HuaweiSpravodajstvo

Zakladateľ spoločnosti Huawei hovorí, že prežijú aj bez amerických technológií

Podľa generálneho riaditeľa Huawei, spoločnosť ešte nikdy nebola lepšia pripravená na to, aby prežili aj bez amerických technológií.

Generálny riaditeľ spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, opäť raz rozviruje debatu okolo sankcií zo strany americkej vlády voči Huawei. Počas World Economic Forum (pozn. redakcie: Svetového ekonomického fóra) sa vyjadril na margo pretrvávajúcich sankcií zo strany americkej vlády voči spoločnosti. Podľa neho neboli nikdy lepšie pripravení na to, aby prežili aj pod tlakom americkej vlády. Na tému upozorňuje portál theguardian.com.

„Keďže už desať rokov nemáme vo vzťahu k USA nijaký zmysel pre bezpečnosť, minuli sme stovky miliárd dolárov na vypracovanie plánu zdrojov, a preto sme odolali prvému kolu útokov. Teraz sme si istí, že môžeme prežiť nové.“ hovorí Ren Zhengfei.

Viac odvážne boli vyjadrenia týkajúce sa dopadov doterajších sankcií, v ktorých sa Ren Zhengfei vyjadroval slovami, že boli malé, a že im viac menej neuškodili. Je pravdou, že Huawei rástol v minulom roku a to celkom slušným tempom, otázkou však je, ako by rástli bez obmedzení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Huawei bol minulý rok zaradený na sankčný zoznam Entity list a to nám veľmi neublížilo,“ povedal Ren publiku na WEF. „V podstate sme vydržali všetky výzvy.“

Z pohľadu objemu predaja (pozn. redakcie: ako aj tržieb spoločnosti, ktoré boli rekordné) nemožno slová Ren Zhengfei vyvrátiť. Huawei v minulom roku predal 240 miliónov smartfónov, v medziročnom porovnaní toto číslo predstavuje o 36 miliónov predaných smartfónov viac. Na druhej strane, nedovolí nám nespomenúť, že spoločnosť Huawei mala v minulom roku v pláne   stáť sa najväčším výrobcom smartfónov na svete. Od týchto plánov však po prepuknutí sankcií spoločnosť upustila.

Huawei pracuje už dávno na „pláne B“

Hoci dlhu dobu to vyzeralo tak, že Huawei verí v urovnanie konfliktu a v skorý návrat do zabehnutých koľají, tak v skutočnosti aktívne pracovali na pláne B. Prvým reálnym náznakom, že sa to dá aj bez amerických technológií a služieb je produktová línia smartfónov Mate 30, o ktorej v prvej polovici decembra vyplávalo na povrch, že je  kompletne vyrobená z materiálov, ktorých pôvod nie je z USA. V posledných týždňoch zas môžeme aktívne sledovať ako sa Huawei pomaly, ale isto (nechcene) odvracia od služieb spoločnosti Google. Prvé reálne správy, ktoré hovorili o tomto odklone sa objavili  ešte koncom novembra 2019, kedy spoločnosť oznámila odvrátenie sa od Mobilných služieb Google v prospech Mobilných služieb Huawei. Mesiac na to sme  mohli čítať správy o začatí aktívneho testovania Mobilných služieb Huawei v Číne, a dnes sme sa  mohli dočítať o ich dostupnosti pre globálny trh.

Mobilné služby Huawei sú nástrojmi pre vývojárov, ktoré umožňujú prispôsobiť ich aplikácie pre ekosystém spoločnosti Huawei. Hlavným cieľom spoločnosti je naplnenie ich obchodu App Gallery aplikáciami, prostredníctvom ktorých chcú používateľom poskytnúť plnohodnotný zážitok z používania ich zariadení. Spoločnosť verí, že v konečnom dôsledku  používatelia tak nepocítia neprimeraným spôsobom diskomfort zo vzniknutej situácie. Len pre zaujímavosť, pár dní dozadu spoločnosť Huawei oznámila, že Google Mapy budú v produktoch spoločnosti nahradené alternatívnou službou TomTom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close