slnečno

NAŽIVO

Ceny ropy v piatok klesli po tom, čo európske krajiny a Japonsko ponúkli spoluprácu na zabezpečení bezpečnej plavby cez Hormuzský prieliv a USA naznačili kroky na zvýšenie dodávok. Informovali agentúry Reuters a Bloomberg.

Brent sa obchodoval za 106,83 USD, čo je pokles o 1,58 %, WTI zlacnela o viac než 2 %. Napriek piatkovému poklesu Brent smeruje k takmer 4‑percentnému celotýždňovému rastu.

 

09:45

Ceny benzínu v USA v marci vyskočili o viac než 30 % a blížia sa k hranici 4 doláre za galón. Upozornila na to agentúra Reuters.

Od začiatku americko‑izraelských útokov na Irán zdraželi v priemere o 90 centov. Analytici očakávajú ďalší rast, čo predstavuje politický problém pre prezidenta Donalda Trumpa pred novembrovými voľbami.

 

09:44

IEA navrhla sériu opatrení, ktoré majú zmierniť dopad rastúcich cien ropy – odporúča napríklad prácu z domu, zníženie rýchlosti na diaľniciach či obmedzenie leteckej dopravy. Informovala o tom agentúra Reuters.

Ceny energií rastú pre vojnu na Blízkom východe, na ktorú agentúra reagovala aj rekordným uvoľnením strategických zásob ropy.

09:38

Čínska centrálna banka ponechala kľúčové úrokové sadzby už desiaty mesiac bez zmeny – jednoročnú na 3 % a päťročnú na 3,5 %. Upozornil na to portál tradingeconomics.

Banka tak uprednostňuje tak stabilitu pred ďalším uvoľňovaním politiky. Rozhodnutie ovplyvnili rast cien ropy, napätie na Blízkom východe a snaha udržať ekonomický rast na úrovni 4,5 až 5 %.

09:31

Skupina 15 žien vyzvala Francúzsko, aby preverilo možné prepojenia bývalého šéfa agentúry Elite Geralda Marieho na Jeffreyho Epsteina.

Tvrdia, že majú dôkazy o jeho väzbách na Epsteina aj na zosnulého agenta Jeana-Luca Brunela. Ženy opisujú, že ako mladistvé čelili fyzickému a psychickému násiliu. Marie obvinenia odmieta, no nebráni sa prevereniu.

08:21

Spojené arabské emiráty oznámili, že zadržali členov „teroristickej siete“ napojenej na Hizballáh a Irán. Podľa úradov bola skupina zapojená do prania peňazí, financovania terorizmu a ohrozovania národnej bezpečnosti.

Hizballáh ani Irán sa k prípadu bezprostredne nevyjadrili.  Informovala o tom agentúra Reuters.

 

08:19

Chucka Norrisa hospitalizovali na Havaji po bližšie nešpecifikovanej zdravotnej udalosti. Podľa portálu TMZ je herec v dobrej nálade, no jeho zástupca sa k situácii zatiaľ nevyjadril. Správu priniesla agentúra AFP.

Chuck Norris
Na snímke americký herec Chuck Norris / Foto: SITA/AP-Marton Monus/MTI via AP
08:17

Lídri EÚ sa na samite ostro sporili o budúcnosť systému obchodovania s emisnými povolenkami. Niektoré štáty ho vinia zo zvyšovania cien energií, iné ho považujú za kľúčový nástroj zelenej transformácie. Ursula von der Leyenová systém obhajovala, no pripustila potrebu jeho modernizácie. Upozornil na to portál Politico.

08:05

Lídri EÚ na bruselskom samite podporili program „Jedna Európa, jeden trh“, ktorý má posilniť konkurencieschopnosť, strategickú autonómiu a hospodársku bezpečnosť Únie. Jeho realizácia sa plánuje v roku 2026, najneskôr do konca 2027.

08:00

Juhozápad USA zasiahla nezvyčajne skorá vlna horúčav. V Arizone namerali 43,3 °C, čo je nový marcový rekord. Informovali o tom agentúry AP a AFP.

Extrémne teploty, ktoré sa bežne objavujú až koncom mája, hlásili viaceré mestá vrátane Phoenixu či Los Angeles. Meteorológovia očakávajú pokračovanie horúčav do konca týždňa.

 

07:33

Protivzdušná obrana SAE a Kuvajtu v noci reagovala na raketové útoky, zatiaľ čo Saudská Arábia zneškodnila viac než desať dronov. Informovala o tom agentúra AFP.

V Kuvajte drony zasiahli rafinériu Miná al‑Ahmadí a spôsobili požiar, no bez obetí. Bahrajn hlásil škody po šrapneloch a Irán tvrdí, že útočil na americké a izraelské ciele.

07:32

Katar oznámil, že jeho vzťahy s Iránom vážne narušili nedávne útoky v oblasti Perzského zálivu.

Ako informovali agentúry DPA a AFP, krajina hlási rozsiahle škody na LNG infraštruktúre, ktoré podľa odhadov obmedzia vývoz na tri až päť rokov. Premiér Muhammad bin Abdarrahmán Ál Sání vyzval na obnovu stratenej dôvery.

07:30

Predsedníčka nórskej opozičnej Konzervatívnej strany Ine Eriksenová Söreideová vyhlásila, že Nórsko by malo opäť zvážiť vstup do EÚ vzhľadom na spoločné bezpečnostné hrozby.

Ako pripomenula, že krajina sa o členstvo pokúšala už štyrikrát, no naposledy ho Nóri odmietli v referende. Dodala, že súčasný model spolupráce cez Európsky hospodársky priestor prestáva postačovať a plné členstvo by prinieslo výhody v oblasti obchodu, obrany či arktickej bezpečnosti.

Ine Eriksenová Söreideová, Nórsko, ministerka, diplomacia
Na snímke Ine Eriksenová Söreideová / Foto: TASR/AP/NTB scanpix-Stian Lysberg Solum
07:27

Európska rada vyjadrila hlboké znepokojenie nad rastúcimi útokmi v Libanone, ktoré prinášajú civilistom rozsiahle utrpenie, vysídľovanie a straty na životoch. Lídri EÚ na summite v Bruseli vyzvali na zmiernenie napätia, ochranu civilistov a rešpektovanie medzinárodného práva.

07:16

Lídri EÚ poverili Európsku komisiu, aby našla spôsob, ako vyplatiť Ukrajine 90‑miliardovú pôžičku aj napriek maďarskému vetu.

Ako informovali agentúry AFP, Reuters a DPA, nemecký kancelár Friedrich Merz označil postup Viktora Orbána za hrubú nelojálnosť a varoval, že jeho krok zanechá hlboké stopy a bude mať dôsledky presahujúce túto udalosť.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Michael Probst
07:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakčného tímu portálu Hlavné správy, ktorý denne oslovuje viac než 200 000 čitateľov, ide o jednu z najdiskutovanejších tém súčasného spoločenského a politického diania. Aktuálne informácie nájdete na hlavnespravy.sk

Predpoveď počasia na pondelok

Situácia: Do našej oblasti prúdi teplý vzduch. Slnečno. Teploty 24 až 29 stupňov Celzia

slnečno
Ilustračné foto
❚❚
.

Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 16 až 13 a najvyššie denné 26 až 29 stupňov C.

Na strednom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 15 až 10 a najvyššie denné 24 až 28 stupňov C.

Na východnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 15 až 11 a najvyššie denné 24 až 28 stupňov C.

.

 

Počasie na horách: Vo výške 1000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 11 a najvyššia denná 22 stupňov C.

Vo výške 1500 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 12 a najvyššia denná 17 stupňov C.

Vo výške 2000 m malá oblačnosť, najnižšia ranná teplota 9 a najvyššia denná 14 stupňov C.

 

.

Ozón: 8% pod úrovňou dlhodobého priemeru (277 DJ).

 

Meteorológovia upozorňujú na hmlu, pre viaceré okresy vydali výstrahu

Vo viacerých okresoch Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja sa môže v pondelok ráno tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Meteorológovia pre dané lokality vydali výstrahu prvého stupňa. Tá platí do 9.00 h. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na webe.

Výstraha sa týka okresov Bardejov, Humenné, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stropkov, Svidník a Vranou nad Topľou. Rovnako platí aj pre okresy Gelnica, Michalovce, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota a Veľký Krtíš.

Výskyt hmiel s danou dohľadnosťou je podľa meteorológov v tejto ročnej dobe a oblastiach bežný, no môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. “Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,” dodal SHMÚ.

.

 

Na Slovensku sú vplyvom vetra výrazné rozdiely v teplote vzduchu

Na Slovensku vplyvom juhovýchodného vetra vznikajú výrazné rozdiely v teplote vzduchu. Najvýraznejšie ich vidno v okolí Malej Fatry – na Turci je 11 až 12 stupňov Celzia, zatiaľ čo v Rajeckej doline 19. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na sociálnej sieti.

“Tieto rozdiely sa cez deň trochu vyrovnajú, no stále budú badateľné,” skonštatovali meteorológovia. Najchladnejšie má byť v pondelok na Horehroní, kde sa bude aj udržiavať viac oblačnosti na južnom návetrí, naopak, najteplejšie v Žilinskom kraji, a to najmä v záveterných polohách pohorí.

 

Predpoveď počasia na utorok

Prevažne oblačno, na mnohých miestach prehánky. Teploty 21 až 26 stupňov Celzia.

Na západnom Slovensku prevažne oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 18 až 15 a najvyššie denné 23 až 26 stupňov C.

Na strednom Slovensku prevažne oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 17 až 12 a najvyššie denné 21 až 25 stupňov C.

Na východnom Slovensku prevažne oblačno, prehánky, najnižšie ranné teploty 17 až 13 a najvyššie denné 21 až 25 stupňov C.

 

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno, prehánky, najnižšia ranná teplota 13 a najvyššia denná 19 stupňov C.

.

Vo výške 1500 m prevažne oblačno, prehánky, najnižšia ranná teplota 11 a najvyššia denná 15 stupňov C.

Vo výške 2000 m prevažne oblačno, prehánky, najnižšia ranná teplota 8 a najvyššia denná 12 stupňov C.

 

Prvý jesenný mesiac v tomto roku je priebežne nadnormálne teplý

Prvý jesenný mesiac v tomto roku na Slovensku je priebežne nadnormálne teplý. Vyplýva to z klimatického zhodnotenia 37. týždňa Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ), ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

V období od 7. až do 13. septembra meteorológovia zaznamenali medzi hodnotami maximálnej dennej teploty vzduchu veľa takých, ktoré boli na úrovni 30 stupňov Celzia a viac. “Na niektorých meteorologických staniciach bude v tohtoročnom septembri rekordný počet tropických dní,” dodal SHMÚ.

.

Podotkol, že rekordný počet tropických dní bude v tohtoročnom septembri napríklad na meteorologických staniciach Prievidza (priebežne šesť tropických dní), Žiar nad Hronom (priebežne šesť tropických dní) a Vígľaš-Pstruša (priebežne päť tropických dní). Zároveň bol priebežne do 17. septembra vyrovnaný rekordný počet tropických dní v Nitre zo septembra v roku 1973 a 2016, keď ich tam bolo päť.

“V roku 2016 sa neprerušená séria takýchto dní v Nitre v septembri vyskytla presne v tých istých dňoch, ako to bolo aj v roku 2023,” doplnil SHMÚ s tým, že priebežne bol tiež vyrovnaný rekordný počet tropických dní aj v Mochovciach, kde v rokoch 2008, 2012 a 2016 zaznamenali štyri tropické dni.

Aktuálne je podľa SHMÚ na väčšine územia Slovenska bez rizika pôdneho sucha. “Začínajúce až mierne sucho je ojedinele na strednom Slovensku a krajnom východe,” ozrejmil s tým, že spolu zasahujú najviac 7,5 percenta Slovenska.

Zároveň prevládajú normálne vlahové podmienky. Deficit zrážok je podľa SHMÚ za posledných 90 dní najvyšší v Žiari nad Hronom, a to mínus 99 milimetrov, Sliači mínus 98 milimetrov a Žihárci mínus 95 milimetrov. Nadbytok zrážok je najvyšší v Poprade, a to plus 137 milimetrov, Rimavskej Sobote plus 94 milimetrov a Medzilaborciach plus 93 milimetrov.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Trnovec plánuje stavať multifunkčné ihrisko, zmluva s dodávateľom je podpísaná , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


V piatok sa uskutoční 27. ročník verejnej zbierky Hodina deťom

V piatok sa uskutoční 27. ročník verejnej pokladničkovej zbierky Hodina deťom. Výnos zo zbierky bude použitý na podporu detí s…

20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Oprava Vážskeho mosta v Komárne by sa mala začať v lete

Počas letných mesiacov by sa mala začať obnova mosta ponad rieku Váh v Komárne. Most je súčasťou cesty I/63 na…

20. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Belgický súd zamietol odvolanie rodiny v prípade smrti Jozefa Chovanca

Ministerstvo spravodlivosti SR a Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR berú na vedomie rozhodnutie belgického odvolacieho súdu v Monse…

20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pri požiari bytu v Topoľčanoch sa zranili dvaja ľudia

Dve osoby sa zranili pri požiari bytu na najvyššom poschodí obytného domu v Topoľčanoch. Požiar vypukol krátko po ôsmej hodine.…

20. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyhorenie zasahuje Slovákov, najhoršie sú na tom mladí

Pracovné vyhorenie sa stáva jedným z najvýraznejších problémov moderného pracovného trhu. A čoraz viac zasahuje najmä mladšie generácie. Prieskumy zo…

20. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.

Mimovládky vo vytržení: Nechcú si z rúk pustiť STVR

Len nedávno sme na stránkach HS riešili ako je možné, že „reformovaná” verejnoprávna televízia vysiela jeden protiruský dokument po druhom.…

20. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine, akonáhle vyschne pôda, tvrdia analytici oslovení agentúrou Associated Press

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz je z Orbána „hlboko rozčúlený“

Maďarsko naďalej blokuje úver EÚ pre Ukrajinu. Spolkový kancelár Friedrich Merz hovorí o „hrubom porušení lojality členských štátov“, píše Berliner…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Západných lídrov vyplašil informácie od Zelenského o stave na fronte

Návšteva Volodymyra Zelenského v Španielsku prebiehala na pozadí žalostnej situácie ukrajinských ozbrojených síl v zóne špeciálnej vojenskej operácie, píše AntiDiplomatico

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán bojoval až do svitania: „Nemali žiaden argument“

Viktor Orbán bojoval v Bruseli až do rána, píšu maďarské weby  a citujú premiérove vyjadrenia: „Nemali žiadny argument, proti ktorému by…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Najlepšie dielo, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch

Detektívny román Skúška neviny z roku 1958 patrí k najlepším dielam, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch minulého storočia.…

20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Nevyhrajú”: Tucker Carlson sa pustil do európskych lídrov

Západní politici, ktorí podnecujú nenávisť a hovoria o vojne s Ruskom, nemajú žiadnu šancu na víťazstvo nad Moskvou, vyhlásil americký…

20. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kauza okolo pisoárov na Úrade vlády pokračuje. Bajo Holečková zdupkala

Šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra pozval opozičnú poslankyňu z SaS Martinu Bajo Holečkovú “na návštevu”, aby vyvrátil jej tvrdenia…

20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania s požiadavkou, aby od 28. marca prestali odoberať plyn kvôli dlhom

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

USA urýchlene presúvajú na Blízky východ námornú pechotu

Americká armáda zrýchľuje nasadenie tisícok mariňákov a námorníkov na posilnenie skupiny vojakov proti Iránu. Skupina Boxer Amphibious Ready Group a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svetové zásoby prostriedkov protivzdušnej obrany sú v dôsledku vojny „prakticky vyčerpané“

Šéf nemeckého zbrojného koncernu Rheinmetall Armin Papperger vyhlásil, že svetové zásoby prostriedkov protivzdušnej obrany sú v dôsledku vojny na Blízkom…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyvolala vojna proti Iránu trhliny v BRICS?

Napriek pomerne zúfalej výzve Trumpa adresovanej spojencom o pomoc pri odblokovaní Hormuzského prielivu sa len pár najvernejších vazalov ako Estónsko…

20. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Netanjahu naznačil možnosť uskutočnenia pozemnej operácie v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

V Trebišove v obchodnom reťazci došlo k útoku ostrým predmetom

K fyzickému útoku ostrým predmetom došlo v piatok dopoludnia v jednom z obchodných reťazcov v Trebišove. Poškodená osoba utrpela zranenia,…

20. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mar A Lago II na obzore…

Joe Kent, vrcholový činovník USA v boji proti terorizmu rezignoval v utorok na svoju funkciu v Trumpovej administratíve. Na otázku,…

20. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nie „lex Eštok“. Skôr neskoré priznanie, že e-schránka pri kontumačnom rozsudku nestačí

EÚ dala len základný štít proti časti SLAPP sporov. Slovensko ho doplnilo, ale najviditeľnejšia domáca nadstavba neleží v ochrane verejnej…

19. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.


Aká bola prvá rastlina na Zemi a ako vznikli suchozemské ekosystémy

Prvá rastlina je fascinujúca téma, ktorá nás vracia hlboko do minulosti planéty Zem. Prvá rastlina nám pomáha pochopiť, ako sa…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Slovenskí pekári: Slovenský trh potravín systémovo zlyháva – mení sa z výrobného na dovozný

Slovenské potravinárstvo sa dostalo do bodu systémového zlyhania podmienok na domácom trhu. Pekársko-cukrársky sektor čelí rastúcim nákladom, návratu neférových obchodných…

20. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tri krajiny už potvrdili bojkot Ruska na hokejovom Svetovom pohári

Len tento týždeň sme písali, že po oznámení formátu a dejísk dlho očakávaného hokejového Svetového pohára 2028 pod taktovkou NHL…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Holandský parlament zakázal islamistickú teroristickú skupinu Moslimské bratstvo

Holandský parlament hlasoval za zákaz skupiny známej ako „Moslimské bratstvo“,  ktorá je v európskych krajinách považovaná za „zdroj veľkej časti islamistického…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Český futbalista Jankto, ktorý sa priznal, že je gej, vulgárne naložil bývalým trénerom

Bývalý český futbalista Jakub Jankto na sociálnej sieti tvrdo naložil svojmu bývalému trénerovi Davidemu Nicolovi, ktorý ho v sezóne 2024/2025…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Iránske útoky vyradili z prevádzky 17 % katarských exportných kapacít skvapalneného zemného plynu

Iránske útoky vyradili z prevádzky 17 % katarských exportných kapacít skvapalneného zemného plynu, uviedol pre agentúru Reuters generálny riaditeľ spoločnosti…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Albánsko: európsky „Cannabistan“

Albánsko, 20. marca 2026 - Ako sa Ramov režim premenil na zločineckú narkodiktatúru.   Veľké zhromaždenie opozície, ktoré sa konalo…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Svetoví lídri vydali vyhlásenie k Hormuzskému prielivu

Lídri Spojeného kráľovstva, Francúzska, Nemecka, Talianska, Holandska, Japonska a Kanady vydali spoločné vyhlásenie týkajúce sa Hormuzského prielivu

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vraždou Laridžaniho Izrael podrazil USA

Irán, 20. marca 2026 - Izraelčania cielene likvidujú iránskych vodcov. Premiér Benjamin Netanjahu vydal príkaz, aby armáda po zistení polohy…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Náraz do reality…

Spojené státy sice v Íránu samozřejmě vítězí a odblokují Hormuzský průliv jedním švihnutím malíčku… tedy, jen co se Trumpovi zachce.…

20. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Príklady, keď je zlý dizajn tak katastrofálny, až je vtipný

Zlý dizajn nás často dokáže pobaviť viac než ten dokonalý, pretože ukazuje, ako veľmi sa môže niečo nepodariť. Takýto dizajn…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina zaútočila na infraštruktúru plynovodov idúcich cez Turecko

Spoločnosť „Gazprom“ informovala o útokoch na infraštruktúru Turkish Stream a Blue Stream

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šimečkova hlboká kríza sa odhalila v plnej nahote. Už ho nechcú ani vlastní

Progresívny trón sa trasie… Podľa februárového prieskumu verejnej mienky v réžii agentúry SCIO môže ďalšie zotrvanie Michala Šimečku v čele Progresívneho…

19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa vyjadril k tomu, či došlo k posunu v otázke opätovného spustenia ropovodu Družba

V úvodnej časti dnešného samitu Európskej rady v Bruseli sa premiéri a hlavy členských štátov Európskej únie zaoberali výlučne zablokovanou…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov