Huawei pracuje na kamerovom module, aký sme doposiaľ ešte nevideli

Huawei chce vo svojich kamerových moduloch využívať tekutú kvapalinu

Huawei Mate 40 Pro_kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

Huawei by mohol v nadchádzajúcej vlajkovej lodi z modelového radu „P“ priniesť kameru, akú sme doposiaľ ešte v smartfóne nevideli. Ide konkrétne o nový kamerový modul, ktorý využíva tekuté šošovky. Odhaľuje to najnovší patent spoločnosti, na ktorý poukazuje portál Gizmochina.com.

Podľa publikovaných správ, nová technológia kvapalných šošoviek by sa mala začať vyrábať už v priebehu nasledujúceho roka. Mohla by sa tak objaviť v pripravovanom modelovom rade zariadení P50. Zároveň dnes už vieme povedať, že spoločnosť na tejto technológii pracuje minimálne jeden rok. Dôvodom je, že v decembri minulého roka bola podaná patentová prihláška.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hlavnou výhodou tejto technológie v porovnaní s konvenčnými riešeniami je, že dokáže extrémne rychlo zaostriť obraz s vysokou presnosťou. Súčasne technológie na zaostrovanie využívajú úpravu ohniskovej vzdialenosti medzi dvoma šošovkami.

„Tento nový objektív ponúkne predovšetkým výhody, ako sú extrémne rýchle rýchlosti zaostrovania, rovnajúce sa milisekundám, podobne ako ľudské oko s mierou presnosti takmer 100 percent.“

Malo by to byť umožnené vďaka hlavnej výhode mnohých kvapalín – dobrá vodivosť elektriny. Vďaka kvapalným šošovkám, cez ktoré bude prechádzať elektrina, bude dochádzať k zmene tvaru kvapaliny na riadenie obrazu. V praxi by to malo znamenať, že dôjde k zníženiu potrebného času na zaostreniu objektov. Rovnako by to malo mať pozitívny vplyv aj na optickú stabilizáciu obrazu, či na výslednú kvalitu fotografií v nie najlepších podmienkach. Napríklad v prípade nedostatku svetla, či pri nárazoch a podobne.

tekuta sosovka patent Huawei
Zdroj: Huawei (patentová prihláška)

„Kvapalné šošovky sú rozdelené do niekoľkých typov a používajú sa v mobilných telefónoch na riadenie zobrazovania zameraním svetla na kvapalinu a zmenou tvaru kvapaliny pri rôznych napätiach.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre