NAŽIVO

Iránske Revolučné gardy uviedli, že na americkú leteckú základňu Zafra v Spojených arabských emirátoch zaútočili preto, že podľa nich bol práve odtiaľ riadený útok na dievčenskú školu v Iráne. Informuje AFP.

07:20

Letecký úrad v Katare čiastočne opätovne otvorí svoj vzdušný priestor pre obmedzenú leteckú dopravu.

Cieľom opatrenia je umožniť evakuačné lety, ako aj prevádzku nákladných lietadiel.

07:11

Generálny tajomník OSN António Guterres usúdil, že situácia, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, sa môže kedykoľvek vymknúť spod kontroly. 

Včera 19:58

Francúzska obojživelná vrtuľníková loď Tonnerre sa už nachádza v oblasti Stredozemného mora. Má za úlohu posilniť prítomnosť francúzskych ozbrojených síl.

Do tejto chvíle bola nasadená v rámci misie NATO na severe Európy.

Včera 19:55

Iracký premiér Muhammad Šijá Súdání a prezident autonómneho Kurdistanu v Iraku Nečirvan Barzání zastávajú rovnaký názor. Podľa nich by iracké územie nemalo byť použité ako spúšťač útokov proti susedným štátom.

Včera 19:51

Vyše 300 ľudí bolo v piatok unesených ozbrojenými militantmi. Útok sa odohral v severovýchodnej Nigérii v meste Ngoshe.

Včera 19:47

Vo Francúzsku by sa mali 15. a 22. marca uskutočniť komunálne voľby. Francúzi však upodozrievajú Rusko z pokusu zasahovať do týchto volieb.

Včera 19:42

Ruské spoločnosti v najbližšej dobe presmerujú časť dodávok LNG z Európy do priateľských krajín, bez čakania na ďalšie obmedzenia zo strany EÚ, vyhlásil ruský vicepremiér Novak.

Podľa jeho slov sa do zoznamu krajín dostanú okrem iného Čína, India, Thajsko a Filipíny.

Včera 19:21

Američania v piatok popreli informácie o tom, že lietadlovú loď USS Abraham Lincoln zasiahli iránske drony. Reagovali tak na tvrdenia iránskej štátnej televízie, ktorá tvrdila opak.

 

Včera 18:32

„Nepriateľské lietadlá uskutočnili nálet na štvrť so starovekými zrúcaniami v meste Súr,“ informovala libanonská národná tlačová agentúra.

Včera 18:30

Španielsky premiér Pedro Sánchez v piatok povedal, že vo vzťahoch s USA by mala prevládať „lojálna spolupráca“ nad „konfrontáciou“. 

Včera 18:12

Trump vyhlásil, že Kuba „čoskoro padne“.

„Chcú uzavrieť dohodu, preto tam pošlem Marca (Rubia) a uvidíme, čo z toho bude. Mimochodom, Kuba čoskoro padne, to s tým nesúvisí, ale Kuba tiež padne. Tak veľmi chcú uzavrieť dohodu,“ vyhlásil Trump.

Včera 18:11

Americký minister zahraničných vecí informoval ministrov zahraničných vecí arabských krajín, že vojenská operácia proti Iránu môže trvať ešte niekoľko týždňov, informuje Axios s odvolaním sa na zdroje.

Podľa nich Marco Rubio zdôraznil, že súčasný vojenský záujem USA sa zameriava na iránske raketové odpalovacie zariadenia, ich zásoby a výrobné zariadenia.

Arabským ministrom tiež povedal, že oficiálnym cieľom USA nie je zmena režimu v Iráne, ale dal najavo, že Washington by chcel vidieť pri moci iných ľudí.

Včera 18:09

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó vystúpil na proteste občianskej iniciatívy Hnutie národného odporu, ktoré sa uskutočnilo pred sídlom veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti. Vyjadril sa, že Brusel posiela Ukrajine viac peňazí, než dokáže Ukrajina vygenerovať v čase mieru. 

S prijatím Ukrajiny do EÚ sa obáva, že Maďarsko bude zatiahnuté do vojny.

Včera 18:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj absolvoval návštevy viacerých ukrajinských jednotiek v Doneckej oblasti. Vybraným vojakom udelil štátne vyznamenanie.

Včera 17:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rakúska ministerka o opatreniach na hranici: Samozrejme ide aj o plot. Schengen v praxi skončil

Rakúsko musí podniknúť opatrenia pre prípad, že sa situácia zhorší, uviedla Johanna Miklová-Leitnerová

❚❚
.

