HuaweiSpravodajstvo

Huawei je pripravený na obnovenie dodávok čipov od Qualcommu. Čaká na udelenie licencie od amerických úradov

Jednému z dodávateľov spoločnosti Huawei, americkému Intelu, už licencia udelená bola. Huawei hlása po zjemnení reštrikcií

Nie je žiadnou novinkou, že čínsky telekomunikačný gigant Huawei sa po 15. septembri ocitol v akejsi slepej uličke. Od tohto dátumu boli totižto pozastavené všetky dodávky mikročipov od spoločností, ktoré sídlia v USA, poprípade využívajú americké technológie pri vývoji a výrobe mikročipov. Nanešťastie, americké technológie využíva zrejme veľká väčšina výrobcov mikročipov a tak sa čínsky gigant zo dňa na deň ocitol v situácii, z ktorej nájsť úniku nebude také jednoduché. Nádej však umiera posledná, čo si uvedomujú aj predstavitelia spoločnosti Huawei, ktorí najnovšie požadujú zmiernenie reštrikcií zo strany USA, pričom požadujú udelenie špeciálnych licencií výrobcom ako Qualcomm, či SMIC.

Zásoby mikročipov postačujú iba pre podniky

Bližšie informácie o aktuálnej situácií ohľadom dodávok mikročipov pre spoločnosť Huawei len nedávno prezradil priamo Guo Ping, „rotujúci predseda“ spoločnosti Huawei. O nedávnych vyhláseniach na stredajšej konferencii Huawei Connect 2020 informoval čínsky denník South China Morning Post.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Naše zásoby čipov pre podniky sú primerané, ale spoločnosť stále hľadá spôsoby, ako vyriešiť problémy s čipovými sadami pre smartphony, pretože spoločnosť Huawei každý rok spotrebuje stovky miliónov čipových sád pre smartphony,“ uviedol Guo Ping.

Vyriešenie situácie ohľadom dodávok mikročipov pre smartfóny je tak stále v nedohľadne, no spoločnosť naďalej žiada americké úrady, aby udelili hlavnému dodávateľovi mikročipov, spoločnosti Qualcomm, špeciálnu licenciu. Huawei o udelenie tejto licencie už údajne požiadal, pričom na zozname je aj spoločnosť SMIC – Semiconductor Manufacturing International Corp.

„Dúfame, že vláda USA prehodnotí svoju politiku, a ak to vláda USA umožní, sme stále ochotní nakupovať produkty od amerických spoločností,“ dodal Guo Ping.

Zaujímavosťou je, že spoločnosti Huawei sa už podarilo čiastočne obmäkčiť vládu USA, ktorá udelila špeciálnu licenciu ďalšiemu kľúčovému dodávateľovi – spoločnosti Intel. I keď detaily dohody zatiaľ známe nie sú, môžeme dedukovať, že počítačový segment spoločnosti Huawei ohrozený nebude.

Za zmienku určite stojí aj fakt, že po ukončení výroby procesorov Kirin a po ukončení dodávok mobilných procesorov sa ceny smartfónov Huawei v domácej Číne zdvihli v niektorých prípadoch až o 500 juanov, čo je v prepočte zhruba 63 eur. Nárast cien majú na svedomí najmä spotrebitelia, ktorí sa rozhodli nakupovať smartfóny Huawei vo veľkom a na poslednú chvíľu z obavy, že mobilná divízia spoločnosti Huawei je v ohrození. Dúfajme, že sa obavy čínskych fanúšikov značky nenaplnia a situácia sa nakoniec vyrieši.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close