Prečo je Macron nepriateľom islamu číslo jedna? Rozpútajú islamisti teraz už otvorenú vojnu?

Bratislava 29. októbra 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-John Thys)

 

Francúzsky prezident Macron bol vyhlásený za hlavného nepriateľa moslimov a teroristu za to, že si dovolil príliš aktívne odsúdiť rituálnu popravu učiteľa Samuela Patyho islamistickým extrémistom

Emmanuel Macron
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron

Podivný je tento svet, v ktorom žijeme, a dejú sa v ňom naozaj bizarné, niekedy priam až zábavné veci. Tak napríklad francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý je popredným predstaviteľom politických síl napojených na rothschildovsko-rockefellerovské kapitálové kruhy, a ako taký je jednou z kľúčových figúrok mašinérie, ktorá stojí za migrantskou a islamskou záplavou nivočiacou Európu, sa najnovšie stal pre moslimov hlavným nepriateľom a „teroristom číslo jeden“ – takto ho napríklad nazval vodca Čečenskej republiky Ramzan Kadyrov a tiež čečenský mufti Salach-Chadži Mežijev.

Ten istý Macron, ktorý sa dlhodobo usiluje o etablovanie islamu vo francúzskej spoločnosti, a ktorý chce vyhodiť zo schengenského priestoru krajiny, ktoré protestujú proti doterajšej bezbreho otvorenej migračnej politike EÚ, je teraz pre moslimov nepriateľom číslo jedna. No nie je to úsmevné?

 

Je to dôvod sa zamyslieť

Začalo sa to odseknutím hlavy francúzskemu učiteľovi Samuelovi Patymu, ktorý ukazoval študentom karikatúry proroka Mohameda. Francúzsky prezident, ktorému ako plnokrvnému populistovi záleží (samozrejme, okrem plnenia želaní svojich globálnych tútorov) predovšetkým na voličských preferenciách, nemohol ignorovať búrku hnevu, ktorú táto udalosť rozpútala vo francúzskej spoločnosti, a musel v tomto duchu zareagovať.

Urobil nejaké vyhlásenia, ktoré mali byť dostatočne tvrdé, aby uspokojili nahnevaných Francúzov, a možno si myslel, že sú aj dostatočne neutrálne, aby príliš nepobúrili moslimov doma aj vo svete – lenže prerátal sa. Jeho vyjadrenia vyvolali v mnohých islamských krajinách protesty a viedli k výzvam bojkotovať francúzske značky a výrobky.

Objektívne vzaté, Macron to má ťažké a bude to mať čoraz ťažšie. Arogancia a bezočivosť moslimských dobyvateľov Európy s ich narastajúcim počtom a vývojom medzinárodnej situácie totiž narastá a pre takýchto politických podvodníkov a klamárov ako Macron, ktorých je on priam etalónom, bude čoraz ťažšie sedieť na dvoch stoličkách, keď jedna z tých stoličiek je v saudskej mešite a druhá v európskej katedrále či vinárni.

Jednoducho, ani pre politického kúzelníka jeho kalibru (konkurovať mu v tomto smere môže azda iba predseda vlády istej nemenovanej stredoeurópskej tejtokrajinky) nie je ľahké tváriť sa ako hrdinský bojovník proti islamizmu a súčasne vystupovať ako úctivý služobník rešpektujúci cieľ, ktorým sa moslimskí vodcovia a ideológovia zväčša ani netaja: dobyť a islamizovať Európu.

Pre nich je premena Európy na islamské územie úplnou samozrejmosťou, ktorú má každý akceptovať. A islam, resp. islamizmus (politický islam) s kompromismi neráta: buď poslúchate Korán tak ako je, alebo ste neveriaci (čiže menejcenný ľudský materiál určený na islamizáciu alebo poddanstvo) alebo ešte horšie, odpadlík – a je všeobecne známe, čo majú moslimovia podľa svojich svätých textov s odpadlíkmi od viery robiť. Všetky tie tančeky okolo toho a reči o umiernenom islame sú iba zásterkami snažiace sa ukryť holú podstatu: stačí prečítať si Korán a všetko je jasné.

 

Islam nie je kompatibilný s demokraciou a humanizmom

V Európe žijú už desiatky miliónov moslimov. A samozrejme, veľká väčšina z nich sú obyčajní ľudia, ktorí majú ďaleko k nejakému extrémizmu a násiliu. Sú tu však konfrontovaní s Európanmi a ich kresťanským alebo ateistickým videním sveta – a za to, že islam nie je kompatibilný s demokratickými a humanistickými ideálmi a hodnotami, tu často čelia oprávnenej kritike a odsudzovaniu. Preto musia stále riešiť dilemu: buď nebrať islam až tak vážne, alebo sa v zmysle požiadaviek imámov a islamských svätých textov radikalizovať.

Diskusia medzi obhajcami a kritikmi islamu sa zvyčajne dostane do závozu, keď obhajcovia hovoria, že veď väčšina moslimov je dobrá a majú predsa právo na svoju vieru. Nuž, väčšina voličov Adolfa Hitlera tiež boli dobrí ľudia, ktorí chceli lepší a spravodlivejší svet…

Je naozaj smolou slušných moslimov, že základné texty a v mnohých prípadoch aj reálna prax náboženskej ideológie, ku ktorej sa hlásia, sú v priamom rozpore s európskym kultúrnym dedičstvom a demokraciou, a že táto ideológia je diskreditovaná jej vodcami, militantnými odnožami a v neposlednom rade faktami zdokumentovanými v policajných štatistikách. Z týchto dôvodov veľká časť Európanov islam oprávnene odmieta a tvrdo kritizuje, hoci ich politickí predstavitelia sú spravidla voči nemu veľmi opatrní a tolerantní.

 

Hovoria o hanobení – ale je hanobením konštatovanie faktov?

Mnohí moslimovia kritiku svojho náboženstva interpretujú ako jeho hanobenie a urážanie a je naozaj iba otázkou interpretácie slova hanobenie, do akej miery býva ich sťažnosť oprávnená. Čo je hanobenie? Je hanobením povedať na netolerantnú, nehumánnu stredovekú ideológiu, že je to netolerantná, nehumánna stredoveká ideológia?

Je hanobením povedať, že neznášanlivá ideológia maskovaná ako náboženstvo, ktorá sa po planéte militantne šíri na úkor iných náboženstiev aj preto, že pod hrozbou smrti nie je možné z jej otroctva vystúpiť, ktorá považuje ženy za menejcenné, ktorá sa aj dnes hlási ku kameňovaniu, mrzačeniu, prenasledovaniu ľudí inej viery, je v civilizovanom svete neprijateľná a pre demokratické európske humanistické kultúry je, vzhľadom na ich tolerantnosť, aj nebezpečná?

Macron pritom nič z toho nepovedal a evidentne si ani nemyslí. Naopak, dovolil si iba prihlásiť sa k slobode slova, ktorá (ešte stále) zahŕňa aj uverejňovanie karikatúr, a dovolil si vyhlásiť, že bude bojovať proti islamským radikálom, a že treba zrevidovať európsku imigračnú politiku. Čo je však dosť na to, aby ho kritizoval celý rad autorít islamského sveta.

Rektor mešity Al-Azhar v Káhire Šajch Ahmad at-Tajjib ostro skritizoval Macronove vyjadrenia a žiada celosvetovo platný zákon proti hanobeniu náboženstva a jeho posvätných symbolov. Vyjadril sa aj k vražde učiteľa Samuela Patyho – približne v tom zmysle, že vražda nie je dobrá, ale dobré nie sú ani karikatúry proroka Mohameda (čo z toho je horší zločin, to nepovedal).

Ešte tvrdší bol čečenský mufti, ktorý povedal, že Macron urážkou proroka Mohameda uráža všetkých prorokov a náboženstvá. Označil ho za nepriateľa Alaha, ľudstva aj všetkých moslimov, ktorý nemá žiadne morálne zásady a hodnoty. Obvinil ho tiež, že podnecuje medzietnické a medzináboženské spory a zámerne hucká moslimov k provokatívnym akciám tým, že „zo šialeného profesora urobil národného hrdinu“.

 

Čo znamenajú tieto útoky na Macrona?

Čo za tým je, že práve teraz islamisti spustili voči Macronovi frontálny útok? Je už v Európe dostatok odrezávačov hláv, aby spustili ďalšiu fázu prípravy na vytvorenie „eurokalifátu“? Zjavne ešte nie. Alebo je to iba náhoda? Ani to asi celkom nie: dá sa tu vidieť viacero súvislostí, z ktorých najnápadnejšou je boj „sultána“ Erdogana.

Nevídaná bezočivosť Turecka voči EÚ svedčí o tom, že Turecko zrejme vyhodnotilo medzinárodnú situáciu za dostatočne vhodnú na to, aby začalo realizovať v Európe, konkrétne proti Grécku, svoje dobyvateľské plány. Kancelárka Merkelová je v tomto smere dostatočne submisívna, Brusel ako keby ani neexistoval, a tak v atomizovanej Európe drží vlajku odporu už len jeden človek – a je úsmevným paradoxom, že ním musí byť práve rothschildovský lokaj Emmanuel Macron.

Niekto by možno povedal, že veď je jedno, či je mačka čierna alebo biela, dôležité je, aby chytala myši. Lenže v tomto prípade to tak celkom jedno nie je. Macron totiž naozaj nie je ten európsky hrdina, ktorý by Európu mienil zachraňovať: on zachraňuje iba svoje percentá. O jeho skutočnom postoji k islamistickému nebezpečenstvu jasne svedčí jeho judášska a zbabelá politika voči obrovskému problému s migrantmi vo Francúzsku. Napokon, videli sme ako zbabelo pred niekoľkými mesiacmi francúzske lode ustúpili tureckému agresorovi pri líbyjských brehoch, a ako servilne celú vec následne francúzske vedenie zahralo do autu.

A preto je jasné, že výsledkom Macronovho konania nikdy nebude nič iné, než naoko nebojácne reči na uchlácholenie verejnosti a postupné prenechávanie územia nepriateľovi salámovou metódou. On je ten kuchár, ktorý sa snaží žabu pomaličky variť tak, aby z hrnca nevyskočila (ako Francúz je na varenie žaby tým správnym človekom).

Kým si európske národy naozaj nebudú chrániť svoje záujmy a svoje hranice, a kým si budú voliť takých lídrov, ako si volia, tak budú stále iba v role bezbrannej obete, voči ktorej si nepriateľ môže dovoľovať to, čo si dnes dovoľuje Erdogan. Nádej samozrejme stále je, a spočíva stále v tej istej (naivnej?) predstave: že sa ľudia v určitom momente zobudia a do čela sa dostane ten správny človek, ktorý nebude figúrkou nejakých síl v úzadí, ale ktorý bude naozaj bojovať za Európu, za Európanov.

Hm, keby sa to jedného dňa stalo, zaujímavé by bolo vedieť, ako by tohto človeka asi nazvali autority islamského sveta, keď už Macron je pre nich „terorista číslo jedna“…

Ivan Lehotský

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

119. časť Neznámych slovenských dejín: Slovenský a český záujem nebol jedno a to isté

0 icon

Bratislava 29. novembra 2020 (HSP/Kresba:Marián Tkáč)   Pracoval som na pozíciách, kde som sa pomerne často stretával s Čechmi, či už na úrovni riaditeľov odborov štátneho rozpočtu, námestníkov ministrov financií, necelé tri mesiace v pozícii člena Bankovej rady ŠBČS, v čase delenia ČSFR v rôznych komisiách Došiel som k záveru,…

Za vraždou vedca sú podľa Rúháního USA a ich žoldnier Izrael. Chameneí vyzval na potrestanie vrahov

0 icon

Teherán 28. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Iranian Presidency Office via AP, Office of the Iranian Supreme Leader)   Iránsky prezident Hasan Rúhání obvinil Izrael, že s podporou Spojených štátov zavraždil popredného iránskeho jadrového fyzika Mohsena Fachrizádeha-Mahábádího "Imperializmus a jeho sionistický žoldnier opäť raz stoja za krviprelievaním a smrťou iránskeho vedca," cituje…

Krajniak: Nepretestované deti by mali pokračovať v dištančnom vzdelávaní. Tomáš oponuje: Deti na prvom stupni do školy chodia a ja nejakú zvýšenú nákazu nebadám

0 icon

Bratislava 28. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:SITA-Úrad vlády SR)   Deti rodičov, ktorí by nesúhlasili s ich otestovaním na prítomnosť nového koronavírusu, by mohli vo vzdelávaní pokračovať naďalej dištančnou formou. V relácii RTVS Sobotné dialógy to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) Systém výučby by sa…

Pred Matovičovým domom sa konala demonštrácia

0 icon

Trnava 28. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/SITA/ Foto: Screenshot video)   Pred Matovičovom domom v Trnave sa uskutočnila demonštrácia, na ktorej sa zúčastnilo okolo tisíc ľudí. Najčastejšie pokriky, ktoré zaznievali z davu boli "Matovič do basy!" "Vlastizradca" a "Slovensko si nedáme" Demonštranti kričali aj, že nemajú čaj, lebo Matovič počas rôznych…

V kamióne v Prešove sa ukrývali mladí muži z Afganistanu, o veku klamali

0 icon

Prešov 28. novembra (TASR/HSP/Foto:Facebook Polícia SR)   Mladí muži z Afganistanu sa ukrývali v kamióne na Jurkovičovej ulici v Prešove, polícia to zistila počas štvrtkového (26.11.) preverovania tohto nákladného vozidla, ktoré viedol Bulhar. Ako informuje na sociálnej sieti, keďže uviedli dátumy narodenia maloletých osôb, odviezli ich na lekárske vyšetrenie kostného…

Primár Kulkovský: „Napriek proticovidovej atómovke sa situácia začala opätovne zhoršovať.“ Upozornil na podstatné problémy

0 icon

Bratislava 28. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Primár a lekár Interného oddelenia NsP v Považskej Bystrici Milan Kulkovský na sociálnej sieti upozornil, že z vyjadrení ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vyplýva, že napriek proticovidovej atómovke sa situácia začala opätovne zhoršovať Lekár Milan Kulkovský pripomína, že testovanie antigénovými rýchlotestami pravdaže má svoje…

Berlín sa obáva eskalácie v Perzskom zálive po atentáte na fyzika. Irán sľubuje, že sa pomstí

0 icon

Bratislava 28. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Office of the Iranian Presidency, SITA/AP/Office of the Iranian Supreme Leader)   Nemecko sa obáva novej eskalácie v oblasti Perzského zálivu po atentáte na fyzika Mohsena Fakhrizadehom v Iráne, oznámila tlačová služba nemeckého ministerstva zahraničia agentúre Sputnik "Sme veľmi znepokojení správami z Iránu, že Mohsena Fakhrizadehoma…

Ku koncu roka požiadalo o ukončenie služobného pomeru 962 policajtov

0 icon

Bratislava 28. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   O ukončenie služobného pomeru ku koncu roka požiadalo doteraz 962 policajtov. V porovnaní s minulým rokom ide o nárast, na vlastnú žiadosť vtedy skončilo 620 príslušníkov Policajného zboru Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol tlačový odbor Ministerstva vnútra SR. V služobnom pomere…

Vláda sa snaží obrať Ústavný súd o jeho základnú právomoc a úplne poprieť právny štát. Dostali by sme sa na úroveň Indie 80-tých rokov

0 icon

Bratislava 28. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   V súčasnosti sa rozhoduje v skrátenom legislatívnom konaní aj o tom, či sa poprie právomoc Ústavného súdu SR rozhodovať o súlade ústavných zákonov s Ústavou SR K uvedenému najskôr poznamenávam, že takýto zásadný návrh mal byť predložený v rámci riadneho pripomienkového konania a…

V Paríži sa koná rozsiahla protestná akcia

0 icon

Bratislava 28. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Francois Mori)   V Paríži sa koná masová demonštrácia na podporu slobody médií, informuje korešpondent Sputnika Akcia organizovaná s podporou najväčších odborových zväzov vo Francúzsku prilákala obrovské množstvo účastníkov. Námestie Republiky, východiskový bod trasy, je úplne zaplnená ľuďmi. Sprievod zaplnil bulvár Temple a začal sa pohybovať…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marián Tkáč

Matovič sa chce očkovať posledný, ako kapitán (potápajúcej sa?) lode.

0icon

Drahí priatelia, v príručkách pre kapitánov lietadiel je napísané, že v prípade ohrozenia výpadkom kyslíka si musí kapitán nasadiť masku ako prvý, aby bol pripravený zvládnuť kritickú situáciu. Až potom druhý pilot, posádka a tak ďalej. V predletovej príprave ukazujú stevardi a letušky cestujúcim postup v prípade nebezpečenstva. Najprv si…

Viktor Pondělík

Konečně je (ne)jasno

0icon

V České republice se můžeme pochlubit nejednou zajímavostí. A kuriozitou, jaká se jinde ve světě zřejmě jenom těžko hledá, je i česká vláda. Je tomu tak dlouhodobě a ani poslední dny nejsou výjimkou. Již před skoro dvěma týdny se tu například vědělo, že je situace stran Covidu natolik příznivá, že mohou…

Pavel Pakoš

Adventné deviácie made in Slovakia

0icon

Hoci nám Pán Ježiš zdôraznil, aby sme strážili jeho prikázanie o vzájomnej láske s oveľa väčším dôrazom než iné jeho rady, my sme to pochopili úplne svojsky. Miesto nenávidenia hriechu a milovania hriešnika ho čakáme tak, že hriešnikov nenávidíme a svoje hriechy  čušania, neriešenia problému, ignorovania, odpisovania a hádzania sa…

Boris Mesár

Ako to Fuhrer Matovič dáva na ,,Hitlera"!

0icon

Od 2SV sa veľa ľudí zamýšľa  nad tým, ako sa dá vysvetliť fenomén nacistického štátu - hitlerovské Nemecko ? Prečo milióny ľudí po nástupe Hitlera k moci vykonávali hrozné, neľudské a trestné príkazy? Pokiaľ však do roku 2020, bolo možné študovať iba historické materiály a zamyslieť sa nad fenoménom nacistického…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Moskovské metro: Keď je cesta zaujímavejšia ako jej cieľ

0 icon

Uznávame, krása je vo veľkej miere subjektívna. No pri pohľade na tieto fotografie sa minimálne väčšina z nás zhodne, že moskovské metro patrí medzi tie naj architektonické skvosty na svete. Výstavbu moskovského metra ruskí pohlavári prvýkrát oznámili v 30. rokoch 20. storočia. Obyvatelia boli fascinovaní tým, ako by nové moskovské metro mohlo…

Vražda Malcolma X: 1. časť

0 icon

Počuli ste už o Malcolmovi X? Možno áno, možno nie. Určite ste však počuli o Martinovi Lutherovi Kingovi, ktorý bol zavraždený. Malcolm bol vedúcou osobnosťou černošských politických postáv, avšak oproti Lutherovi bol oveľa viac radikálnejší. Zavraždili ho ešte skôr, ako Luthera. V rámci trojdielnej série článkov s názvom Vražda Malcolma X sa pozrieme na…

Ako žuvačka spôsobí, že budeš bacuľatý?

0 icon

Žuvačka existuje vedľa ľudskej rasy už asi 10 000 rokov. Dnes nám pomáha starať o naše zuby a dokonca schudnúť! Neponáhľaj sa však zjesť celé balenie na jedno posedenie. Pri žutí žuvačiek musíš mať na pamäti toto... Nadmerné žuvanie môže zväčšiť svaly čeľuste

Záchrana planéty: Aj ty môžeš priložiť ruku k dielu

0 icon

V posledných desaťročiach sa k nám dostavil ekologický životný štýl, ktorý nie je na škodu. Záchrana planéty teda započala. Každý deň viac a viac ľudí v spoločnosti odmieta používať plastové jednorázové obaly a predmety. Napríklad portugalská spoločnosť Hi Fly Airlines kompletne odmietla používanie jednorazových plastov na palube svojich lietadiel.  Práve…

Je Veľký čínsky múr skutočne viditeľný z vesmíru? Pravda alebo lož?

0 icon

Veľký čínsky múr je starý systém opevnenia, ktorý sa ťahá napriek severnou Čínou. Mnoho domácich aj svetových nadšencov sa domnievalo, že stavbu takejto veľkosti je určite vidno aj z vesmíru. Je to pravda, alebo je to len turistická kačka? Už v 3. storočí pred naším letopočtom začal prvý cisár prebudovávať existujúce múry…

Vo svete IT

Prečítajte si príbeh kapitána, ktorý visel za nohy z lietadla, 5-tisíc metrov nad zemou

0 icon

V roku 1990 došlo k nehode na palube lietadla British Airlines. Jedno z okien v pilotnej kabíne sa uvoľnilo a jeden z pilotov bol vytiahnutý cez okno von z lietadla. Šťastím bolo, že nohy ostali v kabíne, a tak ho mohla posádka držať, kým sa kopilot pokúsil o núdzové pristátie, píše portál IFLScience. Konkrétne išlo o let s číslom 5390,…

Teória veľkého tresku ukrýva veľa nejasností: Britský astrofyzik si dokonca myslí, že je nesprávna

0 icon

Jeden z teoretických fyzikov inštitútu MIT, Alan Guth, tvrdí, že teória veľkého tresku mnohé veci nevysvetľuje. Nevieme čo explodovalo, prečo to explodovalo, alebo čo sa dialo pred veľkým treskom, píše portál DailyGalaxy. Teória veľkého tresku je tou najpopulárnejšou teóriou od čias Einsteinovej teórie relativity. Aj astronóm Carl Sagan tvrdil, že ak…

Objav života na Marse by bola pre ľudstvo zlá správa, kvôli teórii veľkého filtra

0 icon

Ak nás čítate, určite ste si všimli sériu článkov, ktoré vysvetľujú Fermiho paradox a jeho možné riešenia. V skratke, Fermiho paradox tvrdí, že vo vesmíre existuje veľká pravdepodobnosť existencie života. Paradox je v tom, že doteraz sme nenašli žiadne dôkazy o jeho existencii. Portál IFLScience píše, že ak by sa nám podarilo objaviť život…

Kuriózna aplikácia MeowTalk od ex-vývojárky Amazonu hovorí, že dokáže preložiť mňaukanie mačiek do ľudskej reči

0 icon

Ak v domácnosti máte zviera, tak bezpochyby ste si už mnohokrát povedali: „Kiež by som vedel, čo mi chceš povedať…“. Nuž, mačkám by sme mohli už čoskoro porozumieť, minimálne to sľubuje aplikácia MeowTalk. Na tému upozorňuje spravodajský kanál bbc.com. Preložte mňaukanie do ľudskej reči Bývalá inžinierka spoločnosti Amazon, Juliette Jones,…

Ako môžete skontrolovať, či váš Android smartfón má aktívne RCS správy? A čo to vlastne je?

0 icon

Spoločnosť Google len niekoľko dní dozadu informovala verejnosť, že sprístupňuje nový štandard SMS správ naprieč celý svetom. Ide o takzvané RCS správe, ktoré sú dostupnými prostredníctvom aplikácie Správy. V našom regióne boli mimochodom dostupnými už aj predtým. Čo sú to RCS správy? RCS je skratkou pre „Rich Communication Services“, teda bohatšie…

Armádny Magazín

Video: Rostec úspešne testoval nové samohybné delo Lotos

0 icon

Rusko, 28. november 2020 (AM) - Ruská spoločnosť Rostec informovala o úspešných akceptačných testoch Lotosu, samohybného dela pre potreby výsadkových vojsk. Uvádza sa, že stroj potvrdil svoje technické vlastnosti. Počas testu prekonal Lotos 400 kilometrov a strieľal 14-krát. Trasa zahŕňala celkovo 57 testových bodov, kde sa skúš

Ako poľská jazda víťazila nad Hitlerovými tankami

0 icon

Poľsko, 28. november 2020 (AM) - Dejiny poľského jazdectva, ktoré v roku 1939 neohrozene útočilo na nemecké tanky, majú hlboké spomienky. Pravdu o tom bádal nemecký historik. Keď 1. septembra 1939 Nemci prepadli Poľsko, začala sa písať zvláštna história. Poľskí huláni, čiže ľahká jazda, boli rozhodne naladení na boj pr

Ruský minister obrany Šojgu prehovoril o pôžičkách pre armádu, o tisícoch kusoch novej techniky a manželkách vojakov

0 icon

Rusko, 28. november 2020 (AM) - Ruské jednotky dostanú v budúcom roku viac ako 3,4 tisíc kusov nového a 1,3 tisíc opraveného vybavenia, budú na to použité dve tretiny vojenského rozpočtu, uviedol v piatok minister obrany Sergej Šojgu. „Na dosiahnutie týchto ukazovateľov v budúcom roku pôjdu dve tretin

Odstránia USA jadrové zbrane z Európy? Lavrov objasnil podstatu nezhôd medzi USA a Ruskom v zmluve ŠTART

0 icon

Rusko, 28. november 2020 (AM) - USA ak chcú do rokovaní o obmedzení rakiet zahrnúť taktické jadrové zbrane, predtým však musia tieto rakety odniesť z území krajín NATO. USA nasadili taktické jadrové zbrane v piatich európskych krajinách NATO a pravidelne cvičia nejadrové sily na ich použitie. Toto vyhlásenie urobil ruský minister zahraničia Sergej…

Prezident Zeman podporil Česko - Nemeckú zbrojársku kooperáciu

0 icon

Česko, 28. november 2020 (AM) - Spoločnosti Rheinmetall a Czechoslovak Group a.s. podpísali Memorandum o porozumení v oblasti taktický

Svetlo sveta

Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

0 icon

Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

0 icon

Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

Hriech Lenivosti

0 icon

« Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

0 icon

Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

0 icon

V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

icon FOTO DŇA