Pokým v utorok sa tomuto slovu ešte vyhýbala, v dnešnej raňajšej spravodajskej relácii rakúskeho rozhlasu povedala: “Samozrejme, že ide aj o plot.” Nejde však o to, hranicu “uzavrieť”, zdôraznila podľa agentúry APA. Reálne však môžeme konštatovať, že Schengen skončil. Európa pozvaním migrantov, respektíve tým, že ich nechala porušovať svoje predpisy a nechala ich nelegálne prekračovať hranice, zapríčinila počiatok svojho konca. Jeden z hlavných pilierov EÚ – voľný pohyb tovarov a osôb v praxi práve končí.

Rakúsko musí podniknúť opatrenia pre prípad, že sa situácia zhorší, uviedla ministerka. V posledných dňoch podľa nej došlo k tomu, že niektoré skupiny utečencov boli čoraz netrpezlivejšie a správali sa aj agresívne.

.

Na otázku, či je cieľom plánovaných opatrení prílev utečencov obmedziť, Miklová-Leitnerová odpovedala, že zámerom je umožniť ich “usporiadaný a kontrolovaný” vstup do krajiny. Väčšina utečencov bude chcieť cestovať ďalej do Nemecka.

Na adresu Bavorska, ktorého predstavitelia Rakúsko v utorok značne kritizovali, rakúska ministerka znova poznamenala, že oznámenie Nemecka o tom, že Sýrčanov nebude posielať späť, zapríčinilo bezpríkladný prílev utečencov. “Signály majú účinok a tento účinok pociťujeme,” dodala Miklová-Leitnerová.

 

Sijjártó k zábranám: Rakúsko nás kritizovalo a teraz samo bude stavať plot 

Viedeň predtým ostro kritizovala Maďarsko kvôli stavaniu hraničných zábran a teraz sama stavia plot na rakúsko-slovinských hraniciach, reagoval dnes šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó na vyhlásenie rakúskej ministerky vnútra Johanny Miklovej-Leitnerovej. Tá v súvislosti s avizovanými stavebnými opatreniami na hranici so Slovinskom spomenula už konkrétne aj plot.

.

Rakúska strana podľa Szijjártóa priznala, že maďarský model je úspešný, a teraz ide stavať plot, o ktorom však tvrdí, že je iný než ten, čo je v Maďarsku. “V Európe – zdá sa – je možné stavať dva druhy plotov a je možné uplatniť dvojaký meter. S tým treba skoncovať,” píše sa vo vyhlásení maďarského ministra zahraničných vecí, ktoré komunikačný odbor ministerstva poskytol agentúre TASR.

Szijjártó zdôraznil, že Maďarsko je jedinou krajinou, ktorá spĺňa európske predpisy, a dodal, že prišiel čas, aby ich plnili aj ostatné krajiny.

“Maďarsko s podporou krajín Vyšehradskej štvorky dokáže ochrániť svoje hranice – a 28 členských krajín Európskej únie sa musí takisto zomknúť na ochranu hraníc v Grécku,” vyhlásil šéf maďarskej diplomacie.

 

Vláda Rakúska sa zjednotila v myšlienke väčšej kontroly svojich hraníc, bariéry na hraniciach je pripravené postaviť aj Slovinsko

.

Vláda sa dohodla na “technickom zaistení prihraničnej oblasti”, aby bolo možné kontrolovať príliv utečencov. Po zasadnutí Rady ministrov vyhlásil spolkový kancelár Werner Faymann (Sociálno-demokratická strana Rakúska – SPÖ) a vicekancelár Reinhold Mitterlehner (Rakúska ľudová strana – ÖVP). “Nestaviame žiaden plot, ako ho postavilo Maďarsko,” vraví Faymann. S vicekancelárom sa zhoduje, že sa musia prísnejšie kontrolovať predovšetkým vonkajšie hranice EÚ.

Podpredsedkyňa Európskeho parlamentu a vedúca delegácie “zelených” Ulrike Lunacek sa vyslovila proti stavaniu plotov a múrov na hraniciach, sú podľa nej “výrazom zlyhania”. Varovala naviac pred “orbanizáciou ÖVP” – prikláňaním sa ku maďarskému premiérovi Orbánovi. Generálny tajomník Amnesty Österreich Heinz Patzelt hovorí o plotoch ako o “symboloch nedostatku solidarity”.

O zámere Rakúska postaviť plot nebola Európska komisia vôbec informovaná. Predseda Európskej komisie chce o celej záležitosti rozprávať s rakúskym spolkovým kancelárom Faymannom.

Najnovšie aj Slovinsko je pripravené vyhotoviť “technické bariéry” na svojej hranici s Chorvátskom, pokiaľ to uzná za nutné, o čom informoval po zasadnutí Rady pre národnú bezpečnosť slovinský premiér Miro Cerar.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Blahoslavená Sandra Sabattini

Priateľka chudobných

07. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Slovensko pricestovalo ďalších 121 občanov z Blízkeho východu

Slovenská republika v piatok zrealizovala tri evakuačné lety z Blízkeho východu. Z ománskeho Maskatu a jordánskeho Ammánu pricestovalo do Bratislavy…

07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Policajtov Jána Čurillu a Pavla Ďurku prepustil súd na slobodu

Policajtov Jána Č. a Pavla Ď., ktorých Úrad inšpekčnej služby zadržal v rámci akcie Kajúcnik, nevzal Mestský súd Bratislava I…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je pre nich iba „tá krajina”, ale formovať by ju chceli

Niektorých rozrušilo, že vláda avizuje možnosť zmeny voľby zo zahraničia z korešpondenčnej na hlasovanie na ambasádach. Antikampaň je v plnom…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.

Policajtov Jána Čurillu a Pavla Ďurku prepustil súd na slobodu

Policajtov Jána Č. a Pavla Ď., ktorých Úrad inšpekčnej služby zadržal v rámci akcie Kajúcnik, nevzal Mestský súd Bratislava I…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je pre nich iba „tá krajina”, ale formovať by ju chceli

Niektorých rozrušilo, že vláda avizuje možnosť zmeny voľby zo zahraničia z korešpondenčnej na hlasovanie na ambasádach. Antikampaň je v plnom…

07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tretina, ktorou opozícia poškodila Slovensko. Politická skratka obehla Európu

Opozícia zmenila metriku, agentúry to rozniesli a lovci hoaxov to „prehliadli“. Finančná správa dnes vracia čísla na zem

07. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump má Starmera opäť v zuboch

Po nedávnych komentároch, že britský premiér Keir Starmer zo seba nemá robiť Winstona Churchilla, si americký prezident Donald Trump opäť…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Peňaženky plné mať nebudeme. Koľko ešte občan vydrží?

Minister Erik Tomáš ohlásil rast minimálnej mzdy k hranici tisíc eur. Lenže v spojení s aktuálnym odvodovým zaťažením, infláciou a…

07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Už to tak skoro vypadá…

Ceny ropy dostoupaly na devadesát dolarů za barel, Hormuzský průliv je stále uzavřen a i když Trump ujišťuje svět, že…

07. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Aktualizované 07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína stavia prvý dron s prelomovou technológiou – z bambusu

Výskumníkom z Číny sa podarilo zostrojiť dron s krídlami z bambusu. Prototyp má byť ľahší a výrazne lacnejší ako modely z…

07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukradnutá miliarda dolárov: Maďarsko vyhlásilo Ukrajine vojnu a odhalilo korupčné praktiky Zelenského

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha obvinil v piatok Maďarsko, že v Budapešti zadržalo skupinu zamestnancov ukrajinskej banky, ktorí údajne…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

"Najsmutnejší deň!" Ovečkin sa nevie zmieriť s tým, že Washington sa zbavil dlhoročnej opory

Deň pred uzávierkou prestupov v kanadsko-americkej NHL Washington Capitals oznámil výmenu dlhoročného elitného obrancu Johna Carlsona do Anaheimu Ducks. Táto…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Syn nebohého gen. Milana Lučanského zaslal na Európsky súd pre ľudské práva reakciu na intervenciu Verejného ochrancu práv

V súvislosti s intervenciou Verejného ochrancu práv k podmienkam kolúznej väzby a k okolnostiam úmrtia generála Milana Lučanského predložil jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými

Irán, 7. marca 2026 - Aj v Iraku už protiamerické milície útočia a ničia americkú prítomnosť lacnými malými dronmi. Americká…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Miliónár, ktorý našiel cestu von z matrixu

Cesta von z matrixu je otvorená pre každého, ale nie každý je pripravený po nej vykročiť. Knihu nájdete tu

06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump má vážny problém

Vplyvný miliardár zo Spojených arabských emirátov Khalaf Ahmad Al Habtoor, ktorý vedie Dubajskú národnú poisťovňu, obvinil Trumpa z vtiahnutia Blízkeho…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je neslušné používať ChatGPT na písanie e-mailov? Etiketa umelej inteligencie v praxi

ChatGPT dnes mnohí používajú na písanie e-mailov, správ či pracovnej komunikácie. Niektorí to považujú za praktickú pomoc, iní za neosobné…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Hlavný problém USA vo vojne s Iránom

Od začiatku týždňa USA aktívne presviedčajú krajiny Blízkeho východu, aby sa pripojili k útoku na Irán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Paralympijské hry sú oficiálne otovrené. Sedem krajín bojkotovalo ceremoniál kvôli politike

Športovci zastupujúci 28 krajín potvrdili svoju zúčasť sa na nástupe športovcov počas oficiálneho otváracieho ceremoniálu Zimných paralympijských hier 2026 v…

07. 03. 2026 | 0 komentárov

Kyjev má tri dni na to, aby spustil ropovod Družba

V prípade, že Kyjev neobnoví dodávky ropy do troch pracovných dní, Maďarsko vytvorilo päťčlennú delegáciu, ktorá preskúma stav ropovodu Družba,…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát

Moldavsko, 6. marca 2026 - Minulú jeseň sa v Moldavsku konali škandalózne parlamentné voľby. Sorosova chránenkyňa Maia Sanduová s plnou…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Európska komisia prelomila mlčanie a vyjadrila sa k Zelenského brutálnym vyhrážkam Orbánovi

Európska komisia označila Zelenského vyhrážky voči Orbánovi za „neprijateľné“

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Olivy a ich najväčší producent na svete

Olivy patria medzi najdôležitejšie plodiny stredomorského regiónu a zohrávajú významnú úlohu v potravinárstve aj ekonomike. Pestujú sa najmä v krajinách…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Minister Susko považuje mainstream za fabriku na polopravdy

Podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska sa stalo „módnym trendom“, že mainstreamové médiá sa hrajú na jediných arbitrov pravdy. Týmito slovami reaguje…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Slovnaft prešiel na obmedzený režim

Rafinéria Slovnaft už 39 dní nedostáva ropu cez ropovod Družba a prešla na obmedzený režim výroby. V najbližších dňoch začne…

06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Púchovský sa vzdáva. Čo sa mohlo odohrať v zákulisí?

Známe meno v oblasti samozvaných bojovníkov proti takzvaným „hoaxom” končí v čele vlastného vlajkového projektu

06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzýva Maďarsko, aby aktivovalo článok 5 NATO kvôli hrozbám Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Europarlamentní Patrioti označili výroky Zelenského voči Orbánovi za „neprijateľné“. Premiéra sa zastala dokonca aj opozícia

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu odsúdila výroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sú podľa nej evidentnými vyhrážkami voči premiérovi Viktorovi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Iránske Revolučné gardy uviedli, že na americkú leteckú základňu Zafra v Spojených arabských emirátoch zaútočili preto, že podľa nich bol práve odtiaľ riadený útok na dievčenskú školu v Iráne. Informuje AFP.

07:20

Letecký úrad v Katare čiastočne opätovne otvorí svoj vzdušný priestor pre obmedzenú leteckú dopravu.

Cieľom opatrenia je umožniť evakuačné lety, ako aj prevádzku nákladných lietadiel.

07:11

.

Kto bude ďalší, ktorému sa bude prezident Zelenský takto vyhrážať?

Sociálne siete vyhrážkami Zelenského na Orbánovu adresu ožili. Niektorí slovenskí politici zaujali tvrdý postoj. Zhrnuli sme stanoviská niektorých z nich…

06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vnímam veľmi negatívne, že vláda a jej splnomocnenec dodnes nedali ľuďom odpoveď na otázky, kto pri riadení pandémie zlyhal

Šieste výročie prvého prípadu ochorenia COVID-19 na Slovensku má byť pripomienkou, že zdravie je pre ľudí najvyššou prioritou a pri…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovná prestrelka Trumpa s Carlsonom: Kritika Iránu vyvolala ostrú reakciu

Novinár Tucker Carlson, ktorý predtým podporoval Trumpa, kritizoval útok USA na Irán a nazval ho „absolútne odpornou zlomyseľnou vojnou“. Trump…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prešiel takmer deň od zverejnenia videa, v ktorom sa Zelenský vyhrážal Orbánovi. A médiá? Tie zaryto mlčia

Šéf Úradu vlády Juraj Gedra zverejnil kritické stanovisko ku včerajšiemu vyjadreniu prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského na adresu Viktora Orbána, maďarského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fico po výrokoch ukrajinského prezidenta vyjadril solidaritu Orbánovi

Premiér SR Robert Fico vyjadril vo štvrtok plnú solidaritu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi v súvislosti s predchádzajúcimi vyjadreniami ukrajinského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov