosahujú väčšiu hodnotu ako je hodnota všetkých amerických dolárov v obehu, tak rozhodne nemajú vyššiu hodnou, ako všetky peniaze. 

Ide o bublinu, alebo nie?

Vysoká hodnota digitálnych mien vrátane prudkého rastu hodnoty môže naznačovať, že sa akurát nachádzame v období bubliny. Teda v čase, keď digitálne meny sú drahšími, ako je ich reálna hodnota. Preto ak uvažujete investovať do digitálnych mien, tak berte na vedomie, že hodnota digitálneho zlata môže kedykoľvek padnúť. Rovnako treba povedať, že digitálne meny sú veľmi citlivé na rôzne trhové impulzy. Dobrým príkladom je Elon Musk, ktorý dokáže pár Tweetmi „rozhádzať“ trh s digitálnymi menami. Ako však môžu bleskovo rásť, tak môžu aj padať.  Určite však stoja za úvahu aj názory niektorých expertov, ktorí hovoria, že digitálne meny v priebehu času vytlačia takzvané „Fiat Money“, teda konvenčné peniaze, ktoré sú uznané ako zákonné platidlá.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close