SpravodajstvoTechnológieXiaomi

Redmi hovorí, že sú pripravení na produkciu LCD displejov so skenerom odtlačkov prstov

Redmi tvrdí, že sa im podarilo vyvinúť technológiu, ktorá umožňuje implementáciu skeneru odtlačkov prstov v LCD displejoch.

V súčasnosti väčšine výrobcov smartfónov využíva na autentifikáciu používateľov skener umiestnený v zadnej stene zariadenia, prípadne v bočnej stene alebo formou overovania tváre. Minulý rok priniesol vcelku masívne rozširovanie skenera odtlačkov prstov umiestneného v displeji zariadenia, ide však prevažne o smartfóny, ktoré patria medzi drahšie. Dôvodom „nedostupnosti“ tejto technológie pre široké masy je typ displeja, ktorý túto technológiu podporuje. Dostupná je totiž len v AMOLED displejoch. V prípade LCD panelov je hlavným problémom hrúbka displeja, ktorá nedokáže prepúšťať dostatok svetla. To by sa však mohlo už čoskoro zmeniť.  

Generálny riaditeľ spoločnosti Redmi a viceprezident spoločnosti Xiaomi, Lu Weibing, hlási, že dosiahli veľký úspech vo vývoji možnosti umiestnenia skeneru odtlačkov prstov pod LCD displejom.  Na tému  upozorňuje portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovaného statusu generálnym riaditeľom spoločnosti sa podarilo spoločnosti dosiahnuť vysokú úspešnosť rozoznania odtlačkov prstov prostredníctvom infračerveného žiarenia cez vysoko priepustný filmový materiál. Tým sa výrazne zlepšilo prenikanie svetla cez obrazovku, čo umožnilo umiestniť skener odtlačkov prsta pod displej.

Lu Weibing_skener odtlackov prstov v LCD displeji_status
Zdroj: via Gizmochina.com

„…Inovatívne použitie vysoko priepustného filmového materiálu s infračerveným žiarením výrazne zlepšuje priepustnosť infračerveného svetla, ktoré nemohlo prejsť cez obrazovku.

Infračervený vysielač v dolnej časti obrazovky vyžaruje infračervené svetlo. Po odrazení odtlačkov prstov preniká do obrazovky a svieti na snímač odtlačkov prstov, aby dokončilo overenie odtlačkov prstov, čo rieši problém LCD…“ píše sa v statuse vyššie.

Bohužiaľ Lu Weibing bližšie neopisuje túto technológiu, ktorá by mohla znamenať masívne rozšírenie skenerov odtlačkov prstov umiestnených pod displejom aj v prípade dostupnejších smartfónov.

Hlavná otázka však pri uvedení tejto technológie na trh bude, či bude dostatočne dobrou. Určite si mnohí ešte spomenú na rok 2018, kedy sme mohli vidieť prvé „lastovičky“ s touto technológiou implementovanou v LCD displejoch, tie však bohužiaľ neboli vhodnými na komerčné použitie. Čítačky reagovali vcelku pomaly a ani presnosť nebola dokonalou. Jednou zo spoločností, do ktorej vkladalo veľa ľudí nádeje, bol výrobca displejov BOE. Ten ešte v priebehu minulého roka hlásil, že sa mu podarilo túto technológiu dotiahnuť do použiteľnej podoby, a okrem toho tvrdil, že koncom roka 2019 začne s masívnou výrobou. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Len pre zaujímavosť trh so smartfónmi, ktoré sú vybavené LCD displejmi tvorí viac ako 80%.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close