ministri, premiér

NAŽIVO

Súd v Holandsku odsúdil muža z Eritrey na dvadsať rokov vo väzení za založenie skupiny obchodujúcej s bielym mäsom, ktorá mučila a vydierala migrantov snažiacich sa dostať do Európy.

Včera 20:19

Trump potvrdil, že ministerka pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemová zostane na svojej pozícii napriek situácii v meste Minneapolis, kde v uplynulých dňoch federálni agenti zastrelili dvoch amerických občanov.

Včera 20:15

Talianska televízia RAI žiada, aby sa na Eurovízii v roku 2026 zúčastnil „nesúťažným spôsobom“ aj nejaký palestínsky umelec s cieľom „vyvážiť verejnú diskusiu“.

Včera 19:53

Letisko vo Vilniuse opäť pozastavilo lety pre podozrenia z narušenia litovského vzdušného priestoru balónmi z Bieloruska.

Včera 19:52

Mierové dohody budú dve, vyhlásil minister zahraničných vecí Sybiha.

Podľa jeho slov Ukrajina podpíše s USA 20-bodový mierový plán a USA podpíšu samostatne dokument s Ruskom.

EÚ dohodu nepodpíše, dodal Sibiga.

Včera 19:25

USA na Blízkom východe usporiadajú rozsiahle viacdňové cvičenie vzdušných síl. Cvičenie „preukáže schopnosť nasadiť, rozptýliť a udržať bojovú vzdušnú silu v celom“ Blízkom východe, uviedlo vo vyhlásení letectvo amerického Centrálneho velenia.

Včera 19:23

Izraelský veľvyslanec v Nemecku Ron Prosor vyzval na prísnejšie opatrenia proti antisemitizmu v krajine. Súčasné zákony podľa neho nie sú dostatočné.

Včera 19:11

Donald Trump vyhlásil, že „na Ukrajine sa situácia vyvíja veľmi dobre“.

Toto vyhlásenie urobil v odpovedi na otázku týkajúcu sa situácie pri rokovaniach v Abú Zabí.

Včera 18:54

Bývalý primátor hlavného mesta Tegucigalpa Nasry Asfura zložil prísahu a stal sa prezidentom Hondurasu.

Včera 18:47

Biden kritizoval Trumpovu vládu pre postup federálnych imigračných agentov v meste Minneapolis, kde za niekoľko dní zastrelili dvoch amerických občanov. „To, čo sa tento mesiac odohralo v Minneapolise je zradou našich základných amerických hodnôt. Nie sme národ, ktorý strieľa svojich občanov na ulici. Nie sme národ, ktorý dovoľuje, aby boli naši občania vystavený brutálnemu násiliu za uplatňovanie svojich ústavných práv,“ napísal Biden.

Včera 18:46

Cena ropy značky Brent prekročila 67 dolárov, informujú obchodné portály.

Naposledy sa Brent nachádzal na tejto úrovni 29. septembra minulého roka.

Včera 18:45

Spotová cena zlata dosiahla okolo 13.00 h SEČ 5073,52 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to znamená rast o 1,2 %. Deň predtým zaznamenala nové historické maximum, keď počas obchodovania prekonala 5100 USD/unca.

Včera 18:29

Približne 500 ošípaných uhynulo pri požiari chovnej farmy v nemeckom meste Riedstadt. Podľa polície sa v maštali v meste Riedstadt južne od Frankfurtu nad Mohanom v čase požiaru nachádzalo celkovo približne 900 zvierat.

Včera 18:21

Americký senátor Lindsey Graham vyhlásil, že s „veľkým znepokojením“ sleduje zhoršovanie situácie v Sýrii, kde sú podľa neho Kurdi ohrození novou sýrskou vládou orientovanou na Turecko.

Vo svojom vyhlásení na X Graham zdôraznil, že odmietnutie podpory Kurdov zo strany Washingtonu by podkopalo medzinárodnú reputáciu USA aj ich národné záujmy v oblasti bezpečnosti.

„Bolo by to katastrofou pre reputáciu Ameriky a jej národnú bezpečnosť – vzdať sa Kurdov, ktorí boli hlavným spojencom v zničení kalifátu Islamského štátu. Preto tento týždeň predložím návrh zákona, ktorý stanovuje paralyzujúce sankcie proti akejkoľvek vláde alebo skupine zapojenej do bojových operácií proti Kurdom,“ napísal.

Včera 18:02

Tajani uviedol, že agenti ICE nebudú počas zimných olympijských hier hliadkovať v uliciach Talianska, ale budú pomáhať pri ochrane americkej delegácie.

Včera 17:52

Parlament Nórska schválil plán na obstaranie delostreleckých systémov v hodnote približne dvoch miliárd dolárov.

Včera 17:50

Kremeľ oznámil, že Ahmad Šara sa v stredu stretne s Putinom. „Plánuje sa diskusia o stave bilaterálnych vzťahov a možnostiach ich rozvoja v rôznych oblastiach, ako aj o súčasnej situácii na Blízkom východe,“ uviedol Kremeľ.

Včera 17:49

Azerbajdžanská štátna bezpečnostná služba uviedla, že traja muži napojení na Islamský štát boli zadržaní pre údajné plánovanie útoku na zahraničné veľvyslanectvo v Baku.

Včera 17:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Premiér a ministri informovali o výsledkoch sobotného testovania: Otestovali 2,5 milióna ľudí, z toho bolo jedno percento infekčných. Druhé kolo pretestovania určite bude, vyhlásil Matovič. Výnimku by mohlo dostať pár okresov

 Na Slovensku otestovali v sobotu (31. 10.), prvý deň celoplošného testovania na ochorenie COVID-19, 2.581.113 ľudí. Infekčných z nich bolo 25.850, teda jedno percento. V nedeľu to oznámil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Premiér SR Igor Matovič (OĽANO)tento výsledok považuje za dôkaz, že SR ako štát a ako spoločenstvo zodpovedných ľudí funguje

ministri, premiér
Na snímke sprava v pozadí: minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak, minister obrany SR Jaroslav Naď, minister vnútra SR Roman Mikulec, minister zdravotníctva SR Marek Krajčí a predseda vlády SR Igor Matovič (v popredí)
❚❚
.

Minister obrany spresnil, že sobotné čísla sú z odberných miest pod gesciou Ozbrojených síl SR. Sobotné testovanie hodnotí ako výborné, aj napriek malým problémom, ktoré označil za zanedbateľné. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) skonštatoval, že polícia doteraz v rámci celoplošného testovania nezaznamenala okrem pár drobných incidentov výraznejšie problémy. “Ľudia sa správali veľmi úctivo. Bez nejakých problémov sa šli testovať,” skonštatoval s tým, že verí, že pokojný priebeh testovania bude aj v nedeľu.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) vyhlásil, že projekt celoplošného testovania sa jednoznačne podaril. Verí, že sa krivku nakazených na ochorenie COVID-19 v SR podarí výrazne sploštiť. Má nádej, že Slovensko zakročilo v posledný čas, keď sa to dalo ešte urobiť. “Toto je niečo, s čím sa Slovensko zapíše do histórie. Ľudia sa dokázali vzoprieť pandémii,” skonštatoval šéf rezortu zdravotníctva.

Premiér i jednotliví ministri zároveň vyzvali tých, ktorí sa ešte neboli testovať, aby tak ešte v nedeľu urobili. Odberné miesta sú momentálne podľa ich slov vyťažené menej ako v sobotu a netvoria sa ani dlhé rady.

.

 

Premiér: Druhé kolo pretestovania určite bude

Druhé kolo celoplošného pretestovania určite bude. Vyhlásil to premiér Igor Matovič (OĽANO) a pripustil, že v pár okresoch by testovanie byť nemuselo. Hovoriť o tom mieni s odborníkmi. Pri druhom kole argumentuje dobrými výsledkami z testovania na Orave a v Bardejove.

premiér, ministri, testovanie
Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič informuje médiá počas zhodnotenia prvého dňa celoplošného testovania na odberovom mieste na Dostihovej dráhe v Petržalke

“Zatiaľ je vidieť, ako efektívne bolo nasadenie antigénových testov na Orave a v Bardejove. Ak sa tu podarí o viac ako polovicu znížiť počet infikovaných ľudí, je adekvátne mať rovnakú nádej na celom Slovensku,” skonštatoval predseda vlády s tým, že ideálne by v rámci Slovenska boli dve kolá. Pripustil však, že možno v jednom či troch okresoch v SR druhé kolo už nebude. “Potrebujeme poctivú diskusiu s epidemiológmi a infektológmi, ktorá sa už v nedeľu začne,” deklaruje Matovič.

