Microsoft potvrdzuje záujem o sociálnu sieť TikTok. Dohoda by mohla prísť už čoskoro

Predaj novej sociálnej siete TikTok americkej spoločnosti je údajne na stole. Má to však hneď niekoľko háčikov

tiktok
Zdroj: Pixabay (Kon Karampelas)

Len nedávno sme vás informovali, že sa americký prezident Donald Trump rozhodol pomerne nečakane zakázať sociálnu sieť TikTok na území USA a to až do momentu, kým spoločnosť neodkúpi americká spoločnosť. V tom čase nebolo známe, či má o kúpu čínskej aplikácie niekto záujem, no povrávalo sa, že prípadným záujemcom by mohol byť softvérový gigant Microsoft. Po niekoľkých dňoch nejasností prichádza spoločnosť Microsoft s vyhlásením, v ktorom potvrdzuje záujem o kúpu tejto sociálnej siete. Má to však hneď niekoľko háčikov.

Vyhlásenie spoločnosti Microsoft

I keď spoločnosť Microsoft vo svojom vyhlásení neuviedla príliš veľa detailov, stále ide o pomerne dobré informácie, ktoré by nám mohli pomôcť pri nazeraní sa do celej megatransakcie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť vo vyhlásení uvádza, že je odhodlaná pokračovať v diskusii o kúpe aplikácie TikTok v Spojených štátoch. Microsoft sa zároveň zaväzuje úplne preskúmať bezpečnosť aplikácie, ako aj poskytnúť náležité ekonomické benefity pre Spojené štáty, vrátane štátnej pokladnice Spojených štátov.

Plánom spoločnosti Microsoft je viesť diskusiu s materskou spoločnosťou aplikácie TikTok, so spoločnosťou ByteDance, pričom diskusia by nemala prebiehať dlhšie ako do 15. septembra 2020. Počas tohto procesu má spoločnosť viesť diskusiu nie len medzi oboma stranami, ale aj medzi vládnymi špičkami USA.

Microsoft chce byť zárukou bezpečnosti používateľov

Aktuálne neexistuje žiadna dohoda medzi oboma zúčastnenými stranami, no možná akvizícia už bola oznámená na Výbore pre zahraničné investície. Aktuálny návrh zahŕňa nákup aplikácie TikTok v Spojených štátoch, Kanade, Austrálii a na Novom Zélande, pričom spoločnosť Microsoft by zabezpečovala plnú prevádzku tejto aplikácie a bola by jej väčšinovým vlastníkom. Spoločnosť Microsoft by si na základe tohto návrhu totižto mohla prizvať ďalších investorov, pochopiteľne, jedine z USA.

„Táto nová štruktúra by vychádzala zo skúseností, ktoré používatelia aplikácie TikTok zbožňujú a zároveň by ponúkla ochranu svetovej úrovne, ochranu súkromia a digitálnu bezpečnosť. Prevádzkový model služby by sa vytvoril s cieľom zabezpečiť transparentnosť pre používateľov, ako aj primeraný bezpečnostný dohľad zo strany vlád týchto krajín, “ uvádza vo vyhlásení Microsoft.

Ďalším opatrením pre ochranu používateľov aplikácie TikTok v USA by bolo ukladanie súkromných údajov na „americkej pôde“ a nie v zahraničí. V prípade, že by došlo ku dohode, plánuje Microsoft všetky údaje používateľov z USA premiestniť na americké servery, pričom by dohliadol na úplné odstránenie údajov z pôvodných serverov.

Spoločnosť Microsoft na záver svojho vyhlásenia uvádza, že všetky informácie a diskusia samotná je predbežná a neexistuje žiadna záruka, že nakoniec dôjde ku akvizícii aplikácie TikTok vo vybraných regiónoch. Microsoft zároveň nemá v úmysle informovať verejnosť o stave diskusie do momentu, až kým nebude jasný jej záver a prípadné uzatvorenie dohody.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre