HuaweiSpravodajstvo

SEMI chce, aby USA prehodnotilo sankcie voči Huaweiu a Číne. Majú obavy o budúcnosť domáceho polovodičového priemyslu

Podľa americkej organizácie SEMI, združujúcej výrobcov procesorov, sankcie namierené voči Huaweiu a ďalším firmám, môžu uškodiť domácemu priemyslu.

Skupina priemyselných výrobcov polovodičov, SEMI, vyzvala amerického ministerstvo obchodu, aby prehodnotilo aktuálne sankcie namierené voči čínskemu technologickému gigantovi, spoločnosti Huawei. Organizácia žiada, aby úrady prehodnotili sankcie zavedené v minulom roku, ktoré obmedzujú možnosti obchodovania s Huaweiom a ďalšími čínskymi firmami. Na tému upozorňuje spravodajský portál mobileworldlive.com.

„Sankcie na konci dňa poškodia náš polovodičový priemysel“

Organizácia tvrdí, že aktuálne presadzované verejné politiky z dlhodobého hľadiska významne poškodia domácim spoločnostiam.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V liste od Ajit Manocha, generálneho riaditeľa organizácie, SEMI požaduje opätovné preskúmanie pravidiel blokujúcich prístup Huaweiu k čipom vyrobenými americkými technológiami. Manocha rovnako prízvukoval, aby kompetentné úrady urýchlené vybavili nevybavené žiadosti. Túto požiadavku odôvodňoval hlavne tým, že „nevybavenie“ žiadostí má za následok, že Huawei a ďalšie spoločnosti ovplyvnené týmito sankciami, sa uchyľujú k iným zahraničným výrobcom polovodičov.

Rovnako SEMI požaduje, aby sa národný prístup k obchodnej politike zmenil, a to tým spôsobom, aby, sa zabezpečili „rovnaké podmienky pre všetkých“. Rovnako spomenul aj bývalú administratívu, ktorá robila „veľmi neobvyklé politiky“.

Manocha ďalej varoval, že aktuálne sankcie rovnako môžu poškodiť aj budúcnosť celého priemyslu s polovodičmi naprieč USA vrátane budúcich inovácií. Túto obavu odôvodňoval menšími príjmami, ktoré sa pretavia do obmedzenia rozpočtov na vývoj nových technológií. Inými slovami, polovodičový priemysel USA môže v budúcnosti stratiť vedúce miesto v tejto oblasti podnikania.

Medzi členmi organizácie SEMI nájdeme aj zvučné mená spoločností, akými sú Broadcom, Intel, Micron Technology, NXP Semiconductors, či Samsung Electronics.

Nedostatok procesorov ja najväčším problémom

Huawei a ďalšie firmy umiestnené na takzvanom „Blackliste“ nemôžu nakupovať technológie a služby vyvíjané americkými technológiami bez dodatočných povolení od amerických úradov. Najvypuklejší problém  v tejto oblasti je okolo procesorov, kde v súčasnosti existujú reálne 2 až 3 veľkí hráči  vyrábajúci procesory vyhovujúce požiadavkám mobilného trhu. Všetci však  v nejakej miere využívajú na výrobu svojich produktov americké technológie. Aktuálnymi lídrami v tejto oblasti podnikania z pohľadu výrobnej kapacity a technológií, sú Qualcomm (USA), Samsung (Kórea), či MediaTek (Taiwan).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close