Premiér zároveň avizoval, že ochranné rúška a iné protipandemické opatrenia ostanú platné aj po celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19. Naďalej by nemali byť povolené ani hromadné akcie. “Ochranné opatrenia musia byť nasadené, aby sa to nevymklo spod kontroly,” vysvetlil. Zdôraznil potrebu dostatočných kapacít na trasovanie. O ďalšom možnom celoplošnom testovaní hovorí ako o jednom z nástrojov, ak by sa situácia s pandémiou opäť zhoršovala. Matovič zároveň upozornil, že ak by sa celoplošné testovanie realizovalo RT-PCR testom, celkové percento pozitívnych by nebolo ako pri antigénových testoch na úrovni jedného, ale troch percent. “Každý 30. z nás je pozitívny,” podotkol s tým, že celoplošné testovanie RT-PCR testami by nedokázala zorganizovať žiadna krajina.

Matovič vyzval ľudí, ktorí boli v rámci víkendového celoplošného testovania pozitívne testovaní, aby aj s rodinou dôsledne dodržali desaťdňovú karanténu. Tiež, aby dali vedieť všetkým, s ktorými boli v kontakte. Ľudí s negatívnymi výsledkami testu požiadal, aby naďalej dodržiavali opatrenia.

.

Premiér sa tiež ospravedlnil ľuďom, ktorí nešli na celoplošné testovanie z vlastnej vôle, ale napríklad z hľadiska zamestnania tam boli donútení ísť. Zdôvodnil to však zodpovednosťou voči starým ľudom, chorým či voči zdravotníkom. “Nechceli sme dopustiť, aby nemocnice kľakli na kolená a museli sme zavádzať vojnovú medicínu,” vyhlásil.

 

Aj minister obrany pripustil možnosť, že v regiónoch s nízkym zamorením obyvateľstva sa nebude opakovať celoplošné testovanie

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) pripustil možnosť, že v regiónoch s nízkym zamorením obyvateľstva sa nebude opakovať celoplošné testovanie. V pondelok 2. novembra by o tom mal rozhodovať Ústredný krízový štáb.

Jaroslav Naď
Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď

„Povieme si presne čísla podľa miest, podľa regiónov, a uvidíme, akou cestou sa pôjde. Ale aj podľa môjho názoru miesta, kde je už dnes vidno, že to zamorenie je nízke, nemá význam realizovať celoplošné pretestovanie,“ uviedol Naď v relácii RTVS O 5 minút 12.

Ako Naď dodal, stále platí, že najprv o tom majú hovoriť hygienici a epidemiológovia. „Ale zároveň budem hovoriť tak, aby sme zbytočne nemíňali ochranné pomôcky a veci na pretestovanie v tých regiónoch, kde to nie je potrebné,“ uzavrel Naď.

.

 

Naď: Kto odcudzil certifikáty a obchoduje s nimi, bude mať exemplárny trest

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) v nedeľu vyhlásil, že každému, kto ukradol certifikáty používané pri celoplošnom testovaní a obchoduje s nimi, hrozia exemplárne tresty. Tvrdí, že už došlo v malých množstvách k odcudzeniu certifikátov a už evidujú ponuky na ich odpredaj. Naď to označil za hazardovanie so zdravím ľudí.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.

Zmena na poslednú chvíľu. Gašpar predložil v pléne pozmeňujúci návrh k horúcej téme

Podpredseda Národnej rady SR Tibor Gašpar (SMER-SSD)  predložil v pléne parlamentu pozmeňujúci návrh k úprave rokovacieho poriadku. Stoja za ním…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina prehovorila o plánoch Európanov poslať vojská do krajiny

Ukrajinský minister zahraničných vecí Sybiha potvrdil, že Európania sú pripravení vyslať vojská na Ukrajinu len v prípade, ak budú mať…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruské lode

V ukrajinských a ruských verejných médiách koluje informácia, že „14 európskych krajín oznámilo uzavretie Baltského mora pre ruskú tieňovú flotilu“

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj je pripravený osobne sa stretnúť s Putinom

Ukrajinský prezident je pripravený stretnúť sa s Vladimirom Putinom, aby prerokovali otázky týkajúce sa území a Záporožskej jadrovej elektrárne, vyhlásil…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Euro rastie na hodnote. Čo je za tým?

Dôvodom, prečo kurz eura prudko rastie na svetovom trhu, je jednoduchý fakt: s Trumpovou politikou dolár klesá

27. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Aktuálny prieskum: Matovič sa doťahuje na Hlas. Opozícia by mala krehkú väčšinu

Voľby do Národnej rady SR by v januári vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 23,2 percenta hlasov. Druhá by…

27. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Občania hovoria jasné nie “zelenej” chudobe

Občania hovoria jasné nie “zelenej” chudobe 

27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko podá žalobu proti zákazu dovozu ruského plynu do EÚ, povedal premiér

Slovensko podá žalobu proti rozhodnutiu členských krajín Európskej únie o postupnom ukončení dovozu ruského plynu do začiatku novembra 2027. Uviedol…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zľava na všetko! Doživotná licencia MS Office 2021 Pro len za 31,55 €! Väčší výber balíkov Office a WinOS so zľavou 90 % z pôvodnej ceny!!

Nech Vás túto zimu zahreje horúci výpredaj Godeal24! Zľavy až do výšky 62 % platia len do konca tohto týždňa!…

27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi vybavili drony satelitnými systémami Starlink

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vydieranie. Medzi českým ministrom a prezidentom to eskaluje. Zverejnili obsah SMS-iek

Český prezident Petr Pavel v pondelok oznámil, že predseda hnutia Motoristé sobě a minister zahraničných vecí Petr Macinka sa ho…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší konflikt. Maďarsko predvolalo ukrajinského veľvyslanca

Maďarský premiér Viktor Orbán v pondelok 26. januára oznámil, že poveril ministra zahraničných vecí Maďarska Pétera Szijjártóa, aby predvolal ukrajinského…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Po plyne aj jadrové palivo? EÚ nám dáva ďalšiu ranu

Európska komisia pripravuje návrh na zákaz nákupu jadrového paliva z Ruska pre krajiny EÚ, informovala hovorkyňa EK Anna-Kaisa Itkonenová. Najviac…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump ustúpil

Americký prezident upravil svoje verejné stanovisko k zabitiu Američana v Minneapolise príslušníkom imigračnej polície ICE, odvoláva zo štátu šéfa pohraničnej…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spozornite – výrok Zelenského stojí za to!

Spozornite – výrok Zelenského stojí za to! Podľa neho totiž Ukrajina bude pripravená na vstup do EÚ do konca roku…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Musk a Durov sa pustili do Mety

Pavel Durov a Elon Musk kritizovali WhatsApp po správach, že táto aplikácia nechráni súkromie používateľov

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Do poslaneckého klubu KDH vstupuje Rastislav Krátky

Do poslaneckého klubu KDH vstupuje Rastislav Krátky. Na utorkovej tlačovej konferencii v Národnej rade SR to oznámil predseda hnutia Milan…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Anarchista nad kresťanom? U nás je možné všetko

Slovenská kultúrno-kreatívna scéna chystá pre verejnosť neobvyklý druh spoločenského „obohatenia” – že sa ním môžu dotknúť veriacich, alebo že propagujú…

27. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Jay Vine ovládol Tour Down Under, na zaplatil za to kurióznym zranením. Spôsobil mu ho klokan

Tridsaťročný austrálsky cyklista Jay Vine z tímu UAE Emirates sa stal víťazom pretekov Tour Down Under, no za tento úspech…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Kniha tajomstiev

Rím 1659. Od skončenia morovej epidémie uplynuli už dlhé mesiace, no v meste naďalej zomiera nezvyčajne veľa mužov. A čo…

27. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečková podvádzala, potvrdil audit. Ale nielen to je na celej kauze zaujímavé

Audit MF potvrdil, že pani Šimečková cez svoje OZ viaceré aktivity fakturovala dvojmo. Audítori našli závažné nedostatky za 134 tisíc eur.…

27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sabalenková nechápe, prečo v Melbourne nemôže nosiť fitness náramok

Bieloruska tenistka Aryna Sabalenková nechápe, prečo nemôže na Australian Open v Melbourne nosiť fitness náramok. Ide o populárny prístroj bez…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Ambície prezidenta Zelenského

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyzýva, aby jeho krajina bola v budúcom roku prijatá do Európskej únie

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mark Rutte sa vzoprel poslancom Európskeho parlamentu a pochválil Donalda Trumpa

Generálny tajomník NATO Mark Rutte pripísal americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi zásluhu za to, že tlačí európskych spojencov, aby vynakladali viac…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Americký hokejista z KHL získal ruské občianstvo. Prehovoril o kultúrnom šoku i sankciách

\"To, čo mám rád na Rusku, je patriotizmus celej krajiny,\" tvrdí americký hokejista Brennan Menell z tímu SKA Petrohrad v…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Samotní Američania pripúšťajú, že ich námorníctvo ide do rizika voči iránskym lietadlám

USA, 27. januára 2026 - Vojenská armáda USA v blízkosti Iránu už prekračuje rozsahom tú, ktorú americká armáda vytvorila pri…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Gerasimov navštívil ruské jednotky na východe Ukrajiny, Moskva hlási ďalší postup

Náčelník generálneho štábu ruskej armády Valerij Gerasimov navštívil jednotky bojujúce na východe Ukrajiny, oznámilo v utorok ruské ministerstvo obrany

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

"Nemôžete reagovať na každé kýchnutie": Ruský diplomat vysvetlil detaily dialógu medzi Ruskom a USA

Rusko, 27. januára 2026 - Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Rjabkov odpovedal na otázky novinára agentúry TASS Andreja…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Tvrdá rana pre Zelenského

Biely dom dal Kyjevu najavo, že bezpečnostné záruky USA pre Ukrajinu závisia od súhlasu s odstúpením ukrajinských ozbrojených síl z…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Súd v Holandsku odsúdil muža z Eritrey na dvadsať rokov vo väzení za založenie skupiny obchodujúcej s bielym mäsom, ktorá mučila a vydierala migrantov snažiacich sa dostať do Európy.

Včera 20:19

Trump potvrdil, že ministerka pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemová zostane na svojej pozícii napriek situácii v meste Minneapolis, kde v uplynulých dňoch federálni agenti zastrelili dvoch amerických občanov.

Včera 20:15

Talianska televízia RAI žiada, aby sa na Eurovízii v roku 2026 zúčastnil „nesúťažným spôsobom“ aj nejaký palestínsky umelec s cieľom „vyvážiť verejnú diskusiu“.

Včera 19:53

Letisko vo Vilniuse opäť pozastavilo lety pre podozrenia z narušenia litovského vzdušného priestoru balónmi z Bieloruska.

Včera 19:52

.

Bizarné fotografie. Keď sa realita zmení na absurdné divadlo

Bizarné fotografie nám denne pripomínajú, že zdravý rozum je pre niektorých ľudí len voliteľný doplnok. Namiesto logiky často víťazí odvaha…

27. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko by podľa premiéra malo odmietnuť pozvanie do Rady mieru

Slovensko by podľa premiéra Roberta Fica malo odmietnuť pozvanie do Rady mieru. „Nie sme zástancami toho, aby vznikali nejaké paralelné…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Situácia okolo Iránu sa “mení”

Situácia okolo Iránu sa „mení“ kvôli „veľkej armáde“, ktorú USA vyslali do regiónu, povedal Trump v rozhovore pre Axios

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia schválila ďalších osem investičných plánov v oblasti bezpečnosti

Program SAFE je jednou z najväčších častí balíka opatrení Európskej únie , pod názvom Readiness 2030 (Pripravenosť 2030), ktorého cieľom…

27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Poslanci odštartovali prvú schôdzu v tomto roku

Poslanci Národnej rady SR sa v utorok popoludní vrátili do lavíc, aby sa zišli na prvej schôdzi v tomto roku.…

27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 01. 2026 | Aktualizované 27. